mededelingen gemeentebestuur 3 3 1 3 3 t!m leiden 7 jan. '83 Aanmelding voor een Premiehuurwoning in de Stevenshof Commissie vergaderingen Commissie Personeelszaken Woensdag 5 januari a s. om 19.30 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: Informatie uiteenzetting over de inhoud Ubinknor- men en de functiewaardering in Leiden. Commissie voor Economische Aangelegenheden Woensdag 5 januari a.s. om 21.00 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: Parkeergarage Sanders: stand van zaken. Bedrijfsverzamelgebouw, verslag studiereis Lon- REO-reactie op discussienota voor de Structuur schets van Noord-Holland Kantorenmarktonderzoek Zuid-Holland-West Brief personeel der Inspectie Directie Belastingen. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 7 januari a.s. in kamer 101 van het stads- bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. D.J.C. Zorn, inzake afwijzing van het verzoek tot re gistratie als woningzoekende; 14.50 uur: Bezwaarschrift van mw. F. Doets, inza ke afwijzing van het verzoek tot re gistratie als woningzoekende; 15.10 uur; Bezwaarschrift van mw. C.C. Vink en bezwaarschrift van dhr. C.T. Meyer, in zake afwijzing van het verzoek om een woonvergunning; 15.40 uur: Bezwaarschrift van mw. mr. J. Mons namens dhr. en mr. P. Verbaan, inzake weigering handhaving van registratie; 16.10 uur; Bezwaarschrift van mw. mr. J. Kroon namens dhr. M. Zahri, inzake afwijzing van het verzoek tot registratie als wo ningzoekende. Overige vergadering Werkgroep Groenoord Dinsdag 4 januari a.s. om 20.30 uur in buurthuis Groenoord aan de Pasteurstraat Agenda: Verkeerslicht-installatie W. de Zwijgerlaan Riolering Nieuwbouw OLGA woningen Terrein gashouders E.B.R. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - r Verleende bouw- vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 28 decem ber 1982 de volgende bouwvergunningen verleend Hoge Rijndijk 120 en 122, wijzigen voorgevels; - Brederostraat 34, verbouwen keuken en plaatsen dakkapel op achtergeveldakvlak; Rijnsburgerweg 10. veranderen raamkozijn in ge bouw 50 van het academisch ziekenhuis; - Kruisstraat 18, veranderen huisriolering, P.J. Blokstraat 9, plaatsen dakkapel op achterge veldakvlak; Paul Krugerstraat 6, inwendig verbouwen woning-, Maredijk 11, vernieuwen en veranderen huisriole ring; - Raamstraat 9, vernieuwen en veranderen huisriole ring; Marienpoelstraat 9, verbouwen woning. - hoek Jan Vossensteeg, Clarensteeg, bouw drie woningen; - Maredijk 139, vernieuwen en veranderen huisriole ring; Apothekersdijk 1, inwendig verbouwen winkel; - terrein aan Plesmanlaan en Pesthuislaan, bouw technisch centrum lbouwdeel BI behorende bij 1e tranche Ie fase nieuwbouw AZL, terrein aan Plesmanlaan en Pesthuislaan, aanleg deel terreinriolering en bouw rioolgemaal in het ka der van 1e tranche, 1e fase nieuwbouw AZL; terrein aan Plesmanlaan en Pesthuislaan, afbouw Ie tranche Ie fase nieuwbouw AZL (bouwdelen E K3 en onderdelen van de bouwdelen D, D1 K2I; Rapenburg 40, restaureren en verbouwen; - Vestestraat 1aa, restaureren en verbouwen, Rijndijk 156-158, bouw bedrijfsgebouw als 1e fase van een voorgenomen vernieuwing van het gebou wencomplex; - Herengracht 48/Vestestraat 15, verbouwen c.q. indelen van de eerste en de tweede verdieping, Rijnzichtstraat 18, verbouwen woning; Zijlsingel 44, verbouwen en uitbreiden woning, Breestraat 61-63, bouw aanbouw aan achterzijde pand. - Os- en Paardenlaan 29, optrekken achtergevel; - Kooipark 4, plaatsen erfafscheiding; - Hansenstraat 57, verbouwen woning; Sophiastraat 42, verbouwen woning; - Maredijk 90-90a, aanleg huisriolering; - Schagensteeg 18 hoek van der Werfstraat 34, ver nieuwen huisriolering; - Stationsweg 30, inwendig verbouwen bovenwo ning; Sumatrastraat 165, verbouwen en uitbreiden wo ning. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeël voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Diversen Herziening bestemmingsplan Haagse Schouw Met ingang van 3 januari 1983 ligt voor een ieder ge durende één maand ter inzage het ontwerp van de 2e gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw in kamer 215 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. De herziening omvat de wijziging van het tracé van de verbindingsweg tussen de dr. Lelylaan en de Lage Morsweg. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Rectificatie Bouwplan 4 eengezinswoningen aan de Pieterskerkgracht In de gemeentelijke mededelingen van vorige week vrijdag de 24ste december is per abuis perceel Lok horststraat nr. 11 genoemd. Dat laatste moet gelezen worden als Pieterskerk- gracht 11. Verbouw scholencomplex Caeciliastraat Het gemeentebestuur maakt bekend, dat zij voorne mens is met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen voor de verbouw van het scholencomplex aan de Caeciliastraat nr. 18. t.b.v. het architektenbureau Bob C. van Beek. Met ingang van 3 januari 1983 ligt het bouwplan ge durende 14 dagen tervisie in kamer 215 van het Stadsbouwhuis Langegracht 71 Zij die bezwaren hebben tegen het bouwplan kunnen gedurende de termijn van de tervisielegging schrifte lijk hun bezwaren indienen bij het college van Burge meester en Wethouders, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Rioolaanleg Olga-terrein en Maresingel In de eerste week van 1983 begint de rioolaanleg en herbestrating van de wijk Groenoord. De bewoners van de betrokken straten ontvangen dezer dagen een uitvoerige brief van het Buro Voorlichting. Begonnen wordt op het terrein van de voormalige Olga-fabriek met rioolaanleg ten behoeve van de toekomstige wo ningbouw aldaar. In de week van 10 januari wordt een stukje riool gelegd op de Maresingel, bij het Slachthuisplein, ter hoogte van de Pasteurstraat. Dat betekent dat die week de Maresingel onbereikbaar is voor doorgaand verkeer vanaf de kant van de Haar lemmerweg en Rijnsburgersingel. Van de andere kant (Herensingel) blijven Slachthuis en Pasteurstraat die week wel bereikbaar. Vervolgens wordt begonnen met rioolaanleg in de Pasteurstraat, zodat veel stra ten in Groenoord alleen van de kant van de Willem de Zwijgerlaan via de Hansenstraat met de auto te berei ken zullen zijn. Bovenstaande aankondiging gaat ervan uit dat de weersomstandigheden de voortgang van de rioolaan leg niet zullen vertragen. Anders zullen de werkzaam heden enige tijd opschuiven. Museum De Lakenhal en Molenmuseum De Valk Gratis rondleiding museum De Lakenhal Zondag 2 januari a.s. wordt er een gratis rondleiding gehouden langs de vaste collectie van het museum De rondleiding begint om 15.00 uur. U bent daarbij van harte welkom Wijziging parkeerstrook Stellingmolen Maandag 3 januari a.s wordt de parkeerstrook bij Stellingmolen (Merenwijk) gewijzigd. Terplaatse wordt een stoep van ongeveer 1.50 mtr breed aangelegd, tussen de gevel en parkeerstrook. Het aantal parkeervakken blijft ongewijzigd. Duur van het karwei is ongeveer 4 werkdagen. Herziening richtlijnen onttrekken woonruimte aan bestemming Op 1 januari wordt een herziening van de gemeentelij ke regeling onttrekking woonruimte aan bestem ming van kracht. Deze herziene regeling ligt voor een ieder vanaf maandag 3 januari a.s. gedurende een maand ter in zage op kamer 108, 1e etage van het stadsbouwhuis. Wat houdt die regeling precies in?? Er is zoals bekend een groeiende behoefte aan woon ruimte. Het is dan ook van belang, dat het huidige woningbestand in ieder geval op peil blijft. In verband hiermee bestaat sinds geruime tijd een wettelijke regeling, dat voor het onttrekken van pan den aan de woonbestemming, toestemming nodig is van Burgemeester en Wethouders. In het algemeen wordt aan de toestemming de voor waarde verbonden, dat woonruimte aan het woon- bestand wordt toegevoegd. Wanneer men niet zelf kan zorgen voor toevoeging van gelijkwaardige, andere woonruimte, dan zal een financiële bijdrage gestort moeten worden. Deze financiële bijdrage komt in een speciaal daar voor bestemd fonds; financiële bijdragen bij woningonttrekking. De gelden uit dit fonds worden ondermeer gebruikt voor de instandhouding van bestaande en totstand koming van nieuwe woonruimten. Per 1 januari nieuwe voorwaarden Zoals boven omschreven wordt met ingang van 1 ja nuari de nieuwe herziening van de gemeentelijke richtlijnen voor het onttrekken van woonruimte van kracht. Deze herziening ofwel voorwaarden houden onder meer in dat voor het onttrekken van alle woon ruimte toestemming vereist is. Dit betekent dat naast het onttrekken van goede en goedkope woonruimte nu ook minder goede en duur dere woongelegenheden (woningen boven de huur- of koopprijsgrens) daar onder vallen. Aanpassing bedragen Jaarlijks worden in het vervolg op basis van de ont wikkelingen van de huurprijzen, de financiële bijdragen voor woonruimte-onttrekking aangepast. De bedragen voor onttrekking van zelfstandige en niet-zelfstandige woonruimten zijn voor 1983 vast gesteld op respectievelijk f 500, en f 250, per m2 vloeroppervlakte. Daarnaast wordt in het vervolg bij woonruimte-onttrekking rekening gehouden met overige voor bewoning geschikte, dan wel geschikt te maken ruimten zoals keukens, toilet- en badruim- ten en alkoven etc. Gangen, trappenhuizen en ber gingen blijven buiten beschouwing. Tenslotte: Wie meer wil weten over de regeling woonruimte onttrekking kan terecht in het stadsbouwhuis. Voor telefonische informatie kunt u bellen met Sven Flohr van de direktie Volkshuisvesting, onder nummer 254332. Aanvraag reispapieren Door de huidige economische situatie is ook de ge meente Leiden helaas genoodzaakt verschillende ta rieven te verhogen. Eén van deze verhogingen betreft de kosten van pas poorten, die met ingang van 1 januari 1983 ongeveer f 5, - duurder zullen worden. Een paspoort kost dan f 53, - Omdat deze noodzakelijke verhoging voor veel inwo ners problemen kan geven, wordt gewezen op de mogelijkheid om een ander reispapier aan te vragen, waarvoor minder hoeft te worden betaald. Dit is de Identiteitskaart B, een zgn. toeristenkaart, die 2 jaar geldig is en 18, kost (voor minderjari gen f 10, - Met deze toeristenkaart kan gereisd worden naar de volgende landen: België. Denemarken. Duitsland. Finland, Frank rijk, Griekenland. Groot-Brittannië, Ierland, Ita lië, Luxemburg. Noorwegen. Oostenrijk, Spanje. Turkije, Zweden en Zwitserland. Voor meer inlichtingen hierover kan contact worden opgenomen met de directie Burgerzaken van het stadhuis, ook telefonisch onder de nummers 254113 en 254139. Ten slotte: Uit informatie is gebleken dat in verschillende van de hiervoor genoemde landen het opnemen van geld met girobetaalkaarten of eurocheques problemen kan opleveren als men niet in het bezit is van een geldig paspoort. Vraag daarom hierover vóór het aanvra gen van een toeristenkaart inlichtingen bij een reisbu reau of bank. Inschrijving premie-huurwoningen in de Stevenshof In januari 1983 zal, in opdracht van het Philips pensioenfonds, een begin worden gemaakt met de bouw van 100 premie-huurwoningen in de Stevenshof polder. In dit plan zullen de volgende woningen worden gebouwd: 21 vijfkamer eengezinswoningen (3 bouwlagen) 67 vierkamer eengezinswoningen (2 bouwlagen) 12 driekamer eengezinswoningen (2 bouwlagen) De geraamde bruto huurprijs varieert van 1 455,- per maand voor 3 en 4 kamerwoningen tot f 495,- per maand voor een 5 kamerwoning. Wie komen er voor deze woningen in aanmerking? 50 woningen zullen worden toegewezen aan gezinnen die een huurwoning tot f 350, - bruto per maand van een Leidse woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting achterlaten en aan gezinnen die een particuliere huurwoning tot f 350, bruto per maand, met een verklaring van wederverhuur, in Leiden achterlaten. 50 woningen zullen worden toegewezen aan gezinnen die een huurwoning van MEER DAN f 350, bruto per maand van een Leidse woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting achterla ten. Binnen deze groep van kandidaten zal voorrang worden verleend aan gezinnen die reeds lan ger dan 5 jaar een dergelijke woning bewonen waarbij de voorkeur wordt gegeven aan gezinnen met kinderen die hier het langst wonen. De gemeente draagt de geselecteerde kandidaten voor bij het Philips pensioenfonds; de verhuurder beslist echter over de toewijzing van de woningen aan de voorgedragen kandidaten. Het inkomen van de kandidaten speelt hierbij een rol. Het vereiste bruto maandinkomen dient minimaal vijfmaal de bruto huur van de aangeboden woning te bedragen. Voor een woning van f 455, bruto per maand dient het inkomen dus minimaal 1 2.275, bruto per maand te bedragen en voor een woning van b.v. f 495, minimaal f 2.475, Indien U in aanmerking wenst te komen voor een premie-huurwoning in de Stevenshof en U voldoet aan bovenstaande voorwaarden vul dan onderstaand formulier volledig in en stuur dit op naar de Di rectie Woonruimteverdeling - Langegracht 74 - 2312 NH Leiden. Onderstaande formulieren zijn tevens te verkrijgen bij de informatiebalies in het stadhuis en het Stadsbouwhuis. De definitieve sluitingsdatum voor aanmelding is: 31 JANUARI 1983. U kunt de Directie Woonruimteverdeling telefonisch bereiken tussen 14.00 en 16.00 uur. Tel.: 254361. naam en voorletters straat postkode en woonplaats samenstelling van het man naam: geb. datum gezin/huishouden en vrouw naam: geb. datum geboortedata kind m/v naam: geb. datum kind m/v naam: geb. datum kind m/v naam: geb. datum kind m/v naam: geb. datum hoeveel bedraagt uw fbruto per week/maand inkomen, inklusief alle vaste toeslagen? Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk (kinderbijslag, vakantie gebruik maken. toeslagen, gratifikaties en winstuitkeringen buiten beschouwing gelaten) werkgever: naam: adres naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning (als het een partikuliere verhuurder is, moet u een schriftelij ke verklaring van deze eigenaar met dit formulier meezen den, waarin verklaard wordt dat de woning na leegkoming weer verhuurd wordt volgens de woonruimteregeling) is uw woning een flatwoning verdieping, slaapkamers) lj benedenwoning 'slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning slaapkamers) hoeveel bedraagt de huur (zonder stook-, gas- en lichtkosten, e.d.)? staat u bij buro huisvesting ja/nee ingeschreven als woning- zo ja, sinds wanneer? zoekende? wat is uw korrespondentie- nummer? staan er thuiswonende ja /nee kinderen ingeschreven zo ja, wie? bij buro huisvesting? welke korrespondentie- nummers? Invullen en in een gesloten envelop sturen aan: Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. Niet volledig ingevulde formulieren kunnen niet in behandeling worden genomen. Insturen is mogelijk tot en met 31 januari 1983. Grofvuilophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 3 januari Wijk 2 en 8 woensdag 5 januari Wijk 5 en 7 donderdag 6 januari Wijk 4 en 6 vrijdag 7 januari Grofvuilschema 1983 Aan de informatiebalies in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis is vanaf heden een gratis exemplaar van het grofvuilschema 1983 verkrijgbaar. Een handig en overzichtelijk stukje informatie op posterformaat om b.v. in de gang of andere overzichtelijke plaatsen in uw huis of bedrijf te hangen. Grofvuilschema 1983 is tevens verkrijgbaar bij de di rektie Reiniging, Noorderstraat 18. Maandag 3 januari nieuwjaarsbijeenkomst Over enkele uren zal het jaar 1982 tot het verleden be horen. Graag willen wij u allen een vrolijke oudejaars- viering en een voorspoedig 1983 toewensen Het gemeentebestuur zal het zeer op prijs stellen u ter gelegenheid van het nieuwe jaar tevens persoonlijk te kunnen ontmoeten op de Nieuwjaarsreceptie van maandag 3 januari a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. Deze zal worden gehouden in de burgerzaal en ande re ruimten in het stadhuis, ledereen is daarbij van harte welkom!! Vertoning oude stadsfilms Evenals voorgaande jaren wordt in één van de ruim ten in het stadhuis een aantal, uit het stof opgedoken Leidse films vertoond. Middelpunt hiervan is een in de jaren 30 opgenomen film van de Leidse Roei en zeilvereniging Die Leythe, de film kindervreugd uit 1950 en de Leidse Kaasmarkt omstreeks 1930. Voorts tal van overige fraaie Leidse beelden. Burgemeester en Wethouders van Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14