Torino verslaat ook Stars Boirnndsdifil» FC Den Bosch krijgt steun van de KNVB psj B 18 IJ shockeyploeg stelt teleur F-junioren spelen in Vijf Meilial Van der Reijden waarschuwt nogmaals Ex-Rus Ivanov mag Engeland niet in Blessure voor Plaat en Kuiper Transfer van Petrovic rond Kicanovic opnieuw de beste speler fèomnielsd! j èSfc Luw)ft DROMMELS LEKKER n Kj Van der Duim weer sneller op 1500 meter NEC wint: 2-0 DONDERDAG 30 DECEMBER 1982 LEIDEN - Het F-junioren- toernooi van de voetbalver eniging Leiden, welke voor de tweede maal gisteren in de Vijf Meihal werd gehouden, heeft in alle opzichten aan de verwachting voldaan. Vanaf kwart voor negen kon de jongste jeugd van 5, 6 en 7 jaar zich volop uitleven bij een goed georganiseerde jeugddag. Om 12 uur kon de oud-voorzit- ter van de KNVB afd. Leiden de heer Ad Dusee, naar wie het toernooi nu genoemd is, de eerste prijzen van de och tendserie al uitreiken. UDO en Oegstgeest wisten alle wedstrijden winnend af te sluiten. Leiden en UVS wer den in hun poule een goede tweede. Ook ARC, Rooden- burg, Abbenes, Leidse Boys en Oranje Groen werden in de hulde betrokken. In het middagprogramma wa ren Quick Boys en SV Voor schoten de winnaars. LFC en Docos werden hier als twee de geklasseerd, ook de benja mins van Leiden, Ter Leede, FC Lisse, Lugdunum en Meerburg gingen met een prachtig vaantje naar huis. De pauzewedstrijd tussen de Leidse pers en de Leidse ge meenteraad werd vooral door de inbreng van Wim Rijsber- gen (hij scoorde vijfmaal) door de gemeenteraad met 8-6 gewonnen. Ondanks dat de persmensen in een trai ningskamp hadden gezeten presteerden zij het om twee maal in het eigen doel te schieten. Leiden - Haarlem In de nieuwe sporthal van de FC Lisse speelde het Leids selectieteam een nuttige oe fenwedstrijd tegen Haarlem. Vooral in de eerste helft werd de ploeg uit Haarlem volledig weggespeeld. Doordat zij in de tweede helft de teugels iets lieten vieren werd een 10—3 eindstand bereikt. Jos Smits (3x), Geert Jan Bak ker (2x), Mario Faber (2x), Robert de Roo, Anne Ouwer- sloot en Hans van Leeuwen produceerden de treffers. Een hoopvol begin van het oefenprogramma in verband met de Nederlandse afdeling kampioenschappen in Arn hem op 30 april. Vonk - Hoogkamer 13-0 De Leidse ploeg moest alsnog een duel tegen Hoogkamer afwerken om zich te plaatsen bij de laatste zestien. Erg veel inspanning was daar niet voor nodig. Henri van der Weyden (4x), Harm de Vos (3x), Ben Heemskerk (2x), Cees de Roode (2x), Ger Nag- tegeller en Hans Braat wisten voor de Leidenaars het net te vinden. Jeugdtoernooi FC Lisse Tijdens de kerstvakantie wordt er dagelijks in Lisse een jeugdtoernooi afgewerkt. Voor de finales die op vrijdag worden gehouden plaatsten inmiddels de teams van FC Lisse Dl en D2, Rijnsburgse Boys Cl en C2 en FC Lisse B2 en WSB BI. ZEIST (ANP) De dreiging van een faillissementsaanvrage voor de eerste divisie club FC Den Bosch is voorlopig tot 5 januari afgewend. Een delegatie van de KNVB, be staande uit de heren Stoop, Kruijsveldt en Jansen is er na een gesprek met een afvaardi ging van FC Den Bosch, gisteren in Zeist in geslaagd de faillissementsaanvraag van de zijde van de ontvanger der belastingen uit te stellen. De KNVB-delegatie heeft van de zijde van de fiscus de toezegging gekregen dat de aanvrage niet vóór 5 januari zal worden ingediend. Op 5 januari zal de KNVB in een gesprek met de FC Den Bosch, de bedrijfsvereniging en de in spectie der belastingen trachten de verbroken vertrouwensrelatie te herstellen. FC Den Bosch heeft by de fiscus en de bedrijfs vereniging een schuld van bijna een half miljoen gulden. Beide instanties vroegen onlangs een bankgarantie van 700.000 gul den. die echter niet werd ver- NEW YORK (ANP) - De Canadese schaakkampioen Igor Ivanov heeft door visumproblemen moeten afzien van deelneming aan het traditionele toernooi in de Engelse badplaats Hastings, dat gisteren is begonnen. De or ganisatoren hadden het Britse consulaat in New York er per te lex van op de hoogte gebracht dat niets het verstrekken van een r Ivanov, een ex- Rus, die in 1980 politiek asiel vroeg in Canada, in de weg stond. Om onduidelijke redenen, en zon der Ivanov te kennen, was de in structie het visum uit te reiken echter genegeerd en geretour neerd naar het Britse ministerie van buitenlandse zaken. In een telefonisch vraaggesprek met het Franse persbureau AFP stel de Ivanov dat hij niets van deze "discriminerende" maatregel be greep. Ivanov speelde tijdens de jongste schaakolympiade in Luzem aan het eerste bord van de Canadese ploeg. Hij versloeg toen onder meer Anthony Miles en Jan Tim man, waaraan hij zijn uitnodi ging voor het evenement in Has tings te danken had. Op 14 de cember had Ivanov zijn visum aangevraagd. strekt. De fiscus en de bedrijfs vereniging lieten daarop beslag leggen op het tegoed van 143.000 gulden van de club by de bank. Verder kondigden beide instan ties aan het faillissement van de club te zullen aanvragen. Die dreiging is door het gesprek in Zeist voorlopig afgewend. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) en de Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS) zullen hun fmanciéle hulp aan het be taald voetbal onmiddellyk sta ken, wanneer de clubs overgaan tot de oprichting van een zelf standige profliga. De professio nele voetbalsport zou by een af splitsing van de KNVB een be drag van 8.2 miljoen gulden op jaarbasis (WVC 2,6 en SNS 5.6) derven. De uitspraak, die staatssecretaris Van der Reyden vorige week daarover deed tegenover verte genwoordigers van KNVB, FBO (betaalde clubs), WCS (spelers- vakbond) en WON (trainersor ganisatie), is gisteren door het ministerie van WVC bevestigd. Vorige week werd de subsidie voorwaarde over het handhaven van de eenheid in de voetbal sport door de staatssecretaris niet naar voren gebracht. De voorwaarde heeft wel zijn plaats gevonden in het tweede vierja renplan van de overheid voor de gezondmaking van het betaald voetbal. HAARLEM (ANP) - Giants Osnabruck weet zich sinds gisteren vrijwel verzekerd van de laatste plaats in de Haarlemse basketbalweek. De Westduitsers verloren met 91-119 van Haaksbergen, dat bij rust reeds een beslissende voorsprong (60-41) had. In de eerste wedstrijd van de vierde speeldag, voor ruim duizend toeschouwers in de Kennemer sporthal, boekte Turijn vrij simpel zijn derde zege van het toernooi. Tegen Stars werd het 93-76, nadat bij de rust de winnaar in feite al vast stond: 49-31. Turijn - Stars was een duel, het publiek natuurlijk hoopte op een nieuwe hoofdrol van Don Ford, de Amerikaan, die voor een salaris van 100.000 dollar bij Turijn speelt. Een dag eerder was hij ongenaakbaar (bijna 95 procent schot en 37 punten). Te gen Stars kwam hij niet verder dan 17 punten, hetgeen vooral de schuld was van zijn coach, Gian ni Asti, die hem duidelijk spaar de met het oog op het belangrij ke duel van vandaag tegen Ha- poel Ramat Gan. Asti gaf nu de meeste speeltijd aan internatio nal Renzo Vecchiatto, die met 21 punten topscorer van zijn ploeg en de wedstrijd werd. Hij schoot zeer zuiver (77 procent) en verza melde 15 punten. Haaksbergen profiteerde gretig van een matige dag van de top scorer van het toernooi en van Giants Osnabruck, Hans Dewitt. De Amerikaan van Duitse af komst miste in de eerste'helft erg veel en dat deed het Amerikaan se duo Richardson/Downey van Haaksbergen niet. Er ontstond snel een gat van een punt of vijf tien en toen coach Van Gent zijn ploeg de opdracht gaf een per soonlijke verdediging over het hele veld te spelen, was de wed strijd in feite beslist. Het verschil werd steeds groter, vooral nadat Dewitt het veld geblesseerd had moeten verlaten. Bij 119-91 kwam er een einde aan de kwel ling voor Osnabrück. Tussen de bedrijven door speelden de honkbalploegen van Haarlem Nicols en Nederland een kort partijtje. De landskampioen bleek daarin het sterkst en won - via onder meer zeventien punten van Frank Bos - met 34-16. Landsmeer Nederland en Frankrijk zullen van daag uitmaken welke ploeg het vijflandentoernooi basketbal voor meisjes in Landsmeer wint. - Beide teams behaalden gisteren hun derde overwinning. Frank rijk versloeg op superieure wijze het zwakke Engeland (69-30) en Nederland won, zij het met enige moeite, van West-Duitsland met 64-59. Bij de rust stond Oranje voor met 40-31. LONDEN (ANP) - De 28-jarige Joegoslavische voetbalinterna tional Vladimir Petrovic heeft gisteren in Londen een contract getekend voor Arsenal. Met de overgang van de nu ex-speler van Rode Ster Belgrado is een bedrag gemoeid van ongeveer 2,3 miljoen gulden. Gisteravond zijn voor de Engelse eerste divisie nog drie competi tiewedstrijden gespeeld. De uit slagen zijn: Aston Villa-Ipswich Town 1—1, Swansea-Birmingham 0-0, Watford-West Ham United 2-1. In de beginfase namen de West- duitse meisjes een voorsprong van 12-6, die echter in de achtste minuut teniet werd gedaan (14- 12 voor Nederland). Vooral An nette Keur roerde zich. Van de eerste veertien Nederlandse pun ten kwamen er tien uit haar han den. In de eerste helft was zij met negentien punten goed voor bij na de halve produktie van de Ne derlandse ploeg. In de tweede helft deed de ver moeidheid zich enigszins gelden. West-Duitsland kroop dichterbij zonder echt gevaarlijk te wor den. De meeste punten maakten de tegenstanders nog van af stand. Via 46-31 werd het 55-42, 56-50 en 64-59. Annette Keur maakte 31 punten, Tonnie Ho- genboom 11. Bij West-Duitsland was Ulrike Rothermund met 12 punten topscorer. Topscorers bij Haaksbergen: Ri chardson 28, Downey 28, Kruit hof 27, Ridderhof 12 en Heijde- man 11. Bij Osnabruck: Kleen31, Dewitt 24 en Apeltauer 10. Voor Turijn: Vecchiato 21, Ford 17, Brumatti 14 en Sacchetti 10. Oostende De Nederlandse lijstaanvoerder Den Bosch is het internationale toernooi in Oostende begonnen met een nederlaag. De Bossche naren verloren met 91-96 van Maccabi Tel Aviv (Isr). Bij de rust stonden de Brabanders reeds met 48-51 achter. Den Bosch speelde zonder Mitchel Plaat, die dinsdag tijdens de trai ning een enkelblessure opliep. In Oostende raakten de gekwelde Bosschenaren in de tweede helft ook Jos Kuipers kwijt. Bij een botsing met de Israëliër Lassoff liep Kuipers een gebroken neus op. Topscorer voor Den Bosch waren: Danny Cramer (27), Jan Dekker (20), Dave Lawrence (19) en Tom Barker (12). Den Bosch zal vandaag in Oosten de in de strijd om de derde en vierde plaats uitkomen tegen Ro de Ster uit Belgrado. De Joego- slaven verloren in de tweede wedstrijd met 73-95 van het orga niserende Oostende. Bij de rust leidden de Belgen reeds met 48- 34. KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse ijshockeyploeg is in het toernooi om de Pondusbeker in Kopenhagen als derde geëindigd. In de laatste wedstrijd verloor Oranje zeer onverwacht met 2-5 (2-3, 0-1, 0-1) van Roemenie, dat hierdoor winnaar van het toernooi werd. Denemar ken eindigde als tweede en Joegoslavië sloot de rij. Aan de blessureperikelen bij Den Bosch komt geen einde. Nu brak Jos Kuiper zijn neus. Nederland heeft zeer aanvallend gespeeld en het Roemeense doel permanent bestookt. De nationa le ploeg vuurde 49 schoten af, de Roemenen kwamen tot 41 scho ten, Nederland nam door Henk Hille en Ron Berteling binnen acht minuten een voorsprong van 2-0. De Roemenen waren in deze fase van de strijd gedwon gen zich tot uitvallen te bepalen die aanvankelijk geen succes sorteerden. Totdat na ruim elf minuten Hutanu van een aarze ling by Nederland gebruik maakte om de marge te verklei nen (2-1). Dit bleek een keerpunt te zijn in de strijd, die tot dan toe door Neder land was beheerst. Nog geen mi nuut later zorgde Halavca reeds voor de gelijkmaker en nog voor het verstrijken van de eerste pe riode had Roemenië door Pisaru de leiding genomen (3-2). Nederland was hierdoor duidelijk aangeslagen. Dat bleek in hit verdere verloop van het duel Men liet evenals in de eerste ont moeting tegen Denemarken weer veel te veel kansen onge bruikt. Bovendien kregen de Roemeense verdedigers steeds meer vat op het spel van de te genstanders. De Roemenen schoten aanzienlyk gerichter en door treffers van Hutanu (37.58) en opnieuw Halavca (46.26) leed Orarye uiteindelijk een smadely- ke nederlaag: 2-5. Eindstand: 1. Roemeniö 2. Denemarken 3. Nederland 4. Joegoslavië 3 2 0 1 4 12-0 3 2 0 1 4 3 10 2 2 3 10 2 2 IS-12 11 14 12-17 ROME (ANP) - De Joegoslaaf Dragan Kicanovic is in Rome ge kozen tot de beste basketbalspeler van Europa van het jaar 1982. Ook in '81 werd Kicanovic, die voor het Italiaanse Pcsaro speelt, tot Europa's beste verkozen. De in 1979 ingestelde trofee werd eerder gewonnen door de Sow- jet-Rus Vladimir Tkatsjcnko en de Joegoslaaf Drazen Delipa- gic. Bij de dames ging de hoofdprijs van het sportblad "Gaz- zetta Dello Sport" naar de Hongaarse Zsuzsa Boksa. Verkiezing basketballer van het jaar: Heren: 1. Kicanovic (Joe) 68 stemmen; 2. Misjkin (Sow) 56; 3. Marzorati (Ita) 17; 4. Martin (Spa); Valters (Sow) en Tkatsjen- ko (Sow) 7. Dames: 1. Boksaj (Hon) 35 stemmen; 2. Djurkovic (Joe) 21; 3. Soekharnova (Sow) 17; 4. Janowska (Pol) 12; 5. Rossi (Ita) en Kiss (Hon) 6. De onderlinge wedstrijd tussen Roemenië en Denemarken gaf de doorslag ten gunste van de Roemenen. ADVERTENTIE ,wsia. Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744. mzafl CJP' 'T D£ ME1JZÊ l/AJJ e*)Ptr-ev 'INZELL (ANP) - Wereldkam pioen Hilbert van der Duim heeft gisteren de goede omstandighe den in Inzeil aang< grepen om zyn persoonlijk record op de 1500 meter scherper te stellen. De 25-jarige Fries kwam uit op 1.58,22, tweetiende seconde on der zijn verrichting van 24 janua ri van dit jaar tydens de landcn- wedstryd Zweden-Nederland in Strómsund Van der Duim werd met zyn nieu we persoonlyke topt yd overi gens geen winnaar tn Inzeil Hy moest Fnts Schaly. die 1.57.99 bet afdrukken, voor laten gaan Op de 500 meter zegevierde Van der Duim wel. Hy bleef met 39,05 seconden Harm van der Pal 0,1 seconde voor Vyf Nederlanders doken onder de grens van veer tig seconden. Op deze afstand waren Sibrandy en Post de ach- terblyvcrs. Post moest zelfs de Australische oudgediende Colin Coates voor laten gaan. VOLENDAM - Eredivisieclub NEC geeft gisteren in cn tegen Volcndam een vnendschappcly- kc voetbalwedstrijd met 0-2 ge wonnen. By de rust stond dc eer ste divisieclub met 0-1 achter Sye Visser scoorde tweemaal. Scheidsrechter was de heer Van Riet, er waren 600 tocschowucrs,

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9