'Bekendheid alleen is hol en geeft geen voldoening' RADIO TELEVISIE -C J Peter Sellers laat bijna 25 miljoen na Cristel Braak werkt aan film en tv-serie DINSDAG 16 NOVtSMBKK l»8i Plotseling stond ze als 19-jarige midden in de schijnwer pers, dank zij hoofdrollen in de film 'Kort Amerikaans' en de tv-serie 'Cassata'. Nog geen enkele opleiding in die richting had de in 1960 in het Noordhollandse Vel- sen (maar ze woonde in Schoorl en Tanzania) geboren Cristel Braak en toch werd haar jeugddroom werkelijkheid. Cristel is echter geen meisje dat op haar lauweren gaat rusten en dus ging ze lessen nemen. Een beetje de omgekeerde wereld, zegt ze er zelf van. Ze woont de laatste tijd hoofdzakelijk in Duitsland, maar is op het ogenblik in Nederland voor twee voor aanstaande rollen, in de film 'Zwarte Ruiter', die 17 februari 1983 in roulatie komt, en in de tv-serie 'Heren straat 10', die volgend jaar te zien zal zijn, maar bij de TROS heeft men nog geen definitieve datum voor de eerste aflevering geprikt. Cristel Braak beweegt zich inmiddels op internationaal vlak door het filmwereldje. Ze noemt zichzelf reislus tig en weetgierig en combineert deze twee eigenschap pen, door, als ze de kans krijgt, er voor enkele maanden tussenuit te trekken naar Afrika of Azië, om andere culturen te bekijken. „Ik heb behoefte aan een bepaald soort spanning", laat ze weten. Een talent komt nooit alleen, zou een variant op een bekend spreekwoord kunnen luiden, want Cristel bekwaamt zich ook in het schrijven van verhalen. Radio - tv „Een internationale carrière? Ik weet het niet. Het is natuurlijk prachtig als het kan, als je inder daad goed genoeg bent en als je geluk hebt. Voorlopig hoop ik in elk geval in Duitsland wat meer werk te krijgen. Ik heb hard op de taal gestudeerd om mijn ac cent kwijt te raken, zelfs zodanig, dat wanneer ik heel veel Duits heb gesproken en weer Neder lands moet praten, ik af en toe echt moeite heb". Cristel Braak (22) kan er zelf harte lijk om lachen. Haar spontane eerlijkheid is ontwapenend. Ze is LONDEN (UPI) De Britse acteur Peter Sellers heeft een vermogen van 8,5 miljoen dollar (bijna 25 miljoen gulden) nagelaten, maar zijn drie kinderen bedacht met elk maar 2000 dollar. Zijn advo caat en accountant krijgen daar entegen elk 8500 dollar. Sellers liet zijn kinderen in het testa ment dat vrijdag openbaar werd gemaakt, postuum weten dat ze op eigen benen moeten staan. Peter Sellers heeft geen geld of goed nagelaten in zijn geboorte land Engeland. Het gros van zijn in Amerika en Zwitserland be rustende vermogen is toegeval len aan zijn weduwe, de actrice Lynne Frederick, die er intussen een mislukt huwelijk met de Britse tv-journalist David Frost op heeft zitten. sinds enkele maanden terug - na dat ze zo'n twee jaar in Berlijn heeft gewoond - om belangrijke rollen te spelen in de film 'Zwar te Ruiter' en de tv-serie 'Heren straat 10'. Hoewel Cristel haar grenzen duidelijk heeft verlegd - ze spreekt probleemloos vier ta len - zal ze Nederland niet gauw verloochenen. ;,Ik vind het veel te prettig om hier te werken en dat is echt ge meend. Misschien omdat de mensen hier nog niet met een soort blasé professionalisme werken, meer met een vorm van idealisme, met z'n allen er gezel lig tegenaan. Hier heeft iedereen dit vak min of meer gekozen om dezelfde redenen als ik: een crea tief beroep. Ook de cameraman, ook de geluidsman". Sinds zij in 1979 uit het niets en on ervaren opdook in 'Kort Ameri kaans' en 'Cassata' mag de jour nalistieke belangstelling rond Cristel Braak wat zijn geluwd, ze heeft de afgelopen jaren bepaald niet stil gezeten. „Het hangt er ook vanaf of je de publiciteit opzoekt of niet. Zodra zé denken weer wat ontdekt te hebben, zoals drie jaar geleden, stort de hele pers zich in volle he vigheid op je, maar daarna is er niets meer. Ik vond het ook wel prettiger om nu eens wat te leren en wat te kunnen laten zien aan acteren. Want in het begin moest ik roeien met de riemen die ik had en dat waren er niet veel". Inzicht In dat besef toog Cristel voor drie maanden naar Amerika, waar ze een workshop deed aan het Lee Strasberg Institute in Los Ange les en wendde haar schreden ver volgens naar Berlijn, waar ze les sen volgde. Maar Cristel wilde ook technisch inzicht krijgen en werkte daartoe achter de scher men bij verschillende grote films in Duitsland. Bij 'Bahnhof Zoo' hield zij zich bezig met de kle ding en bij een binnenkort uit te brengen film met Jean-Paul Bel- mondo (een Duits-Franse co-pro- duktie) trad zij op als derde regieassistente. Over enige tijd hoopt ze naar München te ver huizen, waar in elk geval weer technisch werk op haar wacht. Cristel bleef echter ook als actri- Cristel Braak: 'Als het niet in je ogen zit, gelooft niemand het'. ce actief. Ze speelde kleine rollen in twee Duitse films en was op de Nederlandse tv te zien in 'De Lemmings', 'Het oponthoud' en 'Maya', over een meisje dat in een sekte terechtkomt. „Ik ben vrij ver in die rol gedoken, ben bij de Bhagwan en zo ge weest om er studie van te maken. Voor mijzelf was die rol de eerste echte bevestiging van hé, je kan toch wel een beetje acteren. Want ik ben ontzettend kritisch, vind bijna nooit iets wat ik ge daan heb goed. Deze rol was evenwel zo gegroeid, dat ik din gen uit mijzelf kon halen die ik niet verwacht had. En ik had een soort handigheid met de camera gekregen". „Een filmacteur flirt met de came ra. Ik repeteer van tevoren heel vaak, hoewel ik mijn teksten bin nen vijf minuten geleerd heb, el lenlange teksten gaan er zo in, want ik heb een ontzettend goeie kortgedachte. Ik vergeet het daarna ook gelijk weer. Wat je moet voelen op het moment dat er gefilmd wordt, moet je ook echt voelen, je kunt een camera niet bedriegen. Als het niet in je ogen zit, gelooft niemand het. Film moet van binnenuit ko> men". Vrijheid „Vanaf mijn twaalfde jaar was ik er van overtuigd dat ik actrice zou worden. Of safariparkwachtster in Afrika. In elk geval een beroep je veel vrijheid hebt. En dat heb ik nu, het is spannend en je kunt veel reizen. Vroeger... dat is wel veranderd, vroeger wilde ik waarschijnlijk beroemd wor den, ook toen ik net begon, een soort bewondering van de men sen krijgen. Maar na drie maan den merkte ik dat dat totaal onin teressant was, bovendien heel vervelend en het stopt je per soonlijke ontwikkeling, hè. Mis schien ben ik daarom ook wel naar Berlijn gegaan, om daar rus tig lessen te kunnen nemen, zes weken dit, zes weken dat. Nu streef ik vooral naar waardering voor mijn werk en wil ik werken met regisseurs en in rollen die voor mij interessant zijn". „Als ik iets geruchtmakends doe, dan alsjeblieft alleen omdat ik een goeie rol heb afgeleverd. Be kendheid alleen is zeer hol en geeft je geen voldoening. Het hoeft voor mij allemaal niet zo snel, als ik het maar zelf doe en ook het gevoel heb, dat ik er eni germate achter sta, want je moet al genoeg consessies doen". „Ik ben bij uitstek een filmactrice, maar ik zou graag eens in een goed toneelstuk staan. Daarnaast wil ik verhalen schrijven en eventueel, maar dat pas over heel veel jaren, scenario's. En musical lijkt me leuk, want daar heb ik mij in mijn lessen ook op gespe cialiseerd, met zang en dans en daar heb ik nog nooit gebruik van kunnen maken". „Ik vind eigenlijk alles leuk om te spelen, afwisseling. Ik ben ge lukkig nooit een typetje geweest, niet het mooie, domme blondje, geen wulpse vrouw, ik heb ei genlijk van alles gespeeld. Ook rollen waar hele mooie dramati sche scènes in zaten. In 'Heren straat 10' verander ik van een leuke, vrolijke dochter des hui zes in iemand die een heleboel problemen krijgt. Mijn rol in 'Zwarte Ruiter' is wat vrolijker, lichtvoetiger, een beetje sexy rol bijna". door Frans P.J. Doeleman „Ik ben heel bang voor sleur en- ja... ik zou best een kind willen hebben, over een jaar of tien mis schien Maar ik denk dat ik nooit een echt normaal familieleven zal hebben, zo van huisje, boompje, beestje. Het zal wat meer reizen en trekken worden. Niet datje zo vreselijk een carriè re nodig hebt, maar als acteur zit er iets in je en de grootste liefde of wat dan ook kan je er niet van weerhouden als je weer een rol krijgt aangeboden. Ik geloof dat dat wel zo'n beetje voor elke ac teur geldt, want de meesten zijn toch egocentrisch ingesteld, ik ook. Dit is een vak dat V melijk veel met jezelf te doen heeft, het is gewoon een deel van jezelf'. Herinneringen Cristel Braak laat de vraag wat voor haar het belangrijkste is in het leven enkele ogenblikken be zinken en zegt dan resoluut: „Herinneringen verzamelen. Als ik tachtig ben en op mijn leven terugkijk, wil ik niet denken: daar heb je een paar kansen laten lopen, had je dat nou maar ge daan. Maar ik zal nooit over lij ken gaan. gewoon zo vriendelijk mogelyk, ook tegenover de maatschappij om mij heen. En verder zoveel mogelijk lol heb ben, niet dat het excessen wor den, maar gewoon gezellig, leuke vrienden, af en toe uitgaan, veel reizen. Dat noem ik herinnerin gen verzamelen. Want als je oud wordt - en zoals de meeste men sen hoop ik toch wel oud te wor den - en of je nu arm of rijk bent. je kan toch weinig anders meer doen dan nadenken van goh. dat heb ik toch allemaal best aardig gedaan, ik heb het best leuk ge had. Herinneringen kan nie mand je afnemen" Zo'n herinnering is het poseren voor de fotograaf David Hamil ton, die zo graag jonge-meisjesli- chamen door zijn soft-focus-lens aanschouwt. Maar Cristel laat onmiddellijk weten dat daaruit niet geconcludeerd mag worden dat ze bij elke gelegenheid uit de kleren gaat. „Je staat altijd al zo naakt voor een camera, al heb je al je kleren aan En nog eens extra naakt, dan werkt dat dubbel. Maar ik houd niet van dat verkrampte gedoe In een vrijscène ga ik niet in bed liggen met tien hooggesloten nachtponnen aan, want we leven per slot van rekening in 1982 Of het moet een kostuumstuk zijn. Ik begrijp echter niet waarom soms nog films over jongeren worden verboden vanwege de gewaagde scènes. Wat ik van tijd tot tijd in kinderfilms zie aan ge weld en bloederige dingen, sor ry, maar dat vind ik een grof schandaal. Het geweld dat kinde ren toegegooid knjgen in films en op tv, daar word ik af en toe misselijk van. Dat vind ik bijna gênant. Geweld is voor mij erger dan een paar blote borsten" „Voor mijn moeder is het het voor naamste dat het mij goed gaat. wat daar verder mee te maken heeft, is haar scheiss-egal, om het maar even op z'n Duits te zeggen. Als ik maar dingen doe waar ik duidelijk gelukkig bij ben. Ze heeft eens gezegd: ik sta wel jui chend aan de kant, maar met een heel klein vlaggetje". AVRO 18 06 AVRO's Radiojoum. 18 20 Maak cr maar em eind aan 18 30 Toppers van toen 19 02 Pim Jacob's Platenscala. 20 03 Operette- Musical 21.02 Vyf gemaskerde m*;i hoorspelserie 22 02 AVRO's Sportpanorama Eretribune NOS 23.02 Met het oog op morgen VA RA 00 02 Elpee Tuin 02 02 Groot licht 05 02 Truck HILVERSUM II 21 00 Om het boek TELE AC 21 30 Planten verzorgen in huis en tuin (6). 21.35 Moderne geschiedenis (4). HILVERSUM III HILVERSUM IV NCRV 20 00 Het Radio Kameror- kerst Nieuwe muziek 21 35 Pianis ten in de Grote Zaal (11). Klass. pia- ïuz 22.30 Klass Orgelmuz. HILVERSUM I wijl u werkt 10.30 Kletskop. 12 03 Will wü wel 14 03 De jukebox 15 03 Toeters en bellen. EO 17.02 EO- Onderwee 17.55 Meded HILVERSUM II VARA: 7 00 Nws. 7 10 Ochtend gymn 7 20 De wekkerradio (7.30 Nws. 8 00 Nws 8 11 Aktual. 8 30 Nws.) 8 33 De reaktie-telefoon. 8 40 De vooruitgang. NOS: 9 05 Gymn. vrouw 9 15 Werkbank 9 24 Wa terstanden 9 30 Nws TELEAC 9 33 Platenverzorgen in huis en tuin 6 9.38 Moderne geschiedenis 4. VA-, RA 10 03 Schoolradio 10 23 Vrou- i-agenda 10 30 Nws 10 33 Hoor Haar' 11.30 Nws 11.33 Leef tijd- genoeg OVERHEIDSVOORLICH TING 12.16 Uitz. van het ministerie ti Financien VARA 12 26 Meded or land- en tuinbouw 12 30 Nws 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws 13 10 Kinderen een kwartje* <13 30 Nws 13 50 Reaktietelefoon 14 00 De Schuurpapier NOS 14 33 Zo kan het ook 15 30 Nws. 15 32 NOS- Wereldwyzer 16 00 Woorden schie- i tekort NCRV 16 30 Nws 16 32 Studio 55 17 30 Nws. 17.36 Hier en j (18 00 Nws HILVERSUM III NOS: Ieder heel uur nieuws KRO 7 30. 8 30. 10.30. 12 30. 14.30. 16 30 en 17 30 Echo 7 02 Manneke Pop 8.34 Paraplu 10 34 Muziek. Zang en Dans. voor Nu. Heden en Thans. 12.34 Vraag en aanbod. 13.30 Wees huis van de hits. 14.34 K-Rock. 16.34 Nieuws-box. HILVERSUM IV NCRV 7 00 Nws. 7 02 Het levende Woord. 7 10 Preludium 8 00 Nws 8 05 Platennieuws 8 45 Musica Sa- 9 15 Onder de h-iogtezon. 10 00 Orkestpalet. 12 00 Divertimento 13 00 Nws 13.05 Orgelconcert AVRO: 13 30 Pianoconcert 14 00 Oren aan Hooft (1) 15 00 Ernest Bloch vioolconcert coor het Om roeporkest 15.40-17 00 In gesprek NOS 18.23 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Kantoorinnovatie. NOS 18.58 Journaal EO 19.00 EO-Kinderkrant. Kinderprogram ma. 19.30 Ronduit. „Werkloos is waarde loos?". Het Ronduit-team volgt vijf werkloze jongeren op hun speurtocht naar werk, neemt een kijkje in het ho ge noorden waar een vacaturebank staat en praat met enkele mensen over o.a. werk of geen werk, uitkering ja of nee, alternatieve werkgelegenheid en de waarde van mens en werk. 20.00 Tijdsein. „Adam en Daniël: Wat is er gebeurd?". Onder deze titel werd ter gelegenheid van het lustrum van de Evangelische Hogeschool in Neder land een debat gehouden over de be trouwbaarheid van de bijbel. 21.00 Het evangelie naar Johannes (4). „Hij moest door Samaria gaan". NOS 21.30 Journaal 21.55 Den Haag Vandaag. Parlementaire actualiteiten. 22.10 Op Zicht. Kunstmagazine. 22.25 Beeldspraak. „Ger Meinema: het onuitgesproken verhaal". Programma rond de in 1939 in Friesland geboren schilder Ger Meinema die in 1969 de buteerde met een tentoonstelling in Amsterdam. Sindsdien wordt zijn werk door critici met lovende woor den begeleid. 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden 10.00 - 12.00 Schooltelevisie: Het tel- en taalverhaal; Het Nederlandse Wadden gebied; Oude testament: de uittocht; Gezond is lekker. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den. 15.00 Open School. Jeugdalcoholisme. VARA 15.30 Casper, het lieve spookje. ..De de tective en het goudtransport". Teken filmserie 15.42 Wat is er mis op het kasteel? Tsje chische jeugdfilm: De schoolkinderen hebben het best getroffen met hun on derwijzer Ctvrtecky: hij heeft maar weinig over ze te vertellen en het is dan ook een gezellige bende in de klas. Na een bezoek aan het kasteel Cesnec- ka is er plotseling iets veranderd: me neer Ctvrtecky is een strenge man ge worden, die geen grapjes meer duldt. En op het kasteel is het ook al niet pluis. 16.25 De Monarchvlinder. Documentai re over het leven van een vlinder. 16.33 Bob en Bobek. „Straatvegers". Kinderserie. Afl. 1. 16.40 Kinderen uit... Hongkong. Hoe le ven kinderen in verre landen? Een jongetje uit Hongkong vertelt wat hij zo allemaal op een dag doet. 16.52 Dodo... het verhaal van een jong hondje. Tsjechische kinderserie. 17.00 Het stoplichtmannetje. Teken filmserie. 17.07 De film van Ome Willem. „August wil een hond". Kinderprogramma. NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Joego- slaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal TROS 18.57 Dierenverhaaltjesland. Teken film: De kikker en de stier. 19.05 Matthew Star. „Wie is Matthew Star?". Eerste aflevering uit de Ameri kaanse science-fictionserie „The Po wers of Matthew Star" met Peter Bar ton, Amy Steele, Lou Gossett jr. e.a.: Matthew en Walt zijn bewoners van de planeet Quadris, die ze na een geweld dadige invasie hebben weten te ont vluchten. NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Diamanten. Zesde aflevering uit de Britse serie met John Stride, Hilde- gard Neil, Ian McCulloch e.a.: Mede na ruggespraak met Barry besluit Frank Coleman zijn intuitie te volgen. Hij laat de Jaipur-diamant kloven. Zal het lot hem genadig zijn of wordt dit het einde van zijn reputatie? 21.10 De Mounties Show. Nieuwe sket ches van Piet Bambergen en René van Vooren, waarin zij worden bijgestaan door o.a. Samantha Jones, Joke Bruys, Ron Brandsteder, Barry Hug hes en Lee Towers. 22.10 Tros Aktua TV. Actualiteitenru briek. De actualiteitenrubriek van de TROS schenkt vanavond aandacht aan o.m. de onderwijsstaking in Nederland en de huurproblemen in de grote steden. 22.45 Falcon Crest. „De nieuwe baas". Amerikaanse serie met Jane Wyman, Robert Foxworth, Susan Sullivan e.a.: Angie gaat met Cole voor zaken naar Rome. Zij geeft de verantwoordelijk heid van een feest aan Julia en Lance krijgt voor het eerst in zijn leven de alleenheerschappij over Falcon Crest, waarbij hij te maken krijgt met een slimme zakenman. NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Tik Tak. Belgische kleuterserie. 18.05 De Smurfen. „De Smurfenkleu- renbril en Droomsmurfs nachtmer rie". Tekenfilmserie. 18.30 Glasblazen in België 18.40 Open School. The Sadrina-Project: Engels voor reizigers. 19.07 Uitzending door derden. Een pro gramma van de Katholieke Televisie- en Radio Omroep. 19.37 Lottowinnaars, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 I.Q. Kwis met denk- en weetvragen onder leiding van Herman van Molle. 20.45 Videofoon. Videoprogramma ge presenteerd door Mitta van der Maat waarin kijkers een door henzelf geko zen videoclip aankondigen. 21.05 Het menselijk brein. „Zien". Vijf de aflevering uit de documentaireserie over de werking van hersenen. 22.05 Actie Openbaar Vervoer. Pro gramma in het kader van een BRT- campagne over het openbaar vervoer in België. Met: Prominent; nieuws over de actie; Experimenten met het openbaar vervoer van morgen; Jage- neau en Struye. 22.35 Journaal. Voorafgegaan door To- WOENSDAG 15.30 - 16.00 Open School. The Sadnna- project: Engels voor reizigers. 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdpro gramma met Zaki en Nadine. 17.30 Horen. zien. spreken en doen. Spelprogramma voor kinderen gepre senteerd door Manjn de Valck. 19.00 Toets. Satirish jeugdmagazine ge presenteerd door Hans de Booy. 19.37 Medelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit!. Verkeerstips. 20.15 Drive he said. Amerikaanse speel film uit 1970 van Jack Nicholson mei William Tepper, Karen Black, Michael Margotta e.a 21.40 - 22.45 In memoriam: Louis Neefs. Programma ter nagedachtenis van de in december 1980 om het leven geko men Belgische zanger Louis Neefs. M.m.v.: Peter Koelewijn, Rocco Gra- nata. Gaston Nuyts, Paul Quintens, Phil van Cauwenbergh en Martine Bijl. Presentatie: Mare van Poucke. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Die Fischer von Moorhovd 18.30 Der Androjager. Science-fiction- 19.00 Ab ins Bett... 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Tommi und die Gartenzwerge. „Nog een doelpunt". Serie. 20.00 Journaal 20.15 Ein Abend mit Georg Thomalla. Komisch programma in het teken van „het bed". Het bed is na 25 jaar afge schreven en moet door een nieuw wor den vervangen. Op de dag van de zil veren bruiloft wordt een moderne bed met alle technische snufjes gekocht. 21.00 Reoort. Actualiteitenrubriek. 21.45 Holocaust. Tweede aflevering uit de Amerikaanse serie met Fntz Wea- ver, Rosemary Harris. Joseph Bot toms e.a WOENSDAG 09.55 Journaal 10.00 Concert. Sergiu Celibidache diri geert het Radio Symfonieorkest Stutt gart Rimsky-Korssakow: „Schehera zade". 10.50 Emily. TV-film met Johanna Mer- Unz 11.35 Ikonen. Serie over Byzanthijnse ikonenschilderingen. Afi. 2: „Idealbil- der". 12.05 Antiquitaten-fVer) Fuhrer. Serie over antiek. 12.20 Ein Stuck von Euch. Twee korte verhalen.: „Wolly" van Holger Hansen en „Die Anderen" van Axel Brennei- sen. 13.05 Ein Mann - ein Schloss. Documen taire over de kastelen van de Loire. 13.30 Das grosse Barriere-RifT. Docu mentaire over het grootste koraalrif ter wereld: Het Groot Barriererif voor de oostkust van Australië. 14.15 Das verbotene Spiel. Science-fic- tionfilm voor kinderen. 15.50 Aus Fernen Tagen. Liederen uit de tijd van de dertigjarige oorlog (1618- 1648). 16.35 The birdman of Alcatras. (Der ge- fangene von Alcatraz). Amerikaanse film (z-w) uit 1961 van John Franken - heimer met Burt Lancaster. Karl Mal den en Thelma Ritter Robert Stroud is tot 12 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens moord op de de man die zijn vriendin mishandelde. DUITSLAND 2 18.20 Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmpje met Speedy Gonzales. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Ihr 106. Geburtstag Franse kome die van Jean Sarment met Inge Mey- sel. Ernst Schroder e.a Een klein Frans dorpje wordt volledig beheerst door de familie Mouret. Grootmoeder Cécile staat op het punt haar 106e ver jaardag te vieren De zakenman Antoi ne, een van haar kleinkinderen, wil er een groot feest van maken, temeer daar dit ten goede zou komen aan zijn hotel. 21.00 Journaal 21.20 Saturn im 10. Haus Ongeveer een op de twee Duitsers sluit de mogelijk heid niet uit dat zijn leven wordt bein vloed door de stand van de sterren In deze uitzending tracht Rainer Gohr deze modereligie aan de hand van in terviews met deskundigen uiteen te zetten. 22.05 Idomeneo. Opera van Wolfgang Amadeus Mozart met Luciano Pava- rotti, Fredenca von Stade en vele an deren 01.05 Journaal WOENSDAG 09.30 Programma-overzicht 09.40 Herrn Arnes Schat. Zweedse film (z-w) 1919 van Mauntz Stiller met Hjal mar Selander en Concordia Se lander 11.30 Israel in Agypten. Oratorium van Georg Friednch Handel met het Schots Nationaal Koor en het Edin burgh Festival Koor. 12.50 Das Teufelsmoor. Reportage over het drassige veengebied ten noorden van Bremen. 13.20 Journaal 13.25 Mein anderes Ich. Bntse jeugdfilm met Maia Danziger en Charley Lang 14.35 Schenk mir ein Buch. Nieuwe kin- der- en jeugdboeken. 15.20 Tod eines Schuiers (5). Duitse se rie met Till Topf en Ute Chr: 16.25 Journaal 16.30 Die Hanse (1). Eerste aflevering uit een documentaire serie over de Hanze steden 17.15 Anneliese Rothenberger stellt vor. Gala-avond met jonge kunste- DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege. Algebra. 19.00 Fragestunde 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Macht - die grosse Versuchung. Documentaire over het verschijnsel macht Dictators komen overal voor en spelen direcht of indirect een rol in ons leven. Zijn het psychopaten die onder de dekmantel van een officiële titel doodsangst verspreiden omdat zij hun persoonlijke voorstellirg.-n MÜ heerschappij over de mensen in reali teit willen omzetten? 21.00 Tochter des Schweigens. Derde aflevering uit de serie met Arno Ass- mann en Hannelore Eisner 21.45 Galerie. Kunstmagazine 22.30 Medizin im Dritten. „Fantasie om te overleven". In de psychiatrie wor den fantasiebelevingen gebruikt om een subjectieve persoonlijkheidsdiag nose te stellen. Het kan tevens de basis zijn voor een psychotherapy dio dt patiënt in staat moet stellen zijn eigen persoonlijkheid, zoals die voor zijn neurose was, terug te vinden. 23.15 Journaal WOENSDAG 13.50 The Winter's Tale. Toneelopvoe ring van William Shakespeare met Je remy Kemp en Robert Stephens Ori ginele Engelse versie, met Duits on- derschnft. 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5