-c 3 LPG aan land in elke haven Jacht op de mug is weer geopend Israel-politiek WD verwarrend Alleenstaande minder belast Subsidie verbetering oude woningen omhoog Tankers aangepast Soepeler prijsbeleid Half miljoen vreemdelingen Klacht ingediend tegen officier van justitie Huisartsen niet oneens met regeling Activisten weer thuis ZATERDAG 16 JULI 1983 Binnenland DEN HAAG (ANP) - Het ministe rie van volkshuisvesting heeft de subsidies voor de verbetering van vooroorlogse particuliere woningen flink verhoogd. Een eigenaar, bewoner of verhuurder van een vooroorlogse woning kan nu in totaal bijna 47.000 gul den aan subsidie krijgen, wan neer hij alle verbeteringen aan brengt, die in de regeling worden genoemd. De regeling gaat met terugwerken de kracht in op 1 juli. Vóór die datum konden eigenaren van vooroorlogse woningen maxi maal 29.000 gulden subsidie krij gen. Voor na-oorlogse woningen blijven de oude bedragen gelden, i Vooral de bijdragen voor het op heffen van bouwtechnische ge breken aan de woning, zoals ver betering van fundering, gevels, vloeren en dakconstructie, gaan omhoog. Ook subsidies voor woontechnische verbetering, het aanbrengen van toilet, douche en keuken bijvoorbeeld zijn ver hoogd. De verhoging van de subsidies loopt, vooruit op de kostendek kende subsidies voor de verbete ring van vooroorlogse particulie re woningen, die zijn aangekon digd in het onlangs uitgebrachte meerjarenplan stadsvernieu wing. Staatssecretaris Brokx heeft tot de verhoging van de subsidies besloten omdat de par ticuliere woningverbetering de laatste jaren onvoldoende van de grond komt. HILVERSUM - Vloeibaar petroleumgas, LPG, mag in principe in elke haven in Nederland waar dit veilig kan gebeuren aan land worden gebracht. Met het bedrijfsle ven zijn afspraken gemaakt voor aanpassing van de tankervloot aan nieuwe veiligheidseisen. Dit heeft staatssecretaris Scherpenhuizen (verkeer en water staat) gisteren gezegd voor de VARA-televisie. ;DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft besloten het prijsbeleid sterker te versoepelen. Er zullen meer sectoren worden vrijge steld van toezicht, de belangrijk ste daarvan is de voedings- en ge notmiddelenindustrie. Minister Van Aardenne (economische za ken) had eind 1982, bij de vorige wijzigingen, al verdere versoepe lingen aangekondigd. Hij voerde toen ook al veel vrijstellingen door. Veel produkten van de voedings- en genotmiddelenindustrie val len straks niet meer onder het prijsbeleid. De ingangsdatum zal Van Aardenne binnenkort be kend maken in een brief aan de Tweede Kamer. iop die nieuwe vrijstelling is een aantal belangrijke uitzonderin gen. Niet vrij is de prijsvorming van huishoudsuiker, margarine, halvarine, brood, koffie, thee, bier, sterke drank en tabaksarti kelen. Aanleiding voor de ver dere versoepeling is het feit dat de prijsontwikkeling zeer gema tigd blijft. [Consumenten Kontakt heeft be zwaren tegen de instellingen. De consumentenorganisatie geeft toe, dat de prijsontwikkeling tot dusver laag is. „Maar de minister had de wind mee, de grondstof- fenprijzen daalden, evenals de olieprijs. Maar er is nu een op waartse tendens", aldus een woordvoerder. De consumentenorganisatie wijst erop dat deze maand de prijzen van suiker, benzine, koffie en brood zijn gestegen en dat een prijsstijging van margarine (3 of 4 cent) te verwachten is. Us gevolg van de versoepeling van het prijsbeleid zijn straks allerlei andere prijsstijgingen te ver wachten, zoals frisdranken en conserven. Bovendien stijgen de groenteprijzen als gevolg van de droogte en zullen de aardappelen in het nsgaar waarschijnlijk om dezelfde reden veel duurder wor den. Minister Van Aardenne is hiermee niet op de goede weg, zegt Konsumenten Kontakt. DEN HAAG (GPD) - Op 1 ja- nuari van dit jaar woonden in ons land 543.000 niet-Neder- landers. Dat waren er 5000 meer dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Het aantal vreemde lingen in ons land bedraagt 3,8 procent van de totale be- vollting. De Turken vormen met 152.000 personen de grootste catego rie niet-Nederlanders. Daar na volgen de Marokkanen (100.000), Westduitsers (43.000), Britten (39.000), Bel gen (24.000), Spanjaarden (22.000) en Italianen (21.000). AMSTERDAM (GPD) - Greenpeace en de Dierenbescherming hebben gisteren gezamenlijk bij het gerechtshof in Amsterdam een klacht ge deponeerd tegen officier van justitie in Utrecht, mr Kruyer, omdat deze de importeur van zeer jonge Baikalrobben niet strafrechtelijk wil ver volgen. In tegenstelling tot mr Kruyer vinden de twee organisaties dat de dierenhandelaar uit Soest de zeehonden geneeskundige verzorging heeft onthouden. Inmiddels zijn 10 van de 25 zeehondjes overleden. In mei kwam bij toeval aan het licht dat de Soester dierenhandelaar 25 jonge Baikalzeerobben in zijn bezit had voor doorverkoop naar het buitenland. Baikalrobben zijn de enige zoetwaterrobben ter wereld. De populatie bestaat uit ongeveer 40.000 exemplaren die geheel is aange past aan het leven in het Baikalmeer in Siberië. De jongen die in Soest terecht kwamen, waren één tot twee maanden oud, terwijl ze zeker drie maanden moeten zogen bij de moeder. Via Lenie 't Hart van het zeehondencentrum in Pieterburen werd de Die renbescherming gewaarschuwd. Lenie 't Hart nam 18 zeehonden op in haar crèche, nadat al zeven dieren waren dood gegaan. Afgelopen maandag besloot mr Kruyer geen strafvervolging in te stellen tegen de handelaar en legde daarmee een proces-verbaal van de direc teur van de inspectie van de dierenbescherming naast zich neer. Green peace en de Dierenbescherming vinden dat onbegrijpelijk. Voorgaande kabinetten stonden op het standpunt dat LPG alleen op een paar centrale plaatsen aan land mocht worden gebracht, en dat een pijpleiding de meest vei lige manier van vervoer was. Stu dies van TNO hebben inmiddels uitgewezen dat het vervoer per binnenschip veel veiliger is. Scherpenhuizen zei dat zijn beslis singen vooral zijn ingegeven uit concurrentie-overwegingen met het buitenland. Snelheid was ge boden. „Ik wilde het bedrijfsle ven door een snelle beslissing in de best mogelijk positie n vreren voor het verkrijgen contracten.". UTRECHT (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) vindt de vestigingsregeling voor huisartsen, die het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) gisteren heeft ge publiceerd, een stap in de goede richting. Maar de vereniging betreurt het dat in de regeling geen aanzet wordt gedaan om de al jaren be staande praktijknorm van 2600 patiënten formeel te verlagen. Dat stelde secretaris-penning meester J.W. van den Blink tij dens een persconferentie in Utrecht. Als de nieuwe vestigingsregeling in werking treedt, waarschijnlijk in de eerste helft van volgend jaar, kunnen huisartsen niet lan ger een praktijk beginnen zonder toestemming van de gemeente. De norm die de gemeente bij het afgeven van vergunningen in principe moet hanteren is één huisarts op 2600 inwoners. De LHV is voorstander van veel kleinere praktijken omdat de huisarts er in de afgelopen jaren een aantal taken bij heeft gekre gen die hij voorheen niet had. APELDOORN - De Apeldoornse wandelvierdaagse zit er weer op. Gistermiddag vond de feestelijke intocht plaats. De wandelaars werden verwelkomd met bloemen. Voor deze oudere sportieve dame stond ook haar stijlvol geklede echtgenoot klaar. "Hoe is 't geweest?" <fot® anp» SCHIPHOL (ANP) - De twee Nederlandse vredesactivis ten die deze week in Moskou waren aangehouden zijn gis teren op Schiphol aangeko men. De 21-jarige student ge schiedenis Inger Elzinga en de 24-jarige portier Eric Bras- sem, beiden uit Amsterdam, waren aangehouden wegens het verspreiden van plastic tassen met een afbeelding van de 24-jarige Russische vredesactivist Oleg Radzyns- ki. De twee waren na hun aanhou ding en verhoor overge bracht naar een hotel bij het vliegveld van Moskou in af wachting van hun thuisreis. Met in hun bagage 1000 plastic tassen met daarop een sticker met het portret van Radzyns- ki en de tekst "who next"? (wie volgt) waren Inger en Eric tien dagen geleden op een toeristenvisum naar de Sowjet-Unie gereisd. De tas sen zijn bij aankomst in Le ningrad niet opgemerkt door de douane. Ongeveer 850 tassen hebben zij in parken in Moskou neerge legd. De overige hebben zij donderdagmiddag uitge deeld. Twee geüniformeerde agenten hebben het tweetal toen aangehouden. Zij had den voor plastic tassen geko zen, omdat deze volgens hun zeggen in de Sowjet-Unie zeer moeilijk te krijgen zijn, en daar als een "leuk ca deautje" worden beschouwd. DEN HAAG (GPD) - Ook onge huwd samenwonenden met meerdere inkomens zullen vanaf 1 januari meer belasting gaan be talen. Dit blijkt uit antwoorden van het kabinet op vragen uit de Tweede Kamer over de komende belastingverhoging voor gehuw de tweeverdieners. Alleenstaan den vanaf 27 jaar kunnen daaren tegen rekenen op een belasting verlichting. De staatssecretarissen Koning (fi nanciën), en De Graaf en Kap- peyne van de Coppello (beide so ciale zaken) hebben gisteren de Kamer op de hoogte gebracht van de voorgenomen wijzigingen in de belastingketting. Tevens schrijven zij dat de belastingver hoging voor gehuwde tweever dieners op 1 oktober moet gaan. Volgens de vaste kamer commissie is het echter tech nisch vrijwel uitgesloten dat 1 oktober nog wordt gehaald. De aanvullende plannen van de be windslieden komen neer op de invoering van een algemene be lastingvrije som met verschillen de toeslagen voor de ongehuwde alleenverdiener of bijna-alleen- verdiener in een duurzame sa menleving, alsmede voor de on gehuwde alleenstaande. De rege ling geldt voor alleenstaanden van 27 jaar. Net als tegenwoordig krijgt een alleenstaande ouder met afhankelijke kinderen een even hoge belastingvrije som als i alleenverdiener met e i ge- Deze nieuwe voorstellen zouden moeten worden ingevoerd op 1 januari, samen met de zoge naamde integrale rolwisseling voor gehuwden. Uit een ruwe be rekening blijkt volgens de staats secretarissen dat de kosten van de rolwisseling kunnen worden betaald uit de netto opbrengst van de beide andere maatrege len: de belastingverhoging voor ongehuwde tweeverdieners en de verlaging voor alleenstaan den. Op 1 januari willen de staatssecre tarissen eveneens de fiscale ver zelfstandiging van de gehuwde vrouw verder uitbreiden. Dat zal ertoe leiden dat vanaf die datum ook inkomsten uit vroegere ar beid, zoals wachtgeld, vut-uitke- ringen en pensioenen, onder de ze regeling zullen vallen, evenals bijvoorbeeld studietoelagen. In een derde fase willen de be windslieden een eind maken aan de belastingvoordelen voor tweeverdieners in vergelijking met een alleenverdiener, die bru to net zo veel verdient als de tweeverdieners samen. Het be lastingvoordeel van de tweever dieners is een gevolg van de ster ke progressie in de belastingen, die leidt ertoe dat iemand, die f 50.000 verdient aanzienlijk meer belasting betaalt dan twee mensen die ieder f25.000 verdie- De waanzinnige jacht op de mug staat weer open. Het is opnieuw de tijd van het treiterige gezoem, de slapeloze nachten, bloedspet- ters op het behang, en op het eind van het liedje toch vaak een jeukbult. >e drogisterijen kunnen de bestrij dingsmiddelen niet aanslepen. En dat alles voor een klein beest je van nog geen centimeter groot, dat ongrijpbaar lijkt en zich slechts door mensen met een groot reactievermogen en een dubbelgevouwen krant laat ver schalken. Door Weert Schenk U >e muggen waren er dit jaar vroeg bij. De zachte winter en het natte voorjaar had ze kennelijk vol doende kansen geboden. Terwijl de kleine lastposten normaal pas in augustus in kamers, bossen en onder balkons dansen, wekten de groepen muggen dit jaar eind mei, begin juni al ergernis, e vraag is of vliegen, muggen en andere zoemers moeten worden bestreden. De meeste mensen menen van wel. Niet alleen om- t dat de beestjes irriteren, maar ook omdat men ze vies vindt. Dit soort insecten zijn de vuilopha- lers van de natuur. De ene keer zitten ze op hondepoep en de an dere keer op het broodje ham. Het overbrengen van ziektes is op die manier mogelijk. Dr Lucas Reynders van de stich ting Natuur en Milieu heeft in zijn boekje „Bestrijdingsmidde len in en om het huis" uitgebreid aandacht besteed aan de bestrij ding van vliegende insecten. Vol gens hem zijn er diverse milieu vriendelijke mogelijkheden om de insecten te weren, alvorens naar de giftige spuitbus te grij pen. In zijn boekje behandelt hij de vlieg, de mug en de wesp apart. Over de vlieg schrijft hij dat men allereerst alles wat vliegen aan trekt goed moet opruimen of af dekken. Dus geen huisvuil in de tuin en levensmiddelen opber gen. Horren en vliegengordijnen voorkomen dat de vliegen de huizen binnen kringelen. Reyn ders gelooft dat een vliegenmep per ook heel doeltreffend is Niet alle muggen steken. Reynders geeft als vuistregel dat alles wat zoemt in principe steekt. Een langpootmug is dus ongevaar lijk. Muggenlarven ontwikkelen zich meestal in het water. Om die reden is het verstandig om plas jes water in een vergeten emmer of in de regenton weg te gooien. Horren weren ook muggen af doende. De man van Natuur en Milieu noemt wespen lastig en agres sief. Wespen zijn verzot op alles wat de mens ook lekker vindt: li monade, bier, fruit, worst, sor bets en dergelijke lekkernijen. Zolang ze rustig hun gang kun nen gaan, is er niets aan de hand. Een wesp voelt zich echter snel bedreigd en steekt dan. Zelfs dood werkt dat mechanisme nog. Reynders vindt wespen nuttige beesten. In huis raadt hij aan om ze te vangen in een potje en ver volgens buiten vrij te laten. Een vliegenmepper is hier zeker niet afdoende. Buitenshuis is er nauwelijks een kruid gewassen tegen de aanwe zigheid van wespen rondom de etenswaar van de luierende mens. Lucas Reynders heeft een list verzonnen. Vul een lege jam pot met een laagje limonade en doe vervolgens een papieren trechter in de opening. Daar komt de wesp, die in de trechter duikt in de regel nooit meer le vend uit. Lucas Reynders is niet erg enthou siast over de middeltjes tegen de insecten die de drogist te koop aanbiedt. Zo beveelt hij niet aan de wel op grote schaal verkochte Muggenstop-sonix. Het is een apparaatje dat het gezoem van een mannetjesmug uitzendt. Dit geluid zou de bloedzuigende be vruchte wijfjes moeten verdrij ven en het steken beletten. Reynders: „Het werkt niet. De muggen blijven ergerlijk zoemen en het steken gaat ook gewoon door. Het is een Zwitserse vin ding en spreekt wellicht alleen het dialect van Zwitserse mug gen". Dit is één van de weinige niet-chemische middelen op de markt. De meeste chemische middelen vindt Reynders onder de maat. Acceptabel noemt hij de insecten pen waarmee een lijn wordt ge trokken op ramen en deuren. Na het passeren van deze lijn valt de mug dood neer. De pen werkt aardig en is onschadelijk. Tegenstander is Reynders van het gebruik van spuitbussen, vooral die op basis van organe fosfaten. Nog redelijk aanvaardbaar vindt hij spuitbussen met pyrethrinen of pirethrum. Bij gebruik wel een uurtje de kamer verlaten, al dus Reynders. Geen goed woord heeft hij over voor Mugolin, Dagisol en Autan. Ze bevatten stoffen die de slijm vliezen en de ogen prikkelen, maar, erger, ook mogelijk kan kerverwekkend zijn. Eveneens wijst Reynders de Citro- la-stift af. Dit spul moet men op de huid smeren, wat vaak irrita ties geeft. Stoffen in de stift zijn enigszins giftig voor het zenuw stelsel en hebben bij ratten tot geboorte-afwijkingen geleid. Wanneer de mensen als afweer toch iets op de huid willen sme ren, kunnen ze beter het klassie ke middel citronella-olie gebrui ken. Het is vrij onschadelijk en het helpt ook nog een beetje. Ondanks alles kan de mens toch nog worden gestoken. Gevolg: jeuk. Waar is de tube Azaron? Reynders: „Azaron onderdrukt de jeuk. Maar zonder ben je er na een uurtje van die jeuk af. Vrij veel mensen zijn trouwens over gevoelig voor Azaron, die krijgen uitslag of eczeem en dus ook jeuk. Beter dan azaron is wat wa ter of azijn op het wondje sme ren". (Het boekje „bestrijdingsmiddelen in en om het huis" is te bestellen door storting van f 9 op postgiro 9933 tnv Natuurmonumenten te 's Graveland onder vermelding van „bestrijdingsmiddelen".) De beste vrienden van Israël zitten nog altijd in Neder land. De echte vrienden dan, want gelegenheidsvrienden zijn er over de hele wereld. Vooral in de Verenigde Sta ten, die allang op Israël zijn uitgekeken, maar doen alsof, omdat ze nu eenmaal de grootste en invloedrijkste joodse gemeenschap huis vesten. Hier ligt dat anders. Aan het be gin van de jaren zeventig werd Nederland door de Ara bische wereld het bestaan van een Palestijns probleem hardhandig onder de neus gewreven. Volgde de omstre den nederzettingenpolitiek van het oorlogszuchtige kabi net Begin, dat in Libanon zijn hand overspeelde en brede razernij ontlokte na de slach ting in de Palestijnse kampen Sabra en Chatilla. Die omstandigheden hebben de verhouding tot Israël ter discussie gesteld, maar er we zenlijk heel weinig veran derd. De vriendschap heeft zich verdiept, in de zin dat ac tuele argumenten zijn gefor muleerd voor het behoud van een traditie. Nederland is nog steeds be vriend met Israël, al is het dat minder met het nu regerende kabinet. En Nederland denkt soms beter te weten wat goed voor de vriend is, dan de vriend zelf, maar ook dat hoeft een bloeiende relatie niet te verhinderen. door Ton van Brussel V riendschappelij k De laatste jaren zijn wederzijd se mitsen en maren wat vaker ter tafel gebracht en bespro ken. Dat gebeurde veertien dagen geleden nog tijdens het bezoek van minister Van den Broek (buitenlandse za ken) aan Tel Aviv. Als CDA- parlementariër behoorde hij tot de grootste ijveraars voor de Israëlische zaak. Dat ver anderde wel wat toen nij als bewindsman in economisch barre tijden oog kreeg voor de verlokkingen van de Ara bische markt, maar zelfs een uitnodiging daartoe van de Tweede Kamer, heeft nog niet meer opgeleverd dan een "ongezocht" contact met een PLO-vertegenwoordiger. Zijn gesprekken in Tel Aviv konden daarom als vanouds in de gebruikelijke sfeer van begrip worden gevoerd: Van den Broek klaagde over de nederzettingen. Begin over de contacten met de PLO, maar verder geen problemen. De Nederlandse regering kon voortgaan op de ingeslagen weg: de banden met Israël blijven genuanceerd vriend schappelijk, de contacten met de PLO vriendschappe lijk terughoudend. Een rede lijk werkbaar uitgangspunt, dat in de Tweede Kamer tij dens het laatste grote Mid den-Oostendebat (dit voor jaar bij de behandeling van de begroting voor buiten landse zaken) brede steun kreeg. Charmant Die steun dreigt de regering te ontvallen nu een VVD-dele- gatie die deze week bezoek bracht aan Israël, blijkt te zijn gezwicht voor de char mante uiteenzetting van de nederzettingenpolitiek, waar op het kabinet Begin zijn bui tenlandse gasten altijd weet te vergasten. Op de Westelijke Jordaanoever gaat het heel vrolijk toe en is het leefklimaat sterk verbe terd, sinds de stichting van joodse nederzettingen daar zo serieus ter hand is geno men. Palestijnen kunnen er rustig blijven wonen en doen en laten wat ze willen, aldus de voorlichtingscampagne van Begin. Bezoeken aan be zet gebied wijzen in een heel andere richting, vandaar dat ook Israëls vrienden bezwaar blijven maken tegen deze sluipende en moeilijk terug te draaien gebiedsuitbrei ding. De WD-delegatie met de ka merleden Dirk-Jan Blaauw en Albert-Jan Evenhuis en partijvoorzitter Jan Kammin- ga liet deze week op een pers conferentie in Jeruzalem we ten niet langer tegen de ne derzettingen te willen protes teren, omdat deze "een vol dongen feit zijn". Alle partij en in Israël ondersteunen de ze politiek, aldus vice-fractie- voorzitter Evenhuis. Kam- minga voegde er aan toe: "Wij vinden dat we pragma tisch moeten zijn en moeten zien of het in 1983 niet anders moet". Hij doelde daarmee op de de afkeurende verkla ring die de Europese Top in Venetië enkele jaren geleden over de nederzettingenpoli tiek uitbracht en die ook voor De delegatie ontmoette op de persconferentie door haar mistige argumentatie al vele vraagtekens bij de aanwezige Nederlandse corresponden ten, maar heeft in Nederland ronduit verbijstering gewekt. Wat brengt de WD er in he melsnaam toe om, zoals CDA-woorvoerder Hans Gualthérie van Weezei het zegt "de regering Begin rechts in te halen en niet al leen het standpunt van de Europese Gemeenschap, maar ook dat van de Verenig de Staten volledig links te la ten liggen"?. Geen kennis Het dilletantisme van Evenhuis zou dit misschien nog kun nen verklaren. Hij vermocht in een vorige periode als on- derwijsspecialist al nauwe lijks boeien, maar is door zijn fractie gewogen en zwaar ge noeg bevonden om het vice- voorzitterschap te combine ren met dat van woordvoer der voor buitenlandse zaken, een voor hem eveneens volle dig nieuw werkterrein. Zijn toelichting muntte dan ook niet uit door kennis van za ken. In Evenhuis kielzog be vond zich echter ook Dirk- Jan Blaauw die wel weet hoe de Midden-Oosten-kaart er uit ziet, maar toch zweeg. Gualthérie van Weezei (CDA): een qolslagen verrassing. (foto ANP) Gualthérie van Weezei: "Het kwam voor mij als een volsla gen verrassing. Ik kan niet anders dan concluderen dat de koerswijziging daar, ter plekke dus, tot stand is geko men. Ingegeven door voor mij volstrekt duistere motie ven. De WD heeft mijn mo tie over contacten met de PLO onderschreven en nu zegt ze dat opeens niet meer te willen. Dit kan geen rege ringsbeleid worden. Daar zal het CDA zich zeef tegen ver zetten. En de bewindsman ui teraard ook. De heer Even huis onvoldoende ingelicht? U zegt het wel vriendelijk, maar ik wou daar toch maar liever geen uitspraken over doen. Bovendien: Blaauw en Kamminga waren er toch ook bij"? Niet zonder gevolgen De koerswijziging van de WD zal niet zonder gevolgen blij ven. De CDA-WD-coalitie heeft er weer een twistpunt bij, en het zal interessant zijn om te straks in de Tweede Kamer te zien hoe CDA en PvdA zich als fans van het Amerikaanse Midden-Oos- ten-beleid kunnen profileren en de WD niet verder kan komen dan een bondgenoot schap met klein-rechts. Dat kan bijvoorbeeld blijken als een verzoek ter sprake komt om Jeruzalem als hoofdstad van Israël te accepteren. Ne derland heeft die provoceren de keuze van de regering Be gin van meet af aan bestre den, en een ruime meerder heid in de Kamer is vastbe sloten dat te blijven doen. Dat de WD het er ook voor zichzelf niet eenvoudiger op heeft gemaakt zal blijken als de gevolgen van het nieuwe standpunt op economisch ge bied aan de orde komen. De aanhang van de WD mag immers graag een handeltje opzetten en de Arabische we reld biedt daar nu eenmaal meer mogelijkheden toe dan Israël.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 7