c PSV vestigt hoop op jonge talenten FC Utrecht laat de overwinning glippen Gelijkspel Liverpool Ruime zege op Go Ahead: 5-0 Maaskant weg bij GA Eagles Woudsma vervangt Molenaar Zwak AZ verslaat Willem II SYLV stunt tegen SJC Sport MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 Nijssen scoort op valreep ROTTERDAM In blessuretijd kreeg Excelsior pas loon naar werken. Toen verlengde invaller Makkie Nijssen (overigens in buitenspelpositie) een schot van Blanker en redde daarmee voor Excelsior een punt tegen Haarlem 1-1. Bedroevend was het optreden van de Woudesteinbrigade voor eigen publiek wel, ook al achtte trainer Jacobs de spelopvatting van Haarlem daarvoor verantwoordelijk Hoe dan ook, Excelsior bewees opnieuw dat zijn voorhoede maar zeer moeizaam scoort en dat het geen won der is dat een verdedigende middenvelder als Ridderhof met vijf treffers topscorer is. Pieter Huyg opende in de zestiende minuut voor Haarlem de score: 0-1. In het tweede bedrijf liep Excelsior zich volledig stuk op de stugge Haarlemse defensie, waar Verkaik een prima partij speelde. Pas in de 46ste minuut van de tweede helft kwam de verdiende ge lijkmaker op het scorebord door toedoen van Nijssen. PEC Zwolle-Feyenoord 0-3 (0-1). 26. Vermeulen 0-1, 53. Houtman 0-2, 78. Jeliazkov 0-3. Scheidsrechter Bos man. Toeschouwers: 15.000. NAC-PC Groningen 1-1 (1-t). J3. Was lander 1-0, 87. Ronald Koeman 1-1. Scheidsrechter Weerink. Toe schouwers: 6600. FC Twente-Helmond Sport 3-0 (1-0). 35. Vreijsen 1-0, 73. Koopman (straf schop) 2-0, 90. Piasmans 3-0. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschouwers: 8200. PSV-Go Ahead Eagles 5-0 (1-0). 19., 60. en 72. Thoresen 1-0, 2-0 en 3-0, 78. Smulders 4-0, 81. Van Duren 5-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 15.000. AZ'67-WilIem II 3-0 (1-0). 30. Tiktak 1-0, 70. Steinmann 2-0, 83. Gaasbeek 3-0. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers 4912. Excelsior-Haarlem 1-1 (0-1). 16. Huyg 0-1, 91. Blanker 1-1. Scheids rechter: Van der Laar. Toeschouwers: 2000. Roda JC-PC Utrecht 3-3 (1-1). 2. Riet veld 0-1, 5. Marijnissen 1-1, 58. Erik- sen 2-1,65. Rietveld 2-2,67. De Kruyk 2-3, 71. Eriksen 3-3. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers 7000. Eerste divisie Telstar-Vitesse 3-2 (2-1). 10. Romein 0-1,18. en 41. Hendriks 1-1 en 2-1, 61. Aubrun 3-1, 69. Romein 3-2. Scheids rechter: Roelofsen. Toeschouwers: 1200. H ee ren veen-SW 3-3 (2-1). 4. Bakker 1-0, 14. Boskma 2-0, 36. Koevermans 2-1, 71. Kónemann (strafschop) 2-2, 79. Kist (strafschop) 3-2, 88. Meerhof 3-3. Scheidsrechter: Hobe. Toeschou wers: 3000. Veendam-Eindhoven 1-1 (1-1). 22. Van der Vlag 1-0, 20. Elenwoudt 1-1. Scheidsrechter Smeenk. Toeschou wers 1200. PC WV-FC Den Bosch 2-1 (0-0). 49. Riether 1-0, 78. Bothmer 2-0, 90. R. Schouwenaar 2-1. Scheidsrechter Gans. Toeschouwers 5800. FC Den Haag-SC Cambuur 1-1 (0-1). 33. Wlebing 0-1, 62. Wotte 1-1. Scheidsrechter De Munnik. Toeschou wers: 2000. DS'79-De Graafschap 2-0 (1-0). 42. Schreur (e.d.) 1-0, 87. Matena 2-0. Scheidsrechter: Hartland. Toeschou wers: 2500. MW-Wagenlngen 3-0 (1-0). 34. en 49. Van Marwijk 1-0 (strafschop) en 2-0, 58. Van Staveren 3-0. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 5500. Extra competitie Volendam-Heracles 3-5 (2-1). 22. Jonk (e.d.) 0-1, 35. Mooyer 1-1, 37. Guyt 2-1, 53. Krusen 2-2, 71. Holshuy- sen 3-2,77. Unaola 3-3,86. Davies 3-4, EINDHOVEN (GPD) Precies tien jaar geleden behaalde PSV, in de glorieperiode van het duo Edström-Van der Kuylen, een 100-overwinning op Go Ahead Eagles. Zater dagavond bleef tegen datzelfde Eagles voor 15.000 toeschouwers in Eindhoven de pro- duktie op vijf steken. Precies de helft dus. Cijfers die aantonen dat het huidige PSV in vergelijking met tien jaar geleden 50 procent aan klasse heeft moeten inleveren. Toch, een verdere terugval van PSV lijkt op korte termijn definitief gestopt te kunnen wor den. Dank zij enkele beloftevolle jongeren kan de Eindhovense club een weer wat succesvollere toekomst tegemoet gaan. Exponenten van die beloftevolle jeugd waren zaterdagavond te gen de Go Ahead Eagles de 18- jarige havo-scholier Mart van Duuren, invaller voor de gebles seerde René van de Kerkhof, Erik-Jan van de Boogaard (22), de vervanger van de eveneens geblesseerde Jurri Koolhof, Hans Smulders (20) en de 21-jari- EINDHOVEN (GPD) Bob Maaskant zal het bestuur van Go Ahead Eagles binnen twee weken meedelen dat hij met ingang van het volgend seizoen niet langer beschik baar zal zijn als eerste verant woordelijke technische man van de eredivisionist. Maas kant: „Het lijkt me beter dat ik eind van het seizoen bij Eagles opstap. Zoals de za ken er nu voorstaan, ben ik wel gedwongen binnenkort het bestuur in Deventer van dat besluit op de hoogte te stellen. Bob Maaskant toonde zich za terdagavond in Eindhoven niet alleen bijzonder teleur gesteld over de 50-neder- laag van de Eagles tegen PSV, maar had ook nogal wat kritiek op de totale gang van zaken in Deventer. Maas kant: „Door de achterban in Deventer wordt er bijzonder negatief gedaan over mijn functioneren bij de Go Ahead Eagles. Oud-spelers en -be stuursleden zorgen via fluis- tergroepjes voor een wel haast onwerkbaar klimaat. Noem het gerust een vijfde kolonne, die uit alle macht bezig is om mij te wippen. Al thans, zo ervaar ik dat en dan lijkt het mij de meest voor de hand liggende zaak de eer aan je zelf te houden en te vertrekken. Zoals bekend ambieert Bob Maaskant een baan als full-ti me manager in het voetbalge- beuren. Door financiële te genvallers gedwongen moest Maaskant evenwel bij de Eagles zelf weer de training ter hand nemen. Maaskant: „Vorig jaar ging het vrij aar dig. Nu het wat minder loopt, word ik plotseling voor alles verantwoordelijk gesteld. En dat vind ik toch net iets te ver gaan. Als je ziet hoe het elftal van de Eagles hier vanavond sinterklaas heeft lopen spe len, zakt je de moed helemaal in de schoenen. Onder de ge geven omstandigheden mag je toch verwachten dat er elf kerels in het veld staan. Met uitzondering van een man of drie, vier heb ik die echter niet gezien. Wat Maaskantygaat doen wan neer hij zijn ontslag bij het Eaglcs-bestuur heeft aange boden, wilde de Eagles-trai ner zaterdagavond nog niet zeggen. Wel gaf hij toe met enkele clubs in onderhande ling te zijn voor een mana gersfunctie. Maaskant: „Het is evenwel allemaal nog zo prematuur, dat ik daar nog geen mededelingen over kan doen, te meer niet omdat de daar nu werkzame oefen- meesters nog niet op de hoogte zijn van een mogelij ke structuurwijziging binnen hun eigen vereniging. ge Berry van Aerle, die zich in middels een vaste plaats in het PSV-team heeft veroverd. Ach ter de hand hebben de Eindhove- naren dan bovendien nog een als uitermate talentvol bestempelde doelman Hans Segers (22), Van Berge Henegouwen (22) en de Deen Jan Heintze (19), die zater dagavond door een blessure niet beschikbaar was. Pover Met name door het uitstekende werk van de beide youngsters Van Duuren en Van de Boogaard en ook door het povere tegenspel van degradatiekandidaat Go Ahead Eagles kon Thoresen drie van de vijf treffers voor zijn reke ning nemen. Voor de overige twee doelpunten tekenden de PSVers Smulders (40 in de 78s- te minuut) en Van Duuren (50 in de 81ste minuut). Wanneer Jan Reeker aan het eind van dit seizoen Thijs Libregts als eerste oefenmeester bij PSV gaat opvolgen, heeft de Rotterdam mer in ieder geval een goede ba sis bij de Eindhovenaren achter gelaten. Thijs Libregts: „De ont wikkeling van de jongeren bij PSV verloopt inderdaad naar wens. Het is alleen doodjammer dat die jongens nu moeten wor den ingezet op een moment dat geen van de ouderen in het elftal van PSV in staat is om hen op het veld leiding te geven. Die ou deren zelf hebben op dit moment duidelijk erg veel moeite om zich staande te houden, waardoor de jongeren op hun beurt min of meer ook aan hun lot worden overgelaten. Hallvar Thoresen jaagt de bal langs doelman Van Engelen. De Noor scoorde driemaal voor PSV. Wat met name in de eerste speel- helft tegen de Eagles tot uitdruk king kwam. PSV kreeg geen mo ment werkelijk grip op het spel, omdat er door het vele balverlies van een routinier als Willy van de Kerkhof geen enkele lijn in het spel van de Eindhovenaren aan gebracht kon worden. Het ge volg daarvan was dat PSV via Thoresen in die eerste 45 minu ten slechts tot één treffer kon ko men. In de tweede helft speelde PSV beduidend gerichter, eta leerde meer agressiviteit, terwijl bovendien de flanken meer en beter werden ingeschakeld. Go Ahead Eagles, dat zich in de eer ste helft ietwat fors PSV van het lijf had kunnen houden, had daarop geen enkel verweer meer en moest toestaan dat de ex-doel man van PSV, Ton van Engelen, nog viermaal werd gepasse^*"1 Eagles-trainer Bob Maaskant: „Na die tweede treffer van Thoresen, waaraan overigens een domme actie van Schrijver aan ten grondslag lag, was het met Go Ahead gedaan. Iedereen begon toen maar wat heen en weer te lopen, zodat PSV alle ruimte kreeg om nadrukkelijk op de aanval te spelen. Woord Maaskant had werkelijk geen en kel goed woord over voor zijn spelers, verweet hen te weinig agressiviteit en stelde vervolgens ook nog eens vast dat het het me rendeel van zijn spelers ont breekt aan enig voetbalinzicht. Maaskant: „Van de week zijn we nog even bezig geweest met Schapendonk van AA Gent. Dat bleek echter geen haalbare zaak. We zullen het dus de rest van de ze competitie met het huidige materiaal moeten doen. Een lichtpuntje daarbij is misschien dat Bosman, die we van Heeren veen hebben overgenomen, vol gende week kan spelen en dat Bisschop en Voskamp op korte termijn ook weer ter beschik king staan. Vanavond was Fuh- ler er weer bij, maar die knaap heeft een maand lang niets ge daan en dan mag je bij zijn ren tree ook meteen geen wonderen verwachten. ZEIST (GPD) Keje Molenaar heeft zich gisteravond vanwege een achillespeesblessure af moe ten melden voor de kwalificatie wedstrijd die het Nederlands olympisch elftal woensdagavond in en tegen Liechtenstein zal spe len. De Ajacied, die was opgeno men in de definitieve selectie van bondscoach Ger Blok zal worden vervangen door Wim Woudsma van Go Ahead Eagles. Keje Molenaar liep zijn blessure gistermiddag op in het treffen met Sparta. „Tien minuten voor tijd, aldus de 24-jarige Molenaar, „kreeg ik een schop tegen mn achillespees van Geert Meijer. Na afloop heeft dokter Rolink mijn voet onmiddellijk verbon den. Op dat moment liep ik nog redelijk, maar na terugkeer in Amsterdam bleek dat ik hele maal niet meer op die voet kon staan. Ik heb meteen contact op genomen met de heer Blok om me af te melden voor het olym pisch elftal. Het is verschrikke lijk jammer, ik had graag tegen Liechtenstein willen spelen. De overige vijftien geselecteerden voor het olympisch elftal meld den zich gisteravond op het KNVB-sportcentrum in Zeist. De medische controle van dokter Inklaar wees uit dat de competi tiewedstrijden van afgelopen weekeinde niet meer blessures hadden opgeleverd. Roda met 3-3 tevreden Mühren scoort voor Manchester U LONDEN (ANP) Liverpool is opnieuw een stapje dichter bij prolongatie van het Engel se voetbalkampioenschap gekomen. Op Old Trafford hield Liverpool Manchester Uni ted op 1—1. Daardoor werd het verschil tussen de beide grootmachten in de Engelse league gehandhaafd op vijftien punten. KERKRADE - Achteraf was FC Utrecht in Kerkra- de de minst gelukkige ploeg. Weliswaar was de taktiek van trainer Han Berger afgestemd op niet verliezen en slaagde men daar via een gelijk spel van 3-3 ook in, maar de be zoekers hebben toch de kans op de overwinning laten liggen. Twee keer namelijk kwam FC Utrecht, zij het enigszins fortuinlijk, op voor sprong, maar beide malen was men niet in staat die stand vast te houden. ten kopte Jimmy Calderwood een bal terug op zijn doelman Smits, die vlak achter de Schotse middenvelder stond. Ben Riet- veld tikte weliswaar de bal over de lijn en schreef daarmee de treffer op zijn naam, maar ook zonder die tussenkomst was de bal over de doellijn gegaan. Gelukkig voor Roda kwam het ant woord al drie minuten later toen Eugène Marijnissen een mislukt schot van Eriksen achter Utrecht-doelman Jan Willem van Ede kon werken. Twee doelpun ten binnen vijf minuten was een veelbelovende start. Maar het vervolg liet lange tijd op zich wachten. Pas na rust werd de ontmoeting echt interessant, om dat het op counters loerende FC Utrecht toen in verlegenheid ge bracht werd door het fel jagende Roda. Dertien minuten na de hervatting leek Jan Eriksen zijn ploeg op het spoor van de overwinning te zetten, maar voordat men FC Utrecht definitief van zich afkon schudden zorgde opnieuw Ben Rietveld voor de gelijkmaker en twee minuten na dat doelpunt bracht invaller Ton de Kruyk Ro da zelfs helemaal in verlegen heid, toen hij 2-3 scoorde. Het moeilijkste voor beide ploe gen, zo bleek achteraf, was een voorsprong zo lang vast te hou den dat de tegenstander er onze ker door zou worden, want ook de stand van 2-3 bleef slechts en kele minuten op het scorebord. In de 71ste minuut liep Eriksen in op doelman Van Ede na een schot van Marijnissen en tikte de bal tegen het nylon, 3-3. Hoewel - die puntendeling ook tot het ein de op het bord bleef, toonde het publiek zich niet ontevreden. Er was immers zes keer gescoord. Watford, dat thuis Aston Villa met 2-1 versloeg, glipte langs Man chester United naar de tweede plaats. Met nog veertien wed strijdronden voor de boeg heb ben alleen Watford en Manches ter United nog een theoretische kans op de titel. Liverpool ste vent dus af op het zesde kam pioenschap in acht jaar. Ondanks het gebrek aan spanning in de eerste divisie, was een me nigte van 57.937 belangstellen den - een seizoenrecord - toege stroomd voor de topwedstrijd in Manchester. Liverpool en United voerden een perfecte show op, die de toeschouwers anderhalf uur lang boeide. Via een treffer van Arnold Mühren kwam de thuisploeg in de 35ste minuut op voorsprong. Vier minuten later waren de teams door een doel punt van Kenny Dalglish weer in evenwicht. Mühren was present toen doelman Bruce Grobbelaar een schot van Frank Stapelton niet onmiddellijk onder controle kreeg. Aan de andere kant rond de Daglish, een combinatie van Craig Johnston en Alan Kenne dy op links af. Het was Dalglish' zeventiende seizoentreffer. Watford, dat vorige week voor het bekertoernooi werd uitgescha keld door Aston Villa, nam re vanche. In de voorlaatste minuut besliste Wilf Rostrom het duel. Luther Blissett, die deze week in de interlandwedstrijd tegen Wa les volstrekt faalde, had in de be ginfase voor Watford gescoord. De tegentreffer kwam op naam van Mark Walters. De doelman van Arsenal, Pat Jennings, vier de een feestje. De 39-jarige Jen nings speelde zijn duizendste competitiewedstrijd. In de uit wedstrijd tegen West Bromwich Albion hield de populaire jubila ris zijn doel keurig schoon: 0—0. West-Duitsland Hamburger SV heeft de leiding in de Bundesliga behouden. De ti telverdediger versloeg op eigen veld Bayer Leverkusen met 3-0. HSV kwam daardoor op 32 pun ten uit 21 duels. Bayern Mün- chen kwam door het een ruime winst op Arminia Bielefeld tot hetzelfde puntentotaal, maar speelde een wedstrijd meer. In de bundesliga gingen zaterdag slechts vijf van de negen wed strijden door. Slechts 15.000 toeschouwers zagen Hamburger SV van Leverkussen winnen. In het sfeerloze stadion beschouwde de ploeg van Hap- pel de wedstrijd als een verplicht nummer, dat routineus werd af gewerkt. Magath opende van twintig meter afstand de score in de 14e minuut. Het werd 2-0 door Rolff in de 70ste minuut en 3—0 door Kaltz in de 73ste. Bayern München speelde thuis te gen Arminia Bielefeld eveneens op halve kracht. Doelman Pfaff (geblesseerd) werd tegen deze zwakke tegenstander niet ge mist. Bij rust leidde Bayern al met 3-0 door treffers van Breit- ner (3e minuut), Hoeness (12e, strafschop) en Rummenigge. Na rust scoorden Breitner (60e) en Hoeness (72e) nog eens. Bayern speelde de laatste dertien minu- tenmet tien man. Breitner viel geblesseerd uit toen trainer Cser- nai al twee wisselspelers had in gezet. Zelfs met een numerieke meerderheid werd Bielefeld nooit gevaarlijk. ALKMAAR - Door een overwin ning met 3-0 op Willem II heeft AZ'67 zijn aanspraken op deelne ming aan Europees bekervoetbal overeind gehouden. Die simpele constatering was zaterdagavond in de Alkmaarderhout het enige lichtpunt. Van aanvaardbaar voetbal was in de Kaasstad nau welijks sprake. Daarvoor bewo gen beide elftallen zich te ver on der de middelmaat. Steriel Een kwartier lang wekte AZ de in druk het duel tegen Willem II se rieus op te vatten. Het dwong Til burg al snel terug rond het eigen strafschopgebied en via de snel le, behendige Jan Gaasbeek, die vleugelverdediger Bram Braam herhaaldelijk op het verkeerde been zette, creëerde de thuis ploeg kansen, die evenwel niet aan Steinmann, Tol en Sund- strup besteed bleken te zijn. Daarna verviel AZ in een steriel spelletje, dat desondanks de Til- burgers op de knieën bracht In de dertigste minuut koos Jos Jonkers de directe lijn naar het doel van de tegenstander. Dat initiatief leverde succes op. Hij bfediende Gijs Steinmann, uit wiens voorzet Roelf Jan Tiktak Verkerk passeerde (1-0). Verrassing LEIDEN - SVLV zorgde in Noordwijk voor een stunt door SJC in een vriendschappelijk duel te verslaan: 2-3. Leen van der Zalm zette SJC op voorsprong, maar Willem Oranje en Perry Berk bogen de stand hierna om in het voordeel van de Voorschotense ploeg. Goossens maakte er hierna 1-3 van. Jos Alders verkleinde de marge vlak voor het einde. Roodenburg klopte UDO met 2-3. De Kooiclub, met Sjaak Nievaart, Pe ter Ciere en Aad de Groot weer in de ploeg, keek al snel tegen een achterstand aan. Wilbert Witteman scoorde de UDO-treffer. Kees Ver ver en Peter Ciere (vervanger voor Henry Pouw, die waarschijnlijk een meniscus heeft opgelopen) maakten er hierna 1-2 van. Hennie Koet scoorde vervolgens 1-3. Jan van der Salm bracht UDO nog iets dichter- bij. WSB ging verrassend onderuit tegen Van Nispen: 2-3. Voor de ploeg uit De Zilk scoorden Henk van Maris (2x) en Rob van Saase. Voor WSB schoten John Jansen en Nico Immerzeel raak. Na de rust was het duel het a nauwelijks waard. AZ verloor naarmate de tijd verstreek de controle over de wedstrijd. Wil lem II ontwikkelde enige aanval- sinitiatieven. Op het moment dat de gelijkmaker in de lucht hing, sloeg AZ bij verrassing toe. Steinmann kwam in de 76ste mi nuut na een 1-2 met Tol vrij voor Ton Verkerk en had geen moeite in te tikken: 2—0. Toegift De opluchting van die tweede tref fer was voor de Alkmaarders zo groot, dat zij de 4912 toeschou wers een toegift voorschotelden. Zeven minuten voor tijd werd Gaasbeek door Jonker in stelling gebracht. De frêle vleugelspits verschalkte Verkerk met een voetbeweging: 3-0. Ook zijn doelpunt kon de indruk niet wegnemen, dat AZ'67 met deze ploeg niets in het Europese cir cuit te zoeken heeft.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10