"Spookrijder" helpt Noordwijk op weg. Quick Boys nog niet de oude ondanks zege 5^D^J C PPSC-Rijnsburgse Boys: armoe troef Lisse wijst concurrent terug: 3-0 Ton Maiijt in dubbelrol Ter Leede herstelt Katwijk maakt het ARC lastig MAANDAG 11 APRIL 1983 SCHIEDAM De armoede tierde welig op sportpark Thurlede, het afvallige thuisdecor van PPSC waar, zo lijkt het, de grote broers uit de zaterdagse amateurtop eenvoudigweg niet bij machte zijn een prestatie van niveau af te leveren. Noordwijk liet er vorig najaar een punt liggen en na bij voorbeeld Quick Boys deed za terdag ook Rijnsburgse Boys on werkelijk aan. Het uitstapje naar degradantenland leverde een be krompen 1-2 zege op; terug in de realiteit betekende dat overi gens wèl weer een stapje dichter naar het aan Noordwijk voorbe houden koploperschap. PPSC stelde RB in de als een ver plicht nummer te beschouwen tweemaal driekwartier voor meer kopzorgen dan Quick Boys en Zwart Wit'28 gezamenlijk in de bewogen paasdubbel van vo rige week deden. Al bij de aftrap Sport werden de wenkbrauwen tot vraagtekens gefronsd. Op het moment dat de bal 'automatisch' tot doelman Henk van Voorber gen was gevoerd, had nog geen der Schiedammers één pas over de middellijn gezet. Op de nul spelen, heet dat. Wie PPSC-trai- ner Arie Kurver na afloop min of meer complimenteus zou horen verklaren "dat Rijnsburgse Boys niet hun eigen spelletje heeft kunnen spelen", moet zelf maar concluderen of dat wel zozeer een verdienste was van zijn ploeg of dat andere factoren daarin een rol hadden. Feit was dat hekkesluiter PPSC er met name voor rust niet aan te pas kwam en halverwege het er met een nulletje of vier tegen niet slecht zou hebben afge bracht. Ton Arroyo doorkruiste na krap vijf minuten met zijn zes de treffer in even zoveel duels het Schiedamse 'tactisch' plan. Inlopend naar de eerste paal klopte hij na een corner van Arie van Dijk de meterslange Schie damse defensie in de lucht: 0-1. Lukraak Na dat goed begin deed Rijnsburg se Boys zijn werk maar half. PPSC aarzelde tot de rust het strafschopdomein van keeper Ruud Spierings te verlaten. RB pompte lukraak de ballen naar voren, al combinerend een weg zoeken door het blauwwitte woud was onbegonnen werk. Echter, te weinig lange trappen kwamen juist aan. Coen Winkel man -alleen al om zijn grijze haardos de Bettega van PPSC, maar voor die ploeg misschien nog waardevoller dan de Italiaan voor Juventus, en gelegenheids- libero Dick de Vos bleven de Rijnsburgse aanval routineus de baas. De 2-0 van Marcel van der Blom, in de 20ste minuut, vond geen ge nade in de ogen van invaller scheidsrechter Heiboer. Eén van zijn ploeggenoten zou in de baan van het afstandschot buitenspel hebben gestaan. Nadat Ron Carli even later een slippertje van Ni co Kuyt oog in oog met Van Voorbergen niet naar behoren kon afstraffen, kreeg voor rust al leen Rijnsburgse Boys nog kan sen. Spierings pareerde drie po gingen van Van der Blom (één maal assisteerde Alders hem op de lijn) en één kopbal van Ar royo. Tien minuten na rust bracht Ron Carli, wie anders?, PPSC weer op het vertrouwde uitgangspunt. De handigste en enige gevaarlij ke speler uit het gezelschap van trainer Arie Kurver tructe Martin Toet, draaide van de RB-er weg naar Van Voorbergen toe en pas seerde de sluitpost met een dro ge knal tussen zijn benen door: 1-1. In de 22ste minuut zou Carli Van Voorbergen ook nog eens tot een redding met de vuisten dwingen. Met de dubbele wissel John Manu- putty/Henk Merbis voor Arie van Dijk en Johan de Kroon bracht Arie Lagendijk het initiatief daarna pas weer steviger in Rijnsburgse handen. Merbis leidde spoedig de chaotische si tuatie in, een ongecoördineerde partij heen en weer getrap met een enkele keren vergeefs graai ende keeper Spierings, waaruit Marcel van der Blom de 1-2 peurde. Heiboer constateerde geen onrechtmatigheden en wees protesten wegens aanval len van de keeper af. PPSC ging daarna met tien man verder (blessure Alders terwijl de reserves op waren), bij Rijns burgse Boys ook toen tien minu ten voor het einde Martin Toet geblesseerd (verrekte enkelban den) afhaakte. Armoe troef, geac centueerd in de slotfase door John Manuputty die een inzet van Ron de Bruyn uit de krui sing moest koppen en een af standschot van Winkelman, dat nog net langs de verkeerde kant van de paal kon worden gewerkt. Plus boekingen in de slotminu ten voor Henk Merbis (overtre ding op Carli) en Jan van der Ma- rel, die Jan Hogewoning van ach teren al te stevig aanpakte. GERARD HAVERKAMP LISSE - In de strijd om de promo tieplaatsen heeft FC Lisse zater dag een van z'n concurrenten te ruggewezen. In een uiterst boeiend duel behaalden de man nen van Tasma een afgetekende 3-0 zege op Spirit. Na een wat minder sterke periode in de competitie toonden de Lis- senaren eindelijk weer eens aan wel degelijk over een goede ploeg te bezitten. Er werd hard gewerkt, er zat lijn in het spel en er werden voldoende kansen ge creëerd. Al na twee minuten was het raak. De ongrijpbare Ruud Bröring onderschepte de bal en beëindig de z'n rush met een keihard schot, 1-0. Deze treffer gaf Lisse zelfvertrouwen en de gasten uit Ouderkerk a/d IJssel werden aan alle kanten voorbijgelopen. De strijd speelde zich vrijwel geheel af op de helft van Spirit en het wachten was op een tweede tref fer. Frans van der Laan vond de keeper op zijn weg, Bröring schoot tegen de paal, maar na een half uur was het wederom Bröring die de roos trof. De door Rob Suttorp in de diepte aange speelde .Theo Godyla vond het hoofd van de actieve spits, die daarop zijn veertiende doelpunt inkopte: 2—0. Het was juist in een fase dat Spirit een beetje onder de druk van daan kwam. De ploeg counterde niet onaardig maar echt gevaar lijk werd het voor het doel van Nico Groeneweg niet. Daarvoor ontbrak het aan een afmaker, en werd er eens goed uitgehaald dan liet de kleine doelman zijn grote klasse zien. Hij bleek dan ook onpasseerbaar, al had hij daar een keer de hulp van de lat bij nodig toen Van der Heul on gehinderd mocht uithalen. In.de tweede helft ging de strijd een kwartier gelijk op. Toen joeg Theo Godyla de bal vanaf dertig meter schitterend in de touwen, 3-0. Spirit geloofde het verder wel en bood Lisse gelegenheid de score op te schroeven. Dat gebeurde niet. Ben Barten let een unieke kopkans onbenut en Bröring zag zijn lob mislukken. De mooiste kans echter kreeg Rob Suttorp. Jan van Slootèn was binnen de beruchte lijnen neergelgd en Suttorp mocht vanaf elf meter aantreden. Zijn inzet werd echter gekeerd. Volgende week bij Be Fair zal moe ten blijken of Lisse rijp is voor promotie. PETER VAN LEEUWEN 'lf A i Zwart Wit '28. Doelman Van der Ent weert zijn NIEUW LEKKERLAND - Als een spookrijder scheen Ton Marijt Noordwijk zaterdag naar een heilloze bestemming te voeren, maar bijtijds loodste hij op visite bij Nieuw Lekkerland zichzelf en zijn ploeg weer in het goede spoor. De verdediger, bepokt en bemazeld in het betaalde voet bal, schokte het collectief van de regelmaat met een ook door doelman Dick Dortmundt niet verwachte terugspeelbal. Door gaans niet gul met weggevertjes, een eigenschap die Noordwijk dit seizoen tot titelkandidaat bij uitstek heeft verheven, raakte (Foto Holvast) LEIDERDORP - Niet RCL en Zwart Wit'28, maar scheids rechter Bollen stond zater dag op De Bloemerd in het middelpunt van de belang stelling. De warrig fluitende arbiter schoot dermate veel bokken, dat de wederzijdse irritatie gedurende de 90 speelminuten alom groeide. Tijdens deze arbitrale off-day konden spelers herhaaldelijk "rücksichtslos" van de bal worden gezet, zonder dat der gelijke acties werden be straft. Bij veel onschuldiger situaties was de fluit daaren tegen des te sterker hoor baar. Het geraas staakte bij 1-1. Zwart Wit-linksbuiten Peter Ni- pius ontpopte zich als spreek buis van de algehele onvrede. De ietwat obstinate aanvaller liet voortdurend zijn ongenoegen blijken, maar zorgde er wijselijk voor dat hij niet alles binnen ge hoorafstand van de leidsman po neerde. Ook RCL-aanvoerder Dick van der Bijl liet zich niet onbetuigd: "Het mag een won der heten dat de 22 man de wed strijd nog heelhuids hebben kun nen beëindigen. Ik zei nog tegen die scheidsrechter: wie zaait zal oogsten", voorvoelde hij het ge vaar dat de pot weieens volledig uit de hand zou kunnen lopen. Zover kwam het niet, omdat de spelers zich uiteindelijk steeds weer in bedwang konden hou den. Het gegeven dat geen van beide ploegen grote belangen op het spel had staan (een mogelijke periode-titel is nog het hoogst haalbare), bewaarde de rust. Het op de mat gelegde spel deed de algehele onvrede slechts bij vla gen verstommen. Gedurende de eerste gezapige twintig minuten was dat zeker niet het geval. Ui terst behoedzaam zocht RCL, moreel gesteund door de 1-5 winst bij NSW, de aanval. De Rotterdammers, opererend zon der ster-spits Bert Hooijer, lieten dat lijdzaam over hun kant gaan. Echt gevaarlijk werd RCL im mers niet. Plots kwam RCL toch op voorsprong. De tot midden velder gepromoveerde Ruud Boendermaker plaatste de bal naar de op rechts vrijstaande Ben Heemskerk, die keeper Van der Ent met een fraaie luial het nakijken gaf: 1-0. Moed Dat gaf de Leiderdorpse burger moed. De duo's Boendermaker- Van Doeselaar en Van der Bijl- Heemskerk wisten elkaar in de combinatie goed te vinden. Met name Zwart Wit-libero Damsma raakte daardoor herhaaldelijk de kluts kwijt. De beste mogelijk heid kwam in de 25ste minuut voor Van Doeselaar die in de re bound op een schot van Heems kerk de bal over het doel joeg. Met het naderen van de rust kreeg de RCL-achterhoede, met Hans Braat en Cees Ruis aan de kant en Ab Braat weer in de gele deren, meer werk te doen. Roos plaatste in de 35ste minuut de bal voorlangs het doel, terwijl in de 44ste minuut Peter Siera een effektvolle vrije trap van Dams ma op de doellijn wist te keren. Die eerste tegenstoten van Zwart Wit kregen een succesvol ver volg in de tweede helft. Na drie minuten nam Van Maaren de bal vanaf zo'n twintig meter op de slof. Peter van der Heijden was machteloos tegen die uithaal: 1- 1. Voor de Maasstad-bewoners was dat het sein om onmiddellijk weer in hun schulp te kruipen. Het beeld van de eerste helft mocht zich herhalen. RCL drong zonder veel stootkracht aan, Zwart Wit wachtte af. Een bevlieging van Pierre van Ge- merden leverde in de 55ste mi nuut plots gevaar op. Dick van der Bijl zag de bal echter uit het afrondende schot tegen de lat be landen, terwijl Van Gemerden in de rebound de sterke Van der Ent op zijn weg vond. In de 70ste minuut leek een flitsende combi natie tussen Peter Siera en Dick van der Bijl de heersende gelijk- spel-teneur alsnog te doorbre ken. Toen Siera beslissend wilde uithalen werd hij echter beentje KATWIJK - Quick Boys trof het niet, dat de ploeg uitgerekend Spijkenisse (1-0) op bezoek kreeg. De vorige week verloren gegane streekderby tegen aarts rivaal Rijnsburgse Boys had op de mannen van interim-trainer Joop Molendijk duidelijk meer indruk gemaakt dan het verlies van twee punten alleen. De won den waren gelikt, maar het zelf vertrouwen had een geduchte knauw gekregen, terwijl juist dit geloof in eigen kunnen afgelo pen zaterdag broodnodig was om het uiterst defensief ingestelde Spijkenisse tegemoet te treden. Eerder in het seizoen, onder meer tegen hetzelfde Rijnsburgse Boys, koos trainer Freek van der SASSENHEIM - Na een reeks van slechte wedstrijden, heeft het herstel bij Ter Leede zich inge zet. De zaterdagderdeklasser kwam tot een acceptabele 0-0 deling tegen Excelsior Pernis. Met wat meer geluk had er meer ingezeten voor de équipe van Toon Brakus, maar het vizier stond onscherp. Verder dan een afgekeurde goal van Paul Wes terbeek kwam Ter Leede niet. Lee voor een verfrissend, aanval lend spelletje en zijn team bivak keerde lange tijd in de subtop van de eerste klasse A. Na enkele nederlagen echter zakte de ploeg naar een tiende plaats in de rang schikking af en onder druk der omstandigheden koos men voor een wel zeer behoudend spel letje, waarmee het aangeslagen Quick Boys de grootste moeite had. het duo Aandewiel/Mart van der Plas de bal tot bij Kees van Rooyen, die listig over het bruine monster stapte en Frank van der Kley een niet te missen kans bood. De rechterspits schoot van dichtbij zonder enige overtui ging in de handen van Veenman. Slordig Overtuiging Traag Het groen-wit concentreerde zich rond het eigen strafschopgebied en liet de tegenstander komen, terwijl bij balbezit in een, slaap verwekkend laag tempo getracht werd te combineren, waarbij her haaldelijk de beste man gezocht werd in de persoon van doelver- dediger Willem Veenman. De Katwijkers pasten zich moeite loos aan aan dit trage tempo, of schoon een hogere versnelling duidelijk meer op zijn plaats ge weest was. Dit bleek rond de der tiende minuut, toen twee snelle aanvallen van de thuisclub even- zovele goede mogelijkheden op leverde. Ten eerste was daar die wonderschone driehoekscombi natie Rienks, Van Rooyen, Aan- dewiel, welke door laatstge noemde werd besloten met een ongelooflijk harde kogel, die echter geen genade vond bij goa lie Veenman. Vervolgens bracht Eerst na een half uur spelen kwam Spijkenisse in de buurt van Quick Boys-doelman Theo Guyt en niet zonder gevaar. Na enkele slordigheden in de Katwijkse af weer dook Robert de Heer plot seling alleen voor Guyt op, maar hij faalde in de afwerking. Een minuut later kwam diezelfde De Heer weer alleen door, lokte Guyt uit zijn hok en bediende vervolgens Reinier Ketting op maat, die kans zag de bal over het totaal lege doel te schieten. Verder was het voornamelijk de thuisclub, die steeds weer mocht komen, maar de aanval in een veel te laag tempo zocht en bo vendien alles door het midden probeerde, hetgeen Spijkenisse precies in de kaart speelde. Ty perend was wel, dat in de eerste helft niet eenmaal de achterlijn gehaald werd om van daaruit een voorzet los te laten. Machteloos probeerden de blauwitten de vij andelijke muur te slechten. Net na de rust mocht Ed van Rhee gelicht. Een penalty lag voor de hand, maar een stoïcijnse arbiter Bollen wuifde alle Leiderdorpse claims weg. Die anti-climax legde definitief de klad in het RCL-spel. In het laat ste kwartier was het Zwart Wit dat in de counter nog de kansen op de winst kreeg. Van der Mijn was tweemaal dichtbij een voor sprong. Reeds langs Van der Heijden werd hij in de 75ste mi nuut door de geroutineerde Koos Haneveld van de bal gezet. Even later zag Van der Mijn goalie Pe ter van der Heijden met een re flex de juiste uitslag in ere hou den. RUUD DOBBELAAR het elftal van Piet Buter door die vergissing van Marijt zowaar even op drift. Op een 2-0 achter stand gekomen, wees de tot vrije verdediger omgeschoolde voor- stopper zijn ploegmaten met een bezienswaardige solo evenwel weer in de juiste richting. Met als einddoel een 2-2 gelijkspel, de lo gische ontknoping van de twee kamp. Vooraf had trainer Piet Buter de partij tegen Nieuw Lekkerland begroot op twee winstpunten, achteraf zag ook hij brood in de ze uitslag. Nog gesterkt door de 10-1 oefenwinst van afgelopen dinsdag tegen WSB was Noord wijk er zaterdag als in zovele competitie-edities weer op uit de tegenstander suf te tikken om vervolgens na de pauze genade loos toe te slaan. Ook in minder goede doen heeft Noordwijk al dus talloze punten verzameld, steeds leunend op een strakke organisatie met daarin ruimte voor individuele klasse. Die vlieger ging in Nieuw Lekker land niet helemaal op, omdat niet alleen twee vaste waarden (Simon van Beveren wegens een knieblessure; Sjaak Sluys kamp te met griep) hun plaatsen had den moeten afstaan aan Frans van der Veen en René van Hens- bergen, maar vooral door die 'blindganger' vari Marijt in de 41ste minuut. De strijd, voordien volledig onder controle van Noordwijk dat de organisatorische problemen achterin redelijk had weten te ca moufleren, werd er door verle vendigd. Afgezien van de kundig door Dick Dortmundt afgestopte een corner nemen, die niet af doende werd weggewerkt, waar op Arend Buvens kon inschie ten. Hij raakte het leer maar half, maar zag Jaap Vlekke de bal met het hoofd verlengen over doel man Guyt heen. Vrije verdediger Anne Ouwersloot redde op de doellijn. Kees Koudstaal en de solerende voorstopper Ton van Wijk, bruusk aan zijn shirt getrokken door de ten onrechte niet bestraf te Bogers, had Noordwijk tot dat voor Ton Marijt zo kritieke mo ment niets te duchten gehad. Nieuw Lekkerland had het eigen karakter verloochend door mee te gaan in het korte spel van de in dat opzicht zoveel geschooldere Noord wijkers, van wie John Ma rijt met een kopbal doelman De Vos tot een redding dwong en Geert Jan Bakker een goal zag afgekeurd wegens buitenspel van de na rust door broer Mare vervangen Klaas Vink. Dwalend in een doolhof, waarin vrijwel nooit het op lange trap pen gebaseerde counterspel kon worden ontplooid, leverde Nieuw Lekkerland kort uitver dedigend nagenoeg elke bal bij de tegenpartij in. Ton Marijt maakte echter van de Lekkerlan- ders verbeten strijders, waar ze tevoren hooguit dolende ridders te voet waren geweest. "Ik doe dat nooit meer", betuigde hij la ter spijt van zijn onbekookte te rugspeelbal. Huisvader Moreel gesteund door die goed koop verkregen 1-0 en nog opge pookt door Ton de Hoop, in het dagelijks leven een brave huisva der maar als coach een telkens door het lint gaande pias, han teerde Nieuw Lekkerland na rust wel de karakteristieke lange pass. De persoonlijke duels wer den grimmiger, de tackles van de locale spelers balanceerden soms op de rand van het toelaat bare. Middenvelder Cees Smit, die tien minuten na de pauze Dick Dortmundt met een stuite rend schot had verrast, schopte vlak voor tijd bijvoorbeeld Ton Marijt vlegelachtig onderuit zon der dat die wandaad hem zelfs maar op een waarschuwing van de wisselvallig leidende Amouts kwam te staan. Maar Smit had daarvoor al boete gedaan. Want nadat Ton Marijt in zijn eentje ("Die goal gaf me veel voldoening") voor 1-2 had ge zorgd, tikte diezelfde Nieuw Lekkerlander de inmiddels weer spits geworden linksback Van Hensbergen geheel onnodig bin nen het strafschopgebied aan. Van Hensbergen liet zich in die 70ste minuut maar al te graag vallen, waarna scheidsrechter Arnouts bij gebrek aan een kalk- stip uitgebreid in discussie trad met doelman De Vos en, hoe kan het anders, 'querulant' De Hoop over de lengte van de elf stappen. De Vos moest zijn kritiek op de leiding met een waarschuwing bekopen. Na een oponthoud van vier minuten mikte Timo Gerlof bedaard raak, zodat Noordwijk onder het motto 'beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald' een 2-2 deling aan het turbulente bezoekje aan Nieuw Lekkerland overhield. GERARD VAN PUTTEN Martin van der Plas ontwijkt de laatste hindernis naar 0-1. Gadegesla gen door Frits van Dijk en Stef Groeneweg passeert hij Geert Jan de Vries, om vervolgens Van der Bent in stelling te brengen. (Foto Bloupot) Hierna was het louter Quick Boys wat de klok sloeg, maar ook nu werden de meeste aanvallen zon der enige overtuiging uitgevoerd en volhardde men in een te traag tempo. Het mag dan ook niet ver wonderlijk heten, dat het enige doelpunt uit de wedstrijd tot stand kwam middels een spel hervatting. Na twintig minuten spelen mocht Frank van der Kley een inworp nemen en hij deed dit zeer ver, Arnold Boers verlengde tot bij Kees van Rooyen, die schitterend inkopte (1-0). Spijkenisse antwoordde met een wissel en bracht aanvaller Bram van Rij voor middenvelder De Heer en schakelde zowaar over op iets dat leek op 4-3-3. De ploeg had zichzelf echter dusdanig in slaap gesust, dat deze omschake ling veel te moeizaam verliep. De twee punten bleven in Katwijk, waar het zelfvertrouwen mis schien wat opgevijzeld is... JAN VAN DUYN ALPHEN AAN DEN RIJN Een vrijuit spelend Kat wijk heeft titelpretendent ARC een moeilijk mid dagje bezorgd. Gidi van der Bent zette de bezoekers zelfs tot tweemaal toe op' voorsprong, maar dankzij treffers van de gebroeders Koolstra sleepte de Al- phense derdeklasser toch nog een punt uit het vuur: 2-2. ARC, bepaald niet op dreef (trainer Jan Kroese: "We speelden chaotisch"), verspeelde dus een kostbaar punt in de strijd om de titel, temeer daar de concur renten DUNO, Hoekse Boys en 's Gravenzande de volle buit binnenhaalden. Gezien het spelbeeld mocht de Racing echter tevreden zijn met de deling, aangezien Katwijk het grootste gedeelte van de strijd het betere van het spel had. De eerste mogelijkheden waren dan ook voor de oran je-zwarten, maar Wim Guyt II en Gidi van der Bent misten de precisie. ARC antwoordde via een door braak van Ardy Oosterlee, die op het laatste ogen blik middels een overtreding door de later geboekte Adrie Nijgh kon worden gestuit, en door een goalie Jaap van Duyvenbode knap gestopte volley van Wil- co van Leeuwen. Nadat in de achtentwintigste mi nuut een goal van Van der Bent terecht door arbiter De Winter wegens buitenspel was afgekeurd, kwam Katwijk acht minuten later op voorsprong. Na goed doorzetten van de balvaardige Martin van der Plas, gaf Van der Bent ARC-doelman Rob Plu - Sjaak van Oosten was door Kroese gepasseerd - het nakij ken: 0-1. Met aanvaller Rob Heitinga voor verdediger Geert- Jan de Vries trachtte ARC na de thee wilskrachtig de gelijkmaker op het scorebord te brengen. Die kwam er dan ook, al hielp Jaap van Duivenbode de Alphenaren een handje door een voorzet van Heitin ga, met het hoofd verlengd door Dennis van Om men, los te laten. Jelle Koolstra profiteerde dank baar: 1-1. ARC's dadendrang ebde na deze goal onmiddellijk weg en Katwijk kon het initiatief weer naar zich toe trekken. Een schot van de voor Jan van Duijn inge vallen Amerik van Duivenvoorde kon Rob Plu nog stoppen, maar bij een kopbal van Van der Bent, na voorbereidend werk van Martin van der Plas, was hij kansloos: 1-2. Onder aanvoering van de onverzettelijke Ruud van Es ging ARC opnieuw in de achtervolging. Van Duy venbode stond aanvankelijk nog knap in de weg bij een inzet van Heitinga en een kopstoot van Van Es, maar tien minuten voor tijd moest hij toch capitule ren. Na balverlies van de overigens goed spelende libero Wim Guyt I, ontstond een 4-tegen-2 situatie. Van Es en Oosterlee legden de basis voor Rob Kool stra's 2-2. Vijf minuten voor tijd ontsnapte ARC aan een nederlaag, toen Van der Plas de paal trof. NICO VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15