c TELEVISIE NIEUWJAAR ESSESBÊÊÊÊt VRIJDAG 31 DECEMBER 1982 Radio - tv NEDERLAND 1 KRO 10.00-11.15 Eucharistieviering vanuit de St. Pieter basiliek te Rome. Voor ganger in deze viering op de dag van de vrede is paus Johannes Paulus II. NOS 12.15 - Nieuwjaarsconcert. Recht streekse uitzending uit Wenen. 13.25 -15.30 Studio Sport-Extra. Skiën: Schansspringen vanuit Garmisch Par- tenkirchen. Commentaar: Herman Kuiphof. 14.45 RVU Introductieprogramma. „RVU, nooit van gehoord". De educa tieve omroep RVU heeft dit nieuwe jaar voor het eerst televisiezendtijd. Een nieuwe omroep is de RVU niet: al vanaf 1931 maakt ze educatieve radio programma's. In haar eerste televi- sieuitzending: Wat is de RVU en welke programma's kunt u verwachten? VARA 16.00 -17.15 Haagse Bluf. Nieuwjaarsin- stuif vanuit Studio 2. Met politici en andere vertegenwoordigers uit het maatschappelijk leven wordt van ge dachten gewisseld over hun prognose voor 1983. Presentatie: Maijolijn Uit- zinger en Henk van Hoorn. TELEAC 18.28 Algemene voorlichting: Voorjaar 1983. NCRV 18.55 Zo vader, zo dochter. Spelpro- gramma met Herman Kuiphof, Nen van Ramshorst, Dick Passchier en Re- gine Clauwaert. Presentatie: Gerard van den Berg. 19.20 De Harold Lloyd show. Fragemen- ten uit films van en met de komiek Ha rold Lloyd. 19.45 Nieuwjaarstoespraak. Door de voorzitter van de NCRV, drs. Th. D. Jansen. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.18 Zeskamp speciaal. Spelprogram- ma vanuit Porgtugal, in samenwer king met de Portugese en Britse tele visie: Lisette Hordijk, Catherine Keyl, Leontine Ceulemans, Fred Benavente, Sipke van der Land en Henk Mouwè beginnen het nieuwe jaar op een speel se manier. Gasten: de Ierse zangeres Dana, de Portugees Paulo Caetano en uit Nederland goochelaar Hans Ka- zóan. 21.20 Maggie Forbes. Britse politieserie met Jill Gascoine, William Marlowe, Brian Gwaspari. „Lokaas". 22.10 U zij de glorie. Koor-en samen- zangprogramma gepresenteerd door Leni Couvée. Aan deze feestelijke vijf tigste uitzending, opgenomen in de Dominicanenkerk te Maastricht, werd medewerking verleend door de Ko ninklijke zangvereniging „Maas- treechter Staar", het kinderkoor van de Muziekschool Maastricht, sopraan soliste Ans Humblet, bassolist Harrie Peeters, het NCRV-Blazersensemble o.l.v. Jan de Haan en organist Jan Bo nefaas. NCRV 23.00 -00.50 Het Mysterie van Wych- wood. Thriller naar het verhaal „Mur der is easy" van Agatha Christie met Bill Bixby, Lesley-Anne Down, Olivia De Havilland: Tijdens een vakantie in Engeland maakt de Amerikaanse computer-expert Luke Williams in de trein kennis met een oude dame. Door deze toevallige ontmoeting raakt hy verwikkeld in een aantal mysterieuze moorden en gaat op onderzoek uit. Hij ontdekt dat bijna iedereen in het dorp je Wychwood verdacht is, zelfs het meisje op wie hij verliefd wordt... NEDERLAND 2 NOS 13.00 en 18.15 Nieuws voor slechthoren den De NCRV-ploeg die deelneemt aan een speciale 'Zeskamp' op een zonnig strand in Portugal. Op de foto o.a. Leontien Ceulemans (rechts), Catheri ne Keyl (vooraan liggend) en Fred Be navente (midden staand). 18.30 Sesamstraat 18.20 Paspoort 18.45 Toeristische tips 19.00 Journaal AVRO 19.11 De minibios. Gevarieerd kinder filmprogramma met o.a. „Gerrie", „De Moestuin" en „De Bnljantinoos". 19.30 Nieuwjaarstoespraak. Door de voorzitter van de algemene omroep vereniging AVRO, G.C. Wallis de Vries. 19.40 Can't stop the music. Musical-co medy (1980) van Alan Carr met Valerie Perrin, Steve Guttenberg, Randy Jo nes e.v.a.: Topmannequin Samantha Simpson besluit op het hoogtepunt van haar carrière de wereld van gla mour en glitter de rug toe te keren. Zij belandt in de New Yorkse wijk Green wich Village, waar zij in contact komt met Jack, een muzikale jongen, die driftig probeert gehoor te vinden voor zijn eigen composities. Dit lukt na veel moeite en de groep „Village People" wordt geformeerd. Er wordt hard ge werkt aan een sensationele presentatie die de „Village People" in één klap de nodige publiciteit moet bezorgen. 21.30 Dallas. Serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy. Linda Gray. „Herdenking". J.R. stelt alles in het werk om Sue Ellen terug te krijgen. Ondertussen is hij ook druk bezig een complot te smeden tegen Ray Krebbs en Cliff Barnes. NOS 22.30 Journaal AVRO 22.45 Wie van de drie? Spelprogramma o.l.v. Flip van der Schalie. In het pa nel: Martine Bijl, Eveline Velsen, Kees Brusse en Albert Mol. NOS 23.15 Nieuws voor slechthorenden 12.15 Nieuwjaarsconcert. Rechtstreek se uitzending van het Nieuwjaarscon cert vanuit de „Grosser Musikvereins- saal" te Wenen. Het Weens filharmo nisch Orkest o.l.v. Lorin Maazel met werken van Johan Strauss jr. en sr. en van Josef Strauss. M.m.v. het Ballet van de Weense Staatsopera. Choreo grafie: Gerline Dill. 13.20 Skiën. Schansspringen in Gar misch Partenkirchen. 15.05 Sakuddei. Documentaire van Ba- sile Salustio en Frank De Four over het leven van de Sakkudei, een pri mitieve volksstam, op het eiland Si- berut in de Mentaurai archipel, op zo'n 150 km oostelijk van Sumatra. De bewoners van Siberut werden pas 30 jaar geleden geconfronteerd met zaken als rijst, metaal en geld. 16.20 Operetteconcert. Jeannine Marto- ny en Koen Crucke brengen bekende operettemelodieèn. M.m.v. het Orkest van de Opera van Vlaanderen, afd. Gent o.l.v Sylveer Van den Broeck. 16.55 The Towering Inferno. Ameri kaanse speelfilm (1974) van John Guil- lermin met Steve McQueen. Paul Newman, Michael Holden en Faye Du- naway: San Francisco. Tijdens de feestelijke inhuldiging van de „Glass Tower", met zijn 138 verdiepingen de hoogste wolkenkrabber van de we reld, zijn heel wat prominente politici en industriëlen aanwezig. Door een kortsluiting breekt brand uit op de 81e verdieping. In een mum van tijd is de „Glass Tower" in een hel van vuur her schapen. De brandweer staat machte loos... 19.30 Tik Tak. Voor de kleintjes. 19.35 Mededelingen en morgen 19.45 Journaal 20.00 Marva si Marva la. Eerste in een reeks van drie programma's: Marva droomt er reeds lang van enkele vrien den uit de showwereld bij haar thuis te ontvangen. Haar wens gaat in vervul ling: Will Tura, Johan Verminnen, Ri ta Deneve en Francis Goya komen bij haar op bezoek. 21.00 TV-Touché jaaroverzicht. Satiri sche terugblik op het voorbije jaar. Met Herman Van Molle, Alice Van Dael en Jan Van Dam. 21.35 The Secret of Seagull Island. (Het geheim van Meeuweneiland). TV-film van Nestore Ungaro met Punella Ran- some, Pamela Salem en Jeremy Brett: Barbara reist naar Rome om haar zus ter Mary-Ann, een blinde concertpia niste, te bezoeken. Bij aankomst blijkt haar zus spoorloos verdwenen. Barba ra vermoedt dat Mary-Ann op het ge heimzinnige Meeuweneiland wordt vastgehouden. Haar vermoeden wordt bevestigd als zij door de eigenaar, de rijke archeoloog-antropoloog David Malcolm, naar het eiland wordt gelokt. De moedige Barbara slaagt erin haar zuster terug te vinden. Maar nu pas dreigt er echt gevaar op dit eiland waar niets is wat het lijkt... DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Danny Kaye dirigeert. Danny Kaye dirigeert het filharmonisch or kest van New York. Opnamen ge maakt in 1981 tijdens een liefdadig- heidsconcert in het Lincoln Center. 12.00 Der Weiberhof. Komedie van Karl Gustav Freese met Heidi Mahler en Werner Riepel. 13.35 Krabat. Sprookje naar het gelijk namig verhaal van Otfried Preussler. 14.50 Janosik, Held der Berge. Poolse avonturenserie voor de jeugd. 15.35 Two against the Arctic. (Zwei in der Arktis). Amerikaanse (Walt Dis ney) natuurfilm met Susie Silook en Marty Smith: De avonturen van de es kimo Ningeok en zun kinderen tijdens een jachtpartij in het hoge noorden van Alaska. 17.05 ...Und slehe, wir leben. Indrukken van een rehabilitatiecentrum in Santo Domingo. 17.35 Hotel. Koldersgeschiedenis met Rolf Knie en Gaston Hani, de clowns van het Nationale Zitserse circus Rolf Knie wordt verliefd op een jong meis je. dat in een hotel logeert. Hu pro beert van alles om dicht bij haar in de buurt te komen 18.10 Jahreskreis mit volksliedern durch ein Jahr. Liedjesprogramma vanuit het openlucht-museum van Neu-Anspach. M.m.v. Rudolf Schock, Renate Holm e.v.a. 19.10 Magische Stadte: Kandy. Docu mentaire over Sri Lanka. 20.00 Journaal 20.15 Wencke. Nieuwjaarsavond show met de Noorse zangeres en entertain- ster Wencke Myhre. 21.45 Lotto en Journaal. Aansluitend Das Wort zum Sonntag 22.05 Mozart (4). Vijfdelige reeks met Chnstophe Bantzer en Martine Che- vallier: Leopold Mozart komt naar We nen. Hij is intussen een oud en moe man geworden Ontgoocheld over de levensstijl van Wolfgang keert hu naar Salzburg terug, zonder te vermoeden, dat dit zijn laatste ontmoeting met Wolfgang was. 23.35 Columbo: Murder under glass. Amerikaanse misdaadfilm (1977) met Peter Falk, Louis Jourdan en Shcra Danese: Paul Gerard is een criticus, die in zün populaire gastronomische rubriek over een ongelooflijke macht beschikt. Hij kan een klein restauran tje een grote naam bezorgen, maar hij kan ook een befaamd eethuis totaal ruineren. En die macht gebruikt hu 00.45 Journaal DUITSLAND 2 09.00 Programmaweekoverzicht 09.30 Nachbarn in Europa. Buitenlan ders en hun toekomst 11.30 1982 - Bilder eines Jahres 12.15 Nieuwjaarsconcert. Het filharmo nisch orkest van Wenen o.l.v. Lorin Maazel speelt werken van Johan Strauss jr. en Johan Strauss sr. 13.30 Schansspringen. Vanuit Gar- misch-Partenkirchen. 15.30 Fjodors Abenteuer. Tekenfilm. 16.25 Journaal 16.30 Familienchronik. „1982 - geen jaar zoals een ander". 1982 was niet alleen een jaar van internationale con flicten. Ook in het dagelijkse leven was het een jaar dat voor velen nog lang zal nazinderen. In deze uitzen ding wordt een evaluatie gemaakt van twee families. 17.30 Die lustige Welt der Tiere. ..Ani mals are beautiful people" Amen- kaan s-Zuidafrikaanse documentaire. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Ansprache des Intendanten. Pro fessor Dieter Stolte 19.20 Fremdes land (1). (Oder Als die Freiheit noch zu haben war) Tweede lige TV-film naar Arno Surminski met Michael Weber. Ramer Schmitt en Eva Zlonitzkty n de herfst van 1956 trekt de 21-jarige Herbert Broschat met een emigrantenschip van Bremerhaven naar Toronto. Hij wil Weg uit het ver nielde en verscheurde Duitsland en een nieuw leven opbouwen in Canada. 20.50 Zu besuch bei... Karin Szekéssy en Paul Wunderlich. Reportage. 21.20 Journaal 21.25 The good, the bad and the ugly. (Zwei glorreiche Halunken). Spaghet ti western (1966) van Sergio Leone met Clint Eastwood. Lee van Cleef en Eli Wallach: Het verhaal speelt zich af in het zuidwesten van de V S tijdens de burgeroorlog. De hoge premies, die op het hoofd staan van de Mexicaanse bandiet Tuco. brengen Tueo en ajn partner Joe op een even vindingrijk als macaber idee. Ze trekken van stad naar stad en voeren immer weer het zelfde schouwspel op Joe levert Tuco in bij de sheriff en strijkt de premie op. Vervolgens bevnjdt hu Tuco... 23.45 Journaal DUITSLAND 3 16.00 Wie man Dornroschen wachkusst. Sprookjesfilm. 17.30 Jazz fest Berlin 1982. Fragmenten uit div. concerten. 19.00 Wir haben das Kabarett noch lan ge nicht voll. Cabaretprogramma van uit het Renitenztheater in Stuttgart. 20.00 Journaal 20.15 Zweimal Taglich. Reportage over de Engelse pub. 21.00 She dances alone. Documentaire over de legendarische balletster Was- law Nijinsky. Naar haar uitspraak zou zij na haar leven verder leven in een andere persoon Haar reïncarnatie werd geboren in 1914 onder de naam Kyra. Vandaag leeft Kyra in San Fran cisco waar de Oostenrukse regisseur Robert Domhelm haar ging opzoeken. 22.25 Ich bin ein standig Verfolgter. La tijns-Amerikaans theater Ellende en nood, willekeurige arrestaties en folte ringen, politieke terreur en onder drukking kernmerken Latijns-Amen ka. „Ik wordt voortdurend vervolgd", zegt de emigrant Paulo, „Ik heb er veel naast mij zien sterven en ik zorg er voor dat men hoort wat ik zeg." 23.10 Journaal TWÏ Fl/TCIÜ? 1 EbmjKi v ISlXi ZONDAG NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor slechthoren den 15.15 Open School. Ik heb u lief mijn Nederlands; 15.30 - 16.00 Thuiswerk IKON 17.00 Wie weet. „Geloofsoverdracht". Tweede aflevering uit de zesdelige se rie waar de manier waarop mensen binnen de kerk met elkaar omgaan centraal staat: Hoe belangrijk is het voor ouders hun eigen kerkelijke be trokkenheid op hun kinderen over te brengen en hoe functioneren hun ei gen twijfels daarin? 17.35 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 18.25 Nieuws voor slechthorenden 19.00 Journaal VOO 19.05 Top '82. Overzicht van alle num mer 1-hits uit de Nederlandse top 40 van 1982. 20.10 Dynasty. Amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans, Al Cor- ley e.a.: Nu Blake ernstig gewond is en Nick genoegdoening heeft voor de dood van zijn broer, vertrekt hij. Blake verdenkt onmiddelijk Nick van de ontvoering van het kind van Fallon en stelt alles in het werk om zijn klein zoon terug te vinden. Zelfs Blake's op roep voor televisie brengt geen duide lijkheid. Wel komt er licht in een reeds lang vergeten zaak... 21.00 Not the nine o'clock news. Britse satire. 21.15 Seth Gaaikema. Nabeschouwing op het programma „Land in de stei gers" van Seth Gaaikema dat op 19 de cember werd uitgezonden. 21.30 Muziekspecial: Cornelis Vrees wijk. Special rond de laatste elpee van Cornelis Vreeswijk die onlangs ver scheen onder titel „Ballades van de Gewapende Bedelaar". 21.55 American Magazine. „Het andere Alexandra Radius en Han Ebbelaar tijdens de pauze van het balletgala in Amsterdam. Amerika" met Margery Mandell over vreemde, interessante, leuke wetens waardigheden en ongewone zaken uit het dagelijks leven in haar vaderland. 22.20 Valley of the Dolls. „Hollywood door Hollywood". Tweede aflevering uit de Amerikaanse serie met Catheri ne Hicks, Lisa Hartman, Veronica Ha mel e.a.: Jennifer en Tony Polar zien elkaar, tot ongenoegen van Tony's zus ter Miriam, regelmatig. Henry Bella my, de baas van Anne, vertrekt voor zaken naar New York. Hij geeft Anne de algehele leiding over de film. Aan het eind van de film blijkt Jennifer in verwachting te zijn en Tony is door het dolle heen. 23.10 Agenda NEDERLAND 2 RVU 23.15 Nooit van gehoord. Kennismaking met de educatieve omroep Radio Volks Universteit. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 12.00 Het Capitool. Directe uitzending met binnen- en buitenlands nieuws. 12.45 Haydn uit Hongarije. Concert vanuit het slot Eszlerhazy van het Fe- renc Liszt-Kamerorkest uit Boedapest met de Symfonie in G, het Oostenrijk se Gamerith-Konsort met het Trio in A, de pianist Malcolm Wilson met het eerste thema uit de Sonate in A en het Ferenc Liszt-Kamerorkest met de Symfonie in f: „La Passione". 16.00 Journaal AVRO 16.05 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. „De ver-weg-tuin van Maai ke". Kinderprogramma. 16.20 Honderd beroemde schilderijen. „Het Turkse bad" door Jean Domini que Ingres. 16.30 Ontdek je plekje. „Bolsward". Programma over de schoonheid van Nederland. 16.35 Avro's Toppop. Popprogramma gepresenteerd door Ad Visser met aandacht aan de bovenste dertig pla ten van de Nationale Hitparade, tips de Toppop-finale. NOS 17.35 Schooltelevisie. Nationaal socia lisme in Duitsland 1918-1945: van de mocratie naar dictatuur. 18.00 Sprekershoek. Programma waarin kijkers zelf aan het woord komen. 18.15 Sesamstraat 18.30 Artsenij. Medisch magazine gepre senteerd door Aart GisoLf. Onderwer pen: hartntmestoornissen; het gif in de grond. 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking Lottogetallen 20.00 Panoramiek. Achtergrondinfor matie b\j actuele ontwikkelingen in de politiek. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. KRO 20.45 Tussen Keulen en Parijs. Pro gramma over mensen in de kerk en daarbuiten. 21.35 Titaantjes. Eerste deel van een tweeluik onder regie van Jan Keja ge baseerd op de verhalen „Titaantjes" en „De Uitvreter" van de Nederlandse schrijver Nescio (1882-1961). De hoofd rollen worden vertolkt door mensen die net van de toneelschool komen. De opnamen zijn zoveel mogelijk ge maakt op de locaties waar Nescio zelf heeft rondgelopen en die hij in zijn verhalen zo sfeervol beschrijft. 22.40 Balletgala in Amsterdam. Hoog tepunten van het balletgala onder aus piciën van het Dansersfonds '79 in aanwezigheid van koningin Beatrix vanuit de Stadsschouwburg in Am sterdam. Medewerking aan dit gala verleenden het Nationale Ballet, het Royal Ballet uit Londen, het American Ballet Theatre, het London Festival ballet, het National Ballet of Canada en het Nederlands Danstheater. NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor slechthorenden BELGIË 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 12.30 Open School. Voor boer en tuin der. 14.00 Juke Box Special. Muziekpro gramma. 14.30 De Steek-er - wat-van-op-show. „Hoe veilig leven wij?" (Herh.) 15.30 The Spirit of St. Louis. „De won- dervlucht van Charles Lindberg". Amerikaanse biografische film uit 1957 van Billy Wilder met James Ste wart en Murray Hamilton. Het verhaal van een der grootste pioniers uit de luchtvaartgeschiedenis: de vlucht van Charles Lindbergh van New York naar Parijs zonder tussenlanding 18.15 Tik Tak. Voor de kleintjes 18.20 Van Pool tot Evenaar. Toeristi sche kwis gepresenteerd door Nand Baert. Vandaag Zaire (2). 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Made in Vlaanderen. „Tony". TV- film van Roger van Ransbeek met Wil- leke van Ammelrooy, Dirk Opstaele, Georgette Hagendoorn e.a. 21.30 De wereld van Robert Stolz. Oos tenrijks muziekprogramma van Mar cel Prawy rond Robert Stolz. 23.10 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programmaweekoverzicht 10.00 Ikonen. Serie over de Byzanthijnse ïkonenschilderkunst. 10.30 Antiquitaten-Markt. Serie over antiek. In deze aflevering staan goud en zilver centraal. 10.45 Die Sendung mit der Maus. Kin- derfilmpje. 11.15 Tempo 83. „Out of Time". Musical van Michael Bentele. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen onder leiding van Wer ner Hofer. 12.45 Journaal. Met weekspiegel 13.15 Philemon und Baucis. Marionet tenopera van Joseph Haydn met Aldo Baldin en Elaine Woods. De opera ver haalt de mythe van Philemon en Bau cis, een oud echtpaar dat in Frygië leefde ten tijde dat de goden Jupiter en Mercurius de Olympusberg afdaal den. Aansluitend: Een biografie van Haydn. 14.20 Meister Eder und sein Pumuckl. „De eerste sneeuw". Kinderserie met Gustl Bayrhammer en Hans Clarin. 14.45 Janosik, Held der Berge. Poolse avonturenserie. Wanneer alle jonge mannen voor het leger worden opge roepen, proberen de rijkere boeren hun zonen vrij te kopen. Maryna brengt Janosik en zijn mannen ervan op de hoogte. 15.30 Es fing so harmlos an. Duitse zwart-witfilm uit 1944 van Theo Lin- gen met Johan Heesters. Christl Mar- dayn, Inge List e.a.. 17.00 Der Mann aus dem Meer. Ameri kaanse science-fictionserie met Pa trick Duffy, Belinda J. Montgomery, Victor Buono e.a.: Schubert zet weer een van zijn uitvindingen in werking: de Modderworm. Die graaft de hele zeebodem af op zoek naar een zeld zaam radioactief materiaal. 17.45 Feuer und Eis. Documentaire van Otto Guggenbichler. Nieuw-Zeeland telt drie miljoen inwoners en twintig maal meer schapen. Het is een uitge sproken groene archipel met actieve vulkanen, geisers, kokende meren en subtropische regenwouden. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Buitenlandse actuali teiten. 20.00 Journaal 20.15 Europa unterm Hakenkreuz. „Londen". Historische documentaire- 21.00 Hundert Meisterwerke. „Das Reich der Lichter". Schilderij van Re- né Magritte. 21.10 Reizende Leute. TV-spel met Gise- la Peltzer, Peter Schiff, Gundula Pe- trowska e.a.: Marie-Pierre is radiojour naliste. In haar programma's spreekt ze steeds op dezelfde rustige, zalvende toon, zodat haar collega's haar zelfs de bunaam „Madame Confiture" hebben gegeven. In haar privé-leven is ze ech ter alles behalve rustig en kalm... 23.05 Journaal 23.10 Key West. Het zuidelijkste punt van de Verenigde Staten is Key West, een eilandje op 120 kilometer van Cu ba. Volgens de schrijver Ernest He mingway is hier alles verenigd wat Amerika uitmaakt: rijkdom, armoede, politiek, kunst... 00.10 Journaal 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Dorothee" Scène van Hans Kasper. „Der Schntt vom Wege". Duitse zwart-witfilm uit 1939 van Gustaf Grundgens met Mananne Hoppe, Karl Ludwig Diehl, Paul Hart- 12.15 Das Sonntagskonzert. „Kaffee- kantate" van Johan Sebastian Bach 12.45 Freizeit. Vriietiidsmagazine. 13.15 Chronik der Woche. Met Fragen zur Zeit. 13.40 Barocke Zeiten (4). „Borromini en Rome". Documentaireserie. De Barok drukte, meer dan elke andere kunst stroming. een levensgevoel uit. In* de ze aflevering zoekt men achter deze 17-18e eeuwse kunstwerken de mens door wie en voor wie ze werden ge maakt 14.10 Lowenzahn. Kleuterprogramma. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.50 Leutersbronner Geschichten. TV- spel met Matthias Ponnier, Rita Loska Hans Hirschmuller e.a.: Leutersbronn, een kleine Duitse stad, begin jaren dertig. De oorlogsinvalide Karl Horla cher is er een geducht voorvechter van de sociaal-democratie en de vakbon den. 16.45 Journaal 16.47 Das ausgefallene Sport-Studio. Filmmontage van de belangrijkste sportevenementen van het afgelopen jaar. 18.00 Tagebuch. Religieus programma 18.15 „Hans im Gluck" aus Herne zwei. Feuilleton met werkloze jongeren. Hans Kolekta, 16 jaar, behoort tot de grote groep werklozen. Zun droom, houtbewerker worden, is nog geen werkelijkheid geworden Veel plan nen maakt hij niet, want hij heeft geen enkele stimulans. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Politiek nieuws uit Bonn 19.30 Fremdes Land oder Als die Frei heit noch zu haben war. vering van de tweedelige tv-film naar de roman van Arno Surminski met Mi chael Weber, Rainer Schmitt e.a. 21.00 Journaal 21.05 Buhnenbild mit Dame. „De Edda Moser-show". Klassiek showprogram ma met Brigitte Mira, Wolfgang Spier. Nicolai Gedda met aria's en sketches uit bekende opera's zoals „La Bohè me", „Die Zauberflote", „Die Lustige Witwc" e.a 22.35 Freistatt Santa Cruz. Documen taire van Ingeborg Stahlschmidt en Rudolf Wolier OW het llMO n w«rk van Johannes Schauff. die zich om het lot van de Duitse boeren, die naar Bra zilië emigreerden, bekommerde. 23.20 Journaal DUITSLAND 3 WDR-NDR 16.00 Spencers vakantietips 16.15 Wie man eincm Vater festnagelt. Tsjechische tv-film van Marie Poled- nakova over een achtjarig Jmigl Ijl dal in de waan leeft dat zun vader bu een bergongeval om het leven kwam, maar plotseling wordt geconfronteerd met een man die zijn vader blijkt te zijn 18.00 Weltspiegel fur Kinder. Jeugd journaal 18.30 Die Pussta stirbt. Documentaire over de telorgang van het laatste oer- landschap van Europa: de Hongaarse poesta. 19.00 Heimaey - Leben neben dem Kra ter. Reportage OW de U den. Rainer Hoffmann vloog in de zo mer van 1982 naar het eiland Heimaey. dat in januari '73 door een onver wachtse vulkaanuitbarsting werd ver rast. 19.45 Der Sternenhimmel im Januar. Met dr. Ench Ubelacker 20.00 Journaal 20.15 The late show. „Die Katze kennt den Morder" Amenkaanse speelfilm uit 1977 van Robert Benton met Art Carney, Lily Tomlin. Bill Macy e.a. 21.45 So ein Otto. Hoogtepunten uit acht jaar televisieshows van Otto Waalkes. 22.30 Aus diesem, unserm Lande. Satiri sche verhalen van en met Helmut Ru- ge. Gaste: Louise Marini. 23.15 Journaal MAANDAG NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor slechthoren den VOO 16.00 Tineke. Praat- showprogramma, gepresenteerd door Tineke Vos. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Stars in der Manege. Circusgala met internationale artiesten 11.45 Freistatt Santa Crux. Documen taire over Johannes Stauff. 12.30 Terugblik 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Videotext 15.20 Janosik. Held der Berge. Poolse avonturenserie. Na een van hun roof tochten zun de mannen van Janosik naar hun grot teruggekeerd, echter zonder twee van hun gevangen geno men kameraden 16.10 Journaal 16.15 Spass am Montag. Gevarieerd kin derprogramma met Thomas en Zim. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.40 Videotext 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Lehrerprobleme Schulerproble- me. Inleiding bu de dertiendelige serie over pedagogische technieken. Aan sluitend: Journaal 16.35 Alarm in Schlossmuseum. „Opge hangen man gezocht". Eerste afleve ring van de driedelige serie naar de ro man van Eva Rechlin met Michaels Geuer, Christian Ebcl e.a De 14 jarige Kathanna woont in een slot, of eerder een slotmuseum. Zu weet. ondanks de talnjke trappen en gangen, goed de weg in het kasteel Op zekere nacht ontdekt ze. dat er vreemde dingen ge beuren... 17.00 Journaal 17.08 Tele-Ulustrierte. Gevarieerd pro gramma met een actueel thema, goede raad. nieuws uit de deelstaten, sport en ontspanning. DUITSLAND 3 WDR 09.25 Sesamstraat

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5