De Zijl/LGB zint op wraak S 0 T "Ik heb nog nooit zo'n slecht seizoen meegemaakt" Bayern aast op Lerby Ineke Kooiman in duel met Limbach "Curator heeft niet bestaande licentie verkocht". Belangrijke dubbel bij hervatting polo-strijd ZIJL/LGB-LZ '86 Van der Duim verwoordt stemming kernploeg VRIJDAG 28 JANUARI 1983 UTRECHT (GPD) - Curator Jos Pothof van het in staat van faillissement verkeren de SC Amersfoort heeft aan de stichting Phoenix een li centie verkocht die niet be staat. Dat althans is de me ning .van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, dat gisteren tijdens een door Phoenix aange spannen kort geding in Utrecht deze verrassing in petto had voor rechtbank president Van Dijk. Phoenix, voorgezeten door Joop Bakkenes, die ook de hamer hanteerde aan de SC Amersfoorttafel, spande het geding aan toen bleek dat het sectiebestuur op 21 ja nuari de nieuwe stichting weerde als nieuwe betaald- voetbalorganisatie. De KNVB sprak over „onmaat schappelijk gedrag", wan neer Phoenix de draad van SC Amersfoort zou oppik ken, zonder dat de preferen te schuldeisers tevreden wa ren gesteld. Phoenix verdedigde zich met de reglementen in de hand, waarin niet is terug te vin den, of de nieuwe licentie houder verantwoording draagt voor de door de vori ge licentiehouder gemaakte schulden. Zoals bekend stond SC Amersfoort voor rond de acht ton in het krijt. Pothof: „Ik heb de licentie weten te verkopen voor 150.000 gulden, terwijl de roerende en onroerende goe deren van de club 50.000 gul LEIDEN - Het optimisme is Rob Schouten hevig opgebroken. Aan de vooravond van de waterpolocompetitie verklaarde de trainer van Zijl/ LGB in een radioprogramma dat er met zijn ploeg terdege rekening moest worden gehouden. Geen wereldschokkend nieuws, met de weten schap dat de Leidse formatie in het afgelopen seizoen vice-kampioen werd. Met "Zijl/LGB wordt kampioen", trapte Schouten echter wel een open deur in. Immers, waar de concurrentie zich aanzienlijk zag versterkt, bleef bij de Zijl alles bij het oude. Al spoedig moest de Zoeterwoudse oefenmeester constateren dat hij te hoog van de toren had gebla zen. De duels met AZC en HZC de Robben maakten duidelijk dat de Leidse poloërs momenteel niets bij de top van Nederland hebben te zoeken. Door de ne derlagen raakte de Kooiclub MÜNCHEN (GPD/DPA) - Bayern München heeft op nieuw belangstelling ge toond voor Ajacied Sören Lerby. De Ajax-middenvel- der sprak gistermiddag ver gezeld van Inter Football-di- recteur Maarten de Vos met manager Uli Hoeness van Bayern München, over de voorwaarden om de belang stelling om te zetten in een contract. De belangstelling voor Lerby van de kant van Bayern München is niet nieuw. An derhalf jaar geleden heeft de Westduitse club ook al ge tracht om Lerby naar Mün chen te halen, maar kreeg toen nul op het request. De aankondiging van Paul Breitner dat hij aan het ein de van het seizoen zijn voet balloopbaan in München zal beëindigen, heeft ertoe ge leid dat Lerby gisteren een oriënterend gesprek in Mün chen had. Karl-Heinz Rumminigge zal zijn huidige contract bij Bayern München overigens afmaken. Dat maakte de aanvoerder van de nationale ploeg gisteren bekend na een gesprke met het bestuur van de Beierse club, nadat Rummenigge met een aan bod van de Italiaanse club Juventus had geschermd. Het bestuur van Bayern wil verder onderhandel over verlenging van de overeen komst, die tot juni 1985 loopt. zelfs zó aangeslagen, dat partijen van zwakke broeders werden verloren. Met een bepaald niet indrukwekkende 13 uit 11 en een straatlengte achterstand op het topduo staat Zijl gerangschikt op de derde plaats. "Een tegenvaller", beseft Albert Spijker. "Ik had ook meer ver wacht. Geen eerste plaats, hoor. Ook ik vond dat Schouten een beetje te hoog greep met die uit spraak, hoewel weinigen weten tegen welke achtergrond hij die woorden zei. Die verslaggever stelde: wie wordt er dit jaar kam pioen: AZC of HZC?. Tellen wij soms niet mee', heeft Rob toen gezegd. Om zich een beetje af te zetten, heeft hij zich toen tot die uitspraak laten verleiden". Albert Spijker, al vijftien jaar in het eerste van Zijl/LGB, wist wel beter. De 'vijand' had zich ont fermd over een paar "handige jongens", waardoor het er voor de Leidenaren niet gemakkelij ker op zou worden. Niettemin ging Spijker uit van handhaving bij de top van Nederland. "Maar er is het een en ander misge gaan", analyseert de 31-jarige functionaris bij de Wassenaarse gemeentesecretarie. "In het afge lopen seizoen in de inbreng van de internationals belangrijk ge weest. Want als je bij de selectie zit, beschik je over een betere conditie en wordt er veel op tech niek getraind. Erg belangrijk voor de club, zo bleek wel. Nu, van het drietal Stan van Belkum, Jan Jaap Korevaar en Martin Vreeburg bleef dit seizoen alleen Stan over. Door allerlei redenen kapten Jan Jaap en Martin met Orarye". Studie Jan Jaap Korevaar zei ook Zijl/ LGB haverwege het lopende sei zoen vaarwel. "Die jongen ver keert in een belangrijke fase met z'n studie en kon daardoor al minder trainen", verklaart Spij ker, "dat werkte door in z'n spel en daar kreeg-ie op een gegeven moment de balen van. Hij vond het toen beter om er een tijdje mee te stoppen". Oorzaken dus die Spijker "per soonlijk" niet had ingeschat. "Daardoor begonnen we ook een wedstrijd als tegen DZV te ver liezen. Altijd hebben we het te gen die lui wel moeilijk gehad, maar nu kwamen we net iets te kort". Wisselvalligheid maakte zich meester van de Leidse ver- door Rob Onderwater eniging, een duikeling in het klassement was het logische ge volg. Maar inmiddels in 1983 beland, zint Zijl op revanche. Bij het in ternationale Van Haselen-toer- nooi bewees de ploeg een aardig balletje te kunnen gooien, maar tegen het Hongaarse Izzo was het weer mis. De hervatting van de competitie zal duidelijk maken of het menens is met De Zijl. Stadgenoot LZ'86 fungeert mor gen als tegenstander, terwijl zon dagmiddag AZC in het kooiwa- ter klaarligt. "We zyn aan onze stand verplicht om LZ te ver slaan", stelt Albert Spijker, "ik zie ook duidelijke winstmoge lijkheden. Tegen AZC wordt het natuurlijk anders. Ik zal niet zeg gen dat we gaan winnen. Ik hoop alleen dat het een andere wed strijd wordt dan in Alphen. Toen werden we flink afgedroogd. Die jongens zijn natuurlijk sterker, maar zonder slag of stoot geven we ons niet over". ADVERTENTIE A.s. zaterdag 19.00 uur Zwembad de Zijl Adv. aangeboden door Mercasol M.L. station PERQUIN Albert Spijker vangt de bal af: "Aan onze stand zijn we verplicht van LZ te winnen' LZ '86 Dat doet LZ, althans volgens trai ner Hans van der Moolen, ook niet. "Maar we moeten natuurlijk realistisch blijven", vindt de Lei- denaar, al twee seizoenen werk zaam bij de tweede fusieclub van Leiden. "Veel kans maken we niet. Er zijn trainers die van tevo ren roepen dat ze kampioen wor den, terwijl ze toch beter zouden moeten weten. De verhoudingen in het polowereldje zijn toch be kend. De praktijk bewijst het. Wij wisten dat we met deze ploeg in het onderste deel van de rang lijst terecht zouden komen". Het afhaken van de steunpilaren Aad van Mil en Jan de Graaf lag ten grondslag aan die gedachte. "We hebben ons toen afgevraagd of het zinvol was om door te gaan", geeft Van der Moolen toe. "de ploeg was door het vertrek van die twee behoorlijk ver zwakt. De jongens wilden in de hoofdklasse blijven en dat willen ze nog steeds, ondanks de vele nederlagen". Van der Moolen heeft z'n zinnen gezet op de nacompetitie, waar de vier minste ploegen van de competitie over afdaling gaan beslissen. 'TSr is nog aansluiting, maar rampzalig zou degradatie niet zijn", stelt hij, "dan kunnen we in alle rust werken aan een nieuw team. In het tweede speelt momenteel een stel talentvolle jongeren. Die kunnen we in deze competitie met de veranderde constructie niet inzetten. Daar om waren wij een tegenstander van de invoering van play-ofTs. De sterken worden zo sterker, de zwakken steeds zwakker. Nu is er al weinig te beleven, straks is er helemaal niets meer aan". De Zijl kan het weten, want de con frontatie met de (aanvankelijke) concurrentie het uit op een cata strofe. Geen ploeg heeft wat in te brengen bij de regenten AZC en HZC/de Robben. Hoewel, aan het eind van het seizoen kan de Leidse ploeg een aantrekkelijke kruimel oppikken, wanneer AZC kampioen wordt. Dan ligt een Europees bekeravontuur te wachten. "Dan zal ik zeker niet besluiten om te stoppen", denkt Albert Spijker alvast vooruit. "Zoiets wil ik graag meemaken. Ik mag dan wel inmiddels 31 zijn en een gezin met twee kinderen hebben, het gaat me allemaal nog goed af. Sterker nog, ik ben de laatste twee jaar alleen maar vooruit gegaan" Het trainingskamp in Davos is daar een goed voorbeeld van. Slecht weer speelde de Neder landse equipe parten gedurende het eerste weekeinde Boer zag zich genoodzaakt het program ma aan te passen. Hij laste twee pittige looptrainingen in, omdat door zware sneeuwval ijstraimng niet mogelijk was. Het gevolg was, dat de Nederlanders ver moeid aan de kleine vierkamp met de wereldtop begonnen. Waar de Noren en de Sowjet- schaatsers ontspannen over het ijs gingen, daar moesten Van der Duim en consorten zich inspan nen om enigszins in de buurt te blijven. Op het moment, dat de Nederlanders eindelijk konden merken waar zij internationaal stonden, viel de laatste mogelijk heid weg. Van der Duim: "Ik heb nog nimmer zo'n slecht seizoen meegemaakt. Wij hebben de weersomstandigheden steeds te gen gehad". In tegenstelling tot voorgaande ja ren heeft de Nederlandse equipe niet de bevestiging gekregen van de eigen vermogens. Noteerde Van der Duim vorig jaar met kerstmis in Inzeil 6.59,73 en Schalij op de 1500 meter 1.56,42, dit seizoen bleven dergehjke uit schieters achterwege. Dat knaag de aan het zelfvertrouwen. Van der Duim, die door de reclame affaire rond de jaarwisseling al in zijn ritme werd gestoord, kan dat alleen maar beamen. "Ik weet niet goed waartoe ik in staat ben. In Inzeil kreeg ik de reclame-af faire op mijn dak, waardoor ik met gesprongen lippen huis waarts ben gekeerd. In Davos waren de omstandigheden door sneeuwval en looptrainingen niet optimaal. Op de 3000 meter van het afgelopen weekeinde was ik drie ronden voor het ein de opgebrand". In het algemeen vroegen de rijders, ook Hiibert van der Duim, zich af of "het jaar wel goed was opge bouwd". De komende weekein den zullen uitsluitsel bieden Een feit is wel, dat de klaagzang van de Nederlanders doordrin gender klinkt dan ooit. Schalg: "Het kl.it te beetje kr.ieht «Hit breekt. In voorgaande jaren had ik het gevoel, dat ik Ida Of> had op met name de lange afstanden. Dat gevoel heb ik nu niet Het zou kunnen liggen in de veran derde trainingsopbouw. Wg heb ben dit seizoen meer op omvang dan op intensiteit getraind. Dat heeft mg geen zekerheid gegc- KIJKDUIN (ANP) Aan de vooravond van het toernooi om het Europees schaatskam pioenschap voor allrounders in Den Haag is de stemming in de Nederlandse ploeg beneden peil. Op coach Henk Boer en de als "nar" optredende reserve Rolf Sibrandy na is onzekerheid troef. "Even kennismaken, jongens, dit i voor aan de Nederlandse kernploeg, Duim en Rolf Sibrandy. t Astrid". Hans van Helden, tegenwoordig Fransman, stelt zijn dochtertje bestaande uit Rob Vunderxnk, Frits Schalij, Yep Kramer, Hilbert van der Een aantal factoren is daar debet aan. In Nederland heeft de win ter nog steeds niet toegeslagen en bovendien vielen Stavanger (interland tegen Noorwegen) en Davos letterlijk en figuurlijk in den opbrachten. Met dat geld kan ik de schuldeisers nu tenminste een beetje te gemoetkomen". Mr. Knijff, pleiter i KNVB, toverde in zijn weer woord een levensgroot ko nijn uit de hoed door op te merken dat SC Amersfoort niet over een licentie be schikte. „In juli is een brief van het sectiebestuur de deur uitgegaan, waarin SC Amersfoort dispensatie werd verleend totdat er per 1 januari 1983 een lichtin stallatie was neergezet op Sportpark Birkhoven. De lichtmasten staan er niet, dus wil ik nu wel eens vra gen waar die licentie is, die de curator zegt verkocht te hebben". Zowel Pothof als mr. Van Zelm, de advocaat van Phoe nix, stond daar ook met een mondvol tanden. „Ik pleeg niet met die licentie op zak te lopen", antwoordde Van Zelm. „Ik heb die licentie niet bij de hand en ook niet in mijn dossier", bekende Pothof. Knijff, daarop: „Phoenix heeft dus iets ge kocht, wat de curator niet eens heeft". Mr. Van Dijk, die zich aan het einde van het geding nog af vroeg of er in een stad als Amersfoort nu écht geen plaats is voor een betaald- voetbalclub („hoe heeft het in vredesnaam zo ver kun nen komen met die club?"), doet uitspraak op vrijdag 4 februari. DEN HAAG (ANP) - Ineke Kooiman en Thea Limbach zullen tijdens een vierkamp in Inzeil uitmaken wie als vierde Nederlandse deelneemt aan het toernooi om het wereldkampioenschap in Karl-Marx-Stadt. Het selectieduel wordt over enige weken tijdens een trainingskamp in het Zuidduitse wintersportoord gehouden. Alie Boorsma, Ria Visser en Ina Steenbruggen zijn zeker van hun plaats bij de wereldtitelstrijd, die op 19 en 20 februari plaats vindt. Met de toevoeging van deze selectiewedstrijd aan de schaatsagenda komt bondstrainer Henk Louwmans terug op zijn voornemens om de vier rijdsters die het vorige weekeinde in Heerenveen tijdens de Europese titelstrijd op het ijs verschenen ook voor het WK te kiezen. Een week geleden stelde Louwmans dat het viertal van Heerenveen bij vormbe houd zou worden gehandhaafd. Kooiman verbeterde op Thialf drie per soonlijke records. het water en de sneeuw. Daar naast hebben de toppers Hilbert van der Duim en Frits Schalg in bedekte termen kritiek uitgeoe fend op het beleid van Boer, die voor het eerst alleen het allroun droer in handen heeft. In tegenstelling tot eerdere verkla ringen van Boer verkondigde Van der Duim gisteren in Kijk- dijk dat het Europees kampioen schap in eigen land zeker zo be langrijk is als de wereldtitelstrijd in Oslo. "Ik word dit jaar liever Europees kampioen dan wereld kampioen. Per slot van rekening heb ik de wereldtitel al twee keer binnengehaald", verwoordde Van der Duin zgn gevoelens. Schalg: "Wanneer Boer ver- klaart, dat het Europees kam pioenschap niet meer dan een aanloop naar het wereldkam pioenschap is, is dat flauwekul. Het EK is in eigen land. Er ko men duizenden mensen op af. Wg moeten hier optimaal preste ren, dat is een verplichting je gens het publiek". Tgdens de persconferentie trok Boer zgn voorbarige conclusie terug. Hg liet weten, dat de Ne derlanders uiteraard in eigen land tot het uiterste zullen gaan Hij kon evenwel toch met ver bloemen. dat de sfeer in de kern ploeg enigszins vertroebeld is. Van der Duim weigerde zgn me ning betreffende de sfeer weer te geven. Schalg sprak van veran deringen m de trainingsopbouw ten opzichte van voorgaande ja ren. Het is duidelijk dat de Ne derlandse schaatsers, met name de toppers Van der Duim en Schalg, niet weten waar zg ten opzichte van de concurrentie staan. Vermoeid

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13