Middelburg achterop Arnoux recht op overwinning af 1 Bernard Hinault niet naar Tour? Hennie Kuiper wél naar Tour SCOREBORD Didier in eigen huis baas Dode op Rijeka Nederlandse dammers onderuit bij Sowjets Mogelijkheden voor ploeg coach Heger Ehrens beste ruiter MAANDAG 13 JUNI 1983 ESCH-SUR-ALZETTE (GPD) - Vandaag valt de beslissing of Bernard Hinault zal deelne men aan de Tour de France. Dan namelijk wordt vastge steld welke behandeling er nodig is om zijn rechterknie, die hem zaterdag dwong de strijd in de Ronde van Lu xemburg te staken, volledig te laten herstellen. Een spor tarts uit het groothertogdom, die de Breton na zijn opgave onderzocht, kwam tot de con clusie dat twee weken rust in een gipsverband de beste me thode was om te genezen. Binnen de Renault-ploeg werd echter nog de mogelijkheid op een minder ingrijpende manier opengehouden, want een gipsverband zo kort voor de start van de Ronde van Frankrijk zou Hinault daar ongetwijfeld uit houden. Maar afgezien van de vraag welke behandeling Hinault, die zich dit weekeinde in een ziekenhuis in Parijs ook nog liet behandelen aan een ont stoken verstandskies, zal kie zen, een feit is dat het er 18 dagen voor de start van de Ronde van Frankrijk in Fon- tenay-sous-Bois uiterst slecht met hem voor staat. Sinds zijn overwinning in de Ronde van Spanje heeft hij geen wedstrijd meer uitgereden. Hij zegde af voor de Ronde van de Oise en de Dauphiné Libéré en staakte de strijd in de Grote Prijs van Plumelec. „Maar", zei Hinault vrijdagoch tend voor het vertrek van de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg zelfs nog op gewekt, „ik ben wel altijd hard door blijven trainen, omdat je niet ongestraft een maand de voorbereiding kunt verwaarlozen voordatje naar de Tour gaat. Momen teel ben ik trouwens hele maal klachtenvrij". Nog diezelfde avond verander de dat In de nacht van vrij dag op zaterdag kreeg hij ste kende pijn aan de achterkant van zijn rechterknie. De ont steking aan de aanhechtings- spier, die er in 1980 aanlei ding toe was dat hij in de Tour de France de strijd moest opgeven, stak weer in alle hevigheid de kop op. Hi nault besloot niet meer van start te gaan en keerde via een Parijs' ziekenhuis terug naar huis in Bretagne. Vandaag zal hy zyn arts in Nan tes raadplegen, om daarna te beslissen of hij zal afreizen naar de Ronde van Zwitser land, die morgen van start gaat. Als hij die moet over slaan, is zijn kans op de Tour de France vrijwel nihil ge worden. Het is namelijk de laatste mogelijkheid op een serieuze voorbereiding, hoe wel zijn ploegmaat Maurice le Guilloux nog de mogelijk heid openhield dat zijn kop man zich via de Ronde van de Aude (een vierdaagse die de 20e begint) zal proberen in de goede vorm te komen. Al met al groeit de kans dat Hi nault dit jaar in die wedstrijd zal ontbreken, want het lijkt uitgesloten dat de knie van de Fransman nu in enkele da gen ineens wèl zal kunnen herstellen, terwijl dat de afge lopen maand, waarin hij al leen trainde, niet lukte. Na de opgave van Hinault in Luxemburg kwam ook de ge ruchtenstroom op gang over een vervroegd einde van diens carrière en vanzelfspre kend viel daarbij ook de naam van zijn ploegleider Cy- rille Guimard, die in 1974, tij dens de Ronde van Frank rijk, huilend van de pijn aan beide knieën van de flets stapte en veel vroeger dan ge pland zijn loopbaan moest af sluiten. -G Sport DIEKIRCH - De Luxemburgse wielerprofessional Lucien Di dier, in dienst van de afgestapte Bernard Hinault, heeft gisteren voor de tweede keer in zijn loop baan de open Ronde van Luxem burg gewonnen. De Portugees Acacio da Silva won de vierde en laatste etappe, een rit over 181 ki lometer van Echternach naar Diekirch. Het rondreizende wielercircus richt vanaf morgen de blikken op de Ronde van Zwitserland, die in Seuzach wordt geopend met een individuele tijdrit van negen kilometer. In Zwitserland verschijnen de Post-ploeg de vol gende coureurs aan het vertrek: Jan Raas, Henk Lubberding, Jo- han van der Velde, Peter Win nen, Gerard Veldscholten, Theo de Rooy, Leo van Vliet, Bert Oos terbosch, Johan Lammerts en de Belg Ludo Dekeulenaer. Peter Post ontkende gisteravond overigens dat deze ploeg ook de formatie voor de Tour de France zal zijn. Ludo Peeters, Ad Wij- nands en Adri van Houwelingen zijn nog kanshebber voor een plaats in de Tour-equipe. Het drietal mag een selectie in ande re koersen afdwingen. ANTWERPEN (GPD) - De Bel gische wielerploeg Jacky Aernoudt van onder andere Hennie Kuiper en Adrie van der Poel zal vrijwel zeker deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Zondagmiddag zijn er besprekingen gevoerd over een co-sponsoring voor de Tour de France en die zijn zo positief verlopen dat vol gens sponsor Aernoudt „het voor 99 procent zeker is dat wy starten in de Ronde". Het ontbreken van die tweede geldschieter was tot nu toe het grootste struikelblok. „Vanaf het begin is dat een voorwaarde geweest in de overeenkomst", aldus Aer noudt, „en het verbaast me eerlijk gezegd dat degenen die in oktober van vorig jaar beloofden daarvoor te zullen zorgen, er eerst niet in slaag den en nu binnen 24 uur drie gegadigden hebben". Volgens de sponsor van de wie lerploeg, die wordt geleid door voormalig televisiecom mentator Fred de Bruyne, heeft de mededeling dat Kui per en Van der Poel volgend jaar voor de ploeg van Jan Raas zullen ryden, geen rol gespeeld bij de beslissing om al of niet in de Tour te ver trekken. „Als het aan my ligt, gaan die twee niet mee. De enige manier om professio nals te straffen is namelijk om ze van de fiets te houden en gezien hun optreden zou ik dat het liefst doen", stelde de sponsor gisteren. Die maatregel zal hij echter niet kunnen uitvoeren. De voor waarde van de tweede spon sor (mogelijk worden het er trouwens twee), die 120.000 gulden op tafel moet leggen, is namelyk dat de sterkste ploeg zal vertrekken: dus met Kuiper en Van der Poel. De broodheer van de omstre den Nederlanders zegt zeer teleurgesteld te zijn over de negatieve publiciteit die hy de afgelopen tijd heeft gekre gen. Met klem ontkent hy dat hij financiële verplichtingen niet is nagekomen en het feit dat het inschrijfgeld voor de Ronde van Frankrijk nog al tijd niet is voldaan, komt vol gens hem alleen omdat tot zondag inderdaad niet aan die wedstrijd zou worden deelgenomen. „Maar de praatjes die zijn rondge strooid begrijp ik niet. Net zo min als het optreden van Kui per en Van der Poel. Het wordt tijd dat de vedetten eens op hun plaats worden gezet". Aernoudt, die zei besloten te hebben volgend jaar door te gaan met het sponsoren van een wielerploeg, wil hoewel er over de deelname van de twee Nederlanders aan de Tour niet langer twijfel be staat, wel een gesprek met het duo hebben. „Want ik wil niet meedoen aan vervalsing van het wielrennen. En wat moet ik denken van mensen die aan anderen hun woord al hebben gegeven? Ik denk niet dat zij Raas het gras in zullen rijden tijdens de Ron de van Frankrijk, omdat ze nu al weten dat ze volgend jaar bij hem zitten. Er zijn dingen die doorgesproken moeten worden en ook de grote heren moeten dat leren respecteren", aldus Aer noudt, die woensdag bekend zal maken met welke co- sponsor aan de Tour zal wor den deelgenomen. RIJEKA (ANP) - Dertien dagen voor de TT van Assen bleek van de absolute toprijders van de wegracewereld slechts Freddie Spencer in zijn gewone doen. De 21-jari- ge Amerikaan won op het circuit van Rijeka de Grote Prijs van Joegoslavië in de 500cc-klasse. Spencer nam door die zege in de tussenstand van de wereldtitelstrijd een ruimere voorsprong (dertien punten) op zijn landge noot Kenny Roberts. De drievoudig wereldkampioen' kende in Rijeka de pech van een mislukte start. Roberts vertrek als laatste op een baanlengte van Spencer en eindigde na een fraaie jacht alsnog als vierde ach ter drie landgenoten (Spencer, Mamola en Lawson). Met de andere ranglijstaanvoer ders in de verschillende catego rieën ging het aanmerkelijk slechter dan met Spencer. In de door de dood van de Zwitser Rolf Ruetimann overschaduwde motorraces vielen erg veel gerou tineerde rijders van hun machi nes. Kneubühler, Nieto en Bian- chi gingen in de 125cc-race op kop liggend onderuit. De Zwit serse veteraan Kneubühler raap te het snelst zijn machientje op en won alsnog de race. Nieto, de man met de beste uitzichten op de wereldtitel, eindigde juist bui ten de punten (elfde). Controle De Italiaan Eugenio Lazzarini, die de wereldtitelstrijd in de 50cc- klasse leidde, verloor in de trai ning al de controle over zijn mo torfiets. Zijn concurrent Stefan Dörflinger, de regerend wereld kampioen, kreeg daardoor weer betere uitzichten op de laatste wereldtitel, die in deze lichtste klasse te veroveren valt. De Ga- relli-stal zette weliswaar oud-we reldkampioen Ricardo Tormo in, maar de Spanjaard verspeelde de dagzege door in de laatste ronde zonder benzine te komen staan. Dörflinger veroverde daardoor vijftien kostbare punten voor het wereldkampioenschap. Hans Spaan schoof door het uitvallen van Tormo op naar de tweede plaats, de beste verrichting uit de motorsportcarrière van de Ca- stricummer. In 1980 leek Spaan in de 50cc-categorie op weg naar de absolute wereldtop. Door de Nederlandse Kreidler-importeur Van Veen was Spaan geselec teerd als beste rijder van een va derlandse talentenjacht en kreeg vervolgens fabrieksmateriaal tot zijn beschikking. De Noordhol lander veroverde prompt de Ne derlandse titel en eindigde in drie Grand-Prixwedstrijden als vierde. Een zware val op Zand- voort, begin 1981, deed Spaan te rugvallen in zijn snelle ontwik keling, al behaalde hij in dat jaar en in 1983 nog wel de 50cc-titel van Nederland. Op Rijeka was naast Spaan een op vallende rol weggelegd voor George Looijesteyn, die als vijf de de finish passeerde en in de rangschikking van de wereldti tel, achter Dörflinger en Lazzari ni, als derde geklasseerd staat. Spaan heeft de vierde plaats in handen. In de 250cc-klasse raakte de Belg Didier de Radigeus zijn leidende positie in de wereldtitelstrijd kwijt. De machine van de Belg raakte defekt, waardoor de win naar van Joegoslavië, de Venezo laan Carlos Lavado, de nieuwe lijstaanvoerder werd. In de 500cc-klasse, waar het ge zicht van de top anno 1983 volle dig wordt bepaald door Ameri kanen, streden de Nederlanders Van Duimen en Middelburg het gevecht met de Italiaan Pelletier en de Zwitser Pellandini om de positie van de 's werelds beste priverijder. Van Duimen, vorige week winnaar in Raalte, toonde in Rijeka zijn goede vorm aan door dat duel te winnen. De Am- merzoder werd zevende en bleef zelfs de wereldkampioen van 1981, Marco Lucchinelli, voor. Aangeslagen Jack Middelburg was fysiek en mentaal aangeslagen naar Rijeka vertokken. Middelburg had bij een valpartij in Raalte zijn knie behoorlijk geblesseerd. Boven dien gaf Bert Jiansen, de voorzit- JERAWAN (ANP) - De Neder landse damploeg heeft de inter land tegen de Sowjet-Unie, die in Jerawan werd gespeeld, met 38- 42 verloren. Na drie confronta ties was de stand nog 30-30. In de vierde wedstrijd leed Nederland een nederlaag met 8-12. Het bete kende het tiende verlies voor de Nederlanders in een reeks van twaalf ontmoetingen met de Sowjet-Unie. John van de Borst was de enige, die tot een positieve score kwam. Tegen Verkhovitsj behoefde hy slechts twee punten af te staan in vier partijen (6-2). In het Neder landse team ontbraken Sij- brands, Van der Wal en Bron- string. De oud-wereldkampioenen Wiers- ma en Gantwarg verzamelden te gen respectievelijk Mogiljanski en Bies beiden vier punten uit vier partijen. NICOSIA (ANP) - De Nederlandse herenbasketbalploeg is voor het kwa lificatietoernooi voor de Olympische Spelen in poule d ingedeeld met Israel, Groot-Brittannië en Bulgarije. Het evenement zal in Frankrijk worden gehouden van 15 tot 26 mei 1984. Tydens het congres van de Internationale Basketbalbond (FIBA) op Cy prus werden de voorronden aan de Franse steden Orleans, Le Mans, Grenoble en Saint-Quentin toegewezen. De nummers een en twee uit iedere poule plaatsen zich voor de finalegroep, waarvoor alle wedstrij den zullen worden afgewerkt in Parys. De eerste drie van deze eindron de verzekeren zich van deelneming aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De poule-indeling is als volgt: Poule A: Spanje, Griekenland, Turkije en Zwitserland. Poule B: Sowjet-Unie, Zweden, Finland en Ierland. Poule C: Frankrijk, West-Duitsland, België en Oostenryk. Poule D: Nederland, Israël, Groot-Brittannië en Bulgarije. Turbo's voorop in Grand Prix Montreal MONTREAL (SID) Geen Grand Prix zonder ergernis. Bij de achtste van vijftien races voor het wereldkampioenschap in Montreal werd het formule 1-circus een uur lang stilgehouden door het uitvallen van de electriciteit in de Canadese stad. Omdat door de stroomonderbreking de rechtstreekse televisie-uitzending naar vijfendertig landen in het geding kwam, werd de start uitgesteld tot het euvel verholpen was. Winnaar werd uiteindelijk de Fransman Rene Arnoux in een Ferrari-turbo voor de Amerikaan Eddie Cheveer in een Renault-turbo en zijn land- en stalgenoot Patrick Tambay. Wereldkampioen Keke Rosberg was weer de aanvoerder van de wagens met een conventionele mo tor. De Fin bezette de vierde plaats in zijn Williams-ford. De Fransman Alain Prost bleef met 29 punten leider in het klassement om het we reldkampioenschap. Met de bezetting van het erepo dium in Montreal bleek hal verwege de strijd om de we reldtitel dat op snelle circuit de 'gewoon' aangedreven bo lides kansloos zyn tegen de turbo's. Op het 4.4 kilometer lange circuit op het eiland Notre Dames waren slechts drie bochten en vijf lange rechte stukken aangebracht. De turbo's verloren dit sei zoen alleen op de bochtige stratenparcoursen van Long Beach in Californië (Watson in McLaren), Monte Carlo (Rosberg in Williams) en De troit (Alboreto in Tyrrell). Rene Arnoux, reeds de snelste in de training, nam by de start de leiding. Achter hem ontbrandde een felle strijd om de ereplaatsen. Arnoux werd nooit bedreigd. Hij stond de leidende positie al leen af voor een tankstop in de 34ste ronde. Het bijtanken kostte hem zestien tellen. Record voor Verstappen BREDA (ANP) - Annemarie Ver stappen van BZV heeft gisteren tydens de Brabantse kringkam pioenschapen in het Bredase 50- meterbad de wisselslag het Ne derlands record op de honderd meter vlinderslag verbeterd en gebracht op 1.01,3 minuut. Het oude record stond sinds augus tus 1979 met 1.02,03 op naam van Enith Brigitha. Tien ronden later reed hij weer onbedreigd aan de lei ding, nadat ook de concur rentie in de pits nieuwe brandstof was gaan halen. In Montreal werd oud-wereld kampioen Nelson Piquet (Brabham) de grote pechvo gel. De winnaar van vorig jaar moest in de 15de ronde uitvallen met een kapot gas pedaal. Hierdoor miste hij de kans Prost vorbij te gaan in het klassement voor het we reldkampioenschap. Ook zijn stalgenoot Riccardo Patrese kreeg, rijdend in tweede posi tie, problemen met de aan drijving. Niki Lauda, de twee-voudige oud-wereld kampioen, raakte in een spin en kwam naast de baan te recht. De Zwitser Marc Surer en de Fransman Jean-Pierre Jarrier botsten in de eerste ronde tegen elkaar. Ook de Westduitser Manfred Winkel- hock 'spinde' van het par cours. De volgende Grand Prix is op 16 juli in het Engel se Silverstone. BLARICUM (ANP) - Rob Ehrens heeft gisteren in Blaricum het Neder lands kampioenschap voor springruiters veroverd. De Limburger, rij dend op Surprice, nam zaterdag de leiding na een derde plaats in het openingsnummer van vrijdag. Gisteren verdedigde de combinatie de eerste plaats met succes in het uit twee manches bestaande slotnummer. Dat werd gewonnen door Willy van der Ham op Feinschnitt. Deze combinatie bleef als enige in beide manches, met in totaal 25 sprongen, foutloos. Rob Ehrens - derde - werd in Blaricum, waar in totaal 3000 kijkers waren, de opvolger van Henk Nooren, die met de wedstrijdsport stopte. mola 51; 4. Katayama en Lawson 42; 6. Fontan 36; 12. Middelburg 7; 13. Van Duimen 6. ter van de Stichting Nederlands Racing Team (SNRT), eind vori ge week opening van de financië le zaken rond de voor Middel burg aangeschafte semi-fa- brieksmotoren van Honda. Het tekort van de SNRT bedraagt voor dit seizoen, aldus Jansen, 60.000 gulden. Het ziet er naar uit, dat een van de twee Honda's van Middelburg derhalve bin nenkort verkocht dient te wor den. Een knie vol vocht en een kop vol zorgen verhinderde de Westlan der in het spoor van zijn rivaal Van Duimen te blijven. Middel burg eindigde tenslotte als elfde. Door 566.424 deelnemers werd v na drie miljoen gulden ingelegd. In c prijzenpot zit een bedrag van 1.533.191 gulden. Inclusief de jackpot van 110.000 gulden. Winnend in het cijferspel is: 026499. Westduitse lotto Voor de Westduitse lotto werd zaterdag avond getrokken. 8 - 26 - 36- 38-40 - 46. Reservegetal: 18. Winnend in Spiel'77 is: 3975905. Belgische lotto De winnende getallen in de Belgische lotto van 11 juni zyn: 15 - 24 - 25 - 26 - 30 - 36. Het bijkomende nummer is 19. Supertrio Het Supertrio werd gisteren gelopen in de vierde koers op de baan van Gronin gen. De uitslag is: 1. nr. 6. Victoria Hanover (G. de Jong); 2. nr. 5. Video Buitenzorg (W.C.M. Duiven voorden); 3. nr. 14. Trexy Hanover (M.A. Pools). Niet gestart: Udet Brian (nr. 11). De om zet was f 128.391,-, de uitkering bedraagt f 1328,10. Hoofdklasse Giants—Sparta 3-0; ADO-UW 7-14; A. Tijgers-The Herons 8-2; Quick-Pi- rates 8-6; Neptunus-Haarlem N. 1-15; Sparta-Giants 14-4; UW-ADO 3-4; Herons-Amstel T. 3-14; Pirates- Quick 8-2; Haarlem N.-Neptunus 15-0. Koersen Motorsport^ Grote Prijs van Joegoslavië in Ryeka: De uitslag van de 50-cc is: 1. Stefan Dörflinger (Zwi) Kreidler 75 km in 34 min 12,40 sec. (gemiddelde snelheid 131,619 km per uur); 2. Hans Spaan (Ned) Kreidler 34.37,26; 3. Reiner Kunz (Wdl) FKN 34.37,70; 4. "Matulja" (Joe) Tormos 34.54,59; 5. George Looye- stein (Ned) Kreidler 35.10,04; 6. Reiner Scheidhauer (Kreidler) 35.21,10. De stand in het klassement om het we reldkampioenschap is: 1. Dörflinger 57 pnt; 2. Eugenio Lazzarini (Ita) Garelli 54; 3. Looyestein 34; 4. Spaan 27; 5. Ha gen Klein (Wdl) FKN 21 pnt. De uitslag van de 125 cc-klasse (25 ron den, 105 km): 1. Bruno Kneubühler (Zwi) MBA 43.02,80 (145.264 km/u); 2. Maurizio Vita- li (Ita) MBA 43.09,00; 3. Stefano Carrachi (Ita) MBA 43.18,54; 4. Johnny Wicks- tröm (Fin) MBA 43.19,04; 5. Piero Aldro- vandi (Ita) MBA 43.19,37; 6. Luigi Pie- troniro (Ita) MBA 43.19,80; 7. Edwin Klein (Oos) MBA 43.20,39; 8. Stefan Dörflinger (Zwi) MBA 43.23,09; 9. Hugo Vignetti (Arg) MBA 43.23,18; 10. Jac ques Hutteau (Fra) MBA 43.24,23; 11. Angel Nieto (Spa) Garelli; 12. Anton Straver (Ned) MBA. Stand in het wereldkampioenschap na 1. Nieto 61 pnt.; 2. Eugenio Lazzarini (Ita) 48; 3. Vitali 41; 4. Kneubühler 39; 5. Pierpaolo Bianchi (Ita) 30; 6. Ricardo Tormo (Spa) 24. De uitslag in de klasse tot 250 cc (30 ronden, 125 km): 1. Carlos Lavado (Ven) Yamaha 49.09.17 (152.662 km/uur); 2. Christian Sarren (Fra) Yamaha 49.17.25; 3. Manfred Her- weh (Wdl) Real Sr 49.17.52; 4. Jean Fran cois Balde (Fra) Chevallier 49.17.80; 5. Guy Bertin (Fra) MBA 49.23.10; 6. Jac ques Bolle (Fra) BGD 49.35.33. Stand wereldkampioenschap na zeven wedstrijden: 1. Lavado 57 pnt.; 2. Didier de Radigues (Bel), Chevallier 44; 4. Herweh 40; 5. Sar ren 36; 6. Herve Guilleux (Fra), Kawasa ki 35; 7. Balde 32. Klasse 500 cc (32 ronden, 134 km): 1. Freddie Spencer (Vst) Honda 50.19,82 (159.030 km/u); 2. Randy Mamola (Vst) Suzuki 50.27,23; 3. Eddie Lawson (Vst) Yamaha 50.39,68; 4 Kenny Roberts (Vst) Yamaha 50.46,14; 5. Takazumi Ka tayama (Jap) Honda 51.06,98; 6. Mare Fontan (Fra) Yamaha 51.17,49; 7. Boet van Duimen (Ned) Suzuki 51.28,96; 8. Giovani Pelletier (Ita) Honda 51.34,62; 9. Marco Lucchinelli (Ita) Honda 51.34,86; 10. Sergio Pellandini (Zwi) Suzuki 51.56,86; Op één ronde: 11. Jack Middel burg (Ned) Honda. Snelste ronde: Spencer 1.33,36 (160.479 km/u). Stand in wereldkampioenschap na ze- 1. Spencer 83 pnt., 2 Roberts 70; 3. Ma- en en rennen zyn: Eerste koers, 2120 meter: 1. Worry Bui tenzorg (H.W. Langeweg) 2.56,9 1.24,2; 2. Winston Hazelaar; 3. Tarzan Hanover. Toto: winnend f2,00; plaats fl,60 fd 2,70; koppel f3,90; trio f82,80. Niet gestart: Tira Hollandia en Upitone G. Tweede koers, 2040 meter: 1. Wiebe P (C.P.G. Wortel) 2.49.8 1.23.2; 2. Winner B.; 3. Ulmaria. Toto: winnend f2,70; plaats f 1,70 f 1,80 f3,30; koppel f8.00; trio f94,40. Niet gestart: Wodan B. Derde koers, 2000 meter. 1. Lady of Eire <T. Cain) 2.11,7; 2. Dear Devil; 3. Indian Magic. Toto: winnend f26,80; plaats f4,50 f2,30 f2,20; koppel f65.70; trio f 1450,50. Vierde koers, 2040 meter: 1. Welborn Dean (L. Schoonhoven) 2.43,2 1.20,0; 2. White Power; 3. Udam Lerona. Toto: winnend f 1,40; plaats f 1,80 f 1,40 f3,90; koppel f2,70; trio f46,50. Niet gestart: Wishbone Fortuna. Vijfde koers, 2120 meter: 1 Tjitsch S (Mej. N.M. Weerden) 2.51,4 1.21,6; 2. Tu- no W.; 3. Udo Buitenzorg. Toto: win nend f 18,10; plaats f4,40 f4,10 fl,80; koppel f 150,40; trio f6541,20. Zesde koers, 2100 meter: 1. Wouter Raaphorst (K. Davies) 2.15,0; 2. Carmo- na; 3. Power Raaphorst. Toto: winnend f 1,30; plaats f 1.20 f 1.30 f2.20; koppel f 1,40; trio f8,10. Niet gestart: Gigi en Los Jameos. Zevende koers, 2040 meter: 1. Voila Boszorg (J.P.C. Buytens) 2.44,8 1.20,8; 2. Usefull Rose; 3. Udores. Toto: winnend f5,50; plaats f3,30 f2,50 f2,20; koppel f37,30; trio f426,80. Achtste koers, 2100 meter: 1. Uno Haze laar (W.A.J. de Vries) 2.45,5 1.17,9; 2. Os mond; 3. Torpedo Fortuna. Toto: win nend f 1,40; plaats fl,50 f2,30 f 1.80; koppel f20,40; trio f77.50. Niet gestart: Rififi, Ukkie Supreme en Star Laguna. Negende koers. 1800 meter: 1. Blakey Ridge (A. Manuel) 1.54,4; 2. Sacha; 3. Orilla. Toto: winnend f 5,70; plaats f 1,70 f 2,20 f 1,90; koppel f40,10; trio f288.70. Niet gestart: Swell Hill. Tiende koers, 1609 meter: 1. Rusy Oost- wyck (Mw. E.C. de Mare); 2.07,2 1.19,1; 2. Rob Alkestis; 3. Tom Westlandia. To to winnend f7,20; plaats fl,80 f3,40 f2,70; koppel f41,20; trio f670,50. Elfde koers, 2040 meter: 1. Teetje Osse- waard (C.P.M. Roodenrys) 2.41,4 1.19,1; 2. Spooky; 3. Udit S. Toto: winnend f2.70; plaats f 1,40 f 1,80 f2,00; koppel Uitslagen kringkampioenschappen 400m wissel o.l4 jr: 3. Meriam Hagen- dijk (LZ'86) 6.03.1; dames: 1. Carla Meywaard (ZVS) 5.57.0, 2. Janny Dijkstra (Katwijk) 5.95.2, 3. Inge Bouwmeester (Zijl/LGB) 6.34.6; 400m wissel jongens o.l4 jr: 2. Marco Mul der (LZ'86) 5.40.3; jongens o.l6 jr 2. René Corre(jé (Zyl/LGB) 5.24.8; 100m rugslag meisjes o 10 jr. 3. Nancy Kyk in de Vegte (LZ'86) 1.29.6; 50m vrye slag dames: 3. Heieen van der Plas (Katwyk) 29 4; 100m school j.1970: 2. Marco Mulder (LZ'86) 1.25.9; 100m school j.1969: 2. Hans van Hees (LZ'86) 1.22.3; 100m school j.1968: Re né Corre(jé (Zyl/LGB) 1.13.8, 100m rugslag m.1972: 2. Jessica Rebel (Kat wyk) 1.24.3.3. Pauline Stastra (LZ'86) 1.25.4; 100m rug j.1972: 3. Martyn Brusscher (Zyl/LGB) 1.28.4; 100m school meisjes o. 10 jr: 3. Yvonne La- terveer (Zyl/LGB) 1 41.4; 200m vry jongens onder 14 jr- 2. Leon Luyten (Zyl/LGB) 2.19.3

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13