Haaswijk is forse kostenpost op de gemeentebegroting Is er nog hoop voor Wassenaarse woningzoekenden? Géén supermarkt in Warmond Weidse agenda HKHiacwim Filmers in Boven-Volta zijn terecht Warmonds kerkkoor jubileert „Progressief Zoeterwoude zoekt teveel publiciteit" Oegstgeester nieuwbouwwijk baart zorgen OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest is voordat de begroting 1983 is vastgesteld al geconfronteerd met een flink aantal financiële mee- en tegenvallers. Alles bij elkaar opgeteld blijft er een tegenvaller van zo'n dertigduizend gulden over. Die zal ten koste gaan van de post onvoorzien, het bedrag dat de gemeente ieder jaar achter de hand houdt voor onverwachte gebeurtenissen in het komende jaar. De grootte van een aantal tegenvallers is echter nog niet bekend. LEIDEN - De drie medewer kers van de Leidse filmstu dio JPS, die begin vorige week veraeild raakten in de staatsgreep in Boven-Volta, zijn ongedeerd. Dit heeft Joop Pieéte, een andere me dewerker van de filmstudio, meegedeeld. Doordat de ver bindingen met Boven-Volta na de staatsgreep slecht wa ren, heeft het meer dan een week geduurd voor er con tact met de drie filmers kon worden gelegd. Volgens Pieète hebben de filmers, Marcel Verstappen, Peter Bloemendaal en Erik van der Belt, nauwelijks iets gemerkt van de staatsgreep. De drie filmers zijn naar de dorpjes Kera en Soukuy ge reisd om opnamen te maken van de onderwijscentra die daar met financiële steun van de Noordwijkse bevol king worden gebouwd. "Wij zwemonderwijzers in de ge meente Voorschoten hopen dat U de zin - Schoolzwemmen is noodzaak in ons waterland - met veel aandacht tegemoet zal ko men en aan het doel van het zwemonderwijs aan de school jeugd een hoge prioriteit zal gé ven". Dit schrijven de Voorschotense zwemonderwijzers aan de voor avond van de jaarlijkse behande ling van de begroting aan de le den van de gemeenteraad van hun gemeente. Zij zeggen be zorgd te zijn geworden over de toekomst van het zwemonder wijs als gevolg van geregeld te rugkerende krantékoppen zoals "schoolzwemmen terug" en schoolzwemmen geschrapt". De brief is ondertekens door acht Voorschotense zwemonderwij- Grootste tegenvaller is ongetwij feld de korting op de uitkering uit het gemeentefonds. Daaruit ontvangt Oegstgeest ongeveer 150.000 gulden minder. Maar ook de toekomstige aanleg van de Haaswijklaan en de kosten van de Van Eysingabrug over het Oegstgeester kanaal zullen de ge meentelijke financiën zwaar be lasten. De Haaswijklaan, de ver binding tussen de nieuwbouw wijk en de Haarlemmerstraat- weg, wordt in feite betaald door het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Het Bouwfonds betaalt voor iedere vierkante meter grond in Haaswijk 7,50 extra aan de gemeente. Dit bedrag wordt gestort in het fonds boven- wijkse voorzieningen. Uit dat fonds moet de Haaswijkslaan worden betaald. Omdat het er naar uitziet dat de aanleg van de laan eerder zal plaatsvinden dan de uitbetaling van het Bouw fonds bij de gemeente binnen komt moet Oegstgeest de kosten (ongeveer een miljoen gulden) voorschieten. B en W willen dat fonds nu voeden uit eventuele overschotten van voorgaande ja ren. Hoe meer er in het fonds zit, hoe minder er geleend behoeft te worden en hoe goedkoper het voor de gemeente dan is. Ook andere voorzieningen in Haas wijk komen deels voor rekening van de gemeente. De aanleg van de brug is één van die voorzie ningen. De gemeente betaalt twintig procent van de kosten en dat wordt globaal geschat op een miljoen gulden. Dat bedrag kan nergens anders vandaan komen, aldus B en W, dan uit de gewone dienst. Als de raad daar mee ak koord gaat zal de gewone dienst extra belast worden met onge veer 125.000 gulden per jaar. Grote meevaller is de rentestand. De gemeente Oegstgeest heeft rekening gehouden met een ren te van lOVi procent, maar leent nu al tegen iets meer dan negen procent en dat scheelt flink. Al met al blijft er een tegenvaller van ongeveer dertigduizend gul den. Antwoord Uitgebreid hebben B en W van Oegstgeest geantwoord op de schriftelijke vragen van de frac ties naar aanleiding van de be groting. Veel regels worden er gewijd aan de zwembaden Poel meer, die een jaarlijks tekort hebben van zo'n achteneenhalve ton. Veel vragen spitsen zich toe op de inkomsten en de bezoe kersaantallen van het zwembad. Zo vroeg de PPR of de verwach ting van 275.000 bezoekers per jaar wel reéel is. Volgens het col lege is dat aantal inderdaad met het huidige zwemrooster niet mogelijk. De PPR wilde ook we ten waarom het bezoek zo tegen gevallen was. Volgens B en W komt dat doordat het aantal schoolzwemmers veel te hoog is geraamd. Gedacht werd dat kin deren 112.750 maal zouden schoolzwemmen. In werkelijk heid is dat maar 18.000 maal ge beurd. De bezoekersaantallen van het bui tenbad vertoonden tot dit jaar een dalende lijn. Dit jaar is het bezoekersaantal voor het eerst sinds de opening weer gestegen tot 91.735. Het aantal dat de eer ste jaren werd gehaald (164.616 in 1978 en 98.783 in 1979) is ech ter nog niet bereikt. De opleving van dit jaar is overigens voor een groot deel te wijten aan het uit zonderlijk mooie weer. Het be zoekersaantal van het overdekte zwembad schommelt de laatsste jaren rond de 130.000 per jaar. Wat er met het grasveld naast Poel meer gaat gebeuren is nog geheel onbekend. Oorspronkelijk was daar een tennis- en squashhal ge pland maar de bouwer heeft het plan voorlopig opzij gezet. Voor al de vraag of een dergelijke hal wel winst zal opleveren houdt de bouwer bezig. In de regio zijn na melijk al diverse van dergelijke complexen gereed gekomen, on der andere op een steenworp af stand in Warmond. De bebou wingsmogelijkheden van het ter rein zijn overigens vrij gering. Een hoogspanningskabel door snijdt het terrein. Er mag niet ge bouwd worden binnen 27,5 me ter van de kabel. De vraag van het CDA of B en W daar mis schien een eenvoudige multi functionele sporthal willen neer zetten wordt afgewezen. De begroting wordt volgende week maandag en dinsdag in de raad behandeld. Het grasveld naast Poelmeer. Wat daar nu moet komen is onbekend. De plannen voor een tennis- en squashhal zijn in ieder geval voorlopig opgeborgen. Op de achtergrond de zwembaden, die de gemeente ieder jaar achte- neenhalve ton kosten. WARMOND - De Warmond- se kruideniers kunnen voorlopig met een gerust hart gaan slapen want er komt geen supermarkt in de voormalige kappers- annex tabakzaak van de gebroeders Van Stijn aan de Dorpsstraat. De raadscommissie ruimtelijke or dening stelde zich gisteravond, op CDA-raadslid mevrouw Den Ouden na, voltallig achter het standpunt van B en W dat de door Schuitema Vastgoed bv uit Amersfoort aangevraagde bouw vergunning geweigerd dient te worden. De supermarkt houdt nu al bijna een jaar de gemoederen bezig van de Warmondse middenstand en bestuursapparaat. Veel van die onrust is gebaseerd op mis verstanden. Dat bleek ook gister avond weer want de lange dis cussie van de commissie ruimte lijke ordening ging niet zoals be doeld over de planologische as pecten van deze zaak maar veel eer over de middenstand en de Dorpsstraat zelf. De discussie rondom de super markt werd gisteravond nog eens dunnetjes over gedaan met de inmiddels overbekende argu menten voor en tegen. De beide vertegenwoordigers van de su permarkt wezen erop dat zeven tig procent van de Warmondse boodschappen elders (in Sassen- WARMOND - Het Warmondse Hervormde Kerkkoor bestaat vandaag precies veertig jaar. Ter gelegenheid hiervan concerteert het gemengde twintigstemmige gezelschap in de Hervormde Kerk onder leiding van dirigent Nanna de Vries. Het koor werd in '42 opgericht door de toenma lige dirigent Hein van der Voet en voorzitter H. Moret. Het kerk koor was de enige vereniging in Warmond die in de oorlogsjaren mocht worden opgericht. Ver enigingen die niet louter met de kerk van doen hadden waren na melijk verboden. Op de foto het oudste lid, de 82 jarige W.G. Roest. In september presenteerde het nieuwe WD-PvdA-D'66 col lege zich in Wassenaar, met haar programma "Uitgangs punten Collegebeleid 1982- 1986". Hierin staat onder meer dat "concrete bouw plannen zullen worden ont wikkeld" voor minimaal 500 woningen in de sociale sek- tor. Het begint er echter steeds meer op te lijken, dat dit aantal het enige is wat er tot 1990 aan sociale woning bouw in Wassenaar zal ko men. Geld, ruimte en in spraak zullen hun tol eisen. Het aantal woningzoekenden echter is inmiddels gestegen tot 1713. De huisvestingsproblematiek in Nederland is na de Tweede Wereldoorlog nooit opgelost, ondanks ambitieuze bouw programma's. Het tekort aan woningen is niet minder ge worden. Zo ging het ook in Wassenaar, waar men nu zo'n 5 7 jaar wacht op passende, zelfstandige woonruimte. Tegenwoordig is men voorzich tiger geworden met het ma ken van prognoses voor het aantal woningzoekenden. Zo ook in Wassenaar. Deze ge meente heeft momenteel te maken met een gestaag groeiend woningzoekenden bestand. Dat er nu 1713 men sen staan ingeschreven op deze lijst, houdt overigens niet in dat de woningbehoef te ook zo hoog ligt. Zo'n cijfer ligt enige honderden lager. Er dient bijv. een doorstro- mingseffekt te worden bere kend. Uit de cijfers blijken de "star ters" een snel groeiende groep te vormen. Deze omvat nu 636 alleenstaanden (onder de 65 jaar) en 489 personen in de groep tweepersoonshuis houdens (onder de 65 jaar). Zij hebben nog geen zelfstan dige woonruimte. De bejaar den staan op de lijst met 227 gegadigden. Beide groepen maar met name de alleen staanden, krijgen de laatste tijd pas aandacht in de bouw- projekten. Wel konden zij "doorstromen" als woon ruimte vrijkwam door naar nieuwbouw vertrekkende ge zinnen. Opmerkelijk is het verschil tus sen de huidige stand van za ken en de prognoses van de gemeente uit september 1980. Toen ging men nog uit van een te verwachten groei in de periode 1980-1990 van 460 woningzoekenden. In het tijdvak oktober 1980-oktober 1982 blijkt dit groeital al 400 te zijn! En het blijft gezellig druk op het bureau huisves ting. Knel Bij het opstellen van bouw plannen kijkt men niet te strikt naar de lijst van wo ningzoekenden. Wel worden enige tendensen duidelijk. Vooral de jonge groepen en de bejaarden komen steeds meer in de knel. In haar "Uit gangspunten" erkent het col lege dit ook": er zal extra aan dacht gegeven worden aan kleine wooneenheden en zo genaamde specifieke bejaar denwoningen". De vraag is waar en wanneer dit gaat ge beuren. De afgelopen jaren kwamen enige grote bouw plannen gereed. Zo gaven Plan Ter Weer en de Spin- baan wat lucht op de be nauwde Wassenaarse wo ningmarkt. Binnenkort zijn ook de woningen aan de Wiegmanweg klaar. Maar wat dan? Voor twee kleinere pro- jekten, in Kerkehout (51 wo ningen) en aan de Luifelbaan (41 woningen), is nog niet binnen. De bebouwing van de andere kleine lokaties, ge noemd in het collegepro gram, zal nog wel enige jaren op zich laten wachten. Van de overgebleven grote lo katies is inmiddels de Hoge Klei afgevallen, de WD en Partij Wassenaar konden haar schoonheid niet missen. Dit blijft agrarisch gebied. Als laatste mogelijkheid blijft dan woningbouw in Noord oost Wassenaar over. Hier voor wil het college ook „plannen ontwikkelen", voor 300 tot 250 woningen. De "Struktuurschets Noord- Oost", die het collegestand- door Fred Schoorl punt met betrekking tot de toekomst van dit gebeid moet gaan bevatten, is inmid dels vertraagd. Het is voor het grote aantal woningzoe kenden te hopen, dat de voor bereidingen niet verder zul len worden opgehouden en de Raad echt zal meewerken. Bovendien is het gevaar, dat verder oponthoud een con tingenttoewijzing bedreigt, niet denkbeeldig. Ook raads lid Goulooze (PvdA) zei deze week in een vergadering, zich te verontrusten over bedreig de contingenten. Vreemd Dat Wassenaar, ondanks haar grote oppervlakte, toch ruim telijke problemen heeft, klinkt vreemd. In de realiteit is het maar al te waar. Het zuidelijk gedeelte van de ge meente is bezet door dure vrije-sektor bouw en natuur schoon. Ten oosten van de Rijksstraatweg liggen agrari sche gronden en natuurge bieden. Bebouwing aldaar zou bovendien geïsoleerd ko men te liggen, zoals Kerke hout. Aan de westkant liggen de duinen. In het noorden van het dorp dreigt vergroei ing met Leiden wat absoluut verboden is door de provin cie. Enige speling is er slechts in de Noord-oost hoek. Daar is wel plaats voor enige honderden woningen. De resterende ruimte, het Van Polanen- park, is nu eenmaal "ver kocht". Meer sociale woningbouw kun nen worden gepleegd. De bo vengenoemde Hoge Klei is nu ook afgevallen als woonlo- katie. Het planologisch pro bleem is waarschijnlijk de voornaamste remmende fak- tor voor meer sociale woning bouw in Wassenaar. Zoals in het hele land funktio- neert ook in Wassenaar de doorstroming maar matig. Mensen die, gemeten daar hun inkomen, te goedkoop wonen. Zouden "als goede burgers" duurdere woon ruimte dienen te betrekken. Op deze manier maken zij ruimte vrij voor minder be deelde, vaak jongere gezin nen. In deze slechte economi sche tijden zal die bereidheid tot duurder wonen waar schijnlijk nog verder afne- De "politieke wil" voor meer bouwactiviteit heeft nogal eens ontbroken in Wasse naar. Zo stak de WD het tij dens haar verkiezingscam pagne, niet onder stoelen of banken, dat de gemeente wat haar betreft "vol" is. Ver schillende liberale raadsle den zien liever dat de Wasse- naarders elders in de regio hun stekkie zoeken. Zo'n di rigerend overheidsoptreden is weinig charmant voor de autochtone Wassenaarder en bepaald niet liberaal. Geluk kig voor hen heeft men in de collegeonderhandelingen wat water in de wijn gedaan. Maar of men dat een volgen de keer weer zal doen, valt te betwijfelen. Het nu bereikte akkoord over 500 woningen kan men als laatste bod be schouwen. Pessimisme Het is natuurlijk niet bekend wat de toekomst voor Wasse naar zal brengen. Het lijkt er op dat het nieuwe CDA-WD kabinet op de woningbouw gaat bezuinigen. Wassenaar had tot nu toe geen voor keursbehandeling en zal wel licht ook contingenten moe ten inleveren. Wethouder Greep (PvdA) hierover: "ik ben pessimistisch gestemd. Ik hoop dat dit niet gaat mee spelen bij de aanvraag voor de 300 350 woningen in het noordoosten". Als alternatief oppert hij de mogelijkheid Van Houtskeletbouw, een nieuwe, goedkope bouwme thode, in Wassenaar. Het vorig WD-CDA-college publiceerde in 1979 een Wo- ningbouwnota, met een ruim woningbouwplan tot 1990. Gezien de gewijzigde situatie kan men dit stuk gevoeglijk verscheuren. Wat nu belang rijk wordt is de "Struktuur schets Noord-oost". Hieruit zal moeten blijken hoe ver de nieuwe raad met de woning bouw wil gaan. Dit zal van groot belang worden voor de Wassenaarse woningzoeken de. Het wordt tijd dat deze zich eens laat horen - opdat in 1990 de wachttijd voor een woning niet 25 jaar zal zijn. heim en Oegstgeest) wordt ge daan en dat de vestiging van een supermarkt in de Dorpsstraat als voortrekker voor de andere win keliers zou kunnen dienen. Zij maakten maakte de vergelijking met grootwinkelbedrijven als de Hema en V&D. "In de tijd dat de ze bedrijven zich vestigden gilde de middenstand ook moord en brand maar nu blijkt dat de klei nere winkels meeëten uit de ruif'. Van Kuyen (Progressief Warmond) droeg de stelling aan dat on danks de genoemde zeventig procent er in Warmond een draagvlak bestaat voor de War mondse kruideniers en dat een supermarkt wel eens de dood steek voor de Warmondse mid denstand zou kunnen beteke- CDA-raadslid Den Ouden was te gen de weigering van de bouw vergunning. "De Dorpsstraat verpaupert op dit moment, win kels verdwijnen alsmaar, het wordt tijd dat er weer leven in de brouwerij komt", vond zij. Uit de antwoorden van burgemees ter Hendrickx en ambtenaar De Jong bleek dat er tot dan een niet passende discussie was gevoerd. De enige reden waarom Schuite ma Vastgoed bv zijn zin niet krijgt is namelijk dat de beoogde supermarkt niet alleen gebruik wenst te maken van de bestaan de tweehonderd vierkante meter winkeloppervlakte maar ook Van Stijns woningruimte en het erachter gelegen erf in het plan wil betrekken. Burgemeester Hendrickx gaf na afloop dan ook toe dat als Schuitema Vastgoed zich zou hebben beperkt tot ver bouwing van Van Stijns winkels de supermarkt gewoon een feit zou zijn geweest. Het is dus de door Schuitema Vastgoed voor gestane uitbreiding die de plan nen voor de supermarkt de das hebben omgedaan. WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 WOENSDAG Leiden - Parelvisser, Bizetpad-Zuid/ West, bazar, 10-12 en 14-21 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45, kinder filmmiddag, 14.30 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le-. zing van het Leidse echtpaar Hendrik- sen met als titel 'Diaklankbeeld van Corsica', 20 uur. Verbum Dei - Plantage 16, openbare ac tievergadering het comité Tegen Atoomtaken Valkenburg'. Buurthuis Op Eigen Wieken - bijeen komst de werkgroep Merenwijk van Amnesty International. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Schlusakkord'-Douglas Sirk, 20 uur; 'La Habanera'-Douglas Sirk om 22.15 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie-programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerhorst 17 - inl. over Baha'i-geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Warmond - gemeentehuis, vergadering DONDERDAG Leiden - Filmhuis LVC, Breestraat 66, 'Zu neuen Ufern'-Douglas Sirk, 20 en 22.15 uur. Rapenburg 100 - schryfavond afdeling Leiden van Amnesty International, 19.30 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Leiderdorp - gemeentehuis, vergade ring raadscommissie voor financiën, 20 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 12 nov tot 19 nov door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Knus- gebouw, Berkenkade 7, teL 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, teL 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. 4 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. ZOETERWOUDE - Progressief Zoeterwoude moet in het ver volg minder op het publiek (lees: de pers) spelen tijdens de rond vraag in commissievergaderin gen. Dit stelde CDA-fractieleider Hogenelst gisteren vast tijdens de commissie algemene zaken. Volgens hem stelt PZ regelmatig vragen naar aanleiding van de notulen van de vergadering van B en W om het publiek te laten merken dat de gang van zaken in de gemeente de partij ter harte gaat. Burgemeester Houdijk meende dat hieraan een einde moest komen omdat het gevaar bestaat dat binnen korte tijd ook de andere partijen allerlei vragen gaan stellen wat het werk van B en W zou vertragen en mogelijk blokkeren. Volgens de burgemeester is een commissievergadering niet de plaats om informatie over de ver gadering van B en W te krijgen. "Je kan direct met het gemeente huis bellen of mij erover aan* schieten, hoewel u mij natuurlijk niet als wethouder voor uw poli tieke groepering moet beschou- PZ-fractieleider De Graaff vond de beschuldiging niet terecht: "Je stelt geen vragen voor het pu blieke effect, wat is het bezwaar als je af en toe iets noemt?" Ikebana "Arscbeid van de herfst" zo heet de tentoonstelling van Japanse bloemsierkunst die morgen door de echtgenote van de Ja panse ambassadeur in ons land in Wassenaar wordt geopend. In Het Deylercentrum wordt niet alleen de vrucht getoond van het werk van de leerlingen en leraren van de Ikonono school op dit gebied. Om meer van de Japanse theeceremonie (14.30 uur) en vrijdag en zaterdag wordt ook een film over het land van de rijzende zon ver toond, om (11.00 en 16.00 uur). De tentoonstelling is dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. Vrij dag tot 21.00 uur, zaterdag tot 20.00 uur en zondag tot 18.00 Bazaropbrengst De opbrengst van de jaarlijkse ba zar die door het verpleegtehuis "Leythenrode" in Leiderdorp wordt georganiseerd, bedraagt voor dit jaar 25.658,95 gulden. Prijsuitreiking De prijsuitreiking van de jaarlijk se tuinkeuring in Leiderdorp is vrijdagavond in de Scheppings- kerk, aanvang: 20.00 uur. Vrouw en reclame Vrouwentrefpunt Aletta in Oegst geest organiseert donderdag avond een thema-avond. Het on derwerp van de avond is de vrouw en de reclame. De avond begint om 20.00 uur in gebouw Taberna, Julianalaan 1, Oegst geest. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij LekJsch Dagblad B V t ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur) zaterdag van 16.30-18 00 uur. Atx)nnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten abonnemtM usgeiden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79,7u Directie: G. Koopman W. F. J. Wirtz (bin./buit /ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (ph P. J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Losse nummers 0,80 Rubriekchefs J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) Aangesloten txi de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten c tel. 071-144941. tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2