De Bruin geeft opening glans Heren Alecto pakken titel Nancy Kijk in de Vegte in Zijl op ereschavot Met record kogelstoten Twee titels voor China Jeugd Katwijk niet veilig Tijdens jaargangwedstrijden Titel in zicht voor LSW'70 PAGINA 18 LEIDEN De vierde zondag in de landelijke tenniscompetitie bete kende: tijd voor de eerste re turns, een beginnende afteke ning van de kampioenen en de gradanten en wederom regen. In de eerste klasse was deze natuur lijke neerslag de oorzaak van het staken van de strijd tussen Victo ria en Noordwijk bij de stand 5-1 in het voordeel van koploper Victoria. Unicum betrad pas 's middags voor de eerste maal het gravel en kwam pas laat tot sco ren: 3-1 achter uit de singles, maar tenslotte een 5-3 overwin ning op opponent Victoria II no terend. Het tweede overgangs A team van Unicum wist helaas de single-tegenslagen niet goed te maken. Son III tenniste zich naar een 5-3 zege. Overgangs B is voor Sassenheim misschien iets te hoog gegrepen. Een 8-0 neder laag op poule-aanvoerder Zaan dam doet aan degradatie denken. Bij Team kwamen drie van de vijf Alphense winstpunten op Bosheim uit de singles. Voor de Leidse Hout mocht alleen Marcel van Rijn zijn partij spelen en winnen, de rest werd door de weergoden uitgesteld tot nader order. OLTC lijkt door de 8-0 overwinning op Park Marlot op weg naar hogere regionen. Het zelfde geldt voor De Munnik: De Delftse Studenten werd slechts 2 partijen "gegund". Ook Voor Roomburg luidt het devies: win nend uit de tweede klasse weg. In de Hoofdklasse van de heren competitie zwaait Unicum de scepter. De Unicum-heren heb ben tot nu toe slechts 4 en de 24 partijen uit handen moeten ge ven. Noordwijk had in de enkelspelen tegen het ijzersterke Victoria geen schijn van kans. Els Veen- tjer en Monique Iembeck wer den door respectievelijk Ada da Laive en Judith Salome van de baan geveegd, eenzelfde lot on derging Eric-Jan Schreuder te gen nationaal talent Mare Koe vermans. Alleen John Assel- bergs was kansrijk tegen Nor- bert Salari, maar verloor in de tie-break van de tweede set: 3-6, 6-7. De herendubbel eindigde even eens in verlies, waarna Els Veen- tjer en Trudy Walhof een in de strijd voor promotie kostbaar punt zakken. Unicum keek tegen Victoria II na de enkelspelen tegen een verras sende 1-3 achterstand aan. Voor al op de nederlagen van Jacque line van Wijk en Ingelise Drie huis was niet gerekend. Herman van der Capellen in de single actief, omdat Hans Tönjann met examenbesognes aan de kant bleef - zorgde voor het ene punt. In de dubbels zette de Leidse ploeg de zaken overtuigend recht, waarbij Jacqueline van Wijk en Ingelise Driehuis zich in het damesdubbel goed herstel den met een 7-5, 6-2 overwin ning. Ook het tweede kwam met een on voordelige marge uit de enkel spelen in en tegen Son. Ivar de Jong zorgde voor een winstpunt tegen Robert van Zalingen: 6-4, 7-5. Na herendubbel (winst voor Unicum II) en damesdubbel (verlies), kon de Leidse ploeg op het sterkste onderdeel, de mi xed, de stand nog rechttrekken. Ivar de Jong en Marijke Guyt le den echter een 7-5,6-2 nederlaag, waardoor een 5-3 eindstand werd bereikt. De heren van Unicum maken zich al op voor de in Apeldoorn en Den Bosch te voeren strijd voor de landstitel. Tussenstation Ray Prickers uit Weert werd zonder problemen genomen. Arnold van der Capel len en Willem Pupkus zegevier den zonder setverlies, Philip van der Kwast herstelde zich goed van 0-6 verlies in de eerste sets en won in drieën. Har Meyer stond met 6-1, 5-2 gewonnen te gen Pieter Wolter, maar pakte pas via 6-7 en 6-3 de overwin ning. Wegens de regenval werd tot deling van de dubbelspelen besloten: 5-1. Leidse Hout kwam tegen De Meent nauwelijks aan tennissen toe. Alleen Marcel van Rijn kwam op de baan en ging er win nend af. De Leidenaars hebben nu nog zeventien inhaalpartijen voor de boeg. TEAN speelde een sterke partij te gen Bosheim. Alleen Ron Groot redde het in de een tegen een niet tegen de sterke Johan Mad- sen. Na heren- en damesdubbel was de stand zelfs 5-1, maar ondanks goed spel van Carlo Post en Me- rula Bergwerf werd daar geen punt meer aan toegevoegd: 5-3. De Munnik ging tegen Delfse Stu denten rechtstreeks op de 0-8 MAANDAG 9 MEI 1983 overwinning af. Henk Janssen, Marc van Opstal, Christel Ver- woert en Margot van Overloop wonnen hun enkelspelen zonder setverlies, waarna ook de heren dubbel een punt opleverde. Toen de regen verder onmogelijk maakte, besloot de Leiderdorpse formatie om te loten om de eind uitslag. Dat werd uiteindelijk 2-6 voor De Munnik. De Delftenaren incasseerde de twee punten dankbaar in hun met Noordwijk II te leveren strijd tegen degrada tie. OITC kwam goed voor de dag tegen Park Marlot. De Oegst- geester ploeg had alleen in de eerste mixed moeite met de winst. Marcel Gerritsen en Nan cy Toole stelde die pas in de tie break van de derde set veilig. Jasper van Marwijk en Jolly Drok kwamen in hun drie partij en niet in de problemen: 0-8. Uitslagen derde klasse: Vliegende Hollander - Alkemade 8-0; Uithoorn - Artesia 2-6; Hazerswoude - DDV 4: 3-5; Lisse - Bennebroek 2; 0-8; Forescate 3 - Merenwijk: 0-8; Zoeterwoude - Rijnkanters: 5-3; Voorhout - Leimonias 4: 5-3; Nieuw Vennep 2 - Zee van Duin: 1-7. LISSE - Waar de Spartaan zo vurig hoopte op het verbreken van het nationaal juniorenre cord op de 4 x 100 meter estafette, mislukte dit op één tiende seconde door een te zwakke laatste wissel. Ook de in goede vorm verkerende sprinter Henk Brouwer zette weliswaar op de 200 meter met 21.26 sec. een tijd van formaat neer, maar bleef toch nog drietiende verwijderd van Nederlands snelste tijd op deze dubbele sprint. Toch kreeg de organisatie loon naar werken. Kogelstoter Eric de Bruin gaf de openingswedstrijd op de nieuwe kunststofaccommodatie uitein delijk glans door in een indruk wekkende serie het nationaal re cord voor de tweede keer dit jaar te verbreken en het met een stoot van 18 meter 26 dit keer acht cen timeter te verbeteren. Daarmee was deze topwedstrijd gered, alhoewel in dezelfde ko- gelring A-meisje Deborah Du- KOPENHAGEN (Rtr.) - De Chinese overheersing tijdens de wereldtitelstrijd badmin- 1 ton in Kopenhagen was uit eindelijk kleiner dan ver wacht. Slechts twee titels kwamen in China terecht, die in het damesenkelspel (Li Lingwei) en het damesdub belspel (Lin Ying en Wu Di- xi). Bij de heren versloeg leuk Sugiarto in de finale van het enkelspel zijn landgenoot Liem Swie King. Het Deense duo Fladberg/Helledie werd kampioen in het herendub belspel en de Engelse Nora Perry zegevierde met de Zweed Kihlstroem in het ge mengd dubbelspel. Bij de heren was de finalepartij zo mogelijk nog spectaculair der. Tot het laatst toe was het niet zeker wie zich tot we reldkampioen zou mogen kronen: de 20-jarige leuk Su giarto of de zeven jaar oudere Liem Swie King. De als vijf de geplaatste, gespierde Su giarto, een speler met blik semsnelle reflexen en het ge duld van een heilige, weerde in de buitengewoon spannen de slotfase drie matchpoints af om zelf tenslotte de titel te pakken: 15-8, 12-15, 17-16. De internationale badminton federatie (IBF) besloot voorts de wereldtitelstrijd in 1985 in de Canadese plaats Calgary te houden. De kandidaturen van Nederland en India wer den afgewezen. nant het juniorenrecord met 15.09 meter eveneens scherper stelde. Het geweld kwam dus uit één hoek. Sensaties op de overi ge technische - en loopnummers bleven met name bij de senioren uit vanwege het nog prille atle- tiekseizoen. Gunstige uitzonde ring daarop vormde wederom en junior. Marco Beukenkamp ver sloeg op de 400 meter horden de herentop en finishte met een veelbelovende tijd van 52.32 se conde. Van Spartaanzijde droegen diverse atleten uit de hoofdklasseploeg bij tot hpt succes van deze wed strijd. John van Loon liep een knappe 110 meter horden in 15.36 sec. Kees Toussaint snelde op de 100 meter naar 11.08 en op de 200 meter naar 22.01 sec. Peter Blokker kwam in de verspring bak tot 6.72 en doorzetter Aad Kortekaas liep in een 400 meter hordenserie naar 55.81 sec. Peter van Noort slingerde de kogel naar 56.58 m, terwijl Paul Grim bergen op de 1500 meter met 3.58.12 onder de 4 minuten dook. Van Leidse zijde waren atleten en atletes van Bataven en Holland vertegenwoordigd. Theo van de Veer (Holl) liep in een gedurfde 3000 meter naar een vierde plaats in 8.23.22. Han Kulker (Bat) kwam op de 1500 meter tot een vijde plaats in 3.56.45. Clubgeno te Marian van de Niet won de 100 m horden in 14.76 sec., terwijl A- meisje Jacqueline Baljet (Holl) in dezelfde race 15.41 neerzette waarmee ze als vierde eindigde. Jenny Litjens v.d. Berg (Holl) sprong bij het hoogspringen 1.70 m. Discuswerper Nico v. Noort begon het sezioen met 46.61 m, en in de kogelring haalde hij 13.10 m. 400 meter specialist Frans Blom tenslotte liep tijdens races in het voorprogramma schijnbaar moeiteloos weg van de concurrentie en won in 49.1 sec. Gisteren werd in Den Haag de eerste kompetitiewedstrijd voor de AB-junioren verwerkt, waar aan ploegen van de Bataven, AV Holland en de Spartaan deelna men. Kees Toussaint (Spartaan) was met 10.8 seconde erg snel op de 100 meter. Menno Swier (Holl) was snelste op de 400 meter in 50.5. Zijn clubgenoot Hans Baljet sprintte op de 100 meter naar 11.3 en deed over de 400 meter 52.5 sec. Peter Blokker (Spar- Klein Zwitserland nationaal kampioen LEIDEN - Naast de hoofdklassetitel van HCKZ (1-6 bij Kampong) in de hockeycompetitie, ook vreugde voor het herenteam van Alecto dat kampioen is geworden (4-2 tegen Alphen) en naar de tweede klasse mag. Forescate dat met 0-1 verloor van kampioen De Kievi ten, continueert zijn verblijf in de eerste klasse dank zij een beter doelsaldo dan Asvion dat na het gelijke spel tegen Ring Pass degra deert. Nationaal kampioen Eric de Bruin i geslaagde recordpoging. taan) reikte bij het verspringen bijna tot 7 meter. Zijn beste sprong bedroeg 6.95 m. Nico Gijsman (Holl) kwam tot 6.09 m in de verspringbak. Henk van de Oever (Bataven) liep een goede 3000 meter in 8.54.9. Bij de meis jes was Yvonne van Dorp (Holl) met 12.1 op de 100 meter al erg snel in vorm. Cathy van Loon .(Holl) liep over 400 meter precies 60 sec. opperste concentratie voor zijn (Foto Holvast). Karin van de Berg (Bataven) uit zonderlijk goed verlopen. Beide superlange-afstandatletes liepen zich naar een hoge klassering in het klassement. Van Gerven werd 4e in 2.52.20 en Van de Berg bleef daar met een 6e plaats slechts 15 seconden achter. Bij de heren liep Nico Volker (Holl) 2.42.14, Guus Sloos (Bataven) 2.42.56, Ad Ulijn (NSL) 2.42.23 en Hans Hoogeveen dioll) 2.43.45. Willem Ravensbergen (Bat) liep als veteraan II 2.55.20. FRANS KROONE Leiden - Schaerweijde 1-3 Martijn de Kempenaer scoorde het enige doelpunt voor LMHC na twee minuten door de uitlopen de Zeister keeper fraai te passe ren. Het op de tweede plaats staande Schaerweijde kwam al snel daarna gelijk. Een afgesla gen hoekslag werd alsnog tot doelpunt gemaakt. Na rust hiel pen ook de omzettingen op het middenveld van Leiden niet tot effectieve aanvallende daden. Schaerweijde liep uit naar 1-2 door een schlemielig schot dat verkeerd werd beoordeeld door Hans-Willem Croll. De gasten verblijdden zich tien minuten voor het einde met 3-1. Leiden heeft nog twee thuiswedstrijden voor de boeg. "Forescate - De Kieviten 0-1 De vijf tegen een strafcorners in de eerste helft gaf de offensieve drang van Kieviten aan" dat moest winnen om Forward voor te blijven om de titel te pakken. De 0-0 met de pauze werd ge haald door het veelal massaal verdedigende Forescate en twee prachtige acties van keeper Fred Brouwer. Na de hervatting een feller Forescate dat drie strafcor ners op rij verdiende maar niet scoorde. De rebound van de LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie vond zaterdag alleen het duel Excelsior- Katwijk doorgang. De Katwijkers hadden zich via een overwinning in vei ligheid kunnen brengen. Nu de ploeg de punten dankzij een doelpunt van Floor Schaap zes minuten voor tijd deelde, zijn de Katwijkers nog niet zeker van prolongatie van het eerste klas- serschap. Evenals Lisse trou wens. Beide ploegen hebben overigens wel goede perspectie ven. Lisse ontvangt in het laatste duel Roodenburg, dat veilig is, terwijl Katwijk slechts de twee de helft van het eerder gestaakte duel tegen ADO moet uitspelen. De Katwijkers beginnen het duel met een 1-2 voorsprong. Excel sior daarentegen moet in het laatste duel de strijd aanbinden tegen het sterke Quick Boys. Ook HOV is nog in de race. Hoe wel de Rotterdammers er het slechtst voorstaan, hebben zij theoretisch nog een kans. HOV speelt de laatste wedstrijd, net als Katwijk, tegen ADO. Nancy Kijk in de Vegte toont trots haar medaille, die ze zaterdag in de Zijl won. (Foto Holvast). LEIDEN - In een goed bezet zwembad De Zijl werd in het af gelopen weekeinde de finale van de Speedo jaargangwedstrijden verzwommen. Aan start versche nen de twaalf snelste zwemmers uit de voorrondes uit de jaargan gen 1970-1975. De organisatie van deze zeer hoogstaande wed strijden berustte bij de Zijl/LGB, die zich als een goed gastheer manifesteerde voor maar liefst 130 verschillende verenigingen uit heel Nederland. Er werden door de zwemmers van de Zijl/LGB echter geen ere plaatsen behaald. De andere Leidse zwemvereniging, LZ'86, wist met Nancy Kijk in de Vegte wel op het ereschavot te belan den. Het enorme succes van Nancy begon zaterdagmiddag op de 100 meter vrije slag meisjes 1975-1974. De 9-jarige wist deze 100 meter winnend af te sluiten in een goede tijd van 1.17,1 waar mee ze 5 seconden onder haar persoonlijk record dook. Als tweede eindigde de Leider- dorpse Maaike Parrel (HZ&PC) in een tijd van 1.17,6. Later op de middag wist de pupil van train- ster Barnhoorn beslag te leggen op de vierde plaats op de 100 me ter schoolslag in een tijd van 1.41,0. Gisteren moest Nancy wederom tweemaal aan start verschijnen. Op de 100 meter vlinderslag stond zij met haar tijd uit de voorrondes als zevende ge plaatst. Op de 100 meter vlinder ging zij gisteren als een speer door het water en wist beslag te leggen op het goud met een tijd van 1.29,5, waarmee zij ruim zes seconden voor nummer twee fi nishte. Haar laatste nummer, de 100 meter rugslag, leverde een bronzen plak op. Door een ge mist keerpunt miste zij op een haar de tweede plaats. Ze tikte nu aan in de zelfde tijd als die van nummer twee: 1.29,6. Jolanda Laterveer van De Zijl/ LGB kwam drie maal aan start. De 100 meter vrije slag meisjes 1970 legde zij af in een tijd van1 1.04,2 (8). De 200 meter wissel slag zwom ze in een tijd van 2.37,4 (7). Op de 100 meter vlin derslag legde ze beslag op de 6de plaats in een tijd van 1.10,9. Mi reille Correlje (Zijl/LGB) tikte als vierde aan op de 100 meter schoolslag meisjes 1970 in een goede tijd van 1.19,4. Bas Willem- sen (LZ'86) zwom zich knap naar een vijfde plaats op de 100 meter vlinderslag jongens 1972 in een tijd van 1.20,9. Het Zijl/LGB lid Laurens van Kampen zwom eveneens drie afstanden. Op de 100 meter rugslag jongens 1973 liet hij een tijd noteren van 1.27,2. Op de 100 vlinder werd een tijd van 1.29,1 geklokt, waar mee hij zesde werd. De 100 meter vrije slag legde hij af in een tijd van 1.16,5. Uitslagen finale Speedo: 100 meter vlin derslag meisjes 1973: Yvonne Later- veer (Zijl/LGB) 1.29,5. 100 Meter vrije slag meisjes 1975-1974 Amarentia Verkade (Zijl/LGB) 1.24,4 (8). 100 Me ter vlinderslag jongens 190 Mareo Mulder (LZ'86) 1.13,8. 100 Meter vrije slag jongens 1972 Erwin Sierra 1.13,3. 200 Meter wisselslag meisjes 1972 Pauline Stastra (LZ'86) 2.52,4. 100 Me ter vlinderslag meisjes 1972 Pauline Stastra (LZ'86) 1.21,1. 100 Meter vlin derslag meisjes 1975/1974 Sjimmy van Deelen (LZ'86) 1.43,2. 100 Meter vrije slag jongens 1970 Leon Luyten (Zijl/LGB) 1.02,0. 200 Meter wissel slag jongens 1970 Marco Mulder (LZ'86) 2.35,5. 200 Meter wisselslag jongens 1972 Erwin Sierra (Zijl/LGB) 2.55,0. 100 Meter schoolslag jongens 1972 Martin Bartels (LZ'86) 1.31,4. tweede Wassenaarse hoekslag na rust, met nog een kwartier te spe len, werd door Gijs Weterings als de bevrijdende treffer gescoord. De Voorschotense ploeg vocht nog voor wat het waard was en liet zien best mee te kunnen in de eerste klasse. Roomburg - VCL 0-0 Dat een kampioen nog niet van zelfsprekend wint van een tegen degradatie vechtende ploeg werd gistermiddag weer eens be wezen. Roomburg maakte het zich te lastig door op het midden veld te veel duels aan te gaan met de Hagenaars. De wel op dreef zijnde Leidse verdediging met een feilloos spelende Paul Lam ping gaf VCL één kans om kee per Ronald Cijs te testen. De kansen die Roomburg zich ver schafte waren niet voldoende om het felle VCL te verslaan. Alecto - Alphen 4-2 De kort genomen strafcorner gaf Alecto door Andries Osseman de 1-0 voorsprong. Een felle Al phense aanval leidde echter al snel tot 1-1. Een benutte strafbal gaf de Alphenaren zelfs de voor sprong: 1-2. Na rust een verde digend middenveld van Alecto dat de opponent minder gelegen heid tot uitvallen gaf. Maarten Coppes zorgde voor de Leider- dorpse aansluiting door 2-2 te scoren uit een gevarieerde straf corner. Marco Koeken bracht Al phen daarna op de knieën met 3—2 uit een strafbal. Andries Os seman stelde Paul de Jongh nog in staat 4-2 te maken. Evergreen - Noordwijk 1-1 De thuisploeg pakte uit de eerste de beste aanval in een rommelige situatie direct een voorsprong. In het derde-klasseduel waar niets meer op het spel stond had Noordwijk wat kansen door on der meer enkele strafcorners. Na de rust moest de 'Maassluisse keeper eenmaal buigen en wel voor de strafpush van Paul Brou wer die 1-1 liet aantekenen. Noud Hekkens miste de kans om Noordwijk op volle winst te zet ten door een mislukte strafbal. Dames Leiden - Breda 2-1 In een scrimmage voor het Breda- doel gaf Marielle Bresser het laatste tikje voor de 1-0 opening voor Leiden dat zich het eerste kwartier geplaatst zag tegen een uitstekende doelvrouw van Bre da. Paula Zandvliet houdt de voorsprong vast door een mooie stop van een Brabantse strafbal nog voor rust. Een zuiver schot van Bresser leverde LMHC de 2-0 op tegen een sterker wor dend Breda. Leiden hield stand en eindigt knap op een tweede plaats in de eerste klasse A. LEIDEN - Het damesvoetbalteam van LSW'70 stevent in de eerste klasse van de zaterdagsectie rechtstreeks op het kampioen schap af. De Leidse ploeg won zaterdag met 7—0 van Zevenho ven en kan morgen in de wed strijd tegen KRV de titel binnen halen. In de interregionale klasse won Ter Leede zaterdag het laatste com petitieduel met 1-2. Rijsoord fungeerde in eigen omgeving als tegenstander en gaf de ploeg uit Sassenheim, die theoretisch nog kon degraderen, goed partij. Maijon van der Ploeg bezorgde Ter Leede in de eerste helft een voorsprong, die Rijsoord nog voor de pauze teniet deed. In de tweede helft besliste Paula Brou wer de strijd in het voordeel van Ter Leede. LSW ondervond in de eerste klas se haast geen tegenstand van Ze venhoven. Door doelpunten van Jose van der Beek (2) en Jolanda Spuij werd de rust met een 3-0 stand bereikt. In de tweede helft trof Annelies Oskam drie keer de roos voor de ploeg uit Leiden, die ook Meghel van Es nog zag scoren. Het moet nu wel heel vreemd gaan wil LSW de titel nog mislopen. De ploeg staat een punt voor op naaste concurrent Hazerswoudse Boys en heeft drie wedstrijden minder ge speeld. azerswoudse Boys klopte SVLV met 3-1. Jeanet de Gelder (mooie solo) en Carla Dorsman waren verantwoordelijk voor de 2—0 ruststand. Clementine Lau rier maakte er in de tweede helft 3-0 van, alvorens Marjolein* Kraan kort voor tijd de eer voor SVLV redde. Celeritas werd gisteren in de inter regionale klasse kampioen door Alkmania op eigen veld te ver rassen: 1-2. Ria de Jong scoor de. In de eerste klasse toonde Rand stad Sport zich wat doortasten der dan Docos. In Leiden won de ploeg uit Voorschoten met 1-3 door doelpunten van Karin van den Oever, Corrie Lambrechts en Hennie Steensma. De eerste helft werd besloten met een 1-2- stand. Lonneke Trauerbach scoorde bij een 0-1 score tegen voor Docos, dat net als Randstad Sport geen glanzende vorm ten toon spreide. Kampioen SJZ won in deze klasse moeiteloos van FC Lisse. Bij rust had het team uit Zoeterwoude al een 0-2 voorsprong opgebouwd, die na de pauze tot 0-5 werd uit gebreid. Bettine van Klaveren en Yvonne van Wieringen doelpunt ten beiden twee keer voor SJZ. De vijfde treffer kwam tot stand uit een eigen inzet van een Lisser verdedigster.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 18