'Alleen regionale milieu-aanpak kan rampen voorkomen' Weidse agenda Kritiek op kwaliteit kabel-tv -C 3- Anderhalf jaar cel geëist voor waslijst criminaliteiten Grondverkoop Oegstgeest: hamerstuk Stad en rand VRIJDAG 24 DECEMBER 1982 Tegen twintigjarige Voorschotenaar DEN HAAGfVOORSCHOTEN Met een verkrampt glimlachje om de lippen hoorde een twin tigjarige inwoner (H.d.P.) van Voorschoten zijn strafeis aan: anderhalf jaar gevangenisstraf. Ondanks zijn jeugdige leeftijd had de Voorschotenaar een waslijst van criminaliteiten. Zo roofde hij, samen met anderen, begin van dit jaar uit een auto in Wassenaar een geldbedrag van f43.000; in Voorschoten stal hy uit een woning een vi- deao-cassette; in Noordwyk perste hij, eveneens met ande ren, van een jongen en een meisje een portemonnee met dertig gulden af; in Voorscho ten stal hij een grote hoeveel heid kleding uit een fabriek. Bovendien moest hij terecht staan, omdat hij 64 patronen (punt 22) in huis had. Een ge weer dat er bij hoorde, lag bij een vriend. Daarnaast had hij enkele pogin gen tot een overval gedaan. Overvallen die uiteindelijk op niets uitliepen. Zo was het postkantoor in Zoeterwoude gesloten; was er politie in de buurt van een benzinepomp in Wassenaar en ging de eigenaar van een slijterij op de vlucht met de geldcassette. De man bedreigde zelfs iemand met de dood. Twee keer eerder was hij voor de rechter verschenen voor diefstal. Het ontlokte rechtbank-presi dent Reisig de volgende uit spraak: „Deze man is nog maar twintig jaar, maar al 'goed' op het criminele pad. De feiten liegen er niet om." De P. zou tijdens de afwezigheid van zfjn buurman voor de huis dieren en de planten zorgdra gen. Hij deed dit wel, maar haalde tegelijk waardevolle spullen weg. De rechtbank president: „Dat noemen ze nou schandelijk misbruik maken van goed vertrouwen. Als je zulke dingen doet ben je een slechte." De officier van justitie liet vooral zwaar wegen in de strafmaat, dat De P., bij welk misdrijf hij ook betrokken was, steeds weer voor de wapens zorgde. „Niet zo zeer de hoogte van de bedragen, maar de agressie en het geweld die steeds naar vo ren zijn gekomen bepalen voor my in sterke mate de straf." Waarmee de officier veel moeite had was het feit, dat de jongen en het meisje van wie De P. in Noordwijk een portemonneé afhandig had gemaakt, geen aangifte hadden gedaan. De Voorschotenaar had geroepen: „Kom op met je geld, anders schieten we je overhoop." De angst die bij de beroofden hier door was oppgewekt, was aan leiding niét naar de politie te gaan. „Waar zijn we dan mee bezig", vroeg de officier zich af, „als mensen uit angst geen aangifte meer durven te doen. Ik vind het een griezelige zaak als men zo ernstig in paniek raakt. De verdachte heeft hier ook hele maal op gezinspeeld. Ja, hij kan wel lachen en zichzelf een stoere bink vinden, maar er is bitter weinig aanleiding om hem een schouderklopje te ge ven. Die man heeft het buiten gewoon grijs gemaakt." De verdediger probeerde het al lemaal nog wat af te zwakken door te zeggen dat De P. een ellendige jeugd achter de rug heeft. Vanaf zijn negende jaar heeft hij in tehuizen doorge bracht waar hij al met crimina liteit in aanraking kwam. „We kunnen er niet omheen, hij heeft deze dingen gedaan. Maar ik vind vijf of zes maan den gevangenisstraf voldoen de." De officier zag echter geen enke le aanleiding de strafmaat te herzien: achttien maanden. De rechtbank doet 6 januari uit spraak. Warmonder Van Kuijen meent: WARMOND - Omdat een kleine gemeente als Warmond in haar eentje niet in staat is zijn milieutaken naar behoren uit te voeren is het uiterst raadzaam dat B en W van Warmond zich inzetten voor een samenwerking met andere gemeenten, die met hetzelfde pro bleem te kampen hebben. Dat is de mening van Cees van Kuyen, raadslid van de fractie van Progressief Warmond en in het dagelijks leven hoofd van de afdeling hinderwet van het mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer. Van Kuijen heeft zyn ideeën over de uitvoering van ge meentelijke milieutaken vastge legd in een motie die tijdens de decern bervergadering van de Warmondse gemeenteraad door alle fracties unaniem werd on dersteund. Het belangrijkste instrument waar over een gemeente beschikt om een milieubeleid te voeren is de hinderwet. Deze wet biedt de ge meenten de mogelijkheid om be drijven die gevaarlijk, schadelijk of hinderlijk zijn voor de woon omgeving een vergunningsplicht op te leggen. Zo'n hinderwetver gunning kan voor een bedrijf by- voorbeeld betekenen dat het zich moet voorzien van geluids- of stoffilters. Behalve de hinderwet kan een gemeente gebruik ma ken van de algemene politiever ordening waarmee bijvoorbeeld geluidhinder of overlast van hon- depocp te lijf kan worden ge gaan. Ook de verordening op de afvalstoffenwet is een van de in strumenten van een gemeente om een milieubeleid op poten te zetten. "Wat nog wel eens vergeten wordt", aldus Van Kuijen, "is dat gebruik kan worden gemaakt van de wet op de ruimtelijke or dening. Dit is weliswaar geen specifieke milieuwet maar je kan ermee voorkomen dat een hin derlijk bedrijf pal naast een woonwijk wordt gepland". Volgens Van Kuijen ontbreekt er in Warmond een duidelijk in zicht in welke bedrijven er zyn, Van Kuijen welke hinderwetplichtig zijn, welke een vergunning hebben en welke bedrijven zich aan die ver gunning houden. Hij voegt er on middellijk aan toe: "Dat is niet alleen in Warmond het geval, de hinderwet dateert uit 1873 maar slechts vijfentwintig procent van de Nederlandse gemeenten heeft er een". Rampzalig De gevolgen van een slechte uit voering van de gemeentelijke milieutaken kunnen rampzalig zijn. Vooral de recente gevallen van ernstige bodemverontreini ging in diverse plaatsen in ons land maken dat duidelijk. "Het gezond maken van scheef ge groeide situaties is veel duurder en moeilijker dan het voorko men ervan", weet ook Van Kuij- Toekomst varkensfokkerij aan Slootweg nog onzeker dat het tot sancties tegen de var kensfokker overgaat. Bolle- booms buurman Versluis is het hiermee echter niet eens. Hij wil dat dat de varkensfokker zijn be drijf beëindigt omdat hij tenslot te niet de vereiste hinderwetver gunning heeft. Tegen het niet afgeven van zo'n vergunning had Bolleboom by de Raad van State zijn beklag in gediend. Maar hierover moet door dit rechtscollege dus nog een beslissing worden genomen. DEN HAAG/ZOETERWOUDE - Afwachten tot wat de Kroon uit eindelijk beslist over of Zoeter- woudenaar Bolleboom nu een varkensfokkerij aan de Slootweg mag drijven of niet. Dat was het pleidooi dat de advocaat van Bol leboom gistermiddag staatsraad Veringa van de Raad van State voorhield. Ook het college van burgemeester en wethouders van Zoeterwoude willen hierop wel wachten voor- Kerst-In De Kerst-In in Zoeterwoude is dit jaar kleiner opgezet dan in voorgaande jaren. Organisatie- moeheid na dit voor Zoeter- woudse verenigingen teer be wogen jaar is hiervan de oor zaak. Om toch met een kerst-In op twee de kerstdag te komen hebben de organisatoren 't Spinneweb, de hervormde jeugdraad en de schaakverenigingen, in de laat ste weken nog een programma in elkaar gedraaid. Men richt zich met name op de jeugd. Ouderen zijn natuurlijk ook erg welkom, aldus een van de organisatoren. Voor de oude ren Is er namelijk vanaf 15.30 tot 17.30 muziek van de YODA waarop een dansje kan worden gewaagd. In de bijzalen is om dezelfde tijd voor de kinderen de mogelijk heid tot knutselen en kleien ter wijl er ook collages gemaakt kunnen worden. Hoogtepunt van de dag moet het optreden van het theater/pop penspel Klef worden. Vanaf twee uur voert dit gezelschap het stuk De Apollostraat op. De liefhebbers van denksporten kunnen op de kerst-in ook aan hun trekken komen, er is volop gelegenheid om te dammen en schaken. In het verbouwde Ons Huis, Kos terpad 3 in Zoeterwoude komen verder films op het programma voor. Gedurende de kerst-in (die tot half zes duurt) worden een aantal filmvoorstellingen gege ven. Roofoverval mislukt geheel en al WASSENAAR - De Haagse politie heeft gistermiddag op de Laan van Nieuw-Oost In- dië een vijftal in Nederland verblijvende Joegoslaven aangehouden waarvan er twee even daarvoor gepoogd hadden in Wassenaar een ou de vrouw te beroven. De roofoverval mislukte omdat de vrouw op een alarmknop wist te drukken waarna bui ten haar woning aan de Schouwweg in Wassenaar een sirene begon te loeien. Hierdoor afgeschrikt nam het tweetal, een jonge vrouw en man, de benen. Een negenjarige dochter van een Wasscnaarse politieman die onder het sirenegeloei een auto zag wegrijden, wist de politie het kenteken, merk en kleur hiervan door te ge ven waarna binnen een hall uur de aanhoudig volgde. wil aanleggen, daarvoor hebben t Voor zijn pleidooi voor een geza menlijke aanpak van gemeente lijke milieutaken verwijst Van Kuijen naar een recent door Bu reau Berenschot in Zeeland uit gevoerd onderzoek. Uit dit on derzoek is onder meer gebleken dat kleinere gemeenten onvol doende draagvlak bieden voor een dienst die is belast met een volwaardige uitvoering van ge meentelijke milieutaken. Van Kuyen: "Toepassing van de door Berenschot ontworpen formule leert dat je voor elke duizend be drijven drie milieu-ambtenaren in huis moet hebben. Die norm van duizend bedrijven is geba seerd op het uitgangspunt dat je die drie milieu-ambtenaren zin nig en efficient aan de gang moet kunnen houden. Er moet sprake zijn van een volledige bezetting. Minder dan drie ambtenaren kan ook niet, daarvoor is de materie te veelomvattend en te gecompli ceerd". Hij vervolgt: "Nu zijn er natuurlijk maar weinig gemeenten met dui zend bedrijven, alleen gemeen- Door Wim Koevoet ten met minimaal vijftigduizend inwoners komen in de buurt. In een gemeente als Warmond zou den die drie milieu-ambtenaren dan ook niet efficient kunnen werken. Maar je hebt ze toch af en toe nodig. Het afstoten van milieutaken naar de provincie zou soelaas kunnen bieden. Maar dat zou jammer zijn want het creëren en het instandhouden van een goed leefmilieu is een taak die duidelijk by. de gemeen ten thuishoort Daarom kies ik Egels Toch ziet Van Kuijen ook boven zijn eigen plannen sombere buien hangen. Hij vreest dat maar weinig gemeenten bereid zullen zijn de krachten te bunde len, bang als ze zijn voor verlies van hun eigen zelfstandigheid. "Gemeenten zijn net egels in de winter. Als ze het koud krijgen kruipen ze dicht bij elkaar, voe len vervolgens eikaars stekels, waarna ze weer op eigen houtje verder gaan", aldus Van Kuijen. Daarby komt volgens Van Kuijen nog eens dat nogal wat gemeen tebestuurders er vanuit gaan dat het in hun dorp of stad wat mi lieuproblematiek betreft wel los zal lopen. "En daar zit nu juist het knelpunt want met zo'n in stelling komt er van een preven tief beleid niets terecht. Er wordt pas ingegrepen als het al te laat is, by een calamiteit dus. Boven dien zou ik voor de bewering dat er in Warmond geen sprake is van bodemverontreiniging niet m'n hand in het vuur durven ste ken", aldus het PW-raadslid. Van Kuijen wijst er voorts op dat bij milieutaken niet meteen ge dacht moet worden aan Lekker- kerk en Gouderak. Ook de 'klei nere' zaakjes zoals een rare smaak van het drinkwater, het lawaai van stookketels van kas sencomplexen, maar ook lawaai erige buren en een disco die de volumeknop te ver heeft openge draaid horen erbij. Van Kuijen wenst overigens nadrukkelijk dat zijn pleidooi voor een krach- tijger uitvoering van milieutaken niet moet worden gezien als een oorlogsverklaring aan bedrijven. "Integendeel, bedrijven zijn net zo goed gebaat bij een goed mi lieubeleid. Een hinderwetver gunning is immers een stuk dat niet alleen verplichtingen oplegt, er kunnen ook rechten aan wor den ontleend. Een hinderwetver gunning biedt bedrijven een ze kere bescherming want bedrijfje pesten komt ook voor". Van Kuijen is het gedeeltelijk eens met de bewering dat het Samen werkingsorgaan Bollenstreek (SOB) van waaruit de gezamen lijke aanpak van milieutaken volgens de plannen van Van Kuijen in gang moeten worden gezet daarvoor wel eens niet ge schikt zou kunnen zijn. Uit War mondse bestuurskringen klinkt nogal eens de kreet dat het SOB niet meer is dan "een vederlichte praatgroep" en ook wethouder Van Schagens (CDA) eerdere po gingen om bij het SOB een geza menlijk milieubeleid uit te stip pelen werd er in de kiem ge smoord. Vederlicht "Maar Warmond is nu eenmaal wat samenwerkingen op tal van an dere gebieden betreft aangeslo ten bij de bollengemeenten. Bo vendien is het zo dat als we zelf geen orde aanbrengen in ons mi lieubeleid anderen, bijvoorbeeld de provincie, ons zal dwingen. Lukt het dan halen we de wind uit de zeilen van de voorstanders van gemeentelijke herindeling. Als je als kleine gemeente laat zien zelfstandig te kunnen blij ven en toch samenwerkt dan is er weer wat druk van de ketel. Verder is het ook niet zo dat je door een gezamenlijke aanpak van de ene op de andere dag aan elkaar bent vastgeklonken. Al zouden alle milieumensen uit de bollengemeenten maar eens een keer aan één tafel gaan zitten. Daarmee zou de bereidheid zijn getoond en zijn we meteen een flink eind op weg", zegt Van Kuijen. Van Kuijen erkent dat de huidige economische malaise een goed milieubeleid in de weg kan staan. Recent onderzoek in Ne derland door de Engelsman Gra ham Bennett toont aan dat ge meenten uiterst soepel ziin bii het toepassen van de milieuwet. Als een bedrijf zegt dat het de op gelegde milieumaatregelen niet kan betalen dan tellen in veel ge vallen de argumenten van de werkgelegenheid zwaarder, zo heeft Bennett vastgesteld. Ook in Warmond heeft de slechte eco nomie een enigzins vergelijkbare situatie doen onstaan. Het War mondse industrieterrein in Plan Zuid was aanvankelijke bedoeld voor Warmondse bedrijven die in de bebouwde kom als hinder lijk werden ervaren de gelegen heid te bieden te verhuizen en al daar uit te breiden. Doordat de gemeente momenteel het reste rende deel van de grond van het industrieterrein aan de straatste nen niet kwijt kan en zich zag ge confronteerd met hoge rentelas ten is besloten de Veerpolder ook voor niet-Warmondse bedrij ven open te stellen. Van Kuijen daarover: "Dat is een voorbeeld van het omzetten van een beleid op lahgere termijn in een ad-hoc beleid waarvoor ik overigens wel begrip kan op brengen. Toch zou ik willen waarschuwen voor een al te gulle uitgifte van de grond van het in dustrieterrein. Men raakt nu wat zenuwachtig door de slechte eco nomie waardoor men de grond niet kwijt kan. Maar als straks de economie aantrekt en Warmond se bedrijven kunnen een verhui zing wel betalen dan bestaat het gevaar dat het industrieterrein tegen die tijd vol is. Daar komt nog eens bij dat Warmond voor zijn grond een nogal voordelige prijs vraagt. Wat me ook een beetje dwars zit is dat Dekkker Hout zonodig tennisbanen wil aanleggen. Plan Zuid was in eer ste aanleg industrieel bestemd dus die tennisbanen kunnen we aanvankelijk nooit gewild heb ben". OEGSTGEEST - De Oegstgeester raad zat gisteravond aardig in de maag met de komende tariefs verhoging van het kabeltelevisie bedrijf Casema. Deze verhoging bedraagt maar liefst 16%: per maand zal een ieder, die is aange sloten op het volledige kabelnet- programma (12 kanalen) zal in 1983 een bedrag van 15,70 moe ten gaan betalen. Dit was afgelo pen jaar 13,55. Alle politieke fracties maakten zich over deze verhoging zorgen. Uitdrukkingen als: het eerste ge- A is niet altijd kattegespin, ge dane zaken nemen geen keer en geen waar voor je goede geld krijgen werden in dit verband gebezigd door resp. CDA, PvdA en D'66. Vooral CDA-fractievoorzitter van Veen maakte het college duide lijk, dat de Oegstgeester kijker in de toekomst nog meer verhogin gen te wachten staan, vooral ook omdat de firma Casema een ver lies van anderhalve ton wil (moet) doorberekenen aan de ge meente. Naast het kijk-en luister geld betekent dat voor de Oegst- OEGSTGEEST - De gemeente raad van Oegstgeest is gister avond zonder verdere discussie akkoord gegaan met de voorge nomen verkoop van het stuk grond waarop de Springplank- school aan de Lange Voort heeft gestaan. De netto opbrengst voor de gemeente is ƒ485 duizend. Het voormalige VVD-raadslid Van Vloten had eerder kritiek geuit op de verkoop van de grond om dat naar haar mening een hogere opbrengst had moeten worden verkregen. Tevens ziet zy weinig in de bouwplannen van de koper r voren gebracht dat er huizen in de prijs klasse van ƒ250 tot ƒ300 duizend in Oegstgeest momenteel geen behoefte bestaat. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord. Kooi. Merenwijk: za: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; spreekuur vlgs afspraak; zo J. Crul, Noordeindsplein 8a, tel. 142888; spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid. Tuinstadwijk, Professorenwyk, de Waard: za: D. Hammerstein, tel. 720936; spreek uur vlgs afspraak, zo: J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za: W. Schellekens. Paganinistraat 24, tel. 764035; spreekuur vlgs afspraak, zo: E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Be vrijdingsplein 60, tel. 768918; spreek- Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol. Verhage, Zwijnenburg: za tot 18 uur. Nagelsmit, tel. 410957; spreekuur 11-11.30 uur in praktijk Arendshorst, za 18 uur tot 24 uur: P.L. Tan, Schoener- wal 13, tel. 210890; spreekuur 11-11.30 Oegstgeest - za. E.W.F. van Walchren. Oranjelaan 29. tel. 174830; zo. HA Re- terink. Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten - za, W. van Dam, Palestn- nalaan 29. tel. 3960; zo, J.P. Baars. R. Wagnerlaan 63. tel. 2520 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 24 dec incl. za en zo tot 8 uur: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Noord-Hofland. Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. van zo 8 uur tot vr 31 dec: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus. Kempenaer- straat 31. Leiderdorp, tel. 173330. seweg 36, tel. 01717-2317. dorp, Oegstgeest: za, T.G. Tan, C. Huijgenslaan 55, Leiden, tel. 313846; zo, R.P. Snoep, Rijnsbur- gerweg 29, Leiden, tel. 175636. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VRIJDAG Leiden - Augustinus, Rapenburg: Kerst In. 20-24 uur. Stadhuisplein - kerstnachtwake tegen atoomwapens, 23-11 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, 22 uur. tel. 149987. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - vrouwenavond, 21-1 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. ZATERDAG Augustinus - Kerst-In, 10-24 uur. ZONDAG Leiden - Augustinus, Kerst In, 10-1 uur. Holiday Inn - Kerst Koffieconcert, 11 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Museum voor volkenkunde - Steen straat, film over Noord-Togo, 15 uur. MAANDAG Leiden - Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19, ma t/rti vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie. 20 uur. Pieterskerkchoorsteeg 15 - club- en buurthuis Inde Vroolijcke Arke en de, Werklozen Belangen Vereniging, i geestenaar een extra aderlating. Hij was ook niet erg gelukkig met de kwaliteit van het gebodene. Wethouder Kohlbeck (PvdA) bleek dat helemaal met hem eens te zijn: "Wat we nu met name op de drie Engelse zenders te zien krijgen, is maar 35% van de werkelijke kwaliteit." De raad was dan ook unaniem van mening, dat bij het komend over leg met de NV Casema een pittig gesprek moet gaan plaatsvinden om een grens van de tariefsver hoging te stellen. ■illIJJJJIllüJMl.l.l LEIDEN Overleden: M. Kaya (1982) man; J.A.M. van der Meer (1931) man; H.J. Witkam (1914) man, J. Boelee (1909) man; H.J. Kraaienhagen (1938) man; J.J Rozier (1905) man; P.B. Hagenaar (1890) man; J. Siere (1955) man; C.C. Scheffer (1980) vr.; C.E.M. van der Wielen (1909) vr.; D.A. Franke (1905) man; H. van der Lugt (1905) vr.; C. Kuyt (1914) vr. echtg. van H. van Beelen; J.J.W. van Kempen (1927) vr. echtg van J.G. van Steyn; A.G.M. Werkhoven (1918) man; M A. Koevoets (1934) vr. geh. gew. met H.J.F. Busman; J. Koekoek (1898) vr. geh. gew. met P. van Iterson; J.C. Leget (1897) vr.; C. van D(jk (1914) man; J. Wille (1917) man; S. Lek (1908) vr. geh. gew. met J. Akerboom; E.A. Jansen (1907) vr. geh. gew. met P.J. Timmers; F.J. Vies (1916) man; D. van den Berg (1982) man; W. Korswagen (1920) man; J. de Haas (1893) man; W. Wydom (1920) man; J. Mantel (1897) man. Willem IJdo (33) is benoemd tot hoofd van het Leiderdorpse bu reau Voorlichting. Hij volgt in deze functie Oscar Reijers op IJdo heeft de afgelopen drie jaar ervaring in de gemeentelijke voorlichting opgedaan in Lely stad. Daarvoor werkte hij twee jaar bij de redactie van De Ha venloods. Het nieuwe hoofd voorlichting be gint zyn Leiderdorpse loopbaan in maart 1983. OPGERICHT 1 MAART I860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAO VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij LekJsch Dagblad B V Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 l.n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 61.25 Per post I 83.60 Jaarabonnement 233.50 Per post 322.90 Losse nummers f 0.85 Maandabonnement I 20.59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj dirN Quakemaat Rubriekchefs J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (ptv) W F J Wirtz (bin./buit /ec J Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in; Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington, Rome, Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2