SIM Staande ovatie voor Hagens Lotto-cijfers Liverpool vaster op kop ondanks gelijkspel (0-0) 3 Lalenkova rijdt wereldkampioene op twee punten Veiligheidsfunctionaris voor KNVB Leiden-speler zorgt voor enige hoogtepunt tegen Stars WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 Concurrentie laat het afweten Sport LONDEN (ANP) - Liverpool heeft het op de tweede achtereenvol gende competitiedag in de En gelse eerste divisie niet best ge daan, maar de concurrentie faal de ronduit. Zo kunnen de verras sende resultaten van gisteren het best worden samengevat. Liverpool kwam een dag na de éclatante zege op Manchester Ci ty (5-2) bij het onderaanstaande Sunderland niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Achter volgers Nottingham Forest en Manchester United verzuimden echter van deze misstap te profi teren en leden een nederlaag. Fo rest verloor bij een stadgenoot van Liverpool, Everton, met 1-3 en de Mancunians hadden tegen Coventry City niets in te brengen (0-3). Liverpool heeft door dit al les zijn voorsprong vergroot tot zes punten op Forest en acht op Manchester United. Manchester United, dat maandag op Old Trafford door het won- derbaarlijk goed spelende Sun derland ook al op 0-0 werd ge houden, raakte tegen Coventry al in de 12e minuut achterop door een treffer van Hormantschuk, doelman Bailey het diens schot van zeker 35 meter door zijn han den glippen. Nog voor rust maakte Hateley er met een kop bal 2-0 van en in de 70e minuut was de ellende voor Manchester United compleet toen de Schotse jeugdinternational Melrose de gehele defensie verschalkte. Het dit seizoen erg wisselvallige Everton had weer eens een goe de bui tegen Nottingham Forest. Sharp benutte in de 24e minuut een strafschop nadat hij door Todd was neergehaald. Dezelfde speler scoorde twaalf minuten la ter opnieuw na goed voorberei dend werk van Reid en na rust het McMahon de supporters van Everton opnieuw juichen. Forest bleef jagen op een succesje en dat leverde Hodge nog een "troostdoelpunt" op. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden voor de Engelse eerste divisie zijn: Coventry City-Manchester United 3-0; Ever- ton-Nottingham Forest 3-1; Manchester Ci ty-West Bromwich Albion 2-1; Notts Coun- ty-Stoke City 4-0; Sunderland-Liverpool 0- 0; Norwich City-Luton Town 1-0; Sou thampton-Arsenal 2-2; Tottenham Hotspur- Brighton 2-0. Stand aan de kop: 1. Liverpool 21-44, 2. Not. tingham Forest 21-38,3. Manchester United 21-36,4. West Ham United 20-34,5. Coventry Onderaan: 17. Luton Town 21-23,18. Norwich City 21-23, 19. Swansea 20-22, 20. Brighton 21-22,21. Birmingham 20-20,22. Sunderland ZUNDERT - Christ van der Smissen (links op defoto) heeft gisteren in Zundert het zesde mini-vijfkamp- toernooi op zijn naam geschreven. De 28-jarige biljarter bleef tijdens de driedaagse klassieker ongeslagen. In de finale tegen Raymond Ceulemans zegevierde Van der Smissen met 7-3. Ceulemans eindigde als tweede met een proportioneel gemiddelde (250.45) dat aanzienlijk hoger tuos dan dat van Van der Smissen (120.20). Ludo Dielis werd derde, Jan Arnouts (rechts op defoto) eindigde als vierde. Schaatswedstrijden Alma Ata ALMA ATA - Op de tweede dag van de schaatswedstrij den om de Nikolai Kisselewbeker voor vrouwen in Alma Ata heeft Valentina Lalenkowa de 1500 meter gewonnen in 2.07,31. Wereldrecordhoudster Natalia Petroesjowa, na twee afstanden eerste in het klassement eindigde als tweede in 2.08,78. De derde plaats was voor Loedmilla Filimonowa in 2.10,31. ADVERTENTIE DEN HAAG - In de midweeklotto van december (50a) moeten drie deelne mers de eerste prijs van 331.000 gul den delen. Lotto 51 echter kende geen winnaar met alles goed. Wel één deel nemer die in aanmerking kwam voor de tweede prijs. Dat betekende een uitkering van 300.000 gulden bruto. In beide lotto's kwam een deelnemer in aanmerking voor de hoofdprijs uit het cijferspel van 100.000 gulden. Het winnende to was: 408348 De resultaten van de laatste lotto's van het jaar zijn: Midweeklotto (50a) met een prijzenbe- drag van 1.153.818,- gulden: HAARLEM - Het was natuurlijk een aardige ges te van Wilson Washington en Elmex Leiden om in de Haarlemse basketbalweek bij wijze van 'binnenkomertje' een wereldpartij tegen Berlo- ni te spelen, maar nadelen heeft zoiets ook. Na zo'n prestatie bestaat de neiging om in het ver dere verloop van het toernooi te vergelijken en helemaal fair is dat natuurlijk niet. Een krachtexplosie zoals Leiden leverde tegen de Italianen kan geen normaal mens als alledaags beschouwen en bovendien ge niet Stars als de plaatselijke ver tegenwoordiger nu eenmaal niet dezelfde faam als de nummer twee van het land waar het beste basketbal van Europa wordt ge speeld. Min of meer volgens verwachting draaide het voor Leiden gister avond tegen die tegenstander dan ook uit op een 'zouteloze' partij basketbal, vrijwel identiek aan de ontmoetingen tussen deze twee eredivisieteams in de natio- Reserves van LSG pakken 'wintertitel' LEIDEN - LSG 2 mag zich winter kampioen in de competitie van dé Leidse schaakbond noemen. De LSG-reserves wonnen uitein delijk met 41/2-51/2 van Alphen 1 en werden daarmee een duidelij ke koploper in de promotieklas se. Alphen en Philidor 3 volgen op twee matchpunten achter stand. Hun rest niets anders dan mogelijk misstappen van LSG 2 af te wachten. Een eerste gele genheid daartoe dient zich vol gende week reeds aan. LSG 2 moet dan op bezoek bij Lisse 1. Alphen en Philidor 3 krijgen met D.Noteboom 1 en LSG 3 lichtere LSB-kluiven te verorberen. Nadat LSG 2 tijdens het eerste part van de tweede zitting een 2-4 voorsprong had genomen, zag de toekomst er voor de Sikkel-equi pe rooskleurig uit. Weliswaar kon Wiebes zijn loper-eindspel tegen Van der Tol niet meer hou den (3-4), maar Mieremet vond tegen De Wit de juiste winstweg en bracht het eerste Leidse matchpunt binnen: 3-5. Toch werd het nog even spannend. Alink had tegen Passenier de re mise in handen, maar hij raakte het spoor bijster en verloor: 4-5. Alphen-coach Wagenaar rook zijn kans en het Mechelse tegen Dobbelaar alles op alles zetten. De stelling was en bleef echter remise: 4V2-5V2 voor LSG 2. De stand in de promotieklasse na vier ronden: 1. LSG 2 8 matchbunten-28 bordpunten; 2. Alphen 1 6-26; 3. Phili dor 3 6-23Vi; 4. Lisse 1 5-22; 5. LSG 3 4-21; 6. Voorschoten 2 2-16V4; 7. D.Note boom 1 1-141/*; 8. LSG 4 0-8'A. nale competitie. Stars, versterkt met de Amerikaan Kendrick, mocht één helft meedoen met de grote jongens (50-54, zelfs..), maar werd vervolgens in de tweede rondgang zonder al te veel moeite naar de kansloze 101- 85 nederlaag gespeeld. "Block" Hoogtepunten kende het duel nau welijks, of het moest het schitte rende 'block' zijn geweest, waar mee Emill Hagens, notabene de kleinste man van Leiden, zijn balverlies op John Emmanuels goedmaakte. Als een veer schoot de Leidse spelmaker omhoog toen zijn nietsvermoedende te genstander voor een simpel lay- up ging. "Pang", klonk het en de bal zat vastgekleefd aan het bord. En dat was goed voor een staande ovatie voor Hagens, die in Haar lem toch altijd al een thuiswed strijd speelt. Verder was er weinig te beleven, was Leiden-Stars een voorspel baar duel. Toen de Haarlemmers, die in de eerste helft veel energie hadden gespendeerd aan eén overigens goede en strakke ver dediging, moe werden sloegen Wiley (27 punten), Washington en Kragtwijk snel een gat van tien punten. De tweede formatie mocht het duel daarna uitspelen. Scores Topscorers Leiden: Wiley 27, Was hington 21, Wiel en Hagens 14, Kragtwijk 12. Stars: Cooper 22, Kendrick 16, Lockhart en Wes- sels 12. AD VAN KAAM Ook Hapoel nog zonder puntverlies HAARLEM - Na de derde dag van de Haarlemse basketbal- week zijn Hapoel Ramat Gan en Leiden nog zonder verlies. De derde kandidaat voor de eindzege van het toernooi is Turijn, dat zich tegen Haaks bergen revancheerde voor de zware nederlaag van een dag eerder tegen Leiden: 101-96. Hapoel won gisteren moeiteloos van Osnabrück (106-89) en Haaksbergen heeft tegen de Italianen van Berloni Turijn niet echt een kans gehad. De hele wedstrijd schommelde het verschil tussen de tien en de twintig punten, ook al werd dat in de slotminuten nog iets kleiner. De strakke persoonlijke verdediging le verde de ploeg van Maarten van Gent zoveel problemen op, dat de aanvallen veel tijd in beslag namen en boven dien te vaak niet werden af gerond. De Italianen daaren tegen loerden op elke snelle uitvalsmogélijkheid dn had den slechts enkele seconden nodig voor een offensieve ac tie. Bovendien stond de Ame rikaan Don Ford op scherp. In de eerste helft scoorde hij 22 punten en na de rust nog eens 15. Voor Turijn was de ex-prof van de Los Angeles Lakers de hechte basis voor de uiteindelijke zege van 101- 96. De 25-jarige Valentina Lalenkova uit Kiev won drie van de vier af standen. Daardoor zegevierde Lalenkova tevens in het eind klassement Zij reed de wereld kampioene op de sprint, Natalja Petroesjova op bijna twee pun ten. Petroesjova won vorig jaar deze wedstrijden. (7.57,62), kwam in Inzeil uit op 8.29,6. Yvonne van Gennip fi nishte in 8.49,8. Het zevende lid van de schaatskernploeg, Boukje Keulen, kwam niet aan de start. Zij was op tweede kerstdag en maandag voor wedstrijden op het ijs verschenen. Eerste prijs, drie bruto f 1859,70; vierde prys, 4701 winnaars, f35,20; vijfde prijs, 68.346 keer f5.-. Eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs, één winnaar, bruto f300.000,-; derde prys, 64 winnaars, bruto f5477,10; vierde prijs, 4288 winnaars, f81,70; vijfde priis. 75.614 keer f 5.-. Naar de jackpot van lotto 1 gaat een be- De afsluitende 5000 meter ging naar Lalenkova in 8 minuten 07,12 seconden. Petroesjova, die twee paren eerder was gestart, noteerde 8.07,51. Svetlana Kats- joek bleef als derrde (8.07,99) weinig achter. In het eindklasse ment bezet de negentienjarige Natalja Glebova voor de stayer Katsjoek de derde plaats. „Deze wedstrijden kunnen worden beschouwd als selectie voor het Europees kampioenschap en de De Nederlandse rijdsters vervol De voorgenomen test van de ploeg van Louwmans op de 500 meter ging gisteren in Inzeil, waar het ijs in goede conditie was maar windvlagen de tijden wat druk ten, niet door. Het grote aantal gewestelijke rijders, dat momen teel op de kunstijsbaan in het Zuidduitse wintersportoord traint, stond een extra sprint niet andere internationale toernooi en", verklaarde bondscoach Bo ris Stenin na afloop. „De grote vorm is er nog niet, ook niet bij onze grootste troef, Natalja Pe troesjova. Er is de laatste tijd hard getraind. Over het alge meen kan worden gezegd dat de ploeg klaar is voor het grote werk." i staande ovatie De voornaamste uitslagen van gis teren zijn: 1500 meter: 1. Valentina Lalenko va 2.07,31., 2. Natalja Petroesjova 2.08,78., Ljoedmilla Filimonova 2.010,31. 5000 meter: 1. Valentina Lalenko va 8.07,12, 2. Natalja Petroesjova 8.07,51., 3. Svetlana Katsjoek 8.07,99. Eindklassement: 1. Valentina La lenkova 176.325. Steenbruggen Ina Steenbruggen heeft tijdens on derlinge wedstrijden van de Ne derlandse schaatskernploeg in Inzeil de 5000 meter gewonnen in de persoonlijke recordtijd van 8 minuten 09,9 seconden. Ook Alie Boorsma (8.16,5), Thea Lim- bach (8.19,3) en Ingrid Haringa (8.21.8) noteerden persoonlijke toppers. Steenbruggen reed onlangs in Utrecht 8.14,6. Trainer Henk Louwmans kwalificeerde deze prestaties als „veelbelovend". Ria Visser, nog steeds de enige Nederlandse die ooit onder de acht-minutengrens dook Gouden bal voor Rossi PARIJS - Paolo Rossi is door het gezaghebbende tijdschrift Fran ce-Football gekozen tot Euro pees voetballer van het jaar. De spits van het Italiaanse voetbal elftal en topscorer tijdens het toernooi om de wereldtitel ont vangt daarvoor de "ballon d'or" (gouden bal). Bij de verkiezing kreeg Rossi 115 stemmen van de deelnemende Europese voetbal- journalisten uit een maximum van 130. De Franse middenvelder Alain Gi- resse eindigde als tweede (68) en zijn Poolse collega Zbigniew Bo- niek (53) werd derde. De winnaar van vorig jaar, de Westduitser Karl-Heinz Rummenigge, bezet nu de vijfde plaats, achter Conti van Roma. DEN HAAG (GPD) - De Hagenaar Rob de Bakker zal per 1 januari het bureau Veiligheid Voetbal- bezoek van de KNVB gestalte gaan geven. De Bakker (35) heeft tot taak via preventieve maatregelen rellen in en rond de Nederlandse voetbalstadions tegen te gaan. De instelling van het bureau Vei ligheid is een gevolg van het rapport Veiligheid Voetbalbe- zoek, dat eerder dit jaar aan de KNVB werd overhandigd. Het project wordt voor ongeveer 100.000 gulden gesubsidieerd door het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Rob de Bakker beschikt over rui me ervaring in het veiligheids- werk. De Hagenaar was eerder adjunct-dirfcteur van een Am sterdams beveiligingsbedrijf, hoofd beveiligingsdienst bij de DSM en directeur van een ha venbeveiligingsdienst. gen de trainingsweek vandaag met een 500 en een 1000 meter, morgen rijden de dames een 500 en 1500 meter, vrijdag staat een 3000 meter op het programma. Op 2 januari keert de ploeg naai Nederland terug. IJshockeyteam herstelt zich met zege op Joegoslavië KOPENHAGEN (ANP) - De Ne derlandse ijshockeyploeg heeft zich gisteren in Kopenhagen her steld van de teleurstellende ne derlaag op de eerste dag tegen Denemarken. Joegoslavië werd het slachtoffer van een agressief Oranje cn ging met 3-5 (0-1 10 4 2) ten onder. De Nederlandse equipe speelde' zeer geconcentreerd. Het onver wachte verlies tegen het zwak geachte en duidelijk onderschat te Denemarken had de spelers tot het uiterste gemotiveerd. Joegoslavië, dat in 1984 in eigen land in het Olympisch toernooi zal uitkomen, kon één periode gelijke tred houden. Met een tref fer van Horvat sloten de Joego- slaven de eerste periode met een voorsprong af. Toen was echter al te bespeuren dat Orai\je ditmaal geen gewillig slachtoffer wilde zijn. Toch kon Joegoslavië in de tweede periode nog overeind blijven en moest het slechts één Nederlandse tref fer (Henk Hille scoorde na voor bereidend werk van Ron Berte- ling en Rob van Onlangs) toe staan. In de laatste periode was Neder land oppermachtig. Berteling trof tweemaal het doel na aange ven van De Vos en van Onlangs, Tjakko de Vos en Theo van Gcr- wen zorgden voor de andere tref fers in dit duel, waarin Neder land zich van een heel wat betere kant liet zien dan maandag. Voor Joegoslavië waren verder alleen nog Hiti en Mlinarec succesvol. Door het andere resultaat van gis teren (Roemenië won met 5-2 van Denemarken) heeft Neder land toch nog een kans het toer nooi om de Ponduscup te win nen. Dan moet de nationale se lectie niet alleen vandaag Roe menië verslaan, maar tevens dient Joegoslavië tegen Dene marken dan op een lagere score dan Oranje uit te komen Na twee wedstrijddagen hebben alle teams een wedstrijd gewon nen en één duel verloren Joego slavië heeft echter met plus één het beste doelsaldo. De stand na twee dagen is: 1. Joegoslavië 2 10 12 8-7 2. Nederland 2 10 12 9 9 3 Roemenië 2 10 12 7-7 4. Denemarken 2 10 12 8-9 Ta/A/Aui&aLJ rzr/es AAtJ Daraselia verongelukt TIFLIS (Reuter) - Vitali Dara selia. één van de beste voet ballers van de Sowjet-Unie, is bij een verkeersongeluk in Georgië om het leven geko men. Daraselia, middenvel der van Dmamo Tiflis, werd 25 jaar. Hij was getrouwd en had twee kinderen. Daraselia speelde in de natio nale ploeg van de Sowjet- Unie op het WK in Spanje Met Dinamo Tiflis won hij m mei 1981 de Europese beker voor bekerwinnaars. In de fi nale tegen Carl Zeiss Jena, (2- 1), maakte Daraselia het win nende doelpunt

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9