'Leuke dingen'moeten Poelmeer uit dal halen 'Soepkoning' vecht door voor Leiderdorpse ventvergunning' Vleugel Cultureel Centrum spoedig onder slopershamer Bollenstreek stimuleert oprichting regio-omroep'' Bezoekersaantal Oegstgeester zwembad teleurstellend Mogelijk casino's in Leiden en Wassenaar Voorschoten krijgt geen nieuw verzorgingstehuis Stad en rand DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 'Ze weten niet hoe goed mijn soep is' LEIDERDORP - Het blijft nog even onzeker of C. Bodrij, be ter bekend als 'de Leidse soep koning', vergunning zal krij gen om met zijn soepwagen voortaan ook op de Leider- dorpse lanen en dreven zijn waren mag venten. Begin van dit jaar heeft hij hiervoor een vergunning aangevraagd, maar die is hem in eerste instantie geweigerd. Als reden voor de afwijzing werd opgegeven dat eerder binnen de raadscommissies voor fi nanciën en economische zaken was afgesproken dat voor de verkoop van snacks slechts één vergunning per tiendui zend inwoners zou worden al gegeven. Dit betekent twee za ken voor Leiderdorp en die twee zijn er al dus kon de aan vraag van de Soepkoning niet worden gehonoreerd. Maar Bo drij is nu tegen die beslissing in beroep gegaan en tijdens de behandeling hiervan rees in de boezem van de commissie voor beroep en bezwaarschriften de vraag of de gemeente wel het recht heeft om zo'n norm te stellen. Hierover is nog geen uitspraak gedaan. De 'soepkoning' zelf zegt niet te begrijpen waarom hij zijn ver gunning nog niet heeft gekre gen. "Ze weten op het ge meentehuis niet hoe goed mijn soep wel is. Altijd, waar ik ook sta. De mensen vragen me zelfs of ik langs kan komen". Hij heeft speciaal voor Leider dorp ventvergunning gevraagd omdat hij altijd over de Zijldijk rijdt, op Warmonds grondge bied, tot aan De Kaag. Graag wil hij deze route vervolgen, maar dan komt hij terecht in Leiderdorp. Hij heeft duidelijk grote moeite met de beperking van het aantal vergunningen, vooral omdat er naar zijn we ten verder niemand rijdt in Leiderdorp. Superwagen Bodrij is er echter zeker van dat hij er toch voor in aanmerking moet komen. "Ik heb voldoen de vakkennis, ben overal inge schreven en mijn wagen is door de Warenwet goedge keurd. Het is een superwagen en goed gekoeld want ik kan natuurlijk niet het risico lopen dat iemand voedselvergifti ging krijgt. En diegene die er verstand van heeft moeten ze daarom ook maar een vergun ning geven. Slechte zakenlui verdwijnen als sneeuw voor de zon. Mijn goede kwaliteit zorgt ervoor dat ik voor anderen een grote concurrent ben. In de Leidse Merenwijk heb ik er ook al een uitgereden". Voorheen had Bodrij, naast de wagen voor de soepverkoop, ook nog een café. Omdat dit niet meer zo goed liep heeft hij het twee jaar geleden gesloten en ter compensatie het assorti ment van zijn soepwagen uit gebreid. Naast de twee soorten soep "in de winter altijd erw tensoep erbij met natuurlijk een lekker stukkie worst", ver koopt hij nu onder andere ook friet, ijs en slaatjes. Wat het ijs betreft heeft hij toch wel een concurrent. "Er rijdt op de Zijldijk een Belg die met zijn snelle volksbus iedereen, voor is. En dan is het gauw ge beurd voor wie hier achteraan komt". Bodrij zegt het niet eerlijk te vin den dat Belgen hier een vent vergunning voor ijs krijgen. Ook vraagt hij zich af of deze Belg ook wel een vergunning heeft voor Warmond en Lei derdorp of alleen maar voor Leiden. Hij voegt eraan toe: "laat de Belgen maar in hun ei gen land hun ijs verkopen. Bel gen zijn prima om tegen te voetballen". vragen me zelfs of ik langs kan komen". DONDERDAG Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis welzijn, 20.30 uur. VRIJDAG Leiden Stadsgehoorzaal - concert Neder lands Kamerorkest, 20.15 uur. Caeciliastraat 18 - Lesbiese vrou wen Leiden vertoont de bio scoopfilm 'Twee vrouwen', 20 Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, films: 'Sherpa's van Komjong', 11.30 uur; 'Bhu tan, Tussen de Oude en de Nieu we Wereld', 14.30 uur; 'De ko ning en de maan', 16 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 19 aug tot 26 aug door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Het Cultureel Centrum in Voorschoten. Het rechtergedeelte van het gebouw gaal tegen de vlakte. Voor bouw nieuwe Voorschotense basisschool VOORSCHOTEN - De sloop van de zuidoostelijke vleugel van het Cultureel Centrum aan de Voor schotense Prinses Marijkelaan ten behoeve van de bouw van de nieuwe openbare basisschool is op handen. Staatssecretaris Gin jaar heeft daarvoor dezer dagen toestemming verleend. De ge meente hoopt zo spoedig moge lijk met de bouw van de nieuwe school te kunnen beginnen zodat deze al voor het schooljaar 1984/ 1985 in gebruik genomen kan worden. De westelijke vleugel en de grote zaal van het centrum blijven behouden voor zoge noemde sociaal-culturele doel einden. Het gebouw werd voor het grootste deel in 1956 gebouwd waarna aan de nu te slopen vleugel in 1960 twee lokalen en een conciër gewoning werden bijgebouwd. In het gebouw is eerst een open bare MULO gevestigd geweest en vanaf 1969 een dependance van de Leidse Rembrandt-scho- lengemeenschap. Al enige jaren wacht met name de zuidoostelijke vleugel op de slo pershamer ten behoeve van de vestiging van de nieuwe openba re basisschool. Maar onderhan delingen met het Rijk over de overnameprijs van dit deel van het gebouw hebben zeer veel tijd in beslag genomen en zijn pas re cent afgesloten. Voorzitter verwacht snel groene licht: VOORHOUT/LEIDEN - De op richting van een regionale om roep in Leiden en omgeving is een forse stap dichterbij geko men. Dit blijkt uit een brief van de gemeenschappelijke regeling Kabeltelevisie Bollenstreek (KB). Het bestuur van de KB staat positief tegenover de invoe ring van een streekomroep in de bollenstreek. De voorzitter van de KB, burge meester M.Th. van de Wouw uit Voorhout, schrijft dit aan het be stuur van de omroep Rijnland in oprichting. Kabeltelevisie Bol lenstreek geeft hiermee volgens voorzitter Joop Walenkamp van de omroep Rijnland een belang rijke stimulans tot het realiseren van de plannen voor een regiona le omroep. In de gemeenschappelijke regeling KB werken de gemeenten Hille- gom, Lisse, Sassenheim, Voor hout, Noordwijkerhout en Noordwijk samen. In dit gebied wordt in overleg tussen de ex ploitant van het huidige net, de NV Casema en de KB. het pro- grammapakket vastgesteld. Dit houdt onder meer in dat uitzen dingen van de streekomroep Rijnland niet eerder dan na toe stemming van het bestuur van de KB en de NV Casema kunnen worden doorgegeven aan de abonnees in de zes genoemde bollenstreek-gemeenten Ook de NV Casema heeft volgens burgemeester Van de Wouw in middels mondeling laten weten het werk van de op te richten omroep positief te beoordelen. Dit omdat het een aantrekkelijke uitbreiding van het programma pakket voor de abonnees bete kent. Geen struikelblok Van de Wouw zegt in de brief in de regio te willen onderzoeken hoe hel staat met de behoefte van de kabelabonnees aan een streek omroep en naar de bereidheid om hieraan mee te werken. In een reactie hierop zegt voorzitter Joop Walenkamp van de op te richten omroep onder meer dat de geraamde kosten van een kwartje per jaar per abonnee geen struikelblok behoeven te betekenen. "Wij willen vooral in het begin gaan draaien met de steun van vrijwilligers". Walenkamp denkt dat als alle ge meenten meewerken zoals tot nu toe geval is, het groene licht voor omroep Rijnland vrij snel kan worden gegeven. "Daarna moe ten zogenaamde uitvoeringspro-, blemen. zoals de wijze waarop het jaarlijkse kwartje moet wor den geïncasseerd, worden over- Om met de streekomroep te kun nen beginnen is omroep Rijn land afhankelijk van de resulta ten van de behandeling van de Medianota van het ministerie van VWC. De omroep in oprich ting* is daarom noodgedwongen afgegaan op 'wat bekend is ge worden uit de Medianota'. "Dit hoeft de omroep zich er niet van te laten weerhouden om de voor bereidingen voort te zetten en de mogelijkheden van de streekom roep nader uit te werken", aldus Van dc Wóuw. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester zwembad Poelmeer heeft deze zo mer minder bezoekers de kassa zien passeren dan vorig jaar. Tot half augus tus vonden 86.000 zwera- liefhebbers hun weg naar het buitenbad. Dat bete kent tweeduizend minder dan over dezelfde periode van vorig jaar. Deze te leurstellende cijfers voor het gemeentelijke bad drukken de tegenvallende belangstelling waarschijn lijk nog beter uit als men ze vergelijkt met die van de andere regiobuitenba- den. Een recent onderzoek heeft name lijk te zien gegeven dat Poelmeer het enige zwembad in de Leidse regio is dat met minder bezoe kers genoegen moest nemen, re den om een andere koers te va- Bedrijfsleider Van der Bent denkt van wel hoewel hij de terugloop ook wil toeschrijven aan het slechte voorjaarsweer. "Wanneer blijkt dat het Leiderdorpse zwembad 'De Does' 45.000 be zoekers meer heeft geteld dan in 1982, en wij slechts mogen hopen op een gelijk aantal bezoekers (honderdduizend-red.) dan moe ten we daar samen met het ge meentebestuur maar eens goed over nadenken. Dan moeten we samen bekijken waar dat aan zou kunnen liggen", zo stelt Van der Bent. Of dit gesprek zal leiden tot een aantal nieuwe maatregelen en voorzieningen valt dus nog af te wachten. Vast staat wel dat de bedrijfsleider enige suggesties ter overweging op tafel zal bren gen. Van der Bent: "Een voorzie ning die stellig meer bezoekers naar Poelmeer zal trekken is bij voorbeeld een glijbaan zoals in Leiderdorp. Ik denk dat zo'n glij baan wel een positieve invloed heeft op de bezoekersaantallen. Hoewel de investering zeer hoog is: drieduizend gulden per meter en zo'n baan is al gauw veertig meter lang, kan die investering er vrij snel uit zijri. Wanneer je tien procent meer bezoek krijgt en dat is blijvend, dan staan er redelijke baten tegenover zo'n aanschaf', aldus Van der Bent. Voorlopig wenst hij bij deze ruim een ton vergende investering nog liever even de kat uit de boom te kijken. "In folders spreekt men nog wel over een bezoekerstoename van dertig lot veertig procent, maar of dat aan houdt weet je natuurlijk niet. Daarom lijkt het me niet onver standig om een eventuele aan schaf nog zeker een jaartje uit te stellen. Maar persoonlijk ben ik er zeer gevoelig voor, want deze nieuwe glijbaan voorzien duide lijk in een behoefte", vertelt Van der Bent. Prijs te hoog Dat geldt ook voor de dit jaar inge voerde tienbanenkaarten. Vol gens de bedrijfsleider is de grote afname van deze kaarten vooral te danken aan de prijs. De jeugd tot 16 jaar betaalt voor elk zwem- bezoek 1,75, terwijl de 'oude ren' kunnen volstaan met een gulden meer. Minder tevreden is Van der Bent over de verkoop van seizoenabonnem§nten. "Waarschijnlijk verwacht men er niet zo veel gebruik van te ma ken. Of vindt men de prijs voor die abonnementen aan de hoge kant". Hoewel er volgens Van der Bent geen reden tot klagen is wat be treft de bezoekersaantallen voor het overdekte bad, ziet hij ook voor dit binnenbad wel enige nieuwe voorzieningen zitten. Zo is de aanschaf van een 'zonne weide', een verbeterd solarium, er één van. Van der Bent: "Dit nieuwe apparaat dat het zonlicht zonder schadelijke straling na bootst kan voor ons goedkoop zijn, omdat het op huurkoopba sis kan. Alleen voor de aankle ding, zoals kunstplanten en kunstgras, moet je voorzienin gen treffen". Toch zal een dergelijke aanschaf nog even op zich laten wachten. Er vindt namelijk op dit moment een onderzoek plaats waaruit moet blijken of het apparaat in derdaad geen nadelige werking op de menselijke huid uitoefent. Zo heeft de gemeentè Voorscho ten om medische redenen een jaar geleden besloten dit appa raat niet te gebruiken. De be- STAD EN RAND - De gemeen ten Leiden en Wassenaar heb ben zich onlangs opnieuw aan gemeld bij de Raad voor de Ca sinospelen om in aanmerking te komen voor de vestiging van een speellokaal binnen hun grenzen. Zij reageren hiermee op een oproep van de Raad via een advertentie in de Staats courant aan gemeenten om zich aan te melden als mogelij ke vestigingsplaats. De aanmelding van de beide re giogemeenten betekent dat zij samen met 27 andere gemeen ten op een lijst komen waaruit de Raad voor 1 januari van het volgende jaar een voordracht aan de regering zal doen. Deze zal uiteindelijk een beslissing we vestigingsplaatsen van ca sino's in ons land. Zowel Leiden als Wassenaar hadden zich in 1975 ook al be schikbaar gesteld om in aan merking te komen voor een van de casino's. Toen echter zijn Zandvoort, Scheveningen en Valkenburg (Limburg). drijfsleider: "Wij wachten nu af wat de uitkomsten van dit rap port zijn". Een ander idee om meer bezoekers naar het overdekte bad te bren gen is het verhogen van de wa tertemperatuur van het instruc- tiebad. Hierdoor verwacht Van der Bent dat meer gehandicap ten, ouderen en kleuters naar het zwembad zullen komen. "Uit aanvragen van dagverblijven van gehandicapten blijkt, dat ze graag hier willen zwemmen als de temperatuur op dertig graden gesteld kan worden. Onze moei lijkheid schuilt alleen in het feit dat ook het binnenbad op het zelfde verwarmingssysteem is aangesloten. Wij kunnen dus niet gescheiden verwarmen. Maar als de prijs van de offerte gunstig uitvalt voor die noodzakelijke aanpassing van de technische in stallatie, dan kan er op vrij korte termijn toe worden overgegaan. Dan zouden we veel meer activi teiten kunnen plannen dan nu het geval is". Een recreatieve mogelijkheid die andere baden missen zal vanaf de eerste week van september weer in gebruik worden geno men: de veel besproken whirl pool. Dit bubbelbad was vanwe ge de hoge energiekosten de af gelopen winter drie maanden ge sloten (op aanraden van de Oegstgeester PvdA-Yractie en met uiteindelijke instemming van de WD). Van der Bent ver- - wacht niet dat de komende win ter weer tot een (tijdelijke) slui ting zal worden besloten. "Voor al omdat vorig jaar gebleken is dat de bezoekersaantallen aan zienlijk lager waren dan daar voor geloof ik dat een nieuwe sluiting weinig zinvol zal zgn. Maar ja, men weet nooit....", al dus Van der Bent. VOORSCHOTEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland geeft de gemeente Voorschoten voorlopig geen toestemming voor de bouw van een nieuw verzorgingstehuis. Deze mededeling werd gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie voor Welzijn gedaan. Al hoewel wethouder Marselis de afwijzing niet uitgebreid wilde bespre ken gaven zowel hijzelf als de aanwezige raadscommissieleden blijk van teleurstelling. De gemeente Voorschoten was tot een bouwaanvraag gekomen wegens de fiuisvestingproblemen van de verhoudingsgewijs oude bevolking. Dat de provincie toch niet toestemt motiveert men met een verwijzing naar de normen die men hanteert voor eventuele bouw. Voorschoten valt binnen een planningsgebied waar van men verwacht dat het over voldoende capaciteit beschikt. Wethouder Marselis constateerde echter dat het om een "voorlopige constatering" van de provincie gaat. Orgelconcert De drie 'eigen' organisten van de Wassenaarse Dorpskerk, Jan van Biezen, Wim Landsman en Rijk Jansen, geven zondag avond weer een rogelconcert, het eerste na de zomerpauze. Uitgevoerd zullen worden werken van onder anderen Nic. Bruhns, Bach, Mozart, Tele- mann, Walther, Kauffmann en Reger. Bovendien zal de 'Intro duction Und Fuge, d-Moll' voor vierhandig orgel van Franz Lachner worden uitgevoerd. Een vierhandig stuk is inmid dels traditie geworden van dit driemans concert, meldt de aan kondiging trots. Het orgelconcert begint om zeven LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN 2311 BG LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt e verlenging 3203571 tn v Damiate Holding BV te Haarlem Jaarabonnement 233.50 Per oost i 322 90 Maandabonnement 20.59 (Autom. betaling) Losse nummers 0.85 Directie: G. Koopman Adj.dir N Quakernaat Hoofdredacteur: Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg redactiechef A. van Leeuwen Plv Alg redactiechef Commentaren W. F. J. Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs. J. Kroon (stad) B W T. Jungman (plv) (regio) P.J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Beiroet. Rome. Madrid. Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2