Leiden verspeelt zijn kansen Yep Kramer stapt in Inzeil uit de schaduw... 5 T Duel tussen oud en nieuw bij LDWS Tweede plaats Vollebregts Jeugd van Roodenburg winnaar zaaltoernooi Verdiende nederlaag tegen Haaksbergen: 80-90 Zaalhockeyzege Schaker Böhm weer tweede Skispringers overbruggen grote afstand LEIDEN LDWS speelt zon dag een duel tegen de oude garde Het huidige eerste team komt uit tegen het elftal dat in het seizoen 1972- 73 in de vierde IÜMM d«- tttal be haalde. De ploeg van toen zal o a. bestaan uit Wim Visser, Leo de Jong. Gy» Collé. Piet Gubler, Bram en Ger de Roo- de en Pim van d«r M<r Het duel. dat wordt geleid door Dick Sicra (Bart Honsbcek is grensrechter), begint om 14 00 uur MELBOURNE (ANP) - Sjoerd en Erik Vollebregt zijn als tweede geëindigd in de open Australi sche zeilkampioenschappen in Melbourne. De Warmondse tweeling zeilde deze wedstrijden als voorbereiding op het wereld kampioenschap Flying Dutch man, dat vanaf 2 januari in Gee- long. eveneens in Australië, wordt gehouden. Winnaar van de Australische kam pioenschappen werd het West- duitse broederpaar Diesch, dat de wereldtitel verdedigt. Op de derde plaats eindigde de Ameri kaan Young. OOSTENDE - De basketbal club Den Bosch is gisteren als derde geëindigd in het in ternationale toernooi van Oostende. De Bosschenaren verwezen Rode Ster Belgra do naar de vierde en laatste plaats door met 88-84 te win nen. Bij de rust stonden de Brabanders nog met 42-41 achter. Den Bosch speelde zonder Barker (griep), maar opnieuw met de jeugdspelers Van Dinthen en Cuppen. Topscorers bij Den Bosch waren: Cramer (26), Lawren ce (21) en Dekker (17). Maccabi zegevierde in de finale met 77-72 over Oostende. Bij de rust stonden de Israëliërs voor met 36-35. WASSENAAR - De overwinning in het tweede internationale zaal- hockeytoernooi van De Kievie ten in Wassenaar ging bij de he ren naar Schwarz Weiss Essen. De Westduitsers versloegen in de finale HGC met 6-2. Een Cata laanse selectie eindigde als der de, voor Murray uit Schotland. Bij de dames wist HGC wel de eindstrijd winnend af te sluiten. Tegen De Kievieten kostte dat geen enkele moeite: 10-2. Ook hier werd een Catalaanse selectie derde, voor Victoria. ZÜRICH Hans Böhm maakt er een gewoonte van in schaaktoer nooien op Zwitserse bodem uit stekende resultaten te behalen. Werd hij in september van dit jaar tweede in een open toernooi in San Bernardino (achter de Tsjechoslowaakse grootmeester Vlastimil Hort), gisteren eindig de hij in het open kersttoernooi in Zürich als tweede. Ditmaal moest hij met 5,5 punten alleen de Hongaarse grootmeester Gyu- la Sax, die 6,5 punten uit zeven partijen verzamelde, voor laten LEIDEN - Gisteren was er in de Leidse Groenoordhallen weer volop bedrijvigheid op zaalvoetbalgebied. Voor de twaalfde maal slaagde Lug- dunum er in om ruim 500 voetballertjes van de straat te houden. Na een lange dag kon voorzitter Phil Verstraa- ten uiteindelijk de grote tro fee uitreiken aan de C en D jeugd van Roodenburg die in totaal de beste prestatie neer zette. Bij de oudste jeugd ging de strijd tussen Noordwijk, Roo denburg, Quick Boys en Alk- mania. In de de spannende fi nale bleef Roodenburg, na eerst nog een 1-0 achter stand weggewerkt te hebben, met 2-1 de baas over Noord- wijk. Quick Boys werd derde. Bij de D—junioren werd Noord- wijk wederom finalist, nu moest de club zijn de meer dere erkennen in de v.v. Lei den. Na een 1-1 eindstand nam Leiden de noodzakelijk geworden strafschoppen iets beter. Roodenburg klopte Rijnsburgse Boys om de der de en vierde plaats. Door een onafhankelijke jury werd Marcel Prins (Lugdu- num) tot beste speler van het toernooi uitgeroepen. De prijs voor de beste doelman ging naar Katwijk-goalie Jan van der Perk. Roodenburg nam ook al de sportiviteits- prijs mee naar De Kooi. Kerstzaalvoetbal- toernooi. In de Vijf Meihal werd giste ren door De Zijlpoort, De Singel en Fortuna een recrea tief zaalvoetbaltoernooi afge- Spelmoment uit de finale tussen Roodenburg en Noordwijk. De Kooi-jeugd won met 2-1. (Foto Holvast) werkt. Dit toernooi had een sterke bezetting omdat bij ie der team de beste Leidse zaalvoetballers onderge bracht waren. De Singel werd verrassend winnaar. Dit team met oa de gebroeders Van der Reyden, Piet Sloos en John Eradus klopte in de finale het team van Ju, dat uitkwam met Cees van der Steen, Bles Zuma, Bennie en Robert de Roo, Henk Brandt, Richard Klein en Wout Hol- verda. Duifs Boys onder aan voering van Piet Gubler werd derde door De Zijlpoort te verslaan. LFC Ook in het komende weekend staat het zaalvoetbal weer centraal. De Leidse voetbal vereniging LFC maakt voor de vijfde maal gebruik van de winterstop die de KNVB jaarlijks voor het veldvoetbal ingesteld heeft. Zondag 2 januari gaan 36 teams strijden om de wisselbokaal van Sport en Receatie die momenteel in het bezit is van ZLC. Lugdunum (2x) en LFC waren in voorgaande jaren al eens de sterkste. Niet alleen komen er KNVB en Afdelingsclubs uit Leiden naar de Groenoordhallen, ook Aad Mansveld (Laak kwartier) en Melbi Raboen (ADO) hebben aangekondigd met een zo sterk mogelijk team te verschijnen. Om 10.00 uur zal het beginsig- naal worden gegeven voor de teams die in drie poules zijn ondergebracht. Om ongeveer kwart over vier staan de fina les gepland. De poule-indeling is dit jaar als volgt: 1 Lugdunum, DOCOS, Leiden, Alkmania, Kickers'69 en VTL. 2 UVS, ZLC, UDO, Laakkwar tier, De Sleutels en Voor burg. 3 Stompwijkse Boys, ADO, LFC, MMO, Wassenaar en Meer burg. Toernooi FC Lisse In de eigen Sporthal van FC Lisse start om 11.00 uur even eens een zaalvoetbaltoernooi. Foreholte, DOSR. UVS. en de zaterdag en zondagafde ling van FC Lisse zijn hier van de partij. INZELL (ANP) - Negen dagen voor de nationale titelstrijd heeft Yep Kramer duidelijk gemaakt geen genoegen meer te nemen met een plaats op het tweede plan. De 25-jarige Fries was gisteren tijdens het trainings kamp van de Nederlandse kernploegen in Inzeil de snelste rijder op de 5000 meter. Yep Kramer persoonlijke records. De pro gressie van beiden is opmerke lijk. Adema (19) begon het sei zoen met 2 17,83. Haringa (18) had enige maanden geleden nog 2.19.33 staan. Het Beiers kampioenschap ging bij de dames naar Brigitte Flierl, bij de heren was Fritz Gawenus klassementswinnaar. Flierl greep de titel bij afwezigheid van haar geblesseerde rivale Monika Holzner. die van werkelijkheids zin blijk gaf door te verklaren "dat. naar internationale maat staven. het Westduitse schaat senrijden niet tot de eerste garni tuur behoort" De sene van Flierl (43.49 - 1.27,91 43,78 - 1.27,40) op het kunstijs van Inzeil spreekt inderdaad met tot de verbeelding Gawenus scoorde 39,33 en 39,38 op de 500 meter en 1.18,16 en 1.19,45 op de dubbele afstand. De onttroonde titelhouder Stefan Panzer, dit jaar ook Westduits kampioen, toonde zich niet tevreden over de nieuwe schaatsen die hij bij deze gelegenheid had geprobeerd. OBERSTDORF (ANP) - De eerste wedstryd voor de vierschans* n- toernee inOberstdorf ren opmerkelijke resultaten te zien gegeven. Door de ideale pis te en weersomstandigheden be reikten de skispringers afstan den, die met voor mogelijk wa ren gehouden. Op grond van de resultaten in de training (de Noor Per Bergerud overbrugde 115 meter) besloot de jury de deelnemers uit het laagste hok van de toren te laten starten. Eerder nam men de wat riskante beslissing de wedstrijd te onderbreken als er afstanden van meer dan 115 meter zouden worden gehaald of als er een val partij bij een dergelijke "reuzen sprong" zou plaatsvinden. In de tweede ronde verkortte de ju ry de schans met een halve meter om te voorkomen dat de deelne mers na de sprong te weinig ruimte zouden hebben. De af standen waren toen ook wat ge ringer De Canadees uit Duitse ouders Horst Bulau zegevierde met sprongen van 1 lu D 114 DM fa I waarvoor hij 264,9 punten kreeg De Fin Matti Nykaenen eindigde als tweede en de Oostenrijker Ar- min Kogler werd derde- De nieuw geconstrueerde Schna belski, die aanleiding gaf tot veel discussies, bracht nog geen op vallende resultaten Bergerud kwam met deze ski's, die bg wij ze van proef dit seizoen zijn toe gestaan. niet verder dan de ze vende positie. De tweede wedstnjd voor de vier- schansen toer nee is op Nieuw jaarsdag in Garmisch-Partenkir- chen. Met 7 minuten 07,99 seconden zet te Kramer de beste Nederlandse seizoentijd neer. De rijder uit Ou- deschoot bleef krap drie secon den boven zijn persoonlijk re cord, dat hij aan het eind van het vorig seizoen op 7.05,18 bracht. Het heeft er alle schijn van dat Kra mer, die meestal uitstekende tij den noteerde als het seizoen op een oor na gevild was, nu wel op tijd in vorm is en zyn vierde plaats van het toernooi om het Nederlands kampioenschap 1982 (Heerenveen) kan verbeteren. Op de 500 meter moest Kramer slechts vier-honderdste seconde op de winnende Harm van der Pal (39,14) toegeven. Hilbert van der Duim (39,19) en kernploegde butant Hein Vergeer (39,20) ble- ven dicht in de buurt. Frits Scha lij volgde met 39,45 en de score van Rob Vunderink (40,25) was goed voor een persoonlijk re cord. Stayer Vunderink bleef goed bij op de 5000 meter (7.09,35). Naast Kramer moest de Zwollenaar alleen Schalij (7.09,10) voor zich dulden. Per soonlijke toptijden op de lange afstand waren er voor zijn colle ga's uit de kernploeg van jong Oranje, Bert Koopmans (7.16,79) en Gert Jakobs (7.19,49). Dames De goede omstandigheden kwa men ook tot uitdrukking in de tijden op de 1500 meter bij de da mes, die - buiten mededinging - voor de strijd om de Beierse kampioenschappen reden. Thea Limbach bleef met 2.10,62 min der dan een seconde boven het Nederlandse record van Joke m Ryssel (2.09.76). De tijd van nmer twee, Erwina Rys uit len (2.11,33), betekende wel een nationale toptijd. In het spoor van Limbach, Rys, Alie Boorsma (2.11,81 en winna res op de 500 meter in 42,65) en Ria Visser (2.12,13) zorgden de jongeren Marja Adema (2.13,72) en Ingrid Haringa (2.14,71) voor HAARLEM Turijn heeft zich gisteravond aangediend als de meest waarschijnlijke winnaar van de Haarlemse basketbalweek. Door met 88-86 te winnen van Hapoel Ramat Gan eindigden de Italianen met acht punten uit vijf wedstrijden. Alleen indien Leiden op de slotdag (2 januari) van de Israëliërs wint, krijgt het toernooi de Ne derlandse ploeg als winnaar. Leiden verspeelde zijn kan sen grotendeels door in de eerste wedstrijd van gisteren met 80-90 van Haaksbergen te verliezen. De zege van Haaksbergen op Leiden was zonder meer verdiend. De oostelijke formatie speelde vooral in de tweede helft aanzienlijk beter en liep simpel uit naar een voorsprong, die na dertien minuten al zo groot was (79-60), dat de race gelopen leek. Theo Kinsbergen, de coach van Leiden, zag dat even later ook in en haalde Wiel en Wiley naar de kant, met Kip en Richel in het veld kwam Leiden wel iets dichterbij, maar de winst van Haaksbergen liep geen gevaar meer. Hoog niveau Het treffen tussen Turijn en Hapoel Ramat Gan was een duel van zeer hoog niveau. Met hoofdrollen voor de Amerikanen Don Ford (Turijn) en Cliff Pondexter (Hapoel) bleken beide teams tot het einde aan elkaar gewaagd. Af en toe was er wat licht. Meestal in het voordeel van de Italianen, maar het gat werd nooit groter dan een punt of zeven. Aan het einde was het verschil twee punten in het voordeel van Turijn, dat nu is uitgespeeld en pas over een paar dagen, wanneer de ploeg weer hoog en breed thuis is, zal vernemen of het de eerste Haarlemse basketbalweek heeft gewonnen. Topscorers Leiden: Washington 32, Van den Bergh 18 en Wiley 18. Haaksbergen: Richardson 30, Ridderhof 23, Kruithof 16 en Downey 14. Meisjesteam Het Nederlandse meisjesteam basketbal heeft gisteren het vijflanden- toernooi in Landsmeer op de naam geschreven. Nederland won de laat ste wedstrijd tegen de enig overgebleven concurrent Frankrijk met het kleinst mogelijke verschil: 44-43. Het was het eerste moment in de wedstrijd, dat de Nederlandse meisjes (16-18 jaar) een voorsprong namen. Bij de helftwissel stond Orarye met 9-20 achter. De eerste helft kenmerkte zich door slordig aanvalsspel van beide zijden. In de tweede helft begon Nederland aan een inhaalrace, waarin Annet Keur, topscoorster van het toernooi met 95 punten, een belangrijke rol speelde. Via 26-30, 36-38 kwam Nederland uiteindelijk langszij: 42-42. In de slotfa se was Annet Keur bij strafworpen koelbloediger dan haar Franse op- ponente: 44-43. Uitslagen laatste dag vijflandentoernooi voor nationale meisjesploegen: Nederland-Frankrijk 44-43 (9-20). Topscoorsters Nederland: Annet Keur 25 punten, Tonny Hoogenboom 11. Topscoorster Frankrijk: Blanchet 20. West-Duitsland-België 61-87. Eindstand: 1. Nederland 4-8; 2. Frankrijk 4-6; België 4-4; 4. W.-DuiUland 4-2; 5. René Ridderhof gaat weer scoren voor Haaksbergen. Van den Bergh en Washington van Leiden kunnen dat Engeland 4-0.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11