5 0 T "De strijd is volledig open" Interland is reclame voor Liechtenstein Lotto Wim van Hanegem neemt afscheid met WK-elftal '74 FC Utrecht nog niet uit crisis Geloof in eigen kunnen is terug bij Nederlandse handballers Quick Boys kiest voor Van Vianen TRAINER WOENSDAG 2 MAART 1983 ROTTERDAM - Het Nederlands elftal zoals dat tijdens het WK-voetbal van 1974 in de finale aantrad tegen West-Duitsland, zal op zaterdag avond 4 juni Wim van Hanegem uitluiden. Ter gelegenheid van het afscheid van de nu al legendarische nummer tien, zullen de voetbal lers die destijds het zilver met een gouden randje wonnen, in de Rot terdamse Kuip als tegenstander van Feyenoord fungeren. Als coach van het WK-elftal zal Rinus Michels optreden. Van Hanegem zelf had graag Brazi lië als tegenstander gezien, "en daar zijn we onmiddellijk op in gesprongen, maar dat bleek he laas onmogelijk", aldus Wim Meuleman. De oud-voorzitter van de KNVB, die als praeses fungeert van het organisatieco mité, denkt met het finaleteam van het WK 1974 echter ,,een aar dig alternatief' te hebben aange dragen. „En dat is het natuurlijk ook", ver woordde Van Hanegem („Het maakt me niet uit aan welke kant ik dan speel") zijn tevredenheid met de keuze. „In wezen was het Oranje van toen net zo sterk als het Brazilië dat in Spanje speel de en er wordt nog vaak over dat elftal gepraat". De betrokken spelers hebben, onder aanvoe ring van Johan Cruijff die als eer ste toezegde, positief gereageerd op het verzoek hun medewer king te verlenen aan het af- scheidsduel. Meuleman: „Maar we moeten natuurlijk rekening houden met blessures en ver plichtingen die zich plotseling voordoen". Dat geldt met name voor Wim Ros bergen en Johan Neeskens, die met Cosmos in die periode het competitieprogramma afwerken. Mochten zij of anderen afvallen, dan zal de WK-formatie worden aangevuld met „hedendaagse" sterren. Meuleman noemde in dat verband o.a de namen van Tahamata, Thijssen, Muhren en Peters. Van Hanegem zelf had een beter idee. „Als er iemand af valt, laten ze dan een grote voet baller vragen. Maradona bijvoor beeld. Hij is voor mij de beste die er is en hem zou ik graag in de Kuip zien. Niet om mee samen te spelen, maar alleen om hem te Uitgangspunt is vooralsnog het WK-elftal zo compleet mogelijk te laten aantreden in de Kuip die voor de gelegenheid „gratis" ter beschikking wordt gesteld. De ook al afscheid nemende Charles Corver is uitgenodigd het duel te arbitreren, terwijl Andre Hazes het amusement voor de wed strijd en tijdens de pauze zal ver zorgen. De zanger zal speciaal voor zijn vriend Van Hanegem een afscheidslied componeren, dat hij in de Kuip ten gehore zal brengen. De toegangsprijzen voor het duel bedragen 7,50,15 en 40 gulden en om de opbrengst voor Van Hane gem zo hoog mogelijk te maken, zullen er geen gasten worden uit genodigd. Meuleman: „Zelfs de leden van het comité zullen hun eigen tribunekaartje moeten ko pen". Van Hanegem zal een ge deelte van de recette schenken aan een goed doel, waarbij zijn gedachten in eerste instantie uit gaan naar dieren. Een paar dagen voor de afscheids- wedstrijd, die zaterdagavond 4 juni om 19.30 uur begint, staat overigens nog een ander gedenk waardig treffen in de Kuip ge pland. In het kader van het 75- jarig bestaan van de sportclub komt het op 27 mei tot een repri se van het treffen, dat Feyenoord en Celtic in 1970 in de Europa Cup-finale uitvochten. Een ande re datum voor de erewedstrijd voor Van Hanegem was echter zeer moeilijk te vinden. VADUZ (GP)D - Na enig aandringt besluit Herbert Moser, vice- voorzitter van de Liechtensteinse voetbalbond, dan toch maar open kaart te spelen. „De voornaamste reden waarom Liech* tenstein zich heeft ingeschreven voor het olympische voetbal toernooi is om ons vorstendom onder de aandacht van buiten landse toeristen te brengen. Zeg nou zelf, wist u waar Liechten stein lag toen nog niet bekend was dat wij twee kwalificatie wedstrijden tegen het Nederlands Olympisch elftal moesten spelen? Nee toch. En nu uw elftal hier is gearriveerd krijgt Liechtenstein eindelijk de kans geboden om zich naar het bui tenland toe te verkopen". September 1979Ruud Krol neemt met een handdruk en een aai afscheid van Wim van Hanegem, die i wedstrijd met België afzwaaide als international. Op 4 juni zal het echt allemaal afgelopen zijn. (Foto: ANP ai Om de aandacht op het duel te ves- Ondanks de puur commerciële overwegingen die ten grondslag liggen aan de inschrijving van Liechenstein voor de Olympi sche Spelen, gaat het Moser, die tigen zal de Tros op 31 tv-programma rond de Kromme brengen in de vorm van een „dit is uw leven" uitzending. Van het duel zelf wordt eerst een samen vatting uitgezonden en nader hand wordt de wedstrijd in zijn geheel herhaald. Wat Van Hanegem na zijn afscheid gaat doen, is overigens nog niet bekend. Wel is nu al zeker dat hij voor zes weken afreist naar Roe menië, waar de trainers Wullems en Brouwer een trainingskamp voor jeugdspelers organiseren. ENSCHEDE (GPD) - Utrecht middenvelder Jan Wouters is door zijn trainer Han Berger voorlopig naar het reserve- elftal verbannen. Wouters werd gisteravond in de twee de helft van het inhaal-duel met FC Twente (0-0) door Berger uit het veld gehaald nadat arbiter Thomas hem wegens spelbederf met een gele kaart had bestraft. Op weg naar de kleedkamer uitte Wouters zijn ongenoegen over het feit dat hij werd ver vangen, door Berger een vre selijke ziekte toe te wensen. Dat was voor de trainer van de Utrechters de druppel die de emmer deed overlopen. „Wouters is kennelijk niet voor rede vatbaar. Hij is al een derde van het seizoen ge schorst geweest en nu dit weer. Ik vind dat hij nu maar een poosje in het tweede moet spelen. Het interesseert me daarbij geen kloten dat Wouters international is". Het incident tussen Wouters en Berger was in feite het op windendste moment van de hele wedstrijd want FC Twente-FC Utrecht was een uiterst rommelige, ronduit slechte vertoning, die geen ogenblik boeide. De Ensche de ploeg was niet in staat de opgaande lijn die de ontmoe ting van afgelopen zondag te gen Helmond Sport - ken merkte, door te trekken en FC Utrecht, zonder het ge blesseerde duo Monster-Van der Lem, bleek de van de laatste weken nog steeds niet te boven te zijn. In dat opzicht viel er ook wei nig af te dingen op de uitslag. Beide ploegen leverden een dusdanige wanprestatie dat alles meer dan een gelijkspel ook niet terecht zou zijn ge weest. Kennelijk met de om streden nederlaag van de eer ste competitiehelft in Utrecht nog in het geheugen, kwam FC Twente nog wel gemoti veerd uit de startblokken, maar het elan ebde al snel weg. FC Utrecht hield het speelveld bijzonder klein, een tactiek waarmee de Enschedese op ponent zichtbaar verlegen was. Beide ploegen hadden niettemin kansen om de wed strijd naar zich toe te trek ken, maar Twente-doelman Van Gerven en zijn Utrechtse confrater Van Ede konden de situatie steeds meester blij ven. ARNHEM (GPD) - „Je kunt er over redetwisten of we tegen Frankrijk nu een punt verspeeld of weggegeven hebben, het belangrijkste is dat het geloof in eigen kunnen weer terug is. Kunnen we het niveau van die wedstrijd tegen Frankrijk de komende dagen vasthouden dan moet het mogelijk zijn degradatie te voorkomen". Dit is de mening van de doelman en tevens uitblinker van hand ballend Oranje Ron de Jonge, over het tweede deel van het WK-toernooi dat vandaag van start gaat. Nederland dus in de verliezersronde zoals trouwens was verwacht, al was er niet gere kend op zulke flinke tikken die de Tsjechen en Westduitsers aan de ploeg van Kecskemethy uit deelden. KATWIJK - Martin van Via nen wordt de nieuwe trainer van de Katwijkse zaterda geersteklasser Quick Boys. De 42-jarige Hagenaar, die ooit het doel verdedigde van ADO en Holland Sport, te kende gisteravond een con tract van een seizoen. Van Vianen volgt bij Quick Boys Berry Janse op. Niet minder dan twintig trai ners dongen naar de vacatu re. Na een selectieprocedure bleven uiteindelijk drie kan didaten over. Voorzitter Arie Guyt: "Onze keuze is gevallen op Van Vianen van wege zijn kwaliteiten. Hij kan als trainer bogen op twaalf jaar ervaring". Van Vianen trainde in het verleden onder meer ADO'20 uit Heemskerk, 's-Graven- zandse SV, Telstar, LENS uit Den Haag, FC VIaardin gen en laatstelijk FC Den Haag. Vorig jaar februari werd hij bij de laatste club ontslagen en vervangen door Cor van der Hart. Van Vianen: "In het betaalde voetbal is het allemaal zo leuk niet meer. Daarom heb ik nu gesolliciteerd naar een functie in het amateurvoet bal. Ik wil daarmee niet zeg gen dat ik voorgoed het be taalde voetbal de rug heb toegekeerd, maar voorlopig lijkt het mij beter rustig aan de slag te gaan bij Quick Boys. Het is een vooraan staande zaterdagclub, ein digt elk jaar zo'n beetje bij de eerste drie. Ook de reser ve-elftallen draaien prima, terwijl er goede jeugd is. Kortom, in een dergelijk kli- maat lijkt het me fijn werken". Het herstel kwam. Eerst al in een deel van de eerste helft tegen de Westduitsers en maandag dan te gen Frankrijk, dat evenals Ne derland met een punt de verlie zerspoule binnenstapt. Een min der dan IJsland en Israël en een meer dan Bulgarije en België. Die beginstand betekent dat Ne derland vanavond in Haarlem van koploper Israël moet win nen. Van de tot nu toe gespeelde twaalf interlands tussen beide ploegen pakte Oranje acht keer de volle winst. Begin februari in Israël moest Nederland echter twee van de drie keer buigen maar dit met een verzwakte se lectie. De Fransen komen de Ne derlanders niet meer tegen. Wel België (donderdag in Voorburg), Bulgarije (zaterdag in Enschede) en IJsland (zondag in Zwolle). „Het wordt een volledig open strijd", verwacht bondscoach Kecskemethy, die op IJsland na alle tegenstanders kent. Een voorspelling voor de komende dagen durf ik niet te doen. Er ge beuren in dit toernooi de vreemdste dingen. Wie denkt nu dat Israël van Bulgarije wint en Zwitserland van Spanje". De Tsjech in Nederlandse dienst beseft dat een misstap fataal kan zijn. Maar aan de andere kant kunnen verrassende uitslagen in de onderlinge ontmoetingen van ADVERTENTIE V.V. KATWIJK vraagt per 1 juli 1983 voor haar senioren selectie bevoegde voor dinsdag- en donderdagavond en begeleiding op zaterdag. Sollicitaties met verlangd salaris en referenties aan: secr. P. Gillebaart Seinpostdw. str. 13 2225 JC katwijk de poulegenoten wel weer eens voordelig uitpakken. Veel ruimte voor een verliespartij is er echter niet omdat alleen de nummers een en twee van de verliezerspoule zich van degra datie naar de C-groep vrijwaren. Een positieve ontwikkeling voor Nederland is dat de knieblessure Wil Jacobs zich gunstig ont wikkelt Jacobs kon een hele wedstrijd te gen Frankrijk aan omdat hij een pijnstillende injectie had gekre gen. Iets, waarmee men in het kamp van zijn club, het Geleense V en L, niet erg gelukkig was. De trainer van V en L en de clubarts wilden hierover opheldering, ook al omdat men vreesde de competitie straks te moeten her vatten met een nog ernstiger blessure van de handballer het jaar. Deze zaak is inmiddels door alle partijen uit de wereld geholpen. Vast staat dat Wil Ja cobs zelf met de injectie instem de en begeleidend arts Leo Hee- re op verantwoorde wijze tot de ze „ingreep" kwam. Ook in de A-poule wordt een span nende toernooivoortzetting ver wacht, al lijken de Westduitsers na hun zege op de Tsjechen favo riet samen met de Hongaren. Zes ploegen strijden hier om twee tickets voor de Olympische Spe len van Los Angeles. ook deel uitmaakt van het natio naal olympisch comité toch net iets te ver om te veronderstellen dat dit de enige overweging is ge weest. „K^k. Liechtenstein be schikt momenteel over ongeveer 1500 actieve voetballers, inclu sief jeugd Op een bevolking van zo'n 24.000 Liechtensteiners be tekent dit dat voetbal de meest populaire sport is. Dat wil de Liechtensteiner Fusball Ver band (LFV) ook graag zo hou den. De in de Zwitserse competi tie uitkomende clubs van Liech tenstein (zeven in totaalI lieten enige tijd geleden weten dat de toeloop van de jeugd aan het af nemen was. Toen zijn we op het idee gekomen ons in te schryven voor de Olympische Spelen. Op deze manier hopen we de jeugd weer te interesseren voor het voetbal". De LFV en Moser hopen overigens dat het voorlopig bij deze twee wedstrijden tegen Nederland zal blijven. Zou men onverhoopt van „das grosse Holland", zoals de plaatselijke kranten het Ne derlandse voetbal nog steeds omschryven, winnen dan is men verplicht nog zes uit- en thuis wedstrijden tegen Joegoslavië, Roemenie en Italië te spelen. Op die manier zou men de opzet van dit alles - zo goedkoop en snel mogelijk Liechtenstein naams bekendheid geven - voorbystre- De selectie van bondscoach Hans Muntcrer (Moser ..Hij vervult deze functie als een vrienden dienst voor mij en ontvangt daar voor dus ook geen salaris") be staat voor bijna 100 procent uit amateurs. Rainer Hasler. die voor Xamax Neuchatel (Natio- nalliga A) speelt, en de zoon van Herbert Moser, het 24-jange ta lent Manfred Moser (Lugano), zyn de enige twee toppers over wie Muntcrer kan beschikken. Tot overmaat van ramp meldde Hasler zich gisteren echter ge blesseerd af voor de wedstryd van vanavond tegen Nederland Hasler liep die blessure overi gens op bij een training van zijn eigen vereniging. De selectie van Liechtenstein komt vanmiddag namelijk pas voor de eerste maal bijeen om zich voor te bereiden op het treffen met het Neder lands Olympisch elftal MID-LOTTO 7a Eerste prijs geen winnaar, tweede prys 10 winnaars, die allen bruto 30 000,- ontvangen. derde prijs 136 winnaars, die allen bruto 1 460.80 ontvangen, vierde pnjs 6 187 winnaars, die allen 32.10 ontvangen, vijfde prys 86 029 winnaars, die allen 5,- ontvangen De jackpot voor lotto nqmmer 9 is ƒ60 817.96 MID-LOTTO CIJFERSPEL Het winnende nummer was B46489 Er waren geen deelnemers met zes of vyf goede cijfers. LOTTO» Eerste prys: 1 winnaar, die bruto 589.201,90 ontvangt; tweede prys 7 die allen bruto 1 110,70 ontvangen; vierde prys 6 921 winnaars, die allen 33,80 ontvangen, vijfde prys 100 446 winnaars, die allen 5,- ontvangen. TOTO 8 Eerste prijs 56 winnaars, die allen 817.40 ontvangen, tweede prys 519 winnaars, die allen 58.80 ontvangen, derde prys 3.269 winnaars, die allen 23.30 ontvangen TOTO-GELIJK Eerste prys geen winnaar, tweede prys 8 winnaars, die allen 319.40 ontvangen, derde prys: 62 winnaars, die allen 96.70 ontvangen, vierde prys 1 626 winnaars, die allen 5.20 ontvangen De jackpot voor toto-gelyk 9 is 1 694 .08 CIJFERSPEL 8 Het winnende nummer was 88197] Er was een deelnemer met goede cijfers. Hy ontvangt bruto 100 000,-. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13