Thatcher stuurt Pym de laan Foot weg als Labour-leider CDU fel over verloop Kirchentage Neo-Gaullisten nu tot Europa bekeerd Sleutelposten in kabinet gewijzigd Uitspraken over kernbewapening omstreden Nederlandse smokkelaars Afrikaanse top zonder nieuwe leider uiteen Actieverbod in Johannesburg Saoedi-Arabië werkt aan eenheid PLO LONDEN - Geoffrey Howe, minister van financiën in het eerste kabinet van de Britse premier mevrouw Thatcher, wordt minister van buitenlandse zaken in het kabinet Thatcher II. Hij wordt de opvolger van Francis Pym, aan wie geen nieuwe kabinetspost is aangeboden. Ramadan zaterdag begonnen MANAMA (DPA) - Zaterdagochtend, bij het zichtbaar worden van de "sikkel" van de nieuwe maan, is in de Islamitische we reld de heilige vastenmaand Ramadan begonnen. De religieuze traditie gebiedt ongeveer eenvijfde van de wereldbevolking een maand lang, tussen zonsopgang en zonsondergang, zich te ont houden van voedsel, drinken, roken en seksueel verkeer. Dit godsdienstige voorschrift is dit jaar bijzonder hard, omdat de maand Ramadan (de negende maand van de Islamitische maan kalender) dit jaar in de hete zomertijd valt, waarin de tempera tuur in de staten aan de Perzische Golf bijvoorbeeld kunnen oplopen tot 45 graden. Ook de niet-Islamitische buitenlanders zijn in verscheidene lan den verplicht zich aan de vastenvoorschriften te houden, ten minste in het openbaar waar de moslems hen kunnen zien. Het ministerie van binnenlandse zaken van Saoedi-Arabië, het 'ge boorteland' van de Islam, heeft voor het begin van de Ramadan een verordening uitgevaardigd die inhoudt, dat iedere aanhan ger van een andere godsdienst die eet, drink of rookt op staande voet wordt ontslagen en het land wordt uitgewezen. De maand Ramadan zorgt ervoor dat het sociale en openbare le ven in de meeste Islamitische landen is ontwricht. Tot de vele groeperingen die tijdens de Hanover Kirchentage aandacht voor het vredesvraagstuk vroegen, behoorde ook "Moeders voor vrede". <Foto Ap>- Buitenland MAANDAG 13 JUNI 1983 MADRID (ANP) - In Madrid zijn zaterdag drie Nederlanders ver oordeeld tot gevangenisstraffen en boetes wegens het smokkelen van verdovende middelen, zo is in justitiële kringen vernomen. De drie waren in november 1981 gearresteerd toen ze met hun boot, de Abbe Catry, voor de Spaanse oostkust ter hoogte van Almeria voeren. De politie trof aan boord 2,5 ton hasjisj aan. De veroordeelden kregen twee jaar en een boete van 200.000 peseta. Dat is de meest opvallende wisse ling die mevrouw Thatcher in haar nieuwe regering heeft aan gebracht. Andere de aandacht trekkende benoemingen zijn: Ni- gel Lawson, tot dusver minister van energie, is minister van fi nanciën geworden, en Leon Brit tan, tot dusver staatssecretaris van financiën, minister van bin nenlandse zaken en justitie. door Henk Dam Met deze benoemingen heeft me vrouw Thatcher de sleutelposten in haar nieuwe regering gegeven aan mannen die bekend staan als echte Thatcher-adepten, aanhan gers dus van de harde monetaris- tische politiek van de premier. Dat geldt ook voor Cecil Parkin son, de Conservatieve partijvoor zitter, die minister van handel en industrie (een nieuw departe ment) is gemaakt. Ondanks de duidelijke verharding van de kern van Thatchers nieu we ministersploeg, heeft ze, blij kens een aantal andere benoe mingen, toch ook haar best ge daan een niet al te zeer eenzijdige regering te vormen. Zo heeft mi nister Prior (Noord-Ierland), die er nooit een geheim van heeft ge maakt kritisch tegenover me vrouw Thatchers economische medicijn te staan, zijn post be houden. ►^eter Walker, in het eerste kabinet- Thatcher minister van landbouw en ook bekend als kritisch staan de tegenover de premier, is zelfs gepromoveerd, naar het belang rijk geachter ministerie van ener gie. Dat Norman Tebbit, in het LONDEN - Michael Foot heeft be sloten zich niet herkiesbaar te stellen als leider van de Britse Labour-partij. Zijn tweede man, Denis Healey, heeft tegelijkertijd laten weten zich noch als partij leider, noch als vice-partijleider beschikbaar te zullen stellen. Het terugtrekken van de twee mannen die nu nog de top van de Zonsverduistering Meer dan 330 mensen in cen traal Java hebben oogletsel opgelopen door zonder be scherming een zonsverduis tering gade te slaan. Slechts een paar mensen zijn er ern stig aan toe, aldus de functio narissen. De meeste slachtof fers zullen na de juiste medi sche behandeling binnen twee weken hun gezichtsver mogen terug krijgen. De zonsverduistering, die zater dag plaats had, duurde vijf minuten. Cocaine De douane op het vliegveld van Miami (Florida) heeft giste ren aan boord van een Co- lombiaans vrachtvliegtuig tussen een lading bloemen 450 kg. cocaine aangetroffen. De waarde van de drugs wordt geschat op 300 miljoen dollar (ongeveer 840 miljoen gulden). Elders op het vlieg veld werd nog eens 4,5 kg. van het spul gevonden. Ezels Vanwege de droogte zullen in het zwarte Zuidafrikaanse thuisland Bophuthatswana 67.000 ezels door het leger worden doodgeschoten, om weidegronden voor runderen en geiten te behouden. Dat zegt de krant Johannesburg Sunday Express te hebben vernomen van minister van landbouw E.M. Mokgoko, volgens wie de ezels "nuttelo ze beesten" zijn, die alleen maar het schaarse gras ope ten. PARIJS (Reuter) - De partijraad van de Franse neo-Gaullistische partij RPR heeft gisteren inge stemd met een verklaring dat het streven naar een verenigd Euro pa hoge prioriteit moet krijgen. De tekst, voorgesteld door partij leider Jacques Chirac, pleit voor een hechtere samenwerking tus sen de 10 EG-staten op het ge bied van defensie en buitenlands beleid, en waarschuwt de socia listische regering tegen protec tionistische neigingen. Politieke commentatoren ken schetsten deze "beperking tot Europa" als een duidelijke breuk met het verleden. De RPR (Ras- semblement pour la Republique) heeft zich steeds opgeworpen als de hoeder van de Franse onaf hankelijkheid, en zich daarom verzet tegen verdergaande Euro pese integratie. Pym: te lastig (Foto: AP) eerste kabinet van Thatcher mi nister van werkgelegenheid, geen hogere post heeft gekregen maar aanblijft op zijn huidige post, past ook in Thatchers po ging een niet al te extreem-rechts kabinet te maken. Tot zaterdagmiddag de benoemin gen bekend werden gemaakt, was algemeen aangenomen dat Tebbit, die wel Thatchers kroon prins wordt genoemd en zich verder als bijnamen onder meer „graaf Dracula en „Thatchers huis-piranha heeft verworven, een promotie zou krijgen, bij voorbeeld naar het minister schap van binnenlandse zaken en justitie. De vorige minister op dit departe ment, William Whitelaw, is door de premier weggepromoveerd. Hij krijgt, behalve de goeddeels inhoudsloze titel vice-premier. Labour-partij vormen, is het ge volg van de Lagerhuis-verkiezin gen van afgelopen donderdag, die voor de Britse socialisten desastreus verliepen. De Labour- partij verloor 59 zetels in vergelij king met de voorgaande verkie zingen, en boekte daarmee het slechtste resultaat sinds 1928. door Henk Dam Algemeen was al aangenomen dat de 69-jarige Foot zich zou te rugtrekken. Dat Healey, tot voor kort de gedoodverfde opvolger van Foot, zich ook niet beschik baar heeft gesteld voor de top functies in de Labour-partij, is een verrassing. Waarschijnlijk is, dat Healey zijn besluit heeft genomen om te voorkomen dat hij in oktober, als tijdens Labours partijcongres een nieuwe leider zal worden ge kozen, de vernederende ervaring moet ondergaan door een ionge- ADDIS ABEBA/ALGIERS (AFP/ Reuter) De Nigeriaanse diplo maat Peter Onu, die al jaren fun geert als adjunct-secretaris-gene raal van de Organisatie van Afri kaanse Eenheid (OAE), is giste ren benoemd tot secretaris-gene raal ad interim. De 51 lidstaten van de OAE slaagden er niet in een nieuwe secretaris-generaal te kiezen, als opvolger van de aftre dende Togolees Edem Kodjo. Het is de bedoeling dat Onu aan blijft tot de volgende topconfe rentie van de OAE-landen, die in 1984 in Guinee wordt gehouden. Ondanks 20 stemronden op zater dag haalde geen der twee kandi daten, minister van buitenlandse zaken Alioune Blondin Beye van Mali en presidentieel adviseur Paul Okumba d'Okwatsegue van Gabon, de vereiste twee-derdé meerderheid. Omdat geen van tweeën zich ten gunste van de ander wilde terugtrekken, be sloot men Peter Onu te benoe men tot secretaris-generaal-ad- interim. Onu is een beroepsdi plomaat die al jaren optreedt als woordvoerder van de OAE. Vrijwel alle Gaullistische "baron nen", met inbegrip van Maurice Couve de Murville die onder de Gaulle diende als premier en mi nister van buitenlandse zaken, gaven hun steun aan de tekst van Chirac. De enige prominente Gaullist die verstek liet gaan was ex-premier Michel Debre, die eens het Europese Parlement heeft uitgemaakt voor een "su pranationaal monster dat ver de eveneens vooral ceremoniële functie van „Leader of Lords, waarmee hij de taak krijgt de werkzaamheden van het Hoger huis te regelen en in deze Eerste Kamer als woordvoerder van de regering op te treden. Om de.pil te vergulden heeft me vrouw Thatcher Whitelaw in de adelstand verheven. Hij wordt „viscount (burggraaf), en is daar mee de eerste Britse burger sinds 1964 die een erfelijke adel lijke titel heeft gekregen. Het voornaamste slachtoffer van de wijzigingen die de Britse pre mier in haar regering heeft aan gebracht is zonder twijfel Fran cis Pym. Hij werd mei vorig jaar opvolger van Lord Carrington, die aftrad nadat de Argentijnen de Falkland-eilanden hadden be zet. De benoeming van Pym, die toen werd beschouwd als haar mach tigste opponent in de Conserva tieve partij, had vooral de bedoe ling de partij bijeen te houden. Maar toen mevrouw Thatcher de Falkland-oorlog op haar naam had gebracht, zat ze met de lasti ge Pym in haar maag, vooral om dat hij het ministerie van buiten landse zaken niet zo onversne den Brits-patriottisch leidde als zij graag wilde. Naar verluidt heeft mevrouw That cher Pym de vacante functie van „Speaker (voorzitter) van het La gerhuis aangeboden. Pym heeft deze post geweigerd, en gezegd liever weer gewoon parlementa riër te worden. Dat betekent dat hij, na 21 jaar belangrijke func ties in de regering en de scha- duw-regering vervuld te hebben, weer terugkeert naar de „back benches. re rivaal verslagen te worden. Zijn kansen leken namelijk niet erg groot. Hij zal 71 jaar zijn als de volgende verkiezingen voor een nieuw Lagerhuis (in 1988) worden gehouden, en wordt door invloedrijke groepen in de partij daarmee als te oud be schouwd. Daar komt bij dat hij de grote reputatie die hij in de Labour-partij had, tijdens de af gelopen verkiezingscampagne te grabbel heeft gegooid. Doordat Healey zich tijdens deze campagne als tegenstander van eenzijdige nucleaire ontwape ning uitsprak, kwamen de grote tegenstellingen binnen Labour over de vraagstukken rond vrede en veiligheid weer boven tafel. Hij deed Labours zaak verder weinig goed door grove uitspra ken over het voordeel dat me vrouw Thatcher bij de Falkland- oorlog zou hebben gehaald. Van drie prominente Labour-par- lementariërs staat vast, dat zij zich kandidaat voor het leider- In Algiers meent men dat de reso lutie, die de OAE-top over West- Sahara heeft aangenomen, een belangrijk succes vormt voor de Algerijnse diplomatie. Al maan den probeert Algiers te bemidde len tussen Marokko en het Poli- sario-front, die elkaar het bezit betwisten van West-Sahara, een voormalig Spaanse kolonie. Voor het eerst spreekt een OAE- document van "de partijen in het conflict", tussen wie Algerije "rechtstreekse onderhandelin gen" op gang wil helpen. Maar de Algerijnse leiders onthouden zich van complimenten aan zich zelf. Dit is te meer opmerkelijk omdat de tekst van de OAE-top vrijwel punt voor punt overeenkomt met het standpunt dat Algerije pletterd dient te worden". Vol gens de commentatoren is met deze pro-Europese verklaring een belangrijk geschilpunt uit de weg geruimd dat tot dusver de RPR en de andere grote opposi tiepartij, de UDF van ex-presi dent Giscard d'Estaing, verdeeld hield. Chirac heeft in 1977 een zeer scher pe aanval gelanceerd op Gis- cards premiers Raymond Barre, HANNOVER De christelijke vredesbeweging in de Bondsre publiek heeft zaterdag een drin gend beroep gedaan op de Evan gelische Kirche, de kernbewape ning te veroordelen. Dit gebeur de tijdens een door 80.000 men sen bezochte demonstratie aan het eind van de Kirchentag in Hannover, waar de vredespro- blematiek het belangrijkste the ma was. door Cors van den Brink De actie van de vredesbeweging tijdens deze Kirchentag heeft echter noch op kerkelijk terrein, noch bij de beide Westduitse re geringspartijen tot reacties ge leid. Wel verklaarde staatssecre taris Friedrich Vogel zaterdag dat de stationering van de nieu we kernwapens nog in de Bonds dag aan de orde zal komen. Woensdag zal minister yan bui schap zullen stellen. De oudste daarvan is Peter Shore (59), de schaduw-minister van financiën. Hij is de meest uitgesproken ver tegenwoordiger van de centrum rechts in de partij. Shore, die bekend staat als tegen stander van eenzijdige nucleaire ontwapening, tegenstander van het Britse lidmaatschap van de EG en voorstander van een vorm van loonpolitiek (links en de bin nen de Labour-partij zeer mach tige vakbonden zijn daar tegen), stelde gisteren direct zijn kandi datuur. Ook rechts van het midden staat Roy Hattersley (50), die de afge lopen maanden zeer aan invloed binnen de partij heeft gewonnen, en bovendien als een van de wei nige Labour-politici het tijdens de verkiezingscampagne zeer goed heeft gedaan. Ook Hatters ley liet gisteren weten zijn kandi datuur te zullen stellen. De 41-jarige Neil Kinnock is de derde grote kanshebber voor het leiderschap. Hij is de belangrijk- inneemt sinds het conflict om de Westelijke Sahara in 1975 ont stond. De wil van Algiers om te bemiddelen komt duidelijk tot uiting in de pacificerende voor stellen van president Chadli Bendjedid die het aannemen van de resolutie door de OAE-top kwalificeerde als "een overwin ning van Afrika". "Wij willen geen overwinnaar en ook geen overwonnene" bij het oplossen van het conflict om de Westelijke Sahara, aldus het Al gerijnse staatshoofd dat herhaal de dat zijn land beschikbaar is om "bij te dragen tot elke moge lijke toenadering tussen de twee partijen". Uit diverse bronnen in Algiers ver luidt dat Algerije een belangrijke rol heeft gespeeld bij een recht streekse ontmoeting tussen de Marokkaanse delegatie en die van het Polisario-front. Donder dag onthulde de president van de Saharaanse republiek, Moha- med Abdelaziz, dit contact het geen werd tegengesproken door de Marokkaanse minister van buitenlandse zaken, M'Hamed Boucetta. die toen een omstreden wetsont werp over de rechtstreekse ver kiezingen voor het Europese Parlement door het Franse parle ment trachtte te krijgen. De Gaullisten zagen het Europese Parlement toen als een bedrei ging voor de Franse souvereini- teit. Maar volgens politieke waar nemers ziet Chirac inmiddels in dat het parlement in Straatsburg geen gevaar oplevert voor Frank- rijks onafhankelijkheid. De com mentatoren brengen de "beker ing" van Chirac in verband met de nieuwe verkiezingen voor het Europese Parlement in 1984. Bij de vorige Europese verkiezin gen, in 1979, brachten de Gaullis ten die toen campagne voerden met een nationalistische pro gram, het er slecht van af, met slechts 16,3 procent van de stem men. tenlandse zaken Genscher een verklaring over zijn veiligheids politiek in de Westduitse volks vertegenwoordiging afleggen. CDU en CSU hebben aan het eind van de Kirchentag felle kritiek geuit aan het adres van rechter Helmut Simon van het opperge- rechtshof in Karlsruhe, die in het bestuur van de Kirchentag zit. Simon had vrijdag in een toe spraak in Hannover verklaard dat het verwerpen van de kern bewapening geen kwestie is waarover bij meerderheidsbe sluit beslist kan worden. Simon vergeleek de discussie over de kernwapens met die over de grondrechten en over de dood straf. Hij stelde zich achter ge weldloze acties als blokkades, te gen het stationeren van kernwa pens. Volgens Simon is de wet geving op dit punt in de Bonds republiek niet afgestemd op de huidige situatie, waarin velen zich door de kernbewapening bedreigd voelen. Foot: niet herkiesbaar. Foto: AP). ste vertegenwoordiger van de linkervleugel binnen Labour, heeft de steun van een aantal grote vakbonden, en staat be kend als de beste, meest gepas sioneerde spreker die Labour momenteel in het veld kan bren gen. Kinnock heeft tegen dat hij nooit een regeringsfunctie heeft be kleed, en dus niet erg bekend is met de gang van zaken in het Britse ambtelijke apparaat. De roodharige politicus uit Wales is Michael Foots duidelijke favoriet voor zijn (Foots) opvolging. Grote afwezige bij de strijd om het partijleiderschap is Tony Benn, leider van de linkervleugel bin nen Labour en kampioen van ul tra-links. Het partijreglement schrijft voor, dat alleen parle mentariërs partijleider kunnen worden, en Benn verloor donder dag zijn zetel, toen in zijn kies- distirct de Conservatieve kandi daat won. Vogel verklaarde daarop, dat er geen sprake kan zijn van burger lijke ongehoorzaamheid en het recht op verzet tegen de nieuwe kernwapens. Hij beriep zich daarbij op het democratische systeem, waarbij deze zaken door het parlement worden be slist. Ook in andere verklaringen van leidinggevende christen-de mocraten op de Kirchentag bleek angst voor chaos en ernsti ge ongeregeldheden als de rege ring deze herfst besluit tot het stationeren van de Pershings en de kruisraketten. SPD-woordvoerders tijdens de Kirchentag hebben ook beklem toond dat de beslissing hierover een zaak voor het parlement is. Maar Bondsdaglid Egon Bahr verklaarde in verschillende dis cussies in Hannover dat voor de SPD de nieuwe kernwapens in de huidige omstandigheden niet nodig zijn. Willy Brandt pleitte eerder voor meer democratie en een open oor van politici voor de BEIROET De opstand binnen de gelederen van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO en het Libanese vredesverdrag oyer de terugtrekking van de Israëli sche troepen uit Libanon hebben het afgelopen weekeinde tot druk diplomatiek verkeer in het Midden-Oosten geleid. door Aernout van Lynden De besprekingen zijn vooral op ini tiatief van Saoedi-Arabië gehou den dat al enkele weken poogt bittere twisten tussen de Arabi sche landen bij te leggen om zo doende een Arabische topconfe rentie mogelijk te maken. PLO- voorzitter Yasser Arafat ver klaarde zondag in Bahrein dat de topconferentie binnenkort ver wacht kon worden. De onverwachte driedaagse rond reis van de Libische leider kolo nel Ghadaffi veroorzaakte dit weekeinde het meeste opzien. Ghadaffi, die zich fel tegen het Israëlisch-Libanees verdrag over de terugtrekking van de Israëli sche troepen uit Libanon heeft opgesteld en openlijk zijn steun heeft geuit voor de opstand bin- Madrid betoogt tegen de NAVO MADRID (DPA/Reuter) - Tussen de 100.000 en 150.000 betogers hebben gisteren in Madrid de te rugtreding van Spanje uit de NA VO en de sluiting van de drie Amerikaanse militaire bases in het land geëist. 32 organisaties, waaronder de communistische partij, hadden opgeroepen tot deelname aan de mars die als motto had "Madrid voor vrede en ontwapening". De socialistische regering had zich gedistantieerd van de mars die ze als "verkiezingsmanouevre" van de communisten en door Mos kou betaalde groepen betitelde. De organisatoren, bestaande uit pacifistische, groene en linkse groeperingen, ontkenden ook maar een peseta uit Moskou te hebben ontvangen. In verklaringen werd onder meer met spoed een referendum geëist over het Spaanse lidmaatschap van de NAVO. Spanje werd vorig jaar lid van de NAVO. Toen de socialisten, de verkiezingen in oktober wónnen beloofden zei een referendum over dit lidmaat schap. burger-bewegingen. CDU en CSU beroepen zich bij het afwijzen van de eisen van de christelijke vredesbeweging op de laatste uitspraak van de Evan gelische Kirche over het vredes vraagstuk. In 1981 verklaarde de ze grote staatskerk, dat het ge bruik van kernwapens als christelijke daad te erkennen is. De vredesbeweging probeert tot nu toe zonder resultaat de kerk tot een andere uitspraak te bren gen. De vredesbeweging kreeg zaterdag wel steun van kerkelijke leiders uit binnen- en buitenland. Tot de sprekers die de eis van de de monstratie een ja zonder enig nee tegen massa-vernietigings wapens onderschreven, be hoorden onder meer Alan Boe sak, de Zuidafrikaanse voorzitter van de Hervormde Wereldbond, Nobelprijswinnaar Adolfo Perez Esquivel, oud-bisschop Kurt Scharf en de Amerikaanse ka tholieke bisschop Weakland. nen de PLO tegen Arafat, be zocht achtereenvolgens Noord - Jemen, Saoedi-Arabië, Jordanië en Syrië. In Noord-Jemen weigerde Ghadaf fi de Palestijnse leider Arafat, wiens gematigde politiek de Li bische leider als verraad om schrijft, te ontmoeten. President Saleh van Noord-Jemen kreeg de twee leiders echter wel zover dat zij de openlijke propaganda campagnes tegen elkaar zouden staken. Ghadaffi reisde vervolgens door naar de twee conservatieve ko ninklijke staten in het Midden- Oosten, Saoedi-Arabië en Jorda nië, wiens leiders hij slechts en kele maanden geleden als reac tionaire handlangers van het Amerikaanse imperialisme om schreef. Zoals te verwachten was zijn na afloop van de diverse be- sprekingen weinig bijzonderhe den bekendgemaakt. De korte toernee van de Libische leider volgt op eerdere reizen die kroonprins Abdullah van Saoe di-Arabië en president Chadli Benjadid naar onder andere Li bië en Syrië maakten. Terwijl Syrië en Libië het akkoord tussen Israël en Libanon in steeds fellere bewoordingen heb ben afgekeurd, hebben de mees te Arabische landen minder ne gatief gereageerd. Er heerst een zeker begrip voor de Libanese wens na acht jaar burgeroorlog en buitenlandse bezetting weer meester in eigen huis te worden. Na het Libanese vredesverdrag zal ongetwijfeld vooral de opstand binnen de PLO besproken zijn. Wederom heerst hierover binnen de Arabische wereld onenigheid. PLO-leider Arafat heeft de afgelo pen tien dagen ook zelf de Arabi sche landen afgereisd om steun voor zijn belegerde positie te ver werven. Zondag was hij in Saoe di-Arabië, waar hjj onder meer bekend maakte dat vijf Palestij- nen terechtgesteld zijn, nadat zij drie weken geleden gepoogd hadden de twee naaste adviseurs van Arafat, Abu Iyad en Abu Ji had, te vermoorden. JOHANNESBURG (AFP) - Voor het gebied van Johannesburg zijn op grond van de wet op de binnenlandse veiligheid voor de periode tot vanochtend zes uur alle manifestaties verboden naar aanleiding van de terechtstelling op donderdagochten jl. van drie leden van het ANC in Pretoria. Vier bijeenkomsten die dit weekeinde zouden plaats hebben, werden door de maatregel van rechter Duvenhage getroffen. Een woordvoer der van een der organisaties die een manifestatie hadden willen hou den, zei zaterdag: "Het verbod bewijst duidelijk dat de regering van de Nationale Partij zich er bewust van is dat de barbaarse executies alleen maar tot een grotere polarisatie tussen het onderdrukte volk en de blanke gemeenschap van Zuid-Afrika hebben geleid". Vandaag zullen 21 studenten van de universiteit van Fort Hare in de Bantoestan Ciskei, die donderdag waren aangehouden bij een betoging tegen de terechtstellingen, voor de rechter moeten verschijnen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 6