"Eisen raad voor regionalisering zijn ingewilligd Buurt contra gemeente over hek of heg jtt&ïrm Nieuwbouw Louise in Buitenhof Aantal anderstaligen Springschans-school leidt tot problemen Onderwijs Advies Centrum wordt opgeheven "Onze tuinen zijn te klein voor haag" Burgerlijke stand [Le/cfee agenda Stad en rand LEIDERDORP - De nieuwbouw van de Louise de Colignv-scho- lengemeenschap in Leiderdorp moet in de toekomstige nieuw bouwwijk Buitenhof-Midden komen. De gemeente Leiden en het ministerie van onderwijs vinden Buitenhof-Midden de beste plek. Het overleg tussen het ministerie en Leiden is overigens nog niet afgerond. Er wordt nog gespro ken over de definitieve aantal lokalen en hoe de school er uit moet gaan zien (of er bijvoor beeld een gymzaal moet ko men). Volgende week zal daar duidelijkheid over zijn. DINSDAG 1 MAART 1983 Herbestraten in Vlietwijk kan doorgaan VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten hoeft geen onder delen te schrappen uit het plan voor het herbestraten van een aantal straten in Vlietwijk waar langs de 180 woningen liggen die op dit moment worden gereno veerd. Ze ziet kans de te lage subsidietoe kenning van het ministerie op te vangen door enkele begrotings technische foefjes toe te passen en de werkzaamheden in een keer uit te besteden. Het ministe rie had 390.000 gulden toegekend terwijl de gemeente 460.000 gul den wilde hebben voor het her bestraten. Het plan houdt in dat de gemeente de straten opnieuw aanlegt in een gebied dat wordt begrensd door de Professor Zernikelaan, Professor Einthovenlaan, Antho- nie van Leeuwenhoekkade en het Albert Schweitzerplantsoen. De gemeente wil het wegdek met kronkels laten lopen zodat de au tomobilisten langzamer gaan rij den. Daarnaast zullen in de stra ten aparte parkeervakken ko men alsmede enkele plantsoen tjes en een aantal speelvoorzie- ningen. De gemeente wil met de aanpas sing beginnen wanneer de reno vatie klaar is. De woningen aan de Zernikelaan zijn reeds opgele verd. De andere straten volgen binnen enkele maanden. In de zomer hoopt de gemeente alle woningen in het gebied te heb ben gerenoveerd. Stadsverwarming in Leiderdorp van de baan LEIDERDORP - Stadsverwar ming is in Leiderdorp waar schijnlijk geheel van de baan. Wethouder Bezcmer deelde dat tijdens de PvdA-ledenvergade- ring gisteravond mee. Volgens hem bleek uit de opstelling van de politieke partijen tijdens een commissievergadering vorige maand dat stadsverwarming niet haalbaar is. De PvdA wijst stadsverwarming van de hand als het niet rendabel is. De kosten voor de gebruikers mogen niet hoger zijn dan nu. Vooral voor Buitenhof-Midden en -West wordt verwacht dat die kosten wel hoger uitvallen. Daar om wees de commissfe financien stadsverwarming daar al af. Dat betekent echter dat aansluiting van bestaande gebouwen niet meer aantrekkelijk- is. Op basis van deze gegevens is aanleg van stadsverwarming in Leiderdorp nog slechts "een theoretische mogelijkheid", aldus Bezcmer. Overigens twijfelden de leden van de PvdA aan het milieuvriende lijke aspect van de stadsverwar ming. Om het warme water op temperatuur te houden zijn op- warmstations nodig die ook weer energie gebruiken Volgens de PvdA'ers blijft er zo weinig over van energiebesparing en dus ook van het milieuvriendelijke. Bo vendien kan er door isolatie en gebruik van alternatieve energie bronnen meer worden bereikt, vindt de PvdA. - Wethouder Bezemer vertelde de PvdA-leden gisteravond dat de eisen van de gemeenteraad om akkoord te gaan met een regionale schooladvies dienst zijn ingewilligd. Waterdichte garanties dat de kwaliteit van het werk en het werk zelf worden gehandhaafd kon hij echter niet geven. (foto Holvast) LEIDERDORP - De PvdA gaat een werkgroep instellen die een oplos sing moet zoeken voor de problemen op de Leiderdorpse school "De Springschans". De school wordt geconfronteerd met een toenemend aantal anderstalige kinderen terwijl het aantal Nederlandse kinderen steeds verder daalt. •li* LEIDERDORP Het Leiderdorpse Onderwijs Adviescentrum (OAC) gaat als het aan wethouder Bezemer ligt op in een grote regionale schooladviesdienst. Dat zei hij gister avond in een ledenvergadering van de PvdA. De wensen van de Leiderdorpse gemeenteraad om de specifieke kenmerken van de OAC te handhaven, zullen door middel van een verklaring, die door alle betrokken gemeenten wordt ondertekend, ingewil ligd worden. Volgens Bezemer is op die manier de beste garantie gegeven dat het schoolbegeleidingswerk op het huidige peil blijft. Volgens het hoofd van de school, Emile Snell, moet er op korte ter mijn wat gebeuren om te voorko men dat er een school ontstaat met alleen maar anderstaligen kinderen. Snell verweet PvdA-wethouder Bezemer gisteravond tijdens de ledenvergadering van de PvdA geen beleid te voeren op dit punt. Bezemer wees dit verwijt echter van de hand. Maatregelen zijn alleen te nemen als het bijzonder onderwijs mee werkt. Zo zou er kunnen worden afgesproken dat kinderen uit "De Schansen" niet worden aan genomen op scholen buiten die wijk. Maar dan moet het bijzon der onderwijs wel meewerken. Dergelijke voorstellen zijn door het bijzonder onderwijs altijd af gewezen, aldus Bezemer. Volgens PvdA-voorzitter Wals is dat in hoge mate te betreuren. Hij stelde gisteravond het bijzon der onderwijs verantwoordelijk voor de komende ontwikkelin gen. De PvdA-leden willen dat een werkgroep zich gaat buigen over dit probleem. Een oplossing aan geven tijdens de vergadering was onmogelijk omdat het pro bleem te ingewikkeld is. Het heeft namelijk niet alleen te ma ken met onderwijs maar vooral met huisvesting. Door een be paald huisvestingsbeleid te voe ren zijn de meeste Turken en Ma rokkanen in de wijk "De Schan sen" gaan wonen. Als dat niet was gebeurd hadden hun kinde ren meer verspreid naar school gegaan. Nu heeft "De Spring schans" het grootste aantal an derstalige kinderen van alle scholen in Leiderdorp. Alle partijen in de Leiderdorpse gemeenteraad hadden in decem ber vorig jaar grote moeite met de regionalisering. In december vroeg het college van B en W de raad om een principe-uitspraak te doen over de regionalisering. Het werd uiteindelijk een ja met een een flink aantal mitsen. Volgens alle partijen waren er te veel onzekerheden die eerst moesten worden opgelost voor dat er een definitief besluit kon worden genomen. Vooral grote broer Leiden werd gevreesd. "Er mag nooit een Leidse vertegen woordiger de boventoon voeren. Daar moeten duidelijke afspra ken over komen", zei PvdA-frac- tieleider Wesseling in december. Ook eiste met name de WD dat elke gemeente haar deel van het geld via een eigen deelwerkplan mocht besteden, zodat de ge meenten grote invloed zouden houden op het begeleidings- werk. Daarnaast speelde ook nog eens dat het OAC in Leiderdorp aller lei activiteiten had ontwikkeld die niet tot het "echte" begelei- dingswerk behoorden. De ge meenteraad wilde dat die activi teiten, zoals bijvoorbeeld de bio- logiewerkgroep en de muzikale vorming, in de nieuwe regeling gehandhaafd blijven. Als er garanties zouden komen dat deze zaken in stand blijven wilde de meerderheid van de raad ak koord gaan. Drie CDA'ers (Roest, Van der Kwaak en Tie- ken) wezen de regionalisering echter geheel van de hand. On der het motto "we weten wat we hebben maar niet wat we krij gen" wilden de drie niet akkoord gaan met de regionalisering. Regionalisering was.volgens B en W nodig om op die manier de rijksbijdrage binnen te halen. Het rijk betaalt alleen mee aan het schoolbegeleidingswerk als er een regionale dienst is. Als er niet wordt geregionaliseerd, stel de Bezemer gisteravond, is de kans groot dat er in de toekomst toch wordt bezuinigd op het OAC. Eventueel kwaliteitsver lies zou dan veel groter zijn dan nu het geval is. Ondanks het uitgebreide betoog van het college weigerde de ge meenteraad in december zonder voorwaarden te stellen akkoord te gaan. Eerst moesten de wen sen worden vervuld. Probleem Wethouder Bezemer zat echter met het probleem dat de wensen van de gemeenteraad niet in de rege ling konden worden opgenomen. De officiële stukken gaan name lijk naar de minister en die haalt dat soort afspraken er uit, aldus Bezemer. De minister wil name lijk dat uiteindelijk er een regio nale dienst en geen dienst waarin allerlei kleinere dienstjes zelf standig werken. "We hebben via de achterdeur toch geprobeerd dat binnen te halen", vertelde Bezemer de leden van zijn partij gisteravond. Volgens de wethouder is de verklaring die nu opgesteld wordt het mees te wat haalbaar was. Waterdichte garanties bestaan er echter nog steeds niet, maar het overleg was zodanig dat Bezemer het ver trouwen heeft dat de wensen van Leiderdorp ook worden vervuld. In de verklaring wordt onder ande re geregeld dat Leiden niet de meerderheid krijgt in het be stuur van de nieuwe regionale dienst. Ook is afgesproken dat het overschot aan werknemers per gemeente zal worden beke ken. Het is volgens Bezemer on mogelijk dat als Leiden bijvoor beeld te veel mensen in dienst heeft dat kan leiden tot ontslag van de huidige Leiderdorpse schoolbegeleiders. Leiden zal dan in het eigen personeelsbe stand moeten snijden. Boven dien behoudt de schooladvies dienst haar huidige huisvesting in Leiderdorp. De extra activiteiten van het OAC kunnen worden gehandhaafd als de gemeenteraad dat wil. De ge meenteraad stelt nu geld be schikbaar voor die activiteiten en kan dat ook in de toekomst blijven doen, aldus Bezemer. Het raadsvoorstel om over te gaan tot regionalisering is vandaag in de vergadering van B en W ge weest. De definitieve tekst en ook de uiteindelijke bezuiniging was nog niet bekend. Maandag zal de gemeenteraad zich uit spreken over de regionalisering. VOORSCHOTEN - Bewoners van de Voorschotense wijk Bijdorp willen actie gaan voeren tegen de aanleg van een haag in hun voortuin. Ze zijn bang dat ze geen ruimte meer hebben om de ramen te zemen wanneer die ha gen worden geplaatst. "Ik moet die brede haag niet, ik neem veel liever een hekje", zegt een bewoonster van de Zwaluw- weg. De gemeente wil een negentig cen timeter brede haag aanleggen in de voortuinen van woningen aan de Zwaluwweg, de Koninklijke Mannelaan en het Rietzanger- pad. Ze had al ruim van tevoren aangekondigd dat negentig cen timeter vanaf de stoep moest worden vrijgehouden omdat daar de haag zou komen. "Toen zeNJat zeiden lag de stoep echter tegen de straat aan", zegt bewoner W. van Duyvenbodc. "We dachten we hebben een gro te voortuin, daar kan best 90 cen timeter vanaf. Vijf weken gele den echter werden parkeerstro- ken aangelegd op de plek waar eerst de stoep lag en de stoep schoof enkele meters op in de richting van onze huizen". De bewoners constateerden dat een groot deel van hun tuin werd afgesnoept: "We hielden echt heel weinig over. Mijn tuin is nu nog maar twee meter breed", zegt de Voorschotenaar. "Wan neer er dan ook nog eens een haag in moet komen kun je on mogelijk in je voortuin zitten als er zon is. Bij andere bewoners is de tuin nog smaller, daar kunnen ze niet eens de ramen zemen". LEIDEN - Margarcthu dv. H M van Teijlmgen en M.M.J. van Eisen. Cornells zv. J.W. Ho- gervorst en M M. Berkheg; Heieen Fransien dv. P. Jansen Schoonhoven en M 1 H Cancrinus. Nawien zv. T P. Ha- noeman en S Kamanand. Wilhelmina dv T van der Waal en M Versteeg; Su- sannc dv C Chaudron en C.F.G.M. Grossat. Eveline Antonia dv. W Stikke- lorum en A Schroder; Pieter zv A. van der Plas en T van der Boon, Frak zv J. Havenaar en W M. van Kesteren; Bas- tiaan Johannes zv. J.C van der Voet en H M P van der Peet, Margriet dv. A D. kuijt en L van Beelen. Samira dv H. Maéyad en A M. Hogenboom; Bial zv A. El Rkiek en M. Oulad Chair, Roy zv R. Schultz en M van Loon; Judith Elisa beth Damiane dv H Kruit en M.J.C.D. van Went. Johannes Gerardus Sebas- tiaan zv J.G. Bogaards en P. van Leeu wen; Michel Arjan zv. H.J. Beekman en S A Bekooij. Maaike Sioe Lian dv I H. Liem en C Buwalda, Rob Johannes Bcrnardus zv J van Wienngen en J.C. Bakker; Paul Johannes Willem zv. J. van Wjeringen en J.C. Bakker; Yasince- lil zv. R. Kahraman en H. Ugur; Maarten zv. R A Peters en J J Kleiterp. Annette dv N M. van den Eijkel en J Star; Nora Susanne dv. W de Wit en P.S. Westrik Broeksma. Evelyn dv. LC. van Geest en E. van den Eijkel; Madeleine Wilhelmi- ne dv H Pander en T.MT. de Vogel. Marilyn Joyce dv. C. Hundersmarck en M H Pearl. Siham dv. L. Maatoug en K. Lechhab. Huig-Anne zv H van der Plas en A. de Mooij, Stefan Gerardus Maria zv. C L M. Broekhof en P.C.M.H. van Kints. Linda dv. A. Jonkers en W.M.N. Bakker. Jordy zv J.J. van HOof en J. Mieloo; Thomas James George zv G.L. Turner en P A.J. Brown, Wgnanda Ger- da dv A Bijl en G E. Bótticher. Maud Nicole dv. F C. Fontein en A.M. van In- gen; Monique dv J.T.J. Ruiten en L.A.J.M. Cornelisse. LEIDEN - Gehuwd C Middelkoop en R. van Egmond. G.H Dabroek en W.F. de Vries, J.G.F. Tabeling en M D. de Ja ger. H.F van den Hurk en M Barendse; M Beerenfenger en M T Farrugia; R Fisser en I.C. Diteweg; R E. Stavleu en A.J. Hogeveen; W.L. Janssen en G. Ha- En na een korte pauze vervolgt hij: "We vinden het een grove nala tigheid van de gemeente dat ze niet eerder hadden verteld dat er een stuk van onze tuin zou af gaan. Sommigen bewoners had den al gewerkt in hun tuin. Het is gewoon valse voorlichting". Protest De buurt heeft hierop een brief aan de gemeente geschreven waarin ze protesteert tegen de komst van de heg. Hierin stellen de be woners voor de heg richting stoep te verplaatsen ofwel hem te vervangen door een hek. Hier door zou in de tuinen ruimte overblijven om te zonnen en ra men te zemen. Een ander voordeel van een hek boven een haag is dat er "geen vieze papiertjes in blijven han gen". Bijna alle bewoners heb ben hun handtekening onder de brief gezet. De gemeente reageerde niet op dit schrijven. Een woordvoerder van de gemeente verklaart dit door te zeggen dat alle mensen wisten dat de heg er zou komen en hoe groot hun tuin zou wor den wanneer de neg eenmaal is geplaatst. "Bovendien is het ge meentegrond", voert hij aan. "We hebben dan ook de struiken besteld en in maart kunnen wc ze gaan planten. Het is in princi pe zeker dat we dan beginnen". Hij heeft dit vorige week ook te gen de bewoners gezegd. De bewoners noemen deze gang van zaken "behoorlijk ondemo cratisch": "We begrijpen ook niet waarom ze het doen", zegt een bewoner. "Bijna alle bewo ners zijn tegen de haag. We leg gen liever zelf iets aan. De ge meente zegt dat het niet mooi is als iedereen een ander soort hek je heeft, maar wü zijn best bereid met zijn allen het zelfde soort hekje nemen". Hij is niet van plan lijdzaam toe te zien hoe de hagen worden ge plant. Welke actie hij gaat onder nemen weet hij nog niet. "Maar we zullen deze week de koppen bij elkaar steken", zegt hij. LEIDERDORP/DRIEBERGEN - Bezitters van toercaravans die niet zeker weten of de combina tie van hun auto en hun caravan voldoet aan de wettelijke eisen op dit gebied kunnen dit op 26 maart bij het /vC-restaurant aan de Persant Snoepweg in Leider dorp laten onderzoeken. De algemene verkeersdienst van de rijkspolitie uit Driebergen zal tegelijkertijd aandacht besteden aan de technische staat van de combinatie, vooral aan remmen en verlichting. Het onderzoek is kosteloos Bewoner W. van Duyvenbode in zijn voortuin: "Er blijft niets over i brede haag moet komen". r hier ook nog eens een (Foto Holvast) Tuinonderhoud Met onder meer een praktijkles op een kwekerij wordt voor be langstellenden die wat deskun diger in hun tuin willen werken hiervoor grondige kennis bijge bracht op een cursus van vijf lessen. Donderdagavond 3 maart is bij K&O Leiderdorp de eerste les. Expositie wandkleden Marjan Schutter exposeert van 4 maart tot 1 april haar wandkle den in de openbare bibliotheek van Voorschoten, Wijngaarden laan 4. Marjan verft de materia len waarmee ze werkt, zoals ju te, touw en wol, zelf. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 17.30 uur; donder dag- en zaterdagmorgen van 10.00 uur tot 13.00 uur en dins dag- en vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Balladen Ondere andere traditionele Hol landse balladen brengt de Deen, Hans Theessink, donderdag 3 maart ten gehore in het muziek café van de Lindehoeve in Voor schoten. Die Hollandse inbreng vanwege het feit dat Hans Theessink in ons land is gebo ren. Verder zal er van hem blues, jazz en ragtime zijn te horen. Thees- sinks instrumentarium bestaat uit gitaar, fiddle en mondhar monica. DINSDAG Leiden - Stadsgehoorzaal, voorjaarsmo deshow. 20 uur. Minverva - eenacterfestival. 20 30 uur. Kantine VV Leiden - Smaragdlaan, film 'Koppelstein, een Hollands ideaal'. 21.30 uur. Wienerwald - Steenstraat, openbare le denvergadering CDA-Leiden, 20 uur. Oppenheimschool - voorlichtingsavond over fusie van de scholen Bambino, Op- penheim en Pestalozzi, 20 uur. K&O-Gebouw - Oude Vest 45, film 'Een vlucht regenwulpen' van Ate de Jong, 20 uur. Kantoor BOA - Oude Vest 79. bijeen komst BOA over het verzet tegen apart heid, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Golven' van Anette Apon, di en woe om 20 en 22.15 uur. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongere Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167. tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, cafe- avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736; Werklozen Belangen Vereni ging Leidefi, adviesbureau, woe van 10- 12 uur. Beweging van werkende en werkloze jongeren KWJ - Koppenhinksteeg 2, klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur, tel. 121139. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur voor Vrouwen in de bijstand, woe- ochtend. Wassenaar - gemeentehuis, vergadering raadscommissie voor welzijn, 19.30 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, vergade- ripg raadscommissie welzijn, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, vergadering raadscommissie ruimtelijke ordening, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, commissie voor per soneels- en organisatiezaken, 19.30 uur. Stadhuis - raadscommissie voor econo mische aangelegenheden, 21 uur. Leidse Volkshuis - Apothekersdijk 33, huiswerkhulp voor volwassenen, 15 uur, inl. 130701. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie-programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum- Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur, tel. 126052. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Me- phisto' van Istvan Szabo, woe en do om 20 en 22.15 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad 2, kinderbingo, 14 uur. School De Noorderwiek - Ter Haarkade, jaarlijkse markt, 14.30-17 uur. Cafe Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, optreden de Londense zanger/entertai ner Johnny Silvo, 22 uur. The Jam - Tweede Binnenvestgracht, optreden de groep Hegt. Leidse Volkshuis - film 'Vrouwen van Marrakesj', 10 uur. Warmond - gemeentehuis, raadscom missie financiën, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raadscom missie financiën, 20 uur. gemeentehuis, raadscommissie ruimte lijke ordening en openbare werken, 20 DONDERDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie voor onderwijs, samenlevingsopbouw en emancipatie. 20 uur. Stadsbouwhuis - Beleidsgroep stads vernieuwing, 9.30 uur. De Lakenhal - Oude Singel 28, commis sie voor museum de Lakenhal. 16 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-Lokaal rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Stationsweg 32, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. Milieuwinkel/informatiecentrum Ver eniging Milieudefensie - Zonneveld- straat 2, 18.30-21.30 uur, tel. 123459 (ook 'giflijn'). Leidse Volkshuis - Apothekersdijk 33, tel. 149180. rechtsspreekuur voor vrou wen, 9.30-11.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 25 febr tot 4 maart door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Voorschoten. Leidse weg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7. tel 410131. spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidseh Dagblad B V Post uitsluitend Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18.00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 61,25 Per post 83,60 Losse nummers f 0,85 Maandabonnement 20.59 (machtiging per incassogiro) Directie G. Koopman Adj.dirN Quakemaat Wnd -hoofdredacteur R D Paauw Commentaren. R D Paauw W F J Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs P. C Rosier J Kroon (stad) (radio, televisie, kunst) B W T. Jungman (plv) S. J. de Groot HU Veldhuizen (geestelijk leven) (regio) H. v.d. Post (phr) Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke WF J Wirtz Persdienst met eigen (bin /buit 'ec correspondenten o.a. in. J Ruygrok-Hoogeveen Bonn. Brussel. Londen. (Phr) Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madrid. Mexico P J de Tombe en Wenen (sport) A van Kaam (plv) Redactie stad en W C H Schrama randgemeenten (feature) tel 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2