c Corso trekt opnieuw meer toeschouwers y Wij kb us onhaalbaar tussen oud en nieuw Leiderdorp [Le/cfee agenda Voorbereiding RW 11 in volle gang Zonnige zondag maakt regenachtige intocht volledig goed Fuikendieven weer actief Hoofdletsel bij ongeval in Voorschoten Stad eri rand MAANDAG 25 APRIL 19ï| NL NOORDWIJK/STREEK - De re gen zette een domper op het fes tijn. Tot een uur of vier was het droog gebleven. Maar in de late zaterdagmiddag in Noordwijk trok het wolkendek volledig dicht en begon het te miezeren. Om urenlang aan te houden. Maar toch waren er tallozen die het slechte weer in de bad plaats trotseerden voor de fina le van het bloemencorso bollen streek. Al geruime tijd vóór het corso zou passeren hadden fervente cor soliefhebbers de meest strategi sche plekjes bepaald en bezet: de bochten van de Parallelbou levard in Noordwijk in een lange bocht kun je immers langduriger van het schouw spel genieten dan zo maar er gens langs de weg vanachter de dranghekken. De meeste toeschouwers gewa pend met paraplu, want de re gen blééf vallen. Treurig ge noeg. En dat terwijl de corsodag dit jaar zo veelbelovend was be gonnen; het was weliswaar geen uitbundige lentedag maar een béétje zon scheen er wel af te kunnen. Ook al had het KNMI dan weinig goeds be loofd... Maar ja, vorig jaar was het bij het vertrek in Haarlem slecht weer en was het in Noordwijk stralend, het moest dit jaar dan maar eens andersom zijn. Miljoen Tot Lisse had de 36ste voorjaar sparade van de Hollandse bol lenstreek het overigens droog gehouden. Bij tienen 's mor gens was de stoet van de Haar lemse Nassaulaan vertrokken voor de ongeveer 35 kilometer lange tocht door de regio. On der zeer grote publieke belang stelling. Rond half twaalf was Bennebroek bereikt met als eni ge tegenvaller een lekke band van de KLM-wagen, de wagen nota bene met de Tulpenkonin gin 1983 aan boord, de speciaal daartoe uit Nieuw-Zeeland overgekomen Jeanette Hal- bach. door Hans Veldhuizen Het mocht de pret niet drukken, de band werd geplakt en de wagen werd later weer, zij het achteraan, in de stoet opgeno men. Het corso veroorzaakte ook dit jaar weer lange files en opstop pingen in de bollenstreek. Op tal van plaatsen in de streek hetzelfde beeld: lange rijen langzaam rijdend of stilstaand verkeer. Corso-secretaris H. Martens houdt een slag om de arm maar wil wel een gokje wagen: "Tja, hoeveel toeschou wers er waren... tussen een half miljoen en een miljoen, schat ik. Maar zo veel mensen zijn niet te tellen". Martens bleek zondagmiddag een tevreden mens: "Er zijn al tijd wat strubbelingen natuur lijk, zoals nu met die lekke band van de KLM-wagen. Maar over het algemeen geno men vind ik dat we dit jaar een erg mooi corso hebben gehad". Moeizaam Dat was het publiek langs de rou te met hem eens. Oók. het pu bliek in het verregende Noord wijk dat tóch rijendik de passe rende bloemenpracht be schouwde. Corso-ontwerper Kees van Driel had eer van zijn werk. Maar hij natuurlijk niet alleen, ook de honderden die zich weken- en maandenlang met de voorbereidingen van het gebeuren hadden bezig ge houden. Het regelmatig opklin kende applaus (terwijl het ver rekte moeilijk is tegelijkertijd te klappen en een opgestoken paraplu vast te houden) maak te dat duidelijk. Dat de voorbereidingen voor dit corso door de economische te ruggang aanvankelijk wat moeizaam verliepen, zoals het corso-comité begin dit jaar liet weten, was aan de stoet nauwe lijks af te zien. Al was het dan niet gelukt sponsors te vinden voor twintig praalwagens. Het waren er negentien, maar het niveau van het corso was er ze ker niet minder om. Er reden tenslotte méér versierde luxe wagens mee dan in andere ja- "Bollen bloeien het hele jaar", was het motto van de parade. Dat om te benadrukken dat bloembollen niet meer alleen in het voorjaar voor een vrolijke kleurenpracht zorgen. De ook in de tuinderij voortschreiden- de techniek maakt het van daag-de-dag mogelijk in lente, zomer, winter èn voorjaar bol len in bloei te brengen. Van daar dat de wagens niet alleen waren voorzien van de tradi tionele voorjaarsbloemen, maar ook waren versierd met bloemen uit het zomerassorti- ment. Overvloedig Het mocht dan wel regenen tij dens de rondgang door Noord wijk, de langsrijdende bloe menpracht maakte veel goed. Bovendien leek de overvloedige watermassa de meisjes op de praalwagens nauwelijk te de ren. Ook al boden de door de corsoleiding verstrekte regen jasjes nauwelijks voldoende bescherming, het publiek langs de route werd hartelijk toege wuifd. Zo hoort het tenslotte bij een corso. De haast zomerse dag van giste ren maakte overigens veel goed. Voor de negende keer in de geschiedenis van het corso bleef een aantal wagens in Noordwijk achter voor een af sluitende expositie op de Ko ningin Wilhelmina Boulevard. De met nieuw optimisme schij nende zon lokte zondag duizen den naar het randje van Ne derland. Hetzij om de praal wagens nog eens van dichtbij te beschouwen, hetzij om de ge miste kans van zaterdag goed te maken. Corso-voorzitter Sj. Bonkenburg was net als secretaris Martens een zeer tevreden man: "Het was een beetje jammer van de regen in Noordwijk, maar ver der is het corso bijzonder goed geslaagd. Er was veel meer pu bliek op de been dan vorig jaar: de lege plekken die er toen langs de route waren, wa ren nu ook vol". Bonkenburg zag optimistisch zelfs nog positieve kanten aan de regen van zaterdag middag: "Door de regen bleven de bloemen langer in een goede conditie, zodat er ook zondag nog veel te genieten was". De corso-voorzitter was ook te spreken over het verloop van het festival in de Lissese Hoba- ho-hallen dat aan het eigenlij ke corso vooraf ging. "Ook dat is goed bezocht. Vooral in de avonduren. Al zou het overdag wat beter kunnen". Alom tevredenheid dus. Het corso zit er weer op. Enkele naweeën daargelaten, zoals de prijsuit reiking op 19 mei in Treslong te Hillegom. Zes corsowagens rijden boven dien op 7 mei in het Zweedse Göteborg. Uiteraard voorzien van verse bloemen... LEIDERDORP - Een wijk- of buurtbus is niet haalbaar als verbinding tussen de oude en nieuwe dorpskern van Leider dorp. Die conclusie trekt een CDA-werkgroep na een studie van vier maanden. Intussen be gint de werkgroep "activiteiten voor werklozen" vandaag met een enquête onder oudere Lei derdorpers om te onderzoeken of er behoefte is aan een derge lijke verbinding. De CDA-werkgroep heeft drie mo gelijkheden van openbaar ver voer onderzocht: de normale busdiensten van NZH en Cen traal Nederland, de buurtbus en de wijkbus. Samenwerking met de Zoeter- woudse buurtbus, die tijdens de bezoekuren van het Elisabethzie- kenhuis door Leiderdorp rijdt, bleek onmogelijk. Leiderdorp is namelijk het verzorgingsgebied van de NZH en de buurtbus is van Centraal Nederland. Daarom mogen er in de buurtbus in Lei derdorp geen passagiers instap pen. Aanpassing van de route van de diensten van Centraal Ne derland is om dezelfde reden ook verboden. Ook het fenomeen wijkbus is niet toepasbaar in de Leiderdorpse situatie. De wijkbus is een soort veredelde taxi. Op afroep wor den daarmee wijkbewoners ver voerd die niet in staat zijn van het openbaar vervoer gebruik te maken. De nadelen zijn echter groter dan de voordelen. Er is concurrentievervalsing met de taxibedrijven, het kost een ge meente erg veel geld en er moe ten heel veel vrijwilligers zijn die de bus willen rijden. De werk groep vreest bovendien dat er te weinig passagiers zijn om een wijkbus enigszins redelijk te la ten draaien. Concluderend stelt de CDA-werk groep dat alleen een verbetering van de bestaande NZH-routes tot een oplossing kan leiden. Door trekken van lijn 48 naar de Hoofdstraat is volgens de werk groep de beste oplossing. De gemeentelijke werkgroep "acti viteiten voor werklozen" heeft de hoop op een alternatieve bus verbinding echter nog niet opge geven. Volgens de gemeentelijke werkgroep zal het nog jaren du ren voordat de NZH de routes aan gaat passen. Daarom pro beert men een andere verbinding tot stand te brengen. Wat voor verbinding het precies wordt is nog niet bekend. Ge dacht wordt wel aan het huren van een busje om de kosten laag te houden. Ook wil de gemeente lijke werkgroep voorkomen dat er concurrentievervalsing ten opzichte van de taxibedrijven en het openbaar vervoer ontstaat. De verbinding zal dan ook spe ciaal bedoeld zijn voor gehandi capten en bejaarden, die nu zeer moeilijk van de bestaande ver binding gebruik kunnen maken. De komende week wordt onder zocht of de behoefte aan een al ternatieve verbinding aanwezig WARMOND - Zestien fuiken van de beroepsvisser van het Kaagei land zijn de afgelopen nacht ille gaal geleegd. De dieven hebben zo tientallen ponden paling buit gemaakt. Vorige week werden ook al een zestal fuiken van de man geleegd en werd ook een fuik gestolen. De beroepsvisser die van de vangst moet leven heeft door de diefstallen een flin ke schadepost opgelopen. Ook van een beroepsvisser (waar de drie- tot vierhonderd gulden), die in het Oegstgeester kanaal vist, worden regelmatig fuiken gesto len. De Warmondse rijkspolitie te water is een onderzoek begon nen. Bovendien wordt er regel matig 's nachts gesurveilleerd. ZOETERWOUDE - Hoewel de discussie over de noodzaak van de aanleg van rijksweg 11 (Bode graven-Leiden) nog gaande is, zijn de voorbereidingen al in vol le gang. Leek de komst van de weg enige jaren geleden nog een utopie, inmiddels draaien de plannenmakers op volle toeren. Ook in Zoeterwoude wordt het pad geëffend voor de weg die de Hoge Rijndijk van de dagelijkse verkeersstroom moet verlossen. Zo is men bezig de geluidhinder voor de toekomstige omwonen den van R.W. 11 te onderzoeken om in een vroeg stadium maatre gelen te kunnen treffen. Gebleken is dat vier woningen op Zoeterwouds grondgebied even tueel geluidhinder van de rijks weg zullen ondervinden. Het gaat om de woning Molenpad 11 en drie huizen aan de Productie- weg. Berekend is dat deze huizen na de aanleg van RW 11 meer ge luid te verwerken krijgen dan de maximale toegestane hoeveel heid van vijftig decibel. De hui zen zullen volgens de prognose die is gebaseerd op de verwachte etmaal-intensiteit van de weg bloot staan aan 53 tot 54 decibel. Rijkswaterstaat zal bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland voor deze vier woningen een ho gere grenswaarde aanvragen. In dien GS deze aanvraag niet ho- i moeten geluidbeperken- MAANDAG Leiden - Anthonius Clubhuis, vergade-1 ring ver. Koninginnedag, 19.30 uur. i Stadsgehoorzaal - Breestraat, leden vara het Residentieorkest met kamermu-' ziek, 20.15 uur. Zaal Lage Morsweg 14a - Spiritisch Ge nootschap Leiden, 'Bloemenseance'l door mevr. Rademaker uit Pijnacker, 20 uur. Vijfhovenhuis - Hoflaan 169, voorlich tingsbijeenkomst Stichting Diensten-j centrum over concept-beleidsplan, 14 uur; dins om 9.30 uur in het Diensten centrum Zuid-Oost, du Rieustraat 4. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, club bijeenkomst van de Leidse Amateur) Fotografen Vereniging, 20 uur. Breestraat 56 - informatie-avond Bhag- wan, 20 uur. LWH - Caeciliastraat 18, plenaire verga-1 dering, 20 uur. Rapenburg 100 - Leidse Studenten Ékklesia zendt uit de documentaire 'De geschiedenis van de SS', 20 uur. Pieterskerkchoorsteeg 15 - club- en buurthuis Inde Vrooljjcke Arke en de Werklozen Belangen Vereniging, re- creatiesoos voor mensen in de WW, i WWV. RW of WAO, di 14-16.30 uur, inl. 123271. Voorschoten - Ambachts- en Bajjuw- huis, commissie sport e Wassenaar - gemeentehuis, onderwijs en personeel, 19.30 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, commissie bestuurszaken, 20 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 22 tot 29 april door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, LEIDERDORP - Vrouwen voor Vrede en de IKV-kemgroep Leiderdorp hebben zaterdag een wake gehouden voor het gemeentehuis in Leiderdorp. Met deze wake, die een uur duurde, wilden zij protesteren tegen activitei ten die de vrede bedreigen, zoals de stationering van nieuwe kernwapens. (Foto Holvast) Oegstgeest, tel. 155482. en S.J.T. de Jager, Johannes Wilhel mus Gijsbertus zv. J.L. Salman en M.C. Wensveen, Sabine dv. P.M. de Zwart en S. van der Lans, Tommy zv. J. Hachmer en A.M.J. Lezwijn, Josje Josiena Vroukje Johanna Suzanna dv. J.J. van Weerlee en J. van der Niet, Alexander Atze zv. J.J. Weening en S. Hoffman, Alette Valeria dv. J.T.N. Bakkers en W. Quartero, Elle- mieke Vixtoria dv. J.T.N. Bakkers en W. Quartero, Tamara dv. C.R. van Dijk en P.T.A. van der Zwet, Leonie dv. C. Kulk en G.M. van der Burg, Cornells Jan zv. C. van Duijvenbode i en W.J. Dijkhuizen, Annemieke dv. A.J. Grootveld en J. van der Plas, Mi- das Jacobus zv. M.L.J. Kroon en B.T. Prinsen, Barry Franciscus zv. H.P. de Graaff en M. van Rootselaar, Jasper zv. A. de Mooij en W. Gravekamp, An- toinette Jantien dv. W.A. de Vries en M.J. Herfst, Glenn Steven zv. H. Ver- hoeve en B.M.T. Blomsma, Manon dv. A.H. la Lau en E. Volkers, Nurcan dv. M. Cakiroglu en M. Aksu, Lisette dv. A. van Iterson en M.H. Boer, Mi- reya Tanja dv. T. Klumpers en M.T. Baart, Maryse dv. A.A. Heijnen en E. Verschoor, Erwin zv. W. van Bentum en E. de Jong, Margaretha Agnita dv. M. van Egmond en C.A. Wischmeier, Arnoud zv. A. Bloem en M.H.H. Boeije, Mehmed zv. F. Tozlu en D. Camli, Paul zv. T.H.M. van Paridon en S. Faber, Martijn Petrus Antonius zv. P.D. van der Togt en W.J.J. van Kollenburg, Sophia Catharina Agnes dv. A.B.M. Rietveld en M.C.A. Neder- veen. Amy Jose dv. G. Verver en L. Fruneaux, Roelof Albert zv. R.A. Wel- mers en A. de Mooij, Doreen dv. J. Snijders en C. Sluijter, Wilhelmus zv. A. Oostveen en M. Overdijk, Rene Christiaan' zv. G.G. Guijt en M. van Eden, Roelof Frederik zv. A. Noort en J.C. Strijd, Wendy dv. W. Duijverman en T. van 't Wout, Gerrit zv. G. Ra- vensbergen en N. Schaap, Geoffrey Diederick zv. B. Pieloor en I.G. van der Vliet, Cornelis zv. J. van Harten en J. Bremmer, Hamza zv. A. Ham ham en K. Aarbiou, Johnny zv. M. van Rijn en J. Ouwehand, Anna Jo hanna dv. J.J. Paijmans en A.C. Bre- mers, Mireille Daniélle dv. M.J. Esse- veld en I.H.J. Dessens. LEIDEN - Ondertrouwd: H. Portegijs en J. Niesthoven; H. Holswilder en J. van Polanen; J.G. van der Zeeuw en K. Filemon; M.T.J. Vaal en M. van den Hoff; M.W. Filippo en J.M.K. Al- bers; W.G. Limon en H.Z.R. Jabbar; A.J. Mulder en Y. van Andel; G. Huls bos en H.C. de Jong; R. Velthuyzen en T M. van Delft; D.J.D. Bakker en M.A. Meyer; L.H. van der Weyden en C.M.E. Montfrooij; L.T. Detmers en A.M.M.M. Verhoeven; H.G.A. de Jong en J.M. Bronfer. de maatregelen worden geno men om de hoeveelheid geluid onder de grenswaarde van 50 de cibel te krijgen. Rijkswaterstaat zal voor de kosten opdraaien. Als RW 11 er komt wordt ook de geluidwerende isolatie van de woningen gemeten. Blijkt deze onvoldoende te zijn dan zal we derom op kosten van Rijkswater staat de isolatie tot een aanvaard baar peil worden opgetrokken. LEIDEN - Gehuwd: S.M. Hu en H.Y. Hu, W.O. Hazelhorst en M.F. Hoogen- dijk, W. Rietkerken en E.M. Simons, R. Alberts en H. van der Linden, M.P. van Kampen en E.M. Daey Ouwens, J.J. van der Vlist en E.G.F. Lapouge, J.R. Wijma en A. Schouten, P.T.A. van Berkel en M.M. van Stijn, A.W.C. Spek en M.I. van der Steen. - Gehuwd: J.J.A. Arends en C.M.M. van Marrelo; J.W. van Eek en J.M. de Leuw; W.A. Fasel en M.G.M. van Adrichem, M. Zandbergen en E. Kamphues; J.P.M.R. van Os en J.L.M. Mulder. Zaterdagavond in Noordwijk: druilerig weer en een gering aantal toeschouwers. Gisteren werd dat echter ruimschoots goed gemaakt. (Foto Holvast) Overvolle straten tijdens de doortocht van het corso VOORSCHOTEN - Een 81-jarige vrouw uit Bodegraven heeft gis teravond om kwart over negen ernstig hoofdletsel opgelopen toen zij op de kruising Raadhuis laan/Koningin Julianalaan/Leid- seweg in Voorschoten werd aan gereden door een 30-jarige Hage naar. Haar 37-jarige dochter uit Leiden, die de auto waarin zij zat bestuurde, liep licht letsel op. De Hagenaar kwam vanuit de Raadhuislaan en keek volgens de politie onvoldoende uit toen hij de kruising wilde passeren. Het gevolg hiervan was dat hij in botsing kwam met de uit de rich ting van Leidschendam komen de auto van de Leidse. De Hagenaar liep hierbij eveneens licht letsel op. De beide auto's werden zwaar beschadigd. WASSENAAR - Een 26-jarige Haagse heeft gistermiddag op de Landscheidingsweg in Wasse naar hoofd- en beenletsel opgelo pen toen de auto waarin zij zat frontaal in aanrijding kwam met een tegenligger. Het ongeval werd veroorzaakt door een 40-jarige Hagenaar die uit de richting van Scheveningen kv/am en van de weg in de berm raakte. Bij het corrigeren hiervan kwam hij van de weeromstuit op de verkeerde weghelft en in bot sing met een tegenligger be stuurd door een 30-jarige stadge noot LEI DSC H M DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor h< abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) S 0,85 Directie: G Koopman Adj.dir.N. Qüakernaat Alg. redactiechef. A van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Commentaren: R D Paauw. W F J. Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H. I. J Veldhuizen (regio) (bin./t J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C H. Schrama (feature) Gemeenschappelijke

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2