MANNEN SLAGEN BU HIJ. SINT NICOLAAS MIDDAG Soudy Boze cipiers leggen werk enige tijd neer him f Rechts: BOJA MEISJES In en om de Haarlemmerstraat in Leiden Opleiding gevraagd voor doventolken Varia SPORTSWEAR Modethema: j; sportief, modieus. I Links: Bodywarmer: 60,-. Rennhose: I stretch, 160,-. Ski-pull 24,-. Ski-hand- schoenen 40,-. Jack: chintz, 125,-. Rennhose: stretch, grijs/ bordeaux, 130,-. Ski-muts 12,-. Zaak: Hij. Ski-broeken en ski-hand- t schoenen alleen verkri|gbaar I in de grotere Hij-zaken. UW MEUBELS STOFFEREN? van modern tot antiek keuze uit honderden diverse meubelstoffen en skai- leer. Losse kussens voor bankstel, boot en caravans. Schulmplastlc In alle maten en dikten. Morsstraat 41, Lelden. Tel. 071-124133. Donderdagavond koopavond. Het Majorettenpeloton THE GOLDEN GREEN STARS Leidsch Dagblad organiseert i.s.m. Ondernemingsvereniging Promotion Haarlemmerstraat en Omgeving op woensdag 1 december - Aanvang 16.00 uur Plaats van handeling Stadsgehoorzaal Breestraat - Leiden Met o.m. kinderzangeresje ("Ik ben verliefd op John Travolta"), en natuurlijk Sint Nicolaas met enkele Pieten. Toegangsprijs f 2,50 p.p. Kaarten zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden UTRECHT (ANP) - Nederland kent in tegenstelling tot andere landen nog steeds geen oplei ding voor doventolken. De Stich ting Nederlandse Dovenraad vindt dat daar snel verandering in moet komen. De dovenraad heeft deze week een beroep ge daan op de Tweede Kamer en de interdepartementale stuurgroep gehandicaptenbeleid om te be werkstelligen dat de commissie tolkendiensten van de raad kan beginnen met de opzet en organi satie van een doventolkenoplei ding en het verrichten van studie naar standaardisering van geba ren. De dovenraad denkt hier voor ongeveer 581.000 gulden no dig te hebben. Een woordvoerder van de doven raad zei vanochtend te beseffen dat het niet zo'n beste tijd is om met verzoeken te komen voor nieuwe maatschappelijke dien sten. "Hadden we tien jaar gele den bij de overheid aangeklopt dan was er niets aan de hand ge weest. Dan was die tolkenoplei- ding al lang gerealiseerd. Tien jaar geleden hadden dê doven in Nederland zich echter nauwe lijks georganiseerd". De opleiding tot doventolk zou in drie weken plus een stageperio de voltooid kunnen zijn. Het ge bruik van zo'n door de doven raad opgeleide tolk voor dove mensen dient volgens de doven raad gefinancierd te worden uit Koppelbaas drie jaar de cel in ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vanochtend een 34-jarige koppelbaas uit Malden wegens onder meer het verduis teren van enkele miljoenen gul dens, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek. De officier van justitie had vier jaar geëist. Bewezen werd geacht dat de man had meegewerkt aan het ronse len van ongeveer 2.000 Engelse arbeidskrachten, die in West- Duitsland in de bouw voor een gering bedrag te werk werden gesteld. Hjj en twee andere hoofdverdachten streken daar mee ongeveer vier miljoen gul den op. Ook achtte de rechtbank bewezen dat de koppelbaas had deelgenomen aan een^htsper- soon, die het plegen van misdrij ven tot oogmerk had. RABO De Vereniging Personeel van RA- BObanken VPR (2.600 leden) zal zich per 1 juli 1983 bij de Dien stenbond CNV aansluiten. De le denraad van de VPR heeft het af gelopen weekeinde tot deze toe treding besloten. DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 Gasmuntmeter terug in A'dam AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder voor de gemeentebedrijven drs. P. Jonker, wil de techni sche en financiële mogelijk heden en gevolgen van de herinvoering van een munt meter. maar dan wel een van een nieuwe soort, voor beta ling van energie door particu lieren gaan onderzoeken. Jonker schrijft dit in een notitie over het Gemeente Energie bedrijf (GEB) van Amster dam. Hij denkt daarbij niet aan herinvoering van het ou de systeem, omdat het ver bruik van energie volgens hem enorm is gestegen en daarmee de bedragen. Het personeel van het GEB zou dan vaak met veel geld over straat moeten, wat volgens Jonker te grote risico's met zich mee brengt "De ontwik kelingen in de moderne elek tronica en die in het beta lingsverkeer - betaalpasjes, credit cards en dergelijke - sluiten herintroductie van de meter op moderne leest ech ter niet uit", aldus de wethou der. vw Volkswagen, de grootste autofabri kant in de Bondsrepubliek, heeft over de eerste negen maanden een concernverlies geleden van 146 miljoen mark, zo is gisteren bekendgemaakt In de eerste ne gen maanden van vorig jaar was er een winst van vijftien miljoen mark. Het moederbedrijf behaal de een winst van 22 miljoen te gen 164 mifjoen mark. AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de ongeveer zeshonderd personeelsleden van de penitentiaire inrichtingen Over-Amstel in Duivendrecht bij Amsterdam, in de volks mond de Bijlmerbajes, heeft gistermiddag rond één uur een korte werkonderbreking gehouden. Tijdens die werkonderbreking werd een demonstratieve bijeenkomst voor het huis van bewaring gehouden, waarbij ook ongeveer tachtig gevangenisbewaarders uit Scheveningen aanwezig waren. Tijdens die demonstratie op de stoep van het ge bouw werden alle gevangenen opgesloten in hun cel en was de bewaking beperkt tot het minimum. De acties in de Bijlmerbajes (gis terochtend werd een stipheids- actie gehouden) waren georgani seerd door ABVA/KABO en de Bond Personeel Straf- en Aan verwante Gestichten, de BPSAG. Doel van de acties, die volgens een woordvoerder van de organisatoren een unicum wa ren binnen het gevangeniswe zen, is te protesteren tegen de plannen om 68 miljoen gulden te bezuinigen op het gevangenis wezen. Deze bezuinigingen zouden moe ten worden doorgevoerd binnen het personeelsbestand van de Be staande inrichtingen. Dat bete kent, volgens voorzitter Storm van de BPSAG, dat ongeveer 1.200 arbeidsplaatsen ingeleverd zullen moeten worden: "en dat terwijl er al een tekort is aan be- waarders". (Er zijn in Nederland ruim 2.000 gevangenisbewaar ders). Nu al zijn er volgens Storm ongehoorde toestanden binnen de gevangenissen, omdat er geen bewaking genoeg is. "Er worden bewakers mishandeld en de meesten van hen worden vroegtijdig afgekeurd vanwege het vreselijk zware werk dat zij moeten doen. Inkrimpen van personeel zou betekenen dat de huidige bewakers het nog zwaar der te verduren krijgen. Dat heeft meer ziekteverzuim tot ge volg. Dat ziekteverzuim ligt nu al op elf procent en ook dat geeft dus een "tekort aan bewakers. Wanneer deze plannen doorge voerd zouden worden zit er maar een ding op: terug naar de jaren vijftig. Alle rechten en verwor venheden die de gedetineerden nu hebben, zouden daarmee ver vallen. Opsluiten en verder niets, is dan het enige alternatief', al dus Storm. AMSTERDAM - Bewakers van de Bijlmerbajes en de Scheveningse strafgevangenis demonstreerden buiten het gebouw in Amsterdam tegen de bezuinigingsmaatregelen die bun zijn opgelegd. - "De winst van het Lakoe-spel", Petro- nella Breinburg, Van Holkema en Wa- rendorf, prijs f 18,50. - "Lilith". MacDonald. Sirius en Side- rius. prijs 14,50. - "Het land van belofte", Kyber, Sirius en Siderius, prijs 7,50. - "Tolkien, meester van midden-aarde". Paul H. Kocher. Sirius en Siderius, prijs 22.50 - "De weg naar Coslay". Richard Cow- per. Sirius en Siderius. prijs 19.50. "Huize Zonnegloren", Carl Larsson, Sirius en Siderius, prys 22.50. - "Gewoon een beste kerel", roman van William Boyd, Veen, prijs 26,50. - "Aan de weg der vreugde". Louis Cou perus, Veen, prijs 27,50. - "De geschiedenis", roman van Elsa Morante. Agathon, prijs 49.50. "Anti-mannenboek", cartoons van Elyh, Loeb, prijs 14,50 - "M'n tante op een houtvlot", Leo Derk- sen. Teleboek. prijs 15.-. - "De lijsters van de laatste lente", ver halen van Max Dendermonde, Veen, prijs 19,50. - "Dr. Verschuyls puzzel woordenboek van meer dan 100.000 woorden", Lui- tingh. prijs ƒ9,90. - "Lentemaan", roman over China door Bette Bao Lord, Luitingh, prijs 29,50. - "Het kongros", science fiction van Sta- nislaw Lem, Veen, prys 19,50. - "Het groot anti-kater boek", David Ou- terbridge, Luitingh, prijs 5,95. - "Vigdis Gunnars dochter", roman van Sigrid Undset. Luitingh. prijs ƒ19,50. - "Dokter in dilemma", roman van Hen ry Denker. Luitingh. prijs 29,50. - "Het einde van een zomer", roman van Danielle Steel, Luitingh. prijs 29,50. - "ET science fiction van William Kotzwinkle, Luitingh. - "Vegetarisch basis koekboek". Irma Dakman, Lidy Nooy-Blokzul en Marja Kruik. Luitingh. "Schiphol, luchtvaartstad". René de Leeuw. Romev. - "Grijs China", reportages van Carolyn Vissei, Meulenhoff. prijs 19,50. - "Tussen twee stilten", gedichten van Anton Korteweg, Meulenhoff, prijs 21.50. - "Avondlandschappen", gedichten van Hans van Waarsenburg. Meulenhoff. prus 21.50 - "Roken zonder angst goed voor u door dr. William T. Whitby, Frank Feh- s Prod., prijs 12,50. "Nederlandse museumgids", Staats uitgeverij, prijs 25.-. - "Stempelen". Aart van Barneveld en Ronald Wigman,, Bert Bakker, prijs 16.90. - "Monseigneur Quichot" door Graham Greene. Bert Bakker. 'De Junival", roman van Jan Wolkers. De Bezige Bij. prijs 17,50 paperback. - "Bodybuilding voor iedereen", R. de Boer, De Kern, prijs 19,50. - "Ben ik goed in de liefde?". Mark Shap en Alan Rahn. De Kern, prijs 17,50. - "De G plek (het andere orgasme)", Ali- ca Kahn. Beverly Whipple en John D. Perry. De Kern. prijs 24,50. "De kleine bever", Kathe Recheis. West-Friesland, prijs 15,90. - "De prooi der zee". A D. Hildebrand. West-Friesland, prijs 18,50. "De smalle grens". Anke de Graaf. West-Friesland, prijs 23.50. - "Terwijl de schepen wachtten". J. Vis- ser-Roosendaal, West-Friesland, prijs 22.50. - "Leni Saris Omnibus", West-Friesland, straat". A C. Baantjer, Teleboek. prijs 15. - "Jan en de toverkachel", prentenboek van Rita van Bilsen, Kosmos, prijs 17,90. - "De gele draad", prentenboek van An- nemie en Margriet Heymans, Kosmos, prijs 16,90

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14