c Scylla vlot langs Avanti Titelkans Leython (d) nu op erg laag pitje LMHC kruipt naar top van de ranglijst Jagerskorps Philidor onverdroten op jacht MSVin slotfase langs reserves Saturnus Vriesekoop 'opent' deur naar Oranje-zege Alecto en Forescate promoveren in zaal Sport MAANDAG 7 MAART 1983 LEIDEN - Zowel Gemini als LUSV hebben een goede par tij volleybal niet met een overwinning kunnen bekro nen. Gemini moest met 3-1 de winst aan Tonegido laten. LUSV verloor in eigen huis met 3-0 van Madjoe. Ook bij de dames was er in de natio nale competitie geen punten- winst weggelegd. NOVO in casseerde 3-0 verlies tegen Ruiter, Leython ging met de zelfde cijfers tenonder tegen Be Fair en kan de kam pioenskansen op een laag pitje zetten. In de promotie-klasse kan NO VO (heren) de titel vergeten na een enerverende strijd bij DAC, de voornaamste titel kandidaat na de 3-1 zege in het onderlinge treffen. Anders dan de kille cijfers doen vermoeden was LUSV-Mad- joe (0-3) een redelijk gelijk opgaande strijd. Aan het ein de van elke set beschikte LUSV echter net over te wei nig blok- en aanvalskracht. De derde set is daarvan een goed voorbeeld. De studen ten hadden met 14-8 de lei ding. maar scoorden vervol gens geen punt meer: 14-16, na in de eerste twee sets al BMt 13-15 en 12-15 te heb ben verloren. Engelbert van Pelt speelde een goede wed strijd aan Leidse zijde. Gemini bleef de eerste twee sets tegen Tonegido tot 11-11 goed bij. Tweemaal echter drukte Tonegido door ALKMAAR (ANP) - Het Neder lands tafeltennisteam heeft za terdagavond in Alkmaar ver rast met een overwinning (4-3) op de Sowjet-Unie. Door de zege stelde Nederland het eerste di visieschap definitief veilig en mocht de Sowjet-Unie zijn aan spraken op promotie naar de su perliga vaarwel zeggen. Bij een zege van Frankrijk woensdag avond in en tegen Noorwegen promoveren de Fransen door een beter wedstrijdsaldo. De overwinning van Oranje kreeg in de eerste vijf partijen gestal te. Rene Hijne, invaller voor de aan het rechter oog geblesseer de Henk van Spanje, opende met een zege op Andrei Mazoe- Deze 15-jarige scholier uit Gorki, vorig seizoen Europees cadet- tenkampioen, debuteerde op in terlandniveau en maakte tegen Hijne een nerveuze indruk. De Amsterdammer had dan ook geen moeite met 21-14 en 22-20 het eerste punt binnen te halen. Igor Solopov. een van de vele goo chelaars met het rubber, trok daarna de stand gelijk door Bob Potton te verslaan. De sleutelpartij lag in het duel tussen Bettine Vriesekoop en Flioera Boelatova. Boelatova, LEIDEN - Voor de competitie werd gisteren alleen op afde lingsniveau gehandbald. In de tweede klasse wonnen de heren van MSV in Noordwijk met 21-19 van de reserves van Saturnus. na driekwart van de wedstrijd tegen een ach terstand van vier doelpunten te hebben moeten aankijken. In de slotfase verloor de Leidse ploeg echter rust en overzicht en de keihard door zettende Noord wijkers sloe gen met drie treffers op rij toe, terwijl bij hun een veld- speler in het doel stond om dat de keeper een tijdstraf moest uitzitten. De man die de Noordwijkse explosie in luidde was de stand-in voor de doelverdediger! In de slot fase moest Saturnus de Noordwijkers voorbij laten gaan na tenminste vier kan sen op rij te hebben verknald. In de derde klasse schotelde Olympia'72 de koploper HEC 3 zo'n hoog tempo voor. dat de Hagenaars het verwachte kampioenschap op een laag pitje kunnen zetten. Het werd een verdiende Wasse- naarse triomf, 22-17 na een 11-8 ruststand. Beste man in het ditmaal sterke Wasse- naarse collectief was doelver dediger Leo Noordermeer. In dezelfde klasse wonnen de heren van Oase in een slechte wedstrijd toch onbedreigd van de resevcs van DSO. In Zoetermcer werd het na een ruststand van 6-2 een 16-12 zege. De dames van Saturnus verlo ren gisteren op het nippertje van Kwiek Sport, koploper in de tweede klasse. Het werd 7—6. De Leidse handbalsters sprongen erg slordig om met de kansen en misten liefst vier strafworpen. De MSV- dames bleven in de vierde klasse gemakkelijk meester van ODIS De hechte defen sie met doelverdedigster Ri- na Rcimans aan het hoofd, stimuleerde de aanval tot ge durfde acties en die werden regelmatig met treffers afge rond: via 10—7 bij rust werd het 20 11 FRANK BONTE naar winst: 15-11, 15-12. Vooral de zwakke veld verde diging was hier debet aan. Onder aanvoering van de erg sterk spelende Kees de Rid der marcheerde Gemini in de derde set erg goed (10-15) en ook in de vierde set ging het aanvankelijk soepeitjes. Tot 2—6, waarna de Voorschote naren te nonchalant handel den en bovendien de spelver delers het lieten afweten. To negido strafte dat vlot af: 15—9 en de 3—1 overwinning. De NOVO-dames waren onher kenbaar tegen Ruiter. Alleen in de eerste set konden de Noordwijksen goed partij ge ven. Tot 7-7 ontspon zich een uitstekend duel, waarbij men van prima aanvallend spel kon genieten. Maar in eens was het over. NOVO zakte enorm diep weg en maakte het Ruiter geen mo ment nog lastig: 9-15,12—15, 9-15. Leython spreekt niet langer een woordje mee in de strijd tweede op de Top-12 en in Thor- naby gemakkelijk met 21-12, 21-13 van Vriesekoop winnend, pakte de eerste game met 21-15. Vriesekoop kwam gelijk door 21-18 winst in de tweede en de diende de kleine Russin een af straffing in de derde toe met 21-9. Door winst in de dubbels nam Ne derland een onoverbrugbare voorsprong met 4-1. Vooral uit het optreden van Potton en Vriesekoop in het gemengd dub bel sprak veel zelfvertrouwen. In de twee laatste enkelspelen stond daarna niets meer op het spel. Hijne en Potton geloofden het wel, maakten er een soort gallery-play van en verloren kansloos. om de titel. Be Fair, de voor naamste kampioenskandi daat legde meer enthousias me aan de dag en pakte in een flits de eerste set: 15-4. In de volgende set bleef tot 13-13 de balans in even wicht. Met twee goede servi ces besliste Be Fair ook de tweede rondgang in het voor deel. De Leython-dames ge loofden er toen niet meer in en konden na 15—6 een illus- sie armer de thuisreis aan vaarden. Zenuwen De volledig gevulde Alphense Rijnstreekhal stond bol van de spanning voor DAC-NO- VO in de promotieklasse he ren. De zenuwen speelden de Alphense ploeg, voornaam ste kandidaat voor de titel, danig parten in de eerste set. Aanvallend oppermachtig en uit alle standen scorend liet NOVO dan ook geen twijfel bestaan over zijn bedoelin gen: 10-15. DAC schudde echter de zenuwen van zich af. NOVO kon in de tweede en derde set geen vuist ma ken (15-8, 15-5) en toen was het pleit eigenlijk al beslecht. De Noordwijkers kwamen eerst op een 11-1 achter stand voordat men nog iets terug kon doen, profiterend van een foutenfestival aan Al phense zijde. Zelfs nam NO VO nog een 11-14 voor sprong, voordat DAC in de eindsprint op 16-14 uitmaak te. Leython behaalde een overwin ning op Zevenhuizen. Ley thon speelde de eerste elf punten foutloos. Zevenhoven kwam terug tot 13-11, maar de Leidenaars gaven de set zege niet meer uit handen. De tweede set was met 15-7 voor Zevenhuizen, maar dankzij Piet Pij naken en Wim Hendriksen haalde Ley thon de derde set binnen. Tot 10-10 ging het duel gelijk op, Leython had echter de lang ste adem. Bij Donar liep het aanvankelijk uitstekend tegen Punch. De anval draaide goed, wat in een 2-0 tussenstand (15-11 en 15-9) resulteerde. Een on gelukkige wissel van coach Ron Groen pakte verkeerd uit. Na 11-15 en 6—15 was er weer evenwicht. In de beslis sende vijfde set won Donar in de basisopstelling weer erg eenvoudig: 15-3 (3-2). Gemini 2 juichte na 15-7 en 15-9 te vroeg tegen DOS 2. Het concentratie-verlies werd de Voorschotense re serves fataal. DOS nam het initiatief gedecideerd over en bestrafte Gemini met drie maal verlies op rij: 10-15, 1-15, 11-15. Koploper Thor in de promo tieklasse dames was veel te sterk voor Gemini 3. Met 15-11, 15-6 en 16-14 was het voorbij. Ook hekkesluiter RW redde het alweer niet Nu was Jodan Boys met 1-3 de baas, terwijl naaste con current Radius met 3-0 van WW won. Degradatie is bij na onvermijdelijk voor RW. LUSV deed het beter. Jupiter moest er met 3-1 aan gelo ven. Sonja Groen en Marijke de Beer zorgden voor een aanvallend overwicht. In de eerste twee sets ging het nog wat moeizaam (14-16, 15-10), maar vervolgens stoomde LUSV rechtstreeks op de zege af: 8-15, 6-15. GER RENES i de partij tegen Avanti. Binnen Absentie Ellen Bakker doet afbreuk aan duel LEIDEN - Bob Potton is een in Brabant geïmporteerde Brit die afgelopen week van de ETTU toestemming kreeg om voortaan zijn tafeltenniskunsten voor Oranje te verto nen. Het blijft een vreemd gezicht een cock ney sprekende Londenaar in Alkmaar tij dens Rusland met Nederland op de rug te zien acteren, maar het zij zo. (Kees Rijvers zou zich gelukkig prijzen als enige in Neder land spelende Denen de nationale voetbal ploeg mochten versterken). Gevolg was wel dat de competitiewedstrijd Scylla-Nikon geen doorgang vond. Komende woensdag om acht uur halen beiden ploegen het duel Alle aandacht derhalve voor de Scylla-dames die streekgenoot Avanti op bezoek kregen. Vorige week pakten de zusjes Bakker Toren- stad in en brachten de Leidse équipe zo aan de leiding. Op één avond drie potentiële kan didaten achter het groene vlak, dat beloofde wat. Het werd echter niks, simpel en alleen door de absentie van Ellen Bakker, die ziek het bed moest houden. Haar vervangster Jo- landa Noordam pakte weliswaar van Sandra de Kruiff een game, maar kon uiteraard de Hazerswoudse kopvrouw niet doen verge ten. Omdat ook José Bakker moest volstaan met slechts gamewinst op Sandra de Kruiff en Marian van der Vliet was het pleit be slecht. Haar teamgenoot Marijke Olsthoorn komt nl. buiten de training zelden tot haar beste ni veau en kon ook zaterdag geen potten bre ken. Gevolg van dit alles was een 6-0 Scylla zege in nauwelijks twee uur. Leuk voor Scyl la dus, maar toch niet echt voor Sandra de Kruiff. Volgende week tijdens de N.K. moet de kleuterleidster in de kwartfinale haar nog minimale W.K.-selectie-kansen verdedigen tegen Ellen Bakker. Vijf weken terug ver loor De Kruiff kansloos en zaterdag was een hernieuwde kennismaking met de vreemde rubber-effekten haar zeer welkom geweest. Die gelegenheid was haar door de ziekte van de oudste der Bakker-dochters niet gegund. De reserve-Scylla-heren trokken zaterdag naar Zwolle om daar tegen het plaatselijke Seine de kampioenskansen te verdedigen. Tot 5-2 had het er alle schijn van dat dat perfekt ging lukken. Toen leden echter Rob van der Zeeuw en Rob Regeer hun eerste verlies en liep Frits verrassenderwijs tegen zijn tweede verlies aan. Later op de avond bleken vreemd genoeg ondanks de 5-5 de titelkan- sen toch gestegen omdat de grootste concur renten Onkyo en Noad verloren. Houden Kantebeen c.s. verder het blazoen schoon dan is de promotie naar de eerste divisie een feit. Het is ook een feit dat Sjaardema zich hand haaft in de tweede divisie. Promoveren lijkt echter nog teveel gevraagd. In Delft werd met 6-4 verloren van Phoenix. Invaller Van de Boogaart verving een op wintersport zijn de Polak zonder succes. Herman van der Broek bleef met één zege wat onder de ver wachtingen. Frisco Reitsma werd met twee zeges zodoende kopman. Docos-trainer Ed Fallaux leek toen hij aan het begin van deze competitie een titel voor zijn vlaggeschip voorspelde meer optimist dan realist, maar de feiten maken zijn voorspelling steeds meer tot een gave profeet. Ed van der Berg ging zijn maatjes Phoenix 2 weer eens onge slagen voor. De pas 16-jarige Engelbert de buteert dit jaar lang niet slecht wat hij zater dag in Delft weer bewees door slechts één partij af te geven. Den Elzen bracht het zes de punt in. Gistermiddag kruisten Avanti 1 en 2 de degens in een genoeglijke onderlinge pot. Piet de Groot pakte broer Rob in en kon 's avonds de afwas alleen doen. Bettine Vrie sekoop en Rob Turk bleven zonder kleer scheuren. Bij de reserves moest Fred van der Zeeuw zijn plaats door een rugblessure afstaan aan Gerard Pietje Bakker jr. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Scylla 3 3-7, Salamanders-De Treffers 5-5, Avanti 3-D.O.V. 4-6, Dames Scylla 2- P.S.V. 6-4, Avanti 2-Docos 10-0. LEIDEN - De hervatting van de hockeycompetitie heeft zijn beslag gekregen met inhaalwedstrijden. LMHC was in Eindhoven HTCC de baas met 1-4 en kruipt naar de top van de ranglijst in de overgangsklasse B. De LMHC- dames deelden de punten bij Ring Pass (0-0). Het streek- duel tussen Roomburg en Alecto bij de dames in de tweede klasse werd een 0—3 zege voor de Leiderdorpsen. Forescate overwon Rijswijk met 1—2. In de derde klasse behaalde Noordwijk slechts één punt uit twee duels en kwam Alecto met 4—0 goed voor de dag tegen Bleiswijk. HTCC - Leiden 1-4 de Alecto zag~zijn score verder LMHC kwam in Eindhoven uit opgevoerd door Koeken die een zonder de geblesseerde basis krachten Obbe Siderius en Ed win Dekker. De ontvangende ploeg kwam na tien minuten spé len op 1-0. Leiden herstelde zich snel van die tegenvaller en kwam langszij door een frommelgoal van Wouter Eikenhout. Een kwartier voor rust scoorde Hans- Willem Croll uit een strafcorner 1—2. Joan van Marwijk Kooy (strafbal) en Martijn de Kempe- naer bouwden de voorsprong uit tot de 1-4 eindscore. Noordwijk - Dopie 1-2 De Noordwijkse hockeyers had den zaterdag het beste van het spel maar kwamen zeer moeilijk tot scoren tegen het opportunis tische Dopie. Een strafbal bracht de bezoekers op voorsprong. Paul Brouwer bracht Noordwijk terug in de wedstrijd: 1-1. In de eindfase pakte Dopie de volle winst na een lange klap waar de Noordwijkse defensie geen raad mee wist. Noordwijk - Waddinxveen 0-0 Het Noordwijkse manco bleek ook tegen Waddinxveen het niet kun nen afronden van de aanvallen. In het eerste part was de thuis ploeg voortdurend op de Wad- dinxveense helft te vinden. Het tweede deel in de overigens ma tige wedstrijd was gelijkop- gaand, maar leidde niet tot goals. Alecto - Bleiswijk 4-0 De Leiderdorpers gingen fel van start wat een 2-0 voorsprong op leverde door Marco Koeken en Andries Osseman. Bleiswijk kon geen gebruik maken van de zwakke tien minuten van Alecto voor de rust. Het zich herstellen- rebound benutte e minuut nog eens succes had. Dames Ring Pass - Leiden 0-0 De saaie wedstrijd op een slecht bespeelbaar veld kende geen doelpunten. Mariëlle Bresser had voor de doelwisseling een goede kans om voor Leiden te scoren maar zag haar push in een uiterste poging gekeerd. De drie strafcorners van Ring Pass op rij gaf de Delftsen nog kansen. Lei den kwam goed weg met de pun- tendeling toen een goal uit een strafcorner werd afgekeurd. Rijswijk - Forescate 1-2 De thuisploeg kwam door een uit val in de twintigste minuut op voorsprong. Fanny de Bruyn bracht het met vier invallers uit komende Forescate met een re- bounder op 1-1. De tweede helft was zeer spannend en gaf Rijs wijk vele kansen om de voor sprong te pakken. Els de Buvry was de matchwinner met een ge lukkige goal die via een Rijswijk- se stick werd gemaakt. Roomburg - Alecto 0-^ Marjolein van Alderwerelt drukte met haar zeer sterke spel een stempel op de wedstrijd en be kroonde haar optreden met twee treffers. Halverwege de eerste helft schoof Manja Bosch bij een strafcorner door naar Van AJder- werelt die via de paal doeltrof. Manja Bosch maakte in de twee de helft, toen Roomburg het middenveld moest prijsgeven, ook een strafcornergoal. De com binatie tussen Trudy van Boxse) en Maijolein van Alderwerelt stelde de laatste in de gelegen heid 3-0 te scoren. LEIDEN - De jacht op de amateurtitel in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie gaat ook na de zaterdag gehouden zevende ronde onverdroten verder. Hoewel RAG de Graaff en Bakker vette bokken schoten en het kwartet Gelpke, Van den Berg, Joop Piket en Van Maa- ren wel eens losse flodders in plaats van scherpe patronen gebruikte, velde het jagerskorps van het Leidse Philidor toch verdiend het hoofd stedelijke VAS/ASC met 6-4. Omdat concurrent Utrecht verrassend de profmeute van L&T/Eindhoven met dezelfde cijfers in de val lokte, staat het tiental van jachtopziener Joop Piket nog steeds dat ene halve bordpuntje op het team uit de Domstad achter. Dankzij de losse flodders van de door tijdnood geplaagde Peter Gelpke in een vooruitgespeelde partij tegen Püester konden Philidor/Leiden en VAS/ASC met een gelijke stand CA-1/») aan hun koningsjacht beginnen. Met een kwaliteit meer schoot RAG de Graaff tegen Tim Krabbé zo'n vette bok, dat zelfs zijn koning niet meer op het hazepad kon ontsnap pen: V4-1 'A. Met zijn ongevaarlijke huisvlijtvariant verleidde Lex Jongsma opponent Ghijsen tot te aggressief optreden. Het boemerang effect bleef niet uit. Het van oorsprong Australische wapen sloeg toe in de gedaante van een torenoffer gevolgd door mat in drie zetten: 1 Vi-1 H. Beschaamd moest Piet Bakker na opgave van zijn jachtpartij bekennen, dat hij met Dh3 zijn aanvalskansen had behouden. In plaats daarvan richtte hij met f4-f5 het vizier op andere doelen, maar hij vergat dat hij daardoor een belangrijk steunpunt voor zijn loper kwijtraakte: 1 Vz-2 l/i. Ondanks een goede opening geraakte Ad van den Berg in een benarde positie. Plukker gooide echter niét de juiste taktische wapens in de strijd, zodat de Leidenaar het- eindspel met zware stukken toch nog won: 2 'A-2 'A. De lokeend van Joop Piket, een pionoffer op b2 genomen door de dame van Wolthuis, had weinig succes. In tijdnood had hü wellicht nog vage eeuwig-schaak kansen kunnen verkrijgen door nog meer aas uit te gooien, maar hij wilde meer, hetgeen hem een enkele reis naar de eeu wige jachtvelden opleverde: 2 V£-3 V4. Jeroen Piket maakte het slipper tje van zijn vader weer ongedaan door Wilmink met talrijke dreigingen dol te draaien: 3 Vi-3 Vi. Met een vakkundig kat-en-muis-spelletje zette Hans Kuijf voor de eerste keer de Leidenaars op voorsprong: 4 Vi-3 Vi. Een toren van Marcel Piket op de zevende rij in de stelling van Schippers had de verlammende uitwerking van een verdovingspijl. Gesteund door het loperpaar was het eenvoudig de winst binnen te halen, zodat Marcel nu met 6 uit 7 de beste koningsjager van de Leidenaars is. Zowel Henk van Maaren als zijn tegenstander Rosmüller zagen geen kans het beslissende schot te lossen: remise en 6-4 voor Philidor. Hoewel LSG/Leiden in klasse IA niet zonder kleerscheuren uit het hoge noorden terugkeerde, slaagde het er toch in Groningen te muilkorven: 4-6. Omdat ook titelrivaal Amstelveen met 6-3 Paul Keres zijn wil opleg de, zal het gevecht tussen de favorieten in de volgende ronde de beslis sing moeten brengen. De strijd tussen Groningen en LSG kende slechts winnaars en verliezers. Nadat Tolenaar zich had laten c-lijnen, was het de beurt aan Ossewaar- de de zevende rij van Janse kaal te vreten met dame en toren, die waren binnengedrongen langs... natuurlijk de c-lijn: 1-1. Het oppeuzelen van een giftige pion kwam H. Prakken te staan op een fatale acute aanval. Hagendijk was de scherprechter. LSG liep uit naar 1-3 dankzij de be slissende tegenaanval, die Van Putten lanceerde tegen het gevaarlijk uitziende stukoffer van Kampstra. Groningen liet echter ook zijn tanden zien, hoewel niet echt want het behoefde slechts te profiteren van de onoplettendheid van Sikkel en Mieremet. Sikkel was te veel bezig met zijn winnende tegenaanval: hap... daar ging zijn dame, terwijl Mieremet steeds meer ging twijfelen, hetgeen uitmondde in materiaalverlies: 3-3. Al na acht zetten zat Kuijpers op rozen, maar zijn tegenstander Westra wist van geen opgeven. Pas op het moment, dat Kuijpers een loper en drie pionnen, meer bezat, gaf Westra zich gewonnen: 3-4. Met een in tijdnood doorlopende vrije d-pion zette Joop Bakker LSG op 3-5. Heemskerk trok de Leidenaars definitief over de streep door een lastig eindspel met twee pluspionnen te winnen: 3-6. Het dresseren van Rie- mens bezorgde Leon Konings zoveel hoofdbrekens/dat hij in de tijd nood van zijn opponent de verkeerde taktiek toepaste en kon opgeven: 4-6. Terwijl de reserves van Philidor/Leiden met maar liefst 8-2 Charlois/Eu- ropoort III in klasse II C degradeerden, verspeelde Voorschoten één van de laatste kansen op behoud tegen Oud Zuylen: 4-6. De Voorscho tenaren moeten nu hun beide laatste duels met grote cijfers winnen om alsnog Nieuwegein in te halen. Omdat Nieuwegein nog de hekkesluiter ontmoet, kan alleen een wonder Voorschoten nog redden. Met een combinatoire aanvalspartij zette Van Schaik Voorschoten op 1-0. Door een onnodige fout van Huizer en een helse blonde dame op de zevende rij in de stelling van Bert Houweling werd het 1-2, maar met een vlotte combinatie maakte Bongers er 2-2 van. Het kansloze verlies van Brouwer was niet zo erg geweest, als Wise maar had gewonnen. Wise kapselde echter zelf zijn toren in, zodat deze stikte. Een tweede tegenslag was de remise van Roel Piket, behaald vanuit een winst stand: 2 V4-4 x/ï. Invaller Schoonderbeek vocht voor wat hij waard was en boekte een verdiende remise, maar Voorschoten zakte definitief door het ijs, toen Paul Grooten zich op ijs-van-een-nacht waagde: 3-6. Wouters verzachtte de pijn nog tot 4-6. Philidor II startte tegen Charlois/Europoort met remises van Braggaar en Vriend nogal vredelievend, maar al snel bleek, dat de Rotterdammers over veel te weinig routine beschikten. Zo won Nico Kuijf moeiteloos, terwijl Vincent Verstegen had moeten verliezen, maar toch nog won. Van Loon's torenoffer voor loper en pion leverde ook al winst op. Kohl- beck, Smit, Van Steenwijk en Barkema bleken veel beter op de hoogte te zijn van de finesses in het eindspel. Na een tiental niets opleverende telefoontjes bleek tenslotte Walter uit het vijfde bereid als tiende man op te treden. Door wat pionnen te geven probeerde hij minuten te i, maar het was vechten tegen de bierkaai. KEES VAN STEENWIJK Het zaalhockeyteam van Alecto dat kampioen werd en nu in de eerste klasse mag uitkomen. V.l.n.r. Manja Bosch (aanvoerster), Trudy van Box- sel. Alexandra Clipper. Marijke Brink, Joey van Boxsel (trainerIcoach). Zittend v.l.n.r. Annet Vasbinder, Ninette Kokke, Marian Vriens, Heieen van Ham en Iris Zwollo. (Foto: Hans Erik Hazelhorst) De dames van Alecto en de heren van Forescate die kampioen zijn in de tweède klasse mogen volgend seizoen in de eerste klasse uitkomen. Alecto hoefde geen extra duels te spelen doordat De Kieviten uit de eerste klasse district promoveerde naar het ge west. Forescate moest met het Schiedamse Asvion in de slag om het stapje omhoog te maken en was succesvol door met 8—6 te win nen. Jelmer Siersema opende de score voor de Voorschotena ren, waarna Hans Riemens 2-0 maakte. Asvion deed iets terug, maar de ruststand werd 4-2 voor Forescate door strafcorners van Peter-Jan Rubingh. Asvion kwam na de hervatting veel feller voor de dag en het was aan het goede werk van Forescate-doelman Fred Brouwer te danken dat de Voorschotenaren hun voorsprong behielden. Siersema (2x) en een hoekslag van Rubingh zorgden voor 7-4. Asvion benutte ook twee corners en was met 7—6 nog kansrijk. Junior Mark van Pappelendam, die met zijn team eerder naar de hoogste junioren A-categorie promoveerde, greep in de laatste minuut definitief de Voorschotense zege door een solo doeltref fend af te ronden: 8-6.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16