c "Gebouw lijkt net een melkfabriek" Vihamij Sassenheim blijft wellicht behouden Geen tweede beroepskracht voor Time Out Weidse agenda "T J Bewoners protesteren tegen flat voor jongeren in Haaswijk Kennedylaan te smal voor fietspaden "Bouwplan De Goede Herder alleen voor Zoeterwoudenaren" Vragen over Wassenaars inschrijvingsbeleid Bouwvakker zaagt zich in de pols Stad en rand DINSDAG 7 DECEMBER 1982 SASSENHEIM - De kans be staat de failliete technische groothandel Vihamij binnen redelijk korte termijn zijn poorten voor een gedeelte weer opent. De firma Haten- boer-Electro bv uit Noordwij- kerhout heeft het voormalige Vjhamij-complex in Sassen heim gekocht. De directeur van het bedrijf, D. Hatenboer, is echter in principe bereid om een deel van de magazijnen te verhuren aan het Zelfbedie- nings Afhaal Magazijn (ZAM) van de voormalige Vihamij. De curator van Vihamij heeft hierom namens de werkgroep die voor het voortbestaan van de groothandel vecht, ge vraagd. Volgens directeur Ha tenboer heeft zijn bedrijf in het complex in Sassenheim zoveel ruimte dat hij een gedeelte van de magazijnruimte zonder veel moeite kan verhuren. Haten boer zegt er verder van uit te gaan dat deze oplossing voor de ZAM een tijdelijke zaak is. Als het afhaalmagazijn in de nieuwe opzet blijkt aan te slaan en groeit, neemt Haten boer aan dat het bedrijf naar een andere vestiging in de re gio uitkijkt. Volgens de direc teur wordt er waarschijnlijk een huurcontract voor vijf jaar afgesloten. Het voortbestaan van het ZAM hangt overigens nog van meer zaken af. Afgelopen donderdag en vrijdag is er een overleg ge weest tussen de werkgroep, de curator en een aantal mogelij ke geldschieters, waaronder de banken, over het voortbestaan van de Vihamij in afgeslankte vorm. Volgens H.J. Marrink, voormalig vestigingsleider van de Viha mij in Sassenheim en lid van de werkgroep, is het de bedoe ling dat er op elf plaatsen in Nederland, waaronder dus Sassenheim, een zelfbedie- nings afhaal magazijn wordt gevestigd. Marrink zegt dat dit mogelijk werk kan opleveren voor ongeveer 100 mensen. Hij wil echter nog niet zeggen hoe veel werknemers er straks mo gelijk weer aan de slag kunnen in Sassenheim. Wel wil hij kwijt dat er naast een maga zijn, ook een telefoondienst en een buitendienst worden ge vestigd. Oyer het slagen van de operatie is Marrink optimistisch. Hij wil echter op dit moment niets meedelen over de resultaten van het overleg tussen de werkgroep, de curator en de geldschieters. Volgens hem is het overleg nagenoeg afge rond, maar kunnen de resulta ten pas over een week worden bekendgemaakt. Marrink wil ook nog niet zeggen waarvan de beslissing van het voortbe staan van de afgeslankte Viha mij afhangt. Geen concurrenten Hatenboer heeft de voormalige Vihamijgebouwen gekocht voor ongeveer anderhalf mil joen gulden. Met de koop is zijn bedrijf volgens hem in één keer uit de problemen. In Noordwijkerhout heeft Haten boer met ruimtegebrek te kam pen terwijl ook de toevoerweg naar het bedrijf, de voormalige Haarlemmertrekvaart, proble men opleverde. In Sassenheim kan het bedrijf, wat de ruimte betreft, voorlopig even vooruit. Directeur Hatenboer hoopt de gebouwen per 1 februari 1983 te kunnen betrekken. Het ZAM kan eerder aan de slag in zijn gedeelte van de magazij nen. Hoewel de beide bedrij ven technische produkten ver handelen, beconcurreren zij el kaar niet. Directeur Hatenboer zegt dat het ZAM zich voorna melijk zal bezighouden met het verkopen van sanitair en kleine electrische installaties aan installateurs en aanne mers. Hatenboer verkoopt daarentegen krachtstroomin stallaties aan fabrieken. "De kans bestaat dat de beide be drijven elkaar juist stimule ren", aldus directeur Haten boer. OEGSTGEEST - De bewonersvereniging "Haaswijk" heeft bezwaar gemaakt tegen de gestapelde woningbouw voor studenten en werkende jongeren in het bouwplan ten oosten van de Haaswijklaan aan de Kerckwervelaan/Verlengde Irislaan. De bewoners vereniging maakt vooral bezwaar tegen de vorm ervan en het gebrek aan parkeerplaat sen. Bouwkundig bestuurslid Van der Haar: "In eerste instantie hebben wij bezwaren tegen de plaats. Het gebouw komt aan het begin van de wijk op dat markante kruispunt. Het aanzicht van de woonwijk wordt door een derge lijk gebouw voor altijd en eeuwig verpest". Van der Haar, zelf ar chitect, vindt het gebouw veel overeenkomsten vertonen met een melkfabriek. Volgens hem komt dat omdat er veelvuldig ge bruik is gemaakt van aluminium en andere metalen. "Het ziet er uit als een soort melkfabriek met allerlei stalen constructies. Dat vinden wij niet passen in een woonwijk", aldus Van der Haar. Het is de bedoeling dat er 202 jon geren gaan wonen in de nieuw bouw. Er zyn 148 éénpersoon seenheden en 27 eenheden voor twee personen. Het gebouw krijgt voor een deel drie voor een ander deel vier woonlagen. Van der Haar wil overigens wel dui delijk stellen dat de bewonersve- rening totaal geen bezwaar heeft tegen woningbouw voor werkende jongeren en studen ten. Ook maakt de bewonersver eniging geen bezwaar tegen de hoogte van het gebouw. Wel het gebrek aan parkeerplaat sen stoort de bewonersvereni ging. Er zijn 59 parkeerplaatsen gepland. Volgens Van der Haar is dat veel te weinig. "Er zijn nu al parkeerproblemen in Haas- wijk. Als er een verjaardag is staat alles vol. Ik ben zelf bezig met een woningbouwproject voor werkende jongeren in Lisse en daar moet ik de norm van 1,2 parkeerplaats per wooneenheid aanhouden. Dat zou betekenen dat voor dit gebouw in Haaswijk 210 parkeerplaatsen moeten wor den aangelegd. Nu zijn dat er veel te weinig. Als dat zo blijft, komt er een groot parkeerpro bleem. Want het is bekend dat jongeren vaak twee auto's heb ben: een oude auto en een sloop auto". Volgens Van der Haar zou het bouwplan beter moeten worden aangepast bij de omgeving. Hij zou liever zien dat de jongeren- flats achter de bomensingel zou komen (zie foto). De bewonersvereniging "Haas wijk" vreest overigens dat door dit plan de deur wordt opengezet voor de bouw van flats. Van der Haar licht die vrees toe. "De overschrijdingen van de regels van het bestemmingsplan Haas wijk 1976 zijn al zo aanzienlijk, met name zat het aantal parkeer plaatsen en de woningdichtheid betreft. Als er zo gemakkelijk wordt omgesprongen met de re gels van een bestemmingsplan, hoe gaat dan de rest eruit zien? Dit is het beginpunt". Ambtenaar Hagenaar van de ge meente Oegstgeest vindt die vrees ongegrond. "Flats zijn vol komen uit de lucht gegrepen. Vijf of zes lagen is nergens toege staan in Haaswijk en zal ook ner gens toegestaan worden". Hagenaar meent overigens dat alle bezwaren ongegrond zijn. Vol gens hem sluit het bouwplan ge heel aan op het bestemmings plan. Hij vindt het dan ook vreemd dat de bewonersvereni ging bezwaar heeft gemaakt te gen de bouw van de 175 gestapel de wooneenheden. "Dat voor een vereniging die als doelstelling heeft om Haaswijk snel te reali seren. Daar keek het gemeente bestuur wel wat vreemd van op". Aan de rechterkant van de weg, de Haaswijklaan, moet de nieuwbouw voor werkende jon geren en studenten komen. De bewonersvereniging "Haas wijk" heeft bezwaar gemaakt tegen het plan. De vereniging vindt het plan niet passen in de woonwijk. "Het aanzicht van de woonwijk wordt voor altijd en eeuwig verpest. Het gebouw ziet er uit als een soort melkfa briek met allerlei stalen con structies", aldus bestuurslid Van der Haar. WASSENAAR - De Stichting JongerenkontaktTime-Out zal het eerste half jaar in haar nieuwe onderkomen zon der eigen tweede beroepskracht moeten proefdraaien. Wel zal de gemeente een hulpbeheerder aanstellen, die het jongerencentrum regelmatig kan helpen. Dit "compromis" tussen de beide partijen werd gisteravond in een onrustige raadsvergadering be reikt. Dat de vergadering niet gladjes verliep kwam door vrij willigers van Time-Out "die het niet langer pikken", volgens een protestbord. Vuurwerk, en het uitdelen van pamfletten noopten burgemeester Staab zelfs om "politie" te roepen. Tijdens de inspraak probeerde Ti me-Out bestuurslid J. van der Sluis duidelijk te maken, waar om een tweede beroepskracht voor het beheer onontbeerlijk is. Hij beriep zich hierbij op de ver antwoordelijkhcid van zowel de gemeente als het jongerencen trum zelf. "De gemeente maakt zich biizonder veel zorgen om de staat van het gebouw maar aan uw deel van de verantwoor delijkheid ten aanzien van de be lasting van de jongeren doet u niets". Toen een vrijwilliger daarna in sprak greep de burgemeester in omdat er tegen zijn zin in tóch pamfletten werden uitgedeeld. Terwijl buiten het vuurwerk knalde greep een politiefunctio naris in. Raadslid Harting (Partij Wasse naar) kreeg enige bijval op zijn suggestie de Streekmuziek- school wat minder dan haar hui dige, grote subsidie te verstrek ken. Het geld wat hierdoor vrij komt zou dan voor Time-Out ge bruikt kunnen worden: "tenslot te maken veel meer Wassenaarse De jongeren in Time-Out zullen zich voorlopig moeten behelpen met iaar wil geen geld geven voor een tweede beroepskracht. jongeren hier van gebruik", al dus het raadslid. R. Nieuwenhoven (D'66) voelde wethouder v.d. Wiel aan de tand over de verdeling van de beheer staken tussen gemeente en Ti- me-Out: "er mogen geen twee kapiteins op één schip komen", zei hij. Hij doelde hier mede op de beheerder die door de ge meente aangesteld gaat worden voor het komend halfjaar: "deze moet onder de verantwoordelijk heid van Time-Out vallen, want zij heeft volgens afspraak het technisch beheer. Het mag dus geen "oppasser" worden". Ook voor de verdere toekomst pleitte hij voor een duidelijker verde ling van taken en verantwoorde lijkheden: "dat zal een hoop pro blemen kunnen voorkomen". In haar antwoord op de raadsleden bleek wethouder v.d. Wiel een duidelijk voorstandster van een proefperiode van een half jaar i hulpbeheerder. De gemeente Wasse- voor Time-Out. Gedurende deze tijd zal de beroepskracht perso nele steun van de gemeente krij gen, wat dus geen tweede be roepskracht is ("ze kunnen ten slotte niet in alles hun zin krij gen"). In haar antwoord op Nieu- wenhoven's vragen stelde zij dat de gemeentebeheerder vooral een raadgevende functie zal krij gen en geen "oppasser" zal wor den: "het is al genoeg als hij er iedere dag is", vond zij. OEGSTGEEST - De President Kennedylaan in Oegstgeest zal niet worden voorzien van fiets stroken zoals aanvankelijk de be doeling was. Volgens de nota verkeersplan moet de President Kennedylaan worden voorzien van vluchtheuvels en fietsstro ken, dit alles ter bescherming van het langzaam verkeer. De dienst gemeentewerken heeft echter ontdekt dat vluchtheuvels en fietsstroken samen de Presi dent Kennedylaan te smal zou den maken voor vooral het open baar vervoer. Een probleem dat nog eens verergerd wordt door dat bewoners er hun auto's par keren. Het scheppen van par keerruimte elders wordt als te duur beschouwd. Ook versmal ling van de fietsstroken biedt geen soelaas omdat er dan een te smalle doorgang voor tweewie- lers zou ontstaan. De commissie openbare werken ging gister avond, op de Pvda-er Haasnoot na, akkoord met het voorstel van B en W om de fietsstroken te schrappen en vast te houden aan de vluchtheuvels. Volgens Haas noot blijft met slechts vluchtheu vels de President Kennedylaan toch nog te smal, namelijk drie meter vijfentwintig per rijstrook. ZOETERWOUDE - Schoorvoe tend gingen de leden van de Zoe- terwoudse raadscommissie ak koord met een omzetting van huurwoningen in premie-(B)-wo- ningen op het terrein van het voormalige klooster De Goede Herder. Eigenlijk viel er weinig meer akkoord te gaan omdat het college van B en W bij het minis terie van volkshuisvesting al de wijziging had bekendgemaakt. B en W hadden de wijziging voor gesteld om zo meer kans op rijks- steun te krijgen dan wanneer ze het oorspronkelijk plan (80 wo ningwetwoningen en 20 premie- (A)-woningen) zouden indienen. Door de gewijzigde aanvraag hoopt het college de aanvang en de economische haalbaarheid van het bestemmingsplan Hoge Rijndijk-West II veilig te stellen. De verkoopbaarheid van de pre- micwoningen stond gisteravond ter discussie. Burgemeester Houdijk benadrukte echter dat de bouwer (Noorlander uit Lei derdorp) verantwoordelijk voor de verkoop is en dat onverkoop baarheid dus de gemeente geen cent zal kosten. Ook de vrees onder de commissie leden dat bij moeilijke verkoop baarheid van de B-woningen mensen van buiten Zoeterwoude in de huizen zullen komen te wo nen werd door Houdijk krachtig tegengesproken. "Het staat als een paal boven water dat er al leen ingezetenen van Zoeterwou de in komen te wonen", aldus Houdijk. Overigens blijven de aantallen ca tegorieën woningen in het plan gelijk. De volgorde waarin.wordt gebouwd is echter gewijzigd. Om een stevige economische basis voor de bouw van Rijndijk West II te verkrijgen heeft het college geschoven in de fasering van de bouw. Overleden: J. de Vreugd, geb. 8-12-1922, man; D. C. Vogelaar, geb. 2-11-1982. man, C. Admiraal, geb. 28-12-1912, man, J. N. J. Breuring, geb. 9-3-1907, man; C. de Leeuw, geb. 10-2-1898, man; G. Schouten, geb. 5-6-1909, vrl. echtg. van P. Flippo; L. H. van der Holst, geb. 18-3- 1911. man. C. M. Hoek. geb. 17-2-1977, vrl.; J. van Rün, geb 23-11-1897. man, C. J. Reebeen, geb. 17-11-1914, man; E. A Enschedé, geb. 5-9-1958, vrl.; M. van Dyk, geb 27-5-1929, vrl. echtg van W. M. van Meenen; A. Vogelenzang, geb. 19-9-1905, man; J. Siebert, geb. 22-2- 1923, man; G. Duijster, geb. 16-11-1900, vrl. geh. gew. met G. Venema; E. A. slag. geb. 27-5-1922, vrl.; P. J. Gouw, geb. 3-8-1919, man; J. Maas, geb. 6-9- 1901, man, M. van den Bogert, geb. 21-9- 1982, man; A. van Mourik, geb. 10-7- 1919, man; W. van Leeuwen, geb. 18-12- 1900, vrl. geh. gew. met H. Neuteboom; J. A Straathof, geb. 28-6-1905. man. T Seijbel, geb. 17-11-1909. vtI. geh. gew. met D. Stapel; C. J. M. Nieuwenhuizen, geb. 1-11-1965. vrl.; F. M. Kobes, geb. 19 6-1896, vrl. echtg. van H Bos; C S. van Dissel, geb. 31-3-1896. vrl. geh. gew met F C. Noest; A. J. Ederveen, geb. 12-1- 1922, man; J van Dijk, geb. 20-6-1915, vrl. echtg. van G. W. J. Meijer; T. W Koekenbier, geb. 11-4-1943, man; C Goudappel, geb. 22-10-1918. man. Gehuwd: C. de Roode en C. M Offen- berg; G. de la Rie en S. M. Erades; J J Kanbier en M. A van der Hoeven; J. P Oosterveer en M. F, Hellingman. WASSENAAR - Het Provinciale Staten lid E. Kohier (PSP/CPN/ PPR) heeft aan het college van Gedeputeerde Staten gevraagd of het huidige Wassenaarse be leid inzake het inschrijven als woningzoekende wel rijmt met dat wat de provincie voorstaat. Met name wil Kohier weten hoe het zit met het al of niet inschrij ven als woningzoekende van niet in Wassenaar wonende of werkende personen. Momenteel worden alleen Wasse naarse ingezetenen en aan Was senaar economisch gebondenen als woningzoekende door de ge meente ingeschreven. Daarnaast wordt aan iedereen die in de Haagse agglomeratie woont of werkt een woonvergunning ver strekt voor huur- en koopwonin gen waarvoor zo'n vergunning is vereist. Bovendien wordt aan ie dereen een woonvergunning voor deze categorie woningen verstrekt, waarvandaan dan ook in Nederland, die niet meer aan het arbeidsproces deelnemen. Deze afgifte van woonvergunnin gen wordt dan gegeven voor wo ningen die buiten de distributie- sfeer van de gemeente samen met de gemeentenlijke woning bouwvereniging ligt. Dus de wo ningen van de woningbouwver eniging. De provincie heeft inmiddels aan Wassenaar gevraagd om deze laatste categorie mensen even eens als woningzoekende op de gemeentelijke lijst in te schrij ven. Het Wassenaarse college van B en W heeft hierover nog geen standpunt bepaald. De gemeenteraad in zijn geheel zal zich over de kwestie in de verga dering van januari uitspreken. DINSDAG Leiden - Kapelzaal K&O-gebouw, film 'Der Fangschuss' van Volker Schlön- dorf, 20 uur. Marinecomplex - Noordeinde 2a, Matro- goth, 'Waarom maken ze mensen', 20.30 LVC - Breestraat 66, film en forum over verzet tegen kernenergie, 20 uur. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, gopend op werkdagen v an 14-16 uur en dins van 20-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - RÜnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigven (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736; Werklozen Belangen Vereni ging Leiden, adviesbureau, woe-och- tend van 10-12 uur. Beweging van werkende en werklozen jongeren KWJ - Koppenhinksteeg 2, klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur, tel. 121139. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur voor vrouwen in de bijstand, woe- ochtend. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie financien, 19.30 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, commis sie onderwijs, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Endegeest, commissie En degeest, 17.30 uur. filmhuis LVC - film 'Céline et Julie vont en bateau'-Jacques Rivette, woe en do om 20 en 22.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - kinder filmmiddag, tekenfilms, 14.30 uur. Caeciliastraat 18 - Leidse Werk groep Homoseksualiteit, plenaire en gecombineerde vergadering met de Lesbische Vrouwen Lei den, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlem merstraat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caeci liastraat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur, tel. 126052. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i- geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Marinecomplex - Noordeinde 2a, Matrogoth 'Waarom maken ze mensen', 20.30 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, com missie onderwijs en welzijn, 20 uur. Voorschoten - Poppentheater Wel lus Nietus, Churchillweg, 'De brul lende brievenbus', 4-12 jaar. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie per soneelszaken, 19.30 uur. Volkshuis - projectgroep Maredorp, 14 De Lakenhal - deelcommissie De La kenhal, 16.30 uur. Academiegebouw - actualiteitencollege Ravage, 20.30 u APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 3 dec tot 10 dec door: Apotheek Lei den Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, teL 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN - De Alphense bouwvakker, R.H., heeft zich gis termiddag ernstig aan zijn hand gewond bij het zagen van een stuk hout op een cirkelzaagma chine. De zaag maakte een vijf centimeter diepe wond in de pols van de man. Het ongeval gebeurde bij de bouw van het nieuwe politiebureau van Voorschoten. R.H. is met grote spoed naar het ziekenhuis vervoerd nadat de te hulp geroe pen arts had geconstateerd dat de Alphenaar "nog geluk had ge had" dat de zaagsnede in de leng terichting door zijn pols was ge gaan. Het academisch ziekenhuis wilde geen mededeling doen over de toestand van de patiènt. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Post uitsluitend Hoofdkantoor: Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 10 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement f 61,25 Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N Qüakernaat Adjunct-hoofdredacteur: Plv Alg. redactiechef. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H. v.d. Post (plv) J Ruygrok-Hoogeveen P J. de Tombe (sport) A. van Kaam (ptv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. ir Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Rome, Madrid, Mexico en Wenen. tel. 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2