Italianen doorbreken saaiheid in Montreux ■C DeRodeo joggingmode isbinnen! Dr. Kouwenhoven voorzitter van gereformeerde synode Met groots opgezet showprogramma Oorlogsleed in Indië op radio WOENSDAG 11 MEI 1983 Radio - tv ADVERTENTIE En die is tóch voordeliger! MONTREUX (GPD) - Halverwege de ochtend van de derde festivaldag in Montreux sloeg de vonk dan eindelijk over. Voor het eerst viel gemeenschappelijk enthousiasme te bespeuren. De Italiaanse bijdrage gaf daar dan ook alle aanleiding toe. Je kunt het zo gek niet opnoemen of het groots opgezette showprogramma Al Paradise draagt het in zich. Zang, ballet, mime, acrobatiek en humor, neergezet door een indrukwekkend aantal talentrijke artiesten en met grote zorgvuldigheid in beeld gebracht. De show heeft de maximaal toegestane lengte van een uur, maar het kluisterde de festivalgan gers van begin tot eind aan de toestellen. Dat kan voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan de grote variatie die de kijkers in dit programma krijgen voorgescho teld. Een variatie die leidt tot frappante extremen. Weelderig opgezette massascènes worden afgewisseld door onderdelen waarin de eenvoud op verbluf fende wijze triomfeert. Een onbetwist hoogtepunt is het fragment waarin drie mannen plaats nemen op een bankje en zwijgend een tenniswedstrijd gaan bekijken. De wijze waarop zij gedrieën de tennisbal volgen levert een stukje amusement op dat men op tv nog maar al te vaak moet ontberen. De Italiaan se inzending bewijst weer eens datje ook zonder het aanwenden van kunstrook, schuim en aan verwante poespas televisiekij kers op een behoorlijke manier kunt amuseren. De reacties na de vertoning logen door Dick Versteeg NEW YORK De Amerikaanse popzanger Billy Joel vierde giste ren in een Newyorkse club zijn vie rendertigste verjaardag. Hij was in gezelschap van fotomodel Chris- tie Brinkley. ,Fnto Ap, er dan ook niet om. De meest uit eenlopende superlatieven wer den uitgewisseld. Ook in het Ne derlandse kamp. En daaruit kan gevoeglijk de conclusie worden getrokken dat dit programma vrijwel zeker binnen afzienbare tijd ook op het Nederlandse scherm te zien zal zijn. De kans dat dit onder de vlag van de AVRO gaat gebeuren lijkt groot. Gerrit den Braber, amusements chef van die omroep, schoten woorden te kort om zijn waarde ring voor het gebodene tot uit drukking te brengen. „Verrukke lijk topamusement! wat een bal let, wat een kostuums en wat een sfeer! Ik heb echt grote belang stelling voor dit programma". Het mag overigens tekenend voor deze 23e editie van het Gouden Roosfestival worden genoemd dat men tot op de helft van de competitie heeft moeten wach ten voordat de eerste echt loven de kritieken te beluisteren vie len. Het vertoonde materiaal gaf tot aan dat moment ook nauwe lijks enige aanleiding tot vrolijk heid. Het heet dat dit festival het vervaardigen van origineel licht televisie-amusement zou moeten bevorderen. Aan hetgeen hier tot nu toe is getoond valt dat echter nauwelijks af te zien. Veel van de inzendingen zijn weliswaar vak kundig gemaakt, maar echt nieu we impulsen kan het de hier aan wezige programmamakers tot op heden onmogelijk hebben opge leverd. Ook valt er bedroevend weinig va riatie te beleven. Meer dan de helft van de inzendingen bestaat uit traditioneel opgebouwde mu- ziekshows. Slechts af en toe zijn sterren van formaat te aanschou wen, zoals Kate Bush en Robert Palmer in het Westduitse pro gramma Bananas en de Griekse componist Theodorakis in de bij drage die zijn land heeft af gevaardigd. Ook de Duitse ope razanger Peter Hofmann heeft zich uitgebreid laten horen en bekijken. TROS-amusements- chef Robert Aardse arriveerde net te laat om dit programma te zien, maar hij liet wel weten gro te interesse voor Hofmann te koesteren. Aardse denkt daarbij aan een optreden in een van de Marco Bakker-shows. Voor het overige valt er weinig te halen voor leergierige program mamakers en ook de journalis ten die uit ongeveer alle delen van de wereld zijn neergestreken in Montreux kunnen nauwelijks iets zinnigs berichten. Dat heeft trouwens niet alleen te maken met het weinig verheffende ver loop van de competitie om de ro zen maar ook met de volstrekt fantasieloze entourage. Buiten de vertoning van de inzendingen wordt vrijwel niets gedaan om het verblijf voor de festivalbe zoekers enigszins te veraangena men. Een boottochtje op het Meer van Genève is het enige dat de organisatoren op touw heb ben gezet. Voor het overige mag het interna- LONDEN - De Amerikaanse vedette Liza Minelli gefotografeerd tijdens een persconferentie tn Londen. Liza Minelli, die eerder op de dag in de Britse hoofdstad aankwam na een korte vakantie in Zuid-Frankrijk, geeft vanaf maandag a.s. een serie van negentien concerten in het Apollo Victoria Theatre. tionale gezelschap van om en na bij de 400 mensen zichzelf ver maken. Een deel van die tijd krijgt wellicht aan het eind van de week alsnog een nuttige be steding want zowel onder de pro- (Foto AP) grammamakers als de journalis ten zijn al stemmen opgegaan om via een gezamenlijke actie de organisatie te bewegen het festi val een aantrekkelijker vorm te geven. HILVERSUM (GPD) - „Een meisje van zes jaar, een paar plaatsen verderop, is overspannen. Hoge koorts, 's nachts en overdag ontzettende gilbuien en angsttoestanden. „Oh mammie, ik ga dood!". Gister ochtend, midden in het dagelijkse geroezemoes, kwebbelende vrouwen, spelende en dreinende kin deren, opeens weer dat stemmetje. „Oh mammie- hie, mammie-hie, ik ga dood!" We werden er alle maal stil van. Was dit niet het diepste geluid van ons hart?". Dit is een fragment uit het boek van Marijke Ferguson „Mammie ik ga dood". Mevrouw Ferguson is een van de zes mensen die meewerkten aan het pro gramma van de KRO-radio „Spectakel", dat van avond wordt uitgezonden. Het programma is deze keer gewijd aan de Japanse vrouwenkampen in In dië tijdens de oorlog. Vrouwen en kinderen die deze kampen overleefden vertellen over hun herinnerin gen en over hun huidige emoties die daar nog het gevolg van zijn. Na de overgave van Nederlands Indië aan Japan be gonnen de Japanners met de registratie van de Ne derlanders die niet krijgsgevangen gemaakt waren en van de vrouwen en kinderen. Die mensen wer den ondergebracht in zogenaamde „beschermde wijken". Later veranderden deze wijken in interne ringskampen. Kort daarop begonnen ook transporten waarbij tien duizenden mannen, vrouwen en kinderen naar an dere kampen werden overgebracht. Jongens ouder dan tien jaar werden in mannenkampen gezet. De omstandigheden in de kampen waren slecht. Een groot aantal vrouwen en kinderen stierf ten gevolge van het harde werk, de honger, martelingen, uitput ting en ziekte. In het radioprogramma vertellen vijf vrouwen en een man over de verschrikkelijke gebeurtenissen in de kampen. Makers Theo Wilton van Reede en Arjan Onderden wijngaard vertellen dat het hen veel moei te gekost heeft deze mensen bereid te vinden om over al die pijnlijke herinneringen te spreken. „Sommige overlevenden willen er echt niet meer over praten, zelfs niet met hun beste vrienden. Een twee de moeilijkheid was dat we niet wilden dat er een discussie zou ontstaan tussen de gasten. Daarom moesten degenen die werden uitgenodigd ook met elkaar „klikken". In totaal hebben Wilton van Reedë en Onderdenwijn gaard drie uur van het gesprek met de zes mensen op de band staan. De uitzending duurt een uur. In de zomer stelt de KRO de volledige tekst met foto materiaal en documentatie beschikbaar voor ieder een die daar belangstelling voor heeft. (Hilversum 2,- 20.30 uur). 1(1) Beat it - Michael Jack son 2(4) Breakaway Tracey Ullman 3(2) Lets dance - David Bo wie 4(6) Food for thought - UB 40 6(8) The Message Grand master Flash and Furious Five 7(7) Church of the poisoned mind - Culture Club 8 (12) Rawhide - The Chapd 9( 3) Do you wanna hold v Bow Wow Wow 10 (10) Gardenparty - Mezzo- forte 11 (16) Orchard road - Leo Sayer 12 (24) Comment ca va The Shorts 13 (22) Starmaker - Kids from Fame 14 (18) Flashdance...what feeling - Irene Cara 15 (28) Juliet - Robin Gibb 16 5) Lady - Wayne Wade 17 (31) Papas got a brand ne\ pigbag - Pigbag 18 (--) Julie - Daniel 19 (29) Si la vie est cadeau - Corinne Hermes 20 --) The heat is on Agnetha Faltskog 21 (9) Sweet dreams - Euryth- mics 22 (25) Memory - Barbra Strei sand 23 (32) Overkill - Men at work 24 (15) Jeopardy - Greg Kihn Band 25(17)— You are - Lionel Ritchie 26 (30) Come dancing - The Kinks 27 (--) What kinda boy youre lookin for - Hot Chocolate 28 (20) America en Olde Peke- la - Dutch Boys 29 (--) Forever - Little Steven and the Diciples of Soul 30 (13) Together were strong - Mireille and Patrick 31 (21) Weekend - Class Action 32 (-) Julia - Vitesse 33(14) Listen to the man - Time Bandits 34 (19) Major Tom Peter Schilling 35 (33) Total eclipse of the heart - Bonnie Tyler 36 (-) Just cant help believing - Boys Town Gang 37 (23) 99 Luftballons - Nena 38 (-) Explosive - Babe 39 (26) Is there something I should know - Duran Duran 40 (27) Nescio - The Nits (Stichting Ned. Top 40) Dr. H. J. Kouyoenhoven (52), pre dikant te Vlaardingen, is giste ren in Dokkum met royale meer derheid gekozen tot voorzitter van de synode van de Gerefor meerde Kerken in Nederland. Hij is de opvolger van ds. A. C. Hof land (Delft). Kouwenhoven was secretaris van de beide vorige sy nodes. Hij vertegenwoordigt de Gereformeerde Kerken al enkele jaren in de Raad van Kerken in Nederland. De nieuwe voorzitter begon zijn loopbaan als predikant in Hein- kenszand. Na Rotterdam-Delfs- haven ging hij naar Vlaardingen. Zijn proefschrift bij de promotie indertijd handelde over de nieu we rooms-katholieke theologie. Mevrouw E. Eikerbout (Rotter dam), ds. P. Schravendeel (Fer- werd) en ds. B. Schoep (Gouda) werden gekozen tot lid van het moderamen (bestuur) van de sy node. Voor de eersten was dat een herverkiezing. Gisteren werden in Dokkum ook de commissies en het brede be stuur samengesteld. Het eigenlij ke synodewerk begint pas in ok tober in Lunteren, waar ver spreid over anderhalf jaar zes maal een kleine week zal worden vergaderd. Samen op weg. De besturen van de hervormde provinciale kerk vergadering en van de gerefor meerde particuliere (provinciale) synode in Groningen hebben een provinciale commissie 'Samen op weg' geïnstalleerd. Dat is de eerste officiële commissie van deze soort in ons land. Ze bestaat uit zestien leden en heeft de op dracht om het samenwerkings proces tussen .hervormden en ge reformeerden in plaatselijke ge meenten en regio's aan de orde te stellen en te bevorderen. Zondag. De kerkeraad van de ge reformeerde kerk in Zaandam heeft het gemeentebestuur ge vraagd, de feestelijkheden op zondag 29 mei rond de opening van de Hemspoortunnel en het nieuwe station om redenen van 'zondagsrust en zondagsheili ging' te verplaatsen naar een an dere dag. Burgemeester Lems liet inmiddels weten, dat het ver zoek zo spoedig mogelijk zal worden behandeld. De kerk kan via de Raad van State ook nog een procedure aanspannen. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Hoogvliet O. Weijsenfeld Mak- kum, te Zoetermeer J. den Hoed Sliedrecht, te Hardenberg G. van Asselt Weesp, te Veenendaal J. R. Volk Bleskensgraaf, te Wijhe J. de Gier Marknesse. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Werkendam N. J. Dek ker Olst; beroepen te Creil-Espel (Noordoostpolder) G. Bilker Dokkum. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Alphen aan den Rijn H. R. van de Kamp Hooghalen. Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Rotterdam- Zuid A. van der Veer Zwolle. Gereformeerde Gemeenten: be roepen te Doetinchem D. Hak kenberg Lisse. Geestelijke verzorging. Premier Lubbers heeft gistermiddag een ambtelijke werkgroep ingesteld die na overleg met de kerken en andere levensbeschouwelijke or ganisaties het kabinet voorstel len moet doen over de financie ring van de geestelijke verzor ging bij overheidsinstellingen. Daarbij moet de mogelijkheid van een eigen financiële bijdrage van de kerken en organisaties worden onderzocht. Ook zal de werkgroep nagaan, hoe het over heidsgeld over de verschillende stromingen moet worden ver deeld. Brief. De brief van de Nederland se bisschoppen over de kernbe wapening verschijnt half juni, zo deelde een woordvoerder van het bisdom Rotterdam gisteren desgevraagd mee. Vorige week heeft een commissie uit het bis schoppencollege de laatste hand aan de tekst gelegd. De brief gaat binnenkort ter ondertekening naar de bisschoppen persoonlijk. Er is uitgelekt, dat de Nederlandse bisschoppen in hun brief zouden aansluiten bij hun Noordameri- kaanse collega's, die onlangs pleitten voor zorgvuldig overwo gen eerste stappen van het Wes ten om daarmee de Sow jet-Unie tot vergelijkbare stappen te be wegen. Als het Russische ant woord uitblijft, zou het Westen op zijn stap kunnen terugkomen. IKV. De synode van de Evange lisch Lutherse Kerk heeft het verzoek van de lutherse gemeen te in Tiel om het Interkerkelijk Vredesberaad te verlaten afge wezen. Deze kerk blijft dus aan het IKV deelnemen. Een reden voor Tiel om dit verzoek te doen was het linkse stemadvies van het IKV vorig jaar. Ds. W. Bley (46) te Amstelveen werd als synodepresident herko zen. Vice-president werd me vrouw J. van der Sluis-Reuvers, secretaris de heer Th. L. van Za del. Methodisten. De bisschoppen raad van de Methodistenkerk in de Verenigde Staten plaatst zich achter het 'herderlijk schrijven' van de Noordamerikaanse rooms-katholieke bisschoppen over de kernbewapening: verant woorde eenzijdige stappen om meerzijdige ontwapening op gang te brengen. De methodisten vinden dat een goede aanzet voor de vrede en een uiting van ver antwoordelijkheidsbesef. LEIDEN: Herv. Gem. Marekerk 10 ds. De Jong; Maranathakerk (L. Morsweg) 9.30 ds. Rietveld; Regenboog (Merenwijk) 11.15 pastoor v. Well; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) 9.30 ds. Jansen. Diakonessenhuis 10.30 ds. Van 't Hof. Geref. Kerk: Maranathak.(L. Morsw.) zie herv. gem.; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) zie herv. gemeente. Geref. K. Vryg. (Herengr.): 10 dienst. Chr. Geref. K. (Steenschuur): 9.30 ds. Ribbers. Geref. Gem. (N. Rijn): 10 ds. Boogaard. Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgr.): 10.15 ouderling mevr. Bijvanck-Trip- penzee. Rooms-Kath. K.: Haagweg 10.45; Herensingel 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden-V.schoten) 9.30 en 11.30; Steenschuur wo. 7, do. 8.30, 10, 11.30, 6 en 7 (lof); Boshuizerkade wo. 7, do. 9.30 en 11; Lammenschansweg wo. 7, do. 9 en H. Rijndijk (zie Zoeterwoude). ABBENES: Herv. Gem. 9.30 ds. Berg- Geref. Kerk: 9 ds. Modderaar. Chr. Geref. Kerk: 9 dienst. Rk Kerk: wo. 7.30, do. 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Opst.kerk 9 ds. Vree; Maranathakerk 9 ds. De Jonge; G. Herderkerk 9 ds. Ver heul; De Bron 9 ds. Oosthoek; Sions- kerk (Planetensingel) 9.30 ds. Ouwen- dijk. Geref. Kerk: zie herv. gem. Geref. K. Vrijg.(Rijnstroom): 9.30. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst. Oud-Geref. Gem. (Hooftstr. 240): 9.30. Rk Kerk: Bonifaciusk. wo. 7, do. 9.45 en 11.30; BENTHUIZEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Exalto. Geref. Gem. 9 ds. Vogelaar. BODEGRAVEN: Herv. Gem. Dorps kerk 9.30 ds. Emous, Den Haag; Salv.kerk 9.30 ds. Wieman; Bethl.kerk 9.30 ds. v.d. Hoef. Geref. Kerk: 9 ds. v.d. Berg. Geref. K. Vryg.: 9.30 ds. Spijker. BOSKOOP: Herv. Gem. Dorpskerk zie geref. kerk. Geref. Kerk: 9 ds. Vlasblom. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. Den Hertog, Rk Kerk: 10. HAZERSWOUDE: Herv. Gem. 9.30 ds. v. 't Hoff, Boskoop. Geref. Kerk: zie herv. gem. Rk Kerk: dorp 10; Anker wo. 7, do. 8.45 en 11.15; Rijndijk 10. HILLEGOM: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk: 10 ds. Krispijn. Chr. Geref. Kerk: 10 ds. Biesma. Rk Kerk: Mart. wo. 7, do. 9 en 11.30; Jozeflc. wo. 7, do. 10 en 11.30. HOOGMADE: Rk Kerk wo. 7, do. 10. KATWIJK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. zie geref. kerk. Geref. Kerk: 9.30 ds. Aarents. Rk Kerk: 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. v. Roon; Pniëlk. 9.30 ds. De Jong, openbare belij- Geref. Kerk: Vr.kerk 9.30 ds. Koster. Geref. K. Vryg.: 10.30 ds. Heida. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal): 10 ds. v.d. Belt. Geref. Gem. (Remisestr.): KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. 9 dr. Bade. Geref. Kerk: zie herv. gem. LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref. Kerk Dorpsk. 9 ds. Stegeman. Leythenrode 10 ds. Lutmers. Elis.ziekenhuis 10 rector Vijftigschild. Rk Kerk: 10.30. LEIMUIDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Schalk. Geref. Kerk: 9.30 drs. De Bruyn, O.geest. Rk Kerk: 9.30 en 11.15. LISSE: Herv. Gem. Dorpskerk 9 ds.'t Hooft. Geref. Kerk: 10 ds. Boswijk. Geref. K. Vrijg.: 8.45 ds. De Putter. Chr. Geref. Kerk: 9 ds. v. Dijken. Geref. Gem.: 10 ds. Hakkenberg. Rk Kerk: Agathakerk 10; Poelpolder 10; Mariakerk 8.30, 10 en 11.45; Engelbew. 9 en 10.30. Geref. Kerk: 9.30 ds. Nooteboom. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. Vlietstra, Bun schoten. Rk Kerk: wo. 7, do. 9 en 10.45. NIEUWVEEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Mo lenaar. Geref. Kerk: 9.30 ds. v. Loenen, Leider dorp. NIEUW-VENNEP: Herv. Gem. 9.30 ds Goverts. Geref. Kerk: 9.30 ds. Rang. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. Visser. Rk Kerk: 10. NOORDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Tals ma, Den Haag. Geref. Kerk (W. Verlaat): 9.30 ds. Fern hout, Alphen. Rk Kerk: 9 en 10.30. NOORD WIJK: Herv. Gem. Voorstr .(Binnen) 9.30 ds. Elgersma; De Rank (Golfbaan) 10 ds. Arkeraats Buurtkerk (geref.) 9.30 ds. Keuning. Geref. Kerk: stichtingskerk 11 ds. Bach A.dam; Sole Mio 9 hr. v. Duin. Zie ook herv. gem. Rk Kerk: Zee 9.30 en 11; Binnen 8, 10 en 11.30. NOORDWIJKERHOUT: Dorpsk. 9 ds v. Niel, Rijnsburg. Rk Kerk: Victork. wo. 7, do. 9.30 er 11.30; Jozefk. 10. geref OEGSTGEEST: Herv. Gem. kerk. Geref. Kerk: 9.30 ds. Heemskerk. Geref. Kerk Vryg.: 10.30 ds. De Putter. Rk Kerk: Will.kerk 10. OUD-ADE: Rk Kerk 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING: Herv. Gem. 9.30 ds. Jaspers Focks. Geref. Kerk: zie herv. gem. Rk Kerk: 9.30 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN: Rk Kerk Mar. Pres. 9 en 11; Petrus-B. 9.30 en 11.30. Chr. Geref. Kerk: 9.30. RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. Smaling. Geref. Kerk: Immanuelkerk 8.30 en 10 ds. Cziria. Chr. Geref. Kerk: 9 ds. v. Sorge. Evang. Christengem. (aula mavo): 10 br. RIJPWETERING. Rk Kerk 9 en 10.30. SASSENHEIM: Herv. Gem. 10 ds. Ger- Geref. Kerk: 9.30 ds. Ferwerda. Chr. Geref Kerk: 10 ds. v.d. Boom gaard, Ryswyk. Rk Kerk: wo. 7, do. 9.30 en 11. Geref. Kerk: 9.30 ds. Broer. Rk Kerk: Aardam 9 en 12; kerk Langeraar 9.30 en 11.30. VALKENBURG: Herv. Gem. 9 prof. dr. v.d. Beek, 10.30 herdenkingsbijeen komst 4RI, ds. Veldkamp, Den Haag, en legeraalm oezenier. Geref. Kerk: zie herv. gemeente. Geref. K. Vryg.: 9 ds. Heida. VOORHOUT: Herv. Gem. 10 hr. Hoffe- Rk Kerk: 9.10.30 en 11.45. Hulp en Heil (Schakenbosch) 10 ds. Lentz. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Zwart Geref. K. Vryg.: 11 ds. Ulehake. WADDINXVEEN: Herv. Gem. Brugk. 9 ds. Goossen; Imm.kerk 9.30 ds. De Moor. Geref. Kerk: zie herv. Imm.kerk. WARMOND: Herv. Gem. 10 ds. v. Ach terberg, Leiden. Rk Kerk: wo. 7. do. 8.30,10 en 11.30. WASSENAAR: Herv. Gem. Dorpsk. 10 ds. Wolters; Messiask. 10 ds. v. Waasbergen. Geref Kerk: Zyllaan 10 ds. Heule; Zuid (Bloemcamplaan) 10 ds. v.d.' Kamp. WOUBRUGGE: Herv. Gem. zie kerk. Geref. Kerk: 9.30 ds. Koelewjjn. geref ZEVENHOVEN: Herv. Gem. 9.30 hr. Vermeer. Geref. Kerk: zie herv. gem. Rk Kerk: wo. 7, do. 9. ZOETERWOUDE: Herv. Gem. 9 ds. Wolthaus, ha. Rk Kerk: St Jan 9.30 en 11; Chr. Dienaark. wo. 7, do. 10; H. Rijndijk wo. 7, do. 9.30 en 11.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 21