KH9 Meer dan alléén winkelcentrum WINKELHOF vrijdag en zaterdag (jUUUUUUAjè SCHOUTEN Onze gezellige WINKELHOF-MAANDMARKT jfdehuis VERHOOG WOLTEflS amr ,Betamovie, voorlopig kleinste videocamera 4sM& LODERDORP- fietsl 585,- pj) Uw zoon(s) goed gekleed naar school met kleding van Met voor de kinderen de Winkelhof-Moonwalk op zaterdag van 10.30-17.00 uur en natuurlijk gezellige jazz-muziek! Heel mooi en voor slechts 975- de Kodak WIJ KENNEN ALLE REIZEN EN DE BESTE PRIJZEN! Winkelhof.een ware winkelweelde. Ruim elfduizend overdekte vierkante meters. Ruim vijftig winkels en winkeltjes gezellig bij elkaar. En kijk eats wat er allanaal te koop is: de dagelijkse boodschappen en verfijnde delicatessen, de nieuwste mode en de laatste hits, badschuim at badmantels, sokkat at sigarettat, filmapparatuur at schemerlampjes, rolletjes drop Nu speciale schoolfiets aanbieding raleigh b.s.avan 685,- Inruil voor uw oude fiets100,- dus u betaalt De fietsvakmanNU WM. Burger Winkelhof 7, Leiderdorp, tel. 071-412765 Mgr. van Sleelaan 219, Voorburg, tel. 070-863306 WINKELHOF 69 LEIDERDORP déodorants sans alcool Bij uw "drogisterij-parfumerie-reform" Winkelhof en Santhorst Leiderdorp Tijdens de maandmarkt de restanten tegen HERENMODE Winkelhof 31, Leiderdorp. is er weer op vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus! SElfKT POSIER. saSmwTS foto-film video Leiderdorp Leidschendam reisbureau Leiderdorp - Winkelhof 10 tel. 071-41.22.51 Leiden - Vismarkt 1 tel. 071-14.90.41 Voorschoten - Treubstraat 1 tel. 01717-89.60 camera is gauw gelegd, want het gaat hier om een snoerloos model. Geen platte koffer op de heup en camera in de hand met daartussen een dikke kabel. Alleen maar de 'Betamovie'. Die camera is welis waar zwaarder dan een Filmapparaat (2,5 kilo weegt hij zonder batterijen en cassette) maar dat komt om dat Sony er in geslaagd is om de gewone, standaard Betamax-cassette toe te passen. Die cassette is af speelbaar in elke huiskamer video-apparaat van het Beta-type. Verder leek het Sony - niet ten onrechte - dat de bediening vergelijkbaar moest zijn met een van de grotere broers of vergelijkbaar met een filmcamera. Die eisen leidden tot een F 1.2 lens met macrostand en 6x motorzoom. Het beeld ziet men via een opti sche zoeker door de lens, omdat een halfdoorlaten de spiegel en wat prisma's zijn toegepast. Net als bij grotere camera's moest in het huis verder de auto matische witbalans worden opgenomen en ziet men in de zoeker verder waarschuwingen voor te weinig licht en te lage batterijspanning. Ook wordt de star- t stop van de motor aangegeven. De Betamovie is te zwaar om uitsluitend als handca mera te dienen. Hij is ontworpen als schoudercame ra, zo als vele professionele camera's trouwens. De (oplaadbare) batterij zit in de handgreep, die overi gens versteld kan worden. Het opgenomen vermo gen is ongeveer tien Watt. Dat betekent een uur Filmen met een gewone batterij en vier uur met een batterij-gordel, zoals ook bij professionele filmers in gebruik. Geen concurrent De Betamovie is geen directe concurrent voor de in ontwikkeling zijnde 8 mm-video. Die 8 mm-norm laat inderdaad de afmetingen van een gewone film camera toe. Maar toestellen gebaseerd op de 8 mm- cassette, een iets dikkere versie van de muziek-cas- sette, zijn nog lang niet produktierijp. Hoewel het in de verwachting ligt dat een aantal fabrikanten in september op de Berlijnse Funkaustellung prototy pes zullen tonen, zal het mogelijk pas 1985 zijn, voor deze 'smalflim-videonorm' bruikbare consumenten camera's Zeil opleveren. Dit ondanks het feit dat bijvoorbeeld bij Philips' labo ratoria zelfs al een 'langspeel 8 mm-camera' wordt beproefd en de Japanners - die met Philips en an dere producenten een standaard hebben aanvaard ook wel met fraaiogende, veelkunnende apparaatjes zullen komen opdagen. Voor echte montages blij ven twee verschillende videorecorders nodig, waar bij men tijdens het overspelen de scenes 'knipt'. De Betamovie heet voluit BMC-100. Hy verschijnt de ze zomer op de Japanse markt en zal hoogstwaar schijnlijk rond de Funkaustellung in Berlijn (sep tember) ook in een Europese versie verschijnen. Vooralsnog rekent Sony op een produktie van zo'n 20.000 stuks voor de thuismarkt. Hoeveel er daarna nog zullen worden gemaakt hangt van de reactie van het publiek af. Over de hele wereld zijn bijna 12 miljoen Beta-bezitters, die nut van het toestel zou den kunnen hebben. Terwijl in Eindhoven en Japan druk gesleuteld wordt aan de nieuwe 8-mm-norm voor portable-videore- cording, brengt Sony deze zomer de zogenaamde 'Betamovie' in Japan uit. Het is een betrekkelijk re volutionair concept waarbij een consumenten-vi deorecorder wordt gebruikt die op een gewone Film camera lijkt. Hij is alleen wel zwaarder. Jaren geleden is men al begonnen een goed draagbare videocamera en -recorder te ontwerpen. Dat lukte maar matig. De portables die ontstonden waren log en zwaar, niet in het minst door de vracht batterijen die er inzat. Pas toen men kleinere cassettes ging gebruiken, werden de videorecorders handelbaar der. De kleinere cassettes pasten echter niet in de videorecorder thuis, maar alleen in het opname-ap paraat. Op de laatste Firato, in september vorig jaar, toonden de makers van het V-2000 video-systeem, Philips en Grundig voornamelijk, een andere oplossing. Voor portable gebruik namen zij weliswaar een ldeinere cassette, maar precies dezelfde band. Deze even bre de band werd in de draagbare apparatuur met een kleine cassette gebruikt. Met het voordeel van een redelijk lichte combinatie voor gebruik buitenshuis. Door een verloop-unit kon de mini-cassette toch in het huiskamer video-apparaat worden afgespeeld. Daarbij was natuurlijk de speelduur korter. Maar de systemen pasten tenminste op elkaar. Snoerloos Nu is er dan de Betamovie. De associatie met de Film

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 18