-c Kritische kijkers binden strijd aan met kabelexploitant Brief aan ambtenaren veroorzaakt opschudding LLe/cfee agenda Belangengroep tegen "arrogante Casema" Oegstgeest voor grote financiële problemen Zoeterwoudse jeugd na 10 jaar zwerven nu in "eigen home" Poltie Voorschoten bekeurt voor slechte autoverlichting Van Sint Maartensdijk nu hoofdinspecteur Voetganger ernstig gewond na aanrijding Stad en rand WASSENAAR - Onder de Was- senaarse ambtenaren is enige opschudding ontstaan over een schrijven van burgemees ter en wethouders. Het college stelt hierin de particuliere ver zekeringsvoorziening via de gemeente bij Centraal Beheer op te willen heffen. Hiervoor in de plaats komt men met een goedkoper alternatief voor de ambtenarij. Enkele ambtenaren hebben hun licht over dit voorstel laten schijnen en verdenken nu wet houder Barning, zelf directeur van een verzekeringsmaat schappij, van "oneigenlijk ge bruik van zijn funktie". De wethouder zelf ontkent: "Ik heb slechts signalen gegeven voor een andere verzekeraar, verder is het een zaak van de ambtenaren zelf'. De verbazing over de brief ont stond vooral toen bleek dat de oorspronkelijke verzekeraar Centraal Beheer niet van de brief aan de ambtenaren op de hoogte was. Voorts wordt de nieuwe verzekeraar op een nogal opvallende wijze geïn troduceerd. De "Groep Josi Verzekerings maatschappij 1909" zou nogal wat te bieden hebben volgens het college-schrijven: "Een la gere premiestelling, gunstige bonus-malusladder, actieve begeleiding en vakbekwame service" worden genoemd. Ook zullen medewerkers van de verzekeraar "voor een per soonlijke afwikkeling van de overschakeling zorgen". De overeenkomst met de vorige maatschappij blijkt het college te willen opheffen, omdat men "een goede en zelfs goedkope re" verzekeraar heeft gevon den. De ambtenaren moeten hun verzekeringszaakjes dus voortaan zelf oplossen. Wat met direct in het stuk staat is dat de collegemaatregel een bezuiniging betreft. Wethou der Barning: "Inderdaad levert het indirect 15.000,- aan be sparingen op, omdat één amb tenaar hier regelmatig mee be zig was". Enkele ambtenaren veronder stelden dat Barning via zijn ei gen assurantie-onderneming "profijt zou trekken van een overeenkomst met de Josi- groep". De wethouder wijst de ze beschuldiging van de hand: "Ik heb inderdaad met Josi nauwe kontakten maar die heb ik met meer maatschappijen. In dit verband heb ik als sig naal deze groep als gunstige mogelijkheid genoemd. Zelf trek ik hier geen enkel profijt van. Het is meer dat ik vind dat we de zaak voor de ambtena ren zo netjes en gunstig moge lijk moeten afwikkelen. Het is altijd een soort service ge weest. De ambtenaren zelf moeten maar beslissen met wie zij in zee willen gaan". Het hoofd van de Afdeling Fi nanciën, Groenewoud, erkent de goede bedoelingen van de wethouder: "Hij heeft slechts willen helpen, bovendien is hij niet zo dom om zich op deze voordeel te doen". De hele presentatie van de voor stellen heeft echter wel vol doende kritiek opgeleverd om een nieuw stuk te laten verstu ren. Daarin blijken nu ook en kele nieuwe offerte's te wor den opgenomen, ook één van de vertrouwde verzekeraar Centraal Beheer. "In het nieuwe voorstel zal ook duidelijk gemaakt worden dat het om een bezuiniging gaat", aldus Groenewoud. Wellicht dat de door onduidelijkheid en onoplettendheid veroorzaakte misverstanden zo uit de wereld raken. DONDERDAG 30 DECEMBER 1982 REGIO - Een groep verontruste kabeltelevisie-kijkers heeft in Noordwijk de belangen groep "Kritische Kabel Kijkers" (KKK) opgericht. De belangengroep maakt zich vooral zorgen om het administratieve beleid van kabelexploitant Casema en het gebrek aan service dat deze volgens de KKK biedt. De Casema beheert het kabelnet in de gehele Leidse regio. D.J. Booij, de voorzitter van de KKK, verwijt de kabelexploitant een "arrogante houding". De be langengroep heeft een postbus geopend waar abonnees hun klachten en hun op- en aanmer kingen over Casema kwijt kun- De KKK gaat de klachten onder zoeken en op een rijtje zetten. Later wil de belangengroep de klachten verwerken in een zwartboek. "Met een dergelijk zwartboek kunnen we misschien bereiken dat Casema over de zaak gaat nadenken", hoopt Booij. Betreurenswaardig Booij zegt dat de KKK "veel" reac ties heeft gekregen. 'Tot nog toe hebben we 15 schriftelijke klach ten gekregen. Daarnaast hebben veel mensen telefonisch klach ten geuit of hun adhesie be tuigd". Volgens Booij heeft de KKK meer reacties gekregen dan zij had gehoopt. "Vergeet niet dat doorgaans maar een klein deel van de mensen die on tevreden zijn ook daadwerkelijk reageert", zegt hij. Het merendeel van de klachten be treft volgens Booij het "onte recht" afsluiten van abonnees en het gebrek aan service. "Sommi ge briefschrijvers stellen dat zij door Casema van de "kabel" zijn door Wim Wegman afgesloten terwijl zij wel hun abonnementsgeld hebben be taald. Verder vinden de brief schrijvers het betreurenswaardig dat zij naar het Casema-kantoor in Voorhout moeten komen om D.J. Booij: "Aantal klachten overtreft onze verwachtingen". hun gelijk te bewijzen. Casema doet geen enkele moeite om zelf uit te zoeken of zij al dan niet een fout heeft gemaakt", zegt Booij. Daarnaast hebben veel abonnees geklaagd over de kwaliteit van de televisiebeelden die Casema levert en het volgens hun geringe aantal kanalen. Deskundigen De KKK heeft een aantal deskun digen bereid gevonden de groep advies te geven. Zo beschikt de KKK over een media-adviseur, een klachtencontroleur en een fi nancieel deskundige. De belan gengroep zoekt nog een rechts kundig adviseur. De KKK is op dit moment nog een puur Noord- wijkse aangelegenheid. Wel heeft de groep plannen om het werkterrein in de toekomst uit te breiden naar de andere gemeen ten die zijn aangesloten bij Case ma. De groep is momenteel op zoek naar contactpersonen in die plaatsen. Belangstellenden en kijkers met klachten kunnen schrijven naar postbus 1066,2200 BB Noordwijk. De KKK hoopt binnenkort een in formatie-bulletin te sturen naar de mensen die hebben gerea geerd. In dit bulletin wil de groep een tussentijds overzicht geven van onder meer de klach ten die zjjn binnengekomen. Gevolg van verminderde woningbouw OEGSTGEEST - Volgend jaar zullen er naar verwachting in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk geen 833 woningen in aanbouw worden genomen maar "slechts" 250. Volgens wethouder Kohlbeck van financiën is het redelijk om met dit vooruitzicht rekening te houden. Pas na 1986 zullen de resterende 600 woningen met 150 per jaar worden gebouwd, is het plan. Dit betekent dat de geplande wo- ningproduktie in de jaren 1986 tot 1990 met dit aantal wordt ver hoogd. Een en ander is een ge volg van het feit dat het Rijk een rem heeft gezet op de toewijzing van woningen aan kleinere ge meenten. De gevolgen van deze verminderde bouw zijn voor de Oegstgeester financiën desastreuse gevolgen. Zo houdt Kohlbeck rekening met een gat in de begroting voor 1984 van ƒ300 tot ƒ400 duizend. "Na de laatste bezuinigingsopera tie zal het nu de grootste moeite kosten om dit gat te vullen", zo vreest hij. "Door de verminderde rijksuitkering uit het gemeente fonds, voor 1983 ƒ150 duizend en voor 1984 ƒ250 duizend, zal er voor de jaren na 1984 nauwelijks financiële ruimte zijn om de be groting sluitend te krijgen", voorziet Kohlbeck. Bovendien heeft de nieuwe finan ciële verhoudingenwet, die op 1 januari 1984 ingaat, mede als ge volg van de verminderde bouw, voor Oegstgeest zeer nadelige consequenties. Volgens deze wet worden de uitkeringen aan de gemeenten dan niet alleen meer verleend naar het aantal inwo ners, maar zal eveneens de be bouwingsdichtheid van een ge meente bepalen hoe hoog die uit kering uitvalt. En juist voor een gemeente als Oegstgeest, waar het aantal wo ningen naar oppervlakte gering is, betekent dit een extra be snoeiing van tien procent. Dit be tekent een vermindering van de inkomsten van ƒ120 duizend per jaar. Kohlbeck: "Door de mindere bouw zal er de komende jaren hier geen compensatie tegenover staan en blijven wy zitten met al le nadelige affecten. Terwijl we integendeel juist hadden gere kend om die met een vlotte bouw van Haaswijk te kunnen weg werken". VOORSCHOTEN - Bij een ver keerscontrole gistermiddag op de Veurseweg in Voorschoten heeft de rijkspolitie van die ge meente 27 automobilisten be keurd die met ondeugdelijke verlichting reden. In totaal wer den 27 auto's aangehouden. Ook Leidenaar R.E. Blok behoorde bij de bekeurden terwijl hy naar zyn zeggen gisteren alles in het werk had gesteld om zijn lin kerkoplamp gerepareerd te krij gen. Hiervan had hij ook gepro beerd om de dienstdoende po litieagenten te overtuigen. Maar tevergeefs. Reactie van een Voorschotense politieman: "Laat Blok maar proberen bij de rechter zyn gelijk te krijgen". WASSENAAR - Inspecteur van gemeentepolitie P. van Sint Maartens dijk is met terugwerkende kracht tot 1 november 1982 benoemd tot hoofdinspecteur. De bevordering is hem verleend omdat hij met uit zondering van een korte periode sedert september 1981 het commissa riaat van de politie heeft waargenomen. De titel van hoofdinspecteur »s hem voor zyn resterende diensttijd tot 1 januari 1984 verleend. Burgemeester Staab van Wassenaar heeft de bevordering van Van Sint Maartensdyk ten overstaan van een deel van het politiekorps bekendgemaakt. Hij noemde de promotie een waardige beloning en een mooie bekroning van de carrière van Van Sint Maartensdyk. Wethouder Kohlbeck: "Na de laatste bezuinigingsronde wordt het i eer moeilijk om de verwachte financiële tekorten te dekken". LEIDERDORP - Een voetganger is gistermiddag op de Hoogma- dese weg in Leiderdorp by het oversteken van de weg aangere den door een automobilist uit die plaats. De man, afkomstig uit Leiden, raakte ernstig gewond en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in zyn woonplaats. Nieuwjaarsconcert De Zoeterwoudse drumfanfare "De Rijntamboers" beginnen hun jubileumjaar met een groot nieuwjaarsconcert op zondag 9 januari. Vanaf 14.30 uur coucer- teert het gezelschap in de Een- dekooi, Kooikerspad 1 in Zoe- terwoude-Rijndijk. De Rijntam boer doen dit in de nieuwe uni formen waar zij al vele jaren ac tie voor hebben gevoerd. Postzegels De postzegelvereniging De Rijn streek houdt op maandag 3 ja nuari haar maandelijkse ruil- avond in het Dorpshuis in de Hoofdstraat in Leiderdorp. De avond begint voor de jeugd om 19.00 uur en voor ouderen om 20.00 uur. Om 21.30 begint de veiling. Spreken De stichting 't Spinneweb uit Zoe- terwoude organiseert in januari de cursussen Spreken in het openbaar (begin 17 januari) en Engelse conversatie. Opgeven kan bij Ria van Swieten, V. Swietenstraat 2, Zoeterwou- de. ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse afdeling van de katholieke platte landsjongeren (KPJ) opent op vrijdag 7 januari de nieuwe ruimte in de Klaverhal. Op dit moment worden de laat ste werkzaamheden aan het nieuwe onderkomen verricht. Tot een maand geleden was het nog onzeker of de KPJ de voor de vereniging gereserveerde ruimte zou betrekken. De onder handelingen met het stichtings bestuur over de verdeling van de barwinst waren spaak gelopen. Uiteindelijk kwam er toch een oplossing uit de bus die voor bei de partijen aanvaardbaar was. Home Met de opening van het nieuwe honderdvijfentwintig vierkante meter tellende eigen 'home' is een eind gekomen aan een speur tocht die tien jaar geleden begon. Toen werden de eerste plannen voor een eigen onderkomen ge maakt. Dit leidde tot het in ge bruik nemen van een ruimte aan de Noord Aa. Deze eerste aanzet had nogal geringe afmetingen (5 bij 10 meter) en kon slechts bij mooi weer gebruikt worden. De tegenstelling met het nieuwe on derkomen blijkt overduidelijk wanneer de bar ter sprake komt. Toen behielpen de plattelands- jongeren zich met een tot bar verbouwde koelvitrine, in de Klaverhal staat een bar die aan de eisen van deze tijd voldoet. Tweedehands In het gebouwtje aan de Noord Aa DONDERDAG Leiden - Vijf Meihal, zaalvoetbaltoer- hield de KPJ het vijf jaar uit. Daarna werden verdere plannen gemaakt. Drie jaar geleden wer den deze plannen serieus en overwoog men een losstaand ge bouw te verkrijgen. Gedacht werd aan een tweedehands bouwkeet maar hiervan wilde de gemeente niet horen. Enthousiast Na dit voornemen kwamen de KPJ-ers in contact met de werk groep accommodatie dorp (WAD) die de komst naar de Kla verhal voorbereidde. De WAD- commissie was enthousiast over een toetreden van de KPJ tot de toekomstige sporthal en de KPJ riep een accommodatie-commis sie in het leven. In april '81 werd het eerste voorstel op tafel ge bracht. Dit werd door de leden vergadering verworpen. Het voorstel hield in, een ruimte van honderd vierkante meter met een huurprijs van tien mille per jaar. Vier maanden later werd een principe-akkoord bereikt over de huidige ruimte. Toen werden ook de eisen over de ex ploitatie gesteld. Deze eisen zijn medeverantwoordelijk geweest over het lange uitblijven van de opening. Een maand geleden werd het laatste voorstel aan vaard van de stichting die de Klaverhal exploiteert. Mijlpaal Zodoende kan op 7 januari deze mijlpaal in het KPJ-bestaan wor den bereikt. De officiële ope ningshandeling wordt om half zeven verricht. Vanaf 19.15 uur is er een receptie waarbij de nieu we ruimte kan worden bekeken. Café Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, optreden dichter J.P. Abrahams, 22 uur. Werkgroep Dienstweigen, geen spreek uur tot 6 januari, tel. 149324/216180. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur. teL 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. Leidse Volkshuis Apothekersdijk 33, tel. 149180: rechtsspreekuur voor vrou wen, 9.30 tot 11.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 24 dec incl. za en zo tot 8 uur: Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaer- straat 31, Leiderdorp, tel. 173330. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Floryn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN: Ondertrouwd: M.J. de Goeje en J.M. Maaskant; R.J.M. Tijink en A.C. la Gro; J.C. Weeda en G.M. Segaar; T. van Vliet en M.E. Slingerland. LEIDEN: Geboren: Marjolein dv. G. Kom en J.H. Haasnoot; Bianca dv. C. Oudshoorn en T.C. Bruggenkamp; Ben jamin Gerardus zv. W.L.G.M. Bax en M. Bouwman; Johanna Elisabeth dv. E.M. Olivier en T.G. Segers; Wouter Anne zv. D. Postma en J.E. van Winterswijk; An- nemarie Catherine dv. P.A. Soeter en H.J. Hooijkaas; Jessie dv. M. van Duijn en M.I. van Beelen; Gerrit zv. J. Hoek en W. Guijt; Jogchum zv. C. Lepelaar en A. Blok; Maarten Jaap zv. J.J. Verhoeve en I.C.A. Slagboom; Esther Gabriëlle Ta mara dv. P.A. Ouwens Nagell en P.C.M. Gilin; Martijn Cornelis zv. T.J.M. West geest en A.M. Hogewoning; Patricia dv. J. van der Plas en P.A. Noort; Benjamin zv. F.J. Claassen- en C.G.M. Alders; Daan zv. T.B.R. Arens en A.M.C.T. van den Steenhoven; Willem Gerardus zv. J.G. van Duijn en W.W. van Duijn; Mi chael zv. W. Nievaart en J. Verbaan; Ru by Esther dv. R.C. Mehciz en N. van der Plas; Sil Frederikus zv. F.T.A. Dorres- tijn en G.A. Mooijman; Ruben Kiliaan zv. J.M. Schamper en E.H. van Werkho ven; Floris Yuri zv. J.M. Schamper en E.H. van Werkhoven; Petra dv. J. Brou wer en G.W.M. Zandbergen; Roberto Benjamin zv. R.H.J. de Vries en I.N. Hermans; Annemarie Clazien dv. A.W.F. Pera en M.T. van Nieuwkoop; Atze Luitjen zv. G.T. Zitman en C. Elfe rink; Hasan zv. A. Dogan en M. Óresin; Barbara dv. H.W. van Santen en I. Risse- lada; Leander zv. F.J. Arkenau en T.J. van der Kraats; Johannes Jacobus John zv. J.J.C. van Voorthuyzen en C. Ra- vensbergen; Jacob zv. J. Remmelzwaal en J.H. van der Does; Petrus Johannes Cornelis Maria zv. V.J.C. Alkemade en P.L.E. de Ridder; Angela-dv. G. Blan- kert en C.H. de Bruin; Hendrik Bertus Floris zv. J.A. Jansen en W. Kramer; Chiin Rui dv. K.H. Tan en S.T. Chia; Jo hanna Jannetje Desiree dv. A. Ouwer- kerk en C. de Vrind; Marjolein dv. J.J. van der Meij en C.M. Klinkhamer; Yvo Frank zv. C. van der Zwart en M. Lagas; Peter Martijn zv. C. van der Zwart en M. Lagas; Charlotte Elise dv. R.A.H. Soed- jak en E.M. de Vries; Osne Frans zv. T. Kirzner en M.J. Marzullo; Christopher Emmanuel zv. E.S. Charlemagne en J. Vital; Annette Theodora dv. H.P. Cü- souw en A.G. Zwijnenberg; Jolanda Ka- tharina dv. H.J. Schweitzer en M.E. Ru- lannder; Geoffrey zv. F. Varkevisser en H.A. Ouwehand; Hgfssa dv. K. Znagui en F. Mharchi; Suzanne Elisabeth dv. R.A. Rijsbergen en E.H.M. Rijsbergen; Derek Sebastiaan Enrique zv. M.J.M. de Jong en I. Hoogeveen; Bernard zv. B. Daanen en J. van Egmond; Christhian Johannes Ignacio zv. J.J. Louwrier en E.M. Pino Molina; Reinier zv. H. Amers foort en E. Oort. Zoeterwoude - Gehuwd: Peek Alexan der Paulus met Van der Snoek Marijke; Versteegen Johannes Willebrordus met Van der Krogt Jacoba Maria Margare- tha; Den Blanken Jacobus Theodorus met Roeleveld Johanna Anna Theodori- na; Lonnee Hans met Loos Maria Hen- drika Cornelia. LEIDEN - Tijdens de vakantie van de bewoner is een schuur achter een huis in de Sumatra- straat helemaal leeggehaald. Er zijn twee fietsen, een tent, een gaskachel en een grote hoeveel heid gereedschap gestolen. De gezamenlijke waarde van de spullen bedraagt ruim vijfdui zend gulden. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £1 DAGBLAD OAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B.V. Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag van 16.30-18.00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61.25 Per post 83.60 Jaarabonnement 233.50 Per post 322,90 Losse nummers 0,85 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G Koopman Adj.dir.: N Quakemaat Rubnekchets J. Kroon (stad) B.W.T Jungman (ptv) H I J Veldhuizen (regio) H v.d. Post (plv) W F J Wirtz (bin -buit lec J. Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Rome. Madrid, Mexico en Wenen tel 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2