c De Sjelter luidt noodklok Partijen sparen kruit tot Weidse agenda Beleid Leiderdorp is ramp voor sociaal-cultureel centrum' Wassenaarse begrotingsbehandeling mat "Bezuinigingen zijn voor bibliotheek geen acuut gevaar Mooie momenten bij "Excelsior' Burgerlijke stand Gebroken been en ribben na aanrijding Nacht van Voorschoten: 14 januari volgend jaar Stad en rand WOENSDAG 15 DECEMBER 1982 *Fraos Iestra (I) en Victor Mol- ken boer, bestuursleden van bet sociaal-cultureel centrum de Sjelter. "Het beleid dat de werk Ia rampuallg. Het komt er op neer dat de Sjelter na bet Interen op de reserves In 1994 kapot is, We bloeden gewoon dood. Het is leder Jaar een aderlating WASSENAAR De begrotingsvergadering heeft voor Wassenaar weinig nieuwe, schok kende zaken opgeleverd. Wèl wil de WD nu eindelijk een naaktstrand, de PvdA geen kernwapens in Wassenaar en wenst D'66 in modern badpak te zwemmen zonder een verouderde politieverordening te schenden. Het dilemma is groot voor het be stuur van de stichting. Voorzitter Victor Molkenboer en penning meester Frans Iestra maken dat duidelijk. De Sjelter moet net als iedere andere instelling ieder jaar vijf procent bezuinigen. Er zijn echter maar beperkte moge lijkheden. Of er wordt in het per soneelsbestand gesneden of in de activiteiten. En daar begint het dilemma. "Het jongerenwerk is de enige activiteit die veel geld kost, daar moet klauwen geld bij", aldus Iestra. De jongerenac- tiviteiten zijn dit jaar pas echt van de grond gekomen op ver zoek van wethouder Gehner. Door haar bezuinigingsbeleid moet datzelfde jongerenwerk er nu aan geloven, aldus het be stuur van de Sjelter. Het bezuinigingsbeleid strookt niet met de wensen die de ge meente heeft op het gebied van het jongerenwerk. Molkenboer: "Nu heb je zelfs geen geld meer om het werk te continueren, ter wijl het beleid van de gemeente er op gericht is dat werk uit te breiden. Je moet ze helemaal los laten. Maar je wilt toch wat met ze doen. Je kan ze niet alleen aan de bar laten staan drinken". Ie stra vult aan: "Vooral die werklo ze jongeren hebben een eigen ruimte nodig. Straks moeten die de straat weer op". Verwarming Als het huidige beleid wordt voort gezet zal volgend jaar het jonge renwerk al op een laag pitje wor den gezet. De Sjelter kan wel in teren op haar eigen vermogen en zo de bezuinigingen opvangen, maar volgens penningmeester iestra xs dat geen oplossing. "Dan heb je helemaal geen geld meer voor onderhoud. Wat moet je dan doen als je verwarming stuk gaat?" Het afstoten van het jongerenwerk is de oplossing echter ook niet. "Als dit beleid zo doorzet dan moeten we in gods naam maar die geldkostende ac tiviteit afstoten. Dan redden we het misschien wel tot 1986". Maar dan zal er ook moeten wor den bezuinigd op de personeels kosten. Het vooruitzicht is niet zo vrolijk, want juist die activiteiten die geld kosten sluiten uitstekend aan op de doelstellingen van de Sjelter en die van de gemeente. Kortom, de gemeente subsi dieert dan een instelling, die niet meer kan doen waar ze dat geld eigenlijk voor krijgt. Een bijkomend probleem is de ver andering van subsidiegever. Vroeger kreeg de Sjelter subsi die direct van het ministerie van crm. Die betaalde de personeels kosten voor honderd procent en nam een groot deel van de activi- teitenkosten voor zijn rekening. Omdat de Sjelter zo zelf kon be schikken over het geld van de ac tiviteiten zijn er extra uren voor jongerenwerk uit gefinancierd. "De gemeente bekijkt alleen het saldo en daar baseren ze de sub sidie op. De jongerenwerker die jullie in het verleden hebben ge nomen, zegt de gemeente nu, die betalen wij niet", aldus Iestra. Het is de bedoeling dat in de toe komst een nieuwe subsidieveror dening wordt opgesteld waar door er naar activiteit kan wor den gesubsidieerd. Die nieuwe Veel politieke strijdpunten, zoals de organisatie van de brandweer, de GG en GD, de woningbouw en het scholenplan, kwamen nauwelijks uit de politieke verf. De partijen lijken hun kruit te sparen voor de bezuinigingsron de die in januari zal beginnen en 7 miljoen aan offers zal vragen. De liberale wethouder v.d. Wiel- v.d. Flier verzon enkele weken terug reeds het motto: "kan het niet zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan". De confron tatie tussen de twee grootste par tijen, WD en CDA, zal centraal staan in die bezuinigingsdebat- ten. In de financiële beschouwingen schuilden al de kleine verschil len in opvatting tussen de libera len en de christen-democraten. Aan WD-wethouder Barping is de taak ook deze operatie, die hij zelf gigantisch noemt, tot een goed eind te brengen. De WD gaat er vanuit dat de buf fer van 5 miljoen gulden, die Wassenaar nog heeft, vooralsnog intact wordt gehouden. De chris ten-democraten deden deze uit spraak niet. In het verleden ech ter vroegen zij al verschillende malen om "aantasting" van dit bedrag. De verhoging van de onroerend- goed-belasting is een ander me ningsverschil tussen de twee voornaamste opponenten. Waar de liberalen verhoging hiervan afwijzen, wil het CDA wel "over wogen zien de ogb te verhogen". Zij noemt dit een "aanvaardbaar middel". Raadslid Speelman: "uw college legt in zijn wat som bere degelijkheid een iets al te zwaar accent op vermindering van uitgaven". Over het voorzieningsniveau lijken beide partijen het eens te zijn: dat mag niet worden aangetast. Tóch vreest het CDA dat het "on denkbaar is dat zonder aantas ting van het voorzieningenni veau, de tekorten gedicht kun nen worden". In dit geval is het CDA bang dat het college (lees: de WD) minder moeite heeft met zo'n aantasting, dan met "heroverweging van nog niet on herroepelijk aangegane verplich tingen ten laste van de saldi-re- serve". Blijkbaar wil het CDA in zo'n geval alsnog de uitgaven uit de saldi-reserve heroverwegen i.p.v het voorzieningenniveau terugschroeven. Wel willen de christen-democraten korten op "als luxe of minder noodzakelijk te beschouwen voorzieningen". Beide partijen geven het college ook nog andere tips voor de toe komst. Zo legt de WD de na druk op kostendekkende tarie ven "sterker dan tot nu toe". Voorts vinden de liberalen dat het bezuinigingsbedrag wellicht met 1,3 mihoen verhoogd dient te worden, om in 1987 geen be grotingstekort te krijgen. Financieel specialist Speelman van het CDA echter denkt in een andere richting en vraagt zelfs om "een scenario voor een bezui niging van minder grote om vang". Dit zou men kunnen ge bruiken als men "al te snel van stapel blijkt te zijn gelopen". Het CDA blijkt grote moeite te heb ben, met al te grote lastenver zwaringen voor de burger in de toekomst: "niet iedereen zal vol doende compensatie kunnen vinden". Om zoveel mogelijk succes te heb ben kondigde wethouder Bar- ning var. Financiën al aan een "open behandeling" voor te staan: "alle sectoren, zullen op alle merites worden beoor deeld". De raad. werd tijdens de behandeling van de begroting 1983 voor het publiek "beschermd" door vier stoere zuiltjes en een koord. Deze afgrenzing heeft burgemeester Staab laten aanbrengen om te voorkomen, dat ondeu gende burgers zich bij de raadsleden kunnen voegen om onoirbare praktijken te bedrijven. Vorige week werd zo'n burger verwijderd door de politie toen hij, tegen burgemeesters uitdrukkelijke wil in, tóch stenciltjes uitdeel de aan de raad. Staab hoopt dat het in sierlijke bogen hangend koord, politie-optreden overbodig maakt. Wethouder Van de Wiel: LEIDERDORP - De tijd van de kerstconcerten is alweer aangebroken. Zo gaf gister avond de Christelijke Orato rium Vereniging "Excelsior" een kerstconcert in de Schep- pingskerk. Het fraai verzorg de programma-boekje kon digde de Pastoral-Messe in F- dur van A. Diabelli en het Oratorio de Noël van C. Saint-Saens aan. De Pastoral- Messe is een lastige compos- titie voor het koor wegens het feit dat de partijen vaak zeer vermoeiend zijn om te zin gen: veel hoge tonen en cres cendo's die niet makkelijk liggen. Door een grote inzet van koor en dirigent waren er mooie momenten aanwezig, zoals het laatste deel in het Gloria: Cum Sancto Spiritu wat een fugatisch begin heeft. De inzetten werden duidelijk gezongen en mond den uit in een fraai gezongen "amen". Een goede samenwerking tus sen koor en solisten was te horen in het Benedictus. De dirigent Jos Schohaus gaf een duidelijke leiding die hier en daar wat moeilijkhe den aardig opving. De sa menklank van het Amster dams Begeleidings Orkest was goed, doch de afwerking was niet tot in de puntjes ver zorgd. De solisten, Esther Hillinga, sopraan, Willemke van Claerberghen, alt, Andrè Poddighe, tenor, Julles Hom mes, bariton en Eugenia Al- ting, kleine partijen, kwamen meer aan bod in het Oratorio de Noël van Saint-Saens. De alt heeft een warme, wat zwa re stem, die mooi tot zijn recht kwam in de derde aria. De sopraan Hillinga had he laas veel moeilijkheden met de juiste intonatie. Als kwin tet in het negende deel was het solistenteam heel aardig van samenklank. Het koor liet in het laatste deel haar volledige volume horen, het geen na de exacte inzet een fraaie afsluiting van dit orato rium was. CAECILE HOUTMAN 99 WASSENAAR - De Wassenaarse bibliotheek is volgens wethou der Van de Wiel-v.d. Flier niet in acuut gevaar gekomen door de bezuinigingsplannen. Hiermee reageerde zij op vragen van het WD-raadslid Tamboezer in de begrotingsvergadering van giste ren. Het bestuur van de biblio theek is echter zeer verbolgen over het college-besluit tot uit stel van verbouw van het ge bouw. Ook betreurt men de ont slagen die zullen moeten vallen en de taken die hierdoor afgesto ten moeten worden. Het college-besluit tot uitstel van verbouw van de bibliotheek kwam eind vorige maand. De voorbereidingen voor de ver nieuwing waren toen al in een af rondend stadium. Het raadsbe sluit hiervoor werd in maart dit jaar reeds genomen. Ook de com missies hebben hun positief oor deel al over de plannen gegeven. Raadslid Tamboezer (WD) vroeg zich af hoe de bibliotheek zich nu uit de problemen dient te red den. Zowel personeelsverminde ring als uitstel van verbouw lei den tot een grote druk op het personeel. Ook zette Tamboezer vraagtekens bij het "voorlopige" uitstel: "zijn dit geen doekjes voor het bloeden, de beslissing lijkt mij al vrij definitief'. Wethouder Van de Wiel-v.d. Flier vond een en ander overdreven: "als ik langs dat grote gebouw rijd, dan denk ik wel dat er nog ruimte genoeg is". De wethouder voelde meer voor een oplossing van eventuele problemen door het bestuur zelf: "ik verwacht daarvan een bepaalde inventieve manier van reorganiseren". Voor het college zag zij hierin voors hands geen taak. Het bestuur van de bibliotheek echter vindt zelf het college-be sluit een bedreiging. Ondanks de toenemende behoefte aan deze instelling wordt zij in haar moge lijkheden beperkt. Daarom denkt men aan beperking van de openingstijden en afstoten van taken: "het zal de vraag zijn of de discotheek gehandha'afd kan blijven, evenals het bejaarden- werk. Van de door de gemeente raad zogewenste artotheek kan uiteraard helemaal geen sprake meer zijn", aldus het sombere bestuur. LEIDEN - Geboren Ley la dv B. El Bonne en G.M. Brand, Hendrik Johan nes zv. H. Brugman en J.M. Sierat, Lau ra Michelle dv. F. du Prie en W. Haas noot, Danielle dv. C.M. Guijt en J. Haa ring. Angelique dv. R. Louwrier en D.J.E. de Boer, Leuntje Jannetje Elisa beth dv. A. Haasnoot en J. Sira, Hara Heieen dv. P.J. van Amersfoort en E.C.M. Dijkerman, Marjan dv. C. Berk- heij en J. van Duijn, Irene Maria Elisa beth dv. J.C. van Buuren en C. Ouwer- kerk, Richard zv. T. de Leef en M C. van Zeist, Ralph Thurstan zv. G.L. Buijs en M.A. Home, Chantal Leoni dv. L. van Beelen en L.E. Houwaart, Richard Ge- rardus Simon zv. J.W.D. Boelee en C.W de Roo, Bianca dv. A.G. van Asten en M. Plesman, Martine Marieke dv F.J. Teu- ling en T.A.M. Op den Kelder, Nathalie dv. C. van Keeken en M. de Boer, Vera dv. H.C. Batelaan en J.L.M. Olsthoorn, Hella Johanna dv. J.M. HooRman en W.J. Bruins, Peter Bastiaan zv. C.F.A. Sier en C. Heek, Cornells Jacob zv. J. Korbee en J.P. Smit, Josien dv. H. Ho- gewoning en J. Veldman, IJsbrand zv. J. Guijt en A. Verdoes. Marinus Jan zv. M.P. Heyboeren S.M. Koster, Raymond Franciscus Lambertus zv. F.J.J. Godyla en J.M. Kok, Antoinette Mariólle dv. E.W. Schuurman en G.I. Eissens, Marij ke dv. R. de Jong en S.C. Kloosterman, Miranda Briggita dv. A. van der Blom en A.J. van Haren, Vincent William Francis zv. C.W. Jouvenaar en A. Schrurs, Maria Johanna dv. J. van Maa- nen en J. Meijvogel, Monique dv. J.G. Bogaards en C.G. van Duivenboden, Frédérique Henriêtte Paulina Maria dv. A.H.J. Roes en W.B.M Fleerkamp, Gil les zv. D. Ketting en H. Hallink, Hendrik zv. G. Messemaker en W. van Egmond, Janice Nelske Jorien dv. A.J. van Duijn en A.J. van Leeuwen, Kim dv. G. van Heusden en C. Huisman. Overleden: A. Harland, (1900), vrl. geh. gew. met J.G. Kooijman; F.M. Meijer. (1928) man; K.M.S. Tuhumury, (1982) man; J.H. Goossen, (1897) man; J. de Graaf, (1917) man, W J.M. Hendnchs. (1904) vrl. geh. gew. met J. de Graaf. M.A. de Water. (1928) vrl. echtg. van H.W.A. Thyssen; J.C.J. Blom (1908) man, E.C.M. de Rooij. (1904) vrl; J. Looijaard, (1941) man; T.J. van Hame ren. (1962) man, A.J. Streng. (1912) vrl. echtg. van P.J. van Eeden; L. Brand wijk, (1916) man; A.M. Bergman, (1900) vrl. geh. gew. met J. van Hooidonk; H. Jonker, (1929) man; L. Boellaard, (1890) man; A. Piket, (1899) man, D. Pison, (1892) vrl. geh. gew. met A. van Ark; G P Mulder, (1893) man. LEIDERDORP - "Het beleid dat de gemeente Leiderdorp nu voert voor het sociaal- cultureel werk is rampzalig. Het komt er op neer dat de Sjelter na het interen op de reserves in 1984 kapot is". Het bestuur van het Leiderdorpse sociaal-cultureel centrum de Sjelter luidt de alarmklok. Als de gemeente haar bezuinigingsbeleid op deze manier doorzet, lopen de activiteiten groot gevaar. verordening had er al lang moe ten zijn, maar door tijdgebrek is het opstellen steeds verder de toekomst in geschoven. "Omdat de gemeente niet heeft gezorgd voor een nieuwe subsidieveror dening worden wij geconfron teerd met deze bezuinigingen", is dan ook het verwyt van de Sjelter. Volgens wethouder Gehner is dat verwijt niet terecht. Crm heeft vorig jaar flink gekort op het wel zijnswerk en de gemeente heeft dat niet doorberekend aan de Sjelter. Als het sociaal-cultureel centrum nog steeds onder crm zou vallen, had er al veel meer moeten worden ingeleverd. Hobbyisme De oplossing van de problemen ligt bij de gemeente zelf. Volgens het bestuur van de Sjelter moet die het sociaal-cultureel plan, dat vorig jaar werd gepresenteerd beter uitvoeren. Victor Molken boer, die mede het sociaal-cultu reel plan heeft opgesteld: "De so ciaal-culturele werkgroep heeft gezegd: er moet ieder jaar vijf procent op het welzijnswerk worden bezuinigd. De gemeente heeft daarvan gemaakt: vijf pro cent voor iedere instelling. De gemeente zegt niet: dat werk vin den wij belangrijk en daarom handhaven wij de subsidie. Die keuzes worden niet gemaakt en dat was wel de bedoeling. En dat stoort ons nog het meest. De ge meente maakt de keuzes niet maar de instelling moet dat doen. De keuzes zullen moeten liggen bij de gemeente aan de hand van de vorig jaar gestelde prioriteiten". Wethouder Gehner is het hier ook weer niet eens met het bestuur van het sociaal-cultureel cen trum. De Sjelter komt er volgens haar erg goed af. De subsidie voor 1983 is bijna gelijk aan die van 1982, terwijl andere instellin gen, zoals de kinderspeelzalen en K O fors moeten inleveren. Gehner vindt dan ook dat er wel degelijk wordt gekozen. Overigens is Gehner overtuigd van de noodzaak tot bezuinigingen bij de Sjelter. Volgens haar hoeft dat niet ten koste te gaan van bij voorbeeld het jongerenwerk. De Sjelter kan meer vrijwilligers in schakelen en zo op de perso neelskosten besparen, aldus Gehner. De beroepskrachten zouden de vrijwilligers moeten begeleiden en minder tijd spen deren aan de activiteiten, meent de wethouder. Het bestuur van de Sjelter wijst dat weer van "de hand. Volgens Mol kenboer en Iestra moeten er ge woon duidelijke keuzes door de gemeente worden gemaakt. Dan kan het voorzieningenniveau in het welzijnswerk op een accepta bel peil blijven. "Ze willen ieder een tevreden houden, iedereen tot vriend houden. Dat is geen beleid, dat is hobbyisme. Een voorbeeld daarvan is de speel-o- theek. Dat is een heel goed initia tief, maar de subsidie (bijna tien duizend gulden) wordt nergens tegen afgewogen", aldus Mol kenboer. En: "Op ons beleidsplan hebben ze geen opmerkingen. Maar voor de kosten die daar uit voortvloeien willen ze niet opdraaien. We bloeden gewoon dood. Het is ie der jaar een aderlating". WOENSDAG Leiden. K&O, Oude Vest 45: kinderfilm "Jason de bergleeuw", 14.30 uur. 't Spoortje, Bemhardkade 40: spreek uur vrouwen in de bijstand, 's ochtends. Buurtwinkel, Haarlemmerstraat 73b: adviesbureau Werklozen Belangen Ver eniging, 10-12 uur. I Jongeren Advies Centrum, Caecilia- straat 67: meisjestelefoon (126052), 16-22 uur. Architectenwinkel Oude Vest 163: kosteloos advies, 17-18 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: films en discussie over Chili, 20 uur. Rapenburg 100: videofilm over Guate- male, 20 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28: literaire avond, lezing J. Brugman ("literatuur contra universiteit") en gedichten D. Hillenius, 20.15 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film "Pas sion" van Jean-Luc Godard, 20 en 22.15 Stadhuis, raadscommissie maatschap pelijke aangelegenheden, volksgezond heid, cultuur en sport, 20 uur; raads commissie financiën, 20 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28: deelcom- missie De Lakenhal, 16.30 uur. Leiderdorp. Zijloordkade 3: gespreks- avond over borstvoeding, 20 uur. Zoeterwoude, gemeentehuis: gemeen teraad behandelt begroting, 20 uur. DONDERDAG Leiden. Antonius kerk, kerstviering school De Noorderwiek, 19.30 uur. Scarabee, Pieterskerkchoorsteeg: op treden dichter/schrijver J. van Doom, 22 uur. 't Spoortje, Bemhardkade 40: politiek forum over gemeentepolitiek, 20 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: Turkse film "Yol" van Yilmaz Güney, 200 en 22.15 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33: forum discussie over Palestijnen, 20 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: films over vrouwen in Zuid-Afrika, 20 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film "Pas sion" van Jean-Luc Godard, 20 en 22.15 Architectenwinkel Oude Vest 163: kosteloos advies, 17-18 uur. Architectenwinkel Pieterskerkhof 18: gratis advies, 20-21 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 10 dec tot 17 dec door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten. tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, FlQrijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OEGSTGEEST - Een vrouw uit Oegstgeest liep gisteravond rond elf uur een gebroken been en en kele gebroken ribben op toen zij op de Geverstraat werd aangere den door een personenauto. De vrouw stak ter hoogte van de Deutzstraat met haar bromfiets aan de hand de Geverstraat over toen zij door de auto werd ge schept. De politie zei niet te kun nen beoordelen of de automobi list te hard zou hebben gereden. VOORSCHOTEN - De jaarlijkse grote culturele manifestatie "De Nacht van Voorschoten" wordt gehouden op vrijdagavond 14 ja nuari 1983 in alle zalen en klaslo kalen van het Cultureel Cen trum. Vanaf half acht zullen 16 verenigingen door middel van een kort optreden in de zaal, hal of koffiekamer een facet van het eigen verenigingsleven laten zien. Deze nacht is goed gevuld met zang, dans en muziek. Ballet is op dit moment erg gewild, want er komenmaar liefst drie verenigingen met een balletuit voering. De commissie Verleven diging Dorp moest helaas beslui ten van een optreden van de "Big Band" af te zien. De voorberei ding en de duur van het pro gramma van deze "New Forma tion" vergt te veel tijd. De avond wordt traditie getrouw geopend door de zangertjes van "De Len teklokjes", daarna "De Alouet- tes" en direkt daarop volgt een optreden van de gemengde zang vereniging "Exultate Deo". Daarna wordt het programma gevarieerder en minder klassiek. Jong en oud zoals de ANBO (Alg. Ned. Bond voor Ouderen) nemen deel aan "De Nacht". Het geheel wordt besloten met de grote band van "De Lindehoeve", maar dan is het inmiddels rond twee uur in de vroege morgen van de zaterdag. Naast optredens in de zaal zijn er ook verenigingen en stichtingen, met een informatiestand zoals De Wereldwinkel, De Wereldkin deren, Amnesty International, IKV, Bibliotheek, Buurthuis werk, Toneelgroep en Streekmu- ziekschool. Ook dit maal konden de verenigingen tot overeen stemming komen ten aanzien van de tijd van optreden. Dat blijft altijd een moeilijke zaak. Wethouder Marselis kon de ver gadering binnen een uur afwer ken. OPGERICHT 1 MAART 1660 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hootdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v Bi| automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 61.25 Per post 83.60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N Quakemaa» Rubriekchefs J. Kroon (stad) B W.T. Jungman (pfv) W F J. Wirtz (bin /buit /ec J Ruygrok-Hoogeve P J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) 16 30-18 00 u Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. I. 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2