Trotters verkeren in degradatienood Pernix rekent af met traditie MAANDRENTE-DEPOSITOS Olympia pakt handbaltitel Akerboom in Oranje-selectie Ook HW hogerop Europese titel Van Mourik MSV verslaat Blitz: 81-75 Heger roept vier 'Leidenaars' op Leidenaars behouden voor overgangsklasse Philidor en LSG gaan door MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 LEIDEN - In de handbalcompetitie werd gisteren alleen op afdelingsniveau gespeeld. Voor de Leidse regio van het NHV leverde dat een kampioenschap op van de da mes van het Wassenaarse Olympia' 72 en de promotie naar de eerste klasse. De afsluiting van een sterke com petitie tegen ODIS was niet grandioos maar liet wel zien dat de titel in de tweede klasse B terecht is gekomen bij de ploeg die daar de meeste aanspraak op kan maken. Vooral defensief heeft Olympia' 72 een constante prestatie neerge zet. Ook Odis zag geen kans om van niet overtuigende aanvals- werk van Olympia' 72 in deze wedstrijd gebruik te maken en het slot van de Wassenaarse deur te spelen. Met de rust leidde de Wassenaarse ploeg met 6-5 het einde kwam met een 13-10 zege. Een tweede kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse is weggelegd voor de heren van HVV uit Voorschoten. De con currentie, het Haagse Wings 2 verloor gisteren de slijtageslag om de titel in de tweede klasse A definitief. Foreholte bewees HW een goede dienst door in den Haag met 14-14 gelijk te spe len tegen Wings en dat na met de rust nog met een 2-8 achterstand te zijn geconfronteerd. HW won BRUSSEL (ANP) Guusje van Mourik uit Utrecht is gisteren in Brussel Europees karatekam- pioene in de klasse boven de 60 kilogram geworden. De wereld kampioene overklaste in de fina le binnen één minuut de West- duitse Ellis Harmei met 6-0. In dezelfde gewichtsklasse werd de Amsterdamse Hennie van der Ploeg derde. Bij de heren junioren behaalde Ron Kuijf uit Gouda de bronzen plak in het middengewicht. Zaterdag eindigde Nederland in de landenwedstrijd met Groot-Brit- tannië op de gedeelde derde plaats. Spanje werd eerste door in de finale Frankrijk met 4-1 te verslaan. in Voorschoten van het altijd las tige MSV, rust 8-7, eindstand 20- 15. Niek Molenaar en Wim Dom peling waren de uitblinkers in het sterke Wassenaarse collec tief, dat in de breakout een steeds gevaarlijker wapen krijgt. De dames van HW leken tegen de reserves van Oase op een zege af te gaan toen zij kort na de hervat ting de marge van twee doelpun ten wisten te vergroten, 6-3. Maar Oase bleef aandringen en had zo waar even voor tijd nog de beste kansen op de volle winst. Dat bleef HVV bespaard. De eind stand werd 8-8. Met deze punten- deling zijn de theoretische kan sen op een kampioenschap in de tweede klasse A voor HW ver keken. In de derde klasse heren won Olympia met 16-14 rust 8-9, van CWP 2 en moest een zonder wis sels spelend MMO de winst aan de reserves van SOS laten rust 6-11, eindstand 13-18. De dames van MSV wonnen in de vierde klasse A met 15-11, rust 9-6, van Saturnus 2. FRANK BONTE LEIDEN - De Spaarbank Trotters leden het afgelopen weekeinde een dure nederlaag tegen hekkesluiter JRC uit Boxtel. JRC pakte in de verlenging de verrassende 85-91 winst. De dames van MSV wonnen de moeilijke uitwedstrijd tegen Cangeroes met 67—70. Het damesteam van Elmex Leiden bleef puntloos. Arnhemia Eagles nam de punten mee naar Arnhem: 41-51. Ook Leiderdorp verloor. Nusa Indah was met 76—65 de betere ploeg. De heren van MSV wonnen in Voorschoten van Blitz: 75—81. Lisse ging in Amsterdam met 75-66 ten onder tegen Wilskracht. Luba won vrij verrasend met 86—76 van Zoebas. Spaarbank Trotters-JRC 85-91. Trotters, dat zich met een simpele zege op de lantaarndrager uit de degradatiezorgen dacht te werken, liet zich na een enerve rende ontmoeting uiteindelijk in de verlenging toch nog de kaas van het brood eten. Na een zwak ke start kregen de Leidenaars wat meer vat op het spel van de langere tegenstanders en ston den dan ook halverwege met 40-37 voor. Ook na de pauze ga ven de twee ploegen elkaar geen duimbreed toe. Aan het eind stond de thuisploeg twee punten voor, maar met nog enkele se conden te spelen schoot de abso lute uitblinker van JRC, Willem Jan de Klein (29 punten), de ge lijkmaker door de ring. In de ver lenging hadden de Trotters, me de door het wegvallen met vijf persoonlijke fouten van Erwin Douwes, Tony Lamping en Will Moerer, weinig kans tegen het DEN HAAG (ANP) - De top sport-coördinator van de Ne derlandse Basketbalbond (NBB), Vladimir Heger, heeft zeventien man geselecteerd voor het herenteam dat zich de komende tijd gaat voorbe reiden op de Europese titel strijd van 26 mei tot 4 juni in Frankrijk. Bij de eerste selec tie (de definitieve groep wordt op 9 mei bekendge maakt) bevindt zich ook Kees Akerboom. De forward van Den Bosch werd twee maanden geleden aan de knie geopereerd en is kortgeleden begonnen met een voorzichtige looptrai ning. Een beslissing over zijn definitieve selectie zal in de loop van april worden geno men en is geheel afhankelijk van het genezingsproces in de komende twee maanden. Er is één speler geselecteerd die niet in de eredivisie speelt. Het is Kees Limmen van BV Amsterdam (promo tie-divisie). De selectiegroep bestaat uit: Mitchell Plaat, Dan Cramer, Jos Kuipers, Jelle Esveldt, Kees Akerboom (Den Bosch), Randy Wiel, Emill Hagens, Ronald v.d. Bergh, Bert Kragtwijk (Leiden), Re ne Ridderhof, Hans Heijde- man. Cock van de Lagemaat (Haaksbergen), Rob van Es sen, Al Faber (Donar), Ro nald Schilp (Canadians), Renzo Zwiers (BS Weert), Kees Limmen (BV Amster dam). Het voorbereidingsprogramma ziet er als volgt uit: 17 april: le training op Papendal. 20/21 April: in Nederland, twee wedstrijden tegen selectie uit Praag (Tsj). 24-26 April: Istanboel, Toernooi om de Bosporus-beker. 27 April-5 mei: Israél, trai ningsstage en deelneming aan Hapoel-spelen. 12-14 Mei: Luik, internationaal toernooi. 17-21 Mei: in Nederland, vier wedstrijden tegen Purdue- University (VST). 23 Mei: België, België-Neder- land. langere JRC. De ploeg van coach Michiel van der Meer zal nu in een van de vier komende ont moetingen van een hoger ge plaatste team moeten winnen om de degradatie te ontlopen. Top scorer werd Tony Lamping met 20 punten C'angeroes-MSV 67-70. De dames van MSV legden de ba sis voor deze zege in de eerste helft. De Noordwijkse ploeg bleek goed op schot en zette de Utrechtse dames op grote achter stand: 21-42 met rust. Na de pauze liep het echter wat anders. Cangeroes ging beter verdedigen en MSV ging slechter schieten. De thuisploeg kwam akelig dichtbij, maar MSV hield het koppie erbij en liet het niet ver der komen dan 67-70 Topscorer was Renate Sluis met 18 punten. Elmex Leiden-Arnhemia Eagles 41-51. De Leidse meisjes waren tegen de ze tegenstander echt niet kans loos, want de vorige ontmoeting werd met miniem verschil verlo ren. Leiden had echter weer een zwakke start en maakte geen ge bruik van het geringe lengte- voordeel dat het had. Toch was bij de basketverwisseling de zaak nog geenszins hopeloos: 19-26. Coach Kanm gaf zijn ploeg toen opdracht met een press over het hele veld de be slissing te forceren, maar de Eagles lieten zich niet verassen en finishten op 41—51. Beste speelster bij Leiden was Dorien Rosdorff met 12 Dunten Nusa indah-Leiderdorp 76-65. Leiderdorp reisde naar Voorburg zonder Sjaak Westrate en Ton Paulides. Toen ook Peter Pauli- des zich nog bij de warming-up blesseerde hield coach Ben van Cleef maar een krappe selectie over. Leiderdorp bleef lang bij, LEIDEN/AMSTERDAM -- Zonder veel problemen verzekerde Pernix zich ten koste van ZKC '31 (19-7) van een tweede jaar overgangsklasse. Een reden om de champagnefles sen te ontkurken vond men bij de zaterdagtopper, die zo een traditie van mislukte debuuts doorbrak. Geen moment kwam Pernix in gevaar. Het al gedegradeerde ZKC '31 was niet bij machte om de voor de Leidenaren zo belangrijke ontmoeting tot een wedstrijd te laten uitgroeien. Na een kwartier (6-1) tien minuten was de uitslag voorspelbaar. Eenmaal op ruime afstand geko men scheen alles bij de Leide naars wel te lukken. Die trefze kerheid was na de fust (11-2) be duidend minder. Werd na een kwartier een maximale marge van 18-3 bereikt, de twintigste treffer, waar het publiek luid keels om vroeg bleef uit. ZKC'31 kwam via Johan Mulder zelfs nog wat terug, maar de vier tref fers van de Zaanse aanvoerder konden natuurlijk geen omme keer meer bewerkstelligen. Wel een enigzins opgepoetst blazoen: 19-7. De doelpuntenlawine van Pernix werd losgemaakt door Peter Kui pers (5), Janneke Mulder (3), Jan- ko Breedveld (3), Carla Kuipers (2), Jenny van der Laken (2), Kees Hortensius (2), Denise Smits en Kees Brokaar. Na het behalen van de titel bleek het heilige vuur bij Fides Pacta wel geblust. Overrompeld wer den de Leidenaren in de eerste minuten door degradatiekandi daat Swift en het was 6-1, voor dat de kampioen er erg in had. Het duel kreeg zo iets chaotisch, waaraan ook de soms wat warrig optredende arbiter Willems zijn steentje zeker bijdroeg. Het gea giteerde sfeertje in de Van Ho- gendorphal prikkelde Fides Pac ta wel tot een grotere daden drang. De beloning hiervoor bleef uit tot in de twintigste mi nuut na rust (7-3), toen bij 10-9 de aansluiting tot stand kwam. De ommekeer leek nabij, maar hef tig aandringen had alleen een te gentreffer tot gevolg. Een straf- worp besliste vier minuten voor tijd het duel definitief in Leids Hockey - Klein Zwitserland greep in Amsterdam door een 23-12 ze ge op HDM de indoor-hockeyti- tel. Tennis - Marcella Mesker is in de halve finale van het toernooi in Mahwah (NJ) uitgeschakeld door de Zweedse Katrin Jaxell. nadeel. Een tweede strafworp werd daarna nog gemist, zodat het bij 12-10 bleef. Waarbij Ro nald van der Velden (3), Robin Sommeiing (3), Henny Piket (2), Patricia Gottmer en Nico Pikaar voor het Leidse aandeel zorg droegen. Het lukte TOP niet om op eigen kracht de degradatie te ontlopen. Maar aangezien Excelsior er niet in slaagde enig punt in de wacht te slepen blijft de ploeg van coach Ruud van der Horst in de eerste klasse en degraderen de Delftenaren. Twee uitwerkfouten waren er kort voor rust debet aan, dat Swift weg kon lopen naar 7-4. De Sas- senheimers kwamen nog terug tot 7-6, maar hadden toen het kruit wel verschoten. Het werd 10-7 met treffers van Stella van der Zaag (2), Anne van der Zaag (2), Karin Baak, Bert Staal en Pe ter Tiggelman. Ook de degradatiestrijd in de eer ste klasse B lijkt gestreden. Waarbij De Danaïden de voor naamste concurrent is om Ro zenburg te volgen naar de twee de klasse. De ploeg van coach Kees van Vliet heeft het na de duidelijke 10-15 nederlaag tegen Ready in elk geval niet meer in eigen hand. En bovendien heb ben de naaste concurrenten De Zwervers en Zuiderkwartier twee punten afstand genomen. "Maar waarom zou je niet in wonderen mogen geloven". Kampioen Ready bleek duidelijk niet van zins een 'vreemde' uit slag neer te zetten. Na openings treffers van Hans van der Leek pakten de Hagenaars het initia tief om het voorlopig niet meer uit handen te geven. Halverwege was De Danaïden, 3-7 achter staand. een geslagen ploeg. Pas bij 3-10 liet Ready de teugels wat vieren, waardoor De Danaïden de nederlaag nog enigzins kon beperken. Het werd tenslotte 10- 15, waarbij Hans van der Leek (4), Cees Christiaanse (3), Ingrid van Haren en Pieter Koorneef doelpuntten. Dankzij het 9-9 gelijkspel tegen Kinderdijk zal Zuiderkwartier de dans wel ontspringen. Het re sultaat werd door coach Hen Zie- rikzee echter geboekt als een ver- liespunt, omdat er per slot van rekening drie minuten voor het einde nog een 9-7 voorsprong op het scorebord prijkte. De vlam ging direkt na de pauze in de pan, na een met een magere 2-2 afgesloten eerste helft. Het sterke dameskwartet van Kin derdijk drukte daarbij een fors stempel op de strijd, maar kon het niet beslissen. Het was aan de andere kant invalster Ineke de Hertog, die Zuiderkwartier zes minuten voor tijd aan een twee puntenmarge hielp. De ove rige doelpunten waren van Dirk Jan de Kreek (3), Dick Derksen (2), Theo van Leeuwen (2) en Wil de Wit. Ons Eiland verstoorde het feestje van ODO danig door de dankzij nederlagen van concurrenten al kampioen geworden Maaslan- ders met 9-10 onderuit te halen. De Algemene bleet tot kort voor tijd op de vijf goals steken. Via de 5-7 ruststand won De Regen boog derhalve ondanks tegen treffers van Hennie Waasdorp en Ruud van Vliet wel zeer simpel met 7-15. Wim van Vliet scoorde voor rust nog tweemaal. Crescendo kan na de 8-7 nederlaag bij De Overkanters alleen als ge wonnen wordt van kampioen Het Zuiden nog een degradatie wedstrijd afdwingen. Een louter theoretische overlevingskans voor de ploeg van coach Pi^t l'A- mi derhalve. Velocitas liep al snel een 5-0 ach terstand op bij Kwiek (R) en was in het verdere vervolg kansloos voor de overwinning: 11-8. Fluks verraste kampioen NIO. Aat van der Harst speelde een be langrijke rol door viermaal te scoren in het duel, dat een 11-10 eindstand kende. Fiks ging eveneens voor de bijl bij WION, een hattrick van Theo Vreeken ten spijt. De eerste ne derlaag kreeg de eindcijfers 10-8 mee. KNS redde het vege lijf door een zwaarbevochte 10-9 zege op Har- ga, waarbij invalster Marry Zirk- zee met twee goals opviel. BRAM VAN GENT Ruud Swaak doet na een doorloopbal een doelpoging. Team genoot Wim van Vliet kijkt op de achtergrond toe. De Algemene verloor. (Foto Holvast) ADVERTENTIE Een beleggingsvorm waarbij u gedurende 5 of 10 jaar een vaste hoge rente ontvangt. Rente die per maand wordt uitbetaald. Minimum-inleg t 20.000,-. Rente tot Ik wil graag nadert? informatie thuisgestuurd krijgen over M aand ren tc-dcposi to's. Hr./Mcvr.*: Straat:. i Rente 10 jaar: 7%. Effectieve rente: 725%. Rente 5 jaar: 6 Effectieve rente: 6.96%. Voor nadere informatie, bel 020-5918017. Of vul de bon in. Postcode/Plaats In bezit van postrekening: ja/nee* ^doorhalen wat niet van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar Administratiekantoor postgiro/rijkspostspaarbank, /jfftj'. postbus 41900, Postgiro ioo9cd Amsterdam. tK,' rijkspostspaarbank maar moest vlak voor rust een gaatje toestaan: 35-45. In de tweede helft deed Leiderdorp er onder aanvoering van de uitblin kende Ronald Messemaker nog van alles aan. maar de Voorburg hield stand. Blitz-MSV 75-81. Blitz moest aantreden zonder de geblesseerde Dick Koorneef en raakte na enkele minuten ook nog de laatste lange man Rolf van Oort met 'een enkeltje kwyt'. Bij MSV (waar Peter Goosen ge blesseerd uitviel) was Evert van der Plas weer eens op schot (31 punten) en de gasten stonden bij de pauze dan ook met 26-42 voor. In de tweede helft kwam Blitz nog aardig terug, maar MSV bleek niet meer in te halen. Topscorer by Blitz werd Ton Kallenberg met 27 punten. Wilskracht-Lisse 75-66. De nummers dne en vier van de andere eerste klasse rayon speel den de eerste helft gelijk op: 36-34. Halverwege de tweede helft leed Lisse een paar maal dom balverlies en liepen de Am sterdammers door naar een be slissende 70-52 voorsprong. De eindspnnt van Lisse was niet toereikend. Luba-Zoebas 86- 76. Luba. nog steeds in degradatiege vaar. speelde tegen Zoebas een sterke partij. Coach Cees van Diest liet zijn mannen de hele wedstrijd pressen en dat had succes, al werd een 35-18 voor sprong weer weggegeven. In de tweede helft lieten de Leidenaars onder aanvoenng van Geert van Zandwyk de gasten met verder komen: 86-76. LEIDEN De schaak viertallen van Philidor en LSG hebben zich geplaatst voor de derde ronde in de landelijke beker competitie. Philidor had geen enkele moeite met de Bever- wijkse tweedeklasser Weenink (0-4 winst), terwijl LSG hoofd klasser VAS/ASC met 1-3 ver rassend op de knieën wist te dwingen. De wedstrijd tegen VAS/ASC be gon in Amsterdam voorspoedig voor de Leidenaars. Wim Heems kerk strafte in sneltreinvaart een incorrect stukofTer van Tim Krabbe af en zette zyn opponent binnen twee uur spelen mat De Leidse winst was daarmee even wel nog geen gegeven Welis waar stond Van Putten goed. maar Tolenaar en Kuypers zaten enigszins in de problemen. Tole naar ontworstelde zich echter aan de druk van Plukker en boekte uiteindelijk nog een plus- rcmisc. Het werd 1-2 via Van Putten, die opponent Ghijscn alsnog een halfje zag wegsnoe- "pen. Kopman Charles Kuypers bracht LSG vervolgens de winst. Tegenstander Bosboom liet zich in riante stelling door een pionof fer overbluffen, om vervolgens in tijdnood ten onder te gaan Philidor ondervond van Weenink minder tegenstand dan ver wacht RAG dc GraafT cn Nico Kuyf wonnen op dc staartborden moeiteloos van Nuyen cn Bie- renbroodskop: 0-2. Voor kopman Hans Kuyf was de zege op oud VllS-cr Uylings eveneens een fluitje van een cent Peter Gelp- kc kwam tegen Koopman wel even in de problemen, maar ook hy won toch vry gemakkelijk 0- 4 In de deerde ronde behoort een Leidse derby tussen LSG cn Philidor nu tot de reële mogelijk heden. De opkomst tydens het pcrsoonly- ke snelschaakkampioenschap van de Leidse schaakbond was uiterst matig. In het Dorpshuis te Leiderdorp meldden zich zater dag slechts twintig deelnemers. Favoriet Wim Heemskerk leek na de voorronden probleemloos op de titel af te stevenen. In de derde ronde strandde de Ryns- burger echter op dc talentvolle Leiderdorper Hans-Willem Ca pel. Heemskerk kon zich in eer ste instantie niet druk om die ne derlaag maken, maar dat werd anders toen Ca pel. buiten een re mise met Van der Putten, punt op punt bleef scoren. In de slot- rondc ging Capel tegen Alphc naar Pim Ijdo toch nog onderuit Dat gaf Heemskerk dc kans om met een score van 8 uit 9 alsnog beslag op de titel te leggen Capel werd met 7vfc punt tweede. Ijdo en Lommcrsc deelden met 5*A punt de derde plaats. Dc B groep werd met 8 punten gewonnen door Grocncwoud.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11