mededelingen gemeentebestuur I 1 leiden 27 tm 31 dec. '82 leiden Hinderwet VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Nieuw Verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: l Vleesverwerkingsbedrijf in het pand Roose- veltstraat 12a. De aanvrage is afkomstig van Vleeschmeesters Leiden b.v., alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het verwerken van vlees en vleesprodukten in het pand Rooseveltstraat 12a. Op dinsdag 11 januari 1983 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting wor den gehouden. 2. Banketbakkerij c.a. in het pand Rosmolen 7. De aanvrage is afkomstig van L. Lengton, alhier, en betreft het oprichten van enkele door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van de banketbakkerij annex verkoopinrichting in het pand Rosmolen 36. Op dinsdag 11 januari 1983 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting wor den gehouden. 3. Hulpketelhuis voor het verwarmen van wo ningen in de Stevenshof. De aanvrage is afkomstig van de Directeur van het Energiebedrijf Rijnland, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het hulpke telhuis voor het verwarmen van woningen in de Stevenshof op een perceel grond in de Stevens hof. (een en ander in het kader van de stadsver warming). Op dinsdag 11 januari 1983 zal om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdieping, een openbare hoorzitting wor den gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 24 januari 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur 'in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 24 januari 1983 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekend gemaakt. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen-de ontwerp beschikking in te dienen. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 24 december 1982 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van 1. Sigma Coatings B.V.. te Uithoorn, voor het oprichten van een opslagruimte voor verpakte verfprodukten, verpakte bijbehorende verdunnin gen, conserveringsmiddelen, kitten, mortels, wand- en plafondafwerkmaterialen, applicatiege reedschappen en -apparatuur alsmede overige aanverwante artikelen een en ander in het pand Flevodwarsweg (Merenwijk). 2. K. de Groot, te Noordwijkerhout, voor het oprichten van diverse door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de vormerij en gieterij van bronzen (kunst) voorwerpen in het pand Admiraalsweg (industrieterrein "De Waard"). De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 24 de cember 1982 tot 24 januari 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 24 januari 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting. in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 24 januari 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verleende bouw- vergunningen 24. K.W. Chau, te Leiden ten behoeve van het Chi nees-indisch restaurant in het perceel Breestraat 177; 25. het College van Bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden ten behoeve van het Instituut Kern en het Sinologisch Instituut in het perceel Rem- brandtstraat 29; 26. het bestuur van de Stichting Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs in regio Leiden, te Leiden ten behoeve van het schoolgebouw op het perceel Lammenschanspark 1; 27. de gemeente Leiden ten behoeve van de onder wijsinstelling in het perceel Noachstraat 2. Gedurende 30 dagen na de dagtekening van de ken nisgeving liggen de vergunningen met de bijlagen bij de Directie Milieu ter inzage (Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, kamer 012). De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder, die door verlening van deze vergunningen rechtstreeks in zijn belang is getroffen, gedurende dertig dagen na verzending van de vergunningen (t.w. 24 december 1982» beroep kan instellen bij de Gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en ondertekend wor den ingediend. Diversen Burgemeester en Wethouders hebben op 21 decem ber 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Witte Singel 97, vernieuwen huisriolering; - Apollolaan 264, verbouwen hal en receptieruimte; - Witte Singel 95, vernieuwen en veranderen huis riolering; - Morsweg 308, plaatsen dakkapel in achtergevel- dakvlak; - Morskade 4, inwendig verbouwen en plaatsen dak kapel in achtergeveldakvlak; - Kneppelhoutstraat 35, plaatsen dakkapel in voor- geveldakvlak; Carneoolstraat 38, plaatsen dakkapel in voor- en achtergeveldakvlak; - Hermanstraat 12, bouw berging; - Evertsenstraat 57, plaatsen prefabberging; - Morsweg 161, verbouwen woning; - Middelweg 26, bouw 15 éénkamer- en 5 tweeka merwoningen. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Lozingsverordening riolering Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen op 24 december vergunningen in gevolge de Lozingsverordening zijn verleend voor het lozen van bedrijfsafvalwater op de gemeentelijke riolering naar aanleiding van de verzoeken van; 1. de Vennootschap onder firma Chinees-indisch restaurant "Nieuw Azië", te Leiden ten behoeve van het Chinees-indisch restaurant in het perceel Lage Rijndijk 12b; 2. A.H. Tanja, te Leiden ten behoeve van het tand technisch laboratorium in het perceel Groe- nesteeg 94; 3. Y.L. Goh, te Leiden ten behoeve van het Chi nees-indisch restaurant in het perceel Heren straat 8; 4. Eltax Leiden b.v., te Leiden ten behoeve van het taxibedrijf in het perceel Admiraal Banckertweg 2; 5. S.R.M. Brunner, te Wassenaar ten behoeve van het indonesisch restaurant in het perceel Noord einde 51; 6. Auto-Home Leiden b.v., te Leiden ten behoeve van de autorevisie-werkplaats in het perceel Lam- menschansweg 132; 7. E.A.P. Favier-Zandbergen, te Leiden ten behoe ve van het restaurant in het perceel Hoge Mors weg 140; 8. F. Nocco, te Oegstgeest ten behoeve van de piz zeria in het perceel Raamsteeg 77; 9. Hema Bakkerijen b.v., te Amsterdam ten behoe ve van de banketbakkerij in het perceel Admiraal Banckertweg. 10. het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit van Leiden ten behoeve van de laboratoria voor de faculteit der geneeskunde in het perceel Was- senaarseweg 62; 11. het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit van Leiden ten behoeve van het Zoölogisch labo ratorium in het perceel Kaiserstraat 63; 12. A.J. van der Meer, te Leiden ten behoeve van de autorevisie-werkplaats in het perceel Admiraal Helfrichweg 3; 13. Het Bestuur van het Academisch Ziekenhuis Lei den ten behoeve van het ziekenhuis in het per ceel Rijnsburgerweg 10; 14. het bestuur van de Coöperatieve Vereniging Leidse Stag u.a., te Leiden ten behoeve van het grafisch bedrijf in het perceel Caeciliastraat 11- 15; 15. R.H. Verbeek, te Warmond ten behoeve van de autorevisie-werkplaats in het perceel Schutters veld 11; 16. F.C. Bik, te Leiden ten behoeve van het restau rant in het perceel Hogewoerd 16; 17. de Vennootschap onder firma André Voordouw, te Leiden ten behoeve van de slagerij in het per ceel Willem Klooslaan 9; 18. J.C.J.M. van Assem, te Leiden ten behoeve van het restaurant in het perceel Haagse Schouwweg 14; 19. de Branderij B.V., te Leiden ten behoeve van het restaurant in het perceel Middelweg 3-9; 20. Chez Kok b.v., te Leiden ten behoeve van het restaurant in het perceel Doezastraat 43; 21. G. Luigies, te Leiden ten behoeve van de snack bar in het perceel Breestraat 109; 22. de Vennootschap onder firma Woo Ping, te Lei den ten behoeve van het Chinees-indisch restau rant in het perceel Diefsteeg 13-15; 23. J.P.E.M. van der Drift-de Vrind, te Leiderdorp ten behoeve van de apotheek in het perceel Le vendaal 159-161; Kandidaten gezocht voor het bestuur van de Stichting Werkgelegenheid Op 15 maart heeft de Gemeenteraad de nota Zicht Op Werk vastgesteld. Een onderdeel van het besluit be trof de oprichting van de Stichting Werkgelegenheid Leiden. Deze stichting krijgt tot taak faciliteiten te bieden ten behoeve van initiatieven in de commercië le, semi-commerciële en niet-commerciële sfeer met het oogmerk de verbetering van de Leidse werkgele genheidssituatie. Vooralsnog zal het hierbij gaan om financiële hulpverlening (voorschotten en subsidies) en om de verhuur van bedrijfsruimte in het verzamel gebouw Olga. De bestuursleden van de stichting worden benoemd door de Gemeenteraad op voor dracht van het College van Burgemeester en Wet houders. Volgens de statuten moeten twee bestuursleden zit ting hebben namens instellingen die zich de belan genbehartiging, de opvang, de begeleiding van werk lozen ten doel stellen. Het kan hierbij zowel om plaat selijke als om provinciale of landelijke instellingen gaan. Instellingen die menen aan bovenstaande doelstellin gen te voldoen worden uitgenodigd kandidaten te stellen voor de twee bestuursplaatsen. Uit de binnen gekomen kandidaten zal door het College van Burge meester en Wethouders een voordracht worden ge daan aan de Gemeenteraad. Daar het de wens van de Gemeenteraad is dat voordrachten per vacature zo veel mogelijk uit twee personen bestaan is een meer voudige kandidaatstelling wenselijk. De instelling ge lieve hierbij op te geven wat zij zelf als wenselijke vol gorde ziet. Aanmelding dient zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 februari 1983, te geschie den bij het College van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, onder vermelding "kandidaatstelling Stichting Werkgele genheid". De aanmelding moet in ieder geval de volgende gege vens bevatten: naam en adres van de instelling die de kandidaten korte beschrijving in hoeverre de doelstelling van de instelling overeenstemt met de hierboven ge noemde doelstelling; naam en adres van de kandidaat (kandidaten) en van de relatie tussen de instelling en de kandidaat; eventueel korte aanduiding waarom de instelling meent dat de kandidaat geschikt is voor de bestuurs functie. Informatie wordt verstrekt door Ed Cornelissen (tel. 254277) en Herman Amptmeijer (254298) van de Di rectie Economische Zaken. Bouwplan 4 eengezinshuizen aan de Pieterskerkgracht Vanaf dinsdag 28 december 1982 tot en met maandag 10 januari 1983 ligt voor een ieder ter inzage in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den een bouwplan voor de realisering van 4 eenge zinshuizen aan de Pieterskerkgracht nabij de hoek met de Lokhorststraat en naast het perceel Lokhorst straat nr. 11. Het bouwplan past in het op 23 februari 1981 door de gemeenteraad vastgestelde en op 22 juni 1982 ge deeltelijk door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land goedgekeurde maar nog niet onherroepelijk ge worden bestemmingsplan Pieterswijk. Het college van Burgemeester en Wethouders is voornemens met toepassing van artikel 50 lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te verlenen. Ge durende de termijn van terinzagelegging kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen dit bouwplan voor het thans onbebouwde terrein bij het College van Burgemeester en Wethouders, post bus 9100, 2300 PC Leiden. Bouwplan 47 wooneenheden Kaiserstraat Het gemeentebestuur maakt bekend, dat zij voorne mens is, met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, een bouwvergunning te verlenen voor de bouw van 47 wooneenheden op de gronden, gele gen aan de oostzijde van de Kaiserstraat (tegenover de Mensa). De betreffende gronden zijn begrepen in het bestem mingsplan Academiewijk dat op 14 december 1981 door de Raad werd vastgesteld. Het bouwplan is ontworpen door het architectenburo Verheijen/Paardekooper b.v. te Voorhout, op basis van het in procedure zijnde bestemmingsplan Acade miewijk. Het bouwplan zal van dinsdag 28 december 1982 t/m maandag 10 januari 1983 ter inzage liggen in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders bezwaren tegen dit Bouwplan indienen. Vertoning oude stadsfilms Evenals voorgaande jaren wordt in één van de ruim ten in het stadhuis een aantal, uit het stof opgedoken Leidse films vertoond, waaronder fraaie opnamen van het roeien in de jaren 30. Prijsvraag inrichting Pieterskerkhof De Stichting Pieterskerk Leiden organiseert ter gele genheid van het gereedkomen van de restauratie van de Pieterskerk een ideeën-prijsvraag over de inrich ting van de openbare ruimte rondom de Pieterskerk, ledereen kan (tot 1 maart 1983) meedoen. De inzen dingen mogen iedere vorm aannemen: tekeningen, foto's, maquettes, beschrijvingen. Men kan bijvoor beeld ideeën leveren over de bestrating, de verlich ting, groen, bankjes, een terras, een beeld of een plek om jeu de boules te spelen. De eerste prijs bedraagt f 1000, -de tweede f 500, en de derde f 250, -Het ontwerp van de winnaar zal door de Stichting Pieterskerk Leiden aan de ge meente worden aangeboden met het verzoek om het uit te voeren. Alle informatie over de prijsvraag leest u in het blad STADSWERK (zie elders in deze advertentie). Daarin staat alles over de randvoorwaarden, de spelregels en de jury. Deelnemers aan de prijsvraag moeten zich strikt houden aan deze aanwijzingen. Bij de balies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis is niet alleen STADSWERK verkrijgbaar (gratis), maar ook een set van twee tekeningen van het prijs- vraaggebied (kosten 1 10, Dit (2e) nummer van Stadswerk bevat de volgende onderwerpen: - Hoe wordt een walmuur vernieuwd? - Prijsvraag: wie ontwerpt de mooiste inrichting van het Pieterskerkhof? - De Archeologische Begeleidingskommissie had het druk in 1981. - Waar wordt de stad op dit moment vernieuwd? - Het verplanten van bomen is weer begonnen. - Een gemeentelijke monumentenlijst. - Leidse monumenten uit de 19e en 20e eeuw. - Gratis advies en hulp bij het opknappen van parti- kuliere woningen. Het blad ligt op de volgende adressen: - Buro .Voorlichting, stadhuis - Stadsbouwhuis, Langegracht 72 - Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 - VVV, Stationsplein 210 - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 - De Leidse bibliotheken - De klub- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken van Leiden Het blad wordt toegestuurd aan de bedrijven, wijkor- ganisaties, welzijnswerkers e.d., in de stadsvernieu wingsgebieden. Nieuwjaarsbijeenkomst Graag willen wij u nu alvast attent maken op de nieuwjaarsbijeenkomst welke op maandag 3 januari a.s. zal worden gehouden in de burgerzaal, 2e verdie ping van het stadhuis. U bent daarbij van harte welkom. Bruggen tijdens feestdagen gesloten De komende feestdagen zullen de bruggen, die toe gang geven tot het gebied binnen de singels voor doorvaart, op de volgende dagen en uren gesloten zijn: 24 december na 18.00 uur 25 december de gehele dag 26 december de gehele dag 31 december na 18.00 uur 1 januari de gehele dag In noodgevallen kan 24 uur voor de sluitingstijd con tact opgenomen worden met de post Schrijversbrug, tel. 219675. Aanvraag reispapieren Door de huidige economische situatie is ook de ge meente Leiden helaas genoodzaakt verschillende ta rieven te verhogen. Eén van deze verhogingen betreft de kosten van pas poorten, die met ingang van 1 januari 1983 ongeveer 5, duurder zullen worden. Een paspoort kost dan 53. - Omdat deze noodzakelijke verhoging voor veel inwo ners problemen kan geven, wordt gewezen op de mogelijkheid om een ander reispapier aan te vragen, waarvoor minder hoeft te worden betaald. Dit is de Identiteitskaart B, een zgn. toeristenkaart, die 2 jaar geldig is en 18, kost (voor minderjari gen f 10, Met deze toeristenkaart kan gereisd worden naar de volgende landen: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frank rijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Ierland, Ita lië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Spanje, Turkije, Zweden en Zwitserland. Voor meer inlichtingen hierover kan contact worden opgenomen met de directie Burgerzaken van het stadhuis, ook telefonisch onder de nummers 254113 en 254139. Ten slotte: Uit informatie is gebleken dat in verschillende van de hiervoor genoemde landen het opnemen van geld met girobetaalkaarten of eurocheques problemen kan opleveren als men niet in het bezit is van een geldig paspoort. Vraag daarom hierover vóór het aanvra gen van een toeristenkaart inlichtingen bij een reisbu reau of bank. Parkeer- en ontheffings regeling blauwe zóne 1983 Sinds een aantal jaren kunnen bewoners van het zo genaamde blauwe zone-gebied in de binnenstad te gen betaling ontheffing krijgen van het langparkeer- verbod, met inbegrip van de betaalde parkeerterrei nen. Ook dit jaar is deze regeling wederom verlengd. Zoals bekend is de blauwe zóne regeling een tijdelijke oplossing. Jaarlijks wordt deze regeling voor langparkeren aan gepast of geheel gewijzigd. De ontheffing van het jaar 1983 is grotendeels ongewijzigd gebleven, met uitzondering van parkeerterrein Ceacileastraat, die i.v.m. bebouwingswerkzaamheden is komen te ver- Wie komen in aanmerking voor ontheffing?? Bewoners uit het gebied van de zogenaamde blau we zóne in de binnenstad. Onder bewoners wordt verstaan van hoofd van het gezin. Per gezin is één ontheffing mogelijk. Alleenstaanden van 26 jaar of ouder De regeling geldt uitsluitend voor personen auto's. Ondernemers woonachtig buiten eerder ge noemde zóne kunnen geen ontheffing krij gen. Hoeveel kost een ontheffing?? Per jaar kost deze f 185,25 Een ontheffing voor een maand kost f 18,65. Ontheffing korter dan één maand is niet mogelijk. Restitutie van het betaalde is niet mogelijk. Waar aanvragen?? Een formulier voor ontheffing kan worden afgehaald aan de informatiebalies van het stadhuis en Stads bouwhuis en kan daar tevens weer ingeleverd wor den. Grofvuil- ophaaldienst Nieuw nummer "Stadswerk" verschenen Eindelijk is er dan een nieuw nummer van Stads werk verschenen, het informatieblad over de Leidse stadsvernieuwing. Velen hebben er de afgelopen maanden om gevraagd, maar moesten keer op keer worden teleurgesteld. Om het goed te maken is er nu een extra dik nummer van Stadswerk met extra veel informatie gratis voor iedereen verkrijgbaar. Volgende week wordt geen grofhuisvuil opge haald. De eerstvolgende ophaaldatum is maandag 3 ja nuari a.s. -jenslotw a„„ in-w»"»'5 we*cude,s- vft Burgemee V_e'i den^ ^-==^======:=:=::^

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8