c - 5 DT LMHC bedwingt Schaerweijde: 0-2 Geen succes voor volleybalploegen Oase: Verlies en winst Spelers Scylla nemen Bakker niet serieus. KDC vlamt tegen TDV Rugbyers verslaan Zweden Badmintonners Vlietwijk ongenaakbaar LEIDEN Achter de tafeltenni- sinzichtcn van Scylla-trainer Theo Bakker moet een vraagte ken geplaatst worden. Voor de start van de competitie wees de oefenmeester er bezorgd op dat handhaven het hoogst haalbare voor zijn nieuwe formatie zou zijn. De 0-6 optater die De Velu- we in het eerste duel uitdeelde leek Bakker in het gelijk te stel len, maar de tien punten op rij die daarna werden binnenge haald trokken Bakkers beschei denheid in twijfel. Toen de Scylla-trainer daardoor verplicht werd de kampioens kansen in te schatten waren de underdogclichés weer niet van de lucht. "De Veluwe is een las tig team voor ons, kijk maar naar ons eerste treffen". Zaterdag kwam echter definitief vast te staan dat de uitspraken van de boomlange ping-pong fanaat niet serieus genomen moeten wor den, want Scylla speelde in Apel doorn de sterren van de hemel en zorgde voor een stunt van de eer ste orde door regerend lands kampioen De Veluwe op eigen tafel met een 4-6 deceptie te con fronteren. Scylla voert nu heel eigenwijs de ranglijst aan en ook trainer Theo Bakker kon na afloop niet om de constatering heen dat er in Lei den aan de Catharij nestraat voor het eerst sinds het tijdperk Van der Helm/Bakker weer een heuse topformatie zetelt. Geen top team Dat Avanti momenteel geen topteam heeft is logisch na het definitieve vertrek van Rijsdorp. Hazerswoude kan de degradatie niet ontlopen, al was de remise van zaterdag tegen Tempo Team zeker niet slecht. De dames van Avanti kunnen echter nog steeds kampioen worden na de 6-1 Sport MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 winst op Tempo Team. Scylla mag zich in de tweede helft weer richten op de titel, wanneer Sandra de Kruiff haar rentree in de hoofdmacht maakt. Nu is handhaven het hoogst haalbare en in dat licht is de 0-6 triomf op en bij Hoonhorst erg nuttig. Vleugels Terug naar het treffen De Veluwe - Scylla. De Van Spanje-broers krijgen als ze op voorsprong staan vleugels, dus het was Scyl la er alles aan gelegen in het be gin van het duel de nadelige mar ge te beperken. Hans Lingen ver loor echter in het openingstref- fen met Ron van Spanje zonder al teveel kansen waarna Anne Vlieg de aanvallende klasse van Nederlands kampioen Henk van Spanje aan den lijve ondervond. Op Sjoerd Meyer rustte de druk zijn team tegen Jaap, de oudste van de ping-pongende broers in de race te houden. Hard knok kend en bij vlagen goed verdedi gend lukte dat. Hans Lingen kon echter niet voorkomen dat Henk van S. de Apeldoornse marge weer op plus twee bracht. Weer voorkwam Sjoerd Meyer vlak voor de pauze een funeste ach terstand. Ron moest toestaan dat er na vijf potjes voor Scylla een nog steeds kansen biedende 3-2 op de borden prijkte. Na de thee drukte Anne Vlieg het tempo goed tegen Jaap, die daar door verplicht werd na te denken en dus verloor. Het dubbel van Sjoerd Meyer en Anne Vlieg liep ook zaterdag goed. Meyer wissel de goed van effect, de vijand ging voorzichtig spelen, waar door Vlieg de ruimte kreeg te scoren. Tot dat moment was het scorever loop precies zoals trainer Theo Bakker dat vrijdag op een stil moment voor zichzelf voorzag. Sjoerd Meyer moest volgens die planning tegen Henk van Spanje de voorsprong naar 3-5 uitbou wen, maar dat kwam er niet van. In de eerste game stierde de acht tienjarige Henk naar 21-13. Leef tijdgenoot Meyer zocht daarna met meer succes de aanval. Dat leverde een 2-10 en 17-20 voor sprong op. Genoeg was het niet. Aan een remise had Scylla niets dus moest er in de laatste twee partijen vol gas worden gegeven. Instelling Al eerder in deze competitie trok Scylla duels naar zich toe op ba sis van een harde wedstrijdin stelling. Ook nu waren Hans Lin gen en Anne Vlieg bereid heel hard te vechten en bovendien het best in staat de spanning te trotseren. Lingen werkte zich langs Jaap, die dus op nul bleef staan, terwijl Vlieg ook tegen Ron het tempo goed uit de wed strijd hield. Met de 4-6 triomf werd Scylla dus lijstaanvoerder met een punt voorsprong op De Veluwe. Te gen achtereenvolgens Tempo Team, Het Hooge Huys en Avan ti (de laatste twee thuis op res pectievelijk 20 en 27 november) mag er geen punt worden ver speeld. Lukt dat, dan plaatst Scylla zich voor het extra duel om de landstitel dat na de com petitie tussen de kampioen van de eerste en de tweede helft ge speeld wordt. Niet wakker Avanti wordt geen kampioen, ster ker nog de club degradeert. In het Hazerswoudsedorp ligt nie mand daar echter wakker van. Het wachten is op het doorbre ken van de talenten Gerard Bak ker jr. en Rob Turk, terwijl ook Rob de Groot nog aan niveau moet winnen om Avanti weer een zekere ereklasseplaats te ge ven. Zaterdag tegen Tempo Team viel Rob Turk zeer hoop vol in. De eerste game winnen van de Is raëliër Polak en de tweede ruim voorkomen is niet niets. Ook Rob de Groot speelde met winst op Rademakers goed. Maar het was toch weer Bettine Vriese- koop die de meeste aandacht voor zich opeiste met een hat trick. Door ook het dubbel bin nen te halen veroverde Avanti een op zich eervolle remise. Overige uitslagen: Docos-Vriende- schaar 8-2, Radio Molenaar-Do- cos 7-3, Sjaardema 1-Trias 5-5, Het Zand-Sjaardema 2 10-0, Ta- feltennishuis-Sjaardema 3 5-5, Avanti 3-M.Z. 2 7-3, Onkyo-Avan- ti 2 3-7, De Treffers-Avanti 4 7-3, Scylla 2-Nieuw Vennep 6-4, Scyl la 3-TTVN 8-2, Scylla 4-Steeds Hoger 9-1, DAMES: Shot-Docos 2 2-8, Salmanders-Scylla 2 7-3, Oldra-Scylla 3 4-6, Avanti 2-Swift 5-5. LEIDEN - De hockeyclubs uit de regio zijn gisteren met uitstekende resultaten te voorschijn gekomen, er vielen geen verliespartijen te noteren. Met name een mooie triomf van de LMHC Leiden-heren die met 0-2 van het op de tweede plaats vertoe vende Schaerweijde wonnen. Door dit resultaat is de nieuwkomer in de over gangsklasse B met evenveel verliespunten als koploper DKS op een zesde plaats op de ranglijst beland. HEREN Schaerweijde - Leiden 0-2 De LMHC-ploeg hield zich gedisci plineerd aan de opdracht van trainer/coach Roelant Oltmans om behoudend te beginnen te gen het gerenommeerde Schaer weijde. De Zeistenaren kwamen in het eerste deel niet verder dan één strafcorner en konden zich verder geen kansen verschaffen tegen Leiden dat gedegen op trad. Na de doelwisseling opereerde Lei den aanvallender wat resulteer de in strafcorners waarvan de vierde werd benut door Hans- Willem Croll in de achttiende mi nuut en 0-1 opleverde. In het enerverende vervolg bouwden de bezoekers de score uit naar 0-2 toen middenvelder Joan van Marwijk Kooy bij een vrije slag naar voren sprintte en de bal handig achter de Schaerweü- de-doelman plaatste. Keeper Tom v.d. Meer was succesvol met het pareren van een reeks Zeister-strafcorners in de slotfa se waarbij nu werd geassisteerd door zijn broer Paul die een inge schoten bal van de lijn hield. Te Werve - Roomburg 0-3 Deze ontmoeting gaf een saaie eer ste helft te zien waarbij Room burg moest bikkelen omdat de ploeg totaal niet op dreef was. De woorden van trainer Ron op onhoudbare wijze hoog m de touwen, terwijl de 1-4 werd be werkstelligd door een push van haar uit een strafcornersituatie. Forescate - Te Werve 1-0 Eijk in de rust mistten hun uit- Traditioneel hadden de Voorscho- In landelijke competitie LEIDEN - In de volleybalcompetitie was er geen succes voor de landelijk spelende teams weggelegd. Gemini/K verloor met 3-0 van Madjoe, NOVO moest buigen voor AV'40 (3-1), terwijl Leython al evenzeer de winst (3-1) aan de tegenstander (Starlift) moest laten. Bij de heren wist Gemini/K met 3-0 van US 2 te winnen. Gemini/K ging al te nonchalant te werk tegen Madjoe. Vooral in de tweede set had Gemini de winst voor het grijpen, maar de 5-11 voorsprong werd in één serve- beurt te niet gedaan. Madjoe won met 3-0. NOVO hanteerde op bezoek bij AV'40 een gevarieerde en gevaar lijke opslag, die evenwel geen ef fect sorteerde. De in deze divisie LEIDEN - Eindelijk waren de dammers van KDC uit Katwijk weer eens in staat te vlammen in de landelijke eerste klasse. Te genstander TDV werd in een enerverende wèdstrijd met 11-9 verslagen. De mooiste partij kwam op naam van Cees Varke- visser die zijn linkervleugel com promitteerde, maar de combina ties uit zijn mouw schudde. Met een vijfklapper voltooide hij zijn meesterwerk. In de ZHDB kan geen club LDG bedreigen. Ook WDG uit Wasse naar niet, dat tegen het Hazers- woudse Samen Sterk niet verder kwam dan 8-8. WDG kwam zelfs nog goed weg, nu Bert de Ko ning er in slaagde vanuit een glad verloren stelling nog remise te maken. RDC uit Rijnsburg moest met in vallers aan het treffen met Den Haag 2 beginnen, maar met drie overwinningen werd de basis ge legd voor een 11-5 overwinning. In de LDDB-hoofdklasse was RDC 2 niet zwakker dan OGB. Tegen over de zeges van Jan Schijff en Harm van de Gugten stonden evenwel drie nederlagen. OGB pakte uiteindelijk een 7-9 triomf. In dezelfde klasse had LDC-Lei- derdorp erg veel geluk tegen ADC. Piet Lovink bijvoorbeeld liep in een damzet. maar zijn te genstander was niet bü machte de partij naar winst af te wikke len. Twee nederlagen werden ge compenseerd door een zeer ge lukkige overwinning van Regi nald Lindemans, alsmede een ze ge van Albert Huismans. Eind- score: 10-6. Verdere uitslagen: KDC 2-HDC 5- 11, LDG 2-Kijk Uit 6-8 (voorlo pig)- debuterende scheidsrechter wei gerde immers de vele technische fouten aan Delftse zijde te be straffen. NOVO zag zich aldus van zeker vijftien punten be roofd. Gezegd moet evenwel ook worden dat NOVO niet al te best draaide, zodat AV'40 een invita tie kreeg aangereikt om de winst (11-15, 15-9, 15-13, 15-6) te grij pen. De dames van Leython hadden in Voorburg geen antwoord op de gevaarlijke serve, goede pass en lengte van Starlift. De setcijfers spraken voor zich: 15-7, 15-9, 15- 10. Ook Gemini 2 deelde in de algehele malaise. Tegen Ruiter won het slechts een set, de derde met 7- 15. De tegenpartij haalde de an dere sets binnen: 15-2,15-4 en 15- 4, 3-1 derhalve. LUSV kon tegenstander Tornado in de eerste set tot 12-12 aardig bijblijven. Het surplus aan aan- valskracht aan Tornado-zijde gaf vervolgens de doorslag: 15-12. In de tweede set nam LUSV een 0-7 voorsprong, maar uiteindelijk had Tornado het laatste woord: 15-9. Tornado nam daarna wat gas terug, waardoor met name Rob v.d. Bosch voor LUSV iets terug kon doen: 11-15. Maar ver volgens liet Tornada duidelijk blijken titelaspiraties te koeste ren: 15-7). In de promotieklasse heren won nen de drie kopploegen hun wedstrijden; Leython, dat thuis al een jaar ongeslagen is, begon zonder de geblesseerde Ed Hede- man aan de strijd tegen Skania. In de eerste set speelde de thuis club het Skania-blok volledig uit elkaar: 15-10. De tweede set ging vervolgens naar het bezoekende team (14-16). hoewel een 5-11 achterstand nog aardig tot 10-12 werd opgehaald. De goeddraai- ende Ruud Lutjenhuis vond ver volgens een antwoord op de kor te steeks van Skania, dat meteen was ontmanteld: 15-3. Ook de vierde set leverde winst op voor Leython. Na een 9-12 achter stand werd het eindsignaal met een 15-12 score bereikt. Hoewel NOVO de eerste set knul lig (13-15) liet glippen, kon Donar de Noordwijkers feitelijk geen moment in het nauw brengen. Zonder tot grootse daden te ko men deed NOVO wat het wilde. De 0-1 achterstand werd omge bogen in een 2-1 voorsprong (15- 5 en 15-7), waarna de derde set uitmondde in 15-7. Gemini 2 wist zich tegen Zeven huizen verzekerd van een sterke pass. Met Pieter Bas van Duiven- bode als centrale spelverdeler werd het 1-5 systeem met succes gehanteerd: 15-10, 15-8, 15-6. DAC miste tegen DOS 2 hoofdaan valler Wim Schouten, die op weg naar de wedstrijd zijn auto total- loss reed. Niettemin behaalde DAC in Schoonhoven een 1-3 overwinning. Dames Bij de dames speelde NOVO 2 te gen Thor beslist geen slechte wedstrijd, maar moest met lede ogen toezien dat spelverdeelster Willy Chermin in de tweede set met een enkelblessure uitviel. Met Chermin zou een beter resul taat tot de mogelijkheden heb ben behoord. Nu won Thor met 1-3. Gemini 3 nam een 2-1 voorsprong op WW (15-12, 7-15, 15-2), maar die voordelige marge bleek niet voldoende voor de uiteindehjke overwinning. Die haalde het steeds beter draaiende WW met 2-3 (9-15, 9-15) binnen. Het Rynsburgse RW verloor ook ditmaal. Nu was Jupiter de ster kere formatie, getuige de 3-0 (15- 9, 15-11 en 15-12) score. LUSV-DAC ging twee sets geUjk- op. De eerste set won LUSV (16- 14), de tweede DAC (14-16). In de derde set speelde LUSV door toedoen van Marijke de Beer en Ineke Havinga erg sterk. Zü wa ren dan ook verantwoordeUjk voor de 15-6 winst. De vierde set verliep voor LUSV moeizaam (8- 6), maar een gouden wissel van coach Van Balkom bracht Tapja Dickerop aan serve en zü zorgde voor 15-9. GER RENES werking niet want na een minuut spelen was het 0—1 door een strafcorner van Cees Wendt. Hal verwege het tweede part forceer de Luuk Rietveld een strafcorner waar Wendt raad mee wist: 0-2. Het aangeslagen Te Werve kreeg kreeg drie minuten voor tüd nog een doelpunt tegen gescoorde door de uitblinkende Juijen van Aken die de voorzet kreeg van Frank Montanus. Dopie - Alecto 1-2 De strafcornerverhouding (13 voor Alecto tegen 4 voor Dopie) is illu stratief voor het overwicht wat Alecto vooral in de eerste helft had. Marco Koeken opende de score uit de derde Leiderdorpse strafhoekslag: 0-1. Vüf minuten voor het eindsignaal kwam Do pie door een strafbal naast Alec to. Maar enkele minuten later greep Alecto alsnog de twee pun ten door Arthur Govaert die uit een rebound van een strafcorner raak schoot Noordwijk - Tempo '34 0-0 Beide ploegen waren machteloos om de scoren open te breken. Gezien de spelverhouding kan de puntendeling als een rechtvaardige zaak worden ge zien. In de slotfase hield een Rot terdamse verdediger de bal nog ternauwernood van de Ujn en zorgde de Noordwükse sluitpost Joost Hekkens even later met een fraaie redding dat de score onaangeroerd blééf. DAMES Leonidas - Leiden 0-0 Waar het veldspel van Leiden goed was verzorgd in het eerste klasse duel tegen het Rotterdamse Leo nidas, lieten de LMHC-dames het wat de afwerking betreft af weten. De gecreëerde kansen van de bezoeksters werden door de Leonidas-doelvrouw keer op keer op een uitstekende manier teniet gedaan. Alecto - Rijswijk 1-0 Een sterk begin van Alecto dat echter moeihjkheden had in het benutten van de kansen. In de tweede helft werd het spelpeil van de thuisploeg minder maar kon desondanks door Marjolein van Alderwerelt op voorsprong komen op een voorzet van de sterke spelverdeler Ninette Kok- ke in de vüftiende minuut Rüs- wijk drong hevig aan en werd al lengs sterker maar kon ook door strafcorners niet naast Alecto ko- tense dames het moeilijkin het duel tegen Te Werve. De aanval len (inclusief de strafcorners) gingen over en weer. Anja Brand scoorde in de vijftiende minuut na rust op een beheerste manier de winnende treffer uit een scrimmage. Beide ploegen zagen geen kans meer om iets aan de score te veranderen. Noordwijk - Rood Wit 3-0 Na tien minuten spelen stond de thuisploeg Noordwijk al op 2-0. Dit gebeurde door een velddoel- punt van Jacqueline de Groot en een raak geschoten push van Alexandra van Kan. Rood Wit legde mooie patronen neer maar was in aanvallend opzicht onge- vaarlük. Na enkele minuten spe len in de tweede helft scoorde Jacqueline de Groot uit een re bound van een strafhoekslag 3-0. De voorsprong is niet in ge- vaar geweeèt. Beeld uit het volleybalduel NOVO-Donar. Een NOVO-aanval wordt door Donar-speler Rolf Groen geblokkeerd. (Foto Holvast). Rapid - Roomburg 1-4 Het overwicht van Roomburg werd pas laat in de eerste helft door linksbuiten Annette de Vries tot uiting gebracht. Een uitbraak van Rapid enkele minu ten later leverde nog voor rust de geUjkmaker op. In de tweede helft opereerde Wivien Kuypers na wat omzettingen in het team op de rechtsbuitenplaats waar zü zeer goed op dreef was getuige de hattrick die zü op haar naam schreef. Tweemaal joeg zü de bal MALMÖ (ANP) - Het Nederland- se rugbyteam heeft zaterdag in Malmö met 16-7 van Zweden ge wonnen in een wedstrijd voor de Europese competitie (B-poule). Bü rust stond Nederland met 12- 4 voor. Het was de tweede over winning van Oranje, dat door de ze triomf een goed uitzicht heeft op promotie naar de hoogste af deling. Eerder versloeg Neder land het team van Polen. Nederland heeft voor ongeveer 400 toeschouwers op enkele momen ten na steeds een overwicht ge had. Zweden, dat een jonge ploeg bezit, heeft geen pressie kunnen uitoefenen en geen kans gehad op enig succes. Eric Hen- geveld, Ton Jacobs, Hans Marcer en Bas Kasteel drukten hun stempel op dit duel, waarin al leen de tot Zweed genaturali seerde full-back uit Zimbabwe Mike Carruthers en scrumhalf Mats Asp zich gehjkwaardig toonden aan de Nederlanders. The Bassets Na twee matige wedstrijden is het rugbyteam van The Bassets weer in het goede spoor geraakt. Gis teren werd Ascrum met niet min der dan 0-58 verslagen. Bij rust was de stand in deze eenzüdige wedstrijd al 0-32 in het voordeel van de Sassenheimers. Beste spelers bü The Bassets: Martin Groeneveld en captain Peter Schrama. Handballers Saturnus verslaan ODEV LEIDEN - Voor de zaalcompetitie kwamen gisteren de eerste divi sie-ploegen van HVS en Forehol- te niet in«ctie. Komende zondag evenwel ontmoeten de streekri- valen elkaar in De Fluit in Leid- schendam en dan zullen onge- twüfeld de vonken er vanaf spat ten. Oase daarentegen diende zelfs tweemaal in actie te komen. Eerst woensdagavond voor de beker tegen het Haagse Wings. Niet zoals dat te doen gebruike- Ujk is bü een confrontatie tussen een eerste- en een tweede divisie- ploeg( Oase)in de thuishaven van de laagst spelende ploeg, in Roe- lofarendsveen dus, maar bü Wings in Den Haag. Oase had een week uitstel ge vraagd van alle wedstrijden, ook voor die van de beker, i.v.m. het auto-ongeluk met dodeüjke af loop van vorige week zondag. De afspraak werd met het wedstrijd- LEIDEN - In de jandelüke eerste klasse van de badmintoncompe- titie is Vlietwük momenteel on genaakbaar. Na de overwinning van zaterdag tegen Avanti uit Middelburg is de Voorschotense ploeg onbetwist koploper. Met Avanti had Vlietwük geen enkel probleem. De ploeg moest slechts één partij prijsgeven: 10- Veglo (tweede klasse) ging met 6-2 onderuit tegen Zeemacht uit Den Helder. Het team herbergt voldoende talent, maar de scherpte ontbreekt in het spel. Mede om die reden bezet de ploeg de laatste plaats in de tweede klasse. Alleen het ge mengd dubbel (Carolien van der Mey en Humphrey Stuyver) en het heren dubbel (Hans van Har- teveld en Humphrey Stuyver) werd in een overwinning omge- Veglo 2 (derde klasse) ging met liefst 8-0 onderuit tegen Delft. Halverwege de competitie bezet ook Veglo 2 de onderste plaats op de ranglüst. Leiden (derde klasse) klopte Lisse 2 met 8-0. De ploeg revancheerde zich via deze overwinning voor de nederlaag van vorige week te gen Goudse. Het eerste team van Lisse kende geen enkel pro bleem met Leiden 2. De Lisse- i met 8-0. secretariaat van Wings gemaakt dat de wedstrijd zou worden ge speeld op vrijdagavond 29 okto ber in Roelofarendsveen. Na het accoord van de zijde van Wings probeerde Oase ook niet meer om een tweede datum voor de wedstrijd aan te bieden zoals het reglement voorschrijft. Twee dagen na de gemaakte af spraak liet Wings echter weten niet op 29 oktober te kunnen spe len omdat voor die datum reeds anderhalve maand tevoren een buitengewone algemene leden vergadering was gepland, waar op ook de dames van het eerste team aanwezig dienden te zün. Omdat Oase geen tweede datum voor de wedstrijd had aangebo den, beriep de Haagse ploeg zich op het reglement dat bepaalt dat in zo'n geval de wedstrijd dient te worden gespeeld in de hal van de hoogst spelende ploeg. Tegen alle verwachtingen in was het toch Oase dat de beste kan sen op de winst had. Met nog vijftig seconden op de klok leid den Helma van der Geest cs met 6-5. Het werd toch nog 6»6. In de verlenging pakte Oase door Roos van der Poel met een verwoes tend afstandsschot weer een voorsprong, 7-6. Precies een mi nuut was er toen nog te gaan. Een cadeautje van de arbiters, een strafworp na een cirkelover treding werd in eerste instantie nog gestopt door een formidabe le reactie van keepster Monique van der Meer. maar in de re bound alsnog benut, 7-7. In de laatste seconde wilde de veld- scheidsrechter affluiten voor een overtreding van een van de Wings-aanvallers, die echter toch nog tot een schot kwam. Keep ster Monique van der Meer stop te de bal half, wachtend op het fluitsignaal voor een vrije worp voor Oase. Dat kwam niet. De doelscheidsrechter floot wel maar voor een treffer van Wings: 8-7. Gisteren won Oase wel. Voor de competitie werd ODIN in Heemskerk met 8-6 (3-2) geklopt. Als alle kansen zouden zün be nut zou de strijd al veel eerder dan in het laatste kwartier (Hel ma van der Geest, Janny Jansen en Gerrie Hoogenboom) zün be slist. Saturnus De heren van Saturnus wonnen daarna van de heren van ODIN met 14-11 Halverwege de eerste helft moesten de Leidenaren het zonder schutter Peter Waalwük stellen die door een harde charge van ODIN-speler uit de tweede Ujn door zün toch al ingepakte rechterenkel ging. Toen kort daarop eerst Ab Dieben voor en kele minuten naar de kant moest met een rugblessure en even la ter ook nog John van der Meer, zag het er somber uit voor de Lei- denaars. Maar die hadden giste ren weer de beschikking over stoorspeler Hans Blansjaar en dat heeft ODIN geweten. Hü scoorde uit zes break-outs en met een treffer vanaf de cirkel op aangeven van de overigens zelf niet op schot zünde Anton Klok. De snelheid van de Leidse ploeg met Wim van Leeuwe, Hans Blansjaar en Jan Wolter Ijssel de Schepper in hoofdrollen was ODIN teveel. Daarbü was doel man Robbie Spiekerman gran dioos op dreef. De dames van MMO stuitten op een keihard de Hollandiaan, rust 6-5, eindstand 10-12. Voor die ze ge diende de Hollandiaan wel eerst Elly van Leeuwen Jose Elsgeest en Cora van der Meer zodanig grof aan te pakken dat zü de wedstrijd nog slechts op halve kracht konden uitspelen. Topscorer bij MMO was Lydy Vink met drie treffers. In de af- delings tweede klasse verloren de dames van Saturnus van de reserves van Oase: 2-3. Saturnus veroorloofde zich in dit treffen, waarin de doelpunten schaars bleken, de luxe twee strafwor- pen te missen. Olympia'72 speelde gelük tegen Northa. 6-6 en HW '70, met een sterk keepende Aimee Visser, won van Verburch 3: 8-4. Bij de heren liet Foreholte zich in de tweede klasse verrassen door MSV. 7-8. MMO. zonder Gerard en Leon Elsgeest, was kansloos tegen Rünsoever: 10-21 en Oase ging onderuit tegen Saturnus 3: 16-22. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16