Lozingsrecht wordt uitgesteld y Lezers schrijven ■C College sluit zich aan bij compromis PvdAWD en CDA Ruim honderdveertig vrouwen zochten in 1981 hulp bij FIOM Leiden WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 LEIDEN - De gemeenteraad was gisteravond over één kwestie 'fantastisch eenstemmig', zoals CDA-er Walen kamp het zei. De opbrengst van de onroerend goed belas ting die van huiseigenaren wordt geheven, mag volgend jaar maximaal 16.5 miljoen gulden bedragen. Met de overeenstemming over de ze limiet in de ogb - hoger dan het college aanvankelijk had voorgesteld - ontstond de finan ciële ruimte in de begroting die nodig was om een compromis te kunnen sluiten over de omstre den invoering van het lozings recht. Het compromis houdt in dat de raad (vanavond) in principe be sluit om het lozingsrecht in te voeren per 1 juli 1983. Het innen van de nieuwe gemeentelijke be lasting zou echter nog achterwe ge kunnen blijven als in de loop van het jaar blijkt dat er financië le meevallers zijn of dat er ande re oplossingen zijn om het gat in de begroting - acht ton groot - structureel te dekken. De drie grote partijen PvdA, WD en CDA lieten maandag al blij ken voor dit compromis te voe len. Het college van B en W sloot zich bij monde van wethouder Bordewijk geheel volgens ver wachting gisteravond hierbij Raadslid Witteveen (D'66) daaren tegen noemde het voorstel bela chelijk. "Dat het CDA blijkbaar in wonderen gelooft verwondert Inbraken aan Ravelstraat en Verdamstraat LEIDEN Bij een inbraak aan de Ravelstraat zijn gisteravond een geldkistje met 20.000 gulden, een aantal zilveren guldens, een vi deo-recorder en een gouden horloge gestolen. De inbrekers kwamen binnen door het force ren van het keukenraam. Ook een woning aan de Verdam- straat kreeg bezoek van inbre kers. Daar kwamen de dieven binnen door de geforceerde keu kendeur en haalden enkele gou den sieraden, 100 gulden en voor een paar honderd gulden vreemd geld weg. me niet gezien de aard van die partij, maar dat de WD dat ook doet..." Witteveen ging tekeer tegen de ho ge inningskosten van de belas ting. Deze kosten belopen dertig procent van de opbrengst, aldus Witteveen op verontwaardigde toon. "Zö", reageerde wethouder Tesselaar met de nodige ironie. De WD-fractie diende gister avond een motie in over het lo zingsrecht. De liberalen vroegen een raadsuitspraak, waarin de li miet op 16.5 miljoen gulden wordt gesteld en het college wordt verzocht om een onder zoek te doen naar een andere structurele dekking voor het be grotingstekort dan het lozings recht, zodat de raad eventueel kan besluiten de heffing niet te In de motie wordt ook uitgespro ken dat 'de daadwerkelijke in voering van een lozingsrecht in dien mogelijk vermeden moet worden'. Het voorstel van B en W en de motie komen vanavond in stemming. LEIDEN De bommelding die gisterochtend binnenkwam bij het gloednieuwe schoolgebouw van de Rembrandt Scholenge meenschap, bleek vals te zijn. Na evacuatie van het schoolge bouw werd een zoekactie ver- Schoolgebouw ontruimd richt die niets opleverde. De leerlingen konden de lessen Op de foto het ontruimde gebouw aan de B.M. Noachstraat, ter wijl politiemansen de omge ving afzoeken. LEIDEN - De Stichting FIOM aan het Noordeinde heeft vorig jaar 141 mensen begeleid die kamp ten met problemen in verband met zwangerschap of alleen staand ouderschap. De meeste hulp vragen, die in aantal overi gens iets gestegen zijn in verge lijking met 1980, gingen over huisvesting, financiën de realise ring van het alleen-ouder-zijn of relatieproblemen. De hulpvra gers kwamen meestal op eigen initiatief en de grootste groep was tussen de 26 en 35 jaar oud. Dat staat in het jaarverslag over 1981 dat het FIOM deze week uit bracht. Het FIOM behartigt de belangen van (ongehuwde) zwangere vrouwen, de alleen staande ouder en hun kinderen. Verder verricht het FIOM werk zaamheden die erop gericht zijn de bij die groepen voorkomende problemen te voorkomen. Het FIOM organiseert daartoe indivi duele hulpverlening, groeps- werk, gezinsgesprekken en geeft informatie en voorlichting. Niet alleen de 141 hulpvragers die begeleiding kregen, vormden in 1981 het cliëntenbestand van het FIOM. Daarnaast waren er nog 68 informatieve contacten en 46 mensen die deelnamen aan door het FIOM georganiseerd groeps werk. Zo begon het bureau vorig jaar een praatgroep voor vrou wen die ooit een kind hebben af gestaan ter adoptie. Ook werden er vier thema-avonden gehou den die behoorlijk wat bezoekers trokken. Ondanks de grote be langstelling heeft het FIOM nog niet met wachtlijsten hoeven werken. De twee maisonnettes die het FIOM in de Merenwijk ter be schikking staan, werden vorig jaar door tien vrouwen en elf kin deren bewoond. Het ontbreken van tijdige doorstroming leverde echter de nodige spanningen op. Het voortbestaan van deze Leid- se projecten is nu dan ook ter discussie gesteld. In 1980 werd menigmaal een beroep gedaan op de gastgezinnen, die voor kor tere of langere tijd een zwangere vrouw, een moeder of kind én moeder in het gezin opnamen. In de directe toekomst wil het FIOM zich vooral richten op de ontwikkelingen op het terrein van omgangsregeling, één-ou derschap en de hulpverlening aan kinderen (vooral na echt scheiding). Ook huisvesting, ar beidsmarkt en kinderopvangmo- gelijkheden krijgen grote aan dacht omdat die tot snellere ont wikkeling van de doelgroep lei den. Het groepswerk, dat in 1980 een groot succes bleek, zal wor den voortgezet. Het FIOM heeft, ondanks al door gevoerde en nu aangekondigde bezuinigingen, nog niet al teveel schade daarvan geleden. "Wel bemoeilijken de bezuinigingen het werken en plannen maken", zo meldt het jaarverslag. Toch wil het FIOM geen pas op de plaats maken en proberen door te gaan het werk te ontwikkelen. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Lachen in Leiden Beste Jaap Visser, Deze brief is even grondig door dacht als jouw stukje in "STEEDS". Laat ik beginnen te stellen dat ik je niet kwalijk neem dat jij "La chen in Leiden" niet leuk vindt. Inderdaad kunnen smaken ver schillen. Wat ik je wel kwalijk neem is datje er kennelijk geen moeite mee hebt om binnen je verantwoor delijkheid als journalist, een aan tal zaken door elkaar te halen. Om te beginnen is Batteljee niet Leiden's eerste literaire uitgever. Batteljee is alleen als toeleveran cier betrokken bij Peter van der Velden en daarnaast ben ik dat in persoon. De toespeling die jij maakt is van hetzelfde kaliber als wanneer ik de kwaliteit van Nieuwsweek in jouw schoenen probeer te schuiven. Darr heb je het over een twijfelach tig boekje. Wat is dat? Is een boekje waarvan jij, in tegen stelling tot wat de uitgever er over stelt, zegt het niet om te la chen te vinden, om die reden twijfelachtig? Jij kunt er dus niet om kromliggen. Wel heb je voor "doldwaze" ver halen van Vuurzwaard een glim lach over. Als doldwaas voor jou hoort bij een glimlach, twijfel ik aan je motoriek. Over zetfouten zal ik het niet heb ben, die horen niet in een boek. De taalfouten echter ontstaan als je als uitgever echt een doorsnede van de Leidse bevolking wilt ge ven. En manuscripten niet gaat lopen korrigeren. En helaas (in mijn ogen gelukkig) de gemid delde Leidenaar is niet zo intelli gent en ontwikkeld als jij. En ik heb niet de pretentie dat ik daar iets aan wil verbeteren. Tot slot dit: consequent hebben we GOEDKOOP een hoofdrol laten spelen in een der verhalen. Dat jij dat niet begrijpt, is jouw pro bleem, niet het onze. Het zal je duidelijk zijn dat ik je stuk ondoordacht vind. Omdat het een belediging is voor de waarvoor jij schrijft: de woordelijk voor de inhoud van verhalen die voor hen een stuk van hun leven weergeven. Als je daar niet tegen kunt, vraag ik me af waarom je voor het Leidsch Dagblad schrijft. Een Leidsch Dagblad dat ELKE DAG wemelt van de zetfouten (natuurlijk: vanwege de snelheid) en de taal fouten (natuurlijk:hoewel?) En verder zand erover. Als ik de ze brief een dag later had ge schreven, zou de inhoud wellicht anders zijn geweest. Ik zal je over een aantal weken de reakties van mensen (kopers) la ten weten. Daaruit hoeft een journalist geen konklusies te trekken, tenzij hij een rubriek heeft die over het specifiek Leid se gaat. Over die kopers dus. Ik hoop datje sportief genoeg bent om deze brief als "ingezonden" te behandelen. Met vriendelijke groet, Batteljee en Terpstra, Hans van Brussel. Hooglandsekerkgracht 9, Leiden. P.S.: Overigens heb ik je, in die krap vijf minuten dat ik je aan de telefoon had, niet verteld dat ik niet goed werd van het feit dat van Hooidonk het Gemeentear chief uit loopt te melken. Ik heb gezegd dat ik niet goed werd van de druktechnische kwaliteiten van b.v. het "Stegenboek", of lie ver het ontbreken van druktech nische kwaliteiten. Alle rasters zijn dichtgelopen en de gezette tekst is gewoon neergezet waar nog wat ruimte was. En dat voor zoveel geld. Maar ja, jij vindt die stegen mooi dus.... Maar wiens verdienste is dat eigenlijk? Ik ben niet bang om kritiek op iets of iemand te leveren maar het is jouw verantwoording om, als je me dan in krap vijf minuten hon derd vragen stelt, me juist te cite- Wat nog erger is dat je in je artikel de suggestie wekt datje het boek gelezen hebt. Welnu, dat is wel uiterst "twijfelachtig" in de ware betekenis van het woord. Wantje stelt dat "tot overmaat van ramp de verhalen net zo weinig Leids zijn als". Welnu, van de twintig verhalen zijn er 19 die zich ontegenzeggelijk in Leiden afspelen omdat er Leidse situaties in voorkomen, Leidse straten, parken, scholen, biosco pen en noem maar op. En dat vind ik dan journalistiek waar m'n broek van af zakt. Dat heeft niets meer te maken met van smaak verschillen, dat is doelbewust de waarheid ver draaien. En dat is meer dan jammer. Naschrift Jaap Visser: Over twijfelachtige motoriek ge sproken. Een paar weken geleden presenteerde een enthousiaste Hans van Brussel zich als Lei- dens eerste literaire uitgever. Dat is hij kennelijk nu alweer verge ten. Vorige week sprak hij letter lijk de woorden: "Ik word niet goed van al die plaatjesboeken over Leiden zoals van die Her man van Hooidonk die niets an ders doet dan het gemeentear chief uitmelken". Ook dat is Van Brussel nu vergeten. Of is hij mis schien geschrokken toen hij zijn eigen stoere taal zwart op wit in de krant zag staan en wil hij daar nu niets meer van weten? Dat zou meer dan jammer zijn. Als Van Brussel vindt dat een ver haal typisch Leids is omdat de Hooglandse kerk of de Trianon- bioscoop er een keertje in worden genoemd dan kunnen bijvoor beeld de boeken van Biesheuvel, Wolkers en 't Hart, waarin een keertje de Leidse universiteit of de Breestraat worden genoemd, ook als typisch Leids worden aangemerkt. Wanneer Van Brussel beweert dat de 'gewone Leidenaar' zijn boek heeft volgeschreven dan moet hij maar eens goed het 'schrijversbe stand' van "Lachen in Leiden" doorlichten. Dan komt hij tot de conclusie dat verreweg de meeste schrijvers geen 'gewone' Leide- naars zijn. Gewone Leidenaars hebben, naar mijn mening, veel meer gevoel voor humor maar grijpen niet zo snel naar de pen. Waarom je niet zou kunnen glimla chen om doldwaze situaties is mij vokstrekt onduidelijk. Wanneer ik de doldwaze situaties aan schouw waarin Charlie Chaplin verzeild pleegde te raken, moet ik elke keer weer glimlachen. En da's al jaren zo. Rijmpje Na een glorieus afscheid is de ru briek Steeds weer in het leven geroepen. Maar de rubriek is zich nu al aan het overleven en begint flink wat krampachtige trekken te vertonen, gezien bijvoorbeeld de eindeloze verhaaltjes over de 'Leienaartjes'. Blijkbaar vonden ook de schrijvers dat ze niet eeuwig over die paal tjes kunnen blijven doorzeuren en een actie tegen verkrachting op straat wordt gretig met beide handen aangepakt. Een dag later dan de actie plaats vond, want de journalist 'wilde er wat goeds van maken', zo deel de hij de actievoersters mee. En jawel hoor, een dag later in de ru briek Steeds, want daar kon hij de kwestie lekker onderuit schrijven. Zich blindstarend op een cynisch rijmpje. spyKers op laag water zoekend door niet te willen begrijpen hoe er een open verbinding gemaakt kan worden tussen het fietspad en de rijweg en verder met onjuiste feiten, gaat de schrijver over op spot en onbegrip. Verkrachting is een zeer ernstige zaak, een vrouw kan er blijvend geestelijk of lichamelijk letsel van overhouden. Bovendien is het een groot schandaal dat een veilige openbare weg voor vrou wen 's avonds niet bestaat. Het is dan ook een goeie zaak dat hier tegen stevig actie wordt gevoerd, een cynisch rijmpje en wat prik keldraad zijn echter nog steeds zeer onschuldige middelen in vergelijking met verkrachting en de gevolgen daarvan. Ik begrijp dan ook niet waarom de schrij ver zich zo opwindt en die mid delen opblaast met woorden als 'gruweltaal' en 'gevaarlijke prik keldraadversperring'. Acties te gen verkrachting zijn voor het Leidsch Dagblad blijkbaar niet belangrijk genoeg om er een se rieus bericht aan te wijden. Nee, de rubriek Steeds is weer lekker gevuld en de lezers hebben weer kunnen gènieten. Jos Everaars Jan Paulushof 1 Leiden naschrift redactie De heer Everaars trekt de dingen uit z'n verband. Want in het be- wuste Steeds-artikel laat de schrijver duidelijk z'n afkeer over het gebruik van sexueel ge weld tegen vrouwen klinken en toont begrip voor het voeren van acties tegen verkrachting. Alleen, wat de heer Everaars blind staren op een cynisch rijmpje noemt, dat noemen wij wijzen op het gebruik van, inderdaad, gru weltaal van gewelddadige aard. Wat de heer Everaars in zijn brief bedoelt met "onjuiste feiten" ver klaart hij niet nader en moet dus maar worden gezien als een krampachtige poging om kri tisch te zijn. En hoe de heer Everaars er bij komt dat de verslaggever de actievoer ders had meegedeeld 'er wat goeds van te willen maken', is ons helemaal een raadsel. Beter in formeren de volgende keer, me neer Everaars. Stappen Reactie op de in de rubriek van Ruud Paauw gestelde vraag: "Waar blijft het Groot Leids Stappers - en Innemersboek?", verschenen in uw krant van vrij dag 12 november j.l. Waar de heer Paauw in zijn babbel- rubriekje oppert dat het tijd wordt voor een "Groot Leids Stappers- en Innemersboek" verbaast het me dat hij voorbij gaat aan een aantal zeer essentië le bezwaren die hiermee verband houden: Allereerst maakt hij de vergelij king Amsterdam-Leiden; die vergelijking levert het volgende op. een café-verhouding van 400 tegen 60, van een "Groot" boek kan dus al geen sprake meer zijn. Daarnaast moet geconstateerd worden dat er in Amsterdam een atmosfeer geschapen is waarin het stappen wordt bevorderd en tot een plezierige bezigheid kan worden gemaakt: er is variatie, veelheid en tijd genoeg om uit te gaan. Terwijl ik in Leiden een krampachtige, bekrompen sfeer proef waarin onbegrip, betutte ling en politiek opportunisme hoofdrollen spelen (soms wordt dit alles wel horecabeleid ge noemd). Wie onder zulke omtandigheden een "Groot Leids Stappers en In nemersboek" nodig heeft, heeft waarschijnlijk nog nooit op ei gen initiatief getracht op zijn (of haar) gemak meer dan vier café's per avond te bezoeken óf is onge voelig voor de onderontwikkel de, dilluviale staat waarin het kleine Leidse uitgaansleven zich bevindt. Het zou goed zijn als de heer Paauw daar aandacht aan be steedt in zijn halve pagina in plaats van ruimte te geven aan Walenkamp-grappen en gebab bel en het zou ook goed zijn als u deze reactie zou plaatsen in uw ingezonden brieven rubriek. G.A.M. van der Steeg (stapper) Haarlemmerstraat 73 b Leiden Naschrift Ruud Paauw: "Er zijn zeurders die zich voor een stapper houden". Bestuurs commissie In het LD van 11 november maakt U melding van het feit dat bij de vergadering van de gemeente raadscommissie Onderwijs op de 10e alleen de fracties van PPR en PSP zich hebben uitgesproken voor voortzetting van het experi ment democratisering openbaar onderwijs (Ducdalf-Loopplank). Juist omdat wij altijd een grote belangstelling voor dit experi ment hebben gehad, vonden wij het een beetje vervelend dat niet werd vermeld dat ook de D'66 fractie zich voor voortzetting van dit waardevolle experiment uit sprak, zoals voor raadslid Witte veen ter vergadering verwoord. Kort samengevat is onze argu mentatie dat een aangeklede me dezeggenschapsraad, zoals nu door de meerderheid van de raad bepleit, toch snel neer kan ko men op een uitgeklede bestuurs commissie. Dat is, gezien de po sitieve ervaringen in de afgelo pen jaren en de betrokkenheid van ouders en personeel, jam mer. In dit geval zou hun me ning, dat een medezeggen schapsraad en een bestuurscom missie naast elkaar zouden kun nen functioneren, de doorslag hebben moeten geven. Jan Hoekema fractievoorzitter D'66 Fakkelgras 28 Leiden Bingo/Kaarten Buurthuis Het Mierennest, Mors- weg 59, organiseert donderdag van twee tot vijf uur een mid dag voor mensen van vijftig jaar en ouder. Op het program ma staan bingo en klverjassen. Kinderspeelgoed In de Helianth, een winkel voor biologisch dynamische produk- ten Herenstraat Sc) wordt donderdagaxxmd een lezing ge geven over kinderspeelgoed. Welk speelgoed kiezen we voor onze kinderen en wat heeft een kind in de verschillende leef tijdfasen nodig, zijn vragen die Etty Feringa aan de orde stelt. Aanvang kwart over acht. Vrouwenavond Het vrouwenwerk van het Leidse Volkshuis organiseert donder dag een avond voor vrouwen met de toneelgroep Proloog en het vrouwenkoor Onwijs. De avond wordt gehouden in het Volkshuis (Apothekersdijk 33) en begint om acht uur. Proloog, de toneelgroep uit Eindhoven, geeft met het stuk 'Speeltijd', gespeeld door vier vrouwen de ervaringen en herinneringen weer van een 65-jarige vrouw. Het is de bedoeling het toneel stuk daarna in een discussie te bespreken. Daarna treedt het vijftien tellende Delflse koor Onwijs op. Rommelmarkt De missiewerkgroep organiseert in het Leonardushuis (Haag- weg 14) vrijdag en zaterdag een rommelmarkt met loterij. Er zijn allerlei goederen te koop, variërend van vogelkooi en tot schilderijen en koper werk, maar ook kleding. De op brengst is voor broeder Carel Kruitwagen. Openingstijden: vrijdag van twee tot zeven uur en zaterdag van tien tot één uur (overdag). Bingo (1) Het buurrtcomité TuinstadstaaU wijk houdt vrijdag een bingo avond in "de Linde", Heren straat 64. De zaal gaat om halj acht open. Bingo (2) Wandelsportvereniging Zuid- West organiseert vrijdag een bingo-avond, waarvan de op brengst wordt besteed aan uni formenfonds. Plaats van han deling is de kantine van VTL aan dc Voorschoterweg (naast zwembad de Vliet); aanvang acht uur. Wandelen Wandelsportvereniging Zuid- West organiseert zaterdag de Sint Nico laaswandeltocht door Leiden. De te kiezen afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilo meter; de start is van negen tot twee uur bij In den Bierdeghel II, Nieuwe Rijn 52. Inlichtin gen: tel. 132596. Wie dit stukje inlevert, krijgt een kwartje korting op het inschrijfgeld, melden de organisatoren. Open podium Het zoldercafé van het Leids Vrijetijdscentrum is van plan regelmatig een open-po diumavond te organiseren voor kleinere theateroptre dens. De eerste avond is op vrijdag 26 november. Belang stellenden (zangers, dichters, goochelaars, bands, cabaret groepjes, topdansers enz.) kunnen contact opnemen met het LVC, tel. 146449 of langs komen bij het gebouw aan de Breestraat 66 en vragen naar Ferry Rigault. Bloemschikcursus In het zaaltje van Nieuw Groenhoven, Looiersplein 5, wordt te beginnen op dinsdag 23 november een korte cursus bloemschikken van vier och tenden gehouden. Belangstel lenden kunnen zich dinsdag ochtend in het zaaltje opge ven of bij het Dienstencen trum Binnenstad, tel. 143503.. Hetzelfde dienstencentrum is van plan een gymnastiék- clubje op te zetten voor men sen van 55 jaar en ouder. Ook hierover kan op hetzelfde adres contact worden opge- Folk Folkclub Horus organiseert vrij dagavond in Aniba's Muziek kamer (hoek Witte Singel/He renstraat) een optreden van de folkgroep 't Speult. Deze vier mansformatie uit Brabant is anderhalf jaar geleden ont staan uit de begeleidingsband van een kindertoneelgroep. De groep duikt geregeld op bij straatfeesten en soortgelijke manifestaties en speelt muziek uit Brabant, de Kempen en de Elzas. Het is de bedoeling na het concert, dat om half negen begint, tot een sessie te komen mét andere muzikanten. Overigens heeft de folkclub nog meer concerten op haar pro gramma: 25 november Miorit- za in Augustinus, 3 december een Sinterklaas-sessie in Aniba en 17 december de Ierse groep Trefoil in Aniba. Hengelsport (1) Hengelsportvereniging De Forel hield haar achtste wedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. Uit slag: 1 G. Ligtvoet 2050 gram-5 stuks, 2 W. Rijsdam 1400-9,3 H. Ooijendijk 1170-10, 4 A. Ooij- endijk 1040-6, 5 L. Disseveld 410-4, 6 I. de Wetering 240-2. Drie vissers vingen niets. Hengelsport (2) H.S.V. Zaalberg viste in het Noordzeekanaal nabij Zaan dam. Uitslag: 1 H. van Bemmel 3640 gram-40 stuks, 2 J. van Went 3280-39, 3 G. v.d. Vaart 2800-18,4 J. van Zeist 1800-38,5 W. Roest 1720-26, 6 H. v.d. Lin den 980-12, 7 R. van Zeist 820- 19. Hengelsport (3) Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in Zaandam. Uitslag: 1 F. van Eijgen 5670 gram-40 stuks, 2 W. van West broek 4120-46, 3 W. den Edel 2560-52, 4 A. Levahrt 2520-48, 5 T. Blansjaar 2260-36, 6 P. van Houten 1990-29, 7 I. Jansen 1890-35, 8 P. Verhoef 1870-13, 9 P. Ouwerkerk 1670-18, 10 D. Brugman 1180-10. Hengelsport (4) DW viste in de Ringvaart. Uit slag: 1 W. Smit 44 75 gram-31 stuks, 2 H. Laterveer 4150-37, 3 A. Laterveer 3950-33,4 L. Walt- man 3200-25, 5 N. v.d. Kaaij 1875-18, 6 P. Schreuder 1575-14, 7 K. Laterveer 1450-12, 8 J. l'A- mie 1250-12, 9 J. Hakker 900-7, 10 W. Teske 850-10. Vrouwenprogram- Collecte ma Buurthuis Groenoord heeft voor de komende maanden een programma uitgestippeld dat speciaal voor vrouwen bedoeld is. Dat is zaterdag avond begonnen met een op- tredem van de cabaretgroep Lip Stick in het buurthuis aan de Pasteurstraat. Vrij dag 19 not>ember gaan de vrouwen naar het poppen theater in Den Haag, waar Felicia het stuk (voor volwas senen) "De Lappendeken" film "Een vrouw als Eva" ge draaid. Zaterdag 18 decem ber staat een bezoek aan Am sterdam op het programma, maar wat er precies gebeurt, blijft een verrassing. Rommelmarkt In het verpleeghuis Sint Elisa beth Gasthuishof aan de Cae- ciliastraat is zaterdag van elf tot vijf uur een rommelmarkt. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de rolstoelbus die het Gasthuishof samen met het Oegstgeester ver pleeghuis Van Wijckersloot wil aanschaffen. Wie spullen beschikbaar heeft (geen kle ding of meubels) kan ze afge ven bij de receptie van het Elisabeth Gasthuishof. Ook oude kranten en tijdschriften zijn daar welkom. Het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten houdt deze week ook in Leiden een huis-aan- huis collecte en bovendien za terdag een straatcollecte. Ook is er zaterdag in de Burcht een rommelmarkt van tien tot vier uur), waarvan de opbrengst eveneens aan de sport voor ge handicapten ten goede komt. Vorig jaar bracht de collecte in Nederland 1,3 miljoen gulden op. De opbrengst werd aan al lerlei voorzieningen besteed, zoals bijvoorbeeld de aanschaf van sportmateriaal voor de Leidse gehandicaptensportver eniging de Sleutels. Voor de col lecte van zaterdag worden col lectanten gezocht. Zij kunnen zich opgeven bij de Directie Sport van de gemeente, Groe- nesteeg 107. Regionaal mede werkster van het fonds is me vrouw W.Th.A. Laken, tel. 122938. Rheumafonds Het Nationaal Rheumafonds or ganiseert geregeld zogenaam de creatieve dagen voor pa tiënten. Leiden is vrijdag aan de beurt: een medewerker van het fonds geeft een demonstra tie van sieraden maken. Dat gebeurt bij de gehandicapten sociëteit die gevestigd is in het gebouw van de speeltuinver eniging aan de Lage Morsweg 14a, 's ochtends van tien tot txoaalf uur.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4