Leythe-roeiers in vorm Morele zege van Leiden Saturnus is er nog niet Titel voor Fortuna LSB-kampioenschap niet erg in trek C D Slechts trio Piket van landelijk niveau Trotters: verrassing Beslissingsduel met Seyst Deetos in finale geklopt: 14-10 Asopos De Vliet wint bij nieuwelingen Fides bij kampioen Boelsma nummer één LANDAG 21 MAART 1983 LEIDERDORP - Het persoon- J lijk kampioenschap van de Leidse schaakbond zit in het slop. Slechts tweëendertig spelers vonden het vrijdag avond en zaterdag de moeite waard om een gooi naar de ti tel te doen. Nog droeviger was het in het Leiderdorpse Dorpshuis met de kwaliteit gesteld. Vader Joop en zoons Marcel en Jeroen Piket vorm den de enige representanten van landelijk KNSB-niveau in het deelnemersveld. De andere toppers lieten het af weten. Zelfs kampioen Wim Heems kerk voelde zich niet geroe pen om zijn titel te verdedi gen. De LSG-er raakte het af gelopen jaar danig gefru streerd in het deelnemen aan de voorwedstrijden voor het Sport Nederlands kampioenschap en verloor zijn interesse om zich via een hernieuwd kam pioenschap wederom voor dit gebeuren te plaatsen. Heemskerk prefereerde, evenals verschillende andere Leidenaars, het sterk bezette Nederlandse snelschaakkam pioenschap in Zevenbergen. De enige die nog roet in het Pi ketten-eten had kunnen gooi en leek Leon Konings, maar hij besloot op het laatste mo ment zich terug te trekken. Wedstrijdleider Wim Baren- brug was vanwege de slechte opkomst bij voorbaat een te leurgesteld man: "Ik snap er helemaal niets van. Doe je zo je best om het gebeuren goed op touw te zetten, geef je ex tra veel ruchtbaarheid aan het toernooi, besluiten we ook nog eens om de eerste prijs tot vijfhonderd gulden te verhogen en dan krijg je dit. De klad zit er hier in Lei den duidelijk goed in." De oorzaak zal vermoedelijk in verzadigingsverschijnselen liggen. Een ambitieus scha ker kan tegenwoordig overal in binnen- en buitenland bij toernooien van allerlei cachet en kaliber terecht. Van die mogelijkheden wordt gretig gebruik gemaakt. Bij de top pers ontbreekt daardoor de ambitie en de inspiratie om ook nog eens in een regionaal kampioenschap aan de slag te gaan. De enige oplossing lijkt het toernooi een open karakter te geven met een vette prijzenpot en de titel voor de hoogstgeklasseerde LSB-speler. Dat de Piketten zich na drie ronden strijd aan de kop van het klassement hebben ge nesteld kon moeilijk een ver rassing heten. Wel troffen Joop en Jeroen elkaar bij de ze Zwitserse opzet reeds in de tweede ronde. Met een vlotte remise dienden zij we derzijds een half punt in te le veren. Joop Piket: "Marcel en Jeroen komen misschien nog iets aan routine te kort, maar zij zijn in het geheel niet bang voor me en doen ook niet meer voor me onder. Uit wederzijds respect was de re mise tussen Jeroen en mij dan ook snel beklonken." Marcel Piket kwam geen fami lielid tegen en is daarom met 3 uit 3 de koploper. De Leidse jeugdkampioen won van Pe ter van der Plas, Sjaak Kamps en Arno Luinenburg. Luinenburg zorgde daarbij voor het taaiste verweer. De Leithen-speler ging pas tij dens het uitvluggeren door de knieén. Naast de beide an dere Piketten heeft ook het Alphense trio Leen de Jong, Peter Passenier en Jan de Wit 2Vi punt verzameld. Passe nier en De Jong remiseerden onderling, De Wit stond aan Hilarius een half punt af. De beslissingen vallen volgend weekeinde, wanneer in het Dorpshuis de laatste drie ron den worden afgewerkt. RUUD DOBBELAAR HAAKSBERGEN Met de playoffs voor de deur hebben de basketballers van Elmex Leiden een morele triomf behaald die er niet om loog. In een kokende sporthal De Eist, de thuishaven van Hatrans Haaksbergen, bleef het sterrenteam van Kinsbergen fier overeind om in de slot fase te demarreren naar een overwinning met maar liefst twaalf punten verschil: 80-92. De tweede plaats bleef nog wel in handen van Haaksbergen omdat een marge van twintig punten LEIDEN De Spaarbank Trotters hebben door een verrassende 63-58 zege op kampioen Goba toch weer uitzicht een verlengd verblijf in de eerste divisie. De dames van MSV gingen onderuit tegen het zwakke Sea Devils: 90-101. Ook de dames van El mex Leiden verloren met 59-69 van Kimbria. Leiderdorp redde het niet tegen Achilles: 77-73 en ook Blitz ging de fout in tegen AMVJ: 67—77. De heren van MSV verslóegen Hagenaars met 65-100 en Lisse won van Wolves met 42-61. Luba zette in een be langrijke duel Rowic aan de kant: 77-72. Spaarbank Trotters-Goba 63-58. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen zorgden de Trotters voor een daverende verrassing door kampioen Goba te verslaan en zodoende de kansen op prolon gatie in de eerste divisie te ver groten. Al in de eerste helft liet de thuisploeg zien zijn huid duur te zullen verkopen. Er werd zo fanatiek verdedigd dat Goba geen moment in zijn spel kwam. Sterspeler David Jones werd door Tony Lamping op 15 pun ten gehouden en de ook de rest van Goba kwam moeilijk tot sco ren. Halverwege hadden de Lei denaars, vooral door goed spel van Eric van Weeren (14 punten) een 34-30 voorsprong. Na de pauze werd er door beide ploegen nog feller verdedigd, hetgeen na zes minuten resul teerde in een 36-32 tussenstand. De ploeg van coach Michiel van der Meer bleef gecontroleerd aanvallen en vooral vanaf de strafworplijn (Wim van Nieker- k:14 punten) bleef de formatie, scoren. De kampioen uit Gori- chem probeerde in de slotfase met een press het getij nog te ke ren, maar de Leidenaars gaven de belangrijke zege niet meer uit handen. MSV-Sea Devils 90-101 Na een 55-58 overwinning eerder deze week op BV Groningen liet de ploeg uit Noordwijk nu een le lijke steek vallen. Tegen het zak- ke Sea Devils lukte het helemaal niet en de tegenstander kon veel te makkelijk scoren. Grootjen bleek helemaal niet af te stoppen en scoorde maar liefst 54 punten. Tineke Vos hield MSV met haar 24 punten nog enigszins in de ra- Elmex Leiden-Kimbria 59-69. De dames van Leiden speelde weer een sterke wedstrijd, maar kwam weer niet tot winst. Halverwege de tweede helft stond de forma tie voor (53-52), maar in de slotfa se stelde het geroutineerde Kim bria orde op zaken. Achilles-Leiderdorp 77-73. Door een slecht gespeelde eerste helft (43-34) leed Leiderdorp zijn zoveelste nederlaag. Na 69-53 kwam de ploeg van coach Ben van Cleef nog sterk terug, maar de zege bleef in Delft. Blitz—AMVJ 67-77. Door enkele blessures in de selec tie kon Blitz het niet redden te gen AMVJ. Tot zes minuten voor tijd bleven de Voorschotenaren nog aardig bij, maar toen stootte AMVJ door naar de 67-77 over winning. Hagenaars-MSV 65-100. Het geroutineerde, maar conditio neel zwakke Hagenaars werd door MSV met de juiste wapens bestreden. In hoog tempo (Rick Driessen) werd de thuisploeg de vernieling ingelopen. Wolves-Lisse 42-61. Slecht schietend, maar sterk re boundend heeft Lisse de punten binnengehaald. De Amsterdam se middenmoter werd onder de borden verslagèn. Luba-Rowic 77-72. Door de sterk spel van Cees de Ru en Koos Veefkind behaalde Lu- ba de overwinning in dit degra datieduel. Na 73-57 vielen de Lei denaars wat terug, maar de zege kwam niet meer in gevaar. voor de Tukkers nog toereikend zou zijn geweest. Niettemin heeft Leiden al een belangrijk voor schot genomen op de play-offs, waarin beide ploegen elkaar ont moeten in een confrontatie om twee gewonnen wedstrijden. (Start zaterdag in Haaksbergen, als de Twentse formatie dinsdag wint bij Noordkop). Haaksbergen deed het zaterdag tenminste al in zijn broek voor de tandpastajongens, die angst zal alleen maar groter worden na de oorveeg die Leiden daar dit weekeinde uitdeelde. Zonder de geblesseerde Ron Kruidhof - ook voor de play-offs uitgescha keld is Haaksbergen een kwetsbaar team dat kansloos is zodra het in de foutenlast komt. Dat was tegen Leiden duidelijk merkbaar toen Dave Downey halverwege de tweede helft met vijf persoonlijke fouten de dou che op moest zoeken. In 'no-ti- me' liep Leiden via een fantas tisch spelend Roland van den Bergh Haaksbergen onder de voet. Dat Haaksbergen zolang gelijke tred kon houden met Leiden was niet alleen de eigen verdienste. In de Leidse ploeg liep namelijk Wilson Washington die zich za terdag kostelijke amuseerde met een laakbare ego-trip. De ster speler was te beroerd om het ene been voor het andere te zetten, weigerde in de verdediging zijn handen in de lucht te houden, stak af en toe zijn tong uit naar de scheidsrechters en toen pun tje bij paaltje kwam gooide hij ook nog een stel vrije worpen naast de ring op een manier waarvoor Tom Barker in stijl zich niet behoefde te schamen. Washington verpeste in zijn een tje wat zijn ploeggenoten met hard werken hadden opge bouwd. Kinsbergen weer terug naar een paar 'baaldagen' - wei gerde zijn nog lichtgeblesseerde troetelkind echter te wisselen al kwam Washington toch aan de kant toen hij negen minuten na rust tegen zijn vijfde fout opliep. Een zegen voor Leiden, wat ook Haaksbergen-coach Maarten van Gent na afloop bevestigde: "Ik hoopte maar dat Washington in het veld zou blijven, want met hem erbij achtte ik ons nog kans rijk. Toen hij eruit ging liep het bij Leiden opeens een stuk soe peler en knalden Van den Bergh en Hagens alles erin nu de bal niet maar naar Washington hoef de". In de eerste helft al moest Haaks bergen op zijn tenen lopen om de sterke man-to-man verdediging van Leiden te ontrafelen. De thuisclub stikte bovendien van de zenuwen en Leiden - met een soms ouderwets tierende Kins bergen langs de zijkant - hield het hoofd koel. Bij rust gaf het scorebord 36-38 aan, maar in het begin van de tweede part zag het er zowaar even naar uit dat Haaksbergen de partij naar zich toe zou trekken (48-46). De vijfde fout van eerst Washington ge volgd door die van Downey deed evenwel plotseling de balans zwaar naar Leiden overwegen. Roland van den Bergh, vorige week ook al zo sterk op dreef te gen Den Helder, gooide opeens alles raak en het luidruchtige pu bliek werd allengs stiller. Via 80- 92 gaf Leiden zichzelf een oppep per die in deze verder zo zwarte dagen rond het team goed van pas komt. LEIDEN - Saturnus heeft gisteren in de Vijf Meihal de roodwitte aanhang heel lang met klamme handen laten zitten alvorens tegen Achilles de zege veilig te stellen. Wim van Leeuwen zorgde daarvoor met een beheerst lobje uit een breakout nadat Robbie Spiekerman even tevoren een strafworp onschadelijk had gemaakt. Door de zege van Seyst op AHC betekent dat dat Saturnus deze week een beslissingsduel voor het kampioenschap moet spelen tegen Seyst. De aanhang van Fortun a viert, toen het eenmaal niet meerstuk kon, luidruchtig feest. Kampioen van Neder land. (Foto ANP) AMSTERDAM - Fortuna is met lof geslaagd. Trainer Theo van Zee - "kampioen worden moetje leren"- zag zijn pupillen in de fi nale om het Nederlands kam pioenschap zaalkorfbal een de gelijk eindexamenwerkstuk afle veren. De 14-10 overwinning op Deetos, viervoudig finalist, maar driemaal blijven hangen, was goed voor het einddiploma: de landstitel. De finaleplaats voor Fortuna was al de grote verrassing van het sei zoen. Bleek voor Deetos de weg naar de finale zonder al te veel obstakels, de door Jan Preunin- ger gecoachte ploeg had in de hoofdklasse B af te rekenen met vier torenhoge favorieten. Met hetzelfde, onvangen spel was Fortuna Deetos tegemoet getre den, in alle duels net even feller en brutaler. En het succes was weer even op vallend. Na twintig minuten leek er zich een drama aan te kondi gen voor de Dordtenaren. Een excellerende Alex van der Berg had slechts zeven minuten nodig om viermaal de korf te doorbo ren en ook in de tweede opstel ling werd Deetos afgebluft. Hans de Lijser, onder de korf een reu- zenduel uitvechtend met Johan Dubbeldam maximaliseerde na ruim twintig minuten het ver schil: 7-0. Vechter Wim Peetoom inspireerde een schijnbaar geknakt Deetos. In de periode voor rust joeg hij, hevig op de huid gezeten door Aad Reygersberg, maar wel tweemaal scorend, zijn ploeg naar een 8-6 ruststand. En toen Eric Wolsink met vier goals Deetos' topscorer, nauwelijks veertig seconden na de hervat ting voor de aansluiting zorgde leek de ommekeer nabij. Even snel herstelde Fortuna de marge weer. Pauline van der Berg glipte langs Ans van Gef- fen, waarna Hans Heemskerk, brutaal afwachtend of verdedi ger Wolsink nog naar hem toe wilde komen, de bal voor de tien de maal in de Deetoskorf prikte. Deze mentale tik dreunde lang Deetos viel wel aan, maar geloofde er niet meer in. Tergend lang speelde Fortuna de bal rond, het zelfvertrouwen van de tegen stander verder ondermijnend. Tempoloos werd de finale afge sloten en ook een laatste ople ving van Deetos, nadat coach Jan Wals Erwin Nieuwland had laten opdraven, smoorde bij 10- 13. Nog voordat Aad Reygersberg voor eindstand 14-10 had ge zorgd, had het Fortunapubliek al bezit genomen van de speelvloer en haalde het Delftse blaasorkest de zilvervloot in. De verrassing was compleet. BRAM VAN GENT Duidelijk was van meet af aan dat Achilles vrijuit speelde en Satur nus een kampioenskans te ver dedigen had. De hypernerveuze start van de Leidse ploeg ten spijt was het toch Saturnus dat de eerste kans kreeg om de score te openen. Aanvoerder Ab Die ben, anders juist zo koeltjes in deze situaties, schoot echter kei hard naast. Luttele minuten later bracht Achilles de eerste treffer op het bord. De wedstrijd leek op een ontgoo- chelinh te zullen uitlopen toen Achilles na twaalf minuten kon bogen op een voorsprong van vier treffers en ontegenzeggelijk het beste van het spel had. Maar Saturnus knokte terug en nadat Anton Klok een strafworp verzil verde (2-5) begon de machine te draaien. Saturnus haalde op en dankzij breaks van Hans Blans- jaar en Jan Wolter Ijssel de Schepper en afstandszoevers van Peter Waalwijk was het bij rust gelijk: 6-6. De wedstrijd ging na de pauze ge lijk op met Saturnus ditmaal tel kens aan de goede kant van de score. Acht minuten voor tijd leek de wedstrijd definitief toen Peter Waalwijk een strafworp bikkelhard verzilverde: 14-11. Maar Achilles op zijn beurt bleek nog niet uitgepraat. Tot ontzet ting van alles wat roodwit was werkten de gasten niet alleen de achterstand helemaal weg, maar kwamen zij zelfs door een nume rieke meederderheid uit te bui ten met 14-15 voor. Weer Peter AMSTERDAM Uiteindelijk won de Leythe-Nereus-Orca-de Hoop-combinatie onbe dreigd de Heineken-roeivierkamp. Slechts op een onderdeel moest de Leids-Utrechts- Amsterdamse coalitie minimaal terrein prijsgeven. De derde afstand, de 750 meter le verde voor de andere gelegenheidscombinatie van Skadi-Orca-Dudok van Heel-Die Leythe-Nereus een winst op van 0,1 seconde. Anders zou de vierkamp al voor de 5 kilometer zijn beslist. Nu moesten de roeiers Helder, Per ree, Meinders en Paulssen samen met de scullers Florijn, Robbers, Göbel en Börnik er ook op de laatste afstand tegenaan hetgeen resulteerde in een nieuwe af standszege met bijna vijf secon den voorsprong, op de andere combinatieploeg, die verder met 2 tweede plaatsen en een derde plaats genoegen moest En de ploeg van het favoriete Ae- gir, de kampioen van vorig jaar, de ploeg tegen welke de beide gelegenheidsploegen waren ge formeerd om haar te verslaan? AMSTERDAM - Landskam pioen Fortuna maakt vol gend jaar ook haar opwach ting in de Leidse Vijfmeihal. Evenals debutant Fides Pac ta is de nieuwe titelhouder in gedeeld in de hoofdklasse B. De loting, gehouden in de rust van de finale leverde de vol gende indeling op voor het zaalkorfbalseizoen 83-84: Hoofdklasse A: Allen Weerbaar, Amsterdam; Archipel, Amsterdam; Deetos. Dordrecht; DOS '46, Nije- veen; KVS, Scheveningen; Luto, Amsterdam; Samos, Utrecht en SCO, Olteholtpade. Hoofdklasse B: Blauw Wit, Amster dam; Fides Pacta, Leiden; Fortuna, Delft; LDO, Terwispel; Ons Eiber nest, Den Haag; Pams, Den Haag; PKC, Papendrecht en Rohda, Am sterdam. Griet Bergsma (LDO) en Henk Woudstra (DOS'46) zijn gekozen tot korfbalster en korfballer van het jaar. Fortuna kwam opvallend ge noeg niet voor in de resultaten van deze door het Nederlands Korfbal blad gehouden poll. Aegir had het moeilijk. Proble men met het materiaal en blessu res de afgelopen dagen hadden de Groningse topformatie danig aangetast. Op de eerste afstand al moest Aegir 10 seconden inleve ren, op de sprint kwam daar nog- eens een volle seconde bij en de tweede dag was het helemaal duidelijk dat de ploeg van coach Munneke, die De Brauw wegens ziekte van Pfeiffer lange tijd zal moeten missen, een moeilijke periode tegemoed gaat. In de tweede divisie waren het ook al Leidse roeiers die aan het lang ste eind trokken. Ook hier ging de sleutelafstand, de 750 meter, verloren, maar op de lange af stand revancheerden Atsma, Bongers, Cohen, Nelis, Berger (Die Leythe) met hun ploeggeno ten van Willem III uit Amster dam zich goed en wonnen door drie gewonnen afstanden. Onbe twist de sterkste toonde zich in het Nieuwelingenveld de Aso- pos-de Vliet-ploeg van coach Do- rotee Dezaire, die, versterkt met de Leythe-roeiers Weber en Van der Putten op alle vier de afstan den de snelste was. Er moet een wonder gebeuren wil deze ploeg volgende week niet ook de Head winnen. Dat kan nog niet gezegd worden van de lichte winnaar van dit weekend, ook al een combinatie met Leidse roeiers: de Asopos- combinatie met Frans van der Steen en Bart de Bruyn. De snel ste lichte acht won dankzij over winningen op de beide korte af standen maar moest vooralsnog op de 5 kilometer de naaste con current voor laten gaan. Bij de junioren top won de Leythe- Spaame-Laak-D.D.S.-combina- tie op alle afstanden. Met harde, trefzekere halen leidde slag Tjark de Vries zijn ploeg naar een overduidelijke eindzege. Bij de dames won Asopos de Vliet zowel bij de Beginnelingen als bij de Nieuwelingen, zij het daar in combinatie met Laga. Overi gens maakten in de lagere regio nen erg veel ploegen de indruk nog helemaal niet aan de deelna me aan wedstrijden toe te zijn. Dat gold niet voor de acht van Nereus met oud-gedienden als Geri Donkervoort, Karin Abma en Marianne Stapel, die met skif- feuse Jos Compaan als invalster aan boord de jongere garde te rugwees. Njords ploegen kwa men dit weekeinde nog niet zo goed uit de verf. Over het alge meen vielen zij op door een veel lager tempo, de andere ploegen. Toch bereikte Njords eerste- jaarsacht een uitstekende vierde plaats. Zaterdag vonden in België, in Se- neffe, langeafstandswedstrijden plaats over tien kilometer. Njord startte daar met haar nieuwe Ou de vier en deed dat goed. De Var- sity-formatie van coach Hogen- doorn, die nu bestaat uit Tim merman, Wessel, Deykers en Al- gie, won met zeer grote voor sprong van de Belgische concur renten. Njords damestwee Lettie Wessel en Corrie Schoorl werden tweede achter een combinatie uit Luik. JAN KLERKS EINDHOVEN (ANP) - Menno Boelsma heeft dit weekeinde in Eindhoven zijn Nederlandse schaatstitel short-track her overd. De kortbaanspecialist uit Nootdorp verwees de kampioen van 1982, Tjerk Terpstra, naar de tweede plaats. De derde plaats ging verrassend naar de Hage naar Jaco Mos. Bij de dames was het officieuze Nederlandse kam pioenschap voor Boukje Keu ken. met de Leidse Jolande Grimbergen als tweede en de Katwijkse Ingrid Maransse als derde. Menno Boelsma, die de titel ook twee jaar geleden opeiste, zege vierde op alle vier afstanden. Boukje Keulen behaalde drie af standsoverwinningen. Bij de jongens ging het officieuze kampioenschap naar Peter van der Velde uit Zoetermeer, Moni que Velzeboer uit Leiderdorp was het snelste meisje. Waalwijk bracht de teams in de spannende slotfase op gelijke hoogte, maar het dreigde op nieuw mis te gaan toen Achilles een strafworp te nemen kreeg. Robbie Spiekerman die na een overigens sterk intermezzo van Rob Otten zijn plaats in het Sa turnus doel weer had ingenomen stopte de strafworp echter en daaruit putte de Leidse ploeg zo veel moed dat er nog een slotof- fensief uitgeperst kon worden. De luidbejubelde treffer van Wim van Leeuwen haalde Satur nus nog net over de streep. Rivaal Seyst won met 14-12 van AHC en dat betekent dat Satur nus een beslissingswedstrijd zal moeten spelen om een plaats in de eerste divisie. Een identieke situatie met die van twee jaar te rug. Toen ging het tegen UVG om een plaats in de tweede divi sie. Saturnus won destijds met 15-12. De tweede kampioenskandidaat in de Leidse regio, de dames van MMO, bezweken wél onder de druk van te moeten winnen. Schipluiden, dat niets meer te verliezen heeft, speelde zich frank en vrij naar een 8-5 voor sprong bij rust. De defensie-wis selingen, van 6-0 zonder uitstap naar een 6-0 met een verre uit stap, stelde MMO voor grote pro blemen. En de gangmakers bij MMO, Lydy Vink en Conny van Goossen, acteerden door de fel op 'vier passen' lettende arbiters, erg onzeker. Stug volhouden bracht MMO toch nog in een kansrijke positie voor de zege. Met nog acht minuten te spelen namen de pupillen van Carel Caron een 12-10 voor sprong. Een dubieuzestraf voor Maijan van Rijn werd door Schipluiden goed uitgebuit. Het werd 14-12 voor Schipluiden. MMO mocht nog eenmaal tegen- scoren, maar daar bleef het bij. De onnodige nederlaag was een feit en de kampioenskans verke ken. Caron: "Als je zoveel kan sen laat liggen verdien je het ook niet om te winnen. Sinds we langszij Westlandia kwamen hebben we in feite niet meer ge speeld zoals we dat kunnen. We zullen ons nu maar concentreren op een veldkampioenschap. Vol gend jaar moeten we het dan nog maar eens opnieuw proberen". In de tweede divisie sloot Oase de competitie sterk af door Attila met 15-7 kansloos te laten. Aan vankelijk zag het er niet naar uit dat het zo gemakkelijk zou gaan. Attila nam en initiatief en een 4-1 voorsprong..Een gemiste straf worp van Roos van der Poel be werkstelligde, opvallend genoeg, de ommekeer. Oase drong sterk aan en binnen tien minuten was Attila gedegradeerd tot een goedwillende, maar kansloze te genstandster. Bij de rust al leid de Oase met 7-4. Na de hervat ting speelde er nog maar een ploeg: Oase. De marge van 3 doelpunten werd vergroot tot 8 treffers. Het einde kwam voor Attila als een verlossing. Nel Geerlings zorgde er by Fore- holte voor dat V en K in Gronin gen de tweede helft met een 5-7 achterstand moest beginnen. De persoonlijke dekking, die Han- nie Boskamp bij Foreholte kreeg, leek V en K weinig te zul len opleveren. Foreholte zag de kansen aan de cirkel goed en be nutte die via een sterk spelende Marlies van Tuurenhout: 7-10. y die toch alleszins moedgevende stand stokte de produktie bij Fo reholte echter. V en K, vechtend voor de laatste kans om via een beslissingswedstrijd met Quick de promotie naar de eredivisie af te dwingen, kwam met nog vier minuten te spelen voor, 11-10. Nel Geerlings bracht Foreholte nog langszij. 11-11, maar V en K had het laatste woord: 12-11. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 17