r Weekmarkt blijft in Hoofdstraat Weidse agenda Leids baliemedewerkster vecht ontslag aan Advocate: contract ongeldig WD in Leiderdorp leidt twee nederlagen Zoeterwoude spaart voor wegenreparaties Subliem samenspel De Verzoeking Shusaku: afwezigen hadden ongelijk Stad en rand LEIDEN - De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. B. J. Asscher, beslist volgende week of de manier waarop de Grenswisselkantoren NV een medewerkster van haar Leidse filiaal heeft ontslagen, rechtma tig is geweest of niet. Volgens de 18-jarige baliemede werkster werd zij twee maanden geleden gedwongen een nieuw arbeidscontract voor bepaalde tijd te ondertekenen, terwijl zy aanvankelijk in mei van dit jaar voor onbepaalde tyd werd aan genomen. Het nieuwe contract, dat kort na afloop van haar proef tijd werd afgesloten, bepaalde dat het dienstverband, als haar werkprestaties niet zouden ver beteren, na twee maanden auto matisch zou zijn beëindigd. Namens de Grenswisselkantoren ontkende advocaat mr. M. Jon- ZATERDAG 13 NOVEMBER 1982 ker elke dwanguitoefening. Het nieuwe contract zou integendeel op initiatief van de baliemede werkster zelf tot stand zijn geko men. Advocate mevr. mr. D. Hes vertelde echter hoe haar cliënte half augustus onder het genot van een kopje koffie in een res taurant te horen kreeg, dat men wegens onvoldoende werkpres taties ontslag overwoog. "Voor een werknemer bestaat er bijna geen grotere dwangpositie dan een dergelijke mededeling!", al dus de advocate. Haar cliënte, bang voor langdurige werkloosheid, zou toen om een nieuwe kans hebben gevraagd, waarop de regio-directeur en haar cheffm voorstelden om een nieuw tijdelijk - contract aan te gaan met genoemde voorwaar de. Hoewel ze inmiddels was gaan twijfelen tekende de baliemede- wprkstpr pnlfplp Hafpn later rle overeenkomst, omdat ze niet meer op haar mondelinge toezegging durfde terug te ko men. Twee maanden later stond ze op straat. Mr. Hes stelde in de eerste plaats dat het tweede con tract ongeldig is, daar het in strijd is met de CAO-bepalingen, die in geval van onvoldoende prestaties een heel andere proce dure voorschrijven. Bovendien zou het voor haar cliënte erg on gunstige contract niet geldig zijn omdat het onder pressie tot stand kwam. Volgens de advocaat had er daar om eerst een ontslagvergunning bij het Arbeidsbureau aange vraagd moeten worden. Zij eiste dat de Grenswisselkantoren haar cliënte weer in dienst nemen. Overigens weigerden de Grens wisselkantoren in te gaan op het compromisvoorstel van de recht bankpresident. Deze stelde voor het meisje op basis van het oude contract in een ander filiaal aan het werk te zetten. Mocht zij als nog niet voldoen, dan zou men langs de gebruikelijke weg ont slag voor haar aan kunnen vra gen. Mr. Jonker liet echter weten dat het bedrijf niets voelde voor "opgedrongen werkzaamhe den". Uitspraak 18 november. LEIDERDORP De WD heeft gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad van Leider dorp twee nederlagen geleden. Het idee om de subsidies en de onroerend-goedbelasting met eenzelfde bedrag te verlagen werd door de meerderheid van de raad ronduit afgewezen. Ook de poging van de WD (en D'66) om de mogelijkheid van verplaatsing van de markt open te hou den werd door de rest van de raad verworpen. Afgelopen woensdag tijdens het eerste deel van begrotingsbehan deling in de Leiderdorpse ge meenteraad lanceerde de VVD het idee om de subsidies te verla gen. De gemeente zou dan min der uitgaven hebben en dus ook minder inkomsten hoeven te hebben. De WD wilde die verla ging van de inkomsten bereiken door de onroerend-goedbelas ting met hetzelfde bedrag verla gen. Volgens de redenatie van de WD zouden de inwoners van Leiderdorp dan een hoger be steedbaar inkomen hebben en zelf kunnen beslissen waar ze dat geld aan zouden kunnen beste den. In feite betekent dit het in voeren vkn het profijtbeginsel: alleen de mensen die gebruik maken van een bepaalde voorzie ning (bijvoorbeeld het zwembad) betalen de kosten. PvdA-wethouder Bezemer wees dat idee afgelopen woensdag al fel van de hand. Volgens hem zou invoering van het WD-voor- stel leiden tot een terugkeer naar "het stenen tijdperk". De VVD- fractie toonde zich gisteravond zeer verbolgen over de beant woording van de PvdA-wethou- der. Fractieleidster Huigen noemde het antwoord van Beze mer "beneden maat". Ook op an dere terreinen zoals het onder wijs had zij aanmerkingen op de wethouder. Zij noemde het ant woord op de WD-vragen ''sug gestief' en "onkies". Evenals haar fractiegenoot Scheffer leg de zij de verantwoordelijkheid bij de voorzitter van het college van B en W, burgemeester Van der Have. Alle antwoorden val len namelijk onder verantwoor delijkheid van B en W en de voorzitter zou erop toe moeten zien dat de "vragen goed gelezen en goed beantwoord worden", al dus Huigen. Ook Scheffer betoogde dat het col lege onjuist had gehandeld. Vol gens het WD-raadslid moest het college het huiswerk overmaken. "Aan de vraag zelf komt het col lege niet toe", zei Scheffer. "Ik geef u nog een kans de boude uit spraken te onderbouwen, zeker de uitspraak over het stenen tijd perk". Balletje De andere partijen namen die taak echter van het college over. Zo zei CDA-fractieleider Den Boeft teleurgesteld te zijn in de WD. In de raadsvergadering van sep tember kondigde Scheffer aan dat zijn partij tijdens de begro tingsbehandeling zou komen met voorstellen om de subsidies (met name op de sport) te korten. Volgens Den Boeft bleef de WD echter in gebreke. "Wat daar ge schreven staat is toch geen tast baar voorstel wat tot discussie kan leiden in de raad. Ik zie daar geen mogelijkheid toe om er wat zinnigs over te zeggen. U doet niet anders dan een balletje op pakken en weer wegwerpen", al dus Den Boeft, die de WD na drukkelijk uitnodigde alsnog met voorstellen te komen. Ook PvdA-fractieleider Wesseling sprak in dergelijke bewoordin gen. Hij wees het WD-idee van de hand en constateerde dat "in de fractie van de WD waar de liberale gedachte zou moeten heersen aardig rechtse ideêen naar voren werden gebracht". D'66 en de PPR spraken zich ook uit tegen het VVD-plan. Omdat de meerderheid van de raad zich tegen het plan uitsprak lijkt het nu van de baan. Weekmarkt Eenzelfde situatie deed zich voor toen de weekmarkt ter sprake kwam. De WD had in eerste ter mijn de mogelijkheid tot ver plaatsing van de markt openge houden als er geen levensvat baarheid voor die markt meer zou zijn in de Hoofdstraat. Wet houder Bezemer vroeg de WD woensdag al zich duidelijk uit te spreken over de toekomst van de weekmarkt. Volgens het WD- fractielid Kruidenier begreep de wethouder de gedane uitspraken verkeerd. Handhaving en uit breiding van de markt in de Hoofdstraat was het belangrijk ste voor de WD, aldus Kruide nier. Wel bleef de partij erbij ver plaatsing van de markt tot de mogelijkheden te laten behoren. Het CDA en de PvdA ging dat te ver. Zy dienden dan ook een mo tie in. CDA-fractieleider Den Boeft wond er geen doekjes om: "Er zijn slechts twee mogelijkhe den: De weekmarkt waar ze nu is in het oude centrum of geen weekmarkt. Een derde mogelijk heid is er niet". Die stelling werd ook verwoord in de motie die uit eindelijk aangenomen werd met steun van de PPR. D'66 vond de motie te absoluut en stemde evenals de WD tegen. De WD uitte de twijfels over de markt in het oude dorp naar aan leiding van een enquete die de marktkooplieden hadden geor ganiseerd. Het overgrote deel van de marktkooplieden (29 van de 37) wil de markt veiplaatsen naar een terrein bij Winkelhof, wees de enquete uit. De WD wilde die verplaatsing mogelijk laten evenals D'66. Het CDA, de PvdA en de PPR dachten er ech ter anders over. Volgens hen moet de weekmarkt in het oude deel blijven om zo te tonen dat "Leiderdorp één geheel is". Ook wethouder Bezemer eiste die duidelijkheid. De motie onder steunde zijn eis. "In de motie be speur ik een bevestiging van ZOETERWOUDE - Grote zorgen over het wegenstelsel is voor het college van burgemeester en wethouders in Zoeterwoude aan leiding om een extra reserve op te bouwen om onvoorziene repa raties te kunnen betalen. In de komende commissie van finan ciën zal het voorstel uitgebreid worden behandeld. Tijdens de begrotingsbehandeling werd alvast een voorproefje ge geven. De commissieleden rea geerden over het algemeen posi tief op de vooruitziende blik van B en W. Omdat de raad in het verleden vaak voor verrassingen kwam te staan door scheuren en verzakkingen in het wegdek (Zuidbuurt, Westeindseweg) wil men nu de financiële gevolgen van eventuele calamiteiten be perken. Om de geldelijke armslag te krij gen worden bestaande reserves op een hoop gegooid waardoor een reserve van 850.000 gulden ontstaat. De tien procent rente van dit bedrag is bedoeld om de ergste klappen op te vangen wanneer de wegen in Zoeter woude weer aan reparatie toe zijn. De algemene opvatting van het Zoeterwoudse gemeentebestuur is dat de kans op noodzakelijke verbeteringen aan het wegennet in de komende jaren "redelijk groot" is. Volgens wethouder Van der Heijden is het wegenbe stand de zwakke plek in Zoeter woude. "We kunnen beter nu sparen dan dat we straks een aanslag op het gemeentekapitaal moeten doen". Het voorstel sprak alle partijen aan. Mevrouw Kolff-Haantjes (Progressief Zoeterwoude) vond het een goede zaak dat er in ieder geval iets met de reserves wordt gedaan. Een herbezinning op het aanwenden van de reserves had haar volle instemming, ook het doel van het voorstel, het inbou wen van financiële veiligheid voor verbeteringen aan het weg dek, kwalificeerde zij als "posi tief'. Het progressieve commissielid W. Ooijendijk wilde dat er ook een dergelijke regeling zou komen voor de plaatselijke sportaccom modaties. De verwachting is dat hier in de komende jaren vry grote tekorten zullen optreden. Wethouder Van der Heijden be loofde dit idee in overweging te nemen. Nederlands Harp Trio LEIDEN het Nederlands Harp Trio bestaat ongetwij feld uit zeer geroutineerde en enthousiaste muzikanten. Jo ke Willing-Brethouwer harp, Pieter Odé fluit en Henk Lambooy cello vormen tesa- men dit Trio. Zij traden gis teravond op in de Kapelzaal met een uitgewogen pro gramma. Een aangenaam be gin vormde de Sonate voor haip, fluit en cello van J.B. de Boismoitier. Doordat de ver schillende partijen zo goed op elkaar afgestemd waren, werd er een atmosfeer ge- creërd waardoor men zich in de vroeg achttiende eeuw waande. De cellist was in De Nocturnes voor cello en harp van Bo- scha/Duport veelzijdig; zijn spel was melancholiek en meeslepend, doch waar no dig licht en speels. De harp had hier een gelijkwaardige partij die volkomen aansloot, waardoor een muzikale een heid ontstond. Het hoogtepunt van de avond vond ik de Sonatine voor harp, fluit en cello van M. Ra- vel. In het tweede deel schil dert de fluitist de kenmer kende sfeer van deze compo nist. Zijn toon is mooi rond, waarin zich allerlei klank nuances bevinden. Als laat ste werk werden Deux Pièces van J. Jongen vertolkt. Het eerste deel heeft een aparte stijl wegens de vele paralel len tussen cello en fluit. Het tweede deel werd vol vuur vertolkt. De combinatie van samenspel, interpretatie en techniek zorgen ervoor dat dit optreden een aangename verrassing werd. CAECILE HOUTMAN De weekmarkt in de Hoofdstraat: de raad stemde tegen de mogelijkheid van verplaatsen. myn twijfels", aldus Bezemer. Hij voegde daar nog aan toe dat de belangen van de klant bij hem hoger stonden dan die van de marktkooplieden. "Ons beleid mag nooit bepaald worden door de neringdoenden. Ons beleid moet op de consumenten gericht zijn". Binnenkort komt Bezemer met een voorstel om het deel van de weekmarkt dat nu op de Ei kenlaan staat te verplaatsen naar de Hoofdstraat. Met de herin richting van het kerkplein, dat alleen nog wacht op de goedkeu ring van de hogere kerkelijke overheden, die een grondtrans- actie moeten goedkeuren, zal dat de aantrekkelijkheid van de weekmarkt vergroten, aldus de wethouder. mer was enthousiaster. Eerdere pogingen een dergelijk centrum van de grond te krijgen misluk ten, aldus Bezemer, maar als er een initiatief wordt genomen door particulier zal het college dat van harte ondersteunen. "Dan kunnen we er samen iets moois van maken", aldus Beze mer. Het is in ieder geval wel dui delijk dat een dergelijk centrum niet in de Elisabethhof zal ko men omdat de verkoop van de grond daar veel geld moet op brengen. PPR-raadslid Van der Zande betitelde de Elisabethhof dan ook niet geheel ten onrechte als de "melkkoe" van Leider dorp. CDA-fractievoorzitter Den Boeft verklaarde teleurgesteld te zijn in de WD. LEIDEN - Wellicht is "De Verzoe king" een theatervoorstelling die op weinig weerstanden in de pers hoefde te rekenen. Toneel groep Centrum blonk echter de laatste tijd beslist niet uit door oorspronkelijkheid in de reper toirekeuze. "De Verzoeking" dus gisteravond in het LAK-theater. Hugo Claus, van wie binnenkort "Het Ver driet van België" verschijnt, is de geestelijke vader. Jacques Co- mandeur speelt met veel overtui ging de rol van de Vlaamse non zuster Mechtild, die tegen haar zin betrokken wordt bij een ware "kermis" rond haar persoon. Commandeur geeTt haarzuiver haar gevoelens weer, wanneer zij, besprankeld met wijn, herin nerd wordt aan haar doodgebo ren kindje. Claus heeft zuster Mechtild alle eigenschappen toe gedicht, die een non geacht wordt te bezitten: kuisheid, vroomheid, barmhartigheid en onbaatzuchtigheid. De lijnen die naar het verleden uitgezet wor den zijn niet altijd even duidelijk en overtuigend. Veeleer lijkt het zaak de aandacht met name te richten op de wijze waarop Com mandeur de passie van de non Mechtild voor het ware geloof gestalte geeft. Commandeur recht z'n rug, trekt een prachtig nonnenhabi t aan en past z'n stemhoogte aan. Dan ontstaat er een zeven kwartier (en niet zoals het programmas tencil aangeeft: tachtig minuten) durende gesproken autobiogra fie. De non het middelpunt en Commandeur cijfert zichzelf weg. Claus kan tevreden zijn. BERT KOEKEBAKKER Bedrijven Over de mogelijkheid van de vesti ging van een ambachtelijk cen trum voor kleine mens- en mi lieuvriendelijke bedrijven liet het college zich positief uit. Wet houder Meerburg (CDA) toonde nog wat aarzeling over dit PPR- voorstel gezien de ervaringen in andere steden, wethouder Beze- Onbetaalbare In Oegstgeest geeft zaterdag avond de toneelvereniging "De Grunerie" een uitvoering. Op het toneel van het Camphuys wordt het blijspel 'de onbetaal bare loodgieter' gespeeld. De ac teurs treden om 20 uur aan. Frascati Vanavond brengt Frascatiproduc- ties in de Leiderdorpse Muzen- hof een toneelstuk dat eigenlijk uit twee één-actes bestaat, na melijk 'de typisten' en 'de tij ger'. Het programma begint om 20.15 uur. Jazz De New Orleans Syncopators tre den zondag om 15 uur op in de Meerrust van Warmond. Koffie Zondagmiddag om 12.30 uur wordt het maandelijkse Muzen- hof-koffieconcert verzorgd door een tweetal Leiderdorpers, namelijk Mike Williams en Gijsbert Boggia op respectieve lijk gitaar en dwarsfluit. LEIDEN Toch is het vreemd, komt er eens een keer een vooruitstrevende theatergroep van hoog kaliber in de Leidse Schouwburg en dan komen nog alleen de abonnementhou ders en andere vaste klanten van directeur Van Dam opdra ven. En dat terwijl het om een groep ging, die in het LAK- theater altijd goed was voor een volle zaal. Voor de afwezigen is het een ge miste kans. "ERA", de nieuwe produktie van het Shusaku Dormu dans theater beleefde gisteravond z'n officiële pre miere. Het was een voorstel ling van hoog gehalte. Twee uur lang was het stil genieten van een naadloze samensmel ting van beweging, kostumms, muziek en belichting, die sa men een sfeer schepten, waar aan niet te ontsnappen viel. Twee jaar geleden maakte Shu saku veel indruk met "Neum". De produkties die daarop volg den, stonden op hetzelfde ni veau, maar misten de kwaliteit van de verrassing. Shusaku stak met kop en schouders bo ven zijn medespelers uit, waar door het welslagen van de voorstelling teveel van hem al leen afhankelijk was. Met ERA zijn de verhoudingen weer recht getrokken. Het Dormu dans theater bestaat nu uit spe- Iers die stuk voor stuk kunnen boeien en een scène betekenis kunnen geven. Ook de live muziek is sterk verbeterd en draagt nu veel bij tot de span ning van de voorstelling. ERA is een aaneenschakeling van prachtige toneelbeelden, die vloeiend in elkaar overlo pen. Het is niet echt nodig je daarbij af te vragen waar het nu eigenlijk precies over gaat. Je kunt het net zo goed met open mond over ja heen laten komen, vol verbazing over wat In de openingsscène wordt met een al een sfeer opgeroepen van: hier is alles mogelijk. Drie bulten tekenen zich af onder groen mos en touwen. De aar de komt tot leven, drie vrou wen komen overeind en dan sen, het hoofd getooid met bloemen en het bovenlichaam ontbloot, met de rug naar het publiek toe. Het deel voor de pauze is verder meerendeels lichtvoetig. Het speelt in de tijd van de eerste treinen; de belevenis van de eerste snelle reis per stoomlo comotief, de hoop op een bete re toekomst, die met die uitvin ding werd opgeroepen. In het tweede deel blijkt die hoop vergeeft te zijn geweest. De rei zigers vallen in slaap. De uit zichtloosheid wordt het sterkst verbeeld in de dans van Shusa ku met een via een katrol met een touw aan hemzelf vastge maakte steen. Wat hij ook doet, elke beweging heefl een reac tie van de steen tot gevolg. Een volle Schouwburg trek je misschien niet met zo'n voor stelling, maar zoals Van Dam in de pauze al zei: "Eén avond je André van Duin er tegen over en het is weer goed". ARIEJAN KORTEWEG ZATERDAG Zaal VriendenciuD - Anna Paulowna- straat, tentoonstelling Postduivenver eniging Het Oosten, za vanaf 16 uur en zo vanaf 10 uur. LVC - Breestraat 66. optreden de Engel se punkband Vice Squad en 'de dikste del van Engeland'. Lyceum Dr. W.A. Visser 't Hooft - Ka- gerstraat 1, postzegel beurs van Postze gelvereniging I.V. Philatelica. Gebouw postduivenvereniging De Blauwkras - Voorschoterweg, clubshow De Leidse Pluimvee- en Konijnensport vereniging, za 20-22 uur, zo 10-17 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, ruil beurs, 10.30 tot 15.30 uur, inl. 412285. Nieuw Mare/hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Zoeterwoude - nabij Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg, estafetteloop carna valsvereniging 'De Hangkonten', 16.15 uur; om 20.30 uur prinsenbal. Swetterhage - volksdansmiddag, 14 uur. Voorschoten - nabij buurthuis Bosch- geest-Bloemenwijk, opening jeu de boules-baan, 13 uur. Oegstgeest - Camphuys, toneelvereni ging 'De Grunerie' speelt het blijspel 'de onbetaalbare loodgieter', 20 uur. Leiderdorp - Muzenhof, Frascatipro- ducties brengt 'De typisten' en 'de tij ger', 20.15 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Café De Uyl van Hoogland - optreden Hans Dorresteyn, 15 uur. Volkshuis - gr. zaal, Apothekersdijk 33, dr. J. van der Land spreekt over de expeditie die hij maakte naar de Azoren, 10.30 uur. Swifttoer en Bataven organiseren strandloop, start boulevard Noordwijk om 11 uur, inschrijving vanaf 10.15 uur, inl. 121265. Holiday Inn - Koffieconcert, 11.30 uur. Coffeeshop Het Huis de Bijlen - Mors- straat 60, optreden het Tilt Team, 16 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, film 'De vergeten kust strook van Oost Groenland', 15 uur. Zoeterwoude - Het Centrum, Schenkel- weg, koffieconcert Poeldijkse fanfare Pius X, 11.30 uur. Warmond - Meerrust, optreden De Nen Orleans Syncopators, 15 uur. Leiderdorp - Muzenhof, koffieconcert, 12.30 uur. Oegstgeest - het Drieluik,"koffieconcert 12 u ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint om zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs af spraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur: 12 en 17 Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwanenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan zo, J.W. Stuyfzand, tel. 312513, spreek uur 11-11.30 uur in de praktijk Arends horst (begane grond). Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, tel. 891037; spreekuur za en zo van 12.30 tot 13 uur op de Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4. tel. 155666. Voorschoten - za, S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417; zo, J.P. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 12 nov tot 19 nov Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, teL 890000. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Róntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- D. v. Wickevoort-Crommelin, Santhorst 7, Leiderdorp, tel. 890115. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OPGERICHT 1 MAART 1 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Geen krant ontvangen tel. 071-123t43 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschri/ving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307,30 Losse nummers 0,00 Directie: G. Koopman H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) W. F. J. Wirtz (binTbuit./ec J. Ruygrok-Hoogeveen (PN) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) B.W.T. Jungman (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cèro. Rome, Madrid, Mexico en Wenen I 071-144941. tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2