Heren Unicum heroveren titel "Ik heb best nog zin Maasdijk snelste sprinter Grootse vorm Yvonne van Dorp -c SIZO derdeklasser D Atlete stelt kandidatuur EK-jeugd Toernooi de Merenwijk vol verrassingen Echtpaar Van Vliet geridderd Schakers Wassenaar redden het niet Neeleman naar Spelen VTL-secretaris Van Zonneveld stopt na 50 jaar HILLEGOM - De Hillegomse voetbalvereniging Sizo mag zich sinds afgelopen woensdag derde klasser noemen. De zaterdag club werkte een promotiecompetitie succesvol af, nadat een tweede plaatste in de competitie was bereikt. In de eerste wed strijd tegen Rijgersboys gingen de Hllegommers op het veld van DW in Amsterdam nog fors onderuit (6-3). Op het terrein van RKAVIC herstelde SIZO zich hierna tegen SCZ'58 (2-0 zege). Nu de ploeg afgelopen woensdag ook Carnia '66 uit Rheenen dankzij een doelpunt van Gert Kardol met 1-0 versloeg, werd de promotie een feit. Naast Rijgersboys komt Sizo volgend seizoen uit in de derde klasse A. Sport BODEGRAVEN - De zwemmers karavaan van de Kring Gouwe Rijnstreek verscheen zaterdag middag in het zwembad De Kuil in Bodegraven voor het derde ge deelte van de kring kampioen schappen. Door de enorm lange wachttijden voor de zwemmers vielen de prestaties tegen. Ook nu weer ging het grootste gedeel te van de ere plaatsen bij de he ren naar AZC. Bij de vrouwen was er in de verschillende leef tijdsgroepen een hevige strijd tussen de zwemmers van ver schillende clubs. Het LZ'86 lid Sylvia Bakker sleepte van de Leidenaars de meeste titels naar huis. De 400 meter wisselslag meisjes onder de 16 jaar bracht zij op haar naam met een tijd van 5.35.8. De 100 meter schoolslag won ze in een tijd van 1.28.1. Op de 200 meter vrije slag tikte ze als derde aan in een tijd van 2.25.2. Als eerste finishte Helga Las- schuit (LZ'86) in een tijd van 2.23.4. De kring-kampioene zwom de tweede tijd op de 400 wissel: 4.44.2 en op de 100 meter schoolslag meisjes 1967: 1.27.2. Rianne den Duik (Katwijk) werd eerste op de 50 meter vrije slag dames in 28.8 en op de 200 meter vrije slag in 2.21.1. Mireille Cor- relje van de Zijl/LGB uitkomend bij de meisjes onder de 14 jaar zwom een N.K.-limiet op de 100 meter schoolslag door een tijd neer te zetten van 1.24.0. Het brons behaalde zij op de 200 me ter vrije slag met een tijd van 2.26.9. Edward Maasdijk (Zijl/LGB) bleek de snelste sprinter te zijn van de Kring Gouwe Rijnstreek. De 50 meter vrije slag zwom hij in de winnende tijd van 24.8. Op de 200 meter vrije slag tikte hij als derde aan in een tijd van 2.04.7. De 100 meter schoolslag werd een Leid- se aangelegenheid. De snelste tijd werd er geklokt voor Bart Hameter (LZ'86). De schoolslag specialist zwom de 100 meter in een tijd van 1.14.0. Tweede werd Hans La Lau (Zijl/ MAANDAG 13 JUNI 1983 LGB) met een tijd van 1.14.9 en derde club genoot Reinier Haas noot: 1.16.6. De laatstgenoemde tikte ook als derde aan op de 400 meter wisselslag met een tijd van 5.11.8. Jolanda Laterveer (Zijl LGB) werd kring kampioen op de 200 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar. Ze liet een tijd noteren van 2.23.9. Het zilver be haalde ze op de 400 meter wissel slag in een tijd van 5.46.0. Het kring kampioenschap bij de jon gens onder de 10 jaar op de 100 meter rugslag ging naar Robbie Dubbeldeman (Zijl/LGB). Hij legde de 100 meter af in een tijd van 1.29.0. Laurens van Kampen (Zijl/LGB) liet de klokken stil staan op 1.30.8 en werd derde. Het echtpaar Van Vliet met de versierselen op de borst. LEIDEN - Het herentennisteam van Unicum heeft gisteren zijn doel bereikt. Har Meijer, Philip van der Kwast, Wim Pufkus en Arnold van der Capellen heroverden in Ooster hout het landskampioenschap in het finaletoernooi tussen Unicum, Alta uit Amers foort, Warande uit Oosterhout en de TC Venlo. Zoals verwacht ging dat verre van gemakkelijk. LEIDEN - Wethouder Tesse- laar had zaterdagmiddag op de receptie van De Algeme ne meer aan te bieden dan de gebruikelijke wedstrijdbal len. Het echtpaar Frank en Annie van Vliet, vijftig jaar geleden behorend tot de op richters van de korfbalclub, kreeg van hem de versierse len opgespeld behorend bij de Orde van Oranje Nassau. Aanwezig in het clubhuis in de Leidse Hout waren ook di verse Leidse verenigingsbe stuurders, alsmede de voor zitter van de LKF, De Bruyn Prince, hoofdbestuurslid van het KNKV, Tieleman, en afdelingsvoorzitter Van Nie- rop. Laatstgenoemde ken merkte in zijn speech de ju bilerende vereniging als één der weinig nog ledenwinst boekende clubs. Hetgeen nog eens geïllustreerd werd door de 'aanbieding' van het honderste jeugdlid. In de halve finale tegen Alta uit Amersfoort zorgden Wim Puf kus, die in goede vorm stak en Arnold van der Capellen voor de winstpunten in de enkelspelen. Eerstgenoemde klopte Hans Liefe rink in een spectaculaire pot vol variatie. De dropshot bleek in dit duel veela een dodelijk wapen (6- 3, 6-2). Arnold van der Capellen hield Bep van Weede met veel kunst en vliegwerk op neusleng te afstand (1-6, 6-4, na 0-4, en 7-6, na weer 0-4). Philip van der Kwast werd in een slopende driesetter door Rik Boelen bedwongen (4-6, 6-3, 5-7), terwijl ook Har Meijer verloor (4- 6, 6-4, 5-7, na 5-2 en 40-15!) De twee herendubbels, Meijer/Van der Kwast en Pufkus/Van der Capellen, beslisten de duels in twee sets snel en secuur in het voordeel van Unicum. Dankzij de 4-2 overwinning mocht Uni cum zich na de dubbelspelen fi nalist noemen. Tegenstande in de eindstrijd was Warande, dat TC Venlo met 4-2 achter zich had gelaten. De finale werd voor Unicum een zaak van bloed, zweet en tranen. Wim Pufkus gaf zijn goede vorm gestalte via een overwinning op Paul de Kroon (7-6 na 5-2 en 40- 15, 6-3). Philip van der Kwast poetste zijn geschonden blazoen op door Gert Nieuwboer te klop pen (6-4, 7-6). Van der Capellen verloor van Richard Weterings met 4-6,2-6, terwijl ook Har Meij er opnieuw onderuit ging. Hij verloor van desterk spelende Jos Smits. Puur op wilskracht haalde Meijer één set binnen (4-6, 6-4, 3-6). En die tweede bleek la ter goud waard. De beide herendubbels konden aan het slotkarwei beginnen met een set voorsprong. Dat beteken de dat Har Meijer en Philip van der Kwast het landskampioen schap voor Unicum zouden pak ken met een zege in twee sets. Dat deden ze inderdaad tegen Weterings en de Kroon. Met 6-4 en 7-5 werden de tegenstanders naar huis gestuurd, nadat Van der Kwast en Meijer eerder nog tegen een achterstand van 1-4 en 3-5 hadden aangekeken. Dat daarna Arnold van der Capellen en Wim Pufkus nog in drie sets verloren van Smits en Stum- phius kon de vreugde niet tem peren. De buit was binnen! LEIDEN - De Open Haagse Atle- tiekkampioenschappen hebben onder gunstige omstandigheden scherpe tijden gebracht voor de deelnemende atleten en atletes. Vooral de jeugd van AV Holland, met als vaandeldraagster Yvon ne van Dorp, demonstreerde een grote vorm. Deze eerste jaars A- juniore ontmoette in een sterk bezette seniorenfinale eindelijk de tegenstand die noodzakelijk is voor het realiseren van een toptijd. Met haar zeventien jaren liep de scholiere uit Leiden op de 200 meter naar een 2e plaats in 24.49 seconde, daarmee haar kandidatuur stellend voor de Eu ropese Jeugdkampioenschap pen later dit jaar in Wenen. Ook haar 100 meter was met 11.97 goed voor opnieuw een persoon lijk record. Nog geen limiet maar toch zeker indrukwekkend was ook de 5000-meterloop van Jan Jansen die het komplete seniorenveld zijn juniorenrug liet zien. Een fraaie overwinning viel hem ten deel na 14.48.2 sec. Leeftijdge noot Hans Baljet loopt iedere ra ce harder. In het afgelopen week end sprintte hij op de 200 meter naar 22.43 sec. Menno Swier, die als B-jongen gepromoveerd is tot A-junior, mocht voor het eerst op Toernooi Merenwijk De vijfde editie van het tennistoer nooi van de Merenwijk zal on- gewtijfeld in de verenigingsan- nalen te boek worden gesteld als het toernooi van de verrassingen. Die surprises vielen vooral in het herendubbelspel C, waar geen enkel van de geplaatste koppels de finale haalde. Die eindstrijd ging tussen Rob Lepelaar en Hans Lacourt van Unicum en Freek Tanis en Rene Steenbeek. Laatstgenoemden wisten in de halve finale het geroutineerde koppel Lodewijk Kallenberg en Joost Rodenburg te verslaan na een harde strijd (6-4, 4-6, 7-5) .Toch gingen zij de finale niet in als favoriet. Dat waren Rob Le de 400 meter horden aantreden en benadrukte direkt zijn aspira ties op deze specialiteit door als tweede te finishen in 55.17 sec. Jacqueline Baljet liep eveneens een goede hordenrace. Op de 100 meter met hindernissen kwam zij tot 14.8. Seniore Tanja Mahieu (Holl) had met 36 meter 94 een goede speerworp in de arm en clubgenoot Nico van Noort be gint weer met dé discus in de buurt van de 50 metergrens te komen. Zijn beste worp was 48 meter 86 cm. Van de Spartaan uit Lisse was John van Loon snel op de 110 meter horden. Jn de finale werd hij derde in 15.13 sec. Mi randa van de Meer sprong ver dienstelijk hoog namelijk 1.65 m. Overige uitslagen: 100 meter A-jongens: Hans Baljet (Holl) 11.43; 200 m A-m: Cathy v. Loon (Holl) 25.7; 400 m horden A-m: Cathy v. Loon 65.8. Senioren heren: 100 m: Kees Tiele man (Bat) 11.4, Eric Taal (Holl) 11.4; 200 m: Eric Taal 23.1, Jaap Dirkx (Holl) 23.2; 400 m: Gert Velthuizen (Bat) 52.0; 800 m: Paul Grimbergen (spartaan) 1.55.1, Jan Verloop (Bataven) 1.55.5, Rob Zwetsloot (Bat) 1.58.9 1500 m: Martien v.d. Hoorn 3.57.3, Theo v.d. Veer 3.58.1 (bei- pelaar en Hans Lacourt. Het leek voor de Unicummers een gelo pen koers te zullen worden, toen zij de eerste set met 6-0 op hun naam brachten. Maar toen waren Tanis en Steenbeek de zenuwen de baas. Het overwicht van Lepe laar en Lacourt was op slag ver dwenen en in een tot het einde toe spannende en gelijkopgaan- de pot wonnen de Merenwijkers met 7-5, 7-6 (tiebreak 7-2 Het damesdubbelspel C was voor Truus Hennipman en Truus Pau- wel, die M Leunisse en Trees van der Voort simpel in twee sets af troefden (6-4, 6-0). Maar in de hal ve finale hadden zij een veel zwaardere hindernis moeten ne men tegen W. Booy en T. Roze- ma, die pas na twee uur spelen den Holland); 5000 m: Piet Waa ning (Spartaan) 15.25.9, Jaap Duivenvoorde (Bat) 15.34.6, Henk Ravensbergen (Bat) 15.55.9. Senioren dames: 800 m: Elise v.d. Knaap (Holl) 2.21.7; speerwer pen: Klarien Winkelmolen (Spar taan) 34.02, Bep v. Pelt (holl) 30.96. LISSE - Tijdens een 25 Km-stra- tenloop in Lisse heeft Batavenat- lete Karin v.d. Berg zich met een uitstekende tijd van 1.33.58 ge schaard bij de nationale dames top op de superlange afstand. Haar prestatie is de tweede snel ste seizoentijd. Bij de heren werd Rob Strik (Vet Ned) tweede in 1.18.31, gevolgd door Noordwij- ker Jan Laan (NSL) in 1.18.48. Vic Zonneveld (NSL) eindigde met 1.19.21 op de zesde plaats. De Leidse atleten Frans Blom en Han Kulker die dit weekeinde debuteerden in de interland te gen België hebben zich nog niet in de strijd om de ereplaatsen kunnen mengen. De te snel ge starte Blom moest in de buiten baan iedereen laten gaan en fi nishte in 49.23 op de 400 meter. Bataaf Kulker kwam evenmin aan zijn snelste tijd toe. Met de vlag streken (6-2,4-6,6-2). Hei- ma Kallenberg en Jan van Duyn, favoriet voor de winst in het ge mengd dubbel C, verloren van Hetty Bosch en Hans Lacourt (6- 3, 3-6, 3-6). In het herendubbelspel D werden Har Walenkamp en Dennis van de Water met de neus op de reali teit gedrukt door de Noordwij- kers Jan van der Lippe jr en G. Mens (6-0, 6-0). Karin van Reeu- wijk en Ruud van der Voort won nen het gemengd dubbelspel D in een zware driesetter tegen Carla Haage en Han Willems (2-6, 6-2,6-3). Het damesdubbel D was voor L van der Bent en M. Voge laar, die J. Keuning en H. Sche pers aftroefden (6-0, 6-3). FRANK BONTE 1.54.71 bezette hij een vijfde plaats op de 800 meter. Dirk Maassen vd.Brink (Holl) behaal de eenzelfde positie op de 10 ki lometer snelwandelen in 47 mi- n.08.9 sec. FRANS KROONE LEIDEN/WASSENAAR - Zowel het eerste schaakteam van Was senaar als het tweede van LSG heeft het- tijdens de promotie wedstrijden voor de landelijke KNSB-competitie niet kunnen bolwerken. LSG 2 was in poule B na de nederlaag tegen HSG 2 al bij voorbaat uitgeschakeld, maar redde zaterdag wel de eer door 5-5 te spelen tegen ZSC-Seande. Wassenaar 1 had in poule C nog alle kans, maar diende daartoe wel in slotronde van Eindhoven 3 te winnen. De kampioen van De Haagse schaakbond verloor echter met 5V2AV2 en miste daar door, althans voorlopig, de pro motieboot. Alle hoop hebben de Wassenaar- ders nog niet opgegeen. Bij de bond loopt namelijk een protest tegen het niet mee kunnen spe len van Jürgen Henseler. Hense- ler had zaterdag vanwege de na tionale schoolschaakkampioen- schappen (eveneens een KNSB- evenement) dubbele verplichtin gen, het geen voor hem reden was om bij de KNSB een verzoek tot vooruit spelen in te dienen. Dat verzoek werd echter door competitieleider Gijssen van de hand gewezen. De ploeg van Wassenaar werd daar de dupe van, Henseler gaf namelijk prio riteit aan de schoolschaakfinale. Omdat de invaller voor Henseler verloor, meende Wassenaar alle reden te hebben om tegen Gijs- sens beslissing appel aan te teke nen. Wordt dat protest toegewe zen, dan zou de nederlaag van Henselers' invaller ongeldig zijn en de eindstand tegen Eindho ven naar 4V2AV2 worden terugge schroefd. Met het achteraf dan nog te spelen duel zou Wasse naar vervolgens weer alles in ei gen hand hebben. De hoop dat het protest zal worden toegewe zen lijkt echter, gezien de hals starrigheid van d'e KNSB, voor alsnog ijdel. Zonder Jürgen Henseler heeft het jeugdige Wassenaar-team in Eindhoven ntet 4V2 punt het ma ximale eruit gesleept wat erin zat. Martin Voorn, Jos de Waard, Joop Beijersbergen en Hans Bol wonnen, terwijl kopman Timo Henseler remiseerde. De ande ren gingen, zonder veel kans te hebben gehad, ten onder: 5V2- 4>/2. LSG 2 speelde tegen ZSC-Seande 5-5 gelijk. Het Wassenaarse Adel- bert College werd in het afgelo pen weekeinde nationaal school kampioen. NEUSIEDL (ANP/AFP) - De Nederlandse zeiler Mark Neeleman is zaterdag als vijfde geëindigd in de Europese titelstrijd in de finjollen-klasse. Daarmee voldeed hij aan de Olympische kwali ficatie-eis. Zaterdag verspeelde de Reeuwijker in de zevende en laatste race door vreemd gedrag van de wind de dagprijs. De Oostduitser Jochen Schumann werd eerste in het totaalklasse ment. De Amerikaan Jonathan McKee veroverde gisteren op de Middel landse Zee de wereldtitel in de (Olympische) Flying Dutchman- klasse. Rob Lepelaar (1) en Hans Lacourt Tanis en Steenbeek. Unicum gingen in de finale verrassend onderuit tegen de Merenwijkers (Foto Holvast) LEIDERDORP - Een 50-jarig huwelijk met een vrouw is nog tot daar aan toe. Een halve eeuw 'getrouwd' zijn met een voetbalvereniging is echter uniek. F. van Zon neveld speelde het klaar met VTL. De Vlietclub bood hem afgelopen zaterdag een receptie aan wegens het aftreden na een dienstverband van 50 jaar in het be stuur. Inmiddels de leeftijd van 70 jaar bereikt, vond Van Zonneveld de mijlpaal een uitstekend moment om z'n functie als secretaris op te geven. Niet minder dan 45 onafgebroken jaren heeft de inwoner van Leiderdorp zich voor die taak ingezet. Voordat Van Zonneveld het secretariaat ging bemannen, zaten er al vijf bestuursjaren op. Al 53 jaar is hij lid van de huidige vierdeklasser, die mede door Van Zonneveld op 1 februari 1930 het levenslicht aanschouwde. Toen TO- NA geheten en louter opgericht ten behoeve van het personeel van de Verenigde Touwfabrieken Leiden. Lang kon de club echter niet in die opzet functioneren. Er moesten leden van buitenaf worden aangeno men, anders kon er wel worden gestopt. Na drie verenigingsjaren zat Van Zonneveld, uiteraard werknemer van de touwfabrieken, al in het bestuur. Omdat zijn vrouw vond dat hij als voetballer en bestuurder wat teveel tijd aan de club spendeerde, moest een taak worden afgestoten. Dat werd dus voetballen. Inmiddels secre taris geworden verhuisde hij met TONA en later, vanaf '46, VTL van hot naar her. Van de Zijldijk ging de vereniging op toernee door Leiden om uiteindelijk op de accommodatie van De Vliet te belanden. Bestuurders kwamen en gingen, Van Zonneveld bleef evenwel zitten. Net als zijn loopbaan bij de touwfabrieken, waar hij zich in 51 jaar van loopjongen tot chef bureau opwerkte, toonde hij zich ook honkvast bij VTL. "Ik heb in al die jaren tien voorzitters versleten", roept hij het verleden op. Nooit, nooit was het by hem opgekomen om er een punt achter te zetten. "Natuurlijk zijn er onprettige momenten geweest. Niet alle bestuursvergaderingen zijn gladjes verlopen. Maar problemen zijn er om opgelost te worden". Door die lankmoedige instelling hield Van Zonneveld het 50 jaar zonder incidenten vol. Hij had eigenlijk wel langer willen doorgaan, maar bang om fouten te maken, vond hij het raadzamer om ermee te kappen. "Ik had er heus nog wel zin in, maar als je eenmaal de zeventig bent gepas seerd is het beter te stoppen. Je handelt niet in belang van de vereni ging als je fouten maakt. Niet dat ik er veel maakte, natuurlijk maakte ik fouten, maar het is beter zo". Inmiddels heeft hij een belangrijk deel van zijn administratie overgege ven aan zyn opvolger Wim Rietkerk. Met pijn in z'n hart, dat wel. "Na tuurlijk doet het me wat dat die handel hier wordt weggehaald. Dat is niet vreemd nadat je er zo'n tijd mee bezig bent geweest". Wellicht als enige in Nederland heeft hij de administratieve ontwikkeling van de KNVB meegemaakt. Waar vroeger nog eenvoudige formulier tjes werden gebruikt, zijn nu complete 'papierwinkels' nodig om de handelingen uit te voeren. "Ik weet nog dat het bondsbureau gerund werd door een man, Carroo. Hij werkte in een kamertje van twee bij drie. Moetje nu zien. Die Van Steijn werkt met een rits personeel in een paleis". Starend naar de aan zijn vrouw geschonken rozen, weet Van Zonneveld dat zijn bestuurstaak er op zit. "Als ik naar die bloemen kijk, schieten de tranen van ontroering in m'n ogen. Ik zal het missen, maar elke zondag zullen ze ons nog bij VTL kunnen vinden", knikt hij naar zijn vrouw. Nog vijf jaar, dan heeft Van Zonneveld het met haar ook vijftig jaar volgehouden....

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12