c Woningzoekenden mogelijk eerst in 'wachtkamer' 1 Buren tegen kunstgrasveld LMHC «F Beperking Wassenaarse inschrijving blijft AGENDA Duinrell: "We willen niet kwetsen" Insectenshow ludieke parodie Zesdaagse wandelaars in zwembad LEZERS SCHRIJVEN Asfaltlaag voor speelterreinen Koudenhoom Duopassagier bromfietser gewond Stad en rand DINSDAG 26 JULI 191 OEGSTGEEST - Alle bewoners van de Laan van Alkemade. ge legen tegenover het velden- complex van de Oegstgeester hockeyvereniging LMHC, heb ben bezwaren tegen de voorge nomen aanleg van het kunst- grasveld. In een brief aan het college van B en W van Oegst- geest vestigen zij de aandacht op de nadelige gevolgen van deze aanleg. Met name het voornemen om dit kunstgrasveld te voorzien van kunstverlichting vindt in de ogen van de omwonenden geen genade. De bewoners vre zen dat door het frequent ge- bruik van de lichtmasten de huizen te fel verlicht zullen worden. Vooral in de herfst- en wintermaanden, wanneer de felle lichtbundels vrij spel krij gen door een verminderde boombescherming wordt door hen als "zeer hinderlijk" erva ren. Ook vrezen de omwonen den dat door het intensieve ge bruik van het kunstgrasveld een toenemende geluidsover last zal ontstaan. "De afstand tussen het veld en de huizen is minder dan veertig meter", zo schrijven zij. Volgens de bewo ners zal met name het oefenen op de goal tot laat in de avond de lawaai-overlast gaan veroor zaken". Een en ander zal zeker nadelige gevolgen hebben voor de rust en het woongenot aan de Laan van Alkemade", zo stellen zij. Om deze redenen wensen de be- dat "het nieuwe veld en de daarbij behorende ver lichting ergens anders in het sportveldencomplex wordt ge situeerd en niet in dat gedeelte, dat nu juist het dichtst aan de bebouwing grenst". Het colle ge van B en W heeft de bewo ners hierop geantwoord, dat een eventuele veldverplaatsing niet ter discussie gesteld kan worden. Wel zijn B en W met de hockeyvereniging gekomen, dat de verlichting niet direct naar de woningen aan de Laan van Alkemade zal schijnen. Volgens B en W zul len de lichtmasten worden ge plaatst langs de Laan van Alke made en de Hofbrouckerlaan. Daarbij zal rekening gehouden worden met een goede richting en afscherming van de licht- kappen. Verder heeft het be stuur van LMHC het gemeen tebestuur toegezegd dat de verlichting niet langer zal branden dan noodzakelijk is. Ook aan de aanbeveling van de bewoners om de verwachte toename van geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken, zal tegemoet worden gekomen. Zo heeft het bestuur van de hockeyvereniging het college laten weten dat de doelplan- ken aan de kant van de Laan van Alkemade zullen worden bekleed zodat het geluid wordt gedempt. Door het nemen van deze maatregelen hoopt het be stuur van LMHC dat voldoen de aan de bezwaren van de be- is tegemoet gekomen. WASSENAAR "Ik heb een raadsmeerderheid achter me", was de nuchtere reactie van de Wassenaarse wethouder Greep (PvdA) op een vraag tijdens de vergadering van de raadscommissie Huisvesting of Wassenaar de inschrijvingsnormen voor woningzoe kenden blijft weigeren te versoepelen. Zoals bekend weigert Wassenaar om mensen die van buiten de gemeente komen en hieraan niet economisch gebonden zijn, in te schrij ven. DINSDAG U Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1, 'Himalaya'; 11.30 uui 'De koning en de maan'. 14.30 uui 'Himalayan Farmer', 15 uur. Wassenaar Gemeentehuis - commissie welzijn 19.30 uur. WOENSDAG Leiden V Rijksmuseum voor Volkenkunde f Steenstraat 1. 'De koning en di maan', 14.30 uur; 'Himalaya', 11.34|i uur; 'Himalayan Farmer', 15 uur. Hooglandse kerk - pauze-orgelconceifH door Anton Pauw, 12.30 uur. Breehuis - speelfilm, 19 uur. Stats jongerencentrum - sport en spel«* 15-17 uur. Wassenaar Gemeentehuis - gecombineerde missie ruimtelijke ordening, openbabt re werken, finaciën en economischtc zaken, 19.30 uur. vt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst vai^ de apotheken in de regio Leideir wordt waargenomen van: f' vr 22 juli tot 29 juli door: h1 Apotheek Tot Hulp der Menschheidv; Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheekv, Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439; Apo<) theek Voorschoten, Leidseweg 66, telu ;pei« 01717-2525. K De toendertijd door de raad ge bruikte motivering hiervoor was dat men de mensen "niet met een kluitje in het riet wilde stu ren". Eerst moet de grote groep "eigen" mensen geholpen wor den. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn het hier niet mee eens en wil beide ongehoor zame gemeenten, Wassenaar en Leidschendam, dwingen de voorschriften voor de regio te volgen. Ook stelde commissielid Olysla- gers gisteravond andermaal de vraag naar de stand van de aan passing van het woningzoeken denbestand. In de verkiezings- weken werd over deze materie een robbertje gevochten. De WD schatte de echte woning nood toen op twee a driehonderd gevallen, terwijl andere partijen eerder in de buurt van de dui zend dachten. De in het college- program genoemde "geactuali seerde en geanalyseerde" gege vens moeten hierover uitsluitsel geven en voorts als basis dienen voor de discussie over toekom stig woningbouwbeleid. Wethouder Greep erkende dat er enkele problemen zijn opge doemd bij de opzet van het on derzoek, terwijl ook de eigen wo- ningkartotheek "lacunes" blijkt te vertonen. Belangrijk pro bleem is bovendien dat het Bu reau Huisvesting slechts twee ambtenaren telt: "Deze mensen hebben hun handen al vol met gewone werkzaamheden zoals het te woord staan van noodlij dende mensen", aldus de wet houder. Hij hoopte overigens in oktober met "voorlopige resulta ten" te komen. De haast is gebo den omdat in het nzOaar de be langrijke Struktuurschets noord oost wordt behandeld. Hierin staat een definitieve invulling met woningboouw in de laatste grote locatie van Wassenaar. Commissielid Olyslagers opperde gisteravond voor het zogenoem de "wachtkamersysteem", waar de gemeente Den Haag plannen voor heeft. Deze methode tracht een effectieve woonruimteverde ling tot stand te brengen. Er wordt onderscheidt gemaakt tus sen "directe" en "indirecte" wo ningzoekenden. Weigert men een aangeboden woonruimte dan moet men voor straf weer een halfjaar wachten. Als na een tweede verzoek wederom niet wordt geaccepteerd is de straf één jaar, terwijl een volgende weigering zelfs tot afvoering van de woningzoekendenlij st leidt. De bedoeling van dit systeem is om de acute woningnood beter de baas te kunnen, het woning bestand beter hanteerbaar te ma ken en het onevenredig grote aantal weigeringen terug te drin gen. Wethouder Greep noemde het een goede suggestie: "Ik neem het idee in ieder geval graag mee". 'Collega's' van Moshe de meikever, neger Louis, Juan de Ramanas en WASSENAAR - De door de Anne-Frankstichting en het Nieuw Israëlitisch Weekblad van anti-semitisme beschuldigde insectenshow op het Wassenaarse re- creatierrein Duinrell is een cabareteske parodie. Op zanggroepjes van mooie meiden zoals Luv, The Lo- vies, en op duo's zoals Saskia en Serge, Derk Dai sy de Vlinders. En ook op een door de joodse mop pentapper Max Tailleur in na oorlogs Nederland als zodanig bekend geworden sjacheraar Moos, die in de insectenshow als de onvervalste jiddische Moshe de meikever wordt opgevoerd. De show handelt over een schoonheids/zangwedstrijd waaraan ondermeer de genoemden in insectenge daante deelnemen. De diverse optredens worden gelardeerd met 'harde' uitspraken van Moshe, die echter niet veel verder gaan dan de opmerking dat 'hij nooit getild' is geweest. Zowel de Anne-Frankstichting als het NIW beschul digden eind vorige week de Duinrell-directie ervan in Moshe het karikaturale joodse type te laten uit beelden waar de 'Joodse gemeenschap van dacht af te zijn'. Wilma van Leeuwen, woordvoerder van Duinrell, ver klaarde gistermiddag op de al voor het vierde sei zoen opgevoerde insectenshow slechts één dergelij ke klacht te hebben ontvangen. Op de vraag aan de klager om deze te specificeren, is echter nooit ant woord ontvangen. Naast de insectenshow wordt op het recreatieterrein tevens een kikkershow opgevoerd waarin een ne gerpop, Louis, en een 'homofiel' type, Jean de Deca dence, ten tonele worden gevoerd. Bovendien is hierin een imitatie van de stem van ZKH Prins Bernhard, Herbert van Kikkerian in de show, te be luisteren als de geplaagde bespeler van een wateror gel. Op deze ludieke parodie is nooit een klacht bin nengekomen. Als gevolg van de publiciteit rond de beschuldigde insectenshow is de directie van het pretpark van morgen telefonisch benaderd door iemand die ver wijten maakte over de kikkershow 'mede namens mijn veertig vergaste vrienden'. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te]r< ten noorden van de Rijn: 134604; teld ten zuiden van de Ryn: 121753. u Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruis v gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131 v spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel? 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, telv 154500. 2 Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. r Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Ka Win zv. C.P. Ngl en M.C. Man; Maria Johanna dv. P.M. Westerman en J.A.M. Wesseling; Ba- J har dv. N. Bayrak en Z. Ture; Marcel j zv. K. van Dujjn en W. Hoek; Albertus Jan zv. G.C. van der Mey en J. van der Plas; Jesina Hendrika Margaretha dv. B.M. Warmerdam en K.A. Jansen; Remco zv. N.C.M van der Mefj enï L.M. Durieux; Lammert zv. L. Land- man en M.S.A. Hoogkamer; Marian dv. J.L. Padding en M.F.L. Warmen- hoven; Mike zv. P. Smit en S. Rijsber- 5 gen; Ariane Heieen dv. J.H.D. Wage- ner en S.M. Antheunissen; Antonius 1 Andreas zv. G.J.C.M. Heemskerk en H.M. Geerlings; Linda dv. H. Besselse en W. Noordam; Jan Willem zv. H. Besselse en W. Noordam; Suzanne Josina dv. J.A.W. van Spengen en A.M.V. van Mierlo; Wouter Thomas zv. A. Holwerda en J.E. van der Niet; Salahdine zv. A. el Ghourri en Z. Dra- oui; Rogier zv. F. Engels en L. Smits; - Martijn zv. T.A.H. van der Naald en J.C. Hensen; Maaike dv. P.J. Moole- naar en G.E. Westerbeek; Jacoba dv. G. de Roode en J. Hartevelt; Pieter zv. P. Verbiest en J. Demoet; Remco Ge- rardus Hendrik zv. G.N. van Beelen en A.M. Emmerich; Johannes Hen- dricus zv. J.H. Reijnders en E.S. Jan- WASSENAAR - Ter gelegenheid van de vijfentwintigste keer dal de deelnemers aan de jaarlijkse strandzesdaagse bij hem over nachtten, wilde Duinrell direc teur Van Zuylen de meute in zijn zwembad op de foto hebben om deze dan aan de organisator van de wandeltocht te kunnen aan bieden. Helaas bleken slechts een deel van de duizend wandelaars na de eerste dag stappen bereid om aan dit verzoek gehoor te ge ven en zich in het bad te begeven. Volgens een woordvoerder van de Duinrell directie omdat de wan delaars na zo'n eerste dag zeer vermoeid zijn en 'nog een beetje los moeten komen Al met al heb ben toch enige honderden zes daagse gangers gisteravond rond zes uur de boorden van het zwembad opgezocht om zich daar te laten vereeuwigen. (foto Holvast) "De kuilen zijn zo diep dat e i kan verdrinken" A Het raadslid Vreeken laat in h LEIDERDORP - De speelplaatsen in de wijk Binnenhof in Leider dorp zullen een grote opknap beurt krijgen. Dit gebeurt op ver zoek van de omwonenden, die in mei een brief vol klachten bij de gemeente hebben gedeponeerd. In de brief klagen de bewoners vooral over de speelplaats die wordt begrensd door de Coorn- hertdreef. de Oltmansdreef en de Gallaslaan. Volgens de brief schrijfster, mevrouw Kroone, is de situatie met regenval het ergst. "Met dat slechte weer in het voorjaar duurde het een dag of tien voordat de speelplaats weer kon worden gebruikt. De kinderen spelen op een terrein vol met kuilen die zo diep zijn dat een klein kind er nog wel in kan verdrinken. Bovendien vin den wij het als bewoners een ont siering van de buurt", aldus de briefschrijfster. Volgens een woordvoerder van de gemeente is door B en W inmid dels een besluit genomen om te komen tot een opknapbeurt van een viertal speelplaatsen. Er is een bedrag van 75.000 gulden be schikbaar, dat echter alleen voor Binnenhof kan worden gebruikt. Het is nog niet bekend wat de werkzaamheden precies zullen inhouden. In elk geval zullen de speelplaatsen wel van een asfalt- laag worden voorzien. Verder zullen de speeltoestellen worden herplaatst en indien nodig wor den vervangen. Bovendien is er een basketbalveldje voorzien tussen sportschool van Houdt en het van Alphenplein. Men verwacht zeker voor het eind van het jaar klaar te zijn met de werkzaamheden. Het raadslid Vreeken laat in het Leidsch Dagblad van zaterdag 23 juli weten dat hij verontrust is over de in aanbouw zijnde be schoeiing van de Warmondse ge meentehaven en naar zijn me ning loopt bij verzakking van de oever ook de hrug naar Kouden- hoorn gevaar. Hoe zou de heer Vreeken nog dui delijker kunnen demonstereren dat hij van waterbouwkunde geen verstand heeft? Als ik eep zeilmaker bezig zie, kan ik me wel eens afvragen of er geen kostbaar doek wordt ver sneden en of het zeil wel de juiste vorm zal krijgen, maar ik moet dan maar vertrouwen op de vak bekwaamheid van de zeilmaker en geen domme vragen stellen die alleen schouderophalen kun nen uitlokken. Het zou jammer zijn als de vaste stand van de brug afhankelijk zou zijn van eventuele verzak king van de oever, maar aange zien de brug werd opgelegd op met gewapend betonpalen on- derheide landhoofden, zou voor zover het de brug betreft de oe ver rustig mogen verzakken. Een vaste stand van de beschoei ing is alleen voor de kade met haar bestrating van belang. Daar wordt dan ook voor gezorgd door de beschoeiing te gordingen, die met stalen anker- staven aan de in het achterter rein geplaatste ankerplaten wor den verankerd. De ankerstaven hebben een stel- wartel, waarmee het ruwe hei werk, dat naar zijn aard er aan-, vankelijk schots en scheef bij staat, zuiver in rechte lijn kan worden gesteld. Dat de heer Vreeken zijn onwe tendheid met zijn foto erbij in de krant wil hebben zij hem ver gund, maar dat hij daarbij ook het college van B. en W. en zijn collega's in de raad in discrediet probeert te brengen, vind ik toch wel kwalijk. Een vriend, die zijn naam niet verzwijgt, P.C. den Ouden, archi tect. OEGSTGEEST - Een verder on bekend gebleven bromfietser is gistermiddag op de kruising Haarlem mertrek vaart weg/Abt- spoelweg in Oegstgeest uit de bocht gevlogen. Zijn duopassa gier, een Warmonder, vloog hier bij met zijn hoofd tegen de vang rail en moest met hoofdletsel in het ziekenhuis worden opgeno men. De bromfietser kwam vanaf de Haarlem mertrek vaartweg en wilde links af richting Warmond de Abtspoelweg oprijden. OEGSTGEEST/DEN HAAG - De bewoners van de Peter van Anrooylaan in Oegstgeest zul len de verkeersborden in hun straat voorlopig moeten gedo gen. Twee weken geleden klopte een aantal bewoners bij de Raad van State aan om via een zogeheten schorsingspro cedure te bewerkstelligen dat de borden alvast zouden kun nen verdwijnen. Dit in afwach ting van de eigenlijke behan deling door het hoogste rechts- Oegstgeest mag verbodsborden blijven plaatsen orgaan, die nog maanden op zich kan laten wachten. Een deel van de bewoners zijn de borden een doorn in het oog Waarom, zo redeneren ze, moet er met borden worden gemeld dat het verboden is te parkeren - terwijl er in de Peter van An rooylaan helemaal geen ruimte is om te parkeren? Staatsraad Veringa vond het niet nodig dat de borden alvast worden verwijderd. Hij oor deelde dat er niet aannemelijk is gemaakt dat de bewoners 'onevenredig nadeel' van de borden ondervinden. In elk ge val niet in die mate dat ze ter stond verwijderd moeten wor den. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 u zaterdag v 16 30-18 0 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan Bi) automatische overschi geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien een maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging abonnementsgelden op giro 32035711 n v Damiate Holding BV te Haarlem mg Per oost f 322.90 Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Ad| dir N Quakernaat Hoofdredacteur: Drs J W E Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R. D Paauw Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef R D Paauw. W F J Wirtz en A A. van Brussel J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H Schrama (feature) Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington, Cain

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2