•c Manege blijkt toch winstgevend Heroïnevangst in Leiderdorp Jaar geëist tegen berover van Wassenaarse discoshop Ernstige grondvervuiling OR wil dat voorzitter Raad van Bestuur opstapt Voorschotense plantsoenen dienst moet veel inleveren Stad en rand VRIJDAG 19 NOVEMBER 198 VRI Actie voor dierenpark WASSENAAR De circa vijf tig personeelsleden van het Wassenaarse dierenpark, dat met sluiting wordt bedreigd, zijn een handtekeningenactie begonnen om steun te vinden in hun poging om het park open te houden. Met het opschrift "Wassenaar moet ZOO blijven" worden ter illustratie van de actie af fiches verspreid en gelijklui dende stickers uitgedeeld. Actievoerder Lunenberg hoopt dat er zoveel handtekeningen ten gunste van het behoud van het dierenpark worden geplaats dat een of andere in stantie tot een jaarlijkse sub sidie zal besluiten. "Hogere instanties moeten begrijpen dat een dierenpark niet winstgevend behoeft te zijn. Ze moeten ook kijken naar de recreatieve en educatieve waarde ervan". LEIDERDORP De afdeling verdovende middelen van de rijkspolitie Den Haag heeft gistermiddag op de Persant Snoepweg in Leiderdorp vier kilo heroine in beslag geno men. De heroine was ver stopt in de reserveband van een auto waarin drie uit Tur kije afkomstige mannen za ten. Volgens de politie is de waarde van de heroine 300.000 gul den. De politie kon de auto aanhou den na een tip. Het is nog niet bekend waar de verdachten vandaan kwamen evenmin wilden ze tot nu toe iets losla ten over hun bestemming. De drie zitten momenteel vast op het politiebureau van Lei derdorp en worden maandag aan de officier van justitie voorgeleid. Adjudant Slofstra, groepscommandant van Leiderdorp, lachend bij de autoband waar de vier kilo heroïne inzat. Gistermiddag deed de rijkspolitie op de Persant Snoepweg na een tip de vangst. Bij Van Kempen en Begeer VOORSCHOTEN - De onderne mingsraad van zilverfabriek Van Kempen en Begeer in Voorschoten heeft het vertrou wen opgezegd in de voorzitter van de Raad van Bestuur van de onderneming, de heer Zuidema. Dat blijkt uit een verklaring die de onderne mingsraad heeft uitgegeven. De ondernemingsraad verzoekt de heer Zuidema om "in het belang van de onderneming zijn portefeuille ter beschik king te stellen". Dit besluit is genomen na besprekingen die op 17 november jl met de di rectie van het bedrijf en voor zitter Zuidema zijn gevoerd. De reden ervan zou zijn dat Zuidema binnen de onderne ming "een volstrekt gebrek aan flexabiliteit paart aan een volledig ontbreken van bereid heid tot overleg met de werk nemers en hun vertegenwoor digers", aldus de uitgegeven verklaring. De ondernemings raad spreekt dan ook als haar mening uit dat de heer Zuidema niet het vertrouwen geniet dat noodzakelijk is om de onderneming te leiden. De ondernemingsraad was van morgen niet bereid om de ver klaring nader toe te lichten. Evenmin wilde de heer Zuidema op een en ander com mentaar geven. Leiderdorp kan subsidie over 1981 terugvorderen LEIDERDORP - Verdeeldheid overheerste gisteravond in de commissie financiën van Leiderdorp toen de afrekening aan de orde kwam van de stichting ruiterschool Lie thorp, die de manege in de Bloemerd exploiteert. Uitermate verheugd was de commis sie omdat de rekening over 1981 met een positief saldo van bijna 15.000 gulden sloot zonder dat de stichting gebruik hoefde te maken van de subsidie van 55.000 gulden van de gemeente Leiderdorp. Die subsidie gaat de gemeente dan ook terugvorderen. De toekomst blijft echter onzeker en dat temperde de vreugde van de commissie een beetje. Het voordelig saldo over 1981 is het gevolg van onder andere de prijs daling van de voerprijzen en het later vervullen van een vacature. Ook werden er meer lesgelden ontvangen. Het batig saldo komt geheel onverwacht. In 1980 was er nog een tekort van bijna 45.000 gulden. Ook de ambtenaren op het gemeentehuis in Leiderdorp waren veiTast, blijkt uit het amb telijk advies. "Het thans voorlig gen positieve resultaat van de re kening 1981 van de ruiterschool gaat wellicht alle verwachtingen te boven". Het CDA en een deel van de PvdA kwamen eind vorig jaar met het voorstel om de subsidie aan Lie- thorp "opnieuw te bekijken". De meerderheid van de raad wees dat voorstel echter af. De mane ge, met zo'n 350 leerlingen en on geveer dertig paarden, moest verplaatst worden toen een aan vang werd gemaakt met de nieuwbouwwijk Buitenhof-Oost. De ruiterschool werd door de nieuwe accommodatie met hoge kosten opgezadeld. Omdat de meerderheid van de raad vond dat het bestuur van de stichting zijn uiterste best had gedaan de kosten te drukken bleef men voorstander van verdere subsi- diëering. Een flink aantal onzekerheden blijft de begroting van Liethorp echter bedreigen. Het bestuur verwacht in de toekomst wel blij vend een positief resultaat, maar kan daar geen zekerheid over ge ven. Weersomstandigheden beïnvloeden bijvoorbeeld de prijs van hooi en stro. Bovendien werkt men met veel vrijwilligers en of dat in de toekomst te hand haven is weet het bestuur niet. Ook ziekte en vervanging van paarden kan de begroting flink beinvloeden. Of en hoe de huidi ge sociaal-economische toestand van Nederland doorwerkt op het aantal leerlingen is onbekend. De commissie drong gisteravond aan op overleg met het bestuur van de stichting. In dat overleg moet gezocht worden naar moge lijkheden om ook in de toekomst de begroting sluitend te houden. De commissie stelde dat echter niet als eis. Liethorp kan reke nen op een bijdrage in de kosten van ongeveer 17.000 gulden. Dat tekort werd namelijk verwacht toen de manege moest verhuizen naar de Bloemerd. VOORSCHOTEN - De raadscom missie voor openbare werken van Voorschoten is geen voor stander van bezuinigingen op het onderhoud van het ge meentehuis, op het schilderwerk van scholen en op het hertstraten van pleinen en wegen. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie gisteravond. Wel is een bezuiniging van 22.000 gulden gevonden bij de reini gingsdienst. Die heeft tot gevolg dat voortaan het centrum van de gemeente op zaterdagavond niet meer wordt geveegd. Gewoon maar eens proberen of dit moge lijk is, was de mening van de commissieleden. Mevrouw Van der Kloes (WD) stelde voor om voortaan af te zien van de aanschaf van zoge naamde carriërestoelen voor de ambtenaren. "Een stoel voor een directeur kost 550 gulden en die voor een chef 350 gulden, dat kan best anders", was haar mening. Wethouder van Leeuwen (PvdA) wilde gisteravond niet ingaan op de arbeidsplaatsen die verloren gaan als gevolg van bezuingin- gen bij de plantsoenendienst. Hij meende dat dit onderwerp met de portefeuillehouder voor per soneelszaken, de burgemeester, besproken dient te worden. Van Leeuwen wil geen personeels beleid voor iedere afzonderlijke gemeentelijke dienst maar een totaal bezuinigingsbeleid voor het gehele ambtelijke apparaat op tafel zien. Uit de discussie werd wel duidelijk dat in het bijzonder de beplan- tingsdienst veel zal moeten inle veren. Allereerst is de begroting van deze dienst niet gestegen ter wijl het openbaar groen wel is uitgebreid. Voorgesteld werd om de zogenaamde educatieve en de kruidentuintuin dan maar te schrappen en tevens op het on derhoud van het wijkgroen te be zuinigen. Dit alles moet een be sparing van rond 50.000 gulden opleveren. De raadsfracties van WD en CDA willen verder af van de zoge naamde peperbus, het oude transformatorhui^je in de Schoolstraat. Deze zuil is be stemd voor niet-commerciële re clamedoeleinden, maar wordt weinig of niet gebruikt. D'66 vindt echter dat de tijd voor de sloop hiervan nog niet is aange broken en wethouder Van Leeu wen meent dat de 3.000 gulden die de sloop kost een extra uitga ve voor de gemeente zou beteke nen. Sinterklaas De goedheilig man uit Spanje doet ook dit jaar Leiderdorp aan. Hij hoopt met zijn gevolg zaterdag 20 november te arrive ren op het plein bij het ge meentehuis. IJs en weder die nende wenst de Sint hier tussen 14.00 en 14.30 uur aan te komen. Hij zal tevens Winkelhof en de andere winkelcentra bezoeken. Noord-Ierland In gebouw De Schakel, Van Al- phenplein, Leiderdorp, is dins dagavond 23 november een in formatie-avond over Noord-Ier land en Noordierse kinderen in Nederland. Natuurgeneeswijze De relatie tussen voeding en ge zondheid is het onderwerp van een lezing die J.F. Waning, arts voor natuurgeneeswijzen, op dinsdag 23 november in de bi bliotheek houdt. De toegang is gratis. Politiek D* politici Arie Meerburg (CDA), LEZERS SCHRIJVEN Rijksdorp Onder Wassenaars nieuws stonden meermalen berichten over Huize Nieuw Rijksdorp: slopen of niet? Gaarne als geboren en getogen Wassenaarder enkele opmerkin gen. Dit fraaie gebouw mag nooit ge sloopt worden. Naast de misser van het gemeentekantoor zou af braak van Rijksdorp de grootste blunder zijn! Tonnen geld zijn uitgegeven voor Terweer (Time-Out), Neijevelt en een onnodig duur zwembad. Waarom Nieuw Rijksdorp niet de bestemming geven van een zoge naamd sociaal-cultureel cen trum? Wat krijgen we ervoor te rug na afbraak? Een naargeestig betonnen skelet voor jongeren. Is dat zo nodig? Eertijds bleef men als jongeren thuis tot een positie of een eventueel huwe lijk. Terzijde: alles moet maar leren of studeren. Er zijn grenzen. Wij hadden met ons zestiende jaar of eerder eelt in onze handen. 'Nu moesten de gastarbeiders ko men. De groep welke nu gedis crimineerd dreigt te worden. Hun schuld is het niet dat zij hier zijn, wel de onze. A. Versteeg sr. Katwijkseweg 9a Wassenaar Irma Gehner-Ellenberger (WD) en Jaap Bezemer (PvdA) zijn de gasten van het politieke café in wijkcentrum Zijlkwartier om het een en ander van de gemeen tebegroting van Leiderdorp uit te leggen op donderdag 25 no vember, 21.00 uur. Kamermuziek In het Oude Raadhuis in War mond treedt zondag 21 novem ber voor de liefhebbers het ka- mermuziekensemble "Intermez zo" op. Het muziekgezelschap speelt werk uit de baroktijd. De organisatoren roepen het pu bliek op om tijdig kaarten te ko pen want het zaaltje kan slechts dertig luisteraars herbergen. Het optreden duurt van 12.30 tot 14.00 uur. De manege in de Bloemerd. De stichting ruiterschool Liethorp sloot de rekening 1981 met een batig saldo van bijna 15.000 gulden af. De financiële toekomst blijft echter onzeker omdat allerlei kostenposten niet van tevoren te berekenen zijn. Opening Huize Buitenzorg wordt zaterdag geopend met een muzikale rondgang door Leiderdorp, die wordt verzorgd door jeugdband DVS uit Katwijk. Vertrekpun ten zijn de Nederlands hervorm de kerk en de Scheppingskerk: 09.00 uur. Om 09.30 uur is er een aubade voor het gemeentehuis. Jazz Voor de jazzliefhebbers treedt zondag het Miller Sextet aan in restaurant Meerrust in War mond. Palestijnen Juist om de andere kant van het Midden-Oostenvraagstuk te be lichten en de situatie van de Pa lestijnen wat meer in het dag licht te plaatsen organiseert de Wereldwinkel Oegstgeest maandag 22 november een in formatieavond over dit thema. Meiny Burger, die in 1981 en 1982 een rondreis maakte door de zogenaamde bezette gebie den, de Westelijke Jordaanoe- ver en de strook van Gaza zal vertellen wat zij heeft gezien van het leven van het Palestijn se volk hier. Haar referaat zal zij illustreren met dia's. Aan vang 20.00 uur, gebouw Taber- na, Julianalaan 1, Oegstgeest. Bijbel Om het 20-jarig bestaan van de Moeder Gods-parochie in Voor schoten te vieren wordt van 20 tot 25 november een tentoon stelling over de Bijbel "Het boek, dat blijft" gehouden. De expositie gaat in op het ont staan van het boek, de vertalin gen en de verspreiding ervan. Ter opluistering van de ten toonstelling zet de Hortus Bota nicus van de Vrije Universiteit van Amsterdam een deel van haar collectie "PLanten uit de bijbel" in de kerk neer. DEN HAAG/W ASSENAAR - De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft vanmorgen tegen een 26-jarige inwoner van Wassenaar een jaar gevan genisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar, onder toezicht van het Leger des Heils en psychiatrische behande ling geëist. De man was 26 augustus van dit jaar een discoshop aan de Langs traat binnengestapt en de inhoud van de kas opgeëist. "Ik wil het geld uit de kas; ik ben gewa pend; wanneer je het geeft doe ik je niks." Om zijn eis kracht bij te zetten deed hij alsof 'ie onder z'n jas een wapen verborgen hield. Uit het verhoor bleek, dat de man niets in zijn hand had. Wél had hij in zijn vestzak een stilet to. Maar daarvan had hij geen ge bruik gemaakt. Voor de rechtbank verklaarde de Wassenaarder dat hij geldgebrek had en zijn schulden niet kon be talen. Later voegde hij hieraan toe de diefstal te hebben ge pleegd om weer in aanmerking te komen voor een psychiatri sche behandeling. Uit het dossier bleek, dat de man een moeilijke jeugd achter de rug heeft: vijf jaar ervan bracht hij door in jeugdgevangenissen en tehuizen. Bovendien raakte hij in die periode aan de drugs verslaafd. Daar is hij nu een jaar of zes van af. Deskundigen raadden de officier van justitie af om hem een lange celstraf op te leggen. Aanvanke lijk had de officier een celstraf van meer dan een jaar in petto, maar hield uiteindelijk rekening met het advies van de artsen. "Ondanks alles blijft het een ern stig feit", zei hij. "Ik vind dat hij moet zitten om hem te straffen voor wat hij heeft gedaan. Hij heeft iemand geld afgeperst en het slachtoffer heeft ervaren dat het met een wapen is bedreigd." Het laatste woord was aan de ver dediger. Haar opmerking: straf akkoord, maar geen negen maan den vastzitten. Zij noemde dit een lange 'zit' die tegen het ad vies van de artsen indruist. Daar om verzocht zij de rechtbank de Wassenaarder in vrijheid te stel len né de uitspraak (over twee weken). Omdat hij dan al ruim drie maanden in gevangenschap heeft doorgebracht. In Wassenaar: WASSENAAR - De grond by het garagebedrijf aan de Rijksstraat weg 765 in Wassenaar is ernstig vervuild met aardolieproducten. Gedeputeerde staten hebben een lastgeving verstrekt dat de ver vuilde grond (ongeveer achthon derd kubieke meter) verwijderd moet worden. Tot een diepte van elf meter is de grond verontrei nigd. Omdat er een bezwaar schrift is ingediend tegen die lastgeving heeft de verwijdering nog niet plaatsgevonden. In de gemeente Wassenaar zijn ne gen gevallen bekend van bodem verontreiniging. Veelal betreft het - volgens voorlopige onder zoeken geen ernstige gevallen, waar verwijdering van de ver vuilde grond direct noodzakelijk is. Bij een ander garagebedrijf aan de Rijksstraatweg 773 is de bodem eveneens met olie verontreinigd. De provincie zal op korte termijn de bodem daar onderzoeken en dan een beslissing nemen over afgraving. De andere plaatsen waar de grond vervuild is, waren min of meer al langer bekend. Het betreft de camping Duinrell waar de voor malige kanovijver en een stuk sloot gedempt zijn met afval, het terrein aan de Johan de Witt- straat waar cyanide in de grond zit en de vuilstortplaats aan de Hogeboomseweg. Deze drie ter reinen worden op dit moment onderzocht. Bovendien zijn er dan nog enkele andere plaatsen waar men sterk het vermoeden van heeft dat de grond niet schoon is. Dat zijn de plantsoenstrook aan de Ter Weerlaan waar in het verleden 5.000 kubieke meter afval is ge stort, het manegeterrein aan de Papeweg, waar bouw- en sloop afval ligt, een perceel grond aan de Duivenvoordseweg, waar huisvuil is gedumpt en een per ceel grond aan de Oostdorper- weg, waar ook huisvuil is gestort. VRIJDAG Leiden - Filmhuis LVC, Breestraat 6( Vi 'A time to live and a time to dié sj Douglas Sirk, 21.15 uur. Micro-theater Imperium - Oude Ves Het 33e, 'Gilgamesj', regie: Chris Marks, v. n Marinecomplex - Noordeinde 2a, Matro 1S goth 'Waarom maken ze mensen', vr ei rr za om 20.30 uur. o Pieterskerk - antiekbeurs, 17-21 uur, p van 10-17 uur, zo van 11-17 uur. Hel Leonardushuis - Haagweg 14, rommel j markt missiewerkgroep, tot 21 uur, zi van 10-13 uur. De Linde - Herenstraat 64, bingo-avonc buurtcomité Tuinstadstaalwijk, 19.31 Kantine VTL - Voorschoterweg, bingo avond wandelsportvereniging Zuid ~W~ West. 20 uur. iL Aniba's muziekkamer - hoek Witte Sin gel/Herenstraat, optreden de folkgroep JL- 't Speult, 20.30 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48 open soos, 22 uur, tel. 149987. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18. vrouwenavond, 21-1 I Dierenbescherming Leiden, melding I zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. I Leiderdorp - Muzenhof, volksdansen voor kinderen 19-20 uur en volwassener. van 20.15-23.15 uur. ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Sin- LI gel, antiek- en curiosamarkt, 9.30-17 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- 1 avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67. 14-17 uur. Speeltuin - Lange Morsweg, tentoon stelling postduivenvereniging De Reis duif. 14-23 uur, zo 11-17 uur. ln Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat, het Divali, een Indiaans lichtfeest. 15 uur. De Burcht - rommelmarkt t.b.v. sport voor gehandicapten, 10-16 uur. In den Bierdeghel - wandelsportvereni ging Zuid-West organiseert Sint Nico- laaswandeltocht door Leiden, start van 9-14 uur. Pieterskerk - antiekbeurs, 10-17 uur, zo 11-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, scholing en discussiedag over het kostwinner sprincipe, 11-15 uur; om 20 uur een fo rumdiscussie. Restaurant van de Groenoordhallen - postzegelruilbeurs gehouden door de Leidsche Vereeniging van Postzegel verzamelaars, 10-16.30 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste- gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: E K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877, spreekuur: 12 vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. zo, M.J.H. v; Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. Leiderdorp - za, F.O.A.M. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139, zo, M.B. Lands meer, Drakestein 2, tel. 413913, za en zo van 12.30 tot 13 uur spreekuur op de Florijn 10, Leiderdorp. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - za, J.H. Vryenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Wassenaar - noord: Mevr. I. Spelt, van Groeneveltlaan 17, tel. 11844; zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 19 nov tot 26 nov door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: P.H. Groeneveldt, Oude Singel 210, Lei den. tel. 146540. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-13 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Damiate Holding BV Directie: G. Koopman Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen P. J. de Tombg (sport) A. van Kaam (plv) Losse nummers 0,80 Rubriekchels J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o tel 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2