Limburg Coupe y oor Yan Gennip Hockeyteam verplettert China: 8—0 Kriek en Denton op herhaling in Australië Wereldrecord Smuda in Inzeil Gewesten steunen KNSB Gross weigert sportprijs De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8.995,- MAANDAG 13 DECEMBER 1982 INZELL (ANP) - De opmerkelijkste prestaties tijdens de internationale schaatswedstrijden in Inzeil kwamen gis teren op naam van Gaetan Boucher en de Westduitse Sigrid Smuda. De tot allrounder "omgebouwde" Canadees werkte de 1500 meter af in superieure stijl. Hij finishte in 1 minuut en 57,29 seconden. Michael Hanning, die in het eind klassement eerste werd omdat Boucher ten val was gekomen op de 500 meter, moest bijna vier se conden prijsgeven op de sleute lafstand bij de allrounders. Bij de dames reed Smuda een wereld record op de vijf kilometer in 7 minuten en 56,00 seconen. De prestaties waren over het alge meen van een redelijk niveau, maar echt indrukwekkend wa ren de verrichtingen niet. And- Jansen vijfde LEIDEN - Marathonschaatser Alex Jansen heeft aan zijn ver rassende zege van twee weken terug nog geen nieuwe erepal men toe weten te voegen, maar de Leidenaar zette de afgelopen dagen zijn opmars in het to taalklassement wel voort. Op de Haagse Uithof-baan sprintte Jan sen zaterdagavond uit een kop groep van 12 man naar een ze vende stek. In Amsterdam over tuigde Jansen donderdagavond in een koppeloton van 20 schaat sers. Vlak voor de finale moest de Leidenaar vanwege een val partij afhaken, om vervolgens alsnog in de groep terug te keren. In de eindspurt sleepte Jansen een vijfde stek in de wacht. De Leidenaar staat nu ook vijfde in het klassement. reas Dietel uit Oost-Duitsland won by de allrounders de 500 meter in 38,96 seconden, maar liet zich daarna niet meer van zijn goede kant zien. In Hanning hebben de Oostduitsers wellicht een nieuwe troef. Vermeldens waard is dat Roemenië sinds ja ren weer een internationaal re presentatieve schaatser bezit in de persoon van Tibor Kopacz. Een week geleden had Kopacz zich by de wedstrijden om de Dynamocup al gemanifesteerd op de lange afstanden. In Inzeil werd duidelijk dat hij als stayer de nodige capaciteiten in huis heeft. Kopacz zegevierde op de afsluitende vijf kilometer in 7.16,02. By de sprinters was de Canadees Jacques Thibault oppermachtig. Hij had in het eindklassement bijna anderhalve punt voor sprong op de Westduitser Fritz Gawenus, die tweede werd. Bij de dames allround reed de West duitse Sigrid Smuda een wereld record op de 5000 meter. Deze af stand staat by de dames dit sei zoen voor het eerst officieel op het programma van de interna tionale titeltoernooien. Smuda, 23 jaar en Westduits kampioene, finishte in 7.56,00. Dat was ze ventiende seconde sneller dan het oude record, dat sinds twee weken op naam stond van de Oostduitse Andrea Schöne-Mit- scherlich. Alie Boorsma heeft by de dames de wedstrijd de Brabant plant- trofee gewonnen. Op de vyf kilo meter eindigde zij als vierde in MELBOURNE (ANP) - Het eerste officiële kontakt met een Westeuropees hockeyteam is de Chinese volksrepu bliek niet best bekomen. Nederland maakte gisteren in Melbourne onder de brandende zon korte metten met de Chinezen: 8-0. Met de eerder behaalde ruime zege op Maleisië (5-1) gaat Oranje in groep a na twee wed strijden duidelijk aan kop. Vandaag speelt Nederland tegen India, dat wereldkampioen Pakistan met 2-1 versloeg. Roderick Bouwman zweeft over de Chinese verdediger Qingya heen. De Nederlander scoorde vijfmaal 8.26,67. Marieke Stam won de af stand in 8.19,70. Jan Ykema behaalde een dubbele overwinning bij de sprinters. On danks eerst een valse en vervol gens een struikelende start kwam de Nederlandse kampioen uit op een tijd van 39,12 secon-, den. Daarmee was hij vyfhon- derdste sneller dan Hilbert van der Duim, die eveneens ambities op het sprintvlak koestert. Op de dubbele afstand hield de Fries in de baanrecordtijd van 1.18,56 zijn provinciegenoten Sies Uil- kema en Geert Kuiper van het lijf. By de all-rounders zegevierde Hil bert van der Duim. Tweede werd Yep Kramer, derde Vergeer. ROTTERDAM - In een uiterst rommelige en langdurige jaarvergadering hebben de leden van de KNSB het bestuur op de belangrijkste punten gesteund. Het voornaamste onderwerp was de financiële beleidsnota. Zou deze worden afgekeurd, dan kwam de subsidie van de regering op de tocht te staan, verwoordde voorzitter Quarles van Uffort. Het gewest Noord-Holland diende een tegenvoorstel in. Met de verhoging van li centie- en contributiegelden zou volgens die afdeling niet méér inkom sten worden bereikt. De vergadering steunde, zy het schoorvoetend, het door het KNSB-bestuur ingediende voorstel. Voorts werd besloten dat marathonschaatsers, die zich voor een KNSB-wedstrijd hebben la ten inschrijven en vervolgens voor een wedstrijd op natuurijs afzeggen, voor tien duels worden geschorst- Zonder dat Oranje tot grote hoogte kwam - daar leende de oppo nent zich niet voor - waren er voldoende produktieve periodes om een grote overwinning te be halen, die eventueel van belang kan zyn als de teams na de groepswedstrijden gelyk eindi gen. Vooral Roderick Bouwman, die na de rust in verband met de hitte met een pet op speelde, had het vizier op scherp staan en scoorde vyf keer. Wel duurde het erg lang voordat hy succes had uit straf- corners. Tegen Maleisië had hij met de "bijl" vier keer gefaald. Nu verdween de bal pas achter de spectaculaire doelman Danzhlu, toen Bouwman voor de achtste keer een korte hoekslag mocht nemen. Daarna was het ineens drie maal achtereen raak. Tegen China kwam het Neder lands gevaar vooral van de vleu gels. Hidde Kruize en Maarten van Grimbergen zorgden met In gedevalueerde strijd DOMMELEN (ANP) - Stephine van Gennip en Bob Potton hebben de jaarlijkse strijd om de nationale tafeltennisbekers gewonnen. Van Gennip triomfeerde bij afwezig heid van Europees kampioene Bettine Vriesekoop - over Mirjam Kloppenburg en Potton bleef in de slotfase René Hijne de baas. Daardoor werd hij onbereikbaar voor het achtervolgende trio Henk van Spanje, Han Gootzen en René Hijne. De confrontatie van de tien sterk ste tafeltennis vrouwen van Ne derland was al bij voorbaat gede valueerd door het wegbLyven van Bettine Vriesekoop, die oververmoeid was van haar zwa- WEST-BERLIJN (ANP) - Mik- hael Gross heeft de Westduit se sportwereld in rep en roer gebracht door zijn weigering de prijs voor de sportman van het jaar persoonlijk in ontvangst te komen nemen. De 18-jarige tweevoudige zwem-wereldkampioen gaf de voorkeur aan de nationale clubkampioenschappen in Aken boven het galafeest in West-Berlijn. Voor de Westduitse tv verklaar de Gross zaterdag, dat hy al leen die dingen doet, waar aan hy plezier beleeft. "By het zwemmen in Aken heb ik met mijn clubmakkers meer lol dan in Berlyn, waar je voor een paar minuten in een smoking gestoken wordt". Zelfs het inzetten van een pri- vé-vliegtuig, zodat hy op bei de evenementen (Aken en Berlyn) present kon zyn, kon Gross niet vermurwen op zijn weigering terug te komen. De luchthartigheid van de 1 meter 99 lange scholier uit Offenbach heeft veel kritiek uitgelokt. Europees kam pioene en wereldrecordhoud ster hoogspringen Ulrike Meyfarth, die in West-Berlijn de prijs van sportvrouw van het jaar in ontvangst nam, had weinig begrip voor het standpunt van Gross. "Deze prijs is voor mij een hoogte punt in myn carrière. Ik be grijp absoluut niet, dat Gross zich zo laatdunkend en pro vocerend hierover uitlaat". Gross was in Aken overigens goed op dreef. By de West duitse verenigingskampioen- schappen zette hy de beste wereldtijd op de 200 meter vlinderslag neer. In het 25- meterbad van Aken tikte Gross aan na 1 minuut 56,2 seconden. De snelste man in het kleine bad was tot nu toe de Amerikaan Craig Beards- ley met 1.56.42. re trainingskamp in Polen en die bovendien met een griepje het bed moest houden. Daardoor gingen Van Gennip en Kloppen burg als favoriet van start. Tot aan de laatste ronde bleven ze beiden inderdaad ongeslagen. De finale kende aanvankelijk een gelijk opgaande strijd. In de vierde game ontsnapte de fel aanvallende Kloppenburg aan een dreigende nederlaag, toen ze met twee matchpoints werd ge confronteerd. Niettemin won ze toch nog met 24-22. Toch bleek Kloppenburg in die energie vre tende fase teveel van zichzelf te hebben gevergd, want in de be slissende vijfde game was Ste phine van Gennip met haar ge raffineerde verdediging (twee soorten rubber) superieur. Met 22-20, 21-8, 18-21, 22-24 en 21-9 veroverde de 19-jarige stu dente fysiotherapie uit Leiden voor het eerst van haar leven de Limburg-coupe. Ook zeer veel spanning viel er te beleven bij de strijd om de fel be geerde NTTB-beker. Na de eer ste dag bezat de ongeslagen Re né Hijne de beste papieren voor de eindzege, maar nederlagen te gen Han Gootzen (0-3) en Henk van Spanje (2-3) schakelden hem uit voor de eindzege. Bob Potton profiteerde van deze ont wikkeling. De 25-jarige Brit, die woensdag tegen Noorwegen zijn debuut maakt in de Nederlandse ploeg, bleef uiterlijk koel onder zijn nederlaag tegen Ron van Spanje (1-3). Tegen zijn grootste rivalen had de spektakulair aan vallende Potton het beste van het spel en via overwinningen op Henk van Spanje (3-2) en René Hijne (3—1) verzekerde hij zich net als vorig jaar van de NTTB- club. Eindstand Limburg coupe, acht ron den: 1. Stephine van Gennip 8, 2. Mir jam Kloppenburg 7, 3. Judy Williams 5, 4. Vivian Blanckaert 4, 5. Wilmie van Ryswijck 4, 6. José Bakker 4, 7. Sonja van Weelderen 3, 8. Marlies van Happen 1, 9. Judith van Maarsenveen 0. Eindstand NTTB-beker, heren, acht ronden: 1. Bob Potton 7, 2. Henk van Spanje 6, 3. Han Gootzen 6, 4. René Hij ne 5, 5. Ron van Spanje 4, 6. Sjoerd Meij er 3, 7. Eric Winnubst 3,8. Patrick Swier 2, 9. Vlieg Q scherpe voorzetten voor menig paniekerig moment in d< Slim se afweer. De openingstreffer, in de 11e minuut, kwam evenwel voort uit een strafbal van Van Grimbergen. Aanvoerder Van As beek zag zyn inzet gestopt door de arm van Yan. Door twee identieke solo's van Van 't hek en Bouwman en de eerste directe benutte strafcorner van Bouw man ging de rust in bij een stand van 4-0 voor Nederland In slaap gesust door de nante mar ge gaf Nederland na de hervat ting het enorme overwicht op het middenveld aanvankelijk uit handen. Een kwartier lang kre gen de onvermoeibare Chinezen, die ondanks een grote dosis en thousiasme het gebrek aan tech niek niet konden verbloemen, volop de ruimte in de aanval te gaan Vooral Xudong en Rong Fu bleken daarbij toch niet ge heel van enig talent gespeend. Voor het overige was het spel van de Chinezen, die zich wel in de gunst van het later op de dag tot ongeveer 5000 man aanzwel lende publiek mochten verheu gen. te chaotisch om Nederland echt te verontrusten. In het laatste deel van de tweede periode verdubbelde Oranje de score. Bouwman verzilverde nog twee strafcorners. Van t H. k schoot direct hard in na een voorzet van Kooyman n tW minuten voor tijd bracht weer Bouwman de eindstand op 8-0 na goed werk van DtepcvMI Kort na het vyfde doelpunt zette Wim van Heumen twee verse krachten in Heijn en Voerrnans namen op de vleugels de plaat sen in van Kruize en de licht ge blesseerde van Grimbergen "Er was op de vleugels veel werk ver zet en ik heb die jongens tegen India hard nodig", aldus Van Heumen, die zyn spelers snel de schaduw instuurde Tekening zij de Limburg Loupe. LEIDEN - Met een onverwachte sprintzege o£ Matthieu Hermans heeft John Kuyvenhoven zijn eerste overwinning voor dit sei zoen in de landelijke wielervel- dritten bewerkstelligd. De Lei denaar zat al een paar maal in de buurt van een zege, maar zag zijn pad tot nu toe toch steeds door een sterkere renner gekruisd. In het Brabantse Dorst was Kuy venhoven gisteren toch succes vol, al zag het daar tijdens de fi nale niet direkt naar uit. De Swift-renner had tot dan im mers tevergeefs gepoogd mede vluchter Hermans van zich af te schudden. Na elke demarrage van Kuyvenhoven kwam de Bra bander weer terug Op grond van zyn sterke eindschot beschikte Hermans vervolgens over de bes te papieren voor de zege in deze koers, die ondanks het feit dat al les gefietst kon worden, toch zwaar was. Hermans kwam ook als eerste de laatste bocht door, maar verslikte zich vervolgens in zijn versnelling. De Amstel-ren- ner had een te zware plaat op staan, waardoor de licht spurten de Kuyvenhoven in het korte stuk naar de meet alsnog over hem heen schoot en won. Huub Kools kwam op achterstand als derde over de meet. Ook Michel Meere had zitting in de al vroeg ontstane kopgroep van acht man. Nadat Kuyvenhoven en Hermans waren ontsnapt reed de Alphenaar lange tijd op de vierde stek. om tenslotte als zesde te eindigen. Bij de junioren was Martin Overde- vest in Dorst, met flinke achter stand op winnaar Noëll van der Leij, goed voor een tweede stek. Casper van der Meer, die pas sinds enkele maanden in deze ca tegorie uitkomt, reikte ondanks een afgelopen ketting naar een goede vierde stek. Eddie Kouiss werd voor de overwinning in de nieuwelingen-koers geklopt door plaatselijk favoriet Rakers. Hans Kolenbrander werd vyfde, René Guyt zevende. Piet Overde- vest finishte bij de veteranen als vierde. Op het pure baggerparkoers van Oldenzaal was John Kuyvenho ven zaterdag, achter winnaar Herman Snoeyink, goed voor een vierde stek De in de laatste ronden door hem geloste Hans Steekers kwam als vyde over de meet. Inmiddels begint er enige tekening te komen in de strijd in Melbour ne, al zyn prognoses voor de hal ve finales nog pure gokjes. In groep A heeft India de eerste slag gewonnen. Zaterdag namen de UXlif n tegen wereldkampioen Pakistan met 2-1 revanche voor de onlangs in de finale van de Aziatische spelen geleden neder laag met 1 -7. Een tegenslag voor de Indiërs was de ernstige bles sure die Syed Ali in de slotfase opliep. In groep B nam Australië resoluut de leiding door Nieuw Zeeland met 7-3 te verslaan West-Duitsland, voor het eerst met de nauwelyks van een dybeen- blessure herstelde Bloc her in de gelederen, behield zyn kansen door een benauwde zege (2-1) op Engeland. De ploeg van coach Kletter had over geluk niet te klagen. De Engelsen misten zelfs twee strafballcn (Kerly en Bhau- ra). Bovendien was de Japanse scheidsrechter Sakaida bepaald niet op de hand van de Engelsen, die heten- zien volgend jaar in Amstelveen tydens de EK voor verrassingen te kunnen zorgen. De standen zijn. Groep A Nederland India 1 Maleisië 2 0 0 4 13-1 10 0 2 10 12 4-7 10 0 10 1-2 China 2 0 0 2 0 2-11 ADVERTENTIE SKODA de ruime en robuuste gezinswagen voor pri|s Bewezen degelijkheid, een sterke motor en solide konstruktie, geen enkel ander merk geelt u veei auto voor zó weinig geld1 Pri/zen Skoda 105-serie v a I 8 995. - 120 serie va I 10395.- Inklusiet BTW Pniswiizigtngen voorbehouden Imp de Bmckhorsl Auto Motor Import B V Postbus 184. 2250 AD Voorschoten Tel 01717 6951 merit toch hoe sterk SKODA MELBOURNE (ANP) - De finale van het open Australische tenniskampioen schap wordt een herhaling van de voor afgaande editie. Net als vorig jaar be reikten Johan Kriek en Steve Denton de eindstrijd. Beide spelers stonden giste ren by een temperatuur van tegen de veertig graden meer dan zeven uur op de grasbaan van het Kooyong-stadion in Melbourne om hun finaleplaats veilig te stellen. Kriek ontsnapte tegen de Au straliër Paul McNamee aan de neder laag door in de vijfde set vier matchpun- ten ongedaan te maken: 7-6, 7-6, 4-6, 3-6, 7—5. Denton nam eveneens de langste weg om Pfister te verslaan: 6-4, 4-6, 6-3, 3-S, 7-6. Titelverdediger Kriek en McNamee voch ten voor 11.000 toeschouwers een op windend duel uit. dat voor de Australiër bijzonder dramatisch eindigde. McNa mee leverde de eerste twee sets in door tweemaal de tiebreak te verliezen, maar herstelde het evenwicht in de derde en vierde set. In de vyfde en beslissende set leek hy de slijtageslag in zijn voor deel te beslissen. Op 5-3 forceerde hy op de opslag van Kriek zyn eerste machtpunt en een game later kwam hy op eigen service er wel heel riant voor te staan: 40-0 en drie matchpunten. straliér kon de winnende slag niet pro duceren en zijn tegenstander scoorde opeens met de mooiste passeerslagen, volleys en smashes. Door die bevlieging stootte de in Zuid-Afrika geboren Kriek van 3-5 achter in éon ruk door 7-5, waarmee hy zyn kansen op prolongatie van het kampioenschap open hield. Dat tennis vervelend kan zijn, bewezen Steve Denton en Hank Pfister in hun urenlange duel Beide spelers waren nog niet voor honderd procent hersteld van ziekte en blessures Denton slikt al tien daghen penicilline om een keelont steking onder controle te houden en Pfister heeft last van geforceerde maag spieren. Het duel tussen beide Amerikanen verliep zo saai, dat talryke toeschouwers de are na verlieten en in de kantines dc cnc- ketwedstryd Australië-Engeland op dc televisie prefereerden. Opwinding was er alleen als er weer een toeschouwer door een zonnesteek ge troffen werd, en dat gebeurde alles by elkaar 23 maal Steve Denton won door zyn beter functio nerende opslag, al had Pfister in eerste instante de beste kansen toon hy in de vyde set een doorbraak forceerde en 5-4 met eigen service voor kwam De Amerikaan verzuimde i tenkansic te benutten en werd vervol gens door Denton in de tiebreak versla gen. Toulouse Dc Franse tennisser Yannick Noah won dc finale van hei internationale toernooi in Toulouse. Hy versloeg dc Tsjech To rn as Smid met 6-3,6-2 In de Zuidfran se stad was een pry zen bedrag van zo'n 200 000 gulden beschikbaar Met zyn ge legenheidspartncr Hlasek uit Tsjecho- slowakye haalde Louk Sanders in Tou louse dc halve finales van het dubbel spel Daarin verloor hy van de Tsjechen Smid en Lozil: 2-6, 1-6.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11