D Schuster stuurt Westduits team tk Guthrie schrik van Haarlem C Excelsior fopt 'slapend' Roda Triest afscheid voor Hovenkamp AZ ziet af van claim Ruime winst Nederlandse voetbalsters Turkije met 3—0 verslagen Koolhof bij Oranje SLAAPKAMER CENTRUM Kbsw's Gele kaart ingetrokken Holverda op schot LEIDSCH DAGBLAD Sport KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft gistermiddag de unieke kans, alleen op de vierde plaats te komen in de eredivisie, voor open doel gemist. Op eigen veld moest de ploeg van Piet de Vis ser de punten laten aan het be zoekende Excelsior, dat door dit resultaat ineens weer volop in de race naar Europees voetbal is ge komen. Toch begon voor Roda JC de wed strijd uitstekend, want er waren amper vier minuten gespeeld toen Roger Raeven een voorzet van Martin van Geel ineens ach ter doelman Storm kogelde en zijn ploeg al snel op een 1-0 voorsprong zette. Gesterkt door die snelle opening had Roda in het verdere vervolg van de eerste helft de voorsprong moeten uitbouwen tot een com fortabele 3 4—0 score. John Eriksen en Van Geel waren daar dichtbij, maar hun schoten wa ren net iets te hoog gericht. Verontrustend was het allemaal niet, omdat Excelsior nauwelijks enige tegendruk kon geven, het geen wel mag blijken uit het feit dat doelman Jos Smits voor rust geen enkele maal echt in actie hoefde te komen. Des te onverklaarbaarder is dan ook de gespannenheid en de matheid die ineens neerdaalde over de Kerkradenaren. Ziende rogen verloor men greep op de wedstrijd, al hadden Eriksen en Eugène Marijnissen in het vierde kwartier alsnog het duel kunnen beslissen. Dat gebeurde echter niet en toen Peter van de Ven in de 66ste minuut geheel onnodig Carlo de Leeuw onderuit haalde in het strafschopgebied, raakte de Limburgers het hoofd kwijt. Zeker ook, omdat Eddy Ridder- hof vanaf de strafschopstip geen fout maakte en zijn ploeg naast Roda bracht. Zeven minuten la ter sloeg Excelsior opnieuw toe. Dit keer was het verdediger Aad Leenheer die door de Kerkraad- se defensie soleerde en vervol gens doelman Smits het nakij ken gaf: 1-2. Het betekende voor Roda JC de genadeklap. Hulpe loos zwalkte de ploeg over het veld. De hoge voorzetten voor het doel van Sjaak Storm haal den niet veel meer uit. Roda had nog gelijk kunnen komen als ar biter Mulder een kwartier voor het einde had gezien hoe Rutjes een inzet van Raeven met zijn arm uit het doel sloeg. Mulder was echter niet op zijn hoede, zag niets en floot derhalve ook niet. Zeven minuten voor het einde ontstond er nog enige beroering toen Mulder Excelsior-trainer Rob Jacobs wegstuurde uit de dug-out. Op advies van zijn grensrechter Severein, wegens herhaald maken van opmerkin gen op de leiding. EREDIVISIE AZ '67-NAC 3-3 (0-1). 3. Van der Borgt 0-1, 62. Tiktak 1-1, 64. Geels 1-2, 83. Van der Waart 2-2, 90. Van der Borgt 2-3, 93. Talan 3-3. Scheidsrechter: Bosman, toeschouwers: 3900. Willem II-Haarlem 4-3 (2-1). 14. Nelemans 1-0, 24. Van Mierlo 2-0, 36. Leysner 2—1, 56. Balm 2-2, 58. Balm (strafschop) 2—3, 70. Van Mierlo 3-3, 90. Guthrie 4-3. Scheidsrechter: Blanken- stein. toeschouwers: 5000. FC Twente-PSV 3-1 (3-0). 7. Vreijsen 1-0,15. Vreijsen 2-0,33. Rutten 3—0, 60. Thoresen 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 9000. Helmond Sport-Fortuna S 1-1 (1-0). 16. Cox 1-0, 70. Smeets 1—1. Scheidsrechter: Gans, toe schouwers: 7000. PEC Zwolle-Sparta 0-3 (0-1). 15. Holverda 0-1, 75. Lengkeek 0-2, 88. Holverda 0-3. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: NEC-Groningen 2-2 (1-1). 29. Grim 1-0, 32. Jans 1—1, 65. Jans 1-2,67. Janssen 2-2. Scheidrech- ter: Keizer, toeschouwers: 4400. Fevenoord-Go Ahead Eagles 1-1 (0-1). 24. Voskamp 0-1, 80. Houtman 1—1. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: Roda JC-Excelsior 1-2 (1-0). 4. Raeven 1-0, 66. Ridderhof (straf schop) 1-1, 73. Leenheer 1-2. Scheidsrechter: Mulder, toe schouwers: 7300. EERSTE DIVISIE Eindhoven-FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter: De Munnik, toe schouwers: 3200. Vitesse-Wageningen 2-1 (1-1). 9. Gerdsen 1-0, 25. Van der Berg 1800. Heerenveen-DS '79 0-1 (0-0). 89. Evers 0-1. Scheidsrechter: Draaisma, toeschouwers: 3200. FC VW-Heracles 4-0 (2-0). 18. Versleeuwen 1-0, 26. Janssen 2-0, 51. Mostert 3-0, 61. Coord MAANDAG 25 APRIL 1983 SW-SC Cambuur 1-0 (1-0). 43. Schaap 1—0. Scheidsrechter: s, toeschouwers: 1500. Volendam-MW 1-1 (0-0). 72 Kramer 1-0. 88. Driessen 1-1. Scheidsrechter: Corver, toe schouwers: 1800. Veendam-FC Den Haag 2-2 (1-2). 1. McNulty 1-0, 2. Purvis 1-1, 31. Rontberg 1-2, 54. Rudie EXTRA COMPETITIE Telstar-De Graafschap 1-1 (1-0). 44. Buma 1—0, 68. Leeuwerik 1-1. Scheidsrechter: Verhoef, toe schouwers: 850. Uitslag straf schoppen: 5-4. ALKMAAR (GPD) Hugo Ho- venkamp moet zich een geheel ander afscheid bij AZ67 hebben voorgesteld dan afgelopen zater-, dag het geval was tegen NAC. Tegen het trieste decor van slechts 2500 toeschouwers (een diepterecord dit seizoen), sloot de 32-jarige libero het hoofdstuk AZ67 na acht jaar af. Althans voor het Alkmaarse pu bliek, want Hovenkamp komt zondag in Rotterdam tegen Ex celsior nog eenmaal in actie voor de Alkmaarse club. Twee dagen later (3 mei) reist hij af naar Ca nada teneinde te bekijken hoe het staat met de financiële en sportieve toezeggingen, die John Tiemessen, de belangrijkste geldschieter van zijn nieuwe werkgever Edmonton Eagles, hem en de andere drie Neder landse werknemers Piet Schrij vers, Leo van Veen en Hans Kraay jr. heeft gedaan. Hovenkamp eist een bankgarantie voor zijn salaris voordat hij met de door de wankele financiële positie in opspraak geraakte Ca nadese club definitief in zee gaat. Blijft die uit en corresponderen ook de sportieve mogelijkheden niet met de eerder gedane toe zeggingen, dan keert Hoven kamp op 5 mei terug naar Neder land en beschouwt hij het twee- jarig contract dat hij onlangs on dertekende, niet meer als geldig. Aanbiedingen Dat hoeft overigens niet de enige reden te zijn voor de AZ-verdedi- ger om alsnog af te zien van een dienstverband bij Edmonton Eagles. Hovenkamp heeft in zijn contract laten opnemen dat hij bij een betere aanbieding zijn ALKMAAR (GPD) AZ67 ziet af van het indienen van een scha declaim voor het financiële verlies dat de Alkmaarse club heeft geleden naar aanleiding van het verplaatsen van de competitie wedstrijd AZ67-Ajax naar het Olympisch Stadion in Amster dam. „Wij zien, aldus secretaris Gerrit Peters, „niets in een verder on derzoek omdat er naar ons idee toch geen mogelijkheden zijn om de schade te verhalen." Wat ook heeft meegespeeld in de beslissing om het onderzoek te staken is het feit dat de verplaatsing een aanzienlijk minder gro te verliespost heeft opgeleverd dan aanvankelijk was verwacht. In tegenstelling tot de schattingen van voorzitter Arie Ligthart, die de schade taxeerde tussen de 50.000 en 75.000 gulden, komt het bedrag volgens Peters niet boven de 20 mille. verbintenis kan verbreken. In dat kader heeft de veelvoudige ex-international een tweetal al ternatieven achter de hand. Zo beschikt hij over een aanbod van de Amerikaanse vereniging Gol den Bay Earthquakers „Er is, aldus Hovenkamp, „ook een Franse club uit de hoogste afde ling die belangstelling voor me heeft. Komende donderdag is er een gesprek. Aan een eventuele terugkeer bij AZ valt wat Hoven kamp betreft nauwelijks meer te denken. Daarvoor zijn de ver houdingen met de leiding te zeer bekoeld. Afgelopen zaterdag kwam het nog tot een botsing met Klaas Molenaar jr. naar aan leiding van enkele kritische op merkingen van de speler over het beleid van het bestuur. Hoezeer de aanvankelijk goede re latie de laatste tijd is verstoord bleek onder meer uit het feiLdat tegen NAC geen extra aandacht werd geschonken aan Hoven- kamps 300ste competitiewed strijd voor AZ en dat aan zijn ver trek uit De Hout alleen even vlak voor de wedstrijd in de kleedka mer werd herinnerd door het overhandigen van een horloge met inscriptie. OOSTERHOUT (ANP) - Het Nederlandse damesvoetbal team heeft zaterdag inOos- terhout een ruime zege be haald op België. Na een rust stand van 1-0 werd voor 2000 kijkers een eindscore van 5-0 bereikt. Nederland leidt nu in kwalificatie- groep vier voor het toernooi om het Europese kampioen schap met vijf punten uit vier duels. Scoreverloop: 16. Wil de Vis ser 1-0; 42. Loes Camper 2-0; 50. Jeanine Timisela 3-0; 52. Bep Timmer 4-0; 60. Anja van Rooyen-Bonte 5-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 2000. De stand is: Ï.Nederland 4 2 115 11-6 2. België 4 1 1 2 3 4-9 3. West-Duitsland 2 0 2 0 2 3-3 4. Denemarken 2 10 12 2-2 IZMIR (DPA) - West-Duitsland had in de wedstrijden voor de voorronde van het Euro pees-kampioenschap nog weinig laten zien. Aan strijdlust ontbrak het de ploeg van trainer Derwall niet, maar wel aan een spelbepalende middenvelder. De Westduitse oefenmeester schijnt die te hebben gevonden in Bernd Schuster, die in Izmir tegen Turkije zijn ploeg als een ware dirigent naar een overwinning met een verschil van drie treffers leidde. De Westduitsers werden <}oor de Turkse toeschouwers met spreekkoren en appels ontvan gen. Een groot aantal toegangs bewijzen was als vrijkaartje aan bloeddonors gegeven. "Wij heb ben bloed gegeven en willen doelpunten zien", luidde een van de spandoeken. De kijkers werden op hun wenken bediend. In de 31ste minuut be nutte Karl-Heinz Rummenigge een strafschop, die scheidsrech ter Christov toekende nadat een fraaie solo van Rudi Voller op onreglementaire wijze door Ceti- ner was gestuit. Vijf minuten la ter werd Dremmler op rechts vrijgelaten. Doelman Gunes moest buigen voor Dremmlers schot. Negentien minuten voor tijd bracht Rummenigge de stand op 3—0. 2. Noord-Ierland 3. West-Duitsland 3 4. Turkije 3 3 0 0 DEN HAAG (ANP) - Bonds coach Kees Rijvers heeft Jurrie Koolhof (PSV) giste ren als zestiende man aange wezen voor zijn selectie voor de vriendschappelijke interlandwedstrijd van woensdag in Utrecht tegen Zweden. Koolhof is de vervanger van Ajacied Gerald Vanenburg, die zich vorige week terug trok. ADVERTENTIE Stadhuisplein Leiden Programma donderdag28 april Jk. 18.30 uur 19.00 uur 19.35 uur voorwedstrijd F-junioren LFC-Roodenburg (clubs) de Rolleman - Morswijk (buurtver.) Geef t één broek voor twee billen nuut van de tweede helft op ach terstand door zijn doelman Grobbelaar te passeren. Bijna twintig minuten voor tijd ver dubbelde O'Neill met een vol treffer van dertig meter de voor sprong voor Norwich. i de Turkse doelman Senol Birol. 11-0 2 115 3-3 2 0 1 4 5-2 1 0 3 2 2-9 4 0 13 1 1- League Liverpool is er opnieuw in ge slaagd het kampioensfeestje uit te stellen. De ploeg van manager Bob Paisley heeft nog maar een overwinning nodig om definitief buiten bereik van de belagers te zijn. Zaterdag lukte het op An- field Road weer niet. Het treffen tussen de voornaamste concurrenten van Liverpool, Manchester United en Watford, leverde een zege (2-0) op voor de Mancunians. De ploeg van Ar nold Muhren heeft nog een theo retische kans op het kampioen schap. Dertig meter Liverpool-verdediger Lawrenson zette zijn ploeg in de zevende mi- DEN HAAG - De strijd om de landstitel mag sinds gisteren dan definitief van spanning zijn ontdaan, maar onder de top is de eredivisie nog volop in be weging. In de achterhoede wordt verbeten slag gele verd, terwijl er ook nog zes clubs in de markt zijn voor twee plaatsen die Eu ropees voetbal opleveren. Willem II was zaterdagavond mèt FC Twente de grote winnaar on der de degradatiekandidaten. De Tilburgers achterhaalden PEC/ Zwolle door op de valreep het op Europees voetbal mikkende Haarlem met 4-3 te verslaan. Wil lem II nam al snel een 2-0 voor sprong door toedoen van Toon Nelemans en Toine van Mierlo, maar zag zich vervolgens op ach terstand gezet. Al win Leysner en Wim Balm (2x) bogen de score naar 2-3 om. Reden voor Willem li-trainer Jan Brouwer om de geblesseerde Brit Chris Guthrie toch maar het veld in te sturen als plaatsver vanger van Bert Gozems. De kopsterke Guthrie trok zich wei nig aan van zijn mandekker Ver- kaik. Eerst bediende hij Van Mierlo om vervolgens in de slot minuut zelf genadeloos toe te slaan. Gezien de belangen voor beide ploegen was zowel NEC als FC Groningen niet bepaald tevreden met de 2-2. NEC niet, omdat het gelijkspel de ploeg niet uit de de gradatiezone liftte. Groningen niet, omdat het punt niet vol doende was om te ontkomen aan de concurrende jagers op UEFA Cup-voetbal. Het scoreverloop van het duel was uiterst grillig. Na een half uur kopte Henk Grim de bal achter Johan Tukker, maar nog geen drie minuten later liet Ron Jans met een schitterende vrije trap NEC-doelman Harry Schelle- kens een vergeefse duik maken. Diezelfde Jans tekende ook voor 1-2, maar Frans Janssen wist bei de partijen op gelijke voet te brengen. Eindstand 2-2 dus, nie mand die zich daar in De Goffert mee kon verenigen. Sportpark 'de Braak' was zaterdag avond het toneel van de tumul tueuze confrontatie Helmond Sport-Fortuna Sittard. Lang heb ben de Brabanders zich vrij van degradatiezorgen gewaand, maar met de week sluipt de 'staart' nu naderbij. Overspannen spelers derhalve daar in Helmond, waar spanningen en ergernissen zich ontlaadden in een ordinaire vechtpartij, toen de Helmondse goalie Otto Versfeld bij een 1-1 stand een strafschop van Fortu- nees Gerrie Schrijnemakers keerde. De Helmondse verdedi ger Rob Cox werd neergemaaid, iedereen sloeg vervolgens in op iedereen. Nadat de ruzie was bij gelegd, was ook meteen alle agressie van het veld verdwenen. Bijna slapend werd de 1-1 tot het einde van de wedstrijd vastge houden. Voor Helmond Sport scoorde Cox, voor Fortuna Huub Smeets. Voor de voetballers van NAC is het werk met de bal slechts een deel tijdbaan en dat was in Alkmaar tegen het zwakke AZ duidelijk zichtbaar. De in acuut degrada tiegevaar verkerende Breda- naars verspeelden zaterdag avond tot drie keer toe een voor sprong, die met enig professio neel gedrag vastgehouden had kunnen worden. Zodat NAC- trainer Jo Jansen na abloop van het duel het huilen nader stond dan het lachen. "Hier zijn geen woorden voor. Als we ooit een kans hadden om hier te winnen, was het nu wel", stamelde hij. Guus van der Borgt heette de grote man bij NAC, hij bracht twee goals aan en bereidde de 1-2 van Ruud Geels voor. Maar steeds liet NAC zich dan weer het kaas van de brood eten. Na de 0-1 door Roelf Jan Tiktak, na de 1-2 door invaller Van der Waart. In de laatste minuut haalde Van der Borgt andermaal doeltreffend uit, wat zelfs voor NAC-doelman Quintus van der Meulen aanlei ding was om zich juichend op de van Baronie afkomstige jonge aanvaller te storten. Van der Meulen had voor zijp felicitatie 100 meter sprint over, moest die afstand ook weer in omgekeerde richting afleggen en had amper nog tijd om zijn in ook al in vreugderoes verkerende defen sie te organiseren. Rick Talan strafte de desorganisatie af en liet NAC met een kater achter: 3- NIJMEGEN (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft NEC-speler Dick Mulderij een gele kaart kwijtgescholden. De libero van de Nijmeegse club ging twee weken geleden in de thuiswedstrijd tegen Sparta voor de tweede keer op de bon, omdat hij de bal met beide handen had vastgepakt. Scheidsrechter Hobe zag in de aktie van de Nijmegenaar een vorm van spelbederf. De Tielse arbiter wist echter niet dat zijn grens rechter al gevlagd had voor buitenspel. Dick Mulderij tekende vervolgens schriftelijk protest aan, omdat hij in de veronderstelling was dat het spel op dat moment al dood lag. Het verweer werd gegrond verklaard. ZWOLLE (ANP) - In een uiterst matige wedstrijd heeft PEC Zwolle zaterdagavond twee be langrijke punten laten liggen in de thuiswedstrijd tegen Sparta. Na de onverwachte overwinning van de Zwollenaren vorige week tegen Excelsior en de nederlaag van Sparta tegen FC Twente, le ken de zaken voor PEC niet on gunstig. Sparta rehabiliteerde zich knap voor het fiasco met een overwinning in Zwolle (3-0). De oostelijke degradatiekandidaat werd wondenlikkend achtergela ten. Terwijl de 8000 toeschouwers aan de Zwolse Ceituurbaan met leed wezen kennisnamen van het sco reverloop bij de andere kandida ten voor de degradatie, ploeterde PEC in de druilerige regen dap per voort. PEC-trainer Cor Brom had besloten zijn collega Barry Hughes op gepaste wijze te be strijden. Hoge ballen voor het doel waar Kees van Kooten en Rini van Roon voor de afwerking moesten zorgen. Van Kooten werd echter door Robert Ver beek aan banden gelegd en Van Roon kwam al evenmin aan de bak. Eigenlijk is daarmee het verhaaLvan de thuisclub verteld. Sparta nam een afwachtende hou ding aan. Het publiek verveelde zich en >vak f voegde aan het ge bruikelijke vuurwerk een extra dimensie toe door - overigens vergeefs - te proberen het dak van de tribune in brand te ste ken. Via Wout Holverda had Sparta op knappe wijze de lei ding genomen. Het machteloze PEC kon maar weinig terug doen. Het duel werd er niet vriendelijker op. Beide ploegen bleven op het gladde veld be hoorlijk bikkelen. Scheidsrech ter Weerink hield het echter bij een gele kaart voor Sparta-spits Gary Heale wegens onschuldig hinderen van doelman Ad Ra- Halverwege de tweede helft had Van Roon de thuisclub op een voudige wijze toch nog naast Sparta kunnen brengen toen Weerink na hands van Ron van den Berg een strafschop toeken de. Jan Formannoy stopte echter de trap van elf meter. De uitblin kende doelman van Sparta be sliste daarmee de wedstrijd. Dat Ronald Lengkeek en Holverda het verschil op drie treffers brachten interesseerde het ij lings vertrekkende Zwolse pu bliek nauwelijks meer.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12