m "Ik begrijp het bestuur niet" "Bij Noordwijk kan ik weer Jekker voetballen" Van der Wal heeft titel binnen bereik Motorsportman Geert-Jan Bakker voelt zich thuis WSB-trainer Gerrie Hup op een zijspoor gerangeerd Kist niet in Oranje RCL - Quick Boys VRIJDAG 3 DECEMBER 1982 SAO PAOLO (ANP) - Voor Jannes van der Wal is de wereldtitel dammen gisteren in Sao Paolo weer een stapje dichterbij gekomen. Bij het in gaan van de laatste ronde heeft Van der Wal een voorsprong van één punt op zijn naaste belager Rob Clerc. Beide spelers wonnen van res pectievelijk de Belg Verpoest en Traore uit Ivoorkust. Van der Wal moet in de laatste ronde van Traore winnen om wereldkampioen te worden. Aan remise heeft hij niet genoeg, omdat Clerc in dat geval door winst op gelijke voet komt, waardoor een tweekamp noodzakelijk is. In de twaalde ronde kwamen beide Nederlanders tot winst, maar de wijze waarop dat gebeurde verschilde nogal. Van der Wal was binnen een uur klaar met de teleurstellende Belg Verpoest, terwijl Clerc na urenlang zwoegen tegen Traore beide punten binnenhaalde. Verpoest wisselt sterke met heel zwakke momenten af. Hij zette voor Van der Wal een flankspel open, maar faalde volledig in de afwikkeling. Van die buiten kans profiteerde Van der Wal gretig en in minder dan een uur was de winst binnen. Clerc wist op dat moment wat hem te doen stond. De opening verried reeds, dat het een langdurig gevecht zou worden. De beide spelers laveerden urenlang met de schijven, totdat de explosie van Clerc zich aandiende, waardoor Traore tempigebrek kreeg. Tegen de tijdscontrole beide spelers verkeerden in tijdnood besloot Traore via een schij foffer een doorbraak te forceren. Clerc ging gewillig mee met die ma noeuvre, waar hij met twee schijven winst uitkwam. Johan Bastiaannet liet zich in een goede positionele stand door een com binatie van Edouard Autar verrassen. De Amsterdammer kon daarna nog juist remise forceren. Harm Wiersma liet zich eindelijk weer eens van zijn goede kant zien. Met superieur positiespel doorbrak hij de stelling van Guinard. Uitslagen: Diallo (Sen) - Da Silva (Bra) 2—0: Traore (Ivo) - Clerc (Ned) 0-2; Verpoest (Bel) - Van der Wal (Ned) 0-2; Kaplan (VSt) - N'Diaye (Mal) 2-0; Autar (Sur) - Bastiaan net (Ned) 1—1; Kouassi (Ivo) - Franca (Bra) 2-0; Guinard (Fra) - Wiersma (Ned) 0-2. De stand: 1. Van der Wal 19 punten; 2. Clerc 18; 3. Wiersma 16; 4. Kaplan 15; 5. Bastiaannet en Kouassi 14; 7. Guinard 13; 8. Diallo en N'Diaye 12; 10. Traore 10; 11. Autar en Verpoest 9; 13. Da Silva 6; 14 Franca 1. NOORDWIJK De successen verwenden zeven vette jaren lang de Noordwijkers. In zodanige mate, dat in de loop van het vorig seizoen niemand nog wat zag in de gerenom meerde eerste-klasser die toen 'slechts' vierde werd. Nu komen de supporters weer en gaan tevreden naar huis. "En niet alleen omdat ze doelpunten gezien hebben. We krij gen ook te horen dat zij van de wedstrijd genoten hebben, dat ze het schitterend von den", vertelt Geert-Jan Bakker. Geert-Jan Bakker: "We hebben een goede ploeg". ADVERTENTIE Hij, met een vaste plek in de spits helemaal terug van twee seizoe nen weggeweest, proefde niet zo veel van de Eelman-successen, die bijna anderhalf jaar geleden onder leiding van Piet Buter werden afgerond met het afde lingskampioenschap. Bakker was er als volgroeid junior even- A.S. ZATERDAG 15.00 UUR RIJNSBURGSE BOYS-NOORDWIJK VOl Dealer voor de vakman schilder/stukadoor van: BRANDER muurverven en sierpieisters MOHR vinyl en behang tegen fabriekscondities Henny Biikman Kruisweg 11 - Valkenburg - Tel. 01718-73035 door Gerard Haverkamp tjes bij, totdat hy op zijn zeven tiende reageerde op een con tractaanbieding van AZ'67, "de enige club met serieuze belang stelling", benadrukt de getalen teerde Noordwijker. In Alkmaar nam Bakker plaats in de wachtkamer, identiek aan de situatie in Noordwijk waar ver scheidene van zijn huidige ploeggenoten in Buters kin derklas plaatsnamen. In beide gevallen was de jeugd nog niet opgewassen tegen de respectie velijk kapitale Molenaar-macht en de gelouterde Noordwijkse standaardformatie. Maar in de LEIDEN - WSB hult zich momenteel in nevelen. De Noordwijkerhoutse voetbalvereniging past zich wat dat betreft 'stijlvol' aan bij de tijd van het jaar. Wat is er precies aan de hand bij WSB? Nu, het bestuur van de zondagderdeklasser heeft gemeend te moeten ingrijpen omdat de resul taten achterblijven bij de verwachtingen, die men aan het begin van dit seizoen op sportpark De Boekhorst koesterde. Het presidium slachtof ferde trainer Gerrie Hup, hij werd verantwoordelijk gesteld voor de slechte prestaties van het eerste elftal en werd daarom onlangs in de meest letterlijke zin aan de kant gezet. Hoewel hij op papier nog altijd ge bonden is aan WSB, zijn hem alle bevoegdheden met betrek king tot het eerste elftal ontno men. Hij heeft niets meer te zeg gen over de opstelling van de hoofdmacht en moet tijdens de wedstrijden plaatsnemen op de tribune inplaats van in de dug out. WSB-secretaris Winters doet de kwestie-Hup als een "binnen brandje" af. "In overleg met Hup hebben we besloten dat hij al leen nog de trainingen op zich mag nemen", zegt hij. "Zijn con tract hebben we nog niet opge zegd. Ook is er nog geen contact gezocht met een nieuwe trainer. door Fred Segaar Hup heeft nog een contract tot het einde van dit seizoen. Wel is duidelijk dat er volgend jaar een "Profs" ander komt. De begeleiding van het eerste elftal wordt waargeno men door 'derden'. Ja, de opstel ling wordt door anderen ge maakt. Door wie? Dat kan ik niet zeggen" Nulkes bleef achter Hup staan en legde zijn taak als elftalbegelei der neer. Op de plaats van Hup en Nulkes functioneert nu het driemanschap Marijnen, Van der Togt en Geerlings. "Hup is een erg vooruitstrevend persoon", vindt Nulkes. "WSB was niet toe aan een trainer als Hup. Na dat het bestuur had besloten om met Hup in zee te gaan, heb ik gezegd dat het een foute keuze was. Niet omdat het geen goede trainer is. In tegendeel zelfs. Hij is té goed voor een club als WSB..." Ook kan de secretaris niet verkla ren waaróm 'derden' het roer hebben overgenomen. "Het be stuur staat in elk geval vierkant achter de beslissing", aldus Win ters. "Voor ons is het een duide lijke zaak. Ook de spelersgroep is akkoord gegaan" Waar de secretaris de zaak-Hup poogt te bagatelliseren, drukt be stuurslid Nulkes zich heel wat kernachtiger uit. "De beslissing is genomen in het belang van de vereniging", geeft Nulkes prijs. Maar na lang aandringen blijkt, dat de oud-elftalbegeleider er moeite mee heeft dat Hup by WSB op een zijspoor is geran geerd. "Ik vind Hup een kei van een trainer", zegt hij, "maar de meerderheid van het bestuur was een andere mening toege daan". "Het balletje is gaan rol len, nadat de spelers hadden ge klaagd over de aanpak van Hup. Daar hadden ze nogal wat op aan te merken. Bepaalde jongens zei den dat ze tijdens de wedstrijd zenuwachtig van hem werden. De meeste bestuursleden waren gevoelig voor dat argument. Op Albert van der Burg na waren de spelers het eens met de beslis sing van het bestuur. Ik in elk ge val niet. Ik vind de beslissing vreemd. Ik sta er niet achter en dat heb ik ze ook gezegd. Ik voel me ook gepasseerd. De spelers hadden eerst naar mij moeten komen. Maar ja, dat is de onvol wassenheid van die jongens. De ploeg is gemiddeld éénentwintig jaar. Dat wreekt zich nu". George Oostdam is een andere me ning toegedaan. De oud eerste elftalspeler raakte halverwege het vorige seizoen al in conflict met Hup, waarna hij samen met Gerrie van der Burg besloot om in een lager elftal te gaan voet ballen. Op dat moment stond WSB bovenaan in de derde klasse. "Maar tijdens de winter periode ging Hup het elftal om gooien en kwamen Gerrie en ik er naast te staan. Hij zei toen dat we al die punten, die we hadden behaald, aan hem hadden te dan ken. Die uitspraak schoot bij ie dereen in het verkeerde keelgat. Ook verwachtte hij dat we con stant met het voetbal bezig wa ren. Hij behandelde ons overdre ven, alsof we profs zijn. En je moest alles maar van hem pik ken. Ik vind dat voetbal wel een aardigheidje moet blijven". Zeven spelers uit de selectie toon den zich aanvankelijk solidair met Oostdam en Van der Burg, maar haakten uiteindelijk af. Zij kozen eieren voor hun geld en kwamen terug op hun beslissing. Oostdam en Van der Burg echter bleven bij hun standpunt. "Ger rie en ik waren belangrijke spe lers. Toen wij wegvielen ging het steeds slechter", stipt Oostdam aan. Het verval zette zich in. WSB moest de koppositie inrui len voor een plaats in de midden moot. Aan de vooravond van de huidige competitie werd door het be stuur een verzoeningspoging on dernomen. Die leverde geen suc ces op. "Ik zag geen verbetering en was daarom niet van plan een ander standpunt in te nemen. We hebben met dit elftal altijd bo venin meegedraaid. Nu staat WSB onderaan. Dat zegt ge noeg. Het bestuur heeft nu inge grepen. Dat is gebeurd na de 6-2 nederlaag tegen HBS. Hup heeft helemaal geen verantwoordelijk heid meer. Hij accepteert dat. Dat vind ik overigens niks voor hem". Hup heeft er ook moeite mee om onder dergelijke omstandighe den te moeten functioneren, al zegt hij dat niet in die bewoor dingen. Hij is van plan zijn con tract, dat hem tot het einde van dit seizoen aan WSB bindt, "in het belang van de club" af te ma ken. "Ik begrijp het bestuur niet", roept de Hagenaar veront waardigd uit. "We hebben welis waar een gesprek gehad, maar het is me niet duidelijk gewor den waarom ze deze beslissing hebben genomen. Het is allemaal heel duister. We willen allemaal aanvallend voetballen. Zolang je wint is het goed, maar wanneer je een paar wedstrijden verliest is het hek van de dam. Maar ik heb geen zin om de discussie aan te gaan met de spelers en het be stuur. Ik denk namelijk dat er ge noeg clubs zijn die baat hebben bij mijn werkwijze. Het ligt niet aan mij dat VVSB onderaan staat. Ik doe m'n werk goed. Wat die spelers van me zeggen, inte resseert me niet. Ze moeten ge woon de hand in eigen boezem RAALTE (ANP) - Kees van der Ven is gisteren in Raalte gekozen tot motorsportman van het jaar 1982. De 25-jange crosser uit Ba- kel kreeg 6372 van de 32.780 uitgebrachte stemmen. Van der Ven is de opvolger van het zijspankoppel Van HeugtenJKiggen Vanaf 1978 is hij ononderbroken Nederlands kampioen in de 250 cc ge weest. Dit jaar eindigde Van der Ven in de strijd om het wereld kampioenschap in die klasse als derde. ZEIST (ANP) - Kees Kist, die door bondscoach Kees Rij vers was opgenomen in de voorlopige selectie voor de interlandwedstrijd Malta Nederland op 19 december in Aken, krijgt van Paris Saint Germain geen toe stemming om te spelen. In de telex die gisteren op het bondsbureau in Zeist bin nenkwam, stelt Saint Ger- main-voorzitter Francis Bo- relli: "Het spijt ons u te moe ten meedelen dat Kist voor deze wedstrijd geen vrij kan krijgen. Op 18 december speelt Paris de belangrijke competitiewedstrijd tegen Monaco. Aangezien we ook met een aantal geblesseerde spelers kampen, kunnen we hem helaas niet voor het Ne derlands elftal afstaan". Begrip Bondscoach Kees Rijvers had begrip voor de negatieve reactie van Saint Germain. "Toen ik vorige week in Pa rijs was om Kist te zien spe len, werd me min of meer al gezegd dat bij voor de wed strijd tegen Malta geen vrij zou krijgen. Deze uitnodi ging, en dat heb ik al eerder gezegd, moet men in een veel breder perspectief zien. Ook na de wedstrijd tegen Malta staan er nog belangrijke in terland- en oefen wedstrij den op het programma. Dat uit deze contacten een posi tieve samenspraak is ont staan, bewijst het snelle en directe antwoord van Saint Germain", aldus bonds coach Rijvers. ADVERTENTIE steken. Dat heb ik als voetballer ook altijd gedaan". De beslissing van het bestuur, drie weken geleden, om Hup buiten spel te zetten heeft niet het effect gehad waarop het bestuur had gerekend. Ook zonder hem ging de ploeg steeds maar weer on deruit. Hup zag het vanaf de tri bune allemaal aan en kwam tot de conclusie dat "zelfs Menotti geen lijn in het spel kan brengen. Maar waar zou ik me druk om maken. Ik leg me bij de situatie neer....". Aanvallen is morgen het parool. Zonder schroom richting vtiandeh/k goal Vol verwachting klopt ons hart; om half drie gaan we van start. Naar de uitslag kunnen we alleen maar gissen, daarover zal morgen het lot beslissen. Deze advertentie is een geschenk wan Scar a bee, voor een doeltreffende één-twee r.cp moet u naar dit gezellige muziekcafé Pi«tersk«rkchoouUtg 24, leiden 6CÖTE ,f WIE ÖÉNADE f HAD SN CPXGé- MM/ Oritur laatste lente volgde de leegloop. Aan de Duinwetering ruimden Hans Westgeest, Ruud Brónng, Sjoerd Boot, John van Dyk en in andere zin ook Albert Spaander man het veld. Noordwyk-trainer Piet Buter (hij wenste indertijd bij zijn komst "niet met de veren van Eelman te pronken") moest -of is het: kon eindelijk- verder met een nieuwe generatie, die door de successenreeks in deze competitie geheel en al de zijne is geworden. Morgen gaat Noordwijk op bezoek bij buur Rynsburgse Boys, de voorlopig laatst overgebleven concurrent voor de titelstrijd. Die staat in middels wel op drie punten ach terstand, na het verlies van vori ge week bij Barendrecht Noord wijk liet ook een punt liggen, by Quick Boys, maar iykt onkreuk baar. Een overwinning betekent dat Noordwijk met liefst vyf punten voorsprong de (nog altyd verfoeide?) winter in kan gaan. "Niks zeker" Geert-Jan Bakker (20) is daar niet van onder de indruk. "Met dan nog eens vijftien wedstrijden voor de boeg is niks zeker", be wandelt de 20-jarige 'blonde pyl' een bekende weg. "Zeker, 't is beter dan we hadden verwacht 't Is ook terecht. Wc hebben goede uitslagen gemaakt. En het loopt goed. Zoals de eerste helA tegen Heerjansdam, we speelden een schitterende partij. De eerste helfl speelden we ze weg. en het is toch een goede ploeg. Na rust vielen we terug, gebrek aan erva ring, want wat moet het anders zijn? We kunnen verschrikkelijk goed voetballen, 't is een hard werkend team met een hoop ka rakter en geen andere vereniging heeft volgens mij zoveel loopver mogen als Noordwijk met Jos Smits en John Manit". Geert-Jan Bakker demonstreert wekelijks enorme balvasthcid, maakt op beslissende momenten de veelal goede keus een pass te versturen of zelf te gaan, is snel en dus gevaarlyk. In zyn jeugd leverden die eigenschappen uit verkiezing op voor de verschil lende 'Leidse' vertegenwoordi gende elflallen. Als A-junior kreeg hy al een plaatsje in de se nioren-selectie. Nog meer erken ning vond hy by AZ'67, waar hy drie seizoenen geleden aan een betaald avontuur begon en een naar zijn zeggen "leuke tyd" be leefde. In de voorbije jaren viel er echter weinig eer te behalen. Er stond een eerste elftal van grote klasse, er werden successen behaald maar die gingen aan de kleed ka merdeur van Bakker en zijn lot genoten voorbij. Uitnodigingen voor vele toernooien vormden het enige profijt voor deze groep. "Ik heb er veel geleerd In elk ge val is het geen verspilde energie geweest", zegt Bakker plichtma tig. Hy loopt niet over van en thousiasme. "Omstandigheden" maakten dat hy afgelopen zomer uit de Molenaar-boot viel. Het in terview stokt "Het verhaal gaat toch over Noordwijk?" De student aan de academie voor lichamelijke opvoeding heeft het plezier op vertrouwde bodem snel teruggevonden. "Hier kan ik gewoon weer lekker VOOtbaDa Vlak by huis, niet zoveel reizen, niet elke dag trainen In die twee jaar had ik alleen in de vakantie tijd voor andere dingen. Maar ja, daar heb ik dan ook geld voor ge had", berust Bakker. Da's verle den tyd, by Noordwyk leert hy gewoon verder van routiniers als Bogers en Anton Marijt Aan hun handen en geruggesteund door erkende basiskrachten als Sluys. Van Beveren en Dortmundt bouwt de Buter-jeugd aan een re sultaat dat staat als een huis "In de oefenperiode liep het niet goed, we haalden matige resulta ten. Automatisch trek je een ver gelijking. byvoorbeeld met Quick Boys waarvan iedereen het over de goede uitslagen had Hun competitie-begin valt dan toch tegen, by ons is het ander som". De ommekeer kwam nadat trainer Buter Timo Gerluf aan het aan valstrio met Bakker en Klaas Vink had onttrokken en hem met Jan Willem Bogers de spel bepalende rol op het middenveld toebedeelde. "Zij zyn de technici op het middenveld De andere middenvelders moeten hard voor hun werken, maar profite ren ook. Zy maken veel doelpun ten. by hen vergeleken scoren de spitsen maar weinig Het zal het weer in groten getale opkomende Noordwykse pu bliek echter een zorg zyn of Bak ker óf een ander morgen raak- pnkt Succes is succes, en dat is de eerste vereiste..

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11