Herfsttitel voor Scylla in zicht HZC/Robben slaat aanval De Zijl af Stunt dames Leython Promotie Avanti-2 LZ geeft winst weg Spandau in polofinale Roeister van Njord eerste in driekamp LEIDEN De promotie van de Avanti-reserves naar de eerste divisie is nog een week eerder tot stand gekomen dan verwacht, omdat Sjaardema het Schiedam- se Noad versloeg en uitschakel de voor de titel. De Oegstgeeste- naren hadden daarmee natuur lijk niets liefs voor Fred van der Zeeuw c.s. voor ogen, maar al leen eigen belang, nl. prolongatie van het tweede-divisieschap. Sjaardema gaat zich na de uitste kende zege handhaven als Avan- ti volgende week als wederdienst haar sportieve plicht vervult en het Fries Delta-Impuls klopt. Gegeven het feit dat Scylla 2 vorige week al kampioen werd en de Scylla-hoofdmacht de titel in de ereklasse binnen handbereik heeft kan nu al gesteld worden dat Leiden haar faam als tafel- tennisbolwerk weer volledig waar gemaakt heeft. Zaterdag deed zich voor Sjaarde ma in Schiedam een van de laat ste kansen voor om zich veilig te stellen. Vooraf leek het een mi niem kansje want de opponent heette Noad en stond hoog geno teerd. Precies op het juiste mo ment slaagde Friso Reitsma er in zijn talenten te verzilveren. Vori ge week zondag speelde de pupil van trainer Joly Sojinu in het Wintercircuit tegen de top van Nederland Het leverde weliswaar een serie ne derlagen op, maar toch deed Reitsma zoveel ritme op dat hij zaterdag in Schiedam kon excel leren. Zeker zo goed speelde ech ter Herman van der Broek. Zijn verlies tegen de lastige Simons zij hem vergeven want het is zon- MAANDAG 22 NOVEMBER 1982 LEIDEN - Avanti heet de berg van de vierde categorie, die het 'peloton' Scylla nog moet bedwingen. Wordt het Hazerswoudse 'heuveltje' komende zaterdag zonder problemen 'genomen', dan plaatst de Leidse heren-équipe zich als eerste voor een extra duel om de landstitel tafeltennis. Sjoerd Meijer geconcentreerd bezig in de partij tegen Hijne. De kleine Leidenaar zorgde voor een knappe overwinning. der meer prima dat hij naamge noot Hans van der Broek op zijn broek gaf. Reitsma en Van der Broek bewezen ook in het dub bel hun goede vorm van de avond, daarmee de Noad-aan- hang in diepe rouw dompelend. Avanti 2 wist zich dus kampioen als het het zwakke Trias zou af straffen. Dat kwam er niet van. Moeizaam haalde men met 4-6 de finish. Fred van der Zeeuw en Piet de Groot lieten het er een keer by zitten, maar deden het toch nog beter dan Kamphuis die zich slechts een keer liet feli citeren. De promotie is gezien de kwaliteit van het team een uitste kende prestatie. In de eerste divi sie treft men het eerste team, dat vrijwel zeker weer zal promove ren naar de ereklasse. Vroeger konden er van een club niet twee teams in een klasse spelen. Scyl la heeft daar herhaaldelijk pro blemen mee gehad, sindsdien is de regel veranderd. De dames van Avanti hadden Hoonhorst op bezoek en dus een relaxed avondje. José en Ellen Bakker hielden het blazoen schoon en bracht Marijke Olst- hoorn op dezelfde goede gedach te. Eindstand 6-0. Docos kan nog steeds tweede wor den, ondanks het 2-8 verlies dat Scylla 2 haar bezorgde. Ed van der Berg hield Rob Regeer en Rob van der Zeeuw achter zich, maar kon niet tornen aan de 100 score van Frits Kantebeen. Overige uitslagen: M.Z.-Sjaardema 2 10-0; Avanti 3-F.V.T. 6-4; M.Z. 2-Scylla 4 7—3; Nikè—Scylla 3 6—4; Onkyo 3-Avanti 4 5-5; J.B.T. V. de Tref fers 6-4; Docos 2-T.C.S 5-5. Dames: Shot-Avanti 2 6—4; Scylla 2—O.T.T.C. 3-7; Scylla 3-Red Star 9-1, Docos Phoenix 10—0. De bloemen werden zaterdag avond na de gewonnen wedstrijd tegen het Alkmaarse Het Hooge Huys al uitgereikt. Een wat voor barige ceremonie, omdat ook op papier geringe obstakels nog moeilijk genoeg kunnen zijn. Weliswaar is Avanti al gedegra deerd, maar met een Bettine Vriesekoop in vorm kan het Scylla-feestje alsnog worden af gelast. Voorlopig ligt het draai boek voor die kampioensbijeen komst al gereed, nu zaterdag- avond de Alkmaarse opponent met 6-3 terzijde werd geschoven. Geen overtuigende cijfers, maar de punten kwamen de Leide- naars volledig toe. Keihard werken is de methode die Scylla momenteel aan de kop van de ranglijst heeft gebracht en ook zaterdagavond week de ploeg van Theo Bakker daar niet van af. Binnen zéér korte tijd heeft Scylla zich op het podium van de natio nale competitie genesteld. Vorig seizoen kon het drietal Frits Kan- tebeen-Sjoerd Meijer-Wybo van Gennip zich ternauwernood voor de eredivisie plaatsen. Coach Theo Bakker kon toen opgelucht ademhalen. Nu kon de boomlan ge trainer zijn plan ontvouwen. Bakker had immers al lang ver nomen dat hij zijn team met Pa trick Swier, Anne Vlieg en Hans Lingen kon versterken. Aldus geschiedde. Broer Gerard, trainer bij Avanti, le verde nogal wat kritiek op de werkwijze van Scylla. Waar in het verleden louter met eigen ta lenten werd gewerkt, zo gebruik te de Leidse formatie nu elders gerijpte 'vedetten'. Door Gerard Bakker gekwalificeerd als tafel tennissers met een "flapdrollen- mentaliteit". Scylla heeft inmiddels het tegen deel bewezen. Het drietal dat za terdagavond het linoleum werd opgestuurd bestond uit 66.6 pro cent uit eigen kweek: Sjoerd Meyer en Patrick Swier, die na een Hazerswouds avontuur zich weer onder de vleugels van Theo Bakker nestelde. Vooral dat tweetal heeft zich door de naar Leiden verhuisde topklasse uit stekend ontwikkeld. Niet Lingen (Anne Vlieg vertoefde in Joego slavië), maar uiteindelijk Patrick Swier bezorgde Scylla het bevrij dende punt. LEIDEN - Hoewel de play-offs in de nationale waterpolocompetitie straks het kampioenschap bepalen, heeft de Zijl/LGB het hoofd moeten bieden aan de concurrentie. Eerder bleek het Alphense AZC al te sterk, terwijl zaterdagavond HZC/de Robben een voor de Leidenaars desastreus be zoek aflegde aan het zwembad de Zijl. Dc 9-14 nederlaag maakte duide lijk dat het zevental van trainer Rob Schouten voorlopig nog niets in de absolute top van Ne derland heeft te zoeken. Met de nadruk evenwel op voorlopig, want de Leidse équipe etaleerde zaterdagavond tussen de bedrij ven door hoogstandjes van ni veau. Juist daarom viel de (te) fors uitgevallen nederlaag de Kooiclub wat rauw op de maag. In de polowereld kunnen de kan sen echter snel verkeren, leerde het topduel Zijl/LGB-HZC/de Robben. Bij een voordelige 5-3 marge in het derde partje leek er immers een zege voor Jacob Spijker c.s. in de maak. Met de Hilversummer Nico Lande- weerd al vanwege drie persoon lijke fouten op de bank, verwierf de thuisclub zich een uitsteken de positie in de redelijk hoog staande wedstrijd. Agressief pakte de Zijl (zonder de wegens studieverplichtingen Jan Jaap Korenaar) de zaken verdedigend aan, bij de aanvallende arbeid ging het team intelligent te werk. In het derde partje echter bleek de Leidse ploeg getroffen door een vlaag van verstandsverbij stering. Anders kan de de tussen tijdse achterstand van 5-10 niet worden verklaard. Niets was meer over van de zelfver zekerde formatie van de eerste twee periodes. De heren waren gewoon de kluts volledig kwijt en een uiterst geroutineerde club als HZC/de Robben wist wel raad met het ontspoorde Zijl/ LGB. Binnen een paar minuten kreeg de overigens uitstekend keepende Theo Uittenhout ze ven treffers om de oren. In top- waterpolo kunnen dergelijke in zinkingen beter achterwege blij ven, want de nederlaag is dan on vermijdelijk. Het overkwam De Zijl/LGB, hoewel de formatie DEN HAAG - LZ'86 verloor in Den Haag het belangrijke degra datie duel van Zian/Vitesse met de duidelijke cijfers van 10-6. Vivax mengde zich weer in de strijd om de eerste plaats in de tweede klasse door een 6-4 overwinning op EZPC. Katwijk trad in het afgelopen weekeinde tweemaal aan. Eerst werd KZC met 6-7 verslagen en vervolgens werd in Groningen met 11—9 van Walvisch verloren. DKD won van de haaien met 10-9. LZ'86 verloor gistermiddag in Den Haag met 10-6 van Zian/Vites se. De Leidenaren hadden de nederlaag geheel aan zichzelf te wijten. Vooral aanvallend speelde de Leidenaars zo slordig dat doelpunten maken haast onmogelijk werd. Zian daarentegen had aan elk kansje genoeg om het net achter LZ doelman Jan Teske te laten bollen. Het beslissende gat sloegen de Hagenaren al in de eerste twee perioden. Tot 4-0 konden zij uitlopen alvorens Wilco v.d. Zeeuw een strafworp kon verzilveren. Hierna ging de strijd vol komen gelijk op met om en om scorende ploegen. Geen moment echter slaagde LZ er in om dichterbij te komen. Het al eerder genoemde slordige aanvalsspel was hier debet aan. Tevens ver tolkte Zian doelman Harm de Jager een hoofdrol. Via 5—2 en 8-3 werd het tenslotte 10-6. Door deze nederlaag blijft LZ rode lantaarndrager in de ereklasse. Doelpunten: Wilco v.d. Zeeuw 2, Eric Bergsma 2, Joop Siera en Jan Pieter Heek. Vivax nadert weer de top van de tweede klasse. In deze competitie waar iedereen van iedereen kan winnen handhaafde de Oegst- geestenaren hun ongeslagen status in eigen bad door EZPC met 4-6 te verslaan. Dc beide ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Het verschil werd veroorzaakt door het benutten van de man meer situatie. Waar EZPC, aangevoerd door Pim v.d. Bosch, nogal wat van deze kansen liet liggen, scoorde Vivax 100 procent. In dit opzicht was Hans Zandvliet belangrijk die 3x zijn tegenstander er "uit versierde". Katwyk won zaterdag met 6-7 van KZV. De gehele wedstrijd stonden de Katwijkers op voorsprong. In de laatste periode kon KZC echter nog op 6-6 komen. Topscorer Paul v.d. Putten ech ter bracht ruim een minuut voor tijd toch de overwinning bij de ploeg die daar gezien het spelbeeld het meest recht op had. Hij verraste de KZC goalie met een afstandsschot volledig. Periode standen: 2-3, 3-4, 5-6 en 6-7. Doelpunten: Paul v.d. Putten 5, Eddie Hoek 2. Zondag verloren de Katwijkers in Groningen met 11-9 van de Walvisch. DKD speelde een goede wedstrijd tegen De Haaien. De veel hoger geklasseerde tegenstanders werden met 10-9 verslagen. Twee spelers eiste de aandacht op. Frank Dreef die zes maal wist te scoren en doelman Kees v.d. Plas die er in slaagde in de laatste periode bij een 9-9 stand een straf worp te keren. Goals: Frank Dreef 6, Bob Wouters 2, Enno Dreef i-n I hu r\ van der Hoven. DIRK KLOOS van Rob Schouten zich in het laatste partje nog kranig weerde. Onder aanvoering van de uitste kende Stan van Belkum kwa men de Leidenaars van 5-10 tot 9-10 terug. Met nog een aantal minuten speeltijd voor de boeg was de strijd weer geheel open. Op dat moment bleek de routine van de Hilversumse opponent doorslaggevend. Hans Bliksla ger, ex-LZ-man Aad van Mil, Jo- han Aantjes en Ronald Hermsen richtten in de turbulente slotfase op en bezorgden hun coach, de zaterdagavond uiterst irritante Koudekerker Wim Hermsen, de verdiende overwinning. Waarmee de Zijl uit de absolute top werd geworpen en zich voor lopig met tegenstanders van minder kaliber dient bezig te houden. Straks, bij de play-offs, kan de Leidse équipe zich alsnog bewijzen. Voorlopig hebben de eerste serieuze confrontaties met AZC en HZC/de Robben uitge wezen, dat de Zijl geen recht heeft op een ereprijs. Scoreverloop: Eerste periode: 0-1 Ronald Herm sen, 1-1 Martin Vreeburg Tweede periode: 1-2 Johan Aan tjes, 2-2 Ron Koster, 3-2 Stan van Belkum, 4-2 Stan van Belkum, 4- 3 Hans Blankestein Derde periode: 5-3 Albert Spijker, 5-4 Aantjes, 5-5 Van Mil, 5-6 Blik slager, 5-7 Blikslager, 5-8 Herm sen, 5-9 Hoepelman, 5-10 Aan tjes, 6-10 Stan van Belkum, 7-10 Martin Vreeburg Vierde periode 8-10 Stan van Bel kum, 9-10 Stan van Belkum, 9-11 Hermsen, 9-12 Blikslager, 9-13 Van Mil, 9-14 Van Mil ROB ONDERWATER Winst op koploper Be Fair BERLIJN (ANP) - De Westduitse kampioen Spandau heeft zich geplaatst voor de finale van de Europa Cup waterpolo. De club won zaterdag voor eigen publiek met 12-10 (2-2, 4-3, 3-2, 3-3) van de Hongaarse titelhouder Vasas Boedapest. Spandau had de eerste wedstrijd voor de halve finales tegen dezelfde tegenstan der reeds met 11—10 gewonnen. Spandau's tegenstander in de fina le wordt Alma Ata. De Sowjc- trussiche kampioen won zater dag de tweede wedstrijd tegen Pro Recco met 10-8. De eerste finalewedstrijd is op 27 novem ber in Moskou, de tweede op 4 december in West-Berlijn. LEIDEN - In de volleybalkompe titie wist van de divisieverte genwoordigers bij de heren al leen Gemini tot winst te komen op Tonegido (3-0), waardoor het de aansluiting met de top be houdt. Bij de dames stuntte Leython door koploper Be Fair met 3-1 te verslaan. Voorts was er winst van NOVO (2-3 op Rui ter) en Gemini 2. LUS V-heren moest tegen koploper Madjoe aantreden en deze klus bleek voor de studenten een te zware opgave. In de eerste set ging het nog wel gelijk op tot 13- 13, met een prima spelende Hans Broere, maar twee Leidse fouten bracht de setwinst bij Madjoe. Het matige LUSV-blok en opslag waren de oorzaak dat Madjoe re gelmatig kon blijven scoren (15- 8, 15-9). Het was tevens een jubi leum nederlaag - voor het eerst in 120 kompetitiewedstrijden werd met 3-0 verloren - hetgeen aanleiding voor de studenten was dit eens uitbundig te gaan Gemini was aanvallend veel ster ker dan Tonegido. Vooral Rik v.d. Hazel en Kees de Ridder sloegen de ballen overal in het veld bij Tonegido. Met 15-13,15-1 en 15-13 werd het 3-0, wat voor Gemini weer uitzicht geeft op een toppositie. Bij de dames was het spelverdelen bij Gemini te gen V Santen wat minder dan ge woonlijk, omdat de beide spel- verdeelsters Anneke Verstegen en Ciska Beurze geblesseerd wa ren. Mede hierdoor werd Gemini in de eerste set weggeserveerd (15-3). Aanvallend kwam Gemini hierna sterk terug: 10-15 om ver volgens tweemaal aan het eind van de set net iets te kort te ko men (16-14, 15-8). Leython bracht de spanning weer volop terug door Be Fair te ver slaan. In een snel tempo werd de eerste set met 15-5 gewonnen op een verbluft Be Fair. Ook de vol gende set ging voor Be Fair ver loren met 15-13, voordat het zich enigszins kon herstellen: 15-11. In de vierde set nam Leython een 10-3 en 14-7 voorsprong, maar Be Fair vocht terug tot 15- 15. Het werd 17-15 voor Leython, dat nu zelf weer volop kans op de titel heeft. NOVO speelde het sterke Ruiter de eerste twee sets volledig weg: 9-15, 13-15, maar kon daarna het niveau niet vast houden in de derde set: 15-4. Ook een 9-13 voorsprong kon hierna niet in winst worden omgezet: 15-13. In de beslissende vijfde set hervond NOVO zich en gaf Rui ter verder geen kansen meer: 11- 15; 3-2. Gemini 2 boekte een benauwde 2-3 zege op V Santen 2. De derde set werd door een venijnige opslag gewonnen; in de vierde was dit net andersom. In de vijfde had V Santen iets meer geluk in de slot fase: 15-13,14-16, 3-15,15-3 en 14- 16. In de promotieklas heren zijn de drie topploegen weer wat dichter bij elkaar gekomen door het re sultaat van NOVO-DAC (2-3). Het was een topper met ver schrikkelijk veel spanning. In de eerste set gaf NOVO zijn tegen stander eigenlijk geen kans tot 14-6. Door concentratieverlies kon DAC via ongelooflijk veel vechtlust tot 14-16 komen. Dank zij uitblinker Jan Pley was NO VO hierna twee sets superieur: 15-8, 15-10. Met wat geluk had het dus al 3-0 kunnen zijn. Helaas voor NOVO ging het aan het eind der volgende sets net fout, want met een excellerende Hans Schimmel trok DAC die sets naar zich toe (11-15, 12-15) en de winst: 2-3. Hierdoor kon Leython weer een plaatsje stijgen. Zelf won het met 3-0 van Zevenhui zen 2. Het nam direkt een 5-0 voorsprong, die niet meer in ge vaar kwam: 15-6. Zevenh. was wel enthousiast, maar bleek een jonge en onzekere ploeg, die ei genlijk een klass minder dan Leython was. Met een degelijke pass en een opvallend sterk aan vallende Ed Hedcman in een hoofdrol werd Zevenh. ook in de volgende sets duidelijk op af stand gezet: 15-10, 15-12. De geblesseerde Hans Vodegel leek Donar (zonder de zieke Adriaan Timmer) tegen Punch rechtstreeks naar de overwin ning te leiden (10-15). Helaas sloeg het noodlot toe. Eerst ging Kees de Bock op het eerste punt in de tweede set door zijn enkel, waardoor noodgedwongen ie mand uit het vijfde team moest invallen; vervolgens gebeurde hetzelfde 5 punten later met Ron Groen. Met een ingepakte enkel moest hij toch in het veld blij ven; het betekende wel 15-7 ver lies. Toch gaf Donar zich niet ge wonnen en via 8-15, 15-12, 15-10 pakte het toch een puntje, vooral door de veel werk verzettende Wout v.h. Veer (3-2). Gemini 2 speelde tegen DOS 2 in Schoonhoven een slechte wed strijd en verloor onverwacht met 3-1. De aanval was te simpel van opzet en in ht achterveld werden te veel persoonlijke fouten ge maakt. Bij de dames won LUSV met 3-0 van Jupiter. Het was een service duel waarin Jupiter een te zwak ke pass had om tot goed aanvals spel te komen. Bij LUSV kon Wilma Pieterse zich aanvallend naar hartelust uitleven: 15-8,15-5 en 15-8. Ook tegen Jodan Boys kon RW geen vuist maken. Het rommeli ge spel bracht bij RW niet de rust die nodig was en het tak- tisch spelende J. B. wist steeds het RVV-blok goed weg te lok ken met zijn uitgekiende plaats- ballen; met 15-9, 15-9 en 15-6 werd het 3-0 voor J. B. De streekderby NOVO 2-DAC was een op goed peil staand duel waarin DAC zijn ervaring vanuit de derde divisie goed gebruikte om op de beslissende momenten het hoofd koel te houden. NOVO bleek met zijn nieuwe ploeg nog niet voldoende samenhang te hebben. Het werd daardoor 1-3 voor DAC (15-11, 6-15, 13-15 en 7-15). Gemini 3 verloor kansloos van Thor met 3-0 in en sfeerloze wedstrijd via de cijfers 0-15, 8-15 en 9-15. GER RENES Smolders vijfde LEIDEN - De Leiderdorpse zeiler Bob Smolders is met zijn mede bemanningsleden Frank Verha gen en Dick van der Vaart als vijfde geëindigd bij het wereld kampioenschap zeilen in de Yng- ling-klasse, dat gisteren voor de kust van Sarasota in Florida werd afgesloten. Op het erescha- vot stonden louter Noren. Eerste werd Pettersen, tweede Myhus en derde Landsvaerk. De Euro pees kampioen Usterud, even eens een Noor, werd zesde. Na drie races bezette de Neder landse ploeg met Smolders nog de eerste plaats. Het feit dat de wind afzwakte tot kracht 1, met onverwachte winddraaiingen tot gevolg, maakte dat de équipe een goede eindpositie verspeelde. "In zo'n geval moetje het nodige geluk hebben. Dat ontbrak", was de nuchtere conclusie van Smol ders. Niet minder dan R ené Hijne werd in de beslissende partij be kwaam terzijde geschoven. Hoe wel Swier de laatste tijd door z'n studie minder trainingsminuten kan vrijmaken, was de toch niet kinderachtige Hijne volslagen kansloos. In de tweede set koes terde de Alkmaarder nog illusies, maar in de beslissende periode van de partij etaleerde Swier zijn rijke talent nadrukkelijk. Met na me dankzij z'n ijzersterkte servi ce maakte hij het leven van de immer nerveuze coach Theo Bakker heel wat aangenamer. Eerder had hij z'n pupil ook al te gen Bert van Ham zien schitte ren. Al bij 0-3 in de eerste set riep de vrolijke Alkmaarder uit "Het lukt niet". Van Ham had een vooruitziende blik, want hij werd geveegd: 21-6, 21-13. Patrick Swier was met clubgenoot Sjoerd Meijer in het dubbel te gen Van Slobbe/Hijne ook al zo op dreef. De tenger gebouwde Meijer, die eerder Hijne be dwong en daarna zéér duidelijk van Nico van Slobbe verloor, kwalificeerde die partij als "heel erg belangrijk". "Want als je ver liest, staat het 4-3 en weetje maar nooit hoe het verder gaat", was de scholier benauwd. Immers, een gelijkspel zou dezelfde waar de hebben als een nederlaag, nu De Veluwe in de ondelinge duels een beter gemiddelde had be werkstelligd. Zover kwam het niet. Het Leidse koppel verloor weliswaar de eer ste set, maar herstelde zich daar na voorbeeldig. Ondanks een 0-8 achterstand in de derde set, vocht het duo tot het laatste 'ons' en kreeg daarvoor de beloning. Theo Bakker inhaleerde het suc ces met volle teugen. Nu Avanti nog en dan het feest beginnen, dacht de coach.. ROB ONDERWATER UTRECHT - Voor de achtste maal werd het afgelopen weekeinde de Paul Venemans-prijs afge werkt. Het Utrechtse "Orca" was de organiserende vereniging. Za terdag leverde het eerste onder deel van de driekamp, het wiel rennen, een tijdrit over ruim ne gen kilometer, als winnaar bij de heren skiffeur Frans Göbel op, bij de dames was Njord-roeister Heieen Heckman de snelste. Ro nald Florijn werd vijfde en Ste ven van Groningen van Njord werd elfde. Bij een onderdeel roeien voeren de skiffeurs en de stuurmanloze tweeën op basis van gelijkwaardigheid in één groep. Door de harde tegenwind waren de tweetj'es ten opzichte van de skiffeurs nog meer in het voordeel dan ze normaal over twee kilometer al zijn. Het eerste werd Florijn van deze gang van zaken de dupe. Zijn tijd over het 3,5 kilometer lange trajekt op het Merwedekanaal was verreweg de snelste van alle skiffeurs, maar leverde in het totale veld tussen alle tweetjes "slechts" een zesde plaats op. Over pech had ook Van Groningen niet te klagen. Tot tweemaal toe werd de sterke Njord-Orca-combinatie zwaar gehinderd door een Nereus- ploeg, die dan ook werd uitgeslo ten. Vele sconden gingen echter verloren, die zeer kostbaar ble ken te zijn, toen uitkwam dat Ae- gir met de bronzen Adema en De Brauw slechts drie seconden sneller waren geweest. Deson danks stond de blonde Leide naar voor het laatste onderdeel, het hardlopen als eerste in het al gemeen klassement. Een voor zijn doen matige 5-kilometer loop - een 4TE PLAATS WIERP Van Groningen terug naar de 11- de plaats in de eindrangschik king. Frans Göbel liep sterk maar niet goed genoeg om de zeer verrassende jonge Aegir-in- ternational Michiel de Brauw van de totaaloverwinning af te houden. Ronald de Florijn werd uiteindelijk 4de. Bij de dames versterkte Heieen Heckman haar positie door bij het roeien in de twee zonder uit stekend met Wietske Fokkens te debuteren en daarbij seconden te winnen op de snelste skiffeu- se, Laurien Vermulst van Triton. Het laatste onderdeel leverde echter grote problemen op. Heckman dreigde vlak voor de finish op te geven, maar werd door twee omstanders over de eindstreep geholpen, haar tijd werd genoteerd en tot veron- waardiging van de Utrechtse fa voriete Vermulst werd de Njor- droeister tot winnares uitgeroe pen. Van Tritonzijde werd tij dens de huldiging geprotesteerd. De wedstrijdleiding zat in verle genheid. Het protest, dat de Leidse roeister zonder hulp niet binnen redelijke tijd de finish zou zijn gepasseerd, klonk niet irreëel. Omdat bijna iedereen al naar huis was, werd tenslotte be sloten beide roeisters als winna res uit te roepen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16