c Meubelboulevard is een positieve ontwikkeling jtlzqffK met Paul van Vliet [Le/cfee agenda Enquête ziekenhuis onder ex-patiënten J Aangenaam avondje 'Geen vlees en geen vis' beklemmend toneelstuk Uitkomst onderzoek: Oegstgeestse arts (81) vierde gouden jubileum LEIDERDORP - Een kwart van de Leidse meu belzaken zal versneld failliet gaan als gevolg van de komst van een meubelconcentratie in Leiderdorp. Uiteindelijk zullen er in Rijnland twintig arbeidsplaatsen bijkomen. Bovendien zul len veel meer mensen uit Rijnland hun meubelaan kopen hier in de omge ving doen. De komst van de meubelconcentratie past geheel binnen de ontwikkelingen van de laatste tijd. Steeds meer bedrijven breiden de ver koopoppervlakte uit en vestigen zich aan de rand van een gemeente. Dit zijn enkele gegevens uit het distributie-planologisch on derzoek van het Centraal In stituut voor het Midden- en LEIDEN - Het bevolkingsonder zoek naar baarmoederhalskan ker loopt ten einde voor deze ronde. De vrouwen die in de om geving van de Marislaan wonen en in vorige jaren een uitnodi ging ontvingen om een uitstrijk- je te laten maken in het gebouw Interkruis aan de Marislaan 7, zullen dit jaar een uitnodiging thuis krijgen om zich te vervoe gen aan de Roodenburgerstraat, G.G. en G.D.-gebouw. Ook de vrouwen die in de Maris laan wijk wonen en veranderde afspraken hebben gemaakt wor den verzocht naar het G.G. en G.D.-gebouw te komen. De vrou wen die niet geweest zijn op het onderzoek en die niet hebben la- OEGSTGEEST - De collecte ten bate van de epilepsiebestrijding door het fonds "De macht van het kleine" vorige week in Oegst- geest gehouden heeft 6.887,08 gulden opgebracht. Kleinbedrijf (CIMK) dat gis teren openbaar werd ge maakt. De conclusies beves tigen voor het overgrote deel de eerdere gegevens uit een onderzoek dat Stoutenbeek beheer, initiatiefnemer van het Leiderdorpse plan, uit liet voeren. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat er in de regio Rijnland zeer weinig meubelzaken zijn. Is er in Rijnland 0,17 vierkante me ter verkoopvloeroppervlakte per inwoner, in heel Nederland ligt dat op 0,23 vierkante meter. Veel van de inwoners van Rijnland doen hun meubelaankopen dan ook buiten dit gebied (ongeveer 89 miljoen gulden). Daar komt nog eens bij dat 42 procent van de meubelzaken in de regio Rijn land verlies lijden (in Leiden hgt dat percentage zelfs op 50 pro cent). De verwachting is dat de helft van de verlieslijdende za ken versneld over de kop zal gaan. Initiatiefnemer Stouten beek: "In de praktijk betekent dat dat zaken die anders nog vijf of zes jaar te gaan zouden heb- OEGSTGEEST - De 81-jarige Oegstgeestse inwoonster E.C. Hoogendoorn vierde donderdag 7 april jl. haar gouden jubileum als arts. Na haar studie medicij nen in Leiden en Wenen, die zij in 1933 voltooide, vestigde zij zich een jaar later in Oegstgeest. Zij was mede-oprichtster van het Groene Kruis (1934) en de Stich ten weten dat zij niet deelnamen zullen een tweede uitnodiging ontvangen. Vrouwen die wel willen meedoen, maar op de voor hen gereserveer de tijd niet konden komen, kun nen zich in verbinding stellen met de G.G. en G.D., telefoon: 146341. Koffieconcert De Zoeterwoudse St. Jansfanfare organiseert zondag 10 april weer een koffieconcert in het Muziekcentrum in die gemeen te. Het concert begint om kwart over twaalf. Deze keer is uitgenodigd de fanfa re "Bovenkerke" uit het Noord- Hollandse Bovenkerk. ben nu in drie jaar hun faillise- ment aan zouden moeten vra gen". In concreto betekent dat dat ongeveer negen Leidse meu belbedrijven het loodje moeten leggen. In totaal zullen in heel Rijnland zo'n twintig bedrijven failliet gaan door de komst van de Leiderdorpse meubelconcen tratie. Ondanks de faillisementen en het daarmee gepaard gaande verlies aan arbeidsplaatsen slaat de ba lans na het CIMK-rapport door naar de positieve kant. Zo'n twintig arbeidsplaatsen zullen erbij komen en de consument krijgt meer keus. Tevredenheid De vijf bedrijven die zich vestigen in de Leiderdorpse Elisabethhof kunnen een omzet halen van maar liefst 61 miljoen gulden. Dat is elf miljoen meer dan uit eerdere onderzoeken was geko men. Tevredenheid alom dan ook gisteren op de persconferen tie. Van die omzet komt het grootste deel van buiten Rijn land: zo'n 38 miljoen gulden. De ting Welzijn Ouderen Oegstgeest (1967). Bovendien was zij be stuurslid van het Rode Kruis en Simavi. Mejuffrouw Hoogendoorn heeft geen artsenpraktijk gehad. Wel was ze werkzaam in het onder wijs, als lector aan de Academie van Beeldende Kunsten en als docent aan de Hogere Techni sche School te Den Haag. Voorts als lerares aan verschillende huishoudscholen te Rotterdam, Schiedam, Den Haag en Delft, waar ze in totaal dertig jaar les heeft gegeven. Nu terugblikkend op haar actieve loopbaan zegt Hoogendoorn: "Ik heb een rijk leven gehad door veel mensen te helpen". Verbit terd voegt ze hieraan toe: "Maar ik ben in mijn leven toch mis kend, vooral door veel jaloezie. Oegstgeest heeft nooit geweten, dat ik zoveel gedaan heb. Ik wil nu niet klagen, maar ik wil wel eindelijk erkenning. Dit laatste moet beslist in de krant, want dat miskend zit me erg hoog. Boven dien ben ik al bijna vijftig jaar abonnee van het Leidsch Dag blad". LEIDEN Tot aan de pauze was het allemaal nog geruststellend overzichtelijk. Twee echtparen: Emmi en Hedgar, Helga en Her mann. De twee mannen zijn vrienden en werken als loodzet- ter bij hetzelfde bedrijf. Door Ed gar is Hermann in dat bedrijf ge komen, omdat Hermann door zijn lastig optreden en vakbonds activiteiten werkloos was gewor den. Emmi streeft ernaar om fi liaalhoudster van een kleine su permarkt te worden, Helga is te vreden met haar positie van moe der en huisvrouw. Bij Emmi en Edgar is Edgar de te vreden partij: hij is tevreden met zijn baan en wenst zich "aan de regels" te houden. Die tevreden heid slaat bij Edgar echter om in angst en vervreemding, als hij en Hermann zich moeten laten om scholen van loodzetter tot foto- zetter. Wanneer beide op 'cursus week' zijn, doceert Edgar zijn be zwaren tegen de voortschrijden de technologisering en schetst een welhaast pre-industrieel droombeeld van de voor hem ideale samenleving. Deze scene duurt vrij lang, zodat het toneelstuk 'Geen vlees en geen vis' van de Duitse schrijver Franz Xaver Kroetz een beleren de toon dreigt te krijgen. Toneel groep Theater bracht dit stuk gisteravond in het LAK, met rest, 23 miljoen gulden, komt voor een deel (tien miljoen) uit Leiden en uit de regio Rijnland. Stoutenbeek vindt de omzet iet wat aan de hoge kant. "Als het tussen de vijftig en zestig mil joen ligt dan zijn het nog steeds rendabele zaken". Tot nu toe zijn vier meubelgiganten bekend die in de Leiderdorpse vestiging wil len komen: Mijnders meubelen, Sanders meubelstad, Oisterwijk en Stoutenbeek wooncentrum. Voor de resterende vierkante meters zijn nog meerdere kandi daten, maar is nog geen contract gesloten. Het rapport van het CIMK is posi tief over de vestiging van een meubelconcentratie in Leider dorp. De 22.000 vierkante meu- belverkoopoppevlakte zullen wel nadelige gevolgen hebben (vooral de faillisementen), maar die zouden in de toekomst toch zijn opgetreden. Wethouder Be- zemer was dan ook optimistisch en verdedigde de komst van de meubelzaken. "Wij denken dat wij als gemeente een taak heb ben tegenover onze portemon nee. En dat is grond verkopen. Margreet Blanken als Helga, Ca therine ten Bruggencate als Em mi, Rene Lobo als Hermann en Guy Lavreysen als Edgar. De huiselijkheid, waarvan voor de pauze nog sprake was, kwam ook in het overvolle decor dien overeenkomstig tot uitdrukking: op toneel waren maar liefst twee echtelijke slaapkamers, een "cursusweek"-slaapkamer, twee keukens, een bierstube-tafel en een huiskamer met aquarium ge plaatst. Dat had misschien wel wat minder concreet en minder overvol gekund, alhoewel deze keuze van regisseur Jochen Neu- haus consequent lijkt en de spe- boek", "De Tien Geboden" en vooral "Het land zonder schuld". Hoe dartel vaak zijn conference ook is, hoe romantisch en sfeervol zijn liedjes (waarbij hij voortreffelijk wordt bege leid door Lex Jasper, Frank Noya en Hans Beths), in het uitbeelden van modieuze ty pes demonstreert hij nog al tijd zijn grootste kracht. Als TTieo, de met de nieuwste pe dagogische opvattingen uit geruste onderwijskracht ("Ik ben Theo, jullie onderwijzer, maar als jullie me een zak vinden mag je dat gerust zeg gen"), als Thomas Bakker die een spreekbeurt over "De wereld" houdt, als vreemde vogel die op zoek is naar zijn Bovendien heeft de consument er ook voordelen aan. De ge meente Leiderdorp is niet onder- nemersonvriendelijk. In een tijd waarin het slecht gaat moeten we elk initiatief van ondernemers steunen", aldus de PvdA-wet- houder. Beleid De gemeente Leiden zal niet alleen negatieve gevolgen ondervinden van de komst van een meubel- concentratie in Leiderdorp. De winkels, die geen meubels ver kopen, kunnen een hogere omzet bereiken. Ook kunnen meubel zaken, die de komst van de meu belgiganten wel overleven, een hogere omzet verwachten. De in- kosmten van de bedrijven die failliet gaan zullen niet geheel naar Leiderdorp wegvloeien maar voor een deel in Leiden blijven. Uit het CIMK-rapport Iers er goed mee uit de voeten konden. Na de pauze verdwijnt dit huiska- merrealisme echter steeds meer op de achtergrond en maakt plaats voor een steeds abstrakter weergegeven uitzichtloosheid. Door de consequentie, waarmee dat geschiedt, en door de aan zienlijke spelprestaties van de vier spelers wordt het stuk be klemmend. De overzichtelijkheid van voor de pauze is er dus nog wel, maar het geruststellende effect ervan ver dwijnt radicaal. Edgar voelt zich overbodig en zien zich daarom genoodzaakt om zelf ontslag te nemen. Hermann kan zich wel eigen identiteit en vooral als Joop die aan de tap zijn avon turen tijdens een avondje partnerruil prijsgeeft, levert hij weer flonkerende werk stukjes af. De kritiek die je er op kunt hebben is dat het geen onderwerpen zijn waar de gloed van de actualiteit nog in te ontwaren valt. Part nerruil, de moderne onder wijzer e.d. zijn toch eigenlijk zaken die een paar jaar terug de gemoederen bezighielden. Het doet overigens weinig af aan het plezier dat er met Paul van Vliets creaties te be leven valt. Vanavond is er in de Leidse Schouwburg nog een voor stelling van zijn one-man- show. RUUD PAAUW 3beanawww*# blijkt wel dat de overheid (lees de gemeente Leiden) dan wel een voorwaardenscheppend be leid zal moeten voeren en de at tractiviteit van de binnenstad zal moeten vergroten. Met andere woorden: de gemeente Leiden zal er voor moeten zorgen dat de klant een parkeerplaats moet kunnen vinden voor zijn auto en de winkeliers moeten zorgen voor een aantrekkelijk aanbod. Aanstaande maandag zal de beno digde wijziging van het bestem mingsplan ter visie worden ge legd. Als die procedure is afge rond (minimaal zes maanden) kan de bouw beginnen. De Leid se aannemer Du Prie denkt an derhalf jaar nodig te hebben voor de bouw van het project van achttien miljoen. Op zijn vroegst kunnen de inwoners van Rijn land over twee jaar hun meubels gaan kopen in Leiderdorp. schikken en ziet Edgars houding als verraad. Helga kan daarin niet meegaan en het komt tot een breuk in hun relatie. Hetzelfde geldt voor Edgar en Em mi: de werkloze en de werkende maken elkaar het leven ondraag lijk. Het uiteindelijke slot mondt uit in de aquarium-symboliek, die al in het hele stuk voortdu rend aanwezig was: Helga, Her mann, Emmi en Edgar zitten in een op een keukentje lijkend aquarium. Het menselijk bestaan gereduceerd tot leven in een aquarium - een benauwend beeld. WIJNAND ZEILSTRA. ZATERDAG 9 APRIL 198: ZATERDAG Leiden - Terrein Groenoordhallen, Mo- biel Markt, 10-16.30 uur. Holiday Inn - Holiday Inn Squashclub houdt kennismakingsavond, 20 uur, in! 769773. Kinder- en Jongerentelefoon: 120611, van 14-18 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café-| avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Café Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg,, optreden het gelegenheidstrio Dolf del Prado, Neppy Noya en Dennis Luxion,1 22 uur. Bovenzaal Hooglandse Huys - bijzaal van de Hooglandse kerk, open avond Hervormde wijkgemeente Kooi-Pniélj en Youth for Christ, muziek door de folkgroep Gabrièl. LVC - Breestraat 66, optreden de uit Los Angeles afkomstige groep Gun Club, 21 Augustinus - bovenzaal, Rapenburg 24, feest van de Jonge Socialisten afdeling' Leiden en omgeving, 20 uur, om 22 uur optreden de Leidse band Next Crisis. Aula Willem de Zwygerschool - ruildag en beurs georganiseerd door ruilclub Koningskerk, 10-16 uur. Open café LVC - optreden de new-wave band Modern Complex, 14-17 uur. Jazzzolder Hot House - zolder LVC, con cert kwartet van gitarist Wiebe Wilbers, ZONDAG Leiden - Rijksmuseum voor Volken kunde, lezing door dr. Sanjukta Gupta over een vrouwenritueel in Bengalen, 14.30 uur. Huis de Bijlen Morsstraat, optreden de Leidse formatie The Hotrocks, 16 uur. Zwembad de Zijl - nationale kampioen schappen zwemmend redden, 12 uur. Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat, start wandeltocht, tussen 10-12 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Clubhuis Inde Vroolycke Arke - Pie terskerkchoorsteeg, café voor alleen staanden, inl. 123271. MAANDAG Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film De Ambassadeurs van Naceur Kta- ri, 20 en 22.15 uur. LOM-school de Twee Sleutels - Rijns- burgersingel, 'open huis', van 13.30- 16.30 uur voor onderwijskrachten; van 19.30-21.30 uur voor ouders en verzor gers. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytel- baum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Me- lissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis; zo, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, P. v. Dijk, tel. 217218, spreekuur van 12.30-13 uur Florijn 10, tel. 891000; zo, J. v.d. Leden, Hoofd straat 8, tel. 894539, spreekuur van 12.30- 13 uur aan de Hoofdstraat 8. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins i Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - za, J. Baars, R. Wagner- laan 63, tel. 2520; zo, W. van Dam, Pale- stinalaan 29, tel. 3960. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 8 april tot 15 april door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest: AC. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Leider dorp, tel. 893568. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Het bureau Arbeids- en Organisatiepsychologie van het Aca demisch Ziekenhuis Leiden stuurt deze maand een enquête-formulier aan 1200 patiënten boven de achttien jaar, die onlangs uit het zieken huis zijn ontslagen. De bedoeling is dat via de enquête een inzicht wordt verkregen in de ervaringen van patiënten. De vragen in de enquête hebben niet alleen betrekking op de materiële aspecten van het verblijf in het ziekenhuis, zoals voeding en accommo datie, maar ook op bij voorbeeld de houding van artsen waarmee de patiënt te maken heeft gehad. De verwerking en rapportage van deze proefenquête is naar verwachting tegen de zomer gereed. Dan zal moe ten blijken of een dergelijke enquête nuttig kan zijn als beleidsinstru ment voor het ziekenhuis. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van ij automatische overschrijving Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Wnd.-hoofdredacteur: R. D. Paauw Commentaren; R. D. Paauw, W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Mg. redactiechef: A. van Leeuwen Rubhekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen. tel. 071-144941, Stad en rand PTT gebruikt oude beelden LEIDEN - Uit een opslagplaats bij het postkantoor aan de Gere- straat zijn gistermiddag diverse attributen weggehaald die straks gebruikt zullen worden om de gevel van het toekomstige post kantoor aan het Schuttersveld "aan te kleden". Twee oude leeu wekoppen, een borstbeeld van een postbesteller, wapenschil den en diverse ornamenten wer den naar een werkplaats van de PTT gebracht om te worden schoongemaakt. Oudere Leide- naars zullen zich deze beeld houwwerken wellicht herinne ren: zij sierden jaren geleden de gevel van het vroegere postkan toor aan de Breestraat. In de ge vel van het nieuwe postkantoor nabij het station zullen zij straks zoveel mogelijk een plaats krij gen; het borstbeeld dat een post- Het borstbeeld van de postbestel ler zal in de hal van het nieuwe postkantoor aan het Schuttersveld komen. besteller van honderd jaar gele den voorstelt, wordt waarschijn lijk in de hal van het gebouw ge- LEIDEN - Paul van Vliet is voor twee avondvoorstellin gen teruggekeerd op het ou de nest. Want zo mogen Lei den en de Leidse Schouw burg wat hem betreft wel worden aangemerkt. Hier nam hij ten slotte met het Leidsch Studenten Cabaret de aanloop voor zijn succes volle carrière als cabaretier en theaterman. Het is wat moeilijk je te realiseren dat dat al weer een kwarteeuw geleden is. Van het begin af aan heeft Paul van Vliet met een bepaalde artistieke norm gewerkt en daaraan is hij blijven vast houden, wat er verder ook in de theaters werd uitge spookt. De zorgvuldigheid van de presentatie, de licht voetigheid in de conference, de stijl, de muzikaliteit, de aandacht voor het detail - er viel gisteravond in de Leidse Schouwburg bij Van Vliets zoveelste one-man-show weer volop van te genieten. Hij amuséért en er zijn, mis schien met uitzondering van een wat geforceerd begin, geen dode plekken in zijn show. Een scherpslijper in zijn teksten is Paul van Vliet nooit geweest. Hij speelt lie ver met zijn onderwerpen dan dat hij ze wil raken. Zijn wapen is de floret, af en toe flitst hij er wel mee, maar het topje van het wapen blijkt toch steeds zachtaardig. Een frivole scepticus. Dat is hij op en top in miniatuurtjes als "Het Groot Gezins Cliché- De maquette van de meubelboulevard die in Leiderdorp komt. Bevolkingsonderzoek naar kanker loopt ten einde Deelnemers aan de persconferentie over de meubelboulevard (v.l.n.r.): de ambtenaren Van der Kroft, Labbe, wethouder Bezemer, ambtenaar Peters, wethouder Meerburg, voorlichter IJde, initiatiefnemer Stoutenbeek en bouwer Du Prie.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2