c 3 Wachtlijst en geringer lesaanbod muziekschool ÏL^eidse agenda Piet Vervark: 22 jaar in dienst van Oranje Gevolg van afwijzen subsidie Opknapbeurt voor De Zijldijk, Leiderdorp Heldcen leidden tot ongelukken Hond bijt geit dood Geld voor opvanghuis Stad en rand DONDERDAG 28 APRIL 1983 LEIDERDORP - Piet Vervark (70) heeft ter gelegenheid van koninginnedag gistermiddag uit handen van burgemeester Van der Have de zilveren legpenning met bijbehorende oorkonde van de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland gekregen. Piet Vervark links op de foto kreeg die penning omdat hij 22 jaar bestuurslid is van de Leiderdorpse Oranjevereniging. "Een man altijd bereid aan te pakken, met een hart voor de ge meenschap en nooit te beroerd", roemde burgemeester Van der Have Vervark, die naast zijn werk voor de Oranjevereniging ook allerlei andere activiteiten heeft ontplooid. Hij was en is al 25 jaar actief als voorzitter van speeltuinvereniging Doesbrug, is vaste collectant van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, collecteerde en verzamelde kleding voor Polen en hielp mee in 1954 het werkbezoek ter gelegenheid van de toenmalige koningin Juliana te organiseren. Wat is de motivatie van Piet Vervark? "Ik heb het van mijn vader. Die was ook geen enkele avond thuis. Toen heb ik nog gezegd dat dat mij niet zou gebeuren...". De dankbaarheid voor het organi seren van de feesten is voor Vervark ook een reden om zolang door te gaan. Er is wet veel veranderd in al die jaren. Het meeste stoort Vervark echter de teruglopende belangstelling voor de aubade op 30 april. "Dat heb ik altijd zonde gevonden. Maar de hele animo ten opzichte van het vorstenhuis was vroeger beter. Ik blijf er achter staan met honderd procent, nog wel meer ook. Dat heb je van huis uit meegekregen. Revolutionair ben ik nooit geweest anders zou ik niet zo'n aanhanger van Oranje zijn". De geheel verraste Vervark ("Pas toen ik de beste plaats toegewe zen kreeg wist ik wat er aan de hand was") is al zeventig. Toch gaat hij nog een tijdje door met zijn werk. "Dat komt omdat er geen jongere krachten zijn die het willen doen. Als je het er over hebt met een jongen van twintig jaar zegt ie: je bent belazerd om dat allemaal te doen. Ik ben altijd tevreden als ik gezond ben en ook nog kan deelnemen". Voor Vervark is het heel belangrijk dat iedereen kan meedoen aan de feesten. "Er mag geen klasseverschil zijn. Arm of rijk moet er bij kunnen zijn als er een week feest is in het dorp. Voor iedereen wat. Zo moet je het doen". (foto Holvast) Vrijdag 29 april LEIDERDORP Orar\je Bridgedrive in sportzaal Op Dreef. 19.30 uur. VOORSCHOTEN Klaverjaswedstrijd, kantine SVLV, 19.00 uur. OEGSTGEEST Versiering fietsen bij SJJO in Juliana- laan, 16.00 tot 18.00 uur. Bridgedrive in het gemeentecentrum aan de Lijtweg, 19.30 uur. Klaverjaswedstrijd in het gemeente centrum aan de Lijtweg, inschrijven ZOETERWOUDE Klaverjas- en kruisjaswedstrijden, 20.00 uur. Don Bosco, Zuidbuurtse- weg. Zaterdag 30 april LEIDERDORP Kinderoptochten naar het gemeente huis, vertrekpunten gebouw Zyl- kwartier, Hubrechtslein en Leythen- rode, 8.00 uur, muzikale medewer king Tamarco, de Rijntamboers en de Burcht. Showoptreden muziekkorpsen op de Statendaalder, 8.00 uur. Daarna rond- gahg door het dorp. Aubade voor gemeentehuis, 9.00 uur. Kindervoorstellingen in het Dorps huis, vanaf 10.15 uur. Puzzeltocht voor leerlingen van de ba sisscholen, vertrek bij gebouw Tref punt, 10.00 uur. Kleuterkermis in gebouw Zijlkwar tier, 10.00 uur. Oranje voetbalbekertoernooi RCL in de Bloemerd, 13.30 uur. Grote geraniummarkt in de Bloe merd. 12.00 uur. Prestatieloop, vertrek en finish bij winkelcentrum Santhorst, 17.00 uur. Oranjebal met medewerking van Don na Lynton, Frits Landesbergen Big Hennie Huisman in Muzen- VOORSCHOTEN Stertocht voor kinderen tot twaalf jaar. vertrekpunten buurthuis Bloe- menwijk. parkeerterrein "Het Wed de" en sportcentrum Vlietwijk-Raad- huislaan. 10.00 uur. Beklimming toren Dorpskerk onder leiding van Joop Peeters, van 11.00 Vliethorst" en demonstraties v fabrieksteam Kuwahara, 12.00 uur. Jeugdrommelmarkt in de Bloklaan voor kinderen van zes tot en met zes tien jaar. 12.00 tot 15.00 uur. Fietspuzzeltocht, vertrekpunt par keerterrein cultureel centrum, 12.30 Spelenkermis in sporthal "De Vliet horst", behendigheidsspelletjes voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar, 13.00 uur. Zwemwedstrijden in "Het Wedde" voor de schooljeugd voorafgegaan door een show met radiografisch be stuurbare modelboten, 13.15. Volksspelen zoals autoduwen en touwtrekken in de Voorstraat, 14.00 uur, inschrijven respectievelijk bij A. Lindeman (2248) en P.B. Beverwijk (767511). Voetbalwedstrijd tussen het Voor- schotense elftal en Rijnsburgse Boys op sportpark Adegeest, op dezelfde tijd parachutespringen, 16.00 uur. Oranjebal met het show- en dansor- kest "De Duinstreekmuzikanten" in het cultureel centrum, 21.00 uur. OEGSTGEEST Reveille door de Franciscus Band uit Leiden, plein Terweeschool, 8.00 uur. Vlaghijsen voor het raadhuis, 8.45 uur. Aubade voor het raadhuis, 9.00 uur. Jurering versierde fietsen bij raad huis, 9.30 uur. Paardentram door Oegstgeest van 10.00 tot 17.00 uur, vertrekpunt Lijt weg. Tafeltennisinstuif in centrum aan de Voscuyl, 9.30 uur. Ringrijderij met paarden en rijtuigen in Prins Hendriklaan, 10.30 uur. In schrijven een half uur eerder. Schaaksimultaan met Alexander Münninghoff op het Lange Voort plein. inschrijven 174006, 10.00 uur. Optreden kindertheatergroep Pluisje aan de Irislaan. 10.30 uur. Ringsteken op de fiets voor kinderen van twaalf tot zestien jaar op de Tromplaan. 10.30 uur. Tonknuppelen op de Tromplaan. 10.30 uur. Straattekenen bij het winkelcentrum aan de Lange Voort, 14.00 uur. Feestmiddag 60+ in het gemeentecen trum. 14.00 uur. Touwtrekken op de Irislaan, 14.00 uur. Poppenkastvoorstelling Allegretto- groep in Buitenlust, 14.30 uur. Autotrekwedstrijden op de Irislaan, 14.00 uur. Parapluhangen bij de Irislaan, 15.00 Beoordeling van huisdieren in de feesttent op de speelweide aan de Irislaan. 16.00 uur. Penalty schieten met Jan Formannoy (Sparta) voor kinderen van elf tot der tien jaar op het veld bij de Irislaan. 16.00 uur. Kinderdisco van acht tot twaalf jaar op het veld aan de Irislaan, 19.00 uur. Oranjebal met de New Orleans Synco- pators in het gemeentecentrum, 21.00 ZOETERWOUDE Rondgang door het dorp van drum band VIOS en St. Jans Fanfare. Ver trekpunt: Muziekcentrum, Schenkel- weg, 8.45 uur. Aankomst: Bejaarden centrum "Huize Emmaus". Volleybaltournooi, 9.00 uur, Klaver hal. Inlichtingen: M. van der Geest, Watertje 47, tel. 3077. Kinderspelen, 10.15 twaalf jaar en de bewoners van Swetterhage, Loe- the-terrein. Klaverloop, 12.00 uur, Voor dames, heren en junioren. Start: Sportpark Vliegerwedstrijden, 13.00 uur, Sport park Haasbroek. Discobal, 14.00 uur, Don Bosco, Zuid- buurtseweg. Touwtrekwedstrijden, 14.00 uur, Loe- the. Teams van zes personen met mi nimaal een dame kunnen zich opge ven bij P. Berg, Noord Aa la, tel. 1609. Filmmiddag, 14.30 uur, Muziekcen trum, Schenkelweg. Vertoond wor den slapstick films en een film met Ban- ningstraat. inschrijven vanaf 16.00 uur op het circuit voor teams van drie personen. Oranjebal met muziek van de Sweet- wood Dixy Stompers. 21.00 uur. Mu ziekcentrum, Schenkelweg. WARMOND Beoordeling van de uitbeeldingen door de kinderen van de basisscholen voor de optocht met als motto "Spo ken en monsters", schoolplein aan de Laan van Oostergeest, 9.00 uur. Rondgang door het dorp met muzika le begeleiding van de muziekvereni gingen "St. Matthias" en "Brassband Warmond", 9.30. Eindpunt gemeente huis aubade. Poppenkast voor kleuters en eerste klassers van de lagere scholen, 't Tref- Overbos", 14.00 Kinderspelen voor kinderen van ze ven tot en met twaalf jaar in de Dorps straat. 14.30 uur. Optreden Warmondse volksdans groep in de Dorpsstraat, 14.30 uur. Filmvoorstelling voor kinderen van. twaalf tot zestien jaar in het Meer- punt, Herenweg, 14.30 uur. Prijsuitreiking kinderspelen door bur gemeester Hendrickx-Vlaar voor de ingang van de oude gymzaal, 16.30 Hosconcert door "St. Matthias" in de muziektent op de Baan. 19.45 uur. Discoshow in 't Trefpunt, Herenweg, 20.00 uur. Oranjebingo in de kantine van "War- munda", 20.30 uur. WASSENAAR Oranjemarsen, vertrek van Heecke- renhuis, vanaf 7.00 uur Mixed sex voetbaltoernooi op het ter rein van Blauw Zwart, 10.00 uur. Prestatieloop, vertrek nabij het sport- fondsenbad, 11.00 uur. Feest in de sporthal met medewerking van het Haags Folkloristisch Dans ensemble Baluta, het folklore-orkest Zanat, een ensemble van de streek- muziekschool en de afdeling jazz- gymnastiek van WIK, 11.00 uur. Kinderoptocht vanaf het gezond heidscentrum, 14.30 uur. Kinderfeest in de sporthal met mede werking van Pommetje Horlepiep, 15.00 uur. Disco in de sporthal, 20.30 uur. VOORSCHOTEN - Bij de Voorschotense muziek school Otto Wolthuis moet een wachtlijst worden inge steld en zal bovendien het lesaanbod eenzijdiger wor den. Dit is volgens de eige naar van de school, Wolt huis, onvermijdelijk door dat de Raad van State een bezwaarschrift heeft ver worpen dat Wolthuis had aangespannen tegen de ge meente. Hij had dit bezwaarschrift inge diend omdat hij het er niet mee eens was dat de gemeente hem voor 1983 geen cent subsidie had toegekend. Dit terwijl hij 26.000 gulden had aangevraagd voor de school waar 180 Voorschotena ren in leeftijd variërend van 8 tot 65 jaar muzieklessen volgen. De Raad van State vond dat de ge meente niet onredelijk had ge handeld door de school geen subsidie te geven onder het mot to dat ze reeds anderhalve ton subsidie gaf aan de streekmu- ziekschool en aan een vakonder wijzer die les geeft aan de Voor schotense basisscholen. "Dat is een maximum waartoe de ge meente wil gaan voor wat betreft haar uitgaven voor dit soort acti viteiten. "Bovendien", zo voerde de gemeente aan, "is er in 1983 geen geld om nieuwe activiteiten te subsidiëren. En de muziek school Otto Wolthuis is zo'n nieuwe activiteit omdat de school nog nimmer subsidie heeft gehad". Otto Wolthuis vindt deze redenatie onbegrijpelijk. Hij vindt dat zijn Wolthuis: "Ik krijg pas subsidie als ik ministeriële erkenning heb. Maar die krijg ik niet omdat ik geen bevoegde docenten heb. En die heb ik niet omdat ik ze bij gebrek aan subsidie niet kan betalen". (Foto Holvast) school niet te vergelijken valt met de streekmuziekschool. "Het is zelfs zo dat ik het pro gramma van de streekmuziek school aanvul. Daar zijn ze zel den bezig met top-40 muziek, hier leren de kinderen daarente gen regelmatig nummers die ze op de radio horen. Er zijn leerlin gen die hier komen en zeggen: ik wil geen zwaar klassiek leren, ik wil 20 akkoorden leren en dan in een bandje spelen. Dat kan hier. DEN HAAG/LEIDERDORP - De Zijldijk in Leiderdorp wordt op geknapt. De provincie wil er par keerplaatsen aanleggen, twee steigers voor surfers maken, picknicksets met banken en be planting aanbrengen. De kosten van dit karwei bedragen bijna twee ton. In een voorstel aan de proviciale staten zeggen GS dat de Zijldijk op dit momnet niet geschikt is voor het ontvangen van een groot aantal recreanten. Die re creanten dienen zich vooral aan in de vorm van surfers die via de Zijl naar de zandwinplas 't Joppe gaan om hun sport te bedrijven. De Zijldijk is echter zo smal dat twee auto's elkaar niet kunnen passeren. Op topdagen ontstaan hierdoor chaotische toestanden, zeggen GS. Daarom willen zij zo spoedig mogelijk met het op knappen van de Zijldijk begin- We voorzien duidelijk in een be- De culturele commissie onder schreef de visie van Wolthuis in een brief van 6 september 1982. Bovendien vond ze dat de school in aanmerking moet komen voor subsidie wanneer de school is er kend door het ministerie. De ge meenteraad heeft dit advies ech ter nooit overgenomen. Wel voert de commissie aan dat zelfs wanneer er geld zou zijn voor Wolthuis, hij niet in aan merking komt voor subsidie om dat hij niet is erkend door het mi nisterie. Met name dit laatste punt zou wel eens voor grote problemen kun nen zorgen in de toekomst, meent de muziekschoolhouder: "Het ministerie erkent me pas wanneer ik een bepaald aantal bevoegde docenten in dienst heb. Maar ik kan die docenten niet betalen omdat ik daarvoor niet genoeg geld heb. En ik heb niet genoeg geld omdat ik geen subsidie krijg". Nadat hij dit weinig bemoedigende beeld heeft geschetst, zegt hij di rect: "Maar we gaan gewoon door met lesgeven hoor! Failliet zullen we niet gaan. Maar we zul len nog meer moeten bezuinigen op begrotingsposten als het on derhoud van het gebouw". Hij vindt het "bezwaarlijk" dat te vens zal moeten worden gekort op de post salariskosten: "Op dit moment werken hier elf docen ten. Twee van hen zijn over een jaar afgestudeerd aan het conser vatorium. Wanneer ze het diplo ma op zak hebben, moet ik ze meteen drie keer zoveel betalen. Dat lukt me niet. Ik kan moeilijk het lesgeld met driehonderd pro cent gaan opschroeven. Het erg ste is echter dat ik voor die do centen nooit gelijkwaardige te rugkrijg. We krijgen te maken met kwaliteitsverlies. En we zul len dat moeten inpassen in de lesschema's en wachtlijsten moeten gaan instellen". Vrijdag zal de gemeenteraad zich uitspreken over het bezwaar schrift van Wolthuis, dat hij niet alleen bij de Raad van State heeft ingediend maar tevens bij de ge meente Voorschoten. Wolthuis heeft weinig hoop dat de ge meenteraad anders zal beslissen dan de Raad van State. "Ik zal me moeten schikken", zegt hij bij voorbaat. "Wat kan ik anders doen?" Het dranghek aan de noordzijde van de Wijttenbachweg om het verkeer te dwingen niet r. straat in te rijden. OEGSTGEEST - Overijverigheid van de Oegstgeestse dienst ge meentewerken heeft deze week geresulteerd in twee verkeerson gevallen in de Schoutenburg straat en de Wijttenbachweg in Oegstgeest. Deze dienst heeft na melijk, zonder hiervan ook maar in enigerlei vorm publiekelijk' mededeling te doen, de beide straten afgelopen maandagmor gen met borden tot éénrichtings- wegen gemaakt. Toen bleek dat het verkeer de ge plaatste borden gewoonweg ne geerde zette de dienst de maatre gel kracht bij met het plaatsen van dranghekken op de aan het begin van de weghelften waar het vanaf die dag niet meer is toegestaan in te rijden. Twee weggebruikers hebben totnutoe borden en dranghekken over het hoofd gezien. Een scholiere op weg naar een schoolfeest in de Duinzigt-mavo knalde dinsdagavond rond half tien op en over het plotseling ge plaatste dranghek aan het begin van de Wijttenbachweg en raakte als gevolg daarvan gewond. Een aanrijding tussen een personen auto en een bestelwagen resul teerde woensdagochtend in ma teriële schade en was eveneens het gevolg van het te laat signale ren van het geplaatste dranghek. Dat de daadkracht van de dienst wel erg ver gaat bewees tevens het plaatsen deze week van een parkeerverbodsbord aan de westzijde van de Wijttenbach weg terwijl zoiets in het geheel niet de bedoeling van de raads commissie voor verkeerszaken was. Het bord is inmiddels van de paal verwijderd maar de paal zelf staat nog immer als stille ge tuige overeind. Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest zei niet op de hoogte te zijn geweest van het tijdstip waarop de dienst gemeentewer ken tot het treffen van de ver keersmaatregelen wilde over gaan. DONDERDAG Ekklesia, Rapenburg 100, 20 i SSR - Hogewoerd 108, forum met als on derwerp 'Defensiespecialisten ove) de bom en de kelder' 20 uur. Buurthuis Corn. Joppenz - Du Rieu. straat 4, open dag Dienstencentrum Zuid-Oost, 14-17 uur. LAK-Theater - Levendaal 150, Puberus met 'Schandaal' première, 21 uur. »>i Schouwburg - Folkloristisch Dansthea ter Achalay met jubileumconcert, 20.15 uur 20.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. y Warmond - gemeentehuis, gemeente raad, 20 uur Oegstgeest - gemeentehuis, gemeente raad, 19.30 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, gemeen-; teraad, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, vergadering van de raadscommissie voor econo mische zaken, 19.30 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, vergade ring van de raadscommissie voor sport en welzijn, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, j wordt waargenomen van: vrydag 22 tot 29 april door: Apotheek Aloè, Levendaal 161, tel.: 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ^ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. I Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. DIVERSEN Donderdag Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos, advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg T 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Stationsweg 32, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur 20-21.30 uur, inl. 216180/149324. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. r Milieuwinkel/informatiecentrum Ver eniging Milieudefensie - Zonneveld- straat 2, 18.30-21.30 uur, tel. 123459 I (ook 'giflijn'). Leidse Volkshuis - rechtsspreekuur vrijdag 9.30-11.30 uur. VOORSCHOTEN - Een loslopen de bouvier heeft vanochtend in een weiland achter de Leidseweg in Voorschoten een geit doodge beten. Het dier Was op weg door 1 een sloot naar een ander weiland met schapen toen hij door de geallarmeerde politie kon wor den gegrepen. Togen de eigenaar van het dier, die juist gisteren door de politie was bekeurd om dat deze zijn hond had laten los lopen, zal opnieuw proces-ver- baal worden opgemaakt. r van die kant de (Foto Holvast) Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: A.J. Nybroek (1961) vrl., C.H. Hakkenberg, (1953 vrl. geh. gew. met J.W. de Vet, J.C Cornet (1904) vrl. geh. gew. met H Harland, E.J. van Noort, (1916) vrl geh. gew. met C.P. Koster. LEIDEN - De collecte van de Her vormde Vrouwen Groepen heeft ruim 3.000 gulden opgeleverd voor het opvanghuis voor asiel zoekers 'Buutvrij'. Dit opvang huis aan de Rijnsburgerweg is er voor buitenlanders die in Neder land asiel hebben aangevraagd en dringend onderdak behoeven. 'Buutvrij' wordt financieel ge dragen door de Hervormde Dia conie Leiden. LEI DSC H ÏÊL DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Indien één rr verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0.85 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Commentaren: R. D. Paauw, W F. J. Wirlz en A. A. van Brussel Rubriekchets: J. Kroon (stad) B W. T Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H. Schrama (feature) tel 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2