Hughes laakt Van Doorneveld Jan Raas: "De Wolf was de sterkste" c y Negatief AZ'67 bedwingt Utrecht Liverpool kraakt Stoke City: 5-1 MVKV: geen titel, wel accommodatie 'Huguenin wil hogerop' TRAINER Trainers met elkaar in de clinch Zeeuwse klassiekerkoning moet het afleggen in eindsprint 'Omloop het Volk' Smit vecht met Lemond Klein wint de "Ster van Zwolle" UTRECHT (ANP) - AZ'67 verdiende gistermiddag een rode kaart voor negatief voetbal tegen FC Utrecht. Scheidsrechter Bakker had de macht niet om de Alkmaarders te diskwalificeren, zodat trainer Eyken- broek glunderend het punt opstreek. Hij gaf toe dat een meevaller te vinden. Het punt was namelijk niet eens het gevolg van zwaar verdedi gen als wel van hopeloos falen bij de Utrechtse schutterij. Verrips en Rietveld kregen na de rust opperbeste mogelijkheden de score te ope nen. De eerste strandde op de beste man van het veld. de nimmer falende Treytel, de ander joeg de bal tien meter voor doel tien meter over de lat Het bleef zo 0-0 in een wedstrijd van bedroevend niveau. Met FC Utrecht als de immer aanvallende partij wist het publiek zich niettemin te ver maken. Er was veel te zien in het veld. Veel foutieve passes, recht streeks achter getrapte hoekschoppen, falikante missers, misverstan den. schoten en kopballen tegen de lat en gemiste kansen, maar ook trek- en duwwerk en per ongeluk of opzettelijk geschop naar eikaars knieën. Het duel was hard en meestal meedogenloos. Scheidsrechter Bakker had de gele kaart voor Herman Vemps en Ben Rietveld van Utrecht en voor Fred Filippo van AZ. De trap over de bal heen van Du Chatinier naar de knieën van de snelle Talan ontging hem. AZ'67 kwam alleen voor rust aan wat counters toe. Talan snelde kort na het begin een paar keer langs Tervoort. Dat beloofde wat voor de wed strijd. Talan werd daarna met meer aangespeeld. FC Utrecht liep, meer op wilskracht dan op klasse, storm. Willy Carbo had pech met een schot voorlangs. Op slag van rust bracht Pier Tol de mooiste actie van de wedstrijd op zijn naam. Met de rug naar het doel knalde hij onverwacht op de lat na een voorzet van Peter Arntz. Na de rust dicteerde Utrecht het spel compleet. Er kwamen twee echte kansen uit. Verrips en Riet veld misten echter jammerlijk. Sport MAANDAG 7 MAART 1983 EREDIVISIE Go Ahead Eagles - NEC 5-1 (2-1). 11. Grim 0-1, 22. Small 1-1, 38. Bos man 2-1. 49. Witbaard 3-1 (straf schop). 59. Ten Cate 4-1, 77. Bos- Feyenoord - Roda JC 3-2 (2-1) 22. Van Geel 0-1, 26. Houtman 1-1, 35. Jeliazkov 2-1, 61. Jeliazkov 3-1. 84. Van de Ven 3-2. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 20.064. FC Utrecht - AZ'67 0-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 7000 FC Groningen - Willem II 4-3 (2- 1). 15. Bastiaansen 0-1, 26. De Jonge 1-1, 42. Erwin Koeman 2-1, 51. Van Mierlo 2-2, 62. Ronald Koeman 3-2, 85. De Jonge 4-2, 87. Hoyer 4-3. Scheidsrechter: Verhoef. Toe schouwers 11.500. NAC - Excelsior 0-0. Scheidsrech ter: Severein. Toeschouwers: 6800. Helmond Sport - PEC Zwolle 2-2 (0-0) 60. Van Roon 0-1, 73. Dijkstra 1-1, 81. Corbijn 2-1, 89. Scheve 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 5000. Fortuna S - FC Twente 3-0 (2-0). 12. Zuidersma 1-0, 28. Zuidersma 2- 0, 88. Ruys 3-0. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 8.000. Ajax - PSV 3-3. (1-1). 8. Van Duren 0-1, 29. Ophof (strafschop) 1-1, 49. Ophof 2-1, 56. Thoresen (straf schop) 2-2, 77. Koolhof 2-3, 78. Haarlem - Sparta 2-1 (1-1). 25. Keur 1-0, 39. Olde Riekerink 1-1, 74. Balm 2-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 6400. EERSTE DrVISIE Heracles - Vitesse 3-2 (2-0). 18. Van Staa 1-0, 31. en 57. Davies 2-0 en (strafschop) 3-0, 73. Hannie Das 3-1, 78. Romijn 3-2. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 1500. De Graafschap - FC Den Haag 0-2 (0-2). 10. Van Delft 0-1. 31. Rontberg 0-2. Scheidsrechter: Kemkers. Toe schouwers: 1500. Wageningen - DS'79 4-4 (2-3). 17. Evers 0-1. 18. Gardien 1-1, 21. Bra- ham 1-2, 29. Evers (strafschop) 1-3. 30. en 55. Gardien 2-3 en 3-3. 65. Norrie 4-3, 69. Van Hemert 4-4. Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers: 2000. Eindhoven - Heerenveen 2-0 (0-0). 49. Van Tongeren 1-0, 82. Moniz 2-0. Scheidsrechter: Van der Ent. Toe schouwers: 1500. Den Bosch - Veendam 1-0 (1-0), 35. Schouwenaar 1-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2500. Cambuur - FC WV 0-2 (0-1). 11. Taihuttu 0-1, 86. Taihuttu 0-2. Scheidsrechter: Van Laar. Toe schouwers: 8500. Extra competitie Telstar - MW 4-1 (2-0): 14. Nan 1-0, 38. Jansen (e.d.) 2-0, 48. Hen driks 3-0, 65. Maas 3-1, 71. Nan 4-1. Scheidsrechter: Dolstra, Toe schouwers: 1200. Strafschoppen: 4- 3 voor MVV. KATWIJK - De teleurstelling bij MVKV over het uitgestel de kampioenschap van de tweede klasse van de Leidse zaterdagafdeling werd door een mededeling van voorzit ter De Goey in één klap weg gespoeld. De praeses meldde de leden van de Katwijkse club dat de vereniging per 1 januari 1984 weer over een accommodatie met twee vel den beschikt. Door de plaatsing van een ove rigens nog 'werkloze' zend mast op het hoofdveld was MVKV met ingang van het lopende seizoen genoodzaakt zijn thuiswedstrijden op het terrein van de Willem van de Bergh-stichting in Noord- wijk te spelen. Na onderhan deling met het ministerie van defensie kwam het bestuur van MVKV een regeling over een voor wat betreft de aan leg van een hoofdveld, die pal bij de huidige accommodatie komt te liggen. ADVERTENTIE LEIDEN - Hoewel de voetbalver eniging Katwijk vorige week al een advertentie liet plaatsen waarin zij een nieuwe trainer vroeg, is de kans aanwezig dat de huidige oefenmeester John Hu- guenin ook volgend jaar in Kat wijk werkzaam blijft. John Hu- guenin: "De kans dat ik blijf, is er inderdaad". Maar hoe zit het dan met de advertentie? "Dat is een zaak van het bestuur", aldus Huguenin. "Ik kan er niets over zeggen". "Huguenin heeft ons- gevraagd of hij met andere clubs kon gaan onderhandelen. Daar hadden we geen problemen mee", aldus de voorzitter de zaterdag derdeklas ser "Hij heeft altijd bij hogere clubs getraind en wil ook nu weer hogerop. We hebben hem wel gezegd, dat we een adverten tie zouden plaatsen. Hij moet nu op heel korte termijn een beslis sing nemen. Dan kunnen wij in contact treden met een trainer die heeft gereageerd. Ik weet dat het niet de gebruikelijke proce dure is, maar wij moeten verder. Het is niet de bedoeling om straks de trainers tegen elkaar uit te gaan spelen. Natuurlijk is het niet leuk voor degene die rea- v.v. T.A.V.V. te Ter Aar, spelend in de eerste klasse afdeling Leiden, zoekt voor de seniorense- lektie een voor twee avonden en begeleiding op de zaterdag. Sollicitaties met referenties en ver langd salaris te richten aan sekreta- ris M. Koopman, Hoogerheyde- straat 186, 2461 XJ Ter Aar, tel. 01722-3473. de situatie ligt HAARLEM (GPD) Sinds afgelopen zaterdag is de relatie tussen Hans van Doorneveld en Barry Hughes ernstig verstoord. Na afloop van de competitiewedstrijd Haarlem-Sparta (2-1) kwam het tijdens een bijeen komst met de pers tussen beide oefenmeesters tot een felle botsing die resulteerde in een hevige woordenwisseling. Zo noemde Hughes tijdens deze genante vertoning zijn opvolger bij Haarlem „een onbenul en plaatste hij de nodige badineren de opmerkingen over de vakken nis van Van Doorneveld die op zijn beurt de weigering van de Brit om hem na afloop te felicite ren met de overwinning, aan greep om op te merken „dat is typerend voor deze man. Het is een uitgesproken egotripper. Aanleiding voor de confrontatie vormden uitlatingen van Hughes afgelopen zaterdag in een inter view in het Haarlems Dagblad waarin de kleurrijke Sparta-trai- ner nogal wat kritische kantteke- pingen plaatste bij het beleid van de club na zijn vertrek drie jaar geleden. Verder refereerde Hughes aan een telefoontje de afgelopen week van Van Doorneveld die hem had gevraagd een aantal specta culaire uitspraken te doen voor de wedstrijd Haarlem-Sparta om zo een bepaalde stemming te creëren en extra aandacht te krij gen van de media. Hughes wei gerde die medewerking. Van Doorneveld die zaterdag avond toegaf dat hij contact met zijn voorganger bij Haarlem had gezocht, reageerde na afloop van de wedstrijd furieus op de uitla tingen van zijn tegenspeler. „Hughes wil steeds maar weer la ten blijken dat hij het zo goed heeft gedaan bij Haarlem maar als ik zou willen kan ik ook over zijn beleid wel een boekje open doen. En zich vervolgens rich tend tot Hughes: „Ik ben welis waar nog geen achttien jaar werkzaam als trainer, maar ik heb in drie seizoen meer bereikt bij Haarlem dat jij ooit tevoren. Hughes vervolgens geprikkeld: „Dat is nu de dankbaarheid voor alles wat ik eerder voor jou heb gedaan, wierp de technisch lei der van Sparta tegen, daarbij ver wijzend naar zijn inspanningen om Van Doorneveld met behulp van Engelse collegas te voorzien van informatie over Spartak Na 2 jaar afwezigheid stond de inmiddels 42-jarige Jan Jongbloed weer tussen de palen. Ingehuurd door Go Ahead Eagles werd de "gouwe ouwe" zaterdagavond slechts eenmaal door NEC-speler Grim) gepasseerd. Dankzij Small, Bosman (2x), Witbaard en Ten Cate won Go Ahead met Moskou dat in de eerste ronde Arsenal had uitgeschakeld. Frustraties Minstens even levendig ging het er ©p het veld aan toe, al bleef Spar ta uiteindelijk met de meeste fru straties zitten omdat de ploeg on danks een enorm overwicht ver loor van Haarlem, dat het vizier inmiddels weer op Europees voetbal heeft gericht. Dat Haar lem voor de vijfde maal op rij on geslagen kon blijven (winst te gen Groningen, NAC, Go Ahead Eagles en een gelijk spel tegen Excelsior) dankte de ploeg voor een niet onbelangrijk deel aan Sparta-doelman Henk Dirven. De vervanger van de geblesseer de Jan Formannoy ging in de tweede helft in samenwerking met libero Douglas George volle dig in de fout bij een voorzet van Frank van Leen, waarvan Wim Balm handig profiteerde. Die misstap bleek voor Sparta niet meer recht te zetten, zoals in het eerste bedrijf toen de invaller voor de zieke Holverda, Edwin Olde Riekerink de openingstref fer van Piet Keur vlak voor rust ongedaan kon maken. LONDEN (Reuter) - De strijd om het Engelse kampioenschap lijkt een uitgemaakte zaak. Liverpool is onstuitbaar op weg naar zijn zevende titel in elf jaar. Bij Liverpool kwam Ian Rush zaterdagmiddag niet toe aan zijn grootste hobby, het maken van doelpunten. Tegen Stoke City werd zijn taak bekwaam overgenomen door zijn ploeggenoten. Kenny Dalglish trof twee maal de roos en voerde zijn produktie in dit seizoen op naar 19 treffers. Manchester United keek halverwege het duel met Manchester City tegen een achterstand van 1-0 aan. Kevin Reeves, aangetrokken voor 4 mil joen gulden, scoorde in de 32ste minuut. Na de rust overvleugelde Uni ted de thuisclub. Frank Stapleton scoorde beide doelpunten. Watford vervólgde het opzienbarende League-debuut met de zege op Co ventry. De zestiende overwinning werd behaald door het doelpunt van Les Taylor, zestig seconden voor de rust. Bundesliga Door verrassende nederlagen van Hamburger SV en Bayern München is de strijd om het Westduitse landskampioenschap weer volledig open. Hamburger SV leed drie dagen na zijn Europa Cup-triomf in Tiflis tegen Dinamo Kiev (3-0) verlies bij Arminia Bielefeld (2-0), Bayern München verloor bij Eintracht Frankfurt met 1-0, mede doordat Breit- ner een strafschop onbenut liet. Borussia Dortmund en VFB Stuttgart profiteerden maximaal van het verlies van de koplopers. Dortmund verschalkte Schalke met 2-1 en Stuttgart won met dezelfde cijfers van Karlsruher SC. België Tongeren-Anderlecht was in de Belgische competitie een wedstrijd waar bij het publiek zich bekocht voelde. De nummer één had moeite met de defensieve speelwijze van nummer laatst. Op aangeven van Frank Ver- cauteren scoorde Erwin Van Den Bergh pas in de tweede helft. Dat doelpunt zette Tongeren tot wat offensiever spel aan. De wedstrijd werd daardoor iets aantrekkelijker. Zes minuten voor tijd werd Ander- lecht boos over een niet toegekende strafschop. Onmiddellijk daarna kwam Tongeren gelijk door Beuls. Standard Luik was te sterk voor Kortrijk. De uitslag van 2-1 was geen afspiegeling van het gebodene. Jos Daerden en Tahamata (strafschop) scoorden voor Luik, het tegendoelpunt van Delamper kwam pas in de laatste minuut. De meeste indruk in de Belgische competitie maakt de laatste weken Antwerp. Bij Winterslag werd de zevende achtereenvol gende overwinning behaald. Het werd 3-0 met doelpunten van Cnops (2) en Van der Linden. GENT (GPD) Een keihar de voorwaarde stelde Fons de Wolf toen hij een contract tekende met de Italiaanse formatie Bian- chi van ploegleider Gian- carlo Ferretti. Hij moest en zou dit jaar deelnemen aan de Omloop Het Volk (Gent-Gent), ook al ging dat ten koste van eventue le andere sponsorbelan- gen. De Wolf namelijk was getergd door de golf van negatieve publiciteit die hem tijdens zijn vorige seizoen, met slechts vijf overwinningen, over spoelde. Nu zijn programma vooral op Italië is afgestemd, stond de rijzige renner erop dat hij tijdens de openingskoers in eigen land eerst nog even orde op zaken mocht stellen. De atletische Belg deed dat vak kundig Vijftig kilometer voor het einde van de Omloop slaagde hij er als enige in om een ver schrikkelijke temposversnelling van Jan Raas te beantwoorden, en vrijwel meteen nam hij het commando over. Dat gebeurde zo imposant, dat de klassieker- kopman uit de Raleigh-ploeg van Peter Post in de slotkilometer niet eens meer de moeite nam om er in de nieuwe finishplaats St. Amandsberg bij Gent zelfs maar een schijngevecht van te maken. Raas (winnaar van deze Omloop in 1981) capituleerde eerbiedig. Gram „Wc hebben, zei de Zeeuw, die gis teren de koers Kuurne-Brussel- Kuurne won, „veertig kilometer als volwassen renners allebei ons werk gedaan. Maar De Wolf was de sterkste. Moet je dan vlak voor de streep nog als kleine kin deren voor de show een beetje- stil gaan staan, om te proberen elkaar de koppositie op te drin gen?, vroeg hij zich af. Raas deed het in elk geval niet. Hij verspeel de zijn eigen kansen door vanuit de ongunstigste positie aan de eindsprint te beginnen. Omdat het niets uitmaakte, en de neder laag al by voorbaat vaststond. De Wolf haalde zijn gram en won net als vorig jaar de traditionele ope ningskoers in zijn land. Knarsetandend (,je wint natuur lijk liever) legde Raas zich bij het meesterschap van De Wolf neer. Nadat hij in eerste instantie zijn teleurstelling op iets te opdringe rige toeschouwers had afgerea geerd, concludeerde hij later: „Ik ben nog een heel stuk van myn topconditie af. Het zal nog wel een paar weken duren voordat ik weer op dat peil ben. Het gebrek aan wedstrijden speelde hem duidelijk parten. Raas verliet half februari voortijdig het trai ningskamp van zijn ploeg, omdat hy werd geteisterd door een ab ces in zijn mond. „Ik wilde het per se laten genezen. Je kunt na melijk wel met medicijnen de pijn onderdrukken en doorrij den, maar dan heb je er later mis schien veel ellende mee. Trainingskoers Een klassieker als trainingskoers. Dat wilde Raas zijn concurren ten tenminste doen geloven. Maar al vrij vlot kwamen ze tot de ontdekking dat de Zeeuw daar toch een heel eigen inter pretatie aan gaf, want hij groeide in de Omloop (zonder Hinault en zonder prominente Italianen) uit tot de strijdlustigste renner. Tachtig kilometer voor het einde was hy mee in een vlucht van acht renners, en onder hun im puls werd het peloton aan stuk ken gereden. De Belgische spoorwegmaatschap pij wierp zich echter weer eens op als de meesterknecht van de geklopten. Net als vorig jaar in de Waalse Pijl zorgden gesloten overwegbomen voor een her groepering. De koplopers moch ten zelfs niet eens met hun opge bouwde voorsprong van 10 se conden vertrekken. „Als ik er niet bij was geweest, was dat waarschijnlijk wel anders ge gaan, katte Raas de jury af. Test Maar beslissingen van officials konden zijn plannen slechts tij delijk dwarsbomen. Op de steile Muur van Geraardsbergen had hij zijn tegenstanders al even ge test met een tempoversnelling en in de beklimming van de laatste heuvel, de Volkegemberg her haalde hij die actie nog eens. Net als de eerste keer kon slechts één man hem bijhouden. „Ik wist na de Muur al dat De Wolf de ge vaarlijkste klant voor me zou zyn, zei Raas. De 26-jarige Belg, die net een goe de Ronde van Sardinië achter de rug had, beschikte over een over dosis kracht. Hoewel hy slechts door vier ploegmaats werd ge steund, was hij extra gemoti veerd om in de Omloop toe te slaan. „De ploeg heeft nogal wat kosten voor me gemaakt. Dat heb ik geweldig gewaardeerd". De uitslag: 1. Fons de Wolf (Bel) de 220 km in 5 uur en 33 minuten, 2. Jan Raas (Ned.) z.t., 3. Luc Colijn (Bel) op 2.21, 4. Kim Anders- sen (Den) z.t., 5. Etienne de Wilde (Bel) z.t, 6. Johan van de Velde (Ned) z.t., 7. Adne van der Poel (Ned) z.t., 8. Jef Liec- kens (Bel) z.t., 9. Rudy Matthijs (Bel) op 3.54, 10. Ludo Peeters (Bel) z.t. ST. AMANDSBERG (ANP) - Halverwege de "Omloop het Volk" zijn zaterdag twee renners met elkaar op de vuist gegaan. Theo Smit uit Halfweg raakte in een hand gemeen met de Amerikaan Greg Lemond, vorig jaar winnaar van de Ronde van de Toekomst. Het gebeurde na een valpartij, waarbij Le mond was betrokken. Zijn ploegleider Guimard zet te zijn auto midden op de weg neer om het beschadig de voorwiel van zijn renner te vervangen. Op dat mo ment naderde nog een groep renners. Ruimte om te pas seren was er niet. Smit wil de er toch door en kreeg het aan de stok met Lemond. Na enkele slagen over en weer stapten de kemphanen weer op en vervolgden hun, kans loze, weg. ZWOLLE (ANP) - Dries Klein heeft zaterdag de ope- ningsklassieker voor wiele- ramateurs, de "Ster van Zwolle", gewonnen. De ren ner uit Ter Apel presteerde dat twee jaar geleden ook al. In de eindsprint na 150 kilo meter versloeg Klein Bert Wekema uit Peize. "De eer ste klap is een daalder waard", glunderde Klein na afloop. "Het was zwaar en Wekema heeft het me moei lijk gemaakt, maar het is toch gelukt". In de slotfase kwamen de favo rieten Hassink en Slende- broek, die veel werk hadden verzet, er niet meer aan te pas. de greep van het peloton. In de eindsprint van de "Omloop het Fons de Wolf en Jan Raas zijn ontsnapt 'olk" was De Wolf superieur. (ANP-fo

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12