c Eerste winstpunt geeft Noordwijk moed S D T LMHC terug in hoofdklasse y Leython heeft de langste adem tegen energiek WVC LZ-dames handhaven zich met 6—4 zege Heren Roomburg en dames Forescate naar eerste klasse Willemse (LZ) zwemt limiet Sport MAANDAG 25 APRIL 1983 Leiden - Noordwijk haalde gisteren tegen Kimbria het eerste punt binnen in de tennis- competitie en dat geeft de burger moed voor het behoud van een plaatsje in de eerste klasse. John Asselbergs en Erik Jan Schreuder moesten weliswaar ervaren dat de oppo sitie in hun afdeling bekwaam met het racket weet om te gaan, zoals trouwens ook Noordwijks tweede dame Monique Lembeck, maar Els Veentjers 'never say die-menta liteit' gaf het Noord wij kse moreel een geduchte opkikker door het eerste damesenkel spel zeer overtuigend te winnen. De gedetailleerde uitslagen: Ruud Lemmens-John Asselbergs 6-2, 6-3; Roel Lemmens-Erik Jan Schreuder 7-5, 2-6, 6-3; Martine Geyen-Els Veentjer 1-6, 1-6: Ca- rolien Leenen-Monique Lem beck 6-0, 6-0. Toen kwam Noord- wijk aan bod met het herendub belspel van Erik Jan Schreuder/ Piet Veentjer tegen de gebroe ders Lemmens: 7-6, 3-6, 6-2, Els Veentjer en Trudy Walhof lieten in het damesdubbelspel nog eens zien wat ooit de legendari sche Tilden verkondigde: "En kelspel is een spel van vaart, dubbelspel een spel van finesse". De Kimbria-dames waren dan ook kansloos: 6-3, 6-0. Met het eerste gemengd dubbel spel van Trudy Walhof en Piet Veentjer haalde Noordwijk het eerste winstpuntje binnen (7-5,6- 1). Bijna had de slechte opening nog een glorieus slot gehad, maar Monique Lembeck en John Asselbergs vochten helaas tever geefs: 5-7, 6-4, 1-6. Sensatie Unicum bleef op drie fronten over eind. Het eerste team boekte te gen Vleuten/De Meern sensatie met verlies in het enkelspel van Hans Tönjann tegen Verhoeff. In de eerste set werd Verhoeff weg getikt (6-1) maar daarna zakte Tönjann sterk terug: 3-6, 4-6. Voor de gasten was die zege na tuurlijk een opsteker. De vlam sloeg echter niet in de pan voor de Utrechters. Zij wisten tegen de homogene eerste garde van Unicum geen puntje meer bin nen te halen. Freek van der Ca- pellen bleef Schilder beheerst de baas (6-4, 6-4), Ingelise Driehuis was voor Riet van Westing een voudig te sterk en Jaqueline van Wijk hoefde niet tot de bodem van haar kunnen te gaan om Tine Meeuwis terug te wijzen: 6-4, 6-3. Tandemmaster Herman van der Capellen gaf pas acte de presen ce in de dubbelspelen, maar dat was ook raak. Met Hans Tönjann schoot hij snel nog wat meer ga ten in het na de enkelspelen toch al zinkende schip van Vleuten/ De Meern. Het einde kwam ge lukkig snel met een serie twee sets overwinningen: 7-1. De Unicum-reserves nadden neel wat meer moeite met Beekhui zen. Frans Grimbergen en Hen- ny Fehling wonnen hun enkel spelen, maar Ivar de Jong en Ma rijke Guyt moesten hun tegen standers de eer laten. In de dub belspelen werd de schade her steld. Alleen de dames Marijke Guyt en Henny Fehling vochten tevergeefs: 6-7, 6-3, 3-6. Twee kampioenskandidaten bij Unicum in de overgangsklasse A en een officieuze kampioen in de hoofdklasse Heren. De Muske tiers wonnen ook hun tweede wedstrijd overduidelijk, 5-1, zij het dat het allemaal niet zo ge makkelijk ging als de uitslag doet vermoeden. Er moest voor worden gestreden. Was het vori ge week Willem Pufkus die zijn partij verloor, nu was Har Meijer aan de beurt om een punt in te leveren. Hij verloor zijn partij te gen Niels Walker: 5-7, 6-7. Philip van der Kwast won van Bob Ras (7-5, 6-4), Willem Pufkus van Leo van Hal (7-6 na 0-4, 4-6, 6-2) en Arnold van der Capellen simpel van Ger Blom: 6-3, 6-3. In de overgangsklasse B verloor Sassenheim wat ongelukkig van Joy Mozaiek: 3-5. Roy Mooyman (6-7, 6-3, 6-4 tegen M. vd Meer), Rosemarie Verdegaal 61 en 6-3 tegen Wervelman) en het dames- dubbel van Carla de Waard/ Alice Mouwens tegen het Joy Mozaie- k-duo verzorgden de winstpun ten voor Sassenheim. Maar met de totaalzege (5-3) kreeg Joy Mo zaiek teveel. Alice Mouwens ver loor haar enkelspel op het nip pertje tegen Ge Kupers (6-4, 1-6, 4-6) en het gemengd dubbelspel van Roy Mooymans/ Rosemarie Verdegaal tegen Ge Kupers Bit ter was een dubbeltje op zijn kant: 5-7, 7-5, 4-6. Somber De Leidsche Hout boekte een zwaar bevochten zege op Zand- voort 3: 5-3. Na de enkelspelen zag het er somber uit want Zand- voort leidde met 3-1. Alleen An- Waldo Jansen, aan de overzijde zege op Zandvoort. nette Hins won van Vera Brugge- man (6-3, 6-1). Maar toen barst te De Leidsche Hout los. Van de dubbelspelen ging er niet één verloren. Een kwestie van wed- strijdmentaliteit, want eenvou dig ging het allemaal niet. Het tweede gemengd dubbelspel van Waldo Jansen/Ellen de Groot werd pas in de tiebreak van de derde set beslist: 6-4, 4-6, 7-6 (8- 6). TE AN speelde 4-4 tegen Festina.. De enkelspelen gaven een 3-1 voorsprong voor de Alphenaren. Ron Groot, Carlo van der Post en Mirula Bergwerf wonnen hun partijen. Uit de dubbelspelen wist TEAN echter nog maar één puntje te halen. Daarvoor teken den Nathalie Bergwerf en Carlo van der Post tegen Carolien Goovaert/ Van Maaren: 7-6, 7-5. In de tweede klasse lijkt Room burg zich te kunnen opmaken voor een kampioensfeestje. Rijs- enhout kon alleen beslag leggen óp het tweede herenenkelspel, zij het met pijn en moeite. Joost van Leeuwen verloor van Veldt met 4-6 en 5-7, maar Bub van der Zee, Juliette Grimbergen jr en Roomburgs nieuwste aanwinst Marloes Verheyen waren voor hun tegenstanders ongenaak baar. In het herendubbelspel spartelde Rijsenhout nog even tegen met 7-6 winst op Bub van der Zee en Joost van Leeuwen, maar daarna was er voor Room burg geen vuiltje meer aan de lucht. Verpletterend De Munnik won ook met 7-1. Noordwijk 2 kon alleen het twee de gemengd dubbelspel van Margot van Overloop Henk Jan sen op zijn naam brengen. OLTC boekte een verpletterende winst op Hillegom 3 en vooral Marcel Gerritsen onderscheidde zich met een 6-2, 7-6 zege op Ferry Holster. Nancy Toole klopte Ka rin van Roosendaal (6-3,7-6) en ook dat is een vermeldenswaar dige prestatie. Joly Drok en Jas per van Marijk kenden geen pro blemen. Overige uitslagen: Derde klasse: Rijnkanters - Metselaars 7 4-4, Aemstelspelers 5 - Artesia 4-4 (na 0-4), Th RW 4 -Merenwijk 0-8, Metselaars 6-Zee en Duin 1-7. FRANK BONTE LEIDEN - Het afgelopen week einde stond de laatste competi tieronde voor de waterpoloteams op het programma. Echt op het spel stond er alleen nog iets voor de dames van LZ '86. Zij moes ten winnen van Brandenburg om zich te handhaven in de eerste klasse. Na een goed gespeelde wedstrijd en een 6-4 overwin ning mogen de LZ-dames zich ook volgend jaar weer eerste klasser noemen. De heren van Vivax verloren in de laatste competitie ronde hun on geslagen thuisrecord. ZPB won in Oegstgeest met 4-7 en werd door deze overwinning kam pioen in de tweede klasse. De da mes van de Zijl/LGB leverden een goede prestatie door het als derde geklasseerde Nereus een 9-9 gelijkspel af te dwingen. DKD nam afscheid van het sei zoen 1982/1983 met een duidelij ke 10-14 nederlaag tegen Raket uit Delft. De dames van LZ '86 hadden zater dag in het Vijf Meibad een over winning nodig tegen Brande- burg om zich te handhaven in de eerste klasse. Met vier ploegen op twaalf punten en twee op der tien was er nog van alles moge lijk. Brandenburg, evenals LZ '86 op twaalf punten, heeft het de Leidse dames niet moeilijk kun nen maken. Al na een periode stond er een geruststellende 2-0 op het scorebord, een marge die de gehele verdere wedstrijf bleef gehandhaafd. Na 3-2, 5-2 en de uiteindelijke 6—4 konden Alijd Vervoorn en haar pupillen opge lucht adem halen. Doelpunten: Jeanet de Jong 3, Ingeborg Doove 2 en Anke Schoonwater. De dames van de Zijl/LGB sloten een goed seizoen af met een pri ma uitslag. Nereus, dat theore tisch nog kon promoveren, werd in het zwembad De Zijl een 9-9 gelijkspel afgedwongen. Er had zelfs meer ingezeten gezien de 9-7 voorsprong die de Zijl/LGB- dames in de laatste periode nog koesterden. Doelpunten: Ria Hassefras 4, Marion Rijsbergen 3, Silvia v.d. Kwaak en Coby v Haastrecht. Goed debuut Vivax sloot een voortreffelijk eer ste jaar in de tweede klasse af met de eerste thuisnederlaag. De Oegstgeestenaren moesten ZPB uit Barendrecht voor laten gaan. De 4-7 overwinning bracht de Barendrechters overigens het kampioenschap in de tweede klasse. Vivax nestelde zich in het debuut-seizoen op een prima vierde plaats. DKD had een veel minder seizoen. De Leiderdorpers werden door blessures en schorsingen ge plaagd. Pas in de laatste wed strijden werd definitief afstand genomen van de degradatie plaatsen. De laatste wedstrijd te gen Raket ging verloren met 10-14. Katwijk kwam in Zeist tegen Laga niet verder dan een 12—11 neder laag. Een redelijk resultaat tegen het hoog geplaatste Laga. Kat wijk zelf vertoefde lang in de ge varenzone maar kon zich toch nog handhaven door in de laatste wedstrijden de punten bijeen te sprokkelen. DIRK KLOOS LEIDEN - Met nog drie duels voor de boeg is LMHC door een 2-0 zege op Leonidas, nu al kampioen en heeft daarmee tevens het hoofdklasserschap verworven. Gisteren vier de ook Roomburg de titel en het eersteklasserschap. De Leidenaars wonnen met 6-0 van Bennebroek. De hockeysters van Alecto en Forescate streden om diezelfde eer. Forescate had door een beter doelpuntgemiddelde genoeg aan een gelijkspel. De streekderby eindigde in 1—1 wat promotie naar de eerste klasse betekent voor Foresca te. Roomburg dat met 6—0 van Bennebroek won en volgend seizoen in de eerste klasse mag uitkomen. Staand v.l.n.r. trainer/coach Ron van Eijk, Hans van Ekdom, Nol v.d. Drift, Erik v.d. Walle, aanvoerder Paul Lamping, Oscar Snijders en Maurits Ebben. Hurkend v.l.n.r. Ronald Cijs, Cees Wendt, Theo Locher, Jurjen van Aken, Luuk Rietveld, Frank Montanus en Nico Klooster. (Foto Holvast» Leiden - Leonidas 2—0 Al in de tweede minuut pakte Lei den de voorsprong door Wouter Eikenhout die een afgeslagen aanval alsnog tot doelpunt pro moveerde. Hij deed dat handig door een lob over de kansloos ge worden uitlopende keeper. Vijf minuten later miste Eikenhout een goede kans door over het Leonidas-doel te schieten. De pa tronen die^door de succesvolle coach/trainer Roelant Oltmans werden gedicteerd, kwamen niet uit de verf op het hobbelige veld. Veel balverlies was het gevolg van stopfouten. In de eerste helft verdiende LMHC geen strafcor- ners dat er wel een paar aan de "Rotterdammers moest toestaan. Al snel na de doelwisseling draaide een strafcorner van Hans-Willem Croll uit op een strafbal. Hein Dungelman benutte de strafpush tegen zijn oude club Leonidas én zorgde daarmee voor 2-0. Leoni das zag zich geplaatst tegen een goed stoppende Leiden-keeper Rients Henstra die tevens de ver dediging zodanig organiseerde BUSSUM - In het 50-meter bad van Bussum werden gistermid dag limiet-wedstrijden gehou den voor de Nederlandse kam pioenschappen. Door de zwem mers van beide Leidse clubs, LZ '86 en de Zijl/LGB, werd er goed gepresteerd. Helaas kwam dit niet tot uiting in het aantal be haalde limieten, de lange wachttijden voor de verschil lende zwemmers speelden hier bij een belangrijke factor. Het LZ '86-lid Bas Willemse be haalde ruimschoots de limiet op de 800 meter vrije slag jongens 72. De 800 meter legde hij af in een tijd van 10.58,5. Rene Cor- relje (Zijl/LGB) wist zich even eens ruim te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschap- 5.11,5 noteren. Mireille Correlje van de Zijl/LGB zwom 6 secon den onder de limiet voor de 200 meter schoolslag meisjes 70. Ze tikte aan in een tijd van 2.57,1. Pauline Stastra van LZ '86 kwam op de 400 meter vrije slag net iets tekort met haar 5.19,8. pen. Op de 400 meter wisselslag Laurens van Kampen (Zijl/LGB) jongens 68 liet hij een tijd van kwam slechts een armlengte te kort voor plaatsing op de 100 meter rugslag jongens onder de 10 jaar; 1.28,4. Hetzelfde lot trof Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) op de 200 meter vrije slag. Zij zwom de 200 in 2.44,8 waarmee ze 0,8 seconden tekort kwam. Erwin Sirra (Zijl/LGB) zwom de 400 meter vrije slag in een goede tijd van 5.19,2 en zal zich waar schijnlijk wel kwalificeren tij dens de kringkampioenschap pen. dat de Rotterdamse ploeg geen kans kreeg iets aan de score te doen. Push - Forescate 2—1 De in de degradatiezone gekomen Voorschotenaren begonnen met een versterkte aanval die overi gens voor weinig gevaar in de cirkel van Push zorgde. Na een kwartier liep Forescate-keeper Jan-Frank Rubingh een uitbre kende Bredase aanvaller fors te gen de grond wat 1—0 opleverde via een strafbal. De Voorschote naren waren technisch beter te gen het op het lange gras effec tiever spelende Push. Vijf minu ten voor rust 2-0 voor de thuis ploeg uit een lange corner. In het tweede bedrijf een voortdurend offensief van Forescate dat on danks een serie hoekslagen niets opleverde. Hans Riemens had laat in de wedstrijd eenmaal suc ces: 2-1. Roomburg - Bennebroek 6-0 Aanvoerder Paul Lamping bezorg de Roomburg, door zijn treffer uit een strafpush, al snel een voorsprong. Bennebroek miste enkele minuten later de gelijk maker door een strafbal over te pushen. Een misser van de laat ste man van Bennebroek stelde Cees Wendt vlak voor rust in staat 2-0 te laten aantekenen in een tot dan toe gelijkopgaand duel. Vlak na de hervatting kreeg Roomburg de Bennebroekers op de knieën door twee treffers van de in vorm zijnde Wendt: 4-0. De Leidenaars waren niet meer te stuiten in hun aanvalsdrift. Ausputzer Nol van der Drift ging in de twintigste minuut naar vo- LEIDEN - Leython treft het Alphense DAC als tegen stander in de finale om de districtsbeker. De Leidse volleyballers schakelden WVC in vijf sets uit (3-2), DAC elimineerde in een enerverende partij Orion met 3-1. Bij de dames ont moeten Radius (met 3—2 baas over VELO) en Thor (eveneens 3—2, tegen WW) elkaar in de eindstrijd. Orion-DAC, de eerste halve fi nale bij de heren, was een ge- lijkopgaande strijd. De eerste set uitgezonderd toen de Al phenaren de thuisclub in hoog tempo wegspeelde: 4-15. In een bomvolle Land- vliethal, waar het publiek voor een heus cupsfeertje zorgde, herstelde Orion in de tweede set het evenwicht met een 15-10 zege. DAC trok nipt de laatste twee sets naar zich toe en kan zich prepare ren op de finale, die op 7 mei wordt gespeeld in de War- mondse sporthal De Klimop. Leython is daarin tegenstan der, dat in de tweede halve eindstrijd aanvankelijk wel even vreemd opkeek. WVC, juist gepromoveerd" naar de overgangsklasse, pakte de za ken energiek aan en over rompelde Leython volledig. Chris Verwoert (schouder blessure) en Wim Hendrikse DAC tegenstander in bekerfinale (die te laat arriveerde omdat hij niet was ingelicht over het vervroegde aanvangsuur) ontbraken weliswaar aan Leidse zijde, maar die handi cap mocht geen excuus wor den genoemd voor het eerste setverlies. Bij een 14-10 ach terstand, na eerst met 9—3 aan de leiding te zijn gegaan, ontsnapte Leython nog net aan het tweede verlies: 14-16. Dat was maar goed ook, want de Warmonders trokken in de derde set op nieuw het initiatief naar zich toe. Bij WVC lukte in dat sta dium alles, Leython kon niets goed doen. Via 11-0 en 13-0 werd het eenvoudig 15-5. Maar Leython kwam terug en walste in de vierde set over de plots ver terug gevallen WVC-ers: 15-5. De conditie sprak uiteindelijk het beslis sende woord. WVC kwam veel asem tekort: 3—15. Cadeau Bij de dames lukte het VELO pas in vjjf sets het veel lager op de ranglijst gesitueerde Radius uit de bekerstrijd te knikkeren: 3-2. Het was een technisch goed wedstrijd, waarin twee partijen elkaar geen punt cadeau gaven. In de andere halve finale dwong Thor WW met even eens 3—2 op de knieën. WW had de zenuwen aanvanke lijk het best onder controle: 15-12 winst in de eerste set. Thor vocht zich met klein verschil naar een 1—2 voor sprong in sets, maar met op vallend verschil (15-6) bleef WW tot het einde in de race. Maar in de beslissende rond gang gingen de Warmondse dames hun mannenclub ach terna. De vermoeidheid deed zich door het gebrek aan wis selspeelsters danig gelden. Via 1—9 werd het nog wel 7-9, maar Thor bleek in de slotfase het gelukkigst: 14-16. De finale is op 7 mei in Gouda. Restjes In de eerste klasse werden de laatste competitie-restjes af gewerkt. Riddervel-dames verloor van een optimaal ge motiveerd LUSV 2. Terwijl de Alphense kampioen nog maar éénmaal per week trai- ningsbezoek aflegt, verhoog den de studentes de oefenar- beid om nog aan degradatie te kunnen ontlopen. Het re sultaat was verbijsterend: 15-5 in de eerste set en 15-11 in de tweede. Met 14-16 kwam Ridderveld nog terug in de strijd, maar LUSV beet door naar 16—14 (en 3—1) winst. Na een éénjarig verblijf in de eerste klasse betekende dat, dat NOVO 3 weer een stapje terug moet doen. De Noord- wijksen verloren kansloos bij het wisselvallige WVC: 3-0. In de beslissingswedstrijd om een zogenaamde opvulplaats in de promotieklasse, startte Leython erg slecht tegen S'70. Door vele persoonlijke fouten ging de eerste set met 8-15 verloren. Invalster Con nie van de Zaag was in de tweede set een welkome ver sterking. Leython creëerde een fors lengte-overwicht dat gestalte kreeg in de uiteinde lijke 1-3 zege (15-5, 15-10, 15-6). Bij de heren vaagde Leython WVC 2 weg. De Warmonders, die niet meer aan degradatie kunnen ontsnappen, traden met een sterk verjongde ploeg binnen de lijnen. De pass was erg slecht verzorgd, Leython kon zich dan ook naar hartelust uitleven: 15-3, 15—7 (na 1—7) en 15—3. Orion speelde tegen WW niet op vallend, maar had genoeg in houd voor de 3-1 overwin ning. Alleen de tweede set was voor WW. GER RENES ren en gaf de voorzet aan topsco rer Cees Wendt die de Benne- broekse keeper kansloos pas seerde. Uit een van de spaarzame strafcorners was het weer Wendt die raak schoot en 6-0 liet aante kenen. Waddinxveen - Alecto 1-1 In de eerste helft was Waddinx veen wat sterker dan de Leider dorpers. In de tiende minuut ver zilverde de thuisploeg een straf bal: 1-0. De flinke babbel van Alecto in de rust resulteerde in weer wat meer grip op de tegen stander. Een kwartier voor tijd schoof Maarten Coppes door naar Andries Osseman die het sterkere Alecto de verdiende ge lijkmaker gaf. Hans Hartgers was de uitblinker in de nog voor promotie in aanmerking komen de Leiderdorpse ploeg. Noordwijk - HDS 3-3 In dit derde-klasseduel kwamen de Noordwijkers met 0-2 achter door respectievelijk een strafbal en een strafcorner. De ruststand werd bereikt met 2-1 door een treffer van Ed Luycks. Een kwar tier voor het einde werd het 2-2 door een velddoelpunt van Ed gar Montefilles. HDS echter nam weer een voorsprong door een strafpush: 2-3. Het alles-of-niets offensief leverde de gelijkma kende goal op van Hugo v.d. Berg uit een scrimmage. DAMES Leiden - Victoria 5-3 In de voetsporen van hun succes rijke mannelijke clubgenoten strijdt ook het vrouwelijk deel succesvol mee in de top en staat nu op de tweede plaats achter het overigens niet meer in te ha len Rotterdam in de eerste klasse A. Victoria keek door strafcor- nerdoelpunten van Alexandra Rooyaards tegen een 2-0 achter stand aan voordat het nog voor de doelwisseling iets terugdeed: 2-1. De uitblinkster bij LMHC Hanneke Kamsteeg, scoorde 3-1. Victoria dat met een goede voorhoede speelde kwam door de 3-2 weer iets terug. Kamsteeg scoorde 4-2. Victoria hield met 4-3 de aansluiting door een goal uit de korte hoekslag. Rooyaards sloeg nog een keer toe uit een strafcorner en scoorde de uitein delijke 5-3. Alecto - Forescate 1-1 Door de afgelasting bij Alecto werd de belangrijke partij, met als inzet de titel en promotie naar de eerste klas, gespeeld in Voor schoten maar op natuurgras. Liesbeth v.d. Burg opende de score voor Forescate uit een strafcornersituatie in de eerste helft. Alecto raakte niet ontmoe digd en had een lange periode voor rust het beste van het spel. Het vervolg van het sportieve duel leverde Alecto een strafbal en de gelijkmaker op, gescoord door Maija Bosch. Wissels bij Alecto mochten niet baten. Fo rescate haalde het kampioen schap door een beter doelgemid- delde behaald op zijn eigen kunstgrasveld.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16