Danaiden: nummer dertien ■c DAC wint in bekerfinale Philidor weer amateurkampioen Leiderdorp-jeugd uitgeschakeld MMO promoveert na 10-6 zege >- TOP en Crescendo grijpen strohalm Roeisucces in België Praeses MSV plotseling overleden Twee boksers uitgeschakeld Saturnus kansrijk Volleybalteam naar het EK MAANDAG 9 MEI 1983 LEIDEN - De kaarten in pro motieklasse C werden weer eens opnieuw geschud, waar door zowel Zuiderkwartier als Fides Pacta in onzeker heid blijven verkeren om trent lijfsbehoud. Zuiderkwartier behaalde een zeer kostbare 5-4 zege op Achilles en staat nu weer bo ven stadgenoot Fides Pacta, dat met 8-9 van Trekvogels verloor. Ongewis is ook de toekomst van de eersteklas sers Pernix (kampioen schap?) en TOP (degrada tie?). In het duel tegen mede degradant DTV bleef De Da naïden opnieuw zonder pun ten. Het 7-8 verlies betekende de dertiende nederlaag op rij. Het eenjarige avontuur van De Da naïden in de overgangsklasse zal nu zeer waarschijnlijk zonder enig winstpunt worden afgeslo ten. De op papier laatste reële kans, in de directe confrontatie met lotgenoot DTV, werd niet gegrepen. Ondanks een toch zo hoopgevende eerste helft, waarin de ploeg van de zo geplaagde in terim-coach Kees van Vliet hal verwege een 4-2 voorsprong Vijf minuten na rust (5-4) kon Cees Christiaanse echter de kleedka mers al opzoeken, na een woor denwisseling met scheidsrechter Dirksen. Het incident zette een Sport zwaar stempel op het verdere wedstrijd verloop. De keihard werkende De Danaïden-elf hield zich nog enige tijd staande, Eric Peters wist zelfs in ondertal-si tuatie te scoren, maar na vakwis seling bij 6-6 was het prijsschie ten op de Leidse korf. Doordat het de Amsterdammers aan zui verheid ontbrak bleef de schade uiteindelijk nog beperkt tot 7-8. Hennie Devilee (2), Els de Vaal, Hans van der Leek, Pieter Koor- neef en Cees Christiaanse teken den voor de resterende tegentref fers. De overwinning, die Rust Roest za terdag boekte op Tjoba, miste haar uitwerking niet. Het duel tussen Zuiderkwartier en Achil les, twee ploegen, die door de Eindhovenaren dreigden te wor den achterhaald, stond hierdoor bol van de spanning. Met een zo danig verkrampende werking op de aanvallers, dat het na een 2-0 stand, bijeengeschoten door Theo van Leeuwen en Dick Derksen. bijna drie kwartier duurde eer er weer van vak ge wisseld kon worden. In de tiende minuut na rust (2-1) viel de gelijkmaker ên de ban leek gebroken, want een kwar tier later stond Achilles met 2-4 voor. Dick Derksen wierp zich echter op als de redder in de Ook Fides Pacta raakte door de verrassende uitslag van zaterdag danig in de problemen. Want in tegenstelling tot Trekvogels was de Leidse ploeg immers nog al tijd niet volledig vrij van degra- datiezorgen. Moeizaam kwam de score op gang (Leidse treffers van Wim Piket (2), Jeanet Smit «r, RnnalH van der Veldenl en LEIDEN - Noorderkwartier zal wellicht nog een laatste kampioensme daille in de prijzenkast kunnen ophangen. Het eerste team van de op 1 juni verdwijnende korfbalclub won gisteren met 5-4 van KVR 2 en zal nu nog een beslissingsduel moeten spelen tegen Phoenix 2 om de titel in een derde klasse van de afdeling Rijndelfland. nood. Met twee treffers bracht hij zijn ploeg weer in de strijd en zijn acties werkten ook inspire rend op het zo moeizaam opere rende tweede aanvalsvak. Drie minuten voor tijd joeg Carla Ak- se de bal door de mand, tot on- zetting van de al op balbezit spe lende Hagenaren. toen de Rotterdammers in het laatste kwartier ingeschoten raakten bleef de Bosbrigade het antwoord schuldig. Met name in het eerste aanvalsvak, dat na rust (4-7) voor de korf kwam, werd de ruimte slecht be nut. Middels twee wissels, Mar leen Louwrier en Wim Steebeek Wist coach Gerard Bos hierin verbetering te brengen. De inval ster scoorde snel 5-8, waarna ook Henny Piket raakschoot. De in haalrace werd onderbroken door 6-9 en bleef zo in de allerlaatste minuut, na strafworpen van Dick Onderwater en Ronald van der Velden, zonder tastbaar resultaat in de vorm van wedstrijdpunten: 8-9 De thee had een wondere uitwer king op Pernix. Kon het toch for se standsverschil op de ranglijst in de eerste helft totaal niet wor den waargemaakt, na de rust werd tegenstander Animo sim pelweg van het veld gespeeld. De coördinatie in de aanval, voor de pauze nog zo duidelijk ontbre kend, waardoor de Zeeuwen te gen de veldverhoudingen in tot tweemaal toe een voorsprong konden nemen, was plots weer uitstekend. En na vaak vaak zeer fraaie acties werd de Zeeuwse mand veelvul dig doorboord. De score, bij rust nog een magere 2-2, werd door goals van Geerten Breedveld (3), Janneke Mulder (2), Janko Breedveld (2), Denise Smits, Daan Vreeken en Peter Kuipers opgevoerd tot 10-4. De grootste winnaar van dit duel was echter TOP, dat door de ne derlaag van concurrent Animo wellicht nog een kans krijgt om zich ten koste van deze ploeg in de eerste klasse te handhaven. Het laatste duel tegen koploper Snel, waarvan het resultaat ook weer van groot belang is voor Pernix, dienen de Sassenhei- mers dan wel te winnen. Het maken van doelpunten bleek in de wedstrijd tegen SwiftCM) echter een onoverkomelijk pro bleem voor de formatie van coach Ruud van der Horst. Het bleef bij twee treffers van Egbert Dijkstra en Jacqueline Winter, waartegenover Swift, qua veld spel geenszins de betere ploeg, het eveneens niet imposante aan tal van vier goals stelde. De twee de vijfenveertig minuten leverde welgeteld één, Zeeuwse goal op. Fiks rekent eigenlijk niet meer op een misstap van koploper Kin derdijk en dat was in het duel te gen middenmoter Merwede goed merkbaar. Halverwege stonden de Oegstgeestenaren nog met 4-5 achter en pas kort voor het einde stelde Diederick van Veen, die evenals Sandra van Gelderen, tweemaal scoorde, de zege veilig: 8-5. Ons Eiland speelt zonder zorgen de competitie uit, maar verzuim de tegen Kwiek (R) toch niet de sportieve plichten te vervullen. In de slotfase boog de ploeg van coach Co de Haas een 7-5 achter stand om tot een winnende 7-9. Rob Hasselbach scoorde drie maal. De Algemene had tot ver na rust (6-6) een goede kans kampioen Ten Donck onderuit te halen. Twee hevig aangevochten straf worpen zetten de Leidse ploeg echter op afstand en via 7-9 werd het 10-12. Swaak zelf scoorde tweemaal, evenals Martin Filip- po en Bert Molloy. Crescendo wist ook tegen Quick het hoofd boven water te houden in de strijd tegen degradatie. Na vrijwel voortdurend achter te hebben gestaan, zorgden Henk Alberts (2) en Alphons Cornelis- sen in de slotfase nog voor een kostbare 9-8 zege. BRAM VAN GENT LEIDEN - Leython heeft naast de districtsbeker gegre pen. De finale met DAC, kampioen in de promotie-klasse waarin Leython als derde eindigde, was een fel gevecht maar via 15-13, 2-15, 8-15 en 10-15 belandde de cup in de Alphense prijzenkast. RW verloor de 'opvulwedstrijd' om een vacante plaats in de pro motieklasse met 3-2 van Jodan Boys. De Leython-dames deden het beter. Zij waren de baas in een driekamp met Zevenhuizen en VW. De bekerfinale DAC-Leython was van goed gehalte. De beide ploe gen gaven elkaar niets cadeau. Onder aanvoering van Ad Kerk hof liep Leython in de eerste set uit tot 14-7. Op dat moment GENT - Bij de open Belgische roeikampioenschappen, die zaterdag en zondag op de wa- tersportbaan in Gent werden gehouden heeft de Neder landse lichte acht de eerste plaats behaald. Asopos-De Vliet-roeier Bart de Bruyn maakte deel uit van de Orca-Gyas-Thêta-Asopos de Vliet-combinatie. In de ploeg, die op de Randstadre gatta ook won, was Van de Vendel wegens ziekte ver vangen door Appeldoorn van Nereus. In de stuurmanloze vier werd de acht opgedeeld eerste en tweede. Evenals vo rige week won ook nu het Or- ca-gedeelte. Bij de dames kwam de Asopos de Vliet-dubbeltwee wel in de finale, maar moest daarin genoegen nemen met een laatste plaats. Itokte de aanval en kwam DAC terug tot 14-13. Leython herstel de zich nog net (15—13 winst), maar kon in de volgende set de pass niet meer aan het net krij gen. De veelscorende hoofdaan valler Wim Schouten legde de basis voor 2-15. In de derde set bleven de Leidenaars tot 6-6 bij, maar DAC bracht vervolgens meer variatie in de aanval. Na 8-15 en een in de vierde set snel opgeboqwde en secuur verde digde voorsprong van drie pun ten kwam DAC niet meer in ge vaar: 10-15. Bij de dames won Thor de dis trictsbeker door een 3—2 over winning op Radius. De RW-heren kwamen tekort in de zogenaamde opvulwedstrijd voor een plaatsje in de promo tieklasse. Tegen Jodan Boys be gon het slecht. De pass en se- t—up waren slecht verzorgd, de verdediging werd door de Gou denaars kundig ontrafeld: 15—7. Dat ging in de tweede set nog even zo door, maar Jodan Boys zonk ineens diep weg. De set ging weliswaar verloren (15-11), maar de derde en vierde set wa ren voor RW -met tweemaal 15-8. In de beslissende set gin gen de ploegen tot 5-5 gelijk op. Moment uit de bekerfinale Leython-DAC. Dubieuze arbitrage nam de rust bij RW weg, wat het 15-6 en 3-2 verlies inleidde. Leython-dames zou voor net op- vulplaatsje moeten vechten, zo leerde de eerste wedstrijd Zeven huizen-WV (3-2) in de drie- kamp de Leidse dames. Tegen WV was Leython in elk geval op alles voorbereid. Via 8—3 en 12-4 pakten de Leidsen de eer ste set met 15-8. In de tweede set liep het even mis. Een achter stand van 3-10 werd echter nog omgebogen tot 15-13 winst en het verzet was direct gebroken: 15-1 en 3-0. Na een uurtje rust overdonderde Zevenhuizen de Leidse dames aanvankelijk. Maar Leython temporiseerde op tijd en sloeg de opponent finaal zoek: 15-8, 15-9. Maar Leython juichte te Foto Holvast). vroeg. Een zekere matheid over viel het team en met 7-15 en 10—15 setverlies daagden er in eens toch nog moeilijkheden. De vechtlust kwam op tijd terug en in de beslissende vijfde set domi neerde de ploeg van coach Re- nes, met Astrid Jansen en Jogien Bakker als beste aanvalsters, als vanouds. Met 15-4 was de zege een verdiend feit. GER RENES VARNA (ANP) - Het aantal Ne derlanders in het toernooi om de Europese bokskampioenschap pen is gisteravond in Varna bijna tot de helft teruggebracht. Wel- terkampioen Hallie ging kans loos op punten (5-0) ten onder tegen de Deen Jens Sveigaard. De Rotterdammer Kortram ver loor eveneens op punten (5—0) tegen de Ier Thomas Corr. LEIDEN De laatste competitie wedstrijd van de dames van MSV is voorlopig uitgesteld we gens het plotselinge overlijden van voorzitter Jan Driessen. De 41-jarige Driessen werd na het spelen van een partijtje basket bal onwel en overleed enige tijd later in het ziekenhuis. De dames van Elmex Leiden kwamen wel in actie. In Middelburg werd er met 62—51 van Dynamo '70 ver loren. De junioren van Leider dorp zijn na de eerste speeldag al uitgeschakeld voor het Neder lands kampioenschap. Beide wedstrijden werden met miniem verschil verloren. Dynamo '70 - Elmex Leiden 62-51. De laatste wedstrijd van Leiden in de eerste divisie ging zeker niet kansloos verloren. Leiden had echter wel een koude start. Na enkele minuten spelen was het 10-0 voor de thuisploeg. Daarna ging het een stuk beter en met name Illona Luurssen zorgde voor de ommekeer. Bij 25-23 was er aansluiting. Vlak voor de pauze liet Leiden, dat maar met zeven speelsters naar Middel burg afgereisd was, de opponent iets teveel vrijheid en Dynamo ging met een 39-34 voorsprong naar de kleedkamer. Na de pauze had Dynamo een ant woord gevonden op de zone—- verdediging van Leiden en toen ook de conditie een woordje mee ging spreken was het gat snel tien punten: 58-48. Coaach Ka- rim had te weinig wissels om de bakens te verzetten en bij 62-51 kwam er een einde aan het eerste divisieavontuur van deze jonge (elke speelster is nog junior) Leidse formatie. Absolute uit blinkster was Illona Luurssen met 20 punten. Wilskracht Amsterdam-Leider dorp 69-67. Zonder de zieke coach Cees den Hollander moest Leiderdorp de eerste wedstrij den voor het Nederlands kam pioenschap afwerken. Stand-in Ben van Cleef zag zijn team na een zwakke eerste helft (34-29) knap terugkomen en vlak voor het einde zelfs een 62-65 voor sprong nemen. Dom balverlies en faalangst zorgden in de slotfa se ervoor dat de zege op het nip pertje bij de Amsterdammers te recht kwam. Flash-Leiderdorp 73—71. Ook de tweede wedstrijd werd nipt ver loren. De eerste helft hielden Leiderdorp en de kampioen van het rayon Limburg elkaar aardig in evenwicht: 37—37. Ook nu weer durfde niemand bij Leider dorp in de laatste minuten initia tief te nemén en ondanks het goede spel van Robert Jan Rijs- bergen pakten de Limburgers de zege en is Leiderdorp daardoor nu al uitgeschakeld voor de Ne derlandse titel. LEIDEN - In de slotfase van de veldhandbalkompetitie melden zich de eerste kampioenen. Zo konden de dames van MMO gisteren de volle buit binnen halen tegen Snel- wiek uit Rotterdam. Kampioen en promotie naar de eer ste divisie.De herenploeg van Saturnus won gemakkelijk met 14-6 van Unitas en kan daardoor a.s. woensdagavond promotie naar de eerste divisie bewerkstelligen in een direkte konfrontatie met medekoploper WIK. MMO haalde in de wedstrijd van de waarheid met hoogstaand spel de titel binnen. De driehon derd aanwezige toeschouwers kregen een spannende, mooie wedstrijd voorgeschoteld, waar in de ploegen elkaar in de eerste helft in evenwicht hielden. Vlak voor rust miste MMO een straf- worp en een break-out waardoor een krappe 4-3 voorsprong op het scorebord bleef staan. Na de thee kwam een gelouterd MMO uit de kleedkamer en via breed opgezette aanvallen werd de Snelwiek verdediging uitge speeld. De persoonlijke verdedi ging op Elly van Lèeuwen van MMO bracht de ploegniet in ge vaar. Steeds werden er oplossin gen gevonden. Keepster Riekie Brunt was een betrouwbare sluitpost terwijl debutante Elly Jansen met haar snelheid voor het nodige gevaar zorgde en haar steentje bijdroeg aan de 10-6 overwinning. De Saturnus-heren verschenen met enkele talentvolle junioren aan de start voor de wedstrijd te gen Unitas. Ondanks de kansen op een kampioenschap toverden de Leidenaren het publiek een ontspannen spelletje voor. De te genstand van Unitas was eigen lijk zo minimaal dat er geduren de de gehele wedstrijd vrijuit ge speeld werd. Vrij snel namen de Saturnus-mannen een 3-0 voor sprong via mooie breaks en cir- celspel. Jammer dat enkele re genbuien het technische niveau naar beneden haalden. Vooral de spelers van Saturnus hadden hiervan veel hinder. De rust werd bereikt met een 5-1 stand. Na de theepauze sloop er in het spel van Saturnus enige noncha lance zodat Unitas enige malen kon tegenscoren. Uiteindelijk stelde de Leidse ploeg orde op zaken door met snel spel van m.n. Hans Blansjaar en Wim van Leeuwen, de verdediging van Unitas uit elkaar te scheuren. In het doel van Saturnus lijkt Ad van Fessem zich zo langzamer hand te ontpoppen als oen vaste keus in de basis van de Leidse formatie. De zeer jonge Andre van Leeuwen debuteerde met een fraai doelpunt vanaf de lin kerhoek. Saturnus won uiteinde lijk met 14-6. De dames van OASE speelde giste ren tegen de Treffers een gede gen partij handbal. De eerste fase van de wedstrijd leverde alleen wat moeite op met de verdedi gingssystemen van de tegen standster. Persoonlijke dekking en later een 3-3 verdediging wer den uiteindelijk goed omzeild door goed instartende opbouw- sters. Hierdoor kon er vanaf de circel veel gescoord worden. De 6-4 ruststand leek wat krap, doch direkt na de thee werd met veel onderscheppingen en de daaruit voortvloeiende breaks afgere kend met de tegenstandsters. Het resulteerde in een duidelijke 12-6 overwinning. De ploegén die op het veld hun re serves in de strijd brengen zijn HVS en Foreholte. Beide ploe gen zijn inmiddels gedegra deerd. Ondanks de degradatie heeft Foreholte zich tegen het Goudse Vires et Celeritas van haar beste zijde laten zien. De zeer akseptabele 3-3 ruststand gaf zelfs aanleiding om even te denken aan het binnenhalen van het eerste kompetitiepunt. De te genstandsters uit Gouda wen sten hieraan niet mee te werken en wonnen uiteindelijk met 3-6. De reserves van HVS kregen tegen het Schiedamse DWS slechts eenmaal de gelegenheid om te scoren terwijl zijzelf dat elf keer deden. MENNO BOM IMATRA (ANP) - Het Nederlands damesvolleybalteam heeft zich in Imatra zoals verwacht gekwa lificeerd voor deelneming aan het Europese kampioenschap. Voldoende daarvoor was de dub bele winst van Oranje in de slot fase van het toernooi achtereen volgens op Noorwegen zaterdag met 3-0 (15-6, 15-6 en 15-7) en België op zondag eveneens met 3-0 (15-4,15-4 en 15-12). Naast Nederland kwalificeerde zich West-Duitsland. LEIDEN- De illustere Franse schaker Philidor zou in tra nen zijn uitgebarsten, als hij geweten zou hebben, dat zijn 'kleinzonen' uit Leiden en Leeuwarden zaterdag, meer dan twee eeuwen later, in hun onderlinge strijd be paald niet in de geest van zijn strategie 'de pion is de ziel van het schaakspel'- zouden handelen. De Friezen zondig den het meest, zodat het niet verwonderlijk was, dat zij met 6-3 op hun zielement kre gen. De lauwerkrans beho rende bij de amateurtitel ging derhalve evenals in het afgelopen seizoen terecht rond de schouders van Phili- dor/Leiden. Deze wat kleinerend aandoende eer doet de vraag rijzen: waar blijft de sponsor die het team uit de Sleutelstad eens echt kam pioen van Nederland maakt? Overigens had het Leidse Phili dor die titel in het seizoen 1966/ 67 kunnen veroveren, als zij toen met dezelfde cijfers als nu had den afgerekend met Philidor/ Leeuwarden, dat toen op een 'on nozel' half bordpunt kampioen werd. In de dans om de eerste drie plaat sen van de hoofdklasse stoeiden de profteams van V/Rotterdam, D/Watergraafsmeer en L&T/ Eindhoven voor de zoveelste maal in hun bekende kat-en- muis-stijl met hun tegenstan ders. De Rotterdamse volbloeds bonden HSG/Hilversum met slechts 4 1/2-5 V2 aan de zegekar, maar dat betekende wel, dat de meesters uit de Maasstad negen maal foutloos rondgingen, zodat zij ongeslagen kampioen van'Ne- derland werden. D/Watergraafs- meer liet met 3-7 Utrecht wel ver achter zich, maar de Amsterdam se équipe incasseerde dit seizoen toch nog vier strafpunten. L&T/ Eindhoven stoof VAS/ASC ook al met 3-7 voorbij, hetgeen ten slotte een derde stek opleverde vlak voor Philidor/Leiden. Het was voor BSG/Bussum een zwarte dag. Na een voorsprong van maar liefst vier lengten (4-0) op het al gedegradeerde Haagse DD genomen te hebben weiger de de BSG-cavalerie halsstarrig de resterende hindernissen te ne men. Slechts anderhalf punt was er nodig om het vege lijf te red den, maar de op hol geslagen BSG-ers met De Ruiter, die zijn dame in riante stand weggaf, voorop renden hals over kop naar de eerste klasse DD achter na (4-6 voor DD). Het was merkwaardig, dat een po sitiespeler als Henk van Maaren in de strijd tussen de beide Phili- dors als eerste in het zand beet. Zijn strijdmacht stond zo slecht opgesteld, dat de witte storm zijn koning wel omver moest blazen. Na een scherpe opening kreeg RAG de Graaff een remiseaan bod van Baljon: "Ik heb het aan genomen, want anders had ik twee pionnen moeten offeren voor vage winstkansen, maar die bleken achteraf toch rëeel." Hans Kuijf bracht de balans in evenwicht (1 V2-I Vfe) door een blunder van Janssen af te straf fen. Na urenlang heroïsch verdedigen liet Ad van den Berg tenslotte zijn koning als speerpunt van de tegenaanval fungeren: een ko ninklijke sprint van h8 naar d3 leverde een paard op: 2 V2-I V2. Het betekende tevens zijn twee de nationale meesterresultaat. Hoewel Marcel Piket sneller had kunnen toeslaan, werd hij toch de topgladiator in de hoofdklas se met een score van 7 xh uit 9; eenzelfde resultaat als Fred van der Vliet van V/Rotterdam. Het Leidse team kwam op 4 V2-I V2 dankzij Peter Gelpke. Hij be hoefde slechts te wachten totdat Eddie Scholl zijn compensatie voor een geofferde pion vergooi de door een stuk weg te geven. Lex Jongsma verloor al zijn wed denschappen. Hij was er vast van overtuigd, dat hy hetzij een 5U procent-score dan wel vijf over winningen op rij zou behalen. Geen van beide lukte, want in plaats van pionwinst koos hij een zet, waarmee hij op groot voor deel rekende. Hij kreeg echter groot nadeel, want het was een grove fout: 4 V2-2 V4. Pionnen- structuren speelden een grote rol in het dubbel-toreneindspel van Joop Piket tegen Meyer. In tijd nood liep Meyer in een val en hoewel hij daarna twee maal da me haalde, zette Piket hem gede cideerd op tempo mat: 5 lh-2 V2. Jeroen Piket vocht voor wat hij waard is en dat is heel wat, want telkens als iedereen dacht, dat hij onder de beukende slagen van Eringa zou bezwijken, was een speldeprikje voldoende om overeind te blijven: 6-3. Nico Kuijf tenslotte brak zijn partij na 70 zetten af. Met een pion minder in een dame-loper-eindspel heeft hij slechts minieme remisekan sen heeft. LSG I sloot in klasse I A het sei zoen af met een royale 3 V2-6 V2 zege op het Utrechtse Paul Ke- res. Vermakelijk was dat het Haarlemse VHS ondanks winst op kampioen Amstelveen toch nog degradeerde. Na de 1-1 tussenstand, bereikt via de nietszeggende vooruitge- speelde remisepartijen van Sik kel en Van Putten, spurte LSG dankzij een vlotte koningsaanval van Joop Bakker, een iets rusti ger positionele winstpartij van Konings en een taktische wild west van 'grappen-bedenker' Ha- gendijk naar een riante 1-4 voor sprong, voordat Paul Keres zijn enige winstpartij mocht boeken: Willem van Putten ging aan een fatale zwakke pion op e6 ten on der: 2-4. Van der Drift had voor zijn drie pluspionnen zo'n grote ontwik kelingsachterstand opgelopen, dat Koning met een offervariant remise had kunnen maken, maar laatstgenoemde wilde meer en dus. 2-5 voor LSG. Met een re gelmatige remise in een vreemde 'Hollander' stelde Ossewaarde de zege voor LSG veilig. Op het moment, dat Charles Kuij- pers een winnende combinatie wilde uitvoeren, raakten in de zaal twee spelers van Paul Keres II en L&T/Eindhoven III met el- kaars slaags. Na dat incident pakte Kuijpers het verkeerde stuk: dag winst. Gelukkig bood Kiers wat later remise aan, het geen Kuijpers dankbaar accep teerde, want hij stond verloren zoals meteen haarfijn aantoonde. Na een blunder in een 'gewon nen' eindspel moest Wim Heemskerk nog hard vechten voor zijn remise: 3 V2-6 V2. Eindelijk is dan de ketel van Voor schoten in klasse II C op tempe ratuur, zoals het Vlaardingse HVO aan den lijve ondervond: 3- 7. Daarmee redde Voorschoten niet het vege lijf, maar wel de eer, want het verzamelde daardoor meer bordpunten (40 tegen 38'/2) dan HVO, maar ja de matchpun- ten (4 tegen 8) tellen. Philidor II/ Leiden en Oud Zuylen/Utrecht deelden broederlijk de punten: 5-5. KEES VAN STEENWIJK

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19