5 0 T Ton Boot: "Het was niks eindoverwinning QQSSfl Knetemann grijpt Wereldrecord Salnikov Villeurbanne schakelt Den Bosch uit 76-81 Feyenoord benadert libregts Pesaro finalist Standbeeld Garrincha In slottijdrit Ronde Middellandse Zee DEN HAAG (ANP/GPD) - De amateurclub ADO en de prof club FC Den Haag zijn giste ren een samenwerking aan gegaan voor één jaar. Bij de samenwerking zal het accent liggen op de jeugd. Ook op het technische vlak, bij de scouting en de medische ver zorging zullen de krachten worden gebundeld. De leden van ADO stemden gisteren in Den Haag tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering met ruime meerderheid voor het voor stel van de "commissie Wij- nants". Die commissie heeft in de afgelopen weken de conceptovereenkomst betref fende een samenwerking tus sen de clubs onderzocht. Voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag toonde zich zeer verheugd over de sa menwerking. "Ik ben hier bijzonder gelukkig mee. Dit is een stap in de goede rich ting. Ik ben blij dat de leden vergadering van ADO heeft ingestemd met ons voorstel tot samenwerking. Beide clubs zullen er baat bij heb ben". Bosman Eddy Bosman, de 27-jarige aan vallende middenvelder van eerste divisieclub SC Heeren veen, is ingelijfd door de De venter eredivisionist Go Ahead Eagles. Mogelijk ko mend weekeinde al kan Bos man, die zeven jaar voor de Friese club uitkwam, met de Eagles in Eindhoven aantre den tegen PSV. De wielerploeg van Peter Post deelde de lakens uit tijdens de Ronde van de Middellandse Zee. Leo van Vliet (midden) eist de zege voor zich op in Grand Motte. In het eerste deel van de vierde etappe versloeg hij in de sprint De Wilde (rechts) en Kelly (links). Tegelijkertijd vertrekt Go Aheads rechterspitsspeler Jaap Schuurmans naar Hee renveen. Versluys Het bestuur van de voetbalclub Eindhoven, dat uitkomt in de eerste divisie, heeft gisteren het contract met trainer Ad Versluys met een jaar ver lengd tot juli 1984. Eindho ven neemt op het ogenblik de tiende plaats op de ranglijst in. BEZIERS (ANP) - Gerrie Knetemann heeft gisteren op indrukwekkende wijze de Ron de van de Middellandse Zee gewonnen. In de afsluitende tijdrit over 23 kilometer rond de plaats Beziers sloeg de specialist zeer hard toe. Steven Rooks, de trotse leider in het algemeen klassement, moest in de tijdrit, evenals de overige coureurs diep buigen voor het meesterschap van Knetemann, die het parkoers aflegde in 32 minuten en 35,5 secon den. gens een abces in de mondholte niet deelnam, was de Post-briga de superieur. Leo van Vliet nam de taak van Raas als sprinter waar en zege vierde in twee etappes, o.a. giste ren in het eerste deel van de vier de etappe. Knetemann hield zich betrekkelijk rustig, maar hij was voortdurend in de eerste groep te vinden. De renner uit Huiber gen, die al twee keer eerder zege vierde in de Ronde van de Mid- delllandse Zee, won met over macht. Steven Rooks, de in Fran se dienst rijdende Noordhollan der, mocht drie dagen lang de lei derstrui om de schouders heb ben. Hij heeft die trui met verve verdedigd. Tegen de ontketende De ploeg van Peter Post beheerste de Ronde van de Middellandse Zee trouwens volledig. De ploeg leider maakte de triomf van Kne temann niet mee, omdat hij eer der met de geblesseerde Bert Oosterbosch naar Nederland was teruggekeerd. Oosterbosch kwam zondag zwaar ten val en liep diepe vleeswonden op aan zijn linkerhand en zijn linker been. Het herstel zal ruim tien dagen vergen. Ook zonder Oos terbosch en Jan Raas, die we- v - MOSKOU (ANP) - Vladimir Salnikov uit de Sowjet- Unie heeft gisteren tijdens zwemwedstrijden in Moskou het wereldrecord op de 1500 meter met ruim anderhalve seconde verbeterd. Salnikov zwom de afstand in 14 minuten 54,76 seconden. Het oude record stond sinds 13 maart van het vorig jaar op zijn naam met 14.56,35. Die prestatie werd eveneens in Moskou verwezenlijkt. Drie dagen geleden vestigde Salnikov in het Olympi sche bassin een wereldrecord op de 400 meter vrije slag. Tijdens zijn race op de 1500 meter boekte hij zijn winst op het schema van het wereldrecord in de laatste driehonderd meter. Tot op dat punt waren zijn tussentijden zwakker dan het wereldrecord. Het was de derde keer in zijn loopbaan dat hij in een 50-meterbad onder de vijftien minuten dook. Na afloop verklaarde Salnikov een dermate scherpe tijd niet te hebben verwacht, aangezien hij tot voor twee dagen last had van een hinderlijke verkoud heid. Knetemann was niets uit te rich ten. Rooks bezette in de tijdrit de zevende plaats op ruim anderhal ve minuut van lóietemann. Joop Zoetemelk, al vroeg in vorm, werd in het eindklassement tweede en Rooks zorgde voor een complete Nederlandse triomf door als derde te eindigen. Uitslag eerste deel vierde etappe 1 Leo van Vliet (Ned) 129 km in 3 uur 15 min. 54 sec 2. Etienne de Wilde (Bel); 3. Sean Kelly (Ier), 4. Michel Lar- pe (Fra), 5 Gilbert Glaus (Zwil, 6 Adn van Houwehngen (Ned), 10 Jacques Hanegraaf (Ned) allen in dezelfde tyd als Van Vliet 1. Geme Knetemann (Ned) 23 km. in 32 min. 35,5 sec. (gemiddelde snelheid 42.352 km. per uur); 2. Frederic Brun (Fra) op 1 16. 3 Serge Demierre (Zwi) op 1.20, 4. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.22. 5 Stephen Roche (Ier) op 1.32; 6. Alan Pei- per (Aus) op 1.33, 7 Steven Rooks (Ned) op 1.34. Het eindklassement 1. Gerrie Knetemann (Ned) 14.57,08, 2. Joop Zoetemelk (Ned) op 1 03. 3 Steven Rooks (Ned) op 1.07, 4 Stephen Roche (Ier) op 1 37, 5 Serge Demierre (Zwi) op 1.54; 6. Michel Laurent (Fra) op 1 58. 7 Jerome Simon (Fra) op 2.32, 8 Ludo Peeters (Bel) op 2 37. 9 Graham Jones (GBr) op 2.43, 10. Henk Lubberding (Ned) op 2.45. WOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 Samenwerking ADO en FC Den Haag DEN BOSCH In de Maaspoort, de schitterende en ditmaal voor het eerst ook uitpuilende Bossche sporthal, hingen de aanplakbiljetten er net iets té uitdagend bij. "Ga mee naar Palma de Mallorca en moedig Nashua aan in de finale van de Europa Cup II", schreeuwde de uitnodigende tekst de supporters toe. Maar die behoeven dus niet te boeken. Want het uitgangs punt mocht dan nog zo aanlokkelijk lijken, het einddoel werd nimmer gehaald. Geen reisje rond 10 maart naar het zonnige Zuiden, geen reprise van de finale in Joegoslavië, waar Den Bosch in 1979 acteerde naast het Italiaanse Cantu. In plaats van Den Bosch staat nu Asvel Villeurbanne in die eind strijd, de Franse subtopper die voor het eerst in zijn bestaan deelneemt aan een Europa Cup toernooi. En gisteren daarbij vriend en vijand verbaasde met uitgekiend, beheerst en gecon troleerd basketbal, waarmee het Den Bosch met 76-81 afblufte. Slechts drie minuten zochten de Fransen naar cadans. Toen ze die eenmaal hadden gevonden, draaide het als een lier. Den Bosch zelf, de grote favoriet, omdat in de uitwedstrijd zo'n fraaie basis was gelegd door slechts met vijf punten te verlie zen, kwam nimmer in zijn ritme. Zat zo vast als een huis, kon op geen enkele manier in zijn spel komen. Ton Boot, de verliezende coach, zag na afloop twee oorza ken. "We waren niet agressief ge noeg", was de eerste. "Hoé dat komt, weet ik niet. We verkeer den de laatste tijd in uitblinken de vorm, maar nu was het niks. Daarnaast moet je niet vergeten, ROTTERDAM - Thijs Libregts is nog de enige kandidaat voor het trainersschap bij Feyenoord, nadat Kurt Un der afgelopen maandag voor die functie heeft bedankt. De technische commissie van de Rotterdamse eredivisie club, bestaande uit Piet Steenbergen, Fred Blanke- meijer en Aad van der Laan, voerde gisteravond een oriënterend gesprek met de Rotterdammer, die aan het eind van dit seizoen bij PSV opstapt. Pikant detail is dat de spelers van Feyenoord al eerder bij monde van aanvoerder Ben Wijnstekers hebben laten doorschemern dat ze in Li bregts niet de meest voor de hand liggende opvolger van Hans Kraay zien. Het Feyenoord-bestuur zal zich niettemin vanavond over Libregts beraden. Aad van der Laan: „Nu Linder heeft afgezegd, hebben wij geen andere naam. Geruch ten als zouden wij Lattek, Weisweiler, Kohn of Been hakker begeren, zijn uit de lucht gegrepen". Scores: Den Bosch: Jan Dekker 4, Dan Cramer 12, Mitchell Plaat 20, Jelle Esveldt 10, Tom Barker 8, Dave Lawrence 22. Villeurbanne: Alain Gilles 8, Lloyd Batts 21, Saint-Ange Vebobe 10, Philip Szanyiel 18, Lawrence Boston 24. Uitslagen wedstrijden eredivisie he- dat Dave Lawrence zware griep had. Hij liep met 39 graden koorts op het veld. En hij is een belangrijke jongen voor ons. Verder weet ik het ook niet hoe het allemaal is gekomen". Zenuwen Slechts eenmaal, het moge teke nend zijn voor de verhoudingen, "zat" Den Bosch in de finale. Dat was na exact drie minuten, toen Mitchell Plaat de stand naar 6-0 tilde. Op dat moment was het na delige verschil van vijf punten overbrugd. Bloednerveus was ie dereen in die beginfase. Maar bij 10-10 (na tien minuten..) was het niet de fel aangemoedigde thuis ploeg, die de zenuwen onder controle kreeg, maar Villeurban ne. En vanaf dat moment werd het stiller en stiller. Want hoewel Den Bosch wel naast de Fransen bleef, werd naarmate de strijd vorderde duidelijk dat "het" er niet was bij Den Bosch. Verdedigen ging nog wel, maar aanvallend deugde er niets van. Niemand durfde het initiatief te nemen, niemand schoot van af stand en niemand was ook bin nen de bucket te vinden. Bij rust (31-31) stond Den Bosch gewoon op nul. Muur Iedereen voelde toen al aan dat er een wonder moest gebeuren, wil de Den Bosch de felbegeerde fi naleplaats nog halen. Dat won der bleef uit. Sterker nog, na de pauze werden de Bosschenaren met eigen wapenen bestreden. De ploeg van Boot, in Europa be kend staand als een team dat vooral goed kan verdedigen, stuitte op een nog hardere muur van Fransen. En dat nu brak het laatste verzet van de Brabanders. Na vijf minu ten was het 46-54. Villeurbanne, met de Amerikaan Boston in een hoofdrol, ging onverstoorbaar door en Den Bosch liep zich aan de andere kant stuk op de uitste kend sluitende Franse zone. Nog vijf minuten later was Den Bosch niet meer vooruit te bran den. Het verschil was opgelopen tot 52-64. En daarmee verdween Mallorca definitief aan de hori zon. De ontluistering was daarna groot. Zieltogend bewoog de Bossche formatie zich over het veld, niet wetend wat te doen. De Fransen daarentegen vierden inmiddels, met nog ruim drie minuten te gaan, feest. Speelden de bal rond, lieten Den Bosch een paar puntjes pakken, kortom zetten de thuisclub finaal voor schut. De raambiljetten konden ze daarna als souvenir in de tas stoppen. AD VAN KAAM BELGRADO (AFP) - Het Ita liaanse Scavolini Pesaro heeft gisteren in Ljubljana de finale bereikt van het toer nooi om de Europese basket balbeker voor bekerwin naars. Pesaro won de tweede wedstrijd tegen Olympia Ljubljana met 107-92 na een ruststand van 52-35. Het eerste duel was met 97-78 ook al in een Italiaanse over winning geëindigd. Pesaro is daarmee de tegenstander van het Franse Villeurbanne, dat gisteravond Den Bosch te rugwees. Dave Lawrence (15) namens Den Bosch in de aanval tijdens het duel met Villeurbanne. Later zou blijken dat het vergeefse moeite was. Claudio Torelli heeft zijn eerste sei zoenzege binnen. De Italiaan ze gevierde gisteren in de Trofee Laigueglia, de officiële opening van het Italiaanse seizoen, of schoon Giuseppe Saronni al een koers in Italië op zijn naam had gebracht. Torelli was de snelste in de eindsprint van een vlucht- groep van negen renners. Hij leg de de 160 kilometer af in 4 uur. Adrie van der Poel eindigde als vierde en Rene Koppert bezette de zesde plaats. Wereldkam pioen Saronni eindigde in het pe loton, dat met een achterstand van een minuut over de streep kwam. RIO DE JANEIRO (ANP) - De voetbalclub Botafogo heeft besloten een standbeeld op te richten voor de vorige maand overleden speler Garrincha. Dc manager van Botafogo maakte dat voor nemen gisteren in Rio de Ja neiro bekend na afloop van een mis, waarin de legenda rische rechtsbuiten werd herdacht. Het stadion in Ca- rioca, de geboorteplaats van Garrincha, zal naar hem worden genoemd. Lotto 7 Pryzenbedrag f 1 666 608 00 Bl I li prijs: geen winnaar; tweede prijs neen winnaar, derde prys 87 winnaars, bruto f6450.60, vierde prn 5112 winnaars, uitkering f 109,70. vijfde prijs 85 384 winnaars, uitkering f 5,00 Toto 7 Pryzenbedrag f 140 561.00 Eerste prijs 2 winnaars, bruto f21 084,10. tweede prijs 35 winnaars, uitkering f 803.20. derde prys 854 winnaars, uitkering f82.20. Toto-gelijk 7 Pryzenbedrag f 17 843,00 Eerste prys geen winnaar, tweede prijs geen win naar, derde prijs 49 winnaars, uitkering f 140.70. vierde prys 1073 winnaars, uit kering f8,70 Cijfrrsprl 7 Zes cyfers goed geen winnaar, vyf cy- fers goed 2 winnaars vier cyfers goed 27 winnaars, drie cijfers goed 238 win naars, twee cyfers goed 2527 winnaars. PAGINA 13 Sport

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13