c Twijfel rond bouw van parkeergarage Burgerraadslieden in ruimtenood Hoe lang doe je met een gum en andere vragen Illustrator bij scholieren Louise en Kee in één tentoonstelling ZOMERFLORA/LILIADE WOENSDAG 6 JULI ig83 Leiden LEIDEN - De bouw van de San ders-parkeergarage aan het Le vendaal staat op losse schroe ven. Bouwondernemer Du Prie heeft, enkele dagen voor het verstrijken van de termijn waarbinnen de financiering rond zou moeten zijn, nog steeds problemen om de zaak in kan nen en kruiken te krijgen. Wet houder Waal (ruimtelijke orde ning en verkeer) noemt de situa tie "zorgelijk". De geplande parkeergarage aan het Levendaal, die plaats moet gaan bieden aan vijfhonderd auto's, gaat ruim vijf miljoen gulden kosten. Daarvan kan ruim vier miljoen van de bank worden geleend. Het resterende miljoen moet worden opge bracht door het bedrijfsleven via aandelen van duizend gul den per stuk. De laatste stand van zaken is dat slechts op de helft van de uit te geven aande len een optie is genomen. Het gemeentebestuur had aan vankelijk van bouwonderne mer Du Prie geëist dat hij vóór 1 Wethouder: situatie "zorgelijk' 1- mei zou mededelen of de garage een haalbare zaak is. Twee maanden geleden kreeg de bouwondernemer uitstel tot 7 juli om de exploitatie van de parkeergarage rond te krijgen. De raadscommissie voor ruim telijke ordening ging in grote meerderheid akkoord met deze opstelling van de gemeente, maar noemde deze twee maan den absoluut het uiterste. Hoewel de bouwondernemer en de wethouder uiterst zwijg zaam zijn over de stand van za ken op dit moment valt op te maken dat de kwestie, enkele dagen voor het verstrijken van de termijn, nog steeds niet voor elkaar is. Wethouder Waal wil desgevraagd wel kwijt "dat de zaak niet rond is, maar het om gekeerde mag je ook niet bewe ren. Het zit er ergens tussen in". Bouwondernemer Du Prie heeft gisterochtend langdurig gespro ken met de wethouders Waal en Tesselaar. Over de stand van za ken stuurt de bouwondernemer morgen een brief naar het colle ge van B en W. Aan de hand van die brief zullen B en W beoorde len hoe het verder moet. Waal laat er geen misverstand over bestaan dat op zo kort mogelij ke termijn spijkers met koppen moeten worden geslagen. Uit betrouwbare bron wordt ver nomen dat Du Prie het miljoen dat van het bedrijfsleven had moeten komen niet bijeen heeft gekregen en thans nog met de bankinstelling in de clinch ligt om de kwestie rond te breien. Van de gemeente Leiden, die de grond voor de parkeergarage kosteloos ter beschikking wil stellen, valt niets meer te ver wachten. WethouderWaal meent dat het in strijd zou zijn met het collegeprogram als de gemeente de bouwondernemer in financieel opzicht verder te gemoet zou komen. "We zijn al tot het uiterste gegaan", aldus de wethouder. Mocht het Du Prie niet lukken de bouw van de parkeergarage rond te krijgen dan onstaat er een nieuwe situatie. Wellicht komt dan alsnog het bouwplan dat concurrent Noorlander BV op tafel heeft gelegd in aanmer king. LEIDEN - Leerlingen van de vierde klas van de Karei Doorman school en de Mamix v. St. Alle- gonde school in Leiden-Noord hebben zich een aantal weken verdiept in het illustreren van kinderboeken. Als afsluiting van dit project werd er gistermiddag in de bibliotheek van buurthuis 't Spoortje een echte illustrator uit genodigd. Tom Eyzenbach, winnaar van de gouden penseel voor zijn tekenin gen bij het door Roald Dahl ge schreven boek 'Het wonderlijk verhaal van Hendrik Meier', kreeg de meest uiteenlopende vragen te beantwoorden. De leerlingen waren erg nieuwsgie rig naar de loopbaan van de illu strator. Had hij nu altijd gete kend en hoeveel verdiende hij daar nu mee? Er werden ook hele specifieke vragen gesteld zoals welke potloden gebruik je en hoe lang doe je met een gum? Ze kre gen veel te horen. Eyzenbach: "Ik ben 31 jaar en heb tekenen altijd een leuke bezig heid gevonden. Pas echt plezier kreeg ik erin toen ik in de vierde klas van de HBS bleef zitten en toen genoeg tijd over had om mijn krabbels te vervolmaken. Na de HBS ging ik naar de kunstacademie met de bedoeling om mijn hele leven te blijven teke- Dat is hem aardig gelukt. Al in het tweede of derde jaar van zijn op leiding werd hij gevraagd om il lustraties te maken voor NRC- Handelsblad. Van het één kwam het ander. Het liefst tekent hij mensen en dieren in combinatie met een gefantaseerde wereld. Eyzenbach: "De tekeningen voor de krant maak ik meestal in twee of drie dagen. Maar in de illustra ties voor boeken gaat veel meer tijd zitten - soms wel een maand. En dan werk ik vaak van elf uur 's morgens tot diep in de nacht". De kinderen slaken een kreet van bewondering als Eyzenbach zijn oorspronkelijke tekeningen uit een map haalt. Hij laat zien hoe intensief dit werk is. "Hier staan wel zestig eenden op. Daarvoor ga ik in een park zitten en bestu deer het gedrag van die beesten. De korte schetsen die ik dan ter plekke maak, werk ik vervolgens thuis uit". Het geld dat Eyzenbach met zijn il- Tekenaar Tom Eyzenbach, omstuwd door leerlingen van de Marnix van St. Aldegondeschool en de Karei Doormanschool. (Foto: Holvast) lustraties verdient is genoeg zo als hij zelf zegt, om in leven te blijven. "De ene keer krijg ik driehonderd gulden en de andere keer viermaal zoveel. Het is heel moeilijk om precies te zeggen wat ik in de maand verdien". Veel succes heeft de illustrator ge had met het boek 'De Toverring', ook van Roald Dahl. Daar zijn inmiddels al vele herdrukken van verschenen. De leerlingen vinden dat daarin ook hele mooie tekeningen staan. Eyzenbach vertelt dat hij het verhaal erg leuk vond en dat hij daardoor erg veel inspiratie kreeg om er mooie tekeningen bij te maken. Het was overigens een teleurstel ling voor het aandachtig luiste rend publiek dat de tekenaar niet echt vaak een gum gebruikt. Om de jongens en meisjes niet te veel te ontmoedigen liet hij gauw zien dat tekeningen van hem ook weieens mislukken. Op de vraag waarom hij geen stripboeken tekent zegt, Eyzeh- bacht nog geen verhaal te zijn te gen gekomen dat zich daarvoor leent. Wel oogst hij bewondering met zijn schets-zakboekje waarin tekeningen van zijn hond 'Joris' staan. De kinderen zijn het met hem eens: dit lijkt een beetje op een strip. Daarna is de aandacht weg. Het moment om handteke ningen in boeken en schriften te zetten is aangebroken. LEIDEN - Het Instituut Burger raadslieden kampt met grote ruimteproblemen. Een oplossing lijkt niet nabij: de twee burger- raadsvrouwen hebben van de ge meente te horen gekregen dat de door hen gewenste verhuizing naar het pand Breestraat 92 niet door kan gaan. De burgerraadslieden, mr. J. Mons en mr. J. Kroon, zijn daar diep teleurgesteld over. Hun huidige werkruimte, Koornbrugsteeg 2 (grenzend aan het Stadhuis) er varen zij als veel te klein en te lawaaiig en daarom absoluut on voldoende. Blijkens een schrij ven van B en W van vorig jaar aan de begeleidingscommissie van het instituut is het college het daarmee eens. In een brief aan de raadscommissie voor maatschappelijke aangele genheden wijst de begeleidings commissie erop dat secretaris Kamphuis in maart van dit jaar nog het pand Breestraat 92 door wethouder Bordewijk (die het beheer van gemeentelijke gebou wen in portefeuille heeft) is aan geboden. Dit gebouw wordt in stadhuiskringen wel met "MAV- huisje" aangeduid, omdat vroe ger hier de afdeling maatschap pelijke aangelegenheden en volksgezondheid was gevestigd. De laatste jaren hebben diverse takken van de gemeentelijke dienst steeds tijdelijk gebruik gemaakt van dit pand. Het grenst aan het stadhuis en is via een poort aan de Breestraat naast het stadhuis bereikbaar. De komende bezuinigingen zou den voor B en W de reden zijn geweest om de verhuizing van het instituut bij nader inzien te blokkeren en omdat het gebouw niet geschikt zou zijn voor pu blieke functies. Het financiële ar gument gaat volgens de begelei dingscommissie niet op, omdat de jaarhuur gelijk is aan het be drag dat het Instituut Burger raadslieden nu voor het pand aan de Koornbrugsteeg moet beta len. De tweede reden, het onge schikt zijn voor publieke func ties, is volgens de begeleidings commissie evenmin geldig. Het pand voldoet in vele opzichten aan de eisen die het instituut in het algemeen aan zijn huisves ting stelt: het ligt midden in de stad, direct bij een bushalte en direct naast, maar toch los van het stadhuis. Dat laatste wordt door de burgerraadslieden be langrijk gevonden, omdat het aan het publiek duidelijk moet zijn dat het instituut onafhanke- Ujk van de gemeente opereert. Om die reden is het volgens Joset Mons en Coby Kroon ook niet mogelijk het instituut onder te brengen in willekeurig welke ge meentelijke ruimte er de komen de tijd vrijkomt. De begelei dingscommissie erkent dat de toegankelijkheid van het MAV- huisje niet optimaal is door de hoge drempel en trappen in het pand. Mensen in een invaliden- wagen kunnen het gebouw niet in. "Met deze mensen zullen dan afspraken gemaakt moetën wor den voor een huisbezoek, zoals dat overigens nu ook al vaak ge beurt, om dat de ruimte aan de Koornburgsteeg nu ook niet be paald optimaal toegankelijk is voor invaliden", aldus de bege leidingscommissie. Het grote voordeel van Breestraat 92 boven Koornbrugsteeg 2 is dat het eerste pand uit drie ruime kamers, gelegen op drie verdie pingen, bestaat. Bij het instituut werken, inclusief het secreta riaat, drie mensen. Aan de Koornbrugsteeg in een ruimte van zes bij zeven meter, bestaan de uit twee kamers, een wacht ruimte en een toilet. Eén van de twee kamers is van de wachtka mer afgeschermd met een vouw wand, die overigens elk geluid doorlaat. Dus niet geschikt is voor het houden van spreekuren. Gevolg: slechts één burgerraads- vrouw kan steeds maar spreek uur houden. Telefoneren over persoonlijke problemen van cliënten in de kamer die aan de wachtruimte grenst, is dus ook niet mogelijk. De hoop van het tweetal is nu ge vestigd op de raadscommissie voor maatschappelijke aangele genheden. De burgerraadslieden hebben bij de commisie aan de bel getrokken, ditmaal om hun eigen probleem te signaleren. In de vergadering van donderdag avond wil PSP-raadslid De la Mar de kwestie aan de orde stel len en zo mogelijk een korte ex cursie voor de commissieleden naar het instituut waar dan een spreekuur gaande zal zijn orga- Vrouwen in de jaren twintig LEIDEN - Tegen de tijd dat Louise haar tennis-tenue aantrekt om een balletje te gaan slaan, is Kee voor de tweede maal die dag naar de fabriek van Tieleman en Dros getogen om groenten schoon te maken. De schaarse tijd tijdens de middagpauze heeft Kee besteed aan de boodschappen, de was en het eten klaarma ken voor 's avonds. Louise intussen weet haar boodschappenlijst je in de handen van haar dienstbode, met wie zij het menu van de dag al doorgesproken heeft. Louise Lautshoff en Kee Blom, zomaar twee vrouwen anno 1920 in Leiden. Ze hebben el kaar waarschijnlijk nooit ont moet, hoogstens tijdens de liefdadigheidsacties van Louise. Want Louise en Kee leven in twee totaal verschil lende werelden: de een als vrouw van een hoogleraar, de ander getrouwd met een ar beider en zelf 47 uren per week werkend in de fabriek. Het vier kinderen tellend ge zin van Kee is bovendien ge woon 's avonds twee uur zoet te brengen met bonen dop pen. Louise en Kee zijn nu, door vier leerlingen van de Leidse Reinwardt Academie, samen gebracht in één tentoonstel ling. In de koorgang van de Pieterskerk laten de vier aan de hand van objecten de te genstellingen zien tussen Louise en Kee. Hun huiska mers zijn daar te zien, hun eettafel, hun kleding op mo depoppen en zelfs de berg hokken, die van Louise met stofzuiger, die van Kee met een stoffer en blik. Donder dag wordt de tentoonstelling geopend. Verplicht Een tentoonstelling maken is voor de opleiding van Miijam Pragt, Iris Laboyrie, Carmen Heymerink en Birgitta Fijen een verplicht nummer. Zij hebben geprobeerd er geen droge voorstelling van te ma ken, geen simpele opsom ming van de feiten. Vanuit een betrokkenheid met Loui se en Kee moeten de bezoe kers zelf een beeld vormen. "Want het bleek moeilijk om objectief over het verleden te vertellen. Door moderne ogen is het verleden nauwe lijks scherp te zien". Daarom gingen de vier studen tes op zoek naar de 'Louises' en 'Kees' uit de jaren twintig. Zonder uitzondering da metjes van minstens tachtig jaar oud inmiddels. Kee was niet moeilijk te vinden, ze woonde nog steeds in Lei den, veelal in een bejaarden huis. Twaalf voorbeelden van Louise op te sporen, viel de studentes echter veel moeilij ker. Ten eerste waren de Louises niet zo talrijk, ten tweede veel mobieler. Woon den ze in de jaren twintig in Leiden, teruggevonden wer den ze in een serviceflat in het Haagse. 'Louise' en Kee' kwamen uit eindelijk tot leven uit 24 ge sprekken met hoogleraars- vrouwen en bonendopsters. Aan het begin van de ten toonstelling worden ze voor gesteld: Louise, wonend aan het Plantsoen met man en de kinderen Lodewijk en Ma- thilde. "Als vrouw hoor je niet te werken, mijn man ver dient genoeg". Kee woont aan 4e Binnenvestgracht Haar kinderen Klaas, Piet, Fien en Gerrit verblijven bij oma wanneer moeder werkt. "Werken is noodzaak, er moeten monden worden ge vuld". Berusting Niet alleen de opvattingen over de werkende vrouw verschil len. Ook de woonomstandig heden: "Mijn man heeft uiter aard een aparte slaapkamer, dat kan in dit huis heel goed" en "Als het regent, regent het net zo hard binnen als het buiten regent". En de menu's van de dag: "Vlees eten we el ke dag, bijvoorbeeld runder rollade. Daarbij Brussels lof, caramelpudding" en "Vlees? Ja, kaantjes en op zondag paardevlees bij de kool stamppot". Het grote verschil tussen beide vrouwen blijkt Kee niet echt dwars te zitten wanneer ze zegt: "Je hebt arme en rijke mensen, dat is gewoon zo". In haar berusting wordt ze ondersteund door Louise, die haar alsvolgt een hart onder de riem steekt: "Het belang rijkste is dat je positief in het leven staat, of je nu rijk of arm bent. Je kunt zelf je ge luk bepalen, in welke Wasse je ook zit". Mirjam Pragt (links) en Iris Laboyrie, twee van de vier organisa toren bij de opbouw van de tentoonstelling in de Pieterskerk. (Foto Holvast). ADVERTENTIE 5.000 m2 kleur en fleur met duizenden zomerbloemen en plan ten in een sfeervolle ambiance met stands w.o. bloemschik ken! Presentatie van twee giganten uit het bloemenvak: die van Rijnsburg en Akersloot! Geopend t/m 10 juli a.s. van 10.00-22.00 uur nonstop in het luxe "Dekkerhallen"-complex te WARMOND. Gemakkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer vanaf Hoofdstation Leiden met een 15-minuten verbinding NZH. Vraag aan de kassa naar de "speciaalkaart", een combinatie van bezoek aan de tentoonstelling èn een rondvaart over de Kagerplassen: altijd doen! slechts 7,- ZOMERFLORA/LILIADE MAG U NIET MISSEN! Reïncarnatie "Reïncarnatie, een andere kijk op het leven" is de titel van een lezing die vanavond wordt ge geven in 't Parlement, ingang Nieuwstraat 45. Inspiratiebron voor de lezing is de universele leer "Eckankar". Aanvang acht uur. Hengelsport (1) HVT hield de tweede viswed strijd van het seizoen in de Nieuwe vaart. Uitslag: 1 F. Veltman 31 stuks-4300 gram, 2 A. Mooyman 16-3400, 3 P. de Kleijn 8-1050,4 J. Geurts 5-900, 5 K. van Kampen 4-800, 6 C. Schouten 3-200, 7 J. Kok 3-150, 8 H. v.d. Berg 1-100. Hengelsport (2) DW viste een wedstrijd in het Amsteldrechtkanaal. Uitslag: 1 A. Rijgersberg 4500 gram-15 stuks, 2 L. Waltman 3900-15, 3 P. Moonen 3000-23, 4 P. Leue- ring 1800-7,5 C. Voorst 1650-14, 6 J. l'Amie 1500-10, 7 P. Schreuder 1400-9,8 P. Wonder- gem 1250-7, 9 W. Smit 1250-5, 10 K. Laterveer 1150-7. Hengelsport (3) H.S.V. Rijnland viste de vierde wedstrijd in de Noord Aa. Uit slag: 1 P. van Velzen 4250 gram-14 stuks, 2 D. de Wit 2140-17, 3 P. v.d. Plas 1710-8, 4 Th. Westra 1690-13, 5 J. van Oosten 1370-5,6 J. Cornet 1260- 7, 7 W. de Bruin 1100-3, 8 Th. Kramp 810-4, 9 J. Schoof 750-5, 10 P. Braggaar 440-3. Hengelsport (4) H.S.V. TOP viste de tweede wed strijd in de Rijn. Uitslag: 1 J. Moenen 34 stuks-764 centime ter, 2 C. Hoppenbrouwer 20- 412, 3 H. Schouten 20-396, 4 D. Schouten 16-372, 5 T. Hoppen- brouwer 16-361, 6 J. van Rijn 15-303, 7 G. Kokkedee 14-275, 8 W. van Berkel 12-217, 9 H. Schlagwein 7-164, 10 F. Ouds hoorn 5-85. Hengelsport (5) Viscollege De Bliek hield zijn' tweede wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 D. Bink 1030 gram-6 stuks, 2 K. v.d. Maat 875-3, 3 P. Haneveld en H. Dool 695-5, 5 C. Zandvliet jr. 510-6,6 J. v.d. Bijl 125-1, 7 C. v.d. Wijngaard 120-3 en J. Solleveld 120-2. Hengelsport (6) Viscollege WK '83 viste zijn der de wedstrijd op het Braasse- mermeer. Uitslag: 1 C. Holler 22 stuks-4610 gram, 2 H. Mink 12-1880, 3 R. van Es 10-1920, 4 R. Montanus 14-1640, 5 N. Rey- ken 10-1800, 6 H. Montanus jr. 3-990, 7 D. van Deventer 3-700, 8 C. van Es 1-310, 9 H. Monta nus sr. 2-100, 10 B. de Lange 0-0. Duivensport (1) Postduivenvereniging Leider dorp vloog met oude duiven uit Chantilly en met jonge dui ven uit Duffel. Uitslag Chantil ly: 1 B. van Vliet; 2, 9 F. van Heusden; 3, 8 J. van Laar; 4 E. Broug; 5 J. van Alphen; 6 D. Zwaan; 7 P. Sloos; 10 D. van Seggelen. Duffel: 1J. van Laar; 2 H. Flippo; 3 W. de Roode; 4,8, 9 Th. Habraken; 5 D. Zwaan; 6 F. Hoogervorst; 7, 10 comb. Reyka. Duivensport (2) De Blauwkras. Uitslag vlucht uit Chantilly: 1, 5 P. Gijsman en zn.; 2 G. v.d. Blom; 3, 9 P. Lan- desbergen; 4, 6 A. van Holst; 7 B. Diersman; 8 J. Schipper; 10 J. Rozier. Uitslag vlucht met jonge duiven uit Duffel: 1. P. Gijsman en zn.; 2 W. Ravens- bergen; 3,4, 8 G. v.d. Blom; 5, 6 J. Rozier; 7 B. Diersman; 9, 10 A. van Holst. Duivensport (3) De Vriendenclub. Uitslag wed vlucht Chantilly: 1 H. Wan- sink; 2 W. v.d. Kooy; 3 H. Bo- dijn; 4 J. van Seggelen; 5 F. Compier; 6 P. Schlagwein; 7, 10 <;omb. Houweling/Gijsman; 8 W. Vijlbrief; 9 M. Noorder- vliet. Uitslag wedvlucht Duf fel: 1, 7 M. Noordervliet; 2 P. Bink; 3 comb. Van Diggelen/ De Winter; 4, 5, 6 S. Koster; 6 A. Link; 8 W. v.d. Koöy; 10 comb. Houweling/Gijsman. Duivensport (4) De Rijnklievers. Uitslag wed vlucht Chantilly: 1 H. Sladek; 2, 8 S. van Goozen; 3 B. Hoo gervorst; 4, 7, 9, 10 J. Kok; 5 S. v.d. Heyden; 6 J. Zevenhoven. Wedvlucht Duffel: 1, 2 J. Kok; 3 G. Brandt; 4 J. v.d. Velden; 5, 7 J. v.d. Wal; 6 P. v.d. Wal; 8 S. v.d. Heyden; 9 S. van Goozen; 10 W. Pielanen. Duivensport (5)) Columba. Uitslag wedvlucht Chantilly: 1 H. Kettenis; 2,4, 5, 7,8,9,10 C. v.d. Nieuwendijk; 3 L. v.d. Meer; 6 J. de Jonge. Wedvlucht Duffel: 1, 2, 8, 9 C v.d. Nieuwendijk; 3 H. Kette nis; 4, 5, 7,10 L. Halewijn; 6 J van Iterson. Duivensport (6) Het Oosten. Uitslag wedvlucht oude duiven uit Chantilly. 1 G. Hendrikse; 2, 4, 6, 8 L. v.d. Nieuwendijk; 3 H. van Klave ren; 5, 7 A. Pracht en zn.; 9 B. van Putten; 10 W. v.d. Nieu wendijk. Wedvlucht met jonge duiven uit Duffel: 1 W. v.d. Nieuwendijk; 2, 5 H. Adali; 3,6 G. Hendrikse; 4, 10 T. van As en zn. 7,8 A. Pracht en zn.; 9 C. v.d. Berg. Duivensport (7) LPC. Uitslag wedvlucht met ou de duiven uit Chantilly: 1, 2, 3, 4,6,7,9 N. de Groot en zn.; 5 W. Onstenk; 8 H. van Wezel; 10 A. Singeling. Wedvlucht met jon ge duiven uit Duffel: 1 K. v.d. Horst; 2, 10 H. Pen en zn.; 3, 7 mevr. De Groot; 4 G. Jong bloed; 5,6,9 N. de Groot en zn., 8 G. van Stein. Duivensport (8) De Reisduif. Uitslag wedvlucht oude duiven uit Chantilly: 1 Penseel/Van Iterson; 2, 10 W. v.d. Hoogt; 3, 5 P. Mooten; 4, 8 W. Kop; 6, 7 Fokker/Van Ley- den; 9 W. Tolboom. Wedvlucht uit Duffel met jonge duiven: 1, 9 S. v.d. Hoven; 2 Penseel/Van Iterson; 3,4 P. Mooten; 5, 7 W. Tolboom; 6 W. Kop; 8, 10 W Hartevelt .Lokale omroep In café Scarabee, Pieterskerk- choorsteeg, wordt donderdag avond een bijeenkomst gehou den over de mogelijkheden van een regionale omroep in Leiden en omgeving. Enkele radiopiraten (Radio '88, VTOK) verlenen hun medewerking, alsmede het Leidse CDA- raadslid Walenkamp, tevens voorzitter van een werkgroep die tot de conclusie gekomen is dat een regionale omroep mogelijk is. Van de discussie (aanvang tien uur) worden op namen gemaakt die vrijdag ochtend op de radio worden uitgezonden. Rommelmarkt In het St. Elisabeth Gasthuishof (Caeciliastraat 16) wordt zater dag een rommelmarkt gehou den, waarvan de opbrengst voor de aanschaf van een rol stoelbus wordt gebruikt. Aan vang twee uur. De Meerpaal Waarnemend-hoofd M. D. de Jong van de lagere school De Meerpaal gaat per 1 augustus de vut in. Ter gelegenheid daarvan is er vrijdag in het hoofdgebouw van de school aan het Broekplein een bijeen komst om vier uur en een re ceptie in de aula om half vijf. Muziek In het Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, treedt vrijdag avond de groep Kiem op. Kiem maakt muziek om op te dansen en bestaat uit Cees IJzerman (oliedrum, aambeeld, vuilnis vat, ankerketting, scheepsbel en koevoeten); Huub Kentie (zang en synthesizer); Ger van der Voorde (tenorsax). De zaal gaat om negen uur open.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 3