Extra geld Centrum en Klaverhal wekt woede gemeenteraad —eidse agenda Hockey-club krijgt geen cent voor een kunstgrasveld Warmond protesteert bij Kamer tegen bezuiniging Zoeterwouds college stelt onderzoek ui zaterdag Besluit over Montessori- onderwijs nog niet genomen Plan Morsebelpolder door raad vastgesteld Oegstgeestse wethouder: OEGSTGEEST - Over de herbouw van het clubgebouw van de Oegst geestse hockeyclub LMHC is tijdens de raadsvergadering van gister avond nogal wat beroering ontstaan. Dit na vragen van D'66-raadslid G. Wuisman. Hij vreesde dat de gemeente voor morele en financiële verplichtingen zou komen te staan als zij het eventuele resterende bedrag dat van de verze keringsuitkering na de herbouw van het clubhuis zou overblijven, zou aanwenden voor de aanleg van een kunstgrasveld. Wethouder Van Hazel (CDA) ontzenuwde deze financiële vooruitzichten echter: "Er is geen sprake van enig voor- of nadeel voor Oegstgeest. Niemand kan LMHC verbieden om een deel van dat geld uit te geven voor de aanleg van een kunstgrasveld. Maar de gemeente besteedt geen cent aan deze voorziening", aldus Van Hazel. Na deze toezegging vertrouwde Wuisman de wethouder toe dat de raad nu meer duidelijkheid in de zaak had gekregen. VRIJDAG 28 JANUARI 1983 Het afgebrande clubgebouw van LMHC. Aanvang bouw brug naar Koudenhoorn in februari WARMOND - In februari kan worden begonnen met de bouw van de brug Kouden hoorn bij de Warmondse ge meentehaven. Burgemeester G. Hendrickx-Vlaar maakte dit gisteravond bekend tij-, dens de raadsvergadering. Op 3 februari vindt de zogehe ten aanbesteding plaats. Wanneer een aannemer op deze aanbesteding reageert met een prijs die voor de ge meente acceptabel is, kan di rect daarop worden begon nen met de aanleg van de brug die Warmond moet gaan verbinden met het eiland Koudenhoorn. Wanneer vóór het einde van de volgende maand wordt be gonnen met de aanleg kan de brug in december klaar zijn, is de verwachting. vrijdag Leiden - LVC, Breestraat 6 filmfestival, 'Die Ehe der Maria Braun', vr en za om 21.15 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, Dhr. W.J. Ouweneel uit De Bilt spreekt sant, 20 u Zaal firma Stokkermans - Roosevelt- straat, bingo showband Con Fucco, 20 LVC - Breestraat 66, swingavond en op treden cursisten mime, 21 uur. Waag - Aalmarkt, optreden de Friese groep Irolt, 21 uur. Clubhuis Rondom de Maredijk - jubi leum-bingo, 20 uur. Groenoordhallen - Woon-Ideaal Beurs, 19-22 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, 22 uur, tel. 149987. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - vrouwenavond, 21-1 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Voorschoten - raadhuis, raad, 20 uur. -rn -rn-m -a -M 1 Voorschoten - raadhui: ZOETERWOUDE - Alle fracties in de Zoeterwoudse raad zijn onder het uiten van forse kritiek gisteravond toch akkoord gegaan met het reserveren van extra geld voor de Klaverhal en 't Centrum. De kritiek richtte zich op het college van B en W, die volgens de fracties de financiën van de beide stichtingen nauwlettender in de gaten had moeten houden. OEGSTGEEST De Explosieven Opruimings Dienst heeft gistermiddag om kwart voor twee in de Morsebelpolder een brisanlgranaat uit de Tweede Wereldoorlog tot ontploffing gebracht. De granaat, een blindganger (zie inzet), is de zoveelste in de rij die in de Morselbelpolder is gevonden. Of er nog meer granaten liggen is niet bekend. OEGSTGEEST - De lijmpoging van de Stichting Montessori-on- derwijs om een eventueel samen gaan met de openbare Flora- school tot stand te brengen gaat meer tijd kosten dan door het college van B en W van Oegst geest was voorzien. Nu de korte termijn van twee weken, waarin de stichting uitsluitsel moest ge ven over een zelfstandig door gaan met de Montessori-kleuter- school óf een samenwerking met de openbare lagere school, ver streken is blijken de beide partij en nog geen stap dichter tot el kaar zijn gekomen. Zoals bekend vormen de uiteenlo pende standpunten omtrent de bestuursvorming en de verschil len in opvatting wat betreft het te geven onderwijs een groot strui kelblok. De secretaris van de stichting, Poelmans, is van me ning dat deze vertraging slechts te wijten is ana het niet doorgaan van geplande gesprekken. Burgemeester Scheenstra, die een voorstander van een eventuele samenwerking is, betreurt deze gang van zaken ook. Volgens Scheenstra is er te veel druk op de stichting uitgeoefend, mede door de komende onderwijsnota. Bij de verbouwing van 't Centrum moest er 78.000 gulden meer worden uitgegeven, terwijl dit bij de nieuwbouw van de Klaver- hal tot zelfs ruim 260.000 gulden opliep. Gisteravond werd de raad geconfronteerd met deze bedragen die zijn ontstaan, door dat men bij de verbouwing van 't OEGSTGEEST - Bij het op krikken van een aanhangwa gen vanochtend in de Oegst geestse nieuwbouwwijk Haas- wijk is de zandcontainer, die daarop stond, gekanteld en op een volkswagenbusje terecht ge komen. Het busje was van de mensen die een band kwamen plakken van de aanhangwa gen. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het busje werd totaal vernield, de zandcontainer zwaar bescha digd. Centrum op onverwachte tegen vallers is gestuit. De overschrij ding van het krediet voor de bouw van de Klaverhal komt voor de rekening van een misver stand tussen het stichtingsbe stuur en een tegenvallende be lastingterugga ve Onderzoekscommissie Voor Kremer (VVD) waren de kre dietoverschrijdingen aanleiding te vragen een onderzoekscom missie in te stellen, waarin van iedere fractie een afgevaardigde zou plaatsnemen. "Ik richt een appèl aan alle fracties om deel te nemen aan een commissie van onderzoek", zei Kremer gister avond. Deze commissie zou moe ten nagaan waar de fouten zijn gemaakt en hoe deze wellicht in de toekomst .kunnen worden voorkomen. Het voorstel van Kremer werd echter niet overge nomen door de twee andere frac ties, omdat dit als een 'te zwaar middel' werd gezien. Beide frac ties vonden dat zou kunnen wor den volstaan met het doorspre ken van de gemaakte fouten. Met name de financiën bij de bouw van de Klaverhal schijnt van misverstanden aan elkaar te han gen. Volgens mevrouw Kolff (PZ) is het stichtingsbestuur al tijd uitgegaan van een beschik baar bedrag van drie miljoen gul den, terwijl door de raad slechts 2,8 miljoen was gereserveerd. Een verschil van twee ton dus. "Ik begrijp niet dat in de contac ten tussen het gemeentebestuur en het stichtingsbestuur van de Klaverhal nooit is opgemerkt, dat men beide van twee verschil lende bedragen uitging bij de bouw. Volgens rrnj had dit mis verstand door B en W moeten worden gecorrigeerd. Ik heb het idee dat er het een en ander wordt verdoezeld", aldus Kolff. Wethouder Van der Heijden vond, dat "de zaak maar boven water moest worden getild" en dat er moest worden gekeken "waar en door wie er fouten zijn gemaakt". Kolff had echter geen behoefte aan een commissie van onder zoek, zoals dat door de WD-f- ractie werd gewenst. "Wat ik bo ven tafel wil hebben is dat B en W de fout toe geeft, want door het stichtingsbestuur van de Kla verhal is die niet gemaakt", aldus Kolff. Uiteindelijk kwam men overeen dat B en W zelf min of meer de zaak zullen onderzoeken, waarna het resultaat binnen de commis sie financiën kan worden bespro ken. Rapportage Alle fracties vroegep aan het ge meentebestuur om in het vervolg in nauw overleg met de betrok ken besturen rapportage uit te brengen in de commissie finan ciën, waardoor in het vervolg "de vinger beter aan de pols kan wor den gehouden", de fracties wa ren unaniem in hun verklaring dat de tekorten niet ten laste mochten komen van de exploita tie in het komende jaar. Dit zou een gezonde start van beide stichtingen kunnen belemme- Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Sebastiaan Johan nes zv. J. Meerwijk en A.C.M.B. van der Salm; Tamara Maria Gertruida Adriana dv. C.W.M. Duyndamen T.R.Q. Hoek- OEGSTGEEST Het ontwerp-be- stcmmingsplan Morsebelpolder is gisteren door alle Oegstgeester partijen goedgekeurd. Toch heb ben met name Kuntze (WD), Haasnoot (PvdA) en Wuisman (D'66) de nodige vraagtekens bij de ingediende bestemmingen "recreatieve voorzieningen" ge plaatst. De liberaal Kuntze, die op beide bestemmingen geen malse kri tiek heeft wat betreft de concrete invulling hiervan, ging toch ak koord, omdat "het plan twee concrete, snel te realiseren ele menten bevat, de Haaswijklaan en het woonwagenkampje". Een belangrijke kanttekening t.a.v. het bedrijfsterrein had Kuntze echter wel: "Gemeenten als War mond, Leiderdorp en Zoeter- woude hebben ons duidelijk ge maakt, dat men aangekocht be drijfsterrein niet kan slijten". Wethouder Van Hazel (CDA) deel de in antwoord hierop de raad nuv, dat B en W van Leiden zich zeer positief opstelt ten aanzien van dit industrieterrein: "Er be staat wel degelijk behoefte aan bedrijfsterrein; niet alleen Lei den, maar ook Provinciale Sta ten handhaven dit plan volle dig". CDA'er Kakebeeke vroeg zich af of de eventueel te vestigen bedrij ven geen radio-actief afval zou den kunnen opslaan. Volgens wethouder Van Hazel bestaat er waarschijnlijk geen mogelijk heid, maar hij stelde vast dat de voorschriften hieromtrent nog eens nader onderzocht zullen worden. Ten aanzien van de "recreatieve voorzieningen" kregen bovenge noemde raadsleden wel het ge lijk aan hun kant van wethouder Van Hazel. Deze vond de behoef te op sportief gebied (de bouw van een sporthal, de aanleg van een ijsbaan en tennisbanen) eveneens niet meer realistisch. Hij was het met Kuntze eens dat de economische situatie een sterk invloed op de teruglopende belangstelling bij met name de tennissport uitoefent en stelde daarom in het vooruitzicht, dat de invulling van de recreatieve bestemming aangepast dient te worden in de sportnota. WARMOND - De gemeente War mond gaat officieel protesteren bij de Tweede Kamer tegen de extra bezuinigingen die de ge meente boven het hoofd hangen. De gemeenteraad heeft gister avond een motie van bezwaar aangenomen die was ingediend door Progressief Warmond en CDA. De partijen hadden de mo tie ingediend omdat het volgens raadslid Slingerland (PW) "niet meer aanvaardbaar is nog verder te bezuinigen en dat tevens een verdere lastenverzwaring voor de burgers voor grote groepen van de bevolking onaanvaard baar is." Bij de vaste Kamercommissie voor binnenlandse zaken moet er dan ook met klem op worden gewe zen dat ze hier volgende week re kening mee houdt bij het behan delen van de begroting, meent hij. Zo mogelijk moet de ontwik keling worden gekeerd, omdat deze leidt tot een aantasting van de lokale democratie, aldus het raadslid. De motie droeg aanvankelijk de ti tel 'motie van verzet', maar op aandringen van het CDA werd dit gewijzigd in motie van be zwaar. Raadslid Vreeken (CDA): "Het woord verzet riekt naar bur gerlijke ongehoorzaamheid. De beslissingen om te bezuinigen worden democratisch geno- De WD kon met geen van beide titels instemmen. Volgens raads lid mevrouw Saris zou een motie van bezorgdheid een betere naam zijn. "Eerst moet worden bekeken of het inderdaad niet mogelijk is te bezuinigen", zo meende zij. "We beginnen pas met bezuinigen. In dit stadium is nog niet bewezen dat bezuinigen niet kan. Het zou dwaas en dom zijn om nu al te protesteren. Raadslid Van Kuijen vond dat deze opstelling "nergens op sloeg". "De actie stofkam (een bezuini gingsoperatie vorig jaar - red) heeft bewezen dat we al jaren aan het bezuinigen zijn. Ook dit jaar hadden we moeite de begrp- ting rond te krijgen. Als ik vrien delijk ben, zeg ik dat U een ge brek aan inzicht heeft; wanneer ik daarentegen onvriendelijk ben zeg ik dat U lijdt aan een ver regaande staat van opportunis- Saris reageerde hierop met: "We hebben wel bezuinigd op een aantal kleine dingen zoals vlag- gestokken, maar we leven nog steeds in een luxe wereld wan neer we bruggen (naar Kouden hoorn - red) kunnen bouwen". LEIDEN - Ondertrouwd: A.M.I.H. Nai- pal en S.J. van den Berge; C.J. Houwe- ling en G. Hageman; A.G.T. Beglinger en J.E. van der Klaauw; T.W. Friedhoff en M.J. Mallo; C. Middelkoop en R. van Egmond; A. Kamphues en I.M.M. Jan sen; N.G. Stikkelorum en J. van der Bent; J.A. Beekman en M. Jong; H. Kis- temaker en A C. van Dijk; N.E. van den Bere en J.A.M. Hoogduin. Honsbeek; Arnold Frederik Dirk zv. D.F.J. Abbema en C. van Veen; Jacobus zv. J. van der Plas en C.W. van Duijn; Maud dv. G.W.J. Rewijk en G.A.M. de Bruin; Jerry zv. W. Buurman en J. van Duivenboden; Mariska Neeltje dv. W.M. de Groot en G.M.J.S. Swings; Willem Karei zv. C. Eickhoff en S.H Schut; Martinus Theodorus zv. T.W.M. Zand bergen en M.T. Zuidhoek; Vincentius Anthonius Roelof zv. A.J.W. Spruit en J.H. Lunenburg; Kirsten dv. P. de Bol ster en J. Vellenga; Victor Derk zv. P.H.M. Huwae en P.S.M. Bauer; Jan zv. J. Eijk en C.M. van Zijverden; Annelot dv. H. Storm en A.C. Piebenga; Nathalie Theresia dv. C.N.M. Wijsman en M.J.T. Hermans; Jessica Francisca Maria dv. H. Masmeijer en C. van Vliet; Michel Adrianus zv. A.E. Lelijveld en M. Reyn- ders; Petrus Johannes zv. C.E. van Voorthuysen en H.M. Dijkhuis; Sophia Mathilde dv. H.J. Vierbergen en H.B. de Jong; Petronella Gerarda dv. P. van der Plas en A.S. Brussee; Rajae dv. L. Kassi en K. Rabaai. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Groenoordhallen - Woon-Ideaal Beurs, 13-17 en 19-22 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de mei denband X mal Deutschland, 21 uur. LVC - open café, Marokkaanse muziek, 14-17 uur. Leidse Hout - De Bataven organiseert een zg. coopertest, start van 14-15 uur, inschrijven vanaf 13 uur in de kantine aan de Anthonie Duycklaan, inl. 01717- 6689. Bijzaaltje Hooglandse kerk - middag en avond georganiseerd door Youth for Christ en de hervormde jeugdraad Kooi-Pnièl, optreden Karin Tienkamp, 20 uur. Panbos - ingang aan de Wassenaarse- weg in Katwijk, natuurwandeling geor ganiseerd door de afd. Leiden van het ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: J. Crul, Nooreinds- plein 8a, tel. 142888, spreekuur: 12 en 17 Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur: 12 en 17 zo 8 uur tot 24 uur: W. ScheUekens, Pa- ganinistraat 24, tel. 764035, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwyk, Rosmo len 2. zo, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - za, J.P. Baars, R. Wagner- laan 63, tl. 2520; zo, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493. Leiderdorp - za, O. du Ry van Beest Hol le, Vlaskamp 16. tel. 891100; zo, R.W.M. v. Velzen, Drakëstein 3, tel. 891100; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur, Vlaskamp 16, tel. 891100 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 4 febr door: Apotheek Lei- Winkelhof. Leiderdorp, tel. 894400. Helder, Roest. A.W. Helder, Hermelyn- vlinder 36, tel. 220513. H. Vestjens, Rijn Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- 13 i WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Floryn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OPGERICHT 1 MAART 1060 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Post uitsluitend sturen naar Postbus 54, 2300 AB LEIDEN LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dirN. Qüakemaat Commentaren: R. D. Paauw, W F J. Wirtz en A A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F. J Wirtz (bin./buit /ec J. Ruygrok-Hoogeveen P J. de Tombe (sporl) A van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Plv Alg redactiechef

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2