"Wij zijn dupe van zijn fouten" PSV heeft iets minder moeite met keiharde grasmat Haarlem wint royaal Roda hekeh na bekerduel met Ajax arbitrage Manuel "op éèn lijn" FC Groningen inet 2-0 verslagen Libregts en Feyenoord NEC voetbalt, maar Wageningen scoort Weer 'dubbel' in Kuip Bom verwondt toeschouwer EINDHOVEN (ANP) - Tijdens de voetbalwedstrijd PSV- Gronlnfen gisteravond ls een PSV-supporter gewond geraakt door de ontploffing van een bom. Het slachtoffer liep een behoorlijke wond aan het been op. De bom bestond volgens het slachtoffer uit een koker van ongeveer tien centimeter lang die omwikkeld was met swart tape. De doorsnee van de koker was ongeveer drie centimeter. Het projectiel is vermoedelijk gegooid door een aanhanger van FC Gro ningen. Meteen na de ontploffing van het projectiel heen de poli tie een ondersoek ingesteld in het vak waar tich de meeste supporters van FC Groningen bevonden. Toen de politie een aantal van hen wilde fouilleren ontstond een vechtpartij. Daarbij werden politiemannen ge slagen, geschopt en be spuugd. In verband daarmee werden drie personen aan gehouden. Een vierde werd ingerekend omdat hij een kleine hoeveelheid hasj bij xich bleek te hebben. 1 RIJNSBURGSE BOYS Gevraagd JEUGDTRAINER i.b.v. C-diploma Schriftelijke sollicitaties richten aan het secretariaat G.A. van Zuijlen. Vliet N.Z. 88 2231 GR Rijnsburg. zijn middel te grijpen Een actie die door scheidsrechter Keizer met eens met een gele kaart werd bestraft Arbitrage De Groningers hadden trouwens toch veel moeite met de arbitra ge. Ze vonden ronduit dat Keizer hen benadeelde, hetgeen soms ook het geval was. Zoals in de tweede helft toen Broeken met een lobje fraai scoorde, maar Keizer annuleerde deze goal om onduidelijke redenen Ook PSV's tweede doelpunt wekte veel protest op bij de noordelij ken. omdat de Eindhovensc schutter, de jeugdige debutant Van Duren, zijn opponent Mul der eerst tegen de grond had ge duwd. Reeds na twee minuten kwam PSV, dat spits Koolhof al snel ge blesseerd zag uitvallen, op voor sprong dank zij Brandts die van dichtbij raak kopte, nadat Landsbergen eerst de paal had getroffen. Een bittere pil voor FC Groningen, dat gaandeweg toch de betere combinaties op de kei harde grasmat deponeerde, maar in de afwerking te kort schoot Niettemin kreeg ook PSV ge noeg kansen, maar de Eindhove- naren toonden zich eveneens met slagvaardig. Na de pauze had FC Groningen an dermaal gedurende een lange pe riode het beste van het spel, maar na de goal van Van Duren gaf de equipe van trainer Verlan gen zich gewonnen en uitte het voornamelijk zijn gram in de richting van Jan Keizer, die daar voor echter niet ontvankelijk was. Brandts (PSV) kreeg de gele kaart wegens gevaarlijk spel. ROTTERDAM - Mochten Feyenoord en-Thijs Libregts elkaar op het financiële vlak weten te vinden, dan tekent de bij PSV afzwaaiende trai ner vandaag een eenjarig contract bij de Rotterdamse eredivisieclub. Dinsdag voerde Libregts al een oriën terend gesprek met de tech nische commissie van Feye noord over het eventueel te voeren technische beleid. „We hebben daarover met elkaar van gedachten gewis seld, we zitten wat dat be treft op een lijn", aldus Li bregts die vandaag met de Rotterdamse eredivisieclub rond hoopt te komen. Libregts zegt contacten te heb ben met andere clubs. Zijn voorkeur gaat evenwel uit naar Feyenoord, wetend dat hij daar als 'derde keus' wordt binnengehaald, nadat het bestuur tevergeefs heeft gepoogd Rinus Michels, Ernst Happel en Kurt Lin- der binnen te halen. „Ik vind het helemaal niet vervelend dat Feyenoord eerst andere trainers heeft benaderd. Zo als een trainer zijn voorkeur kan hebben voor een club, zo kan ook een club een lijstje hebben met namen van trai ners. Dat Feyenoord niet meteen aan mij heeft ge dacht, heb ik maar te respec teren". DONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) Scheidsrechter Manuel is Ajax wel erg ver tege moet gekomen in zijn poging om de halve finale van het KNVB-be- kertoernooi te bereiken. De arbiter onthield Roda JC gisteravond een strafschop toen Marijnissen door Van Basten werd weggeduwd en of freerde de Amsterdammers een elf metertrap op het moment dat Degens de bal afschermde voor Vanenburg. Ajax kon daardoor in de zeventiende minuut na rust op 2-0 komen en liet die score ook promoveren tot eind stand. Al met al kon Ajax meer dan tevre den zijn met deze uitgangsstel ling waarvoor het slechts bij vla gen goed voetbal behoefte te eta leren. De terugkeer van Johan Cruijff die voor het eerst sinds 23 januari (thuis tegen FC Gronin gen) weer in actie kwam, kon Ajax nauwelijks inspireren. De Vinkevener ontliep meestal de drukte, terwijl zijn collega's in een te laag tempo en voor hun doen ook met te weinig fantasie probeerde succes af te dwingen. In de eerste helft lukte dat dan ook niet. Anders dan driejaar ge leden toen Ajax Roda in de kwartfinale in Amsterdam met 5- 0 onder de voet liep (de return eindigde destijds in een gelijk spel van 4-4) kreeg de landskam pioen nauwelijks kansen. In ie der geval niet meer dan de Lim burgers. Tegenover een redding op de doellijn van Ehlen (hij moest dat na rust herhalen) ston den een safe van Schrijvers na een solo van Van Geel en de niet gegeven penalty, nadat Marijnis sen onderuit was gelopen. Met Schoenaker op de plaats van Cruijff („het was afgesproken dat ik een helft zou spelen; het ging vrij goed, ik heb geen last van mijn blessure") werd Ajax duide lijk sterker Dat kwam ook om dat het zich beter wist aan te pas sen aan het gladde veld dat overi gens ook voor Roda problemen opleverde. De Visser: „Wij trai nen al drie weken op een laag sneeuw. Zo'n sneeuwvrij veld is voor ons iets nieuws". Deson HAARLEM (ANP) - Haarlem won gisteravond voor de der de keer in dit voetbalseizoen van Go Ahead Eagles. De ze ge in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de KNVB-bekerstrijd was met een ook de royaalste: 4-0. Veel garantie voor de voort zetting van het Haarlemse be- keravontuur geeft die pro- duktieve bui van de ploeg van trainer Hans van Doorne- veld niet. De unieke winst- en verliesregeling, die KNVB voor het nationale bekersei zoen heeft ingesteld (doelsal do telt niet meer) is daar de bet aan. Haarlem begon de wedstrijd te gen de Eagles voorzichtig. De defensie wilde zich eerst in stellen op de afwezigheid van de met een rugblessure kam pende libero Martin Haar. Toen Chris Verkaik de zaak jes achterin op een rijtje had en Go Ahead wederom zijn bedenkelijke competitie- vorm toonde, ging Haarlem op avontuur. De paniek in de Deventer defensie ontstond bij die aandrang meer dan vlot. Piet Keur, zaterdag te gen NAC met twee doelpun ten de man van de wedstrijd, was nadrukkelijk aanwezig om van die nervositeit te pro- De grootte van de overwinning deed er niets toe, omdat er over veertien dagen in Kerkrade bij welke zege van Roda ook, vol gens het nieuwe systeem ver lengd zal worden. De merkwaar dige beslissingen van Manuel leidden er wel toe dat de span ning uit de toch al gezapige wed strijd werd gehaald en dat Roda te aangeslagen raakte om nog aanspraak te kunnen maken op een gelijk spel. Trainer Piet Vis ser van Roda JC doelde daar ook op toen hij in zijn nabeschou wing de scheidsrechter voor een belangrijk deel verantwoordelijk stelde voor de gang van zaken: „Hy heeft wel een dikke vinger WAGENINGEN - Op het hardbevroren "knollen- veld" van de Wageningse berg liep de eredivisieclub te voetballen en de eerste- divisieclub te scoren. Het eerste bekerduel tussen Wageningen en NEC le verde een 3-1 zege op voor de thuisclub. Bij rust was de stand al 2-0. De doel punten vielen op onver wachte momenten. Alex van der Klift (24ste mi nuut) en Van de Pol (35s- te) passeerden Harry Schellekens. De Nijmeeg se doelman had toen nog geen bal hoeven stoppen. NEC viel van het eerste ogenblik af aan. Technisch superieur, condi tioneel sterker en gewaarschuwd tegen onderschatting werd Wa geningen aanvankelijk volledig overspeeld. NEC verzuimde ech ter te scoren. Meyers kreeg een opgelegde kans. Hij verprutste de mogelijkheid door zijn "een- benigheid". Even later kopte Grim veel te zacht naar een leeg doel, zodat Suvee nog kon ingrij pen. De uitvallen van Wageningen kre gen op het hobbelige veld veel fortuin mee. Van der Klift veeg de, min of meer op hoop van ze gen, de door Van Vijfeyken aan gegeven bal in de hoek. Elf mi nuten later had Van de Pol geluk dat hy niet voor buitenspel werd teruggefloten na de pass van Ri chard Budding. Het gelegen heidscentrum van NEC met Sel- bach en Mulderij (Visser en Wijn berg zijn geschorst) reageerde nog stuntelig ook, zodat Van de Pol rustig een hoek kon uitkie zen en inschieten. NEC had di- rekt daarop geluk dat een schot van Eus van Vyfeyken net naast de kruising draaide. Zeven minuten na de rust reeds kwam Wageningen toch defini tief op winst te staan. Budding begon op rechts een solo. Hy Üep invaller Hubers eruit, dribbelde handig buiten om de grensrech ter en bediende Van de Pol zo zuiver, dat deze maar een tikje te gen de bal behoefde te geven, 3- 0. In wezen was de wedstrijd nu ge speeld. Wat daarna nog gebeurde mocht eigenlijk geen naam heb ben. NEC combineerde maar door en was zoals tevoren nooit echt gevaarlijk. De enige tegen treffer kwam pas een kwartier voor tyd uit een strafschop van Wanders De penalty was wat lankmoedig door Bosman toege kend na een overtreding van Gardien tegen Grim De enige eerste-divisieclub in de kwartfinales bezorgde NEC. dat in de eredivisie juist in opkomst is, een afgang. Wageningen be treurde na afloop het besluit van de KNVB om de doelcijfers niet mee te laten tellen. ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord en Excelsior hebben overeen stemming bereikt om op zondag 20 maart weer een 'dubbel' in de Kuip af te werken. Excelsior speelt dan tegen Sparta, ter wijl Feyenoord Willem II als tegenstander treft. Het financiële succes van de eerste dubbel eerder dit seizoen (Feyenoord-FC Utrecht en Excelsior-PSV trokken destijds ruim 30.000 toeschouwers) en het feit dat het publiek op 20 maart de kans krijgt om de drie Rotterdamse profclubs op een middag in actie te zien, heeft Excelsior doen besluiten weder om contact op te nemen met Feyenoord. Jan Huijbregts moet weliswaar nog officieel toestemming verlenen voor de dubbel, maar de competitieleider van de KNVB heeft al laten weten er geen enkel bezwaar tegen te hebben wanneer Excelsior de thuiswedstrijd tegen Sparta in het Feyenoord-stadion speelt. in de pap gehad. De tweede goal van Ajax was geen penalty, ter wijl wij juist wel een strafschop hadden moeten hebben. Marij nissen werd onderuit gelopen en Degens liep gewoon gelijk op met Vanenburg". Zijn collega Aad de Mos van Ajax probeerde het optreden van Ma nuel te vergoelijken door te wij zen op de moeilijke omstandig heden (het harde veld) waaron der werd gespeeld: „Ik heb op dit veld zelf een paar trainings partijtjes gefloten. Daardoor weet ik uit ervaring dat het moei lijk is beslissingen te nemen. Het is lastig om te constateren of ie mand onderuit glijdt of door ie mand onderuit wordt gehaald". Op zijn beurt bestreed De Visser die zienswijze: „Ik kan me voor stellen dat iemand slecht fluit. Maar waarom zijn wij dan juist de dupe van die fouten?" Cruijff danks kreeg Roda nog twee uit stekende mogelijkheden omdat vooral Ophof de buitenspelval verkeerd liet dichtklappen. Ma rijnissen en Hofman, die met Van Geel, Raeven en Eriksen constant de aanval opzochten, verschenen alleen voor doelman Schrijvers maar lieten het beiden afweten. Roda JC werd daarna in drie minu ten onderuit gehaald. Eerst door de weer sterk acterende rechter vleugelverdediger Keje Mole naar, die de bal na een pass van Olsen in het door Smits goed ver dedigde doel schoof en vervol gens door Ophof die van elf me ter mocht raakknallen omdat Manuel wel erg snel tot een pe nalty besloot. De Visser: „Daar door konden we het verder ver geten. Dat neemt echter niet weg dat wij daarvoor al zelf doelpun ten hadden kunnen en ook moe ten maken". 'W :i -re. k*»;. - it/..i s/ifk. '-W Ajacted Marco van Basten omspeelt Roda-doelman Jos Smits, maar zal zijn actie niet met een doelpunt kunnen bekronen. Leo Degens (3) is waakzaam. ÓE6ETHM CfcT PPECIEÖ MUMEM EET' EM OOK NOO EINDHOVEN (GPD) - Profvoetballers mogen dan door dagelijkse trainingen een be hoorlijke graad van technische vaardigheid hebben opgebouwd, als ze op een veld, dat meer weg heeft van een ruwe betonvlakte, hun kunsten moeten vertonen valt het ook voor hen niet mee de bal onder controle te krijgen. Dat bleek gisteren in Eindhoven waar PSV en FC Groningen hun eerste duel in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker uitvochten. De wedstrijd had door de onberekenbare capriolen die de bal maakte veel overeenkomsten met een spelletje roulette. Daarin stuiterde de leren knik ker het fortuinlijkst voor PSV, dat met 2-0 baas in eigen huis bleef. Een uitslag die voor de Groningers bepaald niet verontrustend kan worden genoemd, want aan de return wordt met een zo goed als schone lei begonnen. Immers, de KNVB heeft beslist dat het doel saldo niet van invloed is op het uiteindelijke resultaat over twee wedstryden. zodat de noordelij ken aan een 1-0-overwinning in het Oosterpark genoeg hebben om voor het eigen, zo trouwe pu bhek een verlenging uit het vuur te slepen. Hoe moeilijk het was onder deze ijselijke omstandigheden, onder vond PSV-voorstopper Lands bergen reeds by zijn eerste bal contact. De bal sprong hem van de voeten waarna de Groninger rechtsbuiten Broeken een vrij veld voor zich kreeg. Broeken kon echter niet doorstoten naar Doesburg omdat Landsbergen zich 'herstelde' door Broeken om fiteren. Een met veel effekt genomen hoekschop van Kleton werd na 33 minuten door de centrale verdediger van Go Ahead gemist. Keur raakte de bal ook half, maar dat was voldoende om Van Engelen te passeren. Keur kreeg in het slotkwartier van de eerste helft nog vol doende mogelijkheden op een zuivere hattrick, maar stelde de produktie van de andere twee doelpunten uit tot de tweede periode. In die helft ging Al win Leysner hem met een mirakuleus doelpunt nog vooraf. Een dieptepass van regisseur Ger- rie Kleton boog de snelle ver dediger in een verrassende beweging over Van Engelen heen: 2-0. Piet Keur was twee minuten later aan de beurt Een hoekschop van Kristian- sen kopte hij via de paal raak. Twaalf minuten voor tyd kreeg Keur de ruimte en de tijd de rechtervoet effektief te gebruiken: 4-0. Ernie Brandts (5) heeft PSV tegen FC Groningen aan Johan Tukker en verdediger Henk de Haan treuren. een 1-0 voorsprong geholpen. FC Groningen -doelman

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13