Scylla slaat dubbele slag wws ii DAC blijft Leython voor: 2-3 LZ'86: degradatie kwestie van tijd Jeugd van FC Lisse overspeeld Dames Ter Leede verspelen voorsprong Voorschoten laat duur punt liggen KRV weer stap dichter bij uitgang Zowel bij dames als heren «f! ■s J U :r t- S li ■WWII «II IlfflPïl i Roelof Thijs zevende bij ijsspeedway Studenten praten zichzelf uit de wedstrijd PAGINA 12 LEIDEN - In de eerste klasse van de regionale jeugdcompetitie had Quick Boys geen enkel probleem met FC Lisse: 1-4. Nadat de Katwijkers tien minu ten na de pauze op 1-4 waren gekomen, was de wedstrijd ge speeld. De thuisploeg probeer de wel van alles om een goed resultaat neer te zetten, maar stuitten op stug Katwijks ver zet. Voor Quick Boys scoorden Wim Koning (2x) Arend v.d. Oever en Cor van Duyvenbode. De Lissenaar Wim Koning redde de eer voor zijn ploeg. LEIDEN In de interregionale klasse verspeelde het dames voetbalteam van Ter Leede za terdag een 3—1 voorsprong. Me de door foutjes in de Sassen- heimse defensie won Stedoco uiteindlijk met 4-5. Na een al vlug opgelopen 0-1 ach terstand was in de eerste helft Ter Leede de ploeg die het spel maakte en Stedoco in de verde diging drukte. Gaby Knol maakt er na een dieptepass van Paula Brouwer 1 1 van en Marjon van der Ploeg zette Ter Leede na een lange rush op 2—1. Nog was de thuisclub niet tevreden. Anne- mane van Hoof namelijk onder schepte een terugspeelbal in de Hoornaarse defensie en bepaalde de ruststand op 3-1. Na de pauze kwam Stedoco op 3-2, doordat Ria van der Valk hands maakte en de penalty werd ingeschoten. Vervolgings ging Ter Leede-keepster Marieke Doing tot twee keer toe in de fout, wat een 3-4 stand oplever de. Het werd eerst nog 3—5 eer het hevig aandringende Ter Leede door toedoen van Marjon van der Ploeg de 4-5 eindstand realiseerde. In de eerste klasse van de zaterdag sectie ging alleen de wedstrijd Valken '68 - LSW '70 door. De Leidse ploeg won dit treffen ge makkelijk met 0-7 na een 0-1 ruststand. Valken kon slechts negen dames op de been bren gen, waardoor het een eenzijdige vertoning werd. LSW speelde de hele wedstrijd op de helft van Valken, maar had voor rust veel moeite met scoren. Slechts Machgel van Es slaagde erin de goede Valkenburgse doelvrouwe te verschalken. In de tweede helft ging de vermoei- heid een woordje meespreken bij Valken, dat moest toestaan dat LSW nog zes keer doelpuntte. José van der Beek en Anneke Kitselaar scoorden ieder twee maal. Badeloch Tangelder en Machgel van Es vonden beiden nog een maal het net. Na rust speelde LSW veel gemotiveer der dan in de eerste helft. LEIDEN - In de Leidse zater dagafdeling was het een goe de dag voor Valken '68. De Valkenburgers bleven door de slechte terreinomstandighe den (een duel ging slechts door in de eerste klasse) zelf aan de kant, maar zagen tot hun genoegen koploper Voor schoten een punt verspelen. Verantwoordelijk daarvoor was degradatiekandidaat nummer een: WSB. Een verrassing dus in Voorschoten, waar de Noordwijkerhouters wel tot de laatste snik voor hun punt moesten vechten. Want het was Voorschoten dat de strijd van meet af aan dirigeerde. Omdat de verlossende goal evenwel uitbleef, vloeide naar mate de strijd vorderde het vertrouwen weg. Tweede klasse In de tweede klasse werden twee duels afgewerkt: Meerburg - Unitas 4-1 en LFC-SJZ 4-1. Meerburg heeft daardoor uit zicht op promotie. MVKV komt daarvoor het eerst in aan merking. Bij een zege op SVLV komende zaterdag kun nen de oranjehemden de kam- pioensvlag hijsen. MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 LEIDEN - In de vierde klasse (za terdag) komt KRV steeds dichter in de buurt van de deur, die toe gang verschaft tot de Afdeling Leiden. Na een goed begin van de competitie is de ploeg van Wim Visser inmiddels een reëele degradatiekandidaat geworden. Omdat Koudekerk dat ook is, waren de punten tegen die ploeg in Katwijk van harte welkom ge weest. Het feest ging niet door. Na in de eerste helft het spel ge dicteerd te hebben, werd een tien minuten durende periode van onoplettendheid de ploeg fa taal. Na de 0-2 zette KRV alles- op-alles. Kees Kuyt en Gerard van Beelen waren dichtbij een treffer, maar de paal stond deze in de weg: 0-2. LEIDEN Scylla-trainer Theo Bakker was zaterdag na de prima 4-6 winst van zijn mannen op en bij Het Hooge Huys een tevreden man. Niet alleen de twee veroverde punten deden hem deugd, de coach was vooral te spre ken over de inzet van zijn discipelen. "De eerste helft hadden we alles mee, dan is het altijd makkelijk om als team een hardvechtende eenheid te vormen. Dat we dat zaterdag ondanks de vijf tot nu geïncasseerde verliespunten ook waren acht ik met de beslissende strijd om de landstitel na de com petitie in het vooruitzicht van groot belang". Inderdaad was er in Alkmaar van een verzwakte Leidse inzet geen sprake. Hans Lingen troefde in de openingspartij Van Ham af, aan welke zege een verhaal vast zit. Vroeger had de Scylla's oud ste een afspraak met Van Ham om elkaar om de beurt de winst te gunnen Op een belangrijk moment week de goedzak Van Ham daar onverwacht vanaf, waarna Lingen besloot voortaan geen pardon meer te kennen. Pa trick Swier speelt zoals bekend normaliter met een concentratie die nog niet voldoet bij knikke ren en weet als geen ander dat daarin verandering moet komen. Zaterdag maakte de chemie-stu- dent daar een begin mee. In de tweede partij prees de atletische Scylla-man opponent Van Slob be zo ongeveer het graf in. De ruime zege was daarom niet min der een bewijs dat Swier, wan neer hij de komende jaren zich zelf in de hand krijgt, tot een top- speler uit kan groeien. In de der de partij bouwde Anne Vlieg de voorsprong onverwacht uit tot 0- 3 door René Hijne van zijn hon derd procent score te beroven. De afgelopen week trainde de noorderling eens wat minder om te kijken of daarin misschien het ei van Columbus school. En ja hoor, de arm was extra explosief en Hijne had geen vat op de eer ste spinbal. Hans Lingen be grijpt altijd als eerste dat de te genstander ook wel wat toekomt en verloor bij 3-0 daarom maar van Van Slobbe. Anne Vlieg ech ter wil nog steeds echter graag naar het W.K. in Tokio en kon daarom niet aan vriendelijkhe den beginnen. Jammer voor Van Ham was dat, gunstig voor Scyl la, dat met een comfortabele 1-4 stand kon gaan rusten. Coach Theo Bakker hoopte dat hem nu een marathonzit bleef bespaard, maar helaas. Eerst verloor Patrick Swier van René Hijne (overigens met zijn mondje dicht en daar ging het om) waarna hij met Anne Vlieg aan zijn zijde ook nog eens een dubbelspelverlies moest slikken. Op gelijke voet kwam Het Hooge Huys echter niet want Vlieg wen ste een hattrick te produceren en Van Slobbe kon hem daar niet vanaf houden. Het is niet te ho pen dat de blonde Scylla-man nu veronderstelt dat bij nog minder trainen de vorm nog verder groeit. De conditie van Hans Lin* gen is nietje-dat, maartegen Hij ne was het wel erg hijgerig. In de derde game weigerden de benen gewoon dienst, dus werd het toch nog spannend bij 4—5. Aan Patrick Swier was de eer het karwei af te ronden door Van Ham op te peuzelen. De eerste game smaakte goed en de twee de leek er ook in te gaan als koek. Tot 2-9 dan, toen kreeg Scylla's krullebol last van duizelingen en verloor al waggelend zijn riante voorsprong. Maar Swier mocht dan als gevolg van een avondje mentaal spitsroeden lopen wan kelen, het was Van Ham die viel. En binnen was de 4-6 buit. Ook de Scylla-dames hadden zater dag een goede avond. Dat zelf Vice Versa pootje lichtte was even leuk als normaal, van veel meer belang was de nederlaag die de zusjes Bakker van Avanti in eendrachtige samenwerking Torenstad toebrachten. Scylla heeft nu twee punten voor sprong op de Zutphense herfst- kampioen en lijkt hard op weg zich net als de mannenbroeders te plaatsen, voor het extra duel om de landstitel. In Oudenbosch verloor Marian Kantebeen twee keer, waarmee niet gezegd is dat ze ook slecht presteerde want zo wel tegen Wagemakers als tegen Blanckaert waren er goede winstkansen. En deze laatste was bijna wel Stephine van Gennip en Sandra de Kruiff te slim af. Van Gennip kan als excuus wij zen op een verwijderde ver standskies. De Kruiff was zo reeël vast te stellen dat makke lijk winnen er voorlopig nog niet bij is. Maar gewonnen werd er uiteindelijk wel getuige de 2-6 eindstand. Ellen Bakker won tot zaterdag in competitieverband niet van Miriam Kloppenburg, maar nu was het raak. Van Straalman en Jansma wint ze al tijd, zo ook nu. Een hattrick dus. Zusje José verloor alleen van Kloppenburg, zei het net aan, en dus zeer hoopvol voor de toe komst. Marijke Olsthoorn kwam niet aan winnen toe dus het was zaak dat het Bakker-duo het dubbel gunstig afsloten. Tot ge noegen van alles wat Avanti heette en ook tot niet minder ge noegen van Scylla lukte dat. De Tempo Team-reserves zochten Avanti op met een invaller en hadden dus ruimer dan met 4—6 verslagen moeten worden. Turk verloor echter van San a Jang en Noor welke laatste ook voor Rob de Groot een niet te nemen ob stakel bleek. Door het dubbel ca deau te doen maakte de Vriese- koop-formatie het extra span nend. Haar ongeslagen status redde de boel nog net. Wilbert Kokshoorn van Gemini onderneemt een poging het blok van Sliedrecht te doorboren. ASSEN (ANP) - Roelof Thijs is gisteren als zevende geëindigd tijdens de halve-finalewedstrij den ijsspeedway voor het we reldkampioenschap, dat volgen de week in Eindhoven wordt af gewerkt. De Assenaar werkte zich voor eigen publiek (18.000 toeschouwers over twee dagen) door drie derde, twee tweede en twee keer een eerste plaats van de veertiende plaats naar de ze vende. Winnaar in Assen werd Aleksander Smislajev uit de Sowjet-Unie. Wereldtitelverdediger Sergei Ka- sakov kreeg in een heat, met on der anderen Thijs in de baan, pech, waardoor hij een flink aan tal punten misliep. In een extra run-off om de tweede plaats werd hij verslagen door zijn landgenoot Bondarenko en de Zweed Stenlund. De eindstand in Assen is: 1. Smislajev 28 punten, 2. Bonda renko 25, 3. Stenlund 25,4. Kasa- kov 25, 5. Persson 16, 6. Dyk (Tsj), 7. Thijs 15, 8. Ivanov (Sow) 15, 9. Jonsson (Zwe) 14. In Inzeil werd de andere halve-fi- nalewedstrfjd gereden. De eind stand daar is: 1. Helmuth Weber (WD1) 26 pun ten, 2. Anatoli Gladisjev (Sow) 26, 3. Max Niedermaier (WD1) 26, 4. Wladimir Soetsjov (Sow) 24, 5. Walter Wartbichler (Oos) 20, 6. Per-Olof Serenius (Zwe) 19, 7. Wladimir Soelotin (Sow) 17, 8. Antonin Klatowsky (Tsj) 15. Deze zestien rijders strijden zater dag 5 en zondag 6 maart om de wereldtitel in Eindhoven. LEIDEN De interessante ontmoeting in de volleybalkompetitie van het afgelopen weekende was ongetwijfeld de topper bij de heren: Leython DAC. Een bomvolle zaal zag DAC na 5 spannende sets met 2-3 zegevieren. Bij de dames was er winst voor NOVO, dat erg geconcentreerd spe lend met 0-3 bij MVC won. In de tweede divisie redde LUSV het niet in Oost Zaan tegen Compaen. Na 2 sets met 15-13 verloren te hebben, was de derde set ook met 13-15 voor LUSV. Wat LUSV betrof was de arbitrage "wat wonderlijk" zoals men het uitdrukte. Zoals zo vaak konden de studenten hun mond niet houden bij de beslissingen van de arbiter. Vooral aan het begin van de vierde set was dit de oorzaak van het uit delen van liefst 5 gele en 1 rode kaart. Ongeïnteresseerd speelde men daarna de wedstrijd uit (15-6), hetgeen een 3-1 ne derlaag inhield. Hoe het verder afloopt moet de strafkommissie bepalen. De an dere divisionist wist alleen in de eerste set goed bij te blijven. Tegenstander Sliedrecht Sport en Gemini toverden het publiek een leuke pot voor met veel lange ralley's. Achteraf bleek dit ook de interessanste deel van de strijd te zijn (17-19); daarna werd de Voorschoten- se ploeg weggeserveerd, terwijl ook de ei gen opslag er totaal niet uitkwam (9-15, 9-15; 5-0). Bij de nationaal spelende dames hoefde Ge- mini zich geen moment echt in te span nen om SW op de knieën te krijgen. SW's pass en aanval waren zeer slecht en het enige wat een nog ruimere zege in de weg stond was de topspin service van SW. Hierdoor kon Gemini in 3 kwartier afrekenen met deze ploeg: 9-15,4-15,9-15. In Maassluis speelde een collectief zeer sterk opererend NOVO een uitstekende wedstrijd tegen MVC. Vooral de dit keer goed werkende opslag en prima veldver- dediging legden de basis voor een 0-3 overwinning. MVC kon in de eerste set nog redelijk bijblijven: 13-15, maar moest zowel in de tweede (8-15), en derde set (7- 15) ervaren dat het zo draaiende NOVO veel te sterk was. Leython trad tegen een in degradatie verke rend v. Santen aan. Dit v. Santen, dat over een degelijke pass beschikte won de eerste en tweede set. Leython won de derde set met 11-15, maar het Kruit was toen blijkbaar verschoten: 15-10 verlies. In een leuke wedstrijd met veel technische hoogstandjes waarbij Gemini 2 voor kwam met 1-2 (12-15,15-10,12-15) dankzij een betere verdediging, verloor Gemini de laatste 2 sets omdat het aanvalskracht te kort kwam met 3-2 (15-13, 15-12). In de promotieklas heren was Leython tegen DAC een uiterst boeiend wedstrijd. De volle zaal zorgde met spreekkoren voor een juiste sfeer. Leython opende sterk met een 7-0 voorsprong: ook in het ver loop van die set kreeg DAC geen vat op het spel. Toch liepen de Alphenaren lang zaam in en werd aan het slot Leython toch nog gepasseerd: 13-15. Het goede DAC-blok was er de oorzaak van dat de 2e set dik met 4-15 eveneens naar DAC ging. Leython worstelde daarna met een enorme inzinking.. Een omzetting in het team, coach Piet Pijnnaken ging zelf spel- verdelen, gaf een betere verdeling bij Leython te zien. Ondanks veel wisselin gen kwam DAC er 2 sets niet aan te pas: 15-13, 15-6. Vooral in die 4e set overklaste Leython zijn opponent. Via 10-15 werd het 2-3 voor een dolblij DAC dat voorlopig aantoonde de juiste kam pioen te zijn. NOVO speelde tegen Skania vooral in het begin de sterren van de hemel, maar had bij 14-4 door concentratiegebrek de grootste moeite het laatste punt binnen te halen: 15-11. Even zakte NOVO ver weg en verloor op 11-13 tot overmaat van ramp spelverdeler Ron Zwetsloot door een enkelblessure en tevens de set: 13-15. Na enige omzettingen en verder spelend met een 5-1 systeem greep Sjaak de Jong als spelverdeler de hoofdrol en leidde zijn ploeg via 15-3 en 15-12 naar de belangrij ke overwinning (3-1), waarmee het op de 2e plaats bleef achter DAC. Precies met 6 man, dus zonder wisselmoge lijkheid speelde DONAR tegen Be Fair zeer ontspannen. Na 11-15 en 5-15 leek Donar in de 3e set op 5-10 rechtstreeks naar de 3-0 te wandelen. Helaas stortte het spel een beetje in, mede door de ge dachte van: "We zijn er al." Het wferd ech ter 15-11 voor Be Fair. Met Lieuwe v.d. Meulen in een hoofdrol (een goede zet de ze speler alsnog aan te trekken) werd heel overtuigend dé 4e set rmet 5-15 weer ge- Gemini 2 wist na 5 zeer wisselende sets met 3-2 de baas te blijven over Karssen. Door dit resultaat vrijwaarde Gemini zich van degradatiezorgen. Bij de dames was de derby LUSV - RW het aankijken amper waard. Door het zwakke tegenspel van RW liet LUSV zich na de eerste gemakkelijk gewonnen sets een beetje in slaap sussen, met het gevolg dat de derde set verloren werd door een nu beter voor de dag komend RW. Gewaarschuwd liet LUSV er ver der geen twijfel over bestaan wie de sterkste man was (15-9, 15-11, 10-15 en 5- 15), hiermee RW nog vaster op de laatste plaats zettend. Gemini 3 bevestigde de goede vorm van de laatste weken met een 3-0 zege op Radius. Alleen in de tweede set ging dat moei zaam en met enig geluk: 15-7, 17-15, 15-6. NOVO 2 kende tegen Skania een totale off-day. In een rommelig duel moest dan op ook met een 1-3 nederlaag genoegen worden genomen. GER RENES. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft in de slag om de derde plaats voorlopig het Delfse DZV te ruggewezen. Na een span nende gelijkopgaande wed strijd wonnen de Roodwitten met 9-8. De degradatie van LZ'86 is bijna een feit. Na de 12-17 nederlaag tegen VZC hebben de Leidenaars een achterstand op Ravijn en Zian/Vitesse van 8 punten en nog vier wedstrijden te gaan. Vivax walste over WIK uit Wassenaar heen. De Oegst- geestenaren wonnen met 15-5. Katwijk verloor in Rot terdam met 9-6 van SZC. DKD was met 10-8 de min dere van Koudekerk. De da mes van De Zijl/LGB won nen van Pluvius met 7-6. De LZ'86 dames verloren met 7-3 van ZAR uit Amsterdam. De Zijl/LGB heeft na een zeer spannend duel DVZ met 9-8 verslagen. De wedstrijd ken de een uiterst spannend sco reverloop dat het talrijke pu bliek tot het laatste moment bleef boeien. De wedstrijd stond in het teken van de ge miste kansen. Beide ploegen waren zeer slecht op dreef in het benutten van man meer situaties. In de tweede perio de kreeg De Zijl/LGB maar liefst vier maal een numerie ke meerderheid. Geen enkele maal hoefde de uitstekende DZV doelman Erik Hermans echter naar het net. In tegen deel tweemaal kon Erik te Kulve met een man minder een Delfts doelpunt fabrice- DZV kon in deze tweede perio de dan ook een in de eerste periode opgelopen 4-2 ach terstand weg werken en een op dat moment zeker ver diende 5-7 voordelige marge bemachtigen. Toen in het be gin van de derde periode Jan Bart Nienhuis zelfs 5-8 op het scorebord bracht zag het er voor de Leidse formatie AZC heeft zaterdagavond in Hilversum de slag gemist om kampioen van Neder land te kunnen worden. Bij winst hadden de Alphena ren de kampioensvlag kun nen hijsen. Het werd echter een gelijkspel tegen HZC/De Robben: 8-8. donker uit. De vorm van de Kooibewoners mag er dan op het moment niet zijn, de vechtlust om toch tot een goed resultaat te komen is er zeker wel. En juist dit onder deel hield De Zijl/LGB in de ze derde periode in de race. Met Guillonard op de kant wist Arno van Winkel einde lijk wel raad met een man meer situatie (6-8) en Stan van Belkum torende hoog boven de Delftse defensie uit om 7-8 binnen te tikken. De chaotische laatste periode bracht de winst bii de geluk kigste ploeg. Ruim i mi_ nuut voor tijd kwam De Zijl LGB op 9-8. De laatste mi nuut speelde de Leidenaren goed uit en stelde zo de derde plaats voorlopig veilig. Doelpunten Zijl/LGB: Alex van Belkum, Martin Vree burg, Albert Spijker 2, Stan van Belkum 2, Rob Lagrand, Arno v. Winkel en Ron Kos ter. Voor LZ'86 is de degradatie naar de hoofdklasse prak tisch een feit. De acht punten achterstand op Ravijn en Zian/Vitesse zijn alleen in theorie nog goed te maken. Tegen VZC speelde de Leid se formatie ruim drie parten een redelijke wedstrijd. De 6-7 stand na één minuut in de laatste periode deed de LZ'86 aanhang hopen op een goed resultaat. Zoals zo vaak in dit seizoen zakten de Lei denaren in die laatste minu ten op onverklaarbare rede nen ver weg. Geïriteerd ge raakt door de inderdaad war rig fluitende arbiters V.d. Moolen en Rensink hadden de Leidenaars geen enkel verweer meer tegen de VZC aanvallen. In vier minuten tijd liepen de Veenendalers 6-7 r -12. In de eerste drie perioden een redelijk presterend LZ'86. Al leen de man meer situatie le verde de Leidenaars eigenlijk problemen op. VZC daaren tegen scoorde zijn meeste doelpunten juist tijdens deze overtal situaties. LZ stortte daarna in de laatste periode in. De Leidse verdediging verloor de greep op de VZC voor- waartsen, die van de geboden kansen dankbaar profiteer den. Eindstand 7—12. Doel punten LZ'86: Fried Elzenga 2, Frans v.d. Brink 2, Ruud Muusse, Jan Pie ter Heek, Wilco v.d. Zeeuw. Vivax won gemakkelijk van WIK uit Wassenaar. De grote 15-5 overwinning kwam hoofdzakelijk in de tweede wedstrijd helft tot stand. Toen moest Hugo Bregman met 3 persoonlijke fouten de kant op. Deze door Marcel Rompes overigens goed in bedwang gehouden Wasse- naarse aanvalsleider is de spil waarom het bij WIK draait. Na zijn eliminatie werden de Wassenaarders volledig over klast. Alleen al in de laatste periode kon Vivax zes maal het net achter de WIK doel man vinden, terwijl Rien de Goev in het Vivax doel vrij wel niet in aktie hoefde te ko men. Topscorers aan Oegst- geestse zijde waren: Ruud Wormgoor 6, Frits Welling 4 en Leo Onderwater 2. Katwijk verloor in Rotterdam met 9-6 van SZC. Tot in de derde periode stonden de Katwijkers met 3-5 aan de goede kant van de score. Toen echter kon invaller Mar tin Jonker het harde spel van SZC niet verdragen. Slaan betekend echter er uit zonder vervanging, waardoor Kat wijk de rest van de wedstrijd een man minder had. Hier door kwam SZC aan de 9-6 overwinning, waar zij eigen lijk geen recht op hadden. In de dames eerste klasse be haalden De Zijl/LGB een 7-6 overwinning op Pluvius. Plu vius kwam in de laatste pe riode nog wel van 7—3 op 7-6 maar verder heten De Zijl LGB dames het niet komen. Goals: Kitty Grim 3, R. Has- sefras, R. Dijkshoorn, M. Vreeburg en S. v.d. Kwaak. DIRK KLOOS.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12