Onderhoudsbeurt voor 27 huizen in Vernèdepark Bezwaar tegen bouw woningen in Voorschoten Publiek komt massaal bij uitzending Losvast eidse agenda Geen reclameborden langs Wassenaarse Rijksstraatweg Nog onenigheid over huur Werkmans Wilskracht handhaaft zich op naj aarsmuziekfeest VOORSCHOTEN - Het achterstallig onderhoud aan de 27 huurwoningen aan de Stad wijkstraat, Parkstraat en Tolstraat in Voorschoten zal worden weggewerkt. Een plan van de gemeente om deze vooroorlogse woningen te renoveren stuitte op zo veel bezwa ren bij de bewoners, dat de gemeente hiervan heeft afgezien. MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 Een deel van de woningen in de Langenhorststraat. Bekeken zal worden of deze woningen en die in de nabij gelegen straten gerenoveerd of opgeknapt zullen worden. Het gaat hier om woningen die ge legen zijn in het Vernèdepark. Veelal hebben de huurders zeil al de nodige voorzieningen in de woningen getroffen om het woongenot te verbeteren. De huizen zijn, zoals menig huurder zelf omschrijft, "kleine paleisjes geworden". De gemeente Voorschoten heeft de afgelopen jaren de woningen nauwelijks echt onderhouden. Zij ging van het standpunt uit dat er een ingrijpende renovatie zou plaatsvinden. Enige jaren ge leden werden een groot aantal woningen nabij deze straten to taal vernieuwd. De oude huisjes werden met de grond gelijk ge maakt en er werden anderen op dezelfde plaats neergezet. Een soort dorpsvernieuwing, met als vervelend gevolg dat de huren sterk stegen. Zo ver wil de ge meente nu niet gaan. De bewoners vonden, omdat de meesten veel aan de huisjes had den 'verbouwd', dat zelfs renova tie te ver zou gaan. Overleg met de gemeente resulteerde uitein delijk in een plan met alleen een aantal onderhoudswerkzaamhe den. In ieder geval zullen alle sta len kozijnen worden vervangen door houten, zal de buitenriole ring worden vervangen en komt er een nieuwe dakbedekking op de aanbouw. Bij sommigen hui zen zullen verder de aanrecht- blokken worden vervangen, ko men er nieuwe goten, worden de scheuren in de buitengevels ver- dit alles een "plan tot tijdelijke instandhouding". Over de toekomstige huurprijs be staat nog onenigheid tussen d€ bewoners en de gemeente. Om dat de gemeente uitging van re novatie, heeft zij de afgelopen ja ren de huren niet met het toege stane percentage verhoogd. Nu wil zij versneld de achterstallige huurrondes inhalen. Dit stuit weer op bezwaren bij de bewo- Langenhorst De gemeente Voorschoten wil ver der bekijken in hoeverre ook de woningen in de Vredenhoef- straat, Bethlehemstraat, Lange- horststraat, Vlietzicht en een ge deelte van de Tolstraat verbeterd of gerenoveerd moeten worden. Daarvoor zal een zogenaamd 'schouw en inventarisatierap port' worden gemaakt. Werden bij vorige projecten alle huizen bekeken, de gemeente wil dit maal maar een aantal re- presenatieve woningen onder zoeken. Dit om de kosten te drukken. Het gaat in totaal om 187 woningen. Na de dorpsvernieuwing van het eerste gedeelte Vernèdepark, de renovatie van 162 woningen in Vlietwijk die op dit moment wordt uitgevoerd en de twee bo venvermelde plannen, is een groot gedeelte van de Voorscho- tense goedkope huurwoningen weer aangepast aan de huidige tijd. Opmerkelijk is wel dat een groot gedeelte van deze wonin gen er nauwelijks dertig jaar staan. Een nëgatief effect is dat de huurprijs veelal na de 'ver bouwing' bijna verdubbeld wordt Van belangenvereniging Bijdorp VOORSCHOTEN - Tegen de bouw van 55 premie-koop woningen in de wijk Bijdorp in Voorschoten, heeft de belangenvereniging met dezelfde naam bezwaren inge diend. De gemeente is niet gelukkig met dit bezwaar schrift, omdat daarmee de bouw van deze woningen in gevaar kan komen. Overleg met de belangenvereniging heeft niet geleid tot intrekking van het bezwaarschrift. De 55 woningen moeten gebouwd worden aan de zuidelijke kant van de Zwaluweg, achter het jon gerencentrum De Lindehoeve. De bedoeling van de gemeente is dat met de bouw volgend jaar be gonnen gaat worden, maar daar voor moet het plan planologisch gezien voor één december afge rond zijn. Alleen dan dingt het plan mee bij de provinciale wo ningtoewijzing voor 1983. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeente raad nu voor om de bezwaren on gegrond te verklaren en aan de provincie een verklaring van geen bezwaar te vragen. De be zwaren van de belangenvereni ging behelsen een drietal pun ten. Eerder waren dat er vier, maar overleg met de gemeente leidde er toe dat één bezwaar werd ingetrokken. Verder kwam uit het overleg naar voren het voorstel van de vereni ging om de gemeenteraad een uitspraak te vragen over de inge diende bezwaren. De vereniging had namelijk aangegeven in hoe verre de gemeente haar tegemoet zou kunnen komen, maar dan moesten wel een aantal beslissin gen genomen worden Na deze uitspraak zou de vereniging zich gaan beraden of het bezwaar schrift alsnog ingetrokken kon worden. B en W willen niet zover gaan. Het risico vinden zij te groot dat de vereniging toch bij haar bezwa ren blijft, met als gevolg dat de datum van één december nage noeg bereikt is. De raadsverga dering is namelijk op 26 novem ber. Het eerste bezwaar van de belan genvereniging is dat er te weinig parkeerplaatsen in de wyk zyn. Volgens de gemeente is dit waar als het gaat om het al gerealiseer de deel van de wijk, maar niet voor het bedoelde gedeelte waar de woningen komen. Daarvoor is de norm van 1,2 parkeerplaats per woning aangehouden. Dit ar gument kan dan ook niet ge bruikt worden en B en W vinden dit bezwaar dan ook ongegrond. Verder vindt de belangenvereni ging dat alvast rekening gehou den moet worden met de wet ge luidhinder. Als een weg meer dan 2450 motorvoertuigen per dag krijgt te verwerken gaat deze wet op. Op dit moment is hier nog geen sprake van, maar als ook de wijk Starrenburg gereed is en de Zwaluwweg ook hier voor de wijkontsluitingsweg wordt, zou dat aantal bereikt kunnen worden. B en W stellen dat zolang dat aantal van 2450 niet wordt bereikt er ook geen sprake kan zijn van de toepas sing van die wet. Als laatste gehandhaafde bezwaar maakt de vereniging de opmer king dat een gedeelte van het plan nog geen bestemming heeft. Zij wil dat dit nu ingevuld wordt, het liefst als verkeersbestem- ming. B en W willen ook hieraan nog geen gevolg geven, maar de invulling af laten hangen van de invulling van het gebied dat di rect hieraan grenst. Als de belangenvereniging bij haar bezwaren blijft en de gemeente raad volgt het college en ver klaard ze ongegrond, dan kan de vereniging nog wel schorsing van de bouwactiviteiten bij-de Raad van State aanvragen. Daar mee zou de bouw van de 55 wo ningen op losse schroeven ko men te staan. "Jonge jonge, die zie er lekker uit zeg". Zojuist is Lori Spee aangekondigd. LEIDEN - Terwijl de laatste woorden van de NO- S-nieuwslezer nog over de radio doorklinken blijven de mensen nog steeds binnenstromen in de tennisbal van Holiday-Inn. De artiesten, net nog bezig met de 'try-out', zijn inmiddels terug naar de kleedkamers en Jan Rietman verschijnt ten to nele. "Losvast, óók voor jou', luiden zijn eerste woorden over de hoofden van de samengestroom de menigte heen. En "hoeveel lawaai kunnen jul lie maken": de menigte getuigt van voldoende ge smeerde stembanden. Zaterdagmiddag twee uur radio, gelardeerd met artiesten, 'Ome Joop' en spelletjes kan beginnen. De 450ste uitzending van het NCRV-programma. Dat het Rode Kruis even voor zijn binnenkomst in de tennisbal de brancards binnen handbereik heeft gezet, mag het massaal opgekomen publiek niet deren. Na buiten een uur lang op elkaar ge propt te hebben gestaan alvorens binnengelaten te worden, dringen ze zich weer in eenzelfde for matie naar het podium toe. Naast het podium staat een projectiescherm opgesteld. De honder den Escolette-vakantiegangers, die hun reünie beginnen met het bijwonen van Losvast, kunnen zich ook thuis voelen bij de geprojecteerde vakan tie-dia's. "Jonge, jonge, die ziet er lekker uit zeg". Ome Joop heeft het over de zojuist aangekondigde Lori Spee. Net als tal van andere artiesten - een greep daaruit: Patricia Paay, Rubberen Robbie, Spar- go, Sandra Remer, Guys Dolls, Ptissycat en Lenny Kuhr - heeft zij een optreden in het spek takel van Losvast. Het publiek lijkt echter vooral voor André Hazes gekomen. Als hij zijn hoofd laat zien moeten stembanden en stoelen het ont gelden. Helaas, Hazes kan niet optreden want zijn stem is niet je van dat: Anita Meyer neemt zijn plaats in. En dus wiegt de menigte maar op hddr muziek mee, Idahoooooooo. Losvast blijkt een el dorado voor de handtekenin gen] ag er s. Op speciaal door de NCRV verstrekte kaarten kunnen de krabbels van de 'beroemdhe den' worden verzameld. Stickers worden op de jasjes van meegebrachte kinderen geplakt en de zelfde kinderen worden op de schouders gezet wanneer er een ogenblik aanbreekt dat toch zeker niet gemist mag worden. Het blijft echter dringen geblazen in de tennisbal. Al voor het nieuws van één uur moet het Rode Kruis de brancard gebrui ken... Afdeling van Elisabeth Ziekenhuis ontruimd na kleine brand LEIDERDORP Ongeveer 45 pa tiënten van het Elisabeth Zie kenhuis moesten zaterdagmid dag worden geëvacueerd naar een andere afdeling nadat er op hun eigen afdeling een flinke rookontwikkeling was ontstaan. De rook was afkomstig van een brandje in een container die vlak voor het trappenhuis van de vleugel stond opgesteld. Het is niet bekend hoe het brandje is ontstaan. De brandweer kon het vuur snel blussen, maar het nam wel enige tijd eer de rook ontwikkeling was verdwenen. Wanneer de patiënten weer terug naar hun eigen afdeling konden is niet bekend. Het Elisabeth Ziekenhuis wenste namelijk geen inlichtingen over het inci dent te verstrekken. OESGTGEEST - Voor 10.000 gul den aan antieke sieraden zijn za terdag ontvreemd bij een in braak in een woning aan de Na- ssaulaan in Oegstgeest. De inbre kers kwamen binnen door de voordeur te forceren. De inbraak gebeurde op klaarlichte dag. MAANDAG Leiden - Vrouwenhuis, thema-avond 'Vrouwen en wonen', 20 uur. Buurtcentrum De Kooi - Driftstraat 49, informatie-avond gemeente over herin richting Kooizicht, 19.30 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, dia-lezing 'Xie, Xie, wat jü niet ziet', 14 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45. 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE. di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den', 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht-1» *w..Uaeo- dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 5 nov tot 12 nov door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, teL Energie Vanavond wordt om 20 uur in het gemeentecentrum van Oegst geest een lezing gehouden over de energieproblematiek. Inlei ders zijn doctor Hermans en professor Laeyendecker. Na de inleiding is er gelegenheid tot discussie. Dieren De cursusdierenverzorging wordt nogmaals in Leiderdorp gehou den. Dit maal o de woensdag avonden 10, 17 en 24 november. K O organiseert deze cursus in samenwerking met diere- narst Roest. Opgeven voor de cursus, die om 20.15 uur begint, bij K O, telefonn 411732. Inbraak OEGSTGEEST Een gouden armband met een waarde van 6.000 gulden en 110 gulden aan contant geld werden vrijdag avond meegenomen door een in breker die een woning aan de Zonnebloemlaan in Oegstgeest was binnengedrongen. De be woonster kwam thuis toen de in sluiper nog op de eerste verdie ping aan het rommelen was. Eer de vrouw boven was, had de man echter al de benen genomen via een dakraam. DEN HAAG/WASSENAAR - Dc gemeente Wassenaar wil koste wat het kost voorkomen dat de Rijksstraatweg één wirwar van reclameborden wordt. „Wy wil len geen Belgische toestanden", meent mr. J. J. M. van der Tuin van de gemeente. Volgens hem is het daar op sommige plaatsen duchtig uit de hand gelopen. Een van de eersten die het hierover met de gemeente aan de stok kreeg is mevrouw mr. dr. I. van der Pouw Kraan-Staudinger, ei genaresse van de Beauty Farm aan de Rijsstraatweg. Zij moet van b en w het opzichtige bord voor haar schoonheidsalon weg halen. Ook het bord dichter bij de villa moet verdwijnen. De gemeente heeft haar laten we ten dat het snel moet gebeuren. En als ze het niet zelf doet, dan laat de gemeente het op haar kos ten doen, desnoods met behulp van de sterke arm. De eigenares se van de „schoonheidsboerde rij" ging tegen het besluit in be roep en vrijdag probeerde zij in afwachting van dat beroep de aanschrijving van b en w door de Raad van State te laten schorsen. De Raad van State besliste van morgen dat de twee borden weg moeten. Volgens de gemeente is de vrouw zonder vergunning in het woonhuis aan de Rijksstraat weg een bedrijf begonnen. B en w zijn echter van oordeel dat er voor het gebruik van de woning voor het bedrijf van de vrouw „in principe vrijstelling kan worden verleend". Er zal dan wel eerste een inspraak procedure moeten worden ge start. „Maar als die ontheffing er komt. dan zullen de borden bij het huis in ieder geval niet wor den goedgekeurd. Het bord dat in de voortuin staat valt onder andere in zijn directe omgeving bepaald uit de toon". Mevrouw Van der Pouw vindt on der meer dat het bord nodig is, omdat klanten de zaak anders niet kunnen vinden. „Zonder bord is het voor ons veel, veel moeilijker het hoofd boven wa ter te houden. Bovendien komt het de verkeersveiligheid ten goede. De mensen hoeven niet te zoeken en daardoor langzaam te rijden. Vijftig meter verderop is overigens een garage. Daar staat het vol met reclameborden", al dus Van der Pouw. „Dat is nou net een voorbeeld van hoe we het in de rest van Wasse naar langs de Rijksstraatweg niet willen hebben", repliceerde mr. Van der Tuin. Burgerlijke stand Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Maria van Gent met Elisabeth Christiane Ca therine Vuez; Johan Marinus Reiss met Dirkje Abramina Buth; Gerardus Anto- nius Telkamp met Helena Maria Corne lia Droesen; Johannes Maria Splinter met Yvonne Adele Louise Maria Gros- Gewond OEGSTGEEST - Een 19-jarige meisje uit Voorhout is gister avond licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijngeester- straatweg in Oegstgeest. Het meisje reed in haar auto over de weg en vergat een bocht te ne men. Al haar aandacht was na melijk gericht op een taart die van de bank af dreigde te vallen. Het meisje botste tegen een an dere auto op en liep lichte ver wondingen op. LEIDEN - Het Njyaarsmuziek- fest van de "A.N.U.M.", de Al gemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen, heeft ook dit jaar weer, in de Leidse Stadsgehoorzaal plaats. Veer tig korpsen, afkomstig uit Zuid- en Noord-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord- Brabant, schreven er voor in. Ze werden verdeeld over twee zaterdag en zondagen. Door gaans loopt de zaal, afgezien dan van de toppers aan het eind, er niet voor vol. Toch was, althans gistermiddag, de belangstelling niet zo gering. Het ging toen om slechts vijf korpsen, waaronder twee Leid- De jury, deze beide dagen be staande uit de heren Buiten huis (Zeist), Hermans (Utrecht) en Warnas (Nijmegen), gaat heel nauwgezet te werk. Twee verenigingen werden reeds naar een lagere afdeling verwe zen. Maar op zaterdag zag toch ook een korps zijn ijver met een promotie bekroond. Uit Leiden traden aan: het alou de "Werkmans Wilkracht" en de Leidse Hamoniekapel. W.W. spelend onder aanvoering van M. Woldinge, kende ik, door de bescheiden omvang en de talrijke jeugdige muzikan ten, nauwelijks terug. Door al lerlei omstandigheden moest een nieuw begin wornden ge maakt. Men had zich daarom, heel verstandig, voor de laag ste, de A-afdeling opgegeven. Als verplicht wefk speelde de W.W.'ers de "berber Suite" van Kees Vlak en als keuze-stuk het op de eigen situatie heel toepasselijke "Renouveau" van Martin. De jury schatte de uitvoering van het eerstge noemde werk hoger dan het tweede. Met 143'/2 punt kwam het kleine dappere korps er, jammer genoeg, nog acht en een half tekort om te kunnen promoveren. De andere Leidse deelnemer, de Harmoniekapel, had onder J. van den Scheer, had zich, blij kens het resultaat, te hoog ge schat. Naar mijn mening zat er in de vertolking van Walters' "Jamaican Folksuite" meer muziek dan in Boekels "suite Romantique". Maar de jury let te, terecht, ook op de (niet per fecte) techniek. Zo kwam het, dat de Kapel zich in D. niet kon handhaven. Men degradeerde met 195 punten (57 tekort) naar C. JOHAN VAN WOLFSWINKEL OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR naar LEIDEN EN Postbus 54. 2300 AB OMSTREKEN LEIDEN Telefoon: 071-144941 Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Ln.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Directie: G. Koopman Adjunct-hoofdredacteur; Ptv Alg. redactiechef: H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (phr) W. F. J. Wirtz (bin buit /ec J. Ruygrok-Hoogeveen (PM P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Pubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cèro, Rome. Madrid. Mexico en Wenen. Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2